ZIJN DUBBELGANGER. BIOSCOOP „TAVENU Gasdistributie. Het Levensmiddelenbedrijf Op bon No. 35 Op bon No. 36 Op bon No. 37 opbonNo.24 40 K.G. Kachelkolen Advertentién. Bericht. Zeer lol ons loods/ozon zijn wl/ verplicht do sbonnomentsprljs van ons blad, don prils van do losse exemplaren en van do ad vertentién Ie verhoogen. Hoewel de maosls bladen daar toe In don laatslen lijd zl/o overgegaan (de dagbladen hebben hun advertentieprijzen met SO verhoogd, de prijs per nummer op 7'j. cont gebracht), zoo hebben wij tot nog toe de sedert Juli 1816 geldende prijzen gehandhaatd. Thans worden wil door den op nieuw verhoogden prijs van het courantpapier, en door de stij ging van alle andere bedrijfs kosten, wel gedwongen tot een matige verhooging over te gaan. Mitsdien wordt mot Ingang vent October a.s. de abonnementsprijs mettOoent per kwartaal verhoogd en dus gebracht op SB eent, tranco p. post f l.to per kwartaal. De losse nummers kosten voor taan 2jj cent. De advertentiln, welke tot nog toe voor minder dan 10 cent per regel werden geplaatst, wor den met één cent per regel op den tol nu toe berekenden prijs verhoogd. Zoodra do prijs van hot papier enz. weder naar beneden loopt, zullen wij ook bovengenoemde prijzen weder naar evenredig held verlagen. DE OORLOG. Van hst Westelijk front. Londen, 27 Sept. Avondbericht Nadat wij al onze oogmerken hadden bereikt, zyn er gisteren in den na middag en den avond zeven machtige tegenaanvallen van den vyand losge komen. Al deze tegenaanvallen zyn met zware verliezen voor den tegen stander teruggeslagen. Het totaal der gevangenen, dat wij bij onze operaties van gisteren hebben ge maakt, is 1614, 48 officieren inbe grepen. Berlijn, 28 September. Op de slag velden van Vlaanderen nam hot vuur gevecht van 's middags af weer toe. 's Avonds werd roffelvuur gericht op het terrein ten O. van Yperen.Daar gingen de Ëngelschen tot krachtige gedeeltelijke aanvallen ten N.O. van J'Tezenborg en aan den weg naar Meonen over. ZQ werden op beide plaatsen teruggeworpen. Parijs, 28 September. In Argonno, bi) Four de Paris, vervolgens Noord westelijk van Tahure en bewesten Navarin zetten de Duitachers achter eenvolgens drie aanvallen op de Fracsche stellingen in, doch het vuur der Franschen verhinderden hen om zich aan onze linies vast te klampen Luchtaanvallen op Engeland. Londen, 28 September. Hedenavond deden vliegtuigen een aanval op de Zuidoostkust. Van verscheiden punten langs de kust komen berichten bin nen: uit Suffolk, Esaex en Kent. Het meerendeel der vliegtuigen waag de zich niet ver het land in. Eokele stevenden op Londen af, doch ver mochten de hoofdstad niette bereiken. Er wordt gemeld dat in Suffolk, Easex eh Kent bommen geworpen zijn. Berichten over schade en slacht offers zijn nog niet ontvangen. Uit Rusland. Te Petersburg is een groote con ferentie van democratische organisa ties bijeengekomen. Dit is een belangrijk oogenblik in de geschiedenis van Rusland. De sa menkomst der democratische coDfe rentie kan de aanleiding worden tot besluiten, die niet alleen voor den politieken toestand van Rusland, maar voor dien van geheel Europa van groote beteekenis zullen zijn. Want het zal gaan om de vraag, of het Kerensky zal gelukken, met al zijn gezag en zijn handigheid, de confe rentie te bewegen toe te stemmen, in zijn coalitie-politiek tusschen de burgerlijke en socialistische groepen, dan wel of de Russische staatszaken in een nog radicaler richting zullen worden geleid. De meening dat in de democra cratische conferentie de Bolsjewiki de meerderheid zullen hebben, en dat deze zullen elschen de instelling van een zuiver socialistisch kabinet, neemt band over hand toe. Dit is van grooten invloed op het vjjfboof- dige Directoire, dat volkomen wer keloos blijft, en vóór de beslissing van de conferentie niet over de vor ming van een ministerie kan onder handelen. De .Daily News" verneemt uit Petersburg, dat zoo het eongreszich tegen een coalitie kabinet verklaait en zich voor socialistisch ministerie uitspreekt, Kerensky zal aftreden. (Hbl.) Een rede van den Duitschen Rijkskanselier. Berlljö 28 Sept. De rijkskanselier is zijn rede in de Centrale commis sie van den Rijksdag begonnen met warmen dank aan leger en bevolking en met een overzicht van de schit terende Buccessen van de laatste weken. Daarna liet de spreker licht vallen op de volkomen eensgezindheid en overeenstemming der politieke leiders van Duitscbland en diens bondgenooten. Verder sprak by over den bevre digenden stand der Duitsche betrek kingen met de onzijdigen, die ook door de ongehoorde inspanning van het gestook in de vijandelijke pers niet konden worden gestoord. Zwit serland, den Nederlanden en Spanje werd voor hun onbaatzuchtige werk zaamheid op bet gebied dermensch- Hovende verzorging in rechtstreekscb verband met den oorlog blzondere dank betuigd. De rijkskanselier ves tigde er de aandacht op, dat de Duit- scbers ten zeerste de roden betreu ren, waarin de oeconoroiache oorlog der entente, waarbij de Vereenig Je Staten, zich onlangs zeldzaam onbe houweu hebben geveegd', de neutralen dompelen, en dat ze steeds bereid zijn aan de verzorging van do be woners der onzijdige landen met d-j noodige laveosbeborften in zoover deel te nemen, als de oorlog, die op hun eigen krachten en hulpbronnen beslag legt, dit gedoogt. In groote lijnen schotste de rijks kanselier vervolgens den staat, van zaken in de vijandelijke landen, waar de economische en politieke moeilijk heden toenemen. De Rijkskanselier behandelde daar na bet antwoord der middelrijken op de pauselijke nota en het vraagstuk der oorlogsdoeleinden en zeide: de Duit sche nota is, voor zoover is na te gaan, door onze vrienden en bond genooten mot instemming, door het meerendeel onzer tegenst.andesrs met klaarblijkelijke verlegenheid opgeDO men. De kiitiek richt zich in eerste linie daartegen, dat stellige verkla ringen over de afzonderlijke vraag stukken in de nota niet zijn gegeven. Elke dergelijke verklaring zou in bet tegenwoordige stadium slechts verwarrend werken en de Duitsche belangen schaden. Wij zouden den vrede geen stap nader zijn gekomen. Vervolgens zeide de KanselierIk moet het standpunt der rljksregeering recht duidelijk maken, waarvan wij ons niet zullen laten afdringen: voor het oogenblik moet ik er van afzien om onze oorlogsdoelen scherp te om schrijven en onzen onderhandelaars de banden te binden. Als de leden van het Hooge Huis en de pe-s zich met ons op dit stand punt plaatsen zou de toeatand onbe rekenbaar vergemakkelijkt worden ontwikkeld worden en ruim baan gemaakt voor den vrede ten zegen van het vaderland. Ten slotte nam de rijkskanselier Wilson's antwoord op de pauseL" nota onder handen. Wilson's poging, om tUBSchen volk en regeericg van Duitscbland tweedracht te zaaien, heeft geen kans op vervulling. Evenmin als Wilson's nota zal eenig ander vijandelijk pogen den Duitschen volksgeest van 4 Augustus (1914) baas worden. Die geest blijft in stand en zal zegevieren, zoolang de tegenstanders, die aan ail6 kanten om ons heen staan, ons tot verdedi ging van bestaan en toekomst dwingt. Na den Rijkskanselier nam de Staatssecretaris von Küllmann bet woord. Deze verklaarde nadrukkelijk dat er geen Duitsche nota over Bel glö bestond. Verder deelde hy mede dat over de handelsovereenkomst, die In wer kelijkheid aan de Nederlanders kolen en Duitscbland voordeelen op bet gebied van het credietwezen moet geven, nog onderhandeld werd. Vol ledige overeenstemming is nog niet verkregen, maar de aan beide zijden aanwezige goede wil doet de hoop levendig worden, dat men tot gunstig resultaat zal komen. PLAATSELIJK NIEUWS. De heer S. J. C. Baert, alhier, slaagde voor het Tweede Natuurkun dig examen. Te Delft slaagde voor het pro paedeutisch examen voor mijnin genieur de heer J. Salm, alhier. De motor!ichter Borneo, die alhier met averij was aangebracht door de sleepboot Witte Zee, ia Vrij dag binnendoor naar Zwyndrecht vertrokken. Asnboatadlng. Door het Gemeentebestuur werd heden aanbesteed het bouwen van etta lokaal met badkamer, gang en privaatinrichting aan het Armenhuis in de BreedwarsBtraat. Ingeschreven was door de heeren J. Smit, f7700 W. J. Braggaar, f7641; I. L. van Os, f7640; J. de Vries, f7320; H. Wijfeer, f7200; P. Tuin 't Zand, f 6685R. N. van Os, f6293; J. Slee man, f6158. Ksmar van Koophandel. J.l. Donderdagavond vergaderde de Kamer van Koophandel ten Raad- huize, ter behandeling van enkele onderwerpen. Na opening der Vergadering door den Voorzitter, deelde deze mede, dat van Regeeringswege voor de visch- handelaren eene gunstige beslissing is verkregen voor den verkoop van visch in andere gemeenten. Aanleiding daarvoor was het volgende. Door Amsterdam werd voorheen op haar viscbafalag aan een ieder de gelegenheid gegeven visch te doen verkoopen, waarvan door onze hande laren een druk gebruik werd ge maakt. Sedert eenigen tijd werd die verkoop voor consignatiezendingen niet meer toegestaan en zagen onze handelaren zich gedwongen, wanneer ztJ hun visch aldaar wilden verkoopen dit te laten doen door particuliere commissionnaris, op welke verkoop geen controle van btöedigde ambte naren is, zoodat zij geen zekerheid hadden, dat ztj de werkelijke ge maakte prijzen zouden ontvangen. Die regeling bleek dan ook niet in hun belang te zijn en hield ben dik wijls van zendingen naar Amsterdam terug. Daardoor werd dus de aanvoer naar die gemeente geringer. Boven dien werd, door de distributie van viscb, de vrije handel ernstig bemoei lijkt en moesten de handelaren nog bovendien ondervinden, dat zij geheel uitgeschakeld werden, terwijl zij moesten zien, dat door Amsterdam een vertegenwoordiger hierheen werd gezonden die op onze vrije markt de visch tegen alle prijzen, dikwijls ver boven de te maken prijzen opkocht. Op grond daarvan wendde de Kamer zich tot de Rijkscommissie op de zeevischvereeniging met verzoek, pogingen aan te wenden om eene regeling te treffen, en wel zoo, dat aan de handelaren, alhier gevestigd, de gelegenheid werd gegeven hun bedrijf te kunnen doen blijven uit oefenen. Na zeer langdurige correspondentie mocht het de Kamer gelukken, voor alle belanghebbenden eene gunstige beschikking te verkrijgen. Hiermede >9 Deze week als HOOFDNUMMER: Verhaal In een voorspel en 5 bedrijven. Inieressante avonturen van den beroemden Ëngelschen detective Dr. WILLIAM THARPS. Nieuwe trucs. Spannende scènes. ia bereikt geworden, dat de visch- handel in tact is gebleven, waarvoor eerst ernstig gevreesd werd. Daarna werd door den-Voorzitter medegedeeld, dat, toen bekend werd, dat in den treinenloop een belangrijke wijziging zou gebracht worden, die voor deze gemeente niet gelukkig kou genoemd worden, (n.1. op 14 Sept. j.l.) de Kamer zich onmiddellijk telegrafisch en nog dienzelfden dag schriftelijk in verbinding heeft ge steld met den Minister van Water staat en de Directie der Holl. spoor te Amsterdam, ten einde te trachten tusschen 7 uur en 4 uur n.m. een trein ingevoegd te krijgen. Ondanks alle moeite mocht het de Kamer tot heden nog niet gelukken dien trein te verkrijgen, doch opnieuw zal getracht worden, door heropening der correspondentie, dien trein te doen vervolgen, te meer, nu van en naar Alkmaar uit de richting Am sterdam zooveel meerdere treinen loopen. Naar aanleiding van het adres van de Kamer van Koophandel te Schie dam aan den Minister van Water staat, verzoekende te bevorderen, dat, door gebrek aan wagons, de over lading van kolen en bruinkool te Maastricht, Nijmegen, Venlo en Weert zal plaats hebben, werd besloten hieromtrent nadere inlichtingen in t6 winnen bij de Kamer te HeerleD, zijnde die Kamer bevoegd onl voor lichting te geven, vooral nu die ge meente in het kolencentrum gelegen Ia verband met een ingekomen verzoek van de N.V. Alg. Motoromni bus en vrachtautomaatschappij te 's-Hage, over mogelijke exploitatie van een vracht-autodienst, werd be sloten daaromtrent in de naastbljge legen gemeente informatiea in te winnen, omtrent de vooruitzichten voor een degelljken dienst. Ten slotte kwam in bespreking het door B. en W. dezer gemeente gezonden ontwerp-verordening op den viscbafalag, waarin voorgesteld wordt een gemeente-geldschieter eventueel aan te stellen en het recht van i°/o te verhoogen op 2J °/0. Hiertegen werden bezwaren inge bracht en werd eT op gewezon, dat, zooals de toestand nu bij den visch- afslag is, er geen behoefte bestaat aan een gemeente geldschieter en dat, wanneer het percentage wordt ver hoogd tot 2£ °/0, dit stellig ten nadeele van den viscbbandel is. Daarna wordt do vergadering ge sloten. Begrafenis Ouitsch vlieger-luitenant. Vrijdagmiddag werd op het kerk hof te Huisduinen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den Duitscben vlieger-luitenant Werner Joschkewitz, van het vechtvliogtiug- eskader, den 22en Augustus te Mar- gate (Engeland) gesneuveld, drager van het 0zeren kruis. De begrafenis geschiedde met militaire eer. Te ongeveer balf twee verliet de stoet, begeleid door een ontzaglijke menschenmenigte, het Marine hospi taal aan de Buitenhaven. Voorafge gaan door de pijpers der mariniers en het vuurpeloton, daarna door het volledige corps der stafmuziek onder directie van den luitenant ter "j6- kapelmeester A. L. Hazebroek, volgde de lijkwagen, waarop zich een zes tal kransen bevonden. Het rijtuig werd begeleid door twee Duitsche officieren en gevolgd door een aan tal Nederlandscha officieren van land en zeemacht, vier volgrljtulgen, benevens eene afdeeling matrozen. Onder het spelen van treurmuziek trok de stoet door de straten van den Helder, omstuwd door t enorme menscbenmassa. Do politie had op het kerkhof een der lanen afgezet en plaatste het publiek in een groot carré rondom het graf. Het gebruikelijke geweer salvo werd afgegeven bij het betreden van het kerkhof, waarna, onder de tonen van Chopin's Marche fucèbre, de stoet het kerkhof opging. Nadat ook boven het graf een tweetal salvo's waren afgegeven, en de staf muziek nogmaals een treurmarsch bad gespeeld, trad de kapitein ter zee A. Pieren van Harer Majesteits Wachtschip, naar voren, om met eenige gepaste woorden den doode te herdenken. „Wij staan hier", aldus zeide spr., „aanhet graf van een Duitschen vlieger-officier, die in den strijd*van zijn vaderland is komen te vallen. De Noordzee gaf ons zijn stoffelijk overschot terug, zoodat op ons de droeve taak rust het de laatste eer te bewijzen. De Vice Admiraal, commandant van de stelling den Helder, verzocht ml) hem bij die taak te vertegenwoordigen. Wij van de Nederlandsche marine berdenken met weemoed het jonge leven, dat in den dienst van zijn vaderland is gevallen." Hierop nam een predikant der Duitsche gemeente te Amsterdam bet woord en sprak ongeveer bet vol gende „Da im Rheinland steht ein Hau8. Darinnen wartet vergebons eine Mutter auf don Tag dass ibr Sohn zurückkehren wird aus dem Kampf für sein Vaterland. Niemals aber kehrt er heim, er gehört zu den vielen, die nimmer aus dem Kriege zurQckkehren. Am 22en August ging er nach England wo er im Dörfchen Margate den Tod gefunden hat; ein kleines Menscbenscbicksal in der Geschichte eines grossen Yolkes das für sein Leben kümpff. Wenn wir stehen am Grabe diesses Eicen füh- len wir den Wehmut einer Mutter, die ihren Sohn verlor. Als Sieger ist er jedoch in den Tod gegangener hat sein Opfer gegeben für Land und Volk. Wir beneiden den Mann der den Heldentot fand und in diesem Be wusstsein stehen wir an selnem Grabe und hóren die Tónen der Ewigkeit und der Hoffnung auf eine Wiedergeburt des deutschen Volkes. Wir sehen das Morgenrot einer neuen Zeit. Der ApoBtel Paulus hat ge sprochen von dem Unbekannten der jedoch bekannt ist. Wir haben diesen Toten nicht gekannt, aber die Liebe nimmt das Wort. und das letzte Wort ist Liebe. Liebe für unseren gestor- benen Kameraden. Rube aanft und je dir das bimmlische Licht be scheinen 1" Met het „Onze Vader, die de hemelen zljt" besloot spr. Een der Duitsche geïnterneerde officieren nam hierop het woord om namens het Duitsche officierencorps den gestorven Kamerad een laatst vaarwel toe te roepen. Spr. dankte de Nederlandsche officieren namens de vliegervloot voor de bewezen eer. Een familielid, de heer Wallach te Amsterdam, dankte tenslotte, diep geroerd, namens de moeder van den overledene, voor de eerbewijzen, ha ren zoon gebracht. „Wij zullen ze in „treues Gedenken" houden", zei spr. De droeve plechtigheid was hier mede- afgeloopon. De kransen welke baar bedekten, waren van den Deutschen Verein zu Amsterdam, de officieren der Directie Willemsoord, van zijne vrienden, van den Duit schen marine-attaché, den beer en mevrouw Ad. Wallach, en van den Deutschen Flottenverein, Amsterdam. De'beide Duitsche officieren behoorden tot de groep vliegers waar ook de overledene toe hoorde, zU fungeerden, tezamen met twee Nederlandsche zee officieren, als slippendragers. Bij het passeeren der wachten in de Langestaat en aan de linie presen teerden deze bet geweer. BINNENLAND. Da Nederlandsche delegatie In Amerika. (Officieel) Er is bericht ontvangeD, dat de Nederlandsche delegatie in Amerika in overleg is getreden met. de Amerikaanscbe autoriteiten. Uit don aard der zaak zijn tot dusverre nog weinig moeilijkheden overwonnen en kunnen de resultaten harer bemoeiingen slechts in algemeene termen worden weergegeven. De delegatie is van oordeel, dat de uitvoer van veevoeder niet zal worden toegestaan, en dat evenmin aanvoer van grondstoffen voor nijverheid en industrie te verwachten is. Wat betreft den uitvoer van graan, geschikt, voor de voediog van den mensch, zal het gouvernement der VereenigdeStateu eerst een definitieve beslissing willen nemen, wanneer het op .de hoogte is van de grootte van den nieuwen oogst en bet zijn gedragslijn ia het algemeen zal hebben bepaald ten aanzien van de hoeveel heden, die daarvan voor Nederlaod beschikbaar zullen kunnen worden Onze delegatie zal echter bU wijze van incidenteele schikking trachten te verkrijgen, dat de door onze regeering aangekochte of ingeladen hoeveelheden tarwe, mais en Cana- deeEche gerst, voor zoover zy nog niet bedorven zijn, uitgevoerd mogen worden. Hierbij zal echter wel moeten worden toegegevon, dat van dit .quantum niets als veevoeder wordt gebruikt. Het staat dan ook wel vast, dat van het door onze regeering reeds gekochte graan zeer weinig naar Europa zal worden uitgevoerd. Van alle partijen, die hier zullen aankomen, zal bovendien waarschijn- Hjk moeten worden afgestaan aan de Commission for Relief in Belgium en zal */i yoor Nederland zijn. De totale hoeveelheid tarwe, mais en gerst, die dan voor Nederland zal komen, zal ongeveer 83.000 ton zijn. Ongeveer voldoende voor de behoefte van 14 dagen. Hst spoorwegverkeer. Naar het persbureau Vaz Dias verneemtzullen gedurende den winter de treinen wel verwarmd worden, Ten einde te voorkomen, dat by overstelpende drukte aan de stations loketten, het afgeven van gewone enkele reiskaarten voor de heenreis en teveDS één voor de terugreis op denzelfden dag, de reizigers te laDg zouden moeten wachten op het afstempelen, zullen ingaande 1 Oct. a.s. door de Spoorwegmaatschappijen voor de drukke relaties plaatskaarten worden afgegeven van het model der rotourkaarten, geldig voor een enkele reis en tevens voor de terugreis op denzelfden dag, doch kostende twee maal de enkele reisprijs. Esn vliegtuig. Uit Zevenaar wordt aan de Telegr. gemeld Donderdagmiddag ongeveer half- drie verscheen boven Doornen burg een vliegtuig van Duitsche nationa liteit. De machine werd van het fort bij Pannerden door eorige mitrail leurs hevig beschoten en moest een noodlandiDg maken in een weide cablj de gemeente Angeren. Juist voordat eenige militairen aanwezig waren, wist de machine op te stijgen en verdween in Oostelijke richting, achtervolgd door karabljnvuur. Een Naderlandsch hoogovenbadrljf. Naar wij vernemen, is in een on langs gehouden vergadering, waarin ook de Regeering vertegenwoordigd was, in beginsel besloten tot stichting van een Nederlandsch hoogoven-, staal- en walswerk. Daarvoor zal een naamlooze vennootschap worden op gericht met een kapitaal van 25 millioen. In dit kapitaal zou door de Regeering, behoudens goedkeuring door de Staten-Generaal, voor onge veer een derde worden deelgenomen. Da benoodigde steenkool zou uit de Limburgscbe mijnen worden betrok ken. Het werk zou verrijzen te IJmui- den met den bouw zou eGhter eerst na bet herstel van den vrede kunnen worden begonnen. Het kapitaal zou bestaan uit 24.500 gewoDe aandeelen van f 1000 en 100 preferente aandeelen van f5000. De toewijzing van preferente aandeelen zal zoodanig geschieden, dat tot ver zekering van het Nederlandsch karak ter der onderneming de grootst mo gelijke waarborgen worden geboden. Het comité, dat deze zaak voorbe reidt, wordt gevormd door voorman nen op bet gebied van industrie, fi nanciön,.handel en scheepvaart. Brand In aan Haagschan kerktoren. Omstreeks elf uur werd gister voor middag brand ontdekt in den toren van de Nieuwe Kerk aan het Spui in Den Haag. Rookwolken sloegen uit den toren, waarin op dat oogen blik twee loodgieters aan het werk waren. Een van hen verrichte soldeer werk aan den spits van den toren. Da vlam uit de naphtalamp heeft daarbij vermoedelijk vermolmd bout achter de kroonlijst vuur doen vatten. De eene loodgieter kwam zijn kame raad te hulp om het vuur te blus- schen, hetgeen echter niet gelukte. Inmiddels was de brandweer ter plaatse verschenen met groot materiaal. Aanvankelijk was de waterdruk onvoldoende om het brandende ge deelte van de toren te bereiken, maar na een kwartier was er voldoende water, om met kracht het blusschiDgs- vuur te beginnen. Enorme watermassa's werden op den brandenden toren geworpen. Tegen half twaalf ongeveer begon de toren spits over te hellen. De kerk was juist in restaurantje. Het restauratiewerk, waaraan byna een ton is besteed, zou over een maand worden opgeleverd. Vooral de waterschade is zeer groot. Doodelljk ongeval. Luitenant Bisdom van dé artillerie, die ingekwartierd was te Kaatsheuvel, is op de heide bU Waalwijk van zlin paard gevallen, doordat het dier schichtig werd. Vreeseljjk gekneusd werd hy opgenomen. Woensdagavond is luit. Bisdom aan de bekomen wonden overleden. Valseho bont. Reeds geruimen tUd werd te Gouda gebruik gemaakt van valsche bons voor den inkoop van regeeringsarti- kelen. Thans is het aan de politie gelukt de vervaardigers vandiebona op t,e sporen; het zijn eenige loden van het personeel eener drukkers firma. - Misdaad 1 Te Enkhuizen is gisternacht de 38 jarige ongehuwde vlsscher J.M., na een twist met drie vreemdelingen, vermist geweest. Even lat6r hebben bewoners vau den Havendljk hulpge roep uit het water gehoord. Gister avond is zjjifcglyk uit het water vad de binnenhaven opgehaald. Er bestaat, vermoedeD, dat hier misdaad in het spel is. SPORT. Voetbal. Terrein Tuindorp 2-4 uur. H.B.S. ItE.V.C. L Geheel onverwacht moet H.B.S. a.s. Zondag spelen. Door het uittreden van R.U.C. had zij oorspronkelijk een vrijen Zondag. E.V.C. is echter op genomen in de Se klasse. Deze ver eeniging debuteert morgen in hare nieuwe omgeving. Wij weten niet, wat zy ervan terecht zal brengen. In elk geval zal het elftal wel sterk genoeg zijn voor de afdeeling en het zeker wel 3e klasse capaciteiten bezitten, daar anders deze, door de nieuwe verbinding, slecht te bereiken club, niet zoo Ucht opgenomen zou zyn geworden. H.B.S. heeft tot nu toe door de ongunstige regeling der verloven nogal onfortuinlijk gespeeld. Het is echter nog in 't begin van het seizoen en morgen zullen zy wel alles in 't werk stellen om te winnen. Kuypers en Drees die verleden jaar in H.V.V. en Haarlem speel' hebben dispensatie gekregen en zullen nu steeds voor H.B.S. uitkomen. E.V.C. zal om een goeden, eersten indruk te maken, wel met een stevige combinatie in 't veld komen. Wy hopen, dat velen de wedstrijd van morgen zullen bijwonen. H.F.C. II Neptunus. (Aanvang drie uur.) De roodwitte reserves, die dit sei zoen niet ingeschreven hebben voor de competitie van den N. H. V. B., zullen daarom het spel er niet aan geven. Zooveel mogelijk zal geoefend worden. Morgenmiddag zal gespeeld worden tegen het elftal van de „Nep tunus." We roepen alle liefhebbers op eens e6n kijkje by de reserves te komen en hunne verrichtingen eens gade te slaan het is gerust de moeite wel waard. H.F.C. II behoort lang niet tot de zwakste elftallen van den N. H. V. B. Van de 3 seizoenen welke in dezen Bond gespeeld werden, ein digden ze tweemaal als nr. 1 (der le klasse.) Allen dus op naar den Bol weg. H.F.C. komt uit met de volgende ploeg Porto, doelGode en Heydenryk, achterAmesfoört, Bosch en Kikkert, middenHuisken, Kwinkelenberg, Boer, Jongbloed en Portman, voor. Op de reclamebiljetten staat abu sievelijk dat de wedstrijd om 2.30 uur begint, dit moet zijn drie unr. Men zegt bet voort! Puroiarsteijn-H.F.C. Morgenochtend vertrekt H.F.C. naar Purmerend, om den strijd aan te gaan tegen Purmensteljn, de vereeniging, zooals we ons nog wel zullen her- hinneren, die het klaarspeelde de rood- witten te slaan met 2-1 en hun (H.F.C.) daarmede van het kampioen schap beroofde, althans daar grooten invloed op had. H.F.C. heeft dus wat goed te maken, en we hopen dat ze de gaatheeren nu beter partij zullen geven en zich niet meer van de wijs zullen laten brengen door het fana tleke werken hunner tegenstanders. Juist laatstgenoemde eigenschap be zorgde Purmerateljn toen de over winning. Ia het H.F.C. elftal is een kleine wijziging gekomen. Daar RometJn verhinderd is, zal Klein zijn plaats innemen we verwachten dat by zich op zijn nieuwe plaats spoedig zal thuis gevoelen on zich allerminst bang zal toouen. Nljmau speelt ditmaal rechtsbinnen, een plaats waar btj liever speelt.als linksbinnen fungeert Schrier, een speler die over een flink schot beschikt en het vorig seizoen eenige malen voor het 2e elftal uit kwam en zich daar deed kennen als een goede kracht. In het geheel komt H.F.C. als volgt uit: Balk v. Arnhem Klein f. d. Poll Bak Kikkert N.N. NJiman Clautllua Schrier Groote. De uitslag der wedstrijd zal tele- grafiïch overgebracht worden. In Amsterdam zal voor dezelfde afdeeling een plaatselijke ontmoe ting gespeeld worden, n.1. tusschen S.D.S. en Neerlandia. Beide hebben nog niet verloren; S.D.S. sloeg Hol landia en H.B.S. (resp. met 6-3 en 4-0), Neerlandia deed het H.B.S. en Purmerateljn (met 3-0 en 3-1). We geven Neerlandia de meeste kans. Verder zal nog gespeeld worden West-Frisia—Hollandia, het zal daar wel weer hard tegen hard gaan. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek is ons Feuille ton en eenige advertentién tot bet volgend nummer blijven ÜggeD. AGENDA. OlD«ma Palaca. Binnenhaven 3. Hoofd nummer Protes tegen de smokkel eara- bende. Karate Helderache Bioscoop. Kanaalweg 113. Hoofdnummer: Dora Brandea. Witte Bioscoop. Koningstraat Hoofd nummer: Van Werkman tot Mllllonalr. Tavouu-Bloacoop. öpoorgracht. Hoofd nummer: ZJjn dubbelganger 10 Sept. 8oc. Dem. Arb. Partij Groote openlucht meeting op de Viachmarkt, 3.80 uur. Concert door de Stalmuslek achter het Paleis, van 4 - 6.80 uur. Tulnconcert en Bal ln Casino, 8 uur. Hotel„Bellevue". Concert van 8.30 -1080. 1 Oct. .Het Intieme Tooneel". Uitvoering In OastDo, 8 uur. MARINE. (Bevorderingen.) Met 81 Mei 1917 Stokeroliemau M. J. Vader tot korporaalraachinedrljver 2e kl. idem H. Evers tot idom idem S. Bosma tot idem. Met 1 Juli 1917 Korporaalkok E. A. C. de Horn tot sergeantkok. Met 81 Augustus 1917 Stokeroiieman M. van Veolou tot korporaal mach inodi y ver 2e klasse. Met 80 September 1917: Stokei olieman J. de Waal tot kor poraal machinedrijver 2e klasse; Matroos le klas3c R. Visser tot koiporaalBeiner; Stoker 2e klasse J. Dijkstra tot matroostorpedomaker Matroos 2e klasse P. Mantel tot matroosschry ver Mat rooshofmeester A. J^ Pottlnga tot borporaalhrfmeejter Matrooskok E. Waj«rink tot korpo- raslkok. Met 1 Octobor 1917: Korporaal konstabel W. A. Gohren tot 8öigeantkoustabeJ idem A. F. Greavrs tot idem KorporaalnioDteur T. Kostelijk tot Sergtaijimoeteur idem I. M. van der Ploeg tot idem idem H. J. Deijs tot id^m idem C. Versteeg tot idem. MARINEBERICHTEN. De luitenant ter zee der Ze kl. L. A. C U. Doorman wordt 1 October 1917 overgeplaatst van Hr. Ms, Schorpioen naar Hr. Ms. KonlDgln Emma en gedetacheerd b!J den onderseodlenst. Opgave zeemacht- A. Degen fcr dam naar de militaire kustwacht; sergeant der mariniers J. de JoDg van militaire kuetwacht naar Marinekazerne te Amsterdam. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Nlaa, uitreis, passesrde 26 Sept. Ddslre. VISSCHERIJBERICHTBN. Aangebracht te Nleuwedlop: 27 Sept. Door 19 korders: 6 tot 20 tongen, pt. stuk f160; 10 tot 40 middeltongen, per stuk f 0.76 a f 0.—10 tot 80 kleine tongen, per atuk f 0-26; 2 tarbotten, per stuk f9.— af—.— 2 tot 10 roggen, per stuk f 1 - 6 tot 20 mand kleine schol, per mand f 7.60 a 9 -1 tot 4 mand scharren, per mand f 3.- a ft—; 10 mand stortschol. per mand f 18.-. 28 Sept. Door 27 korders80 mlddeltongen. per stuk f 0.66; 100 kleine tongen, per stuk f 0.20; 1 tarbot, per atuk f 12 70 mand kleine schol, per mand f 6,— s f 8 - 40 mand scharren, per mand f 3. - a f 4.— 6 mand pietermannen, per mand f 10 MARKTBERICHTEN. Kaasmarkt vau Alkmaar, 28 Sept. Aangevoerd 260 stapela, wegende 300,MO K.O. voor de Begeering. Graanmarkt. Aangevoerd 26zak. 18 tak karwll- zaad, 7 sak epinazlezaad. Beverwijk, 28 Sept. 1917. Andijvie f8a f 4 per 100 et.; bloemkool leert, f 20 a f 28, 2e soort f 8 a f 14, 8e soort f 2 a f 6, per 100 st.capuciJnera f 16.— a f 18.—, doppen f 16 - a I 18.-, groentjes f 0.— a f per 100 pond komkommen le soort f 6 a f 7, ld. 2e soort f 2 a f 4, ld. 8e soort f 1 a f 2.- per 100 st. groene kool f 8 a f 10 per 100 stukspeterselie per 100 bos f2 a f4; postelljn per ben 40 ct. a 65 ct.; rabarber f 6 a f 10, radijs f2.- a f8 per 100 bosraspen per 100 pond f 16 a f 22 selderij f 6 a f 7 per 100 boesla per 100 stuks f 1.60 a f2.60«nflboonen f2 a f4per 1000,ld- per 100 K.G. f6— a f20.-; spercleboonen tros f 22af 80 -, ld. z. dr. f 18a f 21. ld. m. dr. f 14a f 20.-, ld. dubb. f8a f 30 - per 100 K.G.;tomaten f 8 a f 10 per 100 pondtnlnboonen per ftt- a f 0— wortelen per 100 boa f 12 a zuring per ben 8 a 6 ct.roode kool f 7 a f 12, savoyo kool f 12 a f 18 witte kool f 6 a f 14, ?er 100 stuks; raapstelen per 100 boa f 2.— a 8 spinazie por bon t 0.20 a f 0.40, per klat f 0.40 a f 1.26; knolselderij f 00 a f 00. i no'j a i o. uuiwuiuiu i o.m i aw; KWI binnen!, f 6.6) a f 6.60, buitenland f 8.- a f 8.63, witte kool blnnenl. 12.- a f 2.60, bultenl 14.60 a f6.- per 100 K.G.; breekpeen binnenland f460 a f 4 60aardappelen 0 a f 0.—alaboonen f 9.10 a f U; gels nep bultenl. f 14 a r 16; drielin gen f 7.10 a I 7 60grove uien f 7.80 a f 850, alles per 100 K.Q, Burgerlijke Stand v. Helder, van 27 en 28 September 1917. GETROUWD: J. F. Bakker en C. HagenH. Bak en G. J. Reljnders. BEVALLEN: H. Boer<HJk-VeeD, z.J. A. J. Langenkamp -Wink, z. M. E. Brutel de la Rivière—Desco- vich, i; M. Broekbuyaen—deCock, d.C. J. Heijer—de Groot, d. OVERLEDEN: N. Dienaar, wed. W. Th. Wienboven, 51 jaar; W. Joschkowitz, 80 jaarG. Schippers, 15 mrd. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat voor het verkrijgen van inlichtingen en het indienen van klachten betreffende de gasdistributie, het kantoor der Gas fabriek, dagelijks, mst uitzondering van Zaterdags, zal geopend zijn van des namiddags 5 tot O uur. Helder, 29_.Sept. 1917. ta Helder maakt bekend, dat vanaf DINSDA8 2 tot en met ZATERDAG 6 OCTOBER 1917 bij den gewonen bandelaar zal worden verkrijgbaar gesteld, per persoon: 1 ons Regeeringsrijst k 14 cent per pond, of 1 ons Javarijst 28 cent per pond. lons gedroogdeTuinbOOnen k 127, cent per pond. ons Bak- en Braadvet k 40 cent per pond. Helder, 29 September 1917. Brandstoffen Commissie HELDER. Van af MAANDAG 1 OCTO BER, Is bij do Brandstoffonhan- delaren verkrijgbaar: voor f 1.10. In dezen prijs is inbegrepen het aan huis bezorgen binnen de kom der gemeente. DE COMMISSIE. De BURGEMEESTER van HELDER brengt ter kennis, dat Da MINISTER van LANDBOUW, NIJVERHEID en HANDEL, Gezien artikel 8 der Distributiewet 1916, Gezien zijne beschikking van 20 April 1917, No. 35028, afdeeling Handel. Haaft goadgavonden: onder wijziging in zooverre van zijne aangehaalde beschikking, I. te bepalen, dat de maximumprijs voor kaarsen in den kleinhandel k f 0.60 per pak van 300 Gram netto niet zal gelden voor was- en vet. kaarsen II. vaat te stellen een maximum prijs in den kleinhandel voor was kaarsen ten bedrage van le kwaliteit f 2.26 per K.G. 2e „2.20 c. Se „2.15 j II. vast te stellen maximumprijzen in don kleinhandel voor vetkaarsen van f 1.70 per K.G. Helder, 29 September 1917. De Burgemeester voornoemd, W. HOUWING. De BURGEMEESTER van HELDER brengt ter kennis, dat: De RIJKS COMMISSIE van TOE ZICHT op de Aardappelvereenigingi gelet op art. 1 sub 2 der beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, d.d. 25 dezer, by welke beschikking wordt bepaald, dat het is verboden aardappelen, onverschillig van welke soort, a te vervoeren en b af te leveren verleent hierbij tot nadar order ontheffing van het verbod van vervoer, voor zoover betreft de gewone (blanke) Eigenheimers of Borgers on Industries, alsmede van het verbod van aflevering dier Eigenheimers of Borgers en Industries, voor zoover die aflevering geschiedt ullsluitsnd aan handelaren an militaire depóts. Ten einde misverstand te voor komen, teekent zy hierby nog aan, dat het verbod van aflevering aan consumenten, behoudens bet in art. 6 dier bescbikkiDg bepaalde (hoeveel heden van ten hoogste 10 K.G.), bljjft gehandhaafd. Gelegenheid tot het doen van winteropslag wordt dus niet gegeven. Helder, 29 September 1917. De Burgemeester voornoemd, W. HOUWING. Hiermede'geven wy kennis van de geboorte van onzen Zoon ARIE HENDRIK, H. BOERDIJK H. BOERDIJK-VEE». Helder, 27 Sept. 1917. Eenige kennisgeving. Den 268lon September overleed in het Gesticht „Groot Gaffel" by Zutfen, onze waarde Broeder, de Heer JOOST BAUÉ, in den ouderdom van bijna 49 jaar. JAC. BAUÉ en verdere Familie. Helder, 27 Sept 1917. Heden overleed in het gesticht Groot Gaffel te Warnsfeld na een smartelijk Ujden myn geliefde Echtgenoot en der kinderen zorg volle Vader J. BAUÉ, in leven gep. Korp.-Ttmmormen der Kon. Mtrlne. in den ouderdom van ruim 48 jaar. Uit aller naam, WED. J. BALJÉ- Vebstegen. Helder, 27 Sept. 1917. De Heer en Mejuffrouw J. WES- SEL-SCHAAP brengen biermede hunnen hartelljken denk voor de vele blijken van belangstelling bfj hun 25-Jarlg Huwelijk ondervonden. Breezand, Sept. 1917. DANKBETUIGING. Voor 'de vele blijken van belang stelling betoond op 25 Sept. I.L, be tuigt ondergeteekende zijnen harte lljken dank. H. v. SEUMEREN, R.-K. Koster O. L. Vr. Kerk. De Heer en Mevrouw DE JONG— JONKER danken voor de vele blijken van belangstelling by de geboorte van hun Zoon ondervonden.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 2