Heldersche Courant van Dinsdag 28 Augustus 1917 Texel, 26 Aug. Een brand, zooals in den vorigen nacht aan 't eind der Havenstraat te Oudeschild, bij den heer A. Blom uitbrak, heeft op dat dorp in vele jaren niet gewoed. De vlammen grepen, gevoed door 't vele hout, in de timmerwerkplaats aanwezig, zóó snel om zich heen, dat binnen een kwartier ook uit de wonlog de vlammen oplaaiden en zich mee deelden aan de woning van den heer G. Blom. Spoedig waa de brandspuit ter plaatse, waarmede men er in slaagde het winkelhuis van den heer W.Koorn te behouden, nadat vlugge mannen er kloek waren opgeklauterd om zeilen over het dak te. spreiden. Kranig werkte de brandweer qn ieder deed terdege zijn best om te redden wat nog gered kon worden. De aaDjager van Den Burg, tele grafisch ontboden, werkte flink mede om de belendende woningen te be houden. Gelukkig liep de wind naar 't Westen, anders zouden stellig alle aan de Havenstraat staande woningen in vlammen zijn opgegaan. Ook de Burgemeester was spoedig aanwezig op het terrein, en bleef daar vertoeven, totdat alle gevaar voor uitbreiding van den brand was geweken. Over de oorzaak van den brand verkeert men in 't duister. Gelukkig dat de heer W. Slaman, tijdig den brand merkte en de be woners kon roepen, anders zouden vermoedelijk nog menschenlevens te betreuren zjjn geweest. Ofschoon 't door brand vernielde door verzekering was gedekt, is 't bedrag dat vergoed wordt, in dezen tijd ver beneden de geleden schade. Er kon bijna niets gered worden. Alleen voor ruim f 600 aan gereed schappen moet door 't vuur ver nietigd zijn. De brand, die tusschen 2 en 8 uur uitbrak, was eerst te 7 uur beteugeld. Taxel, 27 Aug. In de verloopen week werden hier door 2 schuiten aangebracht, 20 H.L. alikruiken. De prijs was f 3 per H.L. Bij de Vrijdag 1.1. gehouden ver koop van strandgoederen, heeft de opbrengst bedragen, f 1466.25. Wan neer de Minister niet de olie, de vetten, spiritus, enz. in beslag had genomen, zou de opbrengst stellig f5000.— meer hebben bedragen. In eene Zaterdag in „De Zeven Provinciën" gehouden vergadering van het Ziekenfonds, te Oudeschild, had een bespreking plaats over eene, aanvang 1918, aan te gane overeen komst met de geneesheeren Dr. Van der Vegt en Wagemaker. Ongeveer 60 personen waren aanwezig. Bg aclamatie werd een voorstel van het bestuur aangenomen, om voorloopig voor een jaar de gestelde voorwaar den aan te nemen, terwijl bovendien, op verzoek van sommigen, een nader referendum zal worden gehouden. Heden werden ter markt aangevoerd, 810 schapen, prijs 18 4 f22; 58 lammeren, f7 k f 103 rammen, f80; 7 koeien, f176 a f250 en 7 nuchtere kalveren f14 h f17 per stuk. Door een blazerschuit werd hier Zaterdag aangevoerd een schietvlotje, vermoedelijk afkomstig van onze Ma rine, welk vlotje drijvende gevonden en op stroom werd opgepikt.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3