Dr.R.J.vandsrlleijde, Broodkaarten. DE OORLOG. EVANGELISATj^PALMSTRAAT. Stremming Passage. Dijkstraat 49 Het Levensmiddelenbedrijf Op bon No. 10 Op bon No. 11 Op bon No. 12 Op bon No. 13 Op bon No. 14 stoffencommissle, die ons het vol gende schrijft: Ia het geheel genomen geeft dit st.uk eveneens niet veel aanleiding tot een goede bespreking. Daarom enkele opmerkiugon. 1) Dit is onjuist. In het toege paste rantsoeneeringsBtelsel ia een dokter gelijk gesteld met overige be wonerö. Hem ia echter als uitzonde ring voor zijne studie of ter uitoefe ning der praktijk, na gedaan onder zoek, eenige M8 lichtgas meer toe- Een dienstbode is gesteld op 8/4 pit, niet alleen, omdat zij 'a avonds naar bed moet, maar omdat zij aan gewezen is, 's avonds het een en ander te doen aan eigen onderhoud, terwijl ze in de wintermaanden ook by gaslicht in de keuken ten dienste van het gezin arbeiden moet. 2) Idem onjuist. Ook dezen heb ben na rato van hunne waschklan ten na een ingesteld onderzoek meer gas t6r beschikking gekregen. Eveneens ia dit het geval geweest met hen welke geen gas hebben en dus ge holpen moeten worden, door extra brandstoffen verstrekking. Dit vormt echter niet de meest economische besparing en deswege zal naar een betere oplossing gezocht moeten worden, ook in verband met desbe treffende aanschrijvingen van het Rijkskoleubureau over de centralisatie van bedrijven. Ten slotte dit: Afgezien van hot feit, dat mende juistheid van de invulling der door O den heer M. voorgestane vrageniysL niet kan conlroleeren, komt het ons voor, dat toch de heer M. zijn stelsel wel kan ontwikkelen. Want als men wel een desbetreffende vragenlijst kan ontwerpen, dan moet deze toch gebaseerd zijn, die vragen aansluiten op het stelsel dat men zich denkt. Dus die vrageniyst maakt er een uitvoerend onderdeel van uit. Immers maakt de beschikbare hoeveelheid gas geen onderwerp van discussie uit, want daaraan wordt niets ver anderd, onder welk stelsel van ver deeling ook, maar wel op welke wijze de hoeveelheid verdeeld wordt. Als men nu een verdeeling der ingezetenen naar behoeften gedacht heeft en dit tot uitdrukking brengt en deawego vragen stelt, dan kan men toch ook aangeven hoe de ver houding van die verschillende groepen tot elkander zal moeten zijn. B.v. lichtgas. De minimumbehoefte van een nor maal gezin is geiyk te stellen met 1. Is het hoofd van een gezin een dokter 16; met een dienstbode 1.66, en zoo vervolgens, al naarmate men zich verschillende behoeften-vervulling ge dacht höeft, waaraan het stelsel van rantsoeneering voldoen moet. Als Ede heer M. dat geeft, kan het beoordeeld worden. Of het prac- tiscb uitvoerbaar zal zyn tevens. Men moet echter indachtig zyn, dat er een tekort is, om aan de behoeften te voldoen. Als men dan van de groote massa verlangt, dat zy zich aan een regeling onderwerpt, dan moet ook elke be voorrechting wegens maatschappelyk standverschil uitgesloten zyn, vooral ook, omdat de meer gegoeden op een andere manier, i. c. door het stoken van hout, toch in de behoefte kunnen voorzien. 3) Tot zoover het schryven der Brandstoffen commissie. Rest nog het vriendelljkheidje aan het adres onzer redactie. Wy moesten dit eigeniyk maar voor rekening van den schry ver laten; zyn hooge toon is eenigszios gezakt en men kan geen vyf pooten aan een paard verlangen Redactie. Van het Westelijk front. Parys, 17 Aug. Officieel. In Belgiö is de aanval der Duitschers op onze nieuwe stellingen aan beide zyden der Steenbeek volkomen mislukt. Gisteren deden de Duitschers by het vallen van den avond, na een hevig bombardement onzer stellingen, een kracbtigen aanval over een front van meer dan 2 K.M. tusschen den molen van Vauclerc en het plateau van Californiö. Zy werden door ons ar tillerie- en infanterie vuur terugge slagen. De Duitschers konden op geen enkel punt onze linies naderen. De hevige herhaalde aanvallen op de onlangs door ons ten O. van Cerny veroverde stellingen leden eenzelfde bloedig échec. Bevestigd wordt, dat de verliezen der Duitschers b|j de operaties van 13 tot 16 Aug. in de streek van het plateau van Oraonne by zonder zwaar waren. Een Duitsche invalspoging ten W. van Braye-en- Laonnois werd gemakkeiyk verydeld. Parys, 10 Aug. Officieel. In Belgiö ia onze aanval met succes voortgezet. De infanterie brak den tegenstand van den vyand ten westen van de Steenbeek en de vorderingen ten oos ten van de Steenbeek in vereeniging met de Britten voortzettend, ver meesterde zij alle vy'andeiyke stel lingen daar. Meer dan 300 gevangenen werden gemaakt. De wederzydsche artillerie was zeer actief in de buurt van Laffaux en Hurtebise. In den Elzas mislukten twea vyandeiyke raids. Ü8 Duitschers babben de kathe draal van St. Quentin in brand ge stoken. Londen, 17 Aug. Officieel. De aan val van de geallieerden, dezen mor gen vroeg ingezet over een front van ruim negen myien ten noorden van den Yperen Meenenweg, is verder op den dag voortgezet vanuit de landtong tusschen het IJserkanaal en de Ma rinevaart; wy veroverden het brug- gehoofd van Driegrachten. In het centrum veroverden de Eogelachen snel hun eerste gevechtadoelen hun succes voortzettende namen z(j bet dorp Langemarck na een scherp ge vecht. Zy wisten verder nog over een afstand van een halven myi voorby het dorp door te dringen en nestelden zich in het Duitsche loop- gravennet, dat het laatste gevechts doel voor heden voor hen was. Het aantal der door de geallieerden by dezen aanval gemaakte gevange nen kan nog niet worden vastgesteld, maar reeds meer dan 1800 man, waarby 83 officieren, zyn aangebracht. Ook namen wij eenige Duitsche ka nonnen. Dezen middag maakten wy verdere vorderingen ten O. van Loos. Beriyn, 17 Aug. Officieel. Leger groep-prins Rupprecht. De tweede dag van den nieuwen groo- ten slag in Vlaanderen is weder ten onzen gunste beslist, dank zy de dapperheid der troepen, vooral der onvergeiykeiyke Duitsche infanterie. Na een trommelvuur, dat een uur duurde, ging in den morgen van 16 Augustus de bloem van het Engelsche leger, op den noordeiyken vleugel door Pransche strydmacht gesteud, tot den aanval over. Op 30 E.M. frontbreedte, van de Yser tot de Leie, duurde den gehee- len dag de slag. Aan het Yaerkanaal bij Driegrachten werd een vooruit geschoven post overrompeld. De vij and verkreeg ten n. en ten o. van Bixachoote, iu het door onze veilig heidstroepen voet voor voet losgelaten terrein de gevechtsstelling by Mar tjevaart. De Engelschen drongen by Lange marck in onze linie en drongen, ver sterkingen aantrekkend, tot Poelka- pelle door. Hier stieten zy op onze gevechts reserves. In onweerataanba ren stormaanval werd het voorste :e der vyandelijke macht over weldigd, zyn achterste afdeeliDgen werden teruggeslagen. Des avonds werden na hevigen stryd ook Langemarck en onze heele verloren stelling hernomen, Ondanks de zware offers bereikten de Engelschen niets. Wij behaalden in de verdediging een volkomen over winning. Ongeschokt en gereed voor verdere daden staan onze troepen vast. Beriyn, 17 Augustus, 's avonds. Officieel. In Vlaanderen en by Verdun slechts artilleriegevechtim van afwis selde heftigheid. Te St.'Quentin staan de buizen in de naaste omgeving der kathedraal nog in brand. De aan houdende beschieting der Franschen heeft tengevolge dat het vuur zich nog uitbreidt. Engelsche tegenspraak van het Duitsche legerberlcht, Londen, 17 Aug. Een offlcieele verklaring zegtHet offlcieele Duit sche dtaadlooze bericht van 17 Aug. bevat een reeks onjuistheden. De rechter flank van den aanval der geallieerden op 16 Aug. was de Yperen—Meenen; er was geen aanval tusschen dezen weg en de L9ie, Öe vyand verdubbelde daarom ongeveer de lengte van het aanvalfront; de de vyand heroverde Langemarck niet, noch deed hy een poging hiertoe. Een Britsch stafofficier rapporteerde heden te 6 uur 's middags dat hy juist van Laügemarck terugkeerde, waar hy vyf uren vertoefd had. De Britsche troepen hebben niet alleen Lange marck in bezit, maar een aanzienlijk stuk van de Duitsche verdodigings stelling, 800 yards ten noorden van Langemarck. Een ontmoeting van Duitsche en Engelsche strijdkrachten. Beriyn, 17 Aug. Officieel. Iu de Noordzee ontmoette op 16 Aug. een van onze beveiligingspatrouilles aan de grens van het Engelsche afslui- tingsgebied vijandelijke kruisers en torpedobootjagers. De patrouille viel den vyand aan, die over groote over macht beschikte. De vijand wendde den steven in ons goedgericht vuur en onttrok zich in alleryl aan een gevecht. Wy hebben geen verliezen. Lloyd George over den toestand. DeEng. minister Lloyd George heeft opnieuw een rede gehouden over den toestand, nu speciaal over de voedselvoorziening van Engeland. De regeering is, zoo zeide hy, tot do slotsom gekomen en zy verklaart dat niet alleen om het, volk van dit land in te lichten, maar ook hen daar buiten die hierbij belang hebben, dat met redeiyke zuinigheid er geen kans is dat de bevolking van deze eilanden zal worden uitgehongerd. Vervolgens stond hy uitvoerig stil by de scheepvaart en de daarmede samenhangende invoer van levens middelen. Volgens de offlcieele Duitsche op gave verloren we tusschen 450.000 en 500.000 ton netto, dat is dus na aftrek van de schepen, die wy elke maand bouwen. Maar het verlies in April van 560.000 was bruto niet netto. Toen kwamen de maatregelen van de admiraliteit. Er waren ver schillende methoden,maaralle hadden in de eerste plaats ten doel de schepen beter te beschermen en de actie voor de duikboolen gevaarlyker te makeü, Het resultaat was dat de verliezen in Juli tot 320.000 ton daalden. Eu te oordeelen naar hetgeen in de verloopen 16 dagen van Au_ plaats had, zal deze maand nog beter zijn dan Juli. Volgens de Duitschers zijn onze netto verlitzen 460.000 500.000 ton per maand, echter onze netto vei liezen gedurende de laatste zes maanden zyn nog geen 260.000 ton per maand. Als het in Augustus biyft als in de eerste zestien dagen dan zullen de netto verliezen in Juli en Augustus naar den maatstaf van 176.000 ton per maand zyn. De liezen nemen af, de aanbouw neemt toe. Wy komen nu aan de methodes aangenomen door de admiraliteit ter bestrijding van de duikbooten die ik niet beschryven zal. Ik verklaar al leen dat de cijfers, welke een ge atadigen vooruitgang toonen, het feit. demonstreeren dat de admiraliteit daarby steeds meer succes heeft. Eykt slechts naar de verliezen. In April, toen de dagen korter waren, de zee meer stormachtig en het werk der duikbooten moeilyker was, waren deze verliezen 650.000 ton, in Juli, toen het weer allergunstigst was 320.000 ton. Daarbij moet nog in 't oog gehouden worden dat het aan tal onderzeeërs steeds toeneemt. In weer wil daar van nemen de verliezen af. Ik meen, dat, alle moeilijkheden waarmee we te kampen hadden in aanmerking genomen, onze legers zeer belangrijke successen hebben behaald. De tydeiyke ineenstorting van de Russische militaire macht heeft de taak onzer soldaten zeer verzwaard. Als een Britsche divisie in gevecht is geweest en tydeiyk uitgeput, gaat ze achter de linies ter reorganisatie. De Duitsche divisie in dezelfde om standigheden gaat naar Rusland en bezet daar een front dat geen zware militaire plichten oplegt en een vol komen vorsche divisie komt van Rus land tegenover ons front. Wat onder die omstandigheden door onze dappere troepen ia verricht behoort, tot de meest schitterende episoden in de geschiedenis van het Britsche leger. Ik wil de moeilijkheden aan het front niet verkleinen maar, hoewel deze hevig zyn na een oorlog van drio jaren, waarby elk land zich uit geput en stukgescheurd moet gevoe len, aarzel ik niet te verklaren, dat ik onze militaire positie niet zou wil len ruilen voor die des vijands op het tegenwoordige tijdstip. Het beste wat Duitschland kan doen ia zich staande te houden tegen de aanvallen der Engelsche en Fransche troepen, en het doet dat niet bepaald. Integendeel, in dit jaar ia het in vele groote gevechten met zware verliezen geslagen. Honderden van zijn kanonnen zyn vermeesterd, geon slechte aanwyzing voor het verliezen of winnen van een slag en dat alles in het jaar, waarin Rusland feitelijk uit het veld is. Als Rusland zich herstelt, als Amerika werkelyk ia den porlog komt met zijn schitterende troepen, waarvan we gisteren een specimen zagen, dan zal dat Duitsch land en zijn bondgenooten te denkeu geven. Thans ia het 't uur van hun moei- ïykheid. Onze moeilijkheden zullen verminderen, onze macht vermeer deren, hunne moeilijkheden zuii6n toenemen, hun macht verminderen, en zy weten dat. Daarom zeg ikdit is het opperste uur voor geduld, moed, volharding, hoop eu eenheid. Laat ons dit uur doormaken met hetzelfde humeur, dezelfde aandrift die ons in staat stelden de grootste militaire despotio, in hot begin van de negentiende eeuw te vernietigen, vaak alleen staande, maar Europa reddend. Laat ons dit uur doormaken m6t den ouden aard van ons ras en het volgend j-iar ziJ de wereld de vruchten beginnen te oogsten van onzen moed. De Vredesbemiddeling Hoe meer persstemmen ontvangen worden uil de oorlogvoerende landen, die opkomen tegen do algemeene denkbeelden oa de bijzondere voor stellen in do Pauselijke Boodschap, des te grooter wordt de indruk, dat de Paus by zyn weloverdachte en weloverwogen voorstellen het juiste midden heeft gevonden, dat de pijl juist in 't wit getroffen heeft. Wan neer van een zydo al t6 grif en te gauw de voorstellen waren aanvaard, zou men allicht aan de andere wan trouwig worden. Nu is de algemsene tegenstand een waarborg voor neu traliteit, en daardoor wordt de aan- nemeiykheid des te grooter. Met groote zorgvuldigheid heeft de Paus gepoogd „elk hot zyne" te ge ven. De Entente eisch, die ontruiming en herstel van het bez9lte gebied en erkenning der rechten van de nati onaliteiten wil, om zelf haar lot te bepalen, wordt evengoed gesteld, als die der Centralen om de vryheid der zeeön te waarborgen. De Russische: eisch geen annexaties en geen schadevergoedingen feitelijk reeds door Wilson werd aan gegeven vindt een even goede plaats in de Boodschap, als d6 terug gave vau Elzas Lotharingen aan Frankryk en de afstand vau Trient. en Triö3t aan Italië, door do Entente gevorderd, en de teruggave der be zette koloniale gebieden aan Duitsch land. Ook de eischen voor duurzaam heid van den vrede, over de ontwa pening en over de nieuwe toekomst worden in het voorstel aangetroffen. Het is dus voor allen een plan ter overweging. Het biedt allen wat, stelt vooral aan Duitschland en Oosten rijk, die dc-elen van hun gebied mo9 ten afstaan, zware oiscben. Doch vooral in Engeland schynt men elk denkbeeld aan vrede - voorloopig althans nog beslist te verwerpen, Dat bleek uit de ontvangst, die de boodschap van den Paus in de Eu gelsche pers te beurt viel. Het „Berl. Tagebl." zegt: „Niet de inhoud van den pauseiyken bemiddelingswensch werd afgewezen, want die was nog niet volledig bekend, maar de wee ach zelf". En dat ia de nog steeds niet te overbruggen kloof, die tusschen de beide groepen bestaat. De Paus spreekt van een vrede door verzoening, ver geiyk en recht, maar de eischen die in Londen worden gesteld, willen een vrede door onderwerping, bestraffing en geweld PLAATSELIJK NIEUWS Te Amsterdam slaagde voor het; examen als hoofdonderwijzer de heer B. de Haan, lid van den hoofdakte cursus alhier, Den 16den Augustus slaagde voor Gymnastiek L. O. onze plaats genoot de heer G. van Zoonen, Onzen plaatsgenoot, den matroos- oppasser D. Wentel, van het Eon. Instituut voor de Marine, is op de Huisviyttentoonstelling te Bussum de bronzen medaille toegekend dooi generaal majoor P. Kleynhen», Af- deeling O. en O. Algemeen Hoofd kwartier te 's Gravenhage, voor het inzenden van fyn houtsny werk (kunst voorwerp). - De collecte, dezer dagen gehou den te Helder, Huisduinen en Eoegras ten behoeve van het fonds ter aan moediging en ondersteuning van den gewapenden dienst-in de Nederlanden, heeft opgebracht f 117.45. De loonactie gévoerd door de afd. Helder v. d. Ned. R. E. Naaisters en Eleermakersbond „St. Gerardus Majella", heeft tengevolge gehad, dat, nu ook by de firma's Nfipels en Meyer een collectieve arbeidsovereen komst tot stand komt. BINNENLAND. Vreemde oorlogschepen. Volgen8 mededeelingen van te IJmuiden binnengekomen visschers- vaartuigen zyn Donderdagavond 5 Duitsche oorlogsschepen IJmuiden gepaseeerd, waarvan 4 kort onder onze kust voeren. Uit Egmond aan Zee wordt gemeld Donderdagavond omstreeks halfacht kwamen uit Noordeiyke richting twee Engelsche oorlogsschepen, koersende naar het Zuiden. Aangezien die sche pen binnen ons territoriaal gebied waren, werd van den Vau Spsyktoren de vlag geheschen„Eerbiedig onze neutraliteit", en werden daar uit een kanon twee waarschuwingsschoten met scherp gelost, waarna de schepen onmiddellijk van koers veranderden, naar het Zuid Westen. Naar uit Egmond aan de Telegr. wordt gemeld, maakten Engelsche torpedoj igers jacht op een Duitsche vrachtboot, die uit IJmuiden was ge komen. Donderdagavond tusschen halfacht en 8 uur zyu naby Scheveningen zeer dicht onder de kust, twee torpedo jagers van vreemde nationaliteit waargenomen, komende uit de rich ting van IJmuiden. Zij waren zoo dicht bij, dat zy met h3t bioote oog waarneembaar waren. Met een verre- kyker werd op een der booten het kenteeken F 51 gezien. Er bestond verschil van meening over de vraag, of de vlag va^ Engelsche nationali teit was, dan wel de Duitsche oorlogsvlag. Toen van deu vuurtoren seinen geheschen werden, waarbij de schepen werden gewaarschuwd omdat zy zich in of naby de territoriale wateren bevonden, verwljdeiden zij zich in N. W.-richting. Petroleum. De Toewljzingscommisaie voor Pe- roleum, Parkstraat 107, 's-Graven hage, deelt mede dat tengevolge der door de oorlogvoerends mogendheden genomen besluiten, nieuwe aanvoeren van petroleum in afzionbaren tijd niet te verwachten zijn. Dientenge volge acht genoemde Commissie het noodzakeiyk de afleveringen' van pe troleum tot het uiterste te beperken. Tot nadere beschikking kan geen petroleum meer verstrekt worden aan particulieren voor huishoudelijk gebruik, terwijl leveringen ten be hoeve van industrie en transport slechts in zeer beperkte mate, met het oog op de baschikbaro voorraden, zullen kunnen geschieden. In aanmerking kunnen komen leveringen van petroleum aan indus trieën, werkende ten] dienste van het Ryk, dan wel ten behoeve van het vervoer, uitsluitend van levens middelen, welke aan spoedig bederf onderhevig zyn. Aan schippers kan, voor het voeren der top- en seinlichten, alleen wor den geleverd, voor zoover zy de Zuiderzee, de Noordeiyke of de Zoeuwsche eilanden, alsmede de Mar wede bevaren. Verder zal zooveel mogelijk in de noodzakelijke behoefte der spoor- en tramwegen, polderbe malingen, visschery en van den landbouw, alsmede voor de medische de veeartseuykuadige en de open bare diensten worden voorzien. De Toswyzingscommissie vei zoekt aanvrage voor leveringen van petro leum, voor niet hier aangegeven doeleinden, achterwege te laten, en deelt mede dat bezoeken niet kun nen worden afgewacht. Schorsing van hst Emdhovensch Dagblad Ingetrokken. Het besluit van den commandant van h6t veldleger tot schorsiDg van het „Eindhovensche Dagblad" ia in getrokken. He len zal het blad weer verschijnen. De opheffing van het schorsingsbe sluit van het Eindhovensch Dagblad is door generaal van Terwisga ge schied by de volgende missive: Door mij werd kennis genomen van het artikel in het nommer van 11 Aug. van het E. D. betreffende het te uwen opgezichte genomen besluit van 1) Aug. Ik wensch in geenen deele met u in polemiek te treden, doch ik acht het nuttig u mede te deelen, dat u zich op een verkeerd standpunt stelt, waar u tracht eon politieke tint; to ge ven aan de betreffende aangelegen heid. Jk wensch nadrukkeiyk vaat te stellen, dat uwe vrijheid om over de wereldgebeurtenissen op een bepaalde wijze te denken en te schryven in geon enkel opzicht door my werd, wordt of zal worden aan banden ge legd, dat niet een streven aanwezig was om u te betrappen en dat het volkomen onjuist is, dat vóór of na Mei 1917 aanwezig was het geval hetwelk u als volgt uitdrukt: Maar wy moehteu het niet zeggen. Men zocht ons en klampte ons aan. Slechts mag ik niet toelaten, dat beleediglngen worden geuit tegen een staat waarmede Nederland niet in oorlog is, doch waarmede onze regee- ring even goed als mot de tegenparty van dien staat de meest vriend schappelijke betrekkingen onderhoudt en wenscht te onderhouden. Het bezi gen van zulk een uitdrukking moet vooral in de grens provinciën toton gewenschte, zelfs gevaariyke opwin ding en dergelijke aanleiding geven. Het u betreffende schorsingsbesluit is een verscherpte waarschuwing geweest. De generaal hoopt, dat deze gevolg moge hebben en htff de schorsing op. Beverwijk, 17 Aug. 1917. Aalbessen f160 a f 1.76 per slor; andijvie 5 a f 8.— per 100 stuksbloemkool le soort r 26 a f SO, 2e eoort f 10 a f 16, 8e soort f 6 a f 8, per 100 st.capucifners f 12.60 a f 16.—, doppers f660 a t U.-, groentjes f af-.- per 100 pondkomkommers le soort f 6 a f 8, id. 2« soort f 8 a f 4, ld. 8e Boort f 2 a f260 per 100 st. groene kool f 3 a 4 per 100 stuks; peterselie per 100 bos f4 a 16; postelijn per ben 60 ct. a 76 ot.; rabarber f 4 a f 12, radijsfOa f00 per 100 bos raspers per 100 pond f 14.— a f 16.60; selderij f 8 a f 13 per 100 bossla per 100 stuks f2 50a f4; snijboonen f2 af860perl090,id.per 100 K.G. f 12.- a f 21.50-; speroiebooneu tros f 28af 8160, id. z. dr. f22 a f 24. id. m. dr.flBa f 21.—, ld, dubb. f 12 a f 15 60 por 100 K.G.;tomaten f 12 a f 17 per 100 pondtulnboonen per 1000 f 1.20 a f 16bwortelen por 100 boa f 12 a f 18 zuring per ben 8 a 6 ct.; roede kool f a f per 100 stuksspinazie per ben 00 ct. a 00 ct., Idem per kist f 0.60 a f 0 90. W. F. NAP en Q. KUIPER, die, mede namens wederzydsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blfiken van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Helder, 16 Aug. 1917. Kaasmarkt te Hoorn, 16 Aug. Kaasmarkt te Alkmaar, 17 Aug. Aangevoerd 12 stapels, wegende 13,833 K G. Geen prijs voor de Regeering. Graanmarkt. AaDgevoerd 12 fl.L, Kar wijzaad Burgerlijke Stand v. Helder, k van 16 en 17 Aug. 1917. ONDERTROUWD: P. Bakker en O. H. Wijker. GETROUWDD. Bontes en K. Kiijnsen. W. F. Nap en G. Kuiper. H. C. Bakker enJ. Abbenis. H. Boon en M. L. v. d. Hoeven. BEVALLEN: H. G. Bandsma- Meijer, z.G. Kalsbeek - Pieters, z. C. Heeres -Körber, d. OVERLEDENJ. Koorn, 58 jaar. MARINEBERICHTEN. Bij Kon. besluit van den 9dèn Aug. 1917 No. is de officier-machinist der 2e kl. J. D. Smit bevorderd tot officier-machinist der ls kl. De officier-machinist 3e kl. P. B. Behage ls overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserdek- schip Noordbrabant. De onlangs uit Oost IndlS teruggekeerde luit. er zee le kl. L. van Verre wordt 80 Aug. 1917 te Vlisslngen geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip Heemskerck. MARKTBERICHTEN. Broek op Langendijk, 17 Aug. 1917. Bloemkool le soort, f 20.— a f 20.60, 2e soort f 6.70 per 100 stuks; roode kool binnenland f 2.60 a f 8.60, buitenland f8 a f8.60 ;7gele kool binnenland f 6.80 a f 7.40, buitenland f8.50 a f9, witte kool binnenland f3.— a f 4.10, buitenland f 6.60, per 100 K.G.breekpeen blDnonland f 8.— buitenland f 10.— per 100 bos aardappelen div. muizen 1 660 a f8.10, schoolmeesters f6.50 a f 910, graafjes f 10.90, eigenheimers f 8 40 a f 8.90, drielingen f 4 90 a f 6.70, kleinere f 4.30 a f 4.60, gele nep f 12.— i 12.10, drielingen f 1810 a f 14.20, slaboonen f 18 80 a f 18.50, alles per 100 KG. STOQMVAARTBERICHTEN, Stoomvaartmaatschappij Nederland. Haven ta Nieuwediep. VISSCHERIJBERICHTEN. Aangebracht te Nieuwediep: 16 Aug. Door 16 korders240 tongen, per Btuk f 1.60; 700 middeltongen, per st. f 0.65 a f 0.76; 200 kl. tongen, p. st, f 0 254 tarbotten, per st. f 8.- a f 10 - i mand etcrtschol, per mand f 16 - G'J mand kleine schol, per maDd f 6.— a f 8.—50 mand scharren, per nund f 4.— a f 6 - 4 mand kleine poouen, per mand f8—. 17 Aug. Door 18 korders: 70 tougen, per stuk f 1,60160 mlddeltongeu, per stuk 0.76; 100 kleine tongen, per stuk f 0.26; 8 tarbotten, per stuk f 9.— a 111.— 30 mand kleine schol, ptrmand f8— a f 10.- 30 mand scharren, per mand f 4.- a f 6.-. AGENDA. Witte Bioscoop. Koningstraat. Hoofd nummer: De man met de negen vingers (vervolg). Tavenu Bioscoop. Bpoorgracbt. 2 Hoofd nummers Hetteoken van den Brilslang en Voor de eer van ziju bruid, 19 Aug. Badpaviljoen Haisdulnen. Concert van 3-6 en van 7-10 uur. Bal in Casino, 8 uur. Hotel „Bellevue". Concert van 9-11 uur. ^0 Aug. Cbr-Dem, Kieavereeniging „Nederland en Oranje". Openbare vergadering In Casino, 8 uur 15. 21 Aug. „Helders Mannenkoor". Tuinconcert in Casino, 8 uur. UIT DEN OMTREK. Breezand. Iemand hier had een kat met jon gen die, als caar gewoonte verdron ken werden. Eon paar dagen lat9r ging zijn zoon het. kippenhok slopen, want kippen houden is ondosniyk geworden terwij) biandstof rog altoos welkom is en vond by die gelegen heid t.on nest met pas geboren ratten. Hij meende poes daarop nu eens deerlijk te trakteereumaar wat bleek? De pas van haar kinderen beroofde moeder ontfermde zich on- middeliyk over de jonge ratten eo koestert en verzorgt ze nu zorgvuldig. Zoo ziet men dus hier het zeidzaam geval, dat jonge ratten door een kat. worden gezoogd. De conferentie te Stockholm. Het Volk verneomt uit Stockholm, dat, waarsebijnlyk a.s. Maandag door het Russisch Nederlandsch Skandi- naafsche comité wordt beslist of er na de weigering der passen door de entente-regeeringen aanleiding ia om do conferentie eanigen tijd uit, te stel len of een ander besluit te nemei De Engeliche vloot. Kopenhagen, 17 Aug. „Ekstra- bladet" wyflt een hoofdartikel aan hei, relaa3 in de „Times" over de geweldige sterkte van de Engelsche vloot, die den aanschouwer sprakeloos doet zyn. „Wat baat het," zegt „Ekstrabladet in dit verbind, „dat de Eogelsche vloot tienmaal grooter is dau in 1914, wanneer zy niet gebruikt kan worden Ala zy de haven van Kiel kon binnen driügen en de Duitsche vloot er uit verdrijven, dan zou de aanschouwer terecht, „sprakeloos" zijn, „Thans kan hy het alleen zijn ove: het feit, dat de machtigste vloot ter wereld e7en machteloos is als een stamelend kiDd,'* Adverientiên Op den 23iten Aug. a.s. hopen myne geliefde Kinderen en onze J en Zuster JAN H00GV0RSÏ en DAÏHARINA BEUBELING I hun 1-,2^/g—jarigo Echtvereeniglng te J herdenken. I Namens hun liefhebbende Moeder WED. T. J. BEUGELING, Broeders, Zusters en verdere Familie. Huisduinen. Aug. 1917. Op 23 Augustus a.s. hopen uDze geliefde Ouders, JAN H00GV0RST en TRIJNTJE BEUGELING, hunne 12 1/9-jariga Echtvereniging I te herdenken. Namens hunne dankbare Kinderen, DIRK THEODORUS. JANNETJE. ROELOF. SIMON. Huisduinen, 18 Aug. 1917. Ondertrouwd CATHARINA H. WIJKER en P. BAKKER. Helder, 16 Augustus 1917. Parallelweg 33. Keizerstraat 20. Huweiyksvoltrekking, op Woensdag 29 Augustus a.s. Ontvangdag Zondag 26 Augustus a.s. van 2-4 uur n.m. Parallelweg 33. Een flinke Werkster gevraagd voor Donderdags of Vrijdags. Adres: Pettenfabriek TROOST, Spoorstraat 60-62. Ondertrouwd J. W. Vr VLIET en A. WEQQEMAN. Helder, i Rotterdam, J16 Augustus 1917. do la Reljstr. 52b, Huwelijksvoltrekking 12 Sept. 1917. Wordt gevraagd tegen einde Augua tus voor enkele weken Noodhulp voor heela of Werkvrouw voor halve dagen. Te bevragen: Boekhandel MAAS, Kanaalweg. De Heer en Mevr. DE JONG- Jonker geven kennis van de geboorte van een Zoon. v. Hogendorpstr. 41. Eenige plaatselijke kennisgeving. I. P. I. SCHULMAIJER en H. SCaULMAIJER de Wijn, geven kennis van de geboorte hunner DOCHTER. Helder, 18 Augustus 1917. H^den overleed na eon smar telijk, doch geduldig ïyden. onze geliefdö Dochter WIBBINA, in den jougdigen leeftyd van 13 jaar en 9 maandeu, diep betreurd door haar Ouders, broertjes en zusjes. Heider, 18 Augustus 1917. J. H." STEVENS, M. STEVENS- van scheijen. Bij acte 22 Miart 1917 verleden voor den ondergeteekenden notaris is opgericht de naamlooze vennootschap Visscharij Maatschappij „FRANS", ge vt stigd re Hoidar, welke acte met het Koninklijk besluit van bewilliging iR geplaatst in het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant vau 13 Augustus 1917 no. 188. Namens de Verinooien, F. L. G. d' AUMERIE, Notaris te Scheveningen. Voor uwe deelneming, betoond by het overlijden van onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder J0HANNA MARIA VAN VERRE, Weduwe van M. Rumpff, betuigen wy onzen hartelljken dank, Helder, Augustus 1917. De Familie L. RUMPFF. By dezo betuigen wij, mede namens wederzljdsche familie, onzen hartellj ken dank voor de vele blijken van belangstelling hij ons huwelijk onder vonden. H. BOON. M. BOON-van der Hoeven, Helder, Augustus 1917. (r Hf. C H0ENKAMP. ZONDAG v.m. 10 uur en *sav. half zes, Ds. F. A. VISSER, van den Hoorn op Texel, Een flinke DAGMEID gevraagd. Adres: Loodsgracht 42. Een flinke DAG-DIENSTBODE gevraagd. Adres: Boekhandel P. SPRUIT. Gevraagd een flinke LOOPJONGEN. Adres:N.V.Boekh. v/h A. J. MAAS. Neffe Loopjongen gevi-aagd. AdresGRUNWALD, Keizeretraat. Een net Persoon zoekt een betrek king Administratie- of Loopwerk. Brieven ouder no. 877, aau het Bureau van dit blad. Steenzetters gevraagd Aan d sn Zeeburger en Diemer zee dijk by Muiden worden flinke staen- zatfers gevraagd voor geruimer. lijd. Keeten disponibel. Minimum Icon f 40 p9r week. Aanmelding dagelijks op het werk te Muiden. Do aannemer, G. W. BOLTJE. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat., wegens aan de Spoorbrug by de Nieuwe kerk aan te brengen herstellingen, het verkeer met rij- en voertuigen ovör die brug, vanaf Maandag 20 Augustus a.s. tot nadere aankon diging, zal zyn GESTREMD. Helder, Augustus 1917. Oog-, Oor-, Neus- an Keelarts, ALKMAAR, is van Maandag 20 Aug. af weder te raadplegen. VERLOREN Een antiek gouden ZEGEL, met lichten steen, waarop 3 vogels. Terug te bezorgen tegen belooniDg Dykstraat 3. VERLOREN een blauw lederen Porte- monnale, inhoudende ruim f 9.-. Tegen helooning terug te bezorgen Gravenstraat 6.; Gevraagd een MEISJE voor de morgenuren. Adres2e Vroonstraat 82. Mevrouw VREEDE, Ankerpark 33, vraagt voor dadelyk een flinke Dienstbode als meisje alleen, voor noodhulp of voor vast. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Mevrouw POORT, Westatraat 61a, vraagt door onvoorziene omstandig heden zoo spoedig mogelijk een net DIENSTMEISJE. Zich aan te melden 's morgens tusschen 11 en 12 uur. Heer vraagt gemeubll. zit- en slaapkamer, met uitstekend pension. Brieven ondur No. 879, bureau van dit blad. is verhuisd naar (tegenover Westplein). Spreekuur blijft voorloopig alle werkdagen van 1—2 uur n.m. Wordt gevraagd, door jong gehuwden (begiu OcLober) nette gemeubi leerde Zit-Slaapkamer met getrulk van keuken of iets dergelijks. Brieven onder no. 878, aan het Bureau van dit Llad. GEMEUBILEERDE KAMERS. Wegerm vertrek de overname der huur aangeboden van kamers met, pension. Zitkamer a.d. Zuidstraat. Adres: Zuidstraat 18a. Militair met vrouw en kind (ljj.1 zoekt 1 of 2 Kamers ongemeubeleeid of gemeubsleerd met gebruik van keuken. Brieven onder No. 875, aan hel; Bureau van dit blad. Vriendelijk tehms gezocht, voor een. jonge zindelijke Poes. Zich te adrasseeren tot 7 uur 's avonds. Stationstraat 5. By ecu nette Weduwj tc huur op netten stand een Slaapkamer, zeer ge schikt voor 2 vrienden. Te itena kunnen ook 2 nette Kostgangers geplaatst wor den. Adres: Bureau v. d. blad. Doopsgezinde Gemeente ZONDAG 19 AUGUSTUS v.m. 10 uur. Ds. J. KOSTER. te Helder maakt bekend, dat vanaf Dinstag 21 tot en met Zaterdag 25 Augustus 1917 bij den gewonen handelaar zal. worden verkrijgbaar gesteld, por persoon: 1 ons Regeeringsrijst a 14 cent per pond, of 1 ons Javarijst, 28 cent pej- pond. 1 ons Gort a 13 c«nt per pond. 1 ons Havermout k 16 cent per pond.. 1 ons Bak- en Braadvet <i 40 cent per. pond. 1 ons groene Erwten, k 11 cent por pond. Helder, 11 Augustus 1917. De Directeur van het LevenamM delenbedryf maakt bekend, dat in-den loop der volgende week, de brood kaarten voor het 25e tot en met, bet 28e tydvak zullen worden uitgereikt. Het 25e tydvak vangt aan op Vrijdag 24 Auguatus, elk tijdstip duurt 9 dagen. Reclames betreffende fouten in de vulling der broodkaarten enveloppen: worden niet behandeld wanneer de. envelop getaekend aan het Levens- middeleunureau is teiug ontvangen.. Wanneer dus het aantal brood kaarten in de enveloppe, niet over eenkomt met het op de enveloppe vermelde aantal, moet de enveloppe ongeteekend aan dén bakker worden teruggeven. Da handteekening op de enveloppe geldt als bewijs van goede ontvangst. Veranderingen in de verdeoling der broodkaarten moeten in het eeist.e tydvak, d.i. van Vrijdag 24 Augustus tot en met Zaterdag 1 September worden opgegeven; deze veranderin gen treden de volgende verstrekking der broodkaarten in werking. Broodkaarten kunnen niet worden omgeruild. De enveloppe moet by accoord- bevindiDg worden geteekend en on middellijk aan den bakker worden teruggegeven. Indien vóór 1 Septem ber de enveloppe niet in 't bezit ia van het Levenamiddelenbureau wor den de volgende broodkaarten zoo veel later uitgereikt. Ongeteekende enveloppen mogen niet in ontvangst worden genomen. D9 Directeur van het Levensmiddelenbedrijf te Helder, A. G. A. VERSTEGEN. Helder, 18 Aug. 1917.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 2