Bedrijfskleeding. Blauwe Jassen eu -Broeken, Magazijn „De Ster" P. GROEN ZOON Directe u itbetaling van Marinewissels re REKENING-COURANT. DE HELDERSCHE BANK. ook in jongensmaten. Incasseerinp 1 linnen en bu iten de gemeente Safe-depos it in brand en nbraah vrije kluis BRIGITTE Advertentiën. Helder-Callantsoog. Voorloopig bericht Donderdagen 18 en 28 Oct. as., de Huismanswoning c.a. en Landerijen Vrijzinnige Kiesvereeniging „Helder". F. van der Ploeg, W. Poll, Hotel Café Restaurant „Bellevue". MARINEBERICHTEN. Bemanning Hr. Ma. „Tromp". Schipper G. J. Wieffering, Opper- Bchipper P. van Dijk, Schipper A. Breet, Bootsm. P. v. Heek, P. Osinga, J. N. Kuiler, W. B. Salters. ,1. C. Kuipers. Kwart.-nioest. J. M- Schultze, W. A. AVahlors, 11. v. d. Steen. Sergt.-konst. \V. Abraham se. S. D. Barghoorn, H. W, '1'. de Vries. J. H. Hibender. Korp.-konst. M. J. Kramer, C. J. J. AVaterman, J.A. lious, C. A. v. Gennip. J. M. Harnis, G. H. Vos. Sergt.-seiner F. J. Ratelband, L. D. van Driol. Korp.-seiner A. Nannings H. Hom. Sergtu-geschutmaker J. G. Peelman Sergt-monteurs J. do Vries, E. Hillenius, A. F. AVickel. Sere.-timm. AV. v. Bokkum. Korp.-tiram. K. L. G. Henning. Scrg.-bott. B. Sweers, A. Dek ker. Korp.-bott. K. Kuiper. Matr.-bott. C. Kat. Serg.-ziekenv. K. Schippers, F. P. Vidoler. Korp.-ziekonverpl. J. van 't Roer, J. J. Iïingst. Sergt-gchryver AV. Ofeigsen, S. Spoelder. Matroos-schryveï M. Verschuur, J. v. d. Jagt, H. Baren- drogt. Korp.schr. W. Schwippert. Sergt. liofm. H. G. Arenneer. Korp.hofm. E.A. Goor, C. J. AVentink. Matr.nofm. E. W. Eshuys, D. Feitsma, AV. G. J. Mooijman, C. J. "Luykon. Sergt.kok B. A. v.Arkel. C. Hagoubuek. Korp.kok L. Schrassex-, B. Eltiugh, II. Cley. Matr.kok W. P. L. AVouters, I-I. A. Molenaar, G. J. H. Schoolderman, II. A. J. Slegtenhorst, Kleerm. J. Kok. Schoonm. P. ïonlpot, AV. Meyer. Scheerder W. v. Eysaen. Matr. Ie kl. W. do Kysser, A. J. v. d. Ende, J. F. v. Kielen, L. Boelhouwer. J. Plas, J. A. Theowis, A. J.v.d. Zalm; N. J. Legot, J. M. H. Kromhout v. d. Meer, M. de Haard, J. H. Verbeek, O. Schuurbiors, H. A. Balleurs. J. Kerk- man, J. Schefier, J. Nieuwdorp. D. J. AVulffele, A. C. Plooy, H. A. Abhen- huis, F. AV. Scheer, P. v. d. Gaag, J. H. v. cl. Linde, G. Gadellaa, H, Kloosterman, H.F.wessel, L. AVielsma, S. Verstiens, A. dn Buren, L. Bil, P. Vinke, A. v. Stipriaan, H. Bruntmk, N. AViorsma, F. C. IJzerraad, C. Bakker, J. Krijger, J. A. v. d. Linde, F. C. Eindhoven, W. F. Diephof, Reyenga, J. Tuinman, J. Keizers, u. J. Franke, A. G. C. Haye, L. v. Cleef, H. Holtkamp, F. J. Tebbens, O. A. Nilsson, P. Westdorp, S. J. J. v. d. Kooy, J. van 't Hof, Soydens, Smith. Matr. 2é kl. J. F. H. Rjjgersberg, G. .1. Struyk. B. Schoons, H. A. Boet, J. A. v. Zoest, H. Veenbrink, J. L. van Hest,F. Eskes, J. Schults, J. F. H. Griffioen, K. den Engelschman, H. A. Hilgers. J. O. Bermond, R. L. A. Mook. J. Zuiderhoek, W. J. A. Basse- leur, P. J. Boutens, T. van Geytenbeek, F. van Amsterdam, J. J. Kooimans, A. Hemelop, P. J. Jobst, H. Zuiderduin, W. M. Bossehaavt, O. Pronk, N. de Kruyft, F. M. Tango, P. E. P. Geerdes, A. de Krijger, C. van hot Maalpad. W. Ie Mair, G. J. Drogmans, C. J. Hazenbroek, J. van 't Vlie, C. Bredze, M. A. P, Sanders, A. Meintser, B. Struwer, H. L. Verkaaik, A. Mulder, F. Uytonboogaard, B. J. F. L. Morren, P. M. Onster, E. C. G. Vetter, De Vries. Matr. 3e kl. G. de Ridder, A. Schaap, P. v. d. Blom, G. de Visser, A. C. J. Boutor. J. v. Eijk, J. P. H. Zuiver, G.M. Doornik, J. Dufay, J. H. Jansen, S. Krol, N. Mooyman, D. J. v. Prooijen, J. do Wit. Matr. K. D.: M. J. A. v. d. Linden. A. W. Langras, A. H. v. Kralingen. Torp. maj.P. D. Rijkaard. Sergt. torp. m.: J. de Groot, G. A, Weerden, W. F. Bijl. Torpedisfcmaj.: H. Ij. v. d. Weyde. Sergt.-torp.st.: A. Brouwer, K. Woud, Ij. J. Frankevoortj J. D. A. Heidman. Korp. torp. st.: A. F. H. Bakker, F. Kampman, R. Keyzer, G. J. Beumer Oppermacli. drijv.: J. D. Eilers. Mach. drijv. maj,: H. J. Hablous, P. H. J. Aalders, M. A. Sclioenmacher, W. P. Jagel. Sergt. mach. drijv.: H. G. Prevoo, C. M. Hariot. Korp. mach. drijv. Ie kl.: R.de Lang. Id. 2e kl.: P. Bravenboer, A. Weze- mer, J. T. Gieiesen, J. Gauw, N. Bartol, J. Avijman8, H. J. C. Bode, K, Maag delij n, G. v. Asselt, A. Bakker, A. Molenkamp, J.A.do Gier, J.G. Hondeman, C. Oudt, A. J. Demoitie, A. Jonkers, J. P. Herdt, H. Kros, C. W. Allaart, J. Nielsen, G. T. Oostdam, U. Geus, J. Zwarte- poorte, F. S. Wissokerke, B. v. d. GaagJ Korp.-stoker J. H. Freyer, J. F. W. Roovers,H. J.Haamke, L. Koenderman. Stoker-olieman C. Benken A. v. d. Stel, J. J. C. Grimberg, G. Evers, T. Gauw. Stoker le kl. R. Kooyman, B. Dijs, J. J. Knaapen, J. P. v. Menen, J. Middelie, G. J. Vincken, M. Ver kerk, J. Dekker, H. Ballast, P. J. Helder, A. dé Jager, J. P. Tosses, A. Augustin, A. de Rooy, K. Katers, F. Zaal, J. Th. Esser, H. B. Broeke, J. Cornelis8e, W. Mol, C. Koeten, G. A. v. Alteren, P. W. Grootveldt, H. H. v. Honswijk, M. J. v. Leth, J. Vader, A. J. de Boer, H. Das, A. Koppel, M. v. Wouw, J. L. Borggreve, F. J. v. Baren, H. Mulder, W. van 't Vlie, H. J. Breuseker, Jansen, B. Mulder, F. AV. Röst, A. II. Teesink, J. van Leeuwen, Visser, De Bruin. Stoker 2e kl. P. Klant, J. Hazos, D. Scheller. Sergt.-maj. der mar. G. H. Battevold. Sergt. der mariniers J. Borra. Korp. d. mar. M. v. Wezel, K. Sikking, AV. Westorik. Tamboer le kl. T. B. van Nieuwen- hovon, A. de Jager. Marinier le kl. P. Aries, L. Schip pers. J. Faber, F. K. S. Langovola, H. Tegelaar, G. vaiT Meer, W. Jongepier, W. R. H. ïï0ILyxn, J. van Gils, J. J. Zitman, v^6\'e-ooni, H. Kassteen, G. J. de s -«N Vfi Reedijk, A. Holtman, A. p,r, E. v. Ilavdevold, J. P. ae H. v. Putton, Hj Grasiiy Bierman, FEUILLETON. A. Janssen, Hemrica, R. W. van Gogh, A. Hagen, G. v. Ipenburg, D. Roorda, G. Noteboom, L- J. de Vos, H. Cabrie, O. de Wolf, P. v. Wort, W. R, Hienekamp, P. Th. v. Hees, Smith. Marinier 2e kl. A. Giere, P. v. Westrienen, D. Sasseubm-g, H. J. J. Schild knogt, AAr. H. A. Hartman, H. J. Smit, H. G. J. Nieuwmans. Marinier 3e kl. M. de Moet, C. v. Doene, A. v. 't Veldt, F. van Reenen. Zeem.-matroos H. Voordewind, F. Kooü, AV. H. v. Rijs, J. Dodde, A. Eijkelenboom, F.Albert, G.vanZaanen, L. Schuitema, A. Coldemeyer, W. Kwast. Zeemilicien-torpedist N. van Duist. brengenmaar ten slotte behandelde de menigte, die dronken was van alkohol en bloeddorst, hem op de zelfde manier als zijn makkers. Toen uit Odessa eeu afdeelicg mi litie t6r plaatse kwam om de orde te herstellen, vond zij daar een me nigte van 15.0C0 rnenschen, o.w. vele vrouwen in duivelsgenot om den brandstapel dansen. Ooggetuigen ver klaarden, dat onder de terdoodgebrach tf-n drie vrouwen waren van wie er e iD spoedig moeder had moeten wor- deD, en dat vier van de slachtoffers le fden toen zfj in den vuurhoop gegooid werden." Naam Jac. Bruia, C. G. y. Os, J. Dingemanse. A. Kooctnian-Suk, A. Isondoom. K. W. Ruovora, Kraak, M J. Kottlltz, D. Kulpor-Stoffer, P. Spruit, A, Kohlnian, J. J. v. Puffelen, J. Beat, C A v. Gelder, D. Kraak, P. de Boukelaar, H. C de Vroom, H. W. Nogarede, Middeleeuwscha toestanden In Rusland. Hoe middeleeuwsch en ongebrei deld de toestanden vele rnenschen op het oogenbük in Rusland ver worden zijn, moge blijken uit het volgende relaas, dat onlangs in een der groote Londensche bladen werd gepubliceerd, en dat afkomstig was van een correspondent te St. Peters burg. „Een blad t.o Krasnojarsk ontving uit Atsjinsk, de Noordelijke stad van den trans-siberiscben spoorweg, een telegrafische smeekbede. Er werd hulp ingeroepen voor een luitenant Miakof. Daze werd, onder tiomge- roffel. dagelijks te paard om de stad gevoerd met een stuk leer over zijn schouders en een ander stuk tus schen zijn tanden. De soldaten, die deze straf oplegden, beschuldigden den luitenant eenig leer te hebben gestolen, maar in het telegram waarin werd aangeduid - r allicht, r zou afkomen werd te verstaan gegeven, dat de beschuldiging niet op zeer g06de gronden berustte. De R van A. en S. te Atsjink had geen poging gedaan om e?n eind te maken aan dezo moreele martelingmaar de collega's te Krasoojarsk waren genadiger, zy zonden een deputatie om de zaak te onderzoeken. Sommige van de uitspattingen van het gemeen brengen de duistero middeleeuwen of de opgezweepte wreedheid der wilden in herinnering. Te Saratof maakte een groote menigte zich van een misdadiger zyn misdaad wordt niet vermeld - meester en wrong hem het hoofd zoo, dat zijn gelaat met zijn tug in een vlak waren. „Het bloed" zoo hset het - „vloot hem uit de keel als water uit een fontein." Te Sjita, de hoofdplaats van het Tcansbaikal gebied scheuide een me nigte van 10.000 personen, die stond te wachten op den lijkstoet van 7 slachtoffers van een moordenaar dokter, een dief, die een vrouw de zak had willen rollen, in stukken en hetzelfde lot werd voltrokken aan zijn broer, die niets hoegenaamd had misdreven. Een boekhouder, die trachtte de hartstochten van de me nigte te bezweren, werd eveneenB gedood als „verdediger van de mis daad." Zelfs de kapitein, die de be grafenis leidde, bracht er ternauwer nood het levan af toen hij tusschen- beide kwam om t6 trachten deze daad van onrecht te beletten. Later belegerde de menigte de ge vangenis eu eischte de uitlevering van vijf gedetineerden. Het grauw waB pas bereid, uiteen te gaan, nadat het tot in het oneindige was geflik flooid. Het is enkel biUljk om ter ver goelijking van het bovenstaande er bij te voegen, dat het telegram, waarin deïe feiten werden medegedeeld, be aluit met de woordenHet houdt niet op met diefstallen en moorden". Enkel een kannibalen feest kan worden vergeleken met wat te Novojo Oiessa, in de buurt vaa Nikolajef voorviel. Tengevolge van de toene mende talrydheid der diefstallen, werden op groote schaal huiszoekin gen gedaan in de woningen der ver dachten. Zij hadden tot resultaat dat een half dozijn paardendieven en oen vrouw, in wier bezit gestolen goed ter waarde van duizenden werd ge vonden, werden - gearresteerd. Toen da menigte dit vernam, bestormde zij de gevangenis en doodde vier van de gevangenen, dieyZich daarin be vonden. Vijf anderen werden gekwetst. In den loop van deze gebeurtenis san kwam het uit, dat zekere La ponbof, die in militairen dienst was te Nikolajef, de leider was van de dieven. HU werd door de militie op gespoord en kreeg met de knoet, tot hy de namen verklapte van 10 van zyn medeplichtigen van wie er verscheiden naar zijn marteling ston den te kljkeD. Alle tien werden ge pakt en geslagen en getrapt tot zij, hetzij dood hetzij bewusteloos waren. Hierop werd een reusachtige brand stapel opgericht, en nadat de licba men van de slachtoffers met petro leum en teer waren overgoten wer den zij op den brandhoop geworpen. Laponbof was Ijverig in het aan- INGEZONDEN. DOOR MARIE HOEFFELMAN. 20). Mademoiselle Brigitte Lebrun was de dochter van een achtenswaardig, Zwitserach predikant. Sedert den dood van haar ouders woonde zij te Parijs bij haar vaders zuster, een even achtenswaardige vrouw, uit den een- voudigen stand en onvermogend. Het jonge meisje, op wier gedrag niets viel aan te merken, was even min bemiddeld. Zij studeerde Pbar- macie en werkte tevens thuis voor een groot magazijn van kantstoffen in de Rue Scribe. Rosalie gaf weinig om deze infor maties, die alle goed sloten met hetgeen zij reeds wist. Alleen die laatste zin interesseerde haar. Zij maakte kant voor een magazijn in de Rue Scribe. Dat moest Prosper zijn. Zij kende geen ander in die straat dan Prosper, bD wie zij haar kant bestelde, kort geleden nog een avondtoilet, dat zij morgen zou dragen. Misschien had het meisje daar de kant wel voor gemaakt. Zy glim lachte. 't Was toch wel gek, dat zy, als gastvrouw, misschien zou aanzitten aan één tafel, met de ver- vaardigster van haar toilet. Enfin, dit wist gelukkig niemand - zelfs Charles niet daar was zy van overtuigd. Stel je eens voor - zy Geachte Redactie! Verzoeke beleefd tenige plaats ruimte in Uw bbd, bij voorbaat onzen dank. „Heldsr's Harmonlekapel". Zooals in de plaatselijke bladen reeds is gemeld, is bovengenoemde Vere6niging Zondag 19 Augustus jl. te Purmerend er in geslaagd, d-n wisselprijs te bemachiigan, welke zes jaren heeft geprijkt op hot vaandel van de Muziek vereen iging' „Ons genoegen" te Wormerveer, welke vereeniging siuds enkele j »ren was geplaatst ia de Af.ieeling Uit muntendheid van den Provincialen Bond. „Helder's Harmoniekapei" is dit jaar voor het eerst in dien Bond uitgekomen, en wel in de eerste Afdeeling Harmonie. Toen wij den feestgids ontvingen en onze Vereeniging daarin zagen vermeid tusschen onze muzikale mededingers, zooals Crescendo Haarlem (Spoorcorps» met 53 wer kende Ic-deD, en „Concordia" van IJmuiüen met 45 werkende leden, hebben wij geen oogenblik gedraald om ons met hen te meten in dea vreedzamen strijd, met het dGel voor oogen om ook nu weer eens te laten zien, hoe wij den naam vaa den Helder in den vreemde trachten hoog te houden. Het succes begon reeds in den marschwedBtrljd, waar wij met „Zand- voord's muziekkapel" elk een eersten prijs wonnen. Na den marachwedstrijd een rondje makende op hot feestterrein en de vaandels bezichtigende, viel het ons al dadelijk op, dat er niet één ver eeniging' was, die evenals onze Harmoniekapel in het bezit wa.ay.in ixoee Koninklijke onderscheidingen. Den uitslag van het Concouis deelden wij reeds mede. Harmonie kapel behaalde den tweeden prys(d6 eersten prijs werd niet toegekend) en het hoogste aantal punten van hst Concours dat ons in aanmerking deed komen voor den Wiaselprys. Wormerveer moest den wiaselprys aan hst Hoofdbestuur afgevea en deze werd aan den Voorzitter van Helder's 'Harmoniekapel overhandigd onder een donderend hoera van zyn vereeniging. Alzoo is de wisselprijs in den Helder, voor het eerstin Hollands Noordpunt en wij zullen trachten hem hier te houden. Aan goeden wil van de leden van „Harmoniekapel" zal het niet liggen maar aan den steun van de Burgerij. Steun moeten wy hebben en medeworkicg. Eerstens jonge krachten die lid worden en door onzen Directeur kunnen worden op geleid, en tweedons vooral ook fiaan ti6ele steun. Geachte lezer(es) zyt gy reeds dona leur(tfice) van onze Vereeniging? Zoo neen, geef dan Uw verlaugen aan ons te kennen b.v. per briefkaart aan een der bestuursleden. De mini mum contributie bedraagt slechts 1 gulden per jaar, wanneer gy dit do?t, verricht gij een goed werk, want dat zal onzen Ijver om den naam onzer gemeente hoog te houden, in nog meerdere mate aanvuren. Laat nu blijken, dat ook gy wenscht mede te werken om de Harmonie- kapel, die reeds zoovele malen hoeft bewezen een van de beate corpsen van Noord-Holland te zyn, nog hooger op ie voeren en wij twyfelen er niet aan of de kapel gaat dan, met haar eminenten Directeur aan het hoofd, het volgende jaar den Wiaselprys verdedigen, en hoopt ook dan wederom gelauwerd uit het muzikale strijdperk te treden tot eer van den Helder. U Mijnheer de Redacteur dankende voor de verleende plaatsruimte en de hoop uitsprekende dat onze plaats g6nooten ons zullen overstelpen met verzoeken om icschryving als dona- teur(trice) teekenen wy Met de meeste hoogachting, Het Bss'.uur van „Held. Harmoniekapei" J. Esselman, Voorzitter, Janzenstraat 3. S. P. F. DE LA Fontayne, Söcr., Krugerstraat 41. D. J. Snaphaan, Penningm., Breewaterstraat 55. de Vicomtesse du Guesnoix, of een kantwerkster. Neen Charles wist het niet. Zy stond op uit haar laag, ivoor kleurig stoeltje, liep een tyd lang peinzend het boudoir op eu neer. Dan stond ze stil toevallig voor den spiegel. Zy wierp een welgevalligen blik op haar eigen beeltenis. ,Ja," zei ze, met nadruk, tot zich zelf, „zoo moet he^gebeuren dan zullen we eens zien wie Zy voleindigde den zin niet. Snel verliet zij het vertrek, om beneden, aan den huishoudster, nog eenige orders te geven voor het diner van morgen. Het was Dinsdagavond. Rosalie, in haar kamer, kleedde zich voor het diner. Zy b9greep, dat van dezen avond veel zou afhangen voor haar succes met Charles. Zij zou, voor 't eerst hem ontvangen in haar huis. Als gastvrouw had zij bijna allss in handen en de aandacht van allen zou op bdar zyn gevestigd. Zy kleedde zich, zooals zy wist, dat 't haar het besto stond. Toen ze, even voor de komst der gasten, by haar vader in het salon verscheen zag ze er dan ook vorstelijk uit in de gedécolleteerde japon van fijne, zwarte kant, waartusschen, hier en daar, de heldere flikkering van een brillant uitstraalde. Dien indruk scheen ze eenige oogenblikken later ook op haar gasten tè maken, want allen keken met meer of minder bewondering naar haar. LIJST van Ingekomen en vertrokken personen. I N G B«ro«p E K O M E N. WoonplaatsVan kommies, a/b. s.s. Pr. Hendrik, Rilland Batb. korporailtimmoiman, Btakkeveldweg. Zeist. 7 d. Kruk-Dienaar, zoDder, korporaalmachinedr., zonder, brandstofcontroleur, matroos 2e lel werkman, arts, boekhandelaar, huishoudster, slager, landmeter, kantoorbediende, sergeantmarinier, mechaniclen, electrlcien, J. T. v. d. Zee, A Fossor, D. Swanoveld, v. d. Neut, Gnatlga-Mana, D. Dijkstra, C. Veenslra, kleermaker, arbeider, sergeantmaohlnodr,, bankwerker, zonder, kleermaker, brievenbesteller, d. Hamstiaat 23, Brugstraat 2, Piot Heinstraat 16, Paardenstraat 17, Vlschmarkt 18D, Binnenhaven 66, Onrust 19B, Kansalweg 161, Jonkerstraat 32, Vlamingstraat 62, Buitenhaven 22, Artilleriestraat 4, Dijkstraat 16, Middenstraat 13, v. Hogend orpstraat 8, Arnhem. Lingeatraat 75, Rotterdam. Polderweg 6, Molenstraat 13, Wachtstraat 45, Basstraat 21, Scliagenstraat 19, Breewaterstraat 12, Koningstraat 62, Hartonstraat 8, Rotterdam. Hellevoetsluls. Zaandam, Utrecht. AmBterdam. Haarlem. Hoorn. 's-Hago. Sloten. O. W. Souburg. N. Ainstel 1 Geloof Ned.-Herv. R. Cath. Geen. Ned.-Herv. Ger. K. Ned.-Horv. Ned.-Harv. Amsterdam. Uitgeest. Z. Scliarwoude Dordrecht. Amsterdam. Hellevoetsluls. Haarlem. DoopBg. Q. Ned.-Herv. UIT DEN OMTREK. Wieringen. Een kort doch hevig onweer ont lastte zich 1.1. Donderdagmorgen boven ons eiland. TedenOavor werd het huis vau dsn visscher N. J. Met selaar door den bliksem getroffen. Overal in 't huis liet de bliksem zyn sporen Da en werd zoo hier en daar nogal wat materieele schade toege bracht. Brand is gelukkig niet ont staan en de bewoners kwameu met den schrik viij. Dit is binnen korten lijd 2 maal dat te dtn Oever em huis door den bliksem word ge troffen. Voor inschrijving in het Neder landsch Rundveestamboek word hier 1). Donderdag, van wtge de rund vee- fok vereen igirg „Oosten West Wierin gen" eene keuring gehouden van melkkoeien. Hier voor werden 35 koeien aar.ge boden, waarvan er 22 werden goed gekeurd. De goedgekeurde dieren waren vau de volgende veehouders 1 stuks van J. Hermans, N. C. de Vries, P. J. Koorn, W. Mosteit, C. Kooijman, C. P. J. Mulder, M Bakker Sz., N. Bakker Sz C. P. Maars. Ook Charles vond haar mooimaar hy wist, dat het welgekozen toilet en de schittering der juweelen veel tot dat mooie bijbrachten. Ook was haar houding niet vry van coquetterie, terwyl Brigitte's reine schoonheid altyd bekoorde. Daar deze slechts één avondtoilet by zich had droeg zy dit ook nu weer; doch zonder rozen, en heur haar was opgemaakt als gewoonlyk, waardoor zij er wel anders uitzag dan op het bal, maar niet minder mooi. De gasten, by groepjes, onderhielden zich met elkaar. Rosalie trad met Monsieur Blaise op Brigitte toe, bleef met beiden even staan praten. Dan, onder een voorwendsel, verwyderde zy zich, de twee in elkaar'a gezel schap latend. Monsieur Blaise, kort, dik en rood, wel een hoofd kleiner dan zij, keek naar Brigitte op met een paar oogen, waarin, hoe weinig uitdrukking ze anders ook hadden, toch bewonderiDg was te lezen, zy griezelde van het mannetje, dat, onder het spreken, voortdurend met zyn groote, witte zakdoek zyn gezicht afveegde, enzy hoopte, dat Rosalie haar toch maar niet voor hem bestemd had. Charles, om geen aanstoot te geven, hield zich maar op een afstand van Brigitte. Netty had hem op de hoogte gebracht van haar vermoeden en hij zou wel op haar letten. Daar werden de vleugeldeuren ge opend en een lakei kondigde aan, dat het diner gereed was. De Vicomte, op Rosalie's verlangen, Keurmeester was d9 heer E. Kos ter Dz., van Bobeldijk, Burgerlijke Stand Gem. Texel, van 4 t/'m 24 Augustus 1917. GEBORENGerrit z. v. H. de Vries en C. JonkerGrietje d. v. .J. Renses pa M. VerhoeveGerrit z. v. J. Eel- maa en E. Bruin; Willem z. v. W. vaD Heerwaarden en M. de Poito; Tryntje d. v. M. Bakker en E. Hui- zingaSimon Jan z. v. C. Dogger en C. Dry ver; Anna Petronella Maria d. v. J. Zym en A. M. SmitMarretjs d. v. F. Duinker 6n M. Kiuper;Cor nelia Mechelina d. v. G. Leber en C. A. Witte ;Margaretha Maria Ailegonda d. v. A. H. Faddema en G. K. J. Meulman Jan Cornelis z. v. P. G. J. Schuurman en A. Kooma xs Pruissen Jacob z. v. H. Schrama eu A. Hop man Johan August z. v. J. A.Hillen 6n J. W. G. vau Horik. ONDERTROUWD: H. Maas en F. M. F. MostértnaanL. Mallekote en N. C. Meis. GETROUWD: Leonardua Koppen, 31 jaren en Gesina Hendrica Tho massen, 28 jareo. OVERLEDENCornelis Dogg?r, 77 jaren, echtgenoot van Engel tje PlaatsmanJacobus Buyze, 73 jaren, echtgenoot van Catharina BakkerKlaas Mantje, 6 jaren, z. v. D. Mantja en C. J. Bos; Cornelis Backer, 77 jaren, weduwnaar van Neelije Roeper. LEVENLOOS AANGEGEVEN kind van Willem Kuijper en Antje Kuyper kind van Louis Noaye en Sara Me- chielsen. VERKIEZING. Bepaling stemtijd artt. 57 en 58 der Kieswet. De Burgemeester van Helder lier- inneït personen, bij wie en bestuur ders van bijzondere ondernemingen en instellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hsbbon bereikt, in dienstbetrekking zyn; dat zij, volgens art. 57 der Kies wet, verplicht zijn te zorgen, voor zoover niet by algemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot eene te houden stemming of herstemming mede te werken, durende ten minste twee achtereen volgende uren, tusschen acht uren des voormiddags en vijf uren dos namiddags, daartoa gelegenheid vinde dat zij, volgens art. 58 van ge noemde wet, voor zoover arbeid werdt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zyh te zorgen, dat in het arbeidslokaal en zoo er meerdere lokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, ge durende twee werkdagen vóór en op den tot stemming bepaalden dag op eene zichtbare wijze is opgehangen eene door hen of van hunnentwege onderteekende lijst, de twee achter eenvolgende uren, bovenbedoeld, ver meldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze, of voor allen gezan lijk; dat, volgens art. 154 der Kieswet, overtreding van bovenstaande voor schriften wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste veertien dagen, of geldboete van ten hoogste vijf-en- zeventig gulden. Helder, den 16 Aug. 1917. De Burgemeester voornoemd. W. HOUWING. Verkiezing. De Burgemeester der gemeente Helder, Gelet op art. 55, 6e zinsnede der Kieswet, Maakt bekend, dat op Woensdag 29 Augustus e.k., van des 's morgens 8 tot des namiddags 5 uur, de herstemming zal plaats hebben ter verkiezing van 2 leden van den Gomeenteraad in het lo kifcsdistrict, welke herstemming moet geschieden over de volgende candidaten PLOEG VAN DER F. POLL W. SCHOEFFELENBERGER J. J. ZONDER VAN B. Tevens wordtherinnei d,dat art. 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt als volgt: Hij die, opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan da krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Helder, den 23 Aug. 1917. De Burgemeester voornoemd, W. HOUWING. Speciaal adres voor OVERHEMOEN naar maat. OVERHEMDEN metpiquó borst f 3.00, prima kwaliteit. verzocht Charles zijn dochter te ge leiden. Alle anderen volgden Brigitte gelukkig niet met Monsieur Blaise, want Maurice, aan den anderen kant der kamer, haastte zich naar haar toe en leidde haar weg, juist op het oogenblik, dat het kleine mannetje zyn arm zeer voor haar naar boven kromde. Hy liet hem weer zakken en wandelde, alleen, achter haar aan. In de schitterend verlichte eetzaal gekomen, by Brigitte's plaats, op een der hoeken van de rijk met bloemen versierde tafel, moest Maurice haar weer verlaten, daar hij niet naast haar zat. In een oogwenk had zy gezien, dat links van haar Monsieur Blaise zou zitten. Zy werd bleek. Dus tóch. Hij stond reeds naast haaf. Haar lippen trilden van ergernis nu zy zag, dat zy, de eenige vreemds, de logée van Netty, en uit beleefdheid voor deze meegenoodigd op dit intiem diner, met zoo weinig égards werd behandeld. Zy zou het niet erg hebben gevonden naast MonBisur Blaise te moeten zitten als Rosalie van te voren niet zoo over hem bad gesproken. Nu hij evenwel aan haar was voorgesteld als een minderwaar dige, een intellect beneden nul, dien men alleen vroeg, wanneer de nood er toe drong, zag zy hierin een per- sooniyke minachting. En al was zij wel eenvoudig en al droeg zij haar hartje niet té hoog; zy droeg het toch wel zóó hoog, dat zy zich die niet wilde laten welgevallen, zy HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter openbare kennis, dat ter Secretarie dezer gemeente van. des voormiddags 9 tot des namid dags 2 uur ter inzage ligt een ver zoek met bylagen van de N.V. B drukkery v/h. C. DE BOER Jr., te Helder, om verguoning tot uitbreiding van de boekdrubkeiy aan de Koniug straat co. 29-31, kadastraal bekend in Sectie E no. 4133, door het plaatsen en in werking brengen van een gas motor van 14 P.K. dat op Vrydag, den 7 Sapt. 1917, des namiddags ten 2 uur, ten Raad- huize gelegenheid zal worden gegeven om daartegen bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, dat, zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór evenge noemd tijdstip, op de Secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kunnen keunis nemen, en dat, volgens de bestaande jurispru dentie, niet tot beroep ingevolge de Hinderwet gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Helder, 24 Augustus 1917. f in het No'ord-Hollandsch Koffie huis te SCHAGEN, van: aan den Callant9oogervaart, in de gemeenten Den Helderen C.allantsocg, groot 16 H.A. Afkomstig van Mejuffr. de Wed. K. SLIKKER. Aanvaarding 25 Dec. en 1 Mei a.s. Notaris VRIJBURG te Zljpe. Bij de herstemming op Woensdag den 29sten Augustus a.s. van 2 leden voor den Gemeenteraad beveelt het Bestuur van bovengenoemde Kies vereeniging ten zeerste aan de Hoeren Oud-Lid van den Raad Lid van het Burg. Armbestuur, belde mannen, aan wie de belangen der gemeente ten volle zijn toevertrouwd. Het Bestuur: D. H. GRUNWALD, Voorzitter. W. BIERSTEKER, wn. Secretaris. Wij openen rekening-courant en ohequerekening met koop lieden, winkeliers, landbou wers en particulieren. - lederen Woe nsdagavond van 8 tot 10 uur en lederen Zondagavond van 9 tot II uur bl] gunstig weder in den Tuin, bi) ongunstig weder in de Zaal. meende zoowel aan Charle3 als aan zichzelf dit verplicht te zijn. En terwyl allen zich gingen neerzetten op hun plaatsen bleef zy nog staan, achter den stoql, waaraan haar bevende hand steun zochtv. Maar toen kwam ook de zachtheid van haar karakter weer boven. Om den gastheer, die haar beleefd had ontvangen, speet het haar een scène te moeten uitlokken en zy besloot om ter wille van den vrede de vernedering maar te verdragen. Wat kon deze haar, welbeschouwd, ook deren? Maar Charles had haar weifeling gezien-en begrepen. Aan het trillen van haar lippen voelde hy, dat zy streed tusschen haar trots en haar verplichting aan den Vicomte, in wiens huis zy was. Hy vond haar houding waardig en hij wist, dat hij haar helpen moest. Het niet te doen om de étiquette kwam niet eens in hem op. Nu het er op aaukwam haar te verdedigen liet het hem onver schillig, waar hy was en wie er by waren. Hij stond op en, terwyl hy naar haar toeliep, zei hij „Ik geloof, dat Mademoiselle Lebrun zich beter op haar plaats zal gevoelen tusschen de jongere leden van het Meteen bood hy haar zyn arm en leidde hy haar naar een opengebleven ruimte tusschen du Rex en Maurice, waar hij eigenhandig een stoel greep en voor haar neerzette. Met een dankbaren blik, dien zy hem tersluiks toewierp, ging dadelijk zitten, terwyl een der lakeien vlug haar couvert verplaatste en Charles zyn plaats naast Rosalie weer innam. Deze was een oogenblik verslagen. Zy voelde, dat ze te ver was gegaan. Zij had niet gerekend op dezen hoog- hartigen karaktertrek in het zachte, schynbaar zoo eenvoudige meisje. Maar zy herstelde zich spoedig. „Ik zou Mademoiselle die plaats wel gegeven hebben," zei ze, „maar ik meende ónzen gast, Monsieur Blaise, niet zonder dame te mogen laten." „Dan zal ik daar gaan zitten," zei Mevrouw Legrand, terwijl ze opstond en de voor Brigitte bestemde plaats innam, zy begreep, dat haar zwager, de Markies de la Roae, naast wien zy zat, haar deze kleine onbeleefd heid terwille van Brigitte en deels om de positie der gastvrouw te redden, niet zou aaniekenen. De onverwachte stoornis was door de goed gedresseerde bedienden spoe dig hersteld en na een oogenblik van stilte begon het diner zyn ge wonen gang. En de eenige min of meer verlegen figuur was misschien wel de geéerde gast zelf, die met een paar groote oogen rondkeek en niet begreep, waarom dat mooie meisje hem ten tweeden male voor den neus werd weggehaald. Netty, die aan den anderen kant van du Rex zat, had, langs dezen heen, Brigitte, byna onmerkbaar, even toegeknikt. De Vicomte, die de tafelregelingen altijd aan zijn dochter overliet, had niets gezegd. Ook Baron de Lédoc, als gast, had gezwegenmaar hij fronste het voorhoofd dieper, vond biykbaar het gedrag van zijn zoon, in dit huis, ongepast. Rosalie was stil. zy had zich mis rekend en Charles' ridderlijk cp treden had haar pynlijk aangedaan. Maar het spel was nog niet ten einde zy had nog één troef, die zou zy straks uitspelen in haar eigen voordeel. Toen het diner was afgeloopen gingen allen weer terug naar het salon, waar een knecht dadeiyk koffie ronddiende. Zich langzaam bewegend door de kamer onderhielden zich de gasten met elkaar. Rosalie klampte Baron de Lédoc aan, met wi6n ze, een weining ter zeide, zacht begon te praten. Nu en dan dwaalde haar blik even door de kamer. Brigitte, aan het andere einde, stond te praten met Netty en nog een jong meisje, en als kwam ze eerst op de gedachte nu zy haar zag, zei Rosalie op eens: „Een gedistingeerd meisje wel, zoo op 't oog, Netty'a vriendin. Vindt u niet. Monsieur de Lédoc?" „Ja wel," antwoordde deze, tamelijk onverschillig, „Men zou niet zeggen, dat zy maar zöo'n gewoon meisje was, niet waar?" (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 6