Heldersche Courant van Dinsdag 23 October 1917. Texel, 21 Oct. In de .Zeven Provincies" werd Zaterdag de gewone jaarvergadering gehouden van 't plaatselijk nut .Neptunus". Bij de opening wijdde de voorzitter eenige waardeerende woorden aan den overleden vice- voorzitter, den beer C. C. Backer. Uit de rekeniDg van den penning meester bleek, dat de boeken een nadeelig saldo aanwezen. Be bestuurs leden, de heeren C Schaap en M. Kroon Jbz., werden met bijna alge- meene stemmen herkozen. De voor ziiter hoopte dat de heer Kroon, sinds vele jaren secretaris van .Nep tunus" nog lang zijn functie zou mogen waarnemen. Tot vice-voor zitter werd gekozen de beer C.'Schaap, terwijl tot nieuw bestuurslid werd gekozeD, de beer C. Duinker Jz. Als sprekers zouden in den a.s. winter worden uitgenoodigd, de heeren Qrcot, te Amsterdam, Ds. Buiskool, te Helder, en de heer Keuzenkamp, te Alkmaar. Tsxsl, 22 Oct. Ter markt waren heden aange voerd, 18 koeien, prijs f 180 4 f275, 4 pinken f 100 k f 120; 8 graskalve ren f65 4 f80; 1 Nuchter kalf f 14; 5 Rammen f 35 k f 45297 schapen f 17 k f24; 86 lammeren f 5.60 4 f 12 en 3 Biggen f 13 per stuk. Terwijl in enkele polders de suiker bieten onder water zaten, en dus niet konden worden gerooid, kon dat werk in den Prins Hendrik-Polder geregeld voortgang hebben, dank ztj de doelmatige bemaling, welke deze polder steeds tijdig van 't overtollige water ontlast. Meer watergemalen zouden ons eiland zeer ten goede komen. Door drie garnalenvisschers werden in de verloopen week aangebracht, 600 K.G. garnalende prijs was 8 ct. per K.G. Slechts 3 vaartuigen oefe nen nog het oesterkorren uit. Zij vingen van 1500 tot 2000 oesters per schuit. De prijs was f20 per 1000 stuks. Door dezelfde visschera werden gevangen 2500 K.G. zeester ren, welke 2 ct. per K.G. opbrachten, en 200 K.G. wulken, dfe met 4$ ct. per K.G. werden betaald. De vereeniging .Nut en Genoegen" te Oosterend, hield Zaterdagavond j.1. hare gewone huishoudelijke vergade ring. Nadat de Voorzitter een opwekkend woord ter opening had gesprokenen de notulen waren gelezeD, deed de Penningmeester rekening. Hieruit bleek, dat de kas eeu tekort bad van b|jna f80. Een en ander werd goed gekeurd met dank vooi bet financieel beheer en onder mededeeling, dat men straks over de geldelijke aangelegen heden zou spreken. Tot leden van het Bestuur werdeu met bijna alge- meene stemmen herkozen de heeren L. Koning en W. B. Bakker, resp. tot le en 2e Secretaris. Beiden aanvaard den hun hernieuwd mandaat en werden gecomplimenteerd door den Voorzitter. Voor de betrekking van bode hadden zich aangemeld twee sollicitanten. Benoemd werd de Heer G. Burger Pz. Vervolgens werden 8 nieuwe leden voor de vereeniging aangenomen. Hierna deed het bestuur het voor stel, om de contributie te verhoogen tot f 1.50 per jaar. Op deze wijze zou men wel in bet tekort kunnen voor zien en men zich eenige meerdere uitgaven kunnen getroosten. Na eenige besprekingen werd dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Alsnu kwam aan de orde bespreking omtrent de in de November te houden vergadering, wanneer .Nut en Ge noegen" haar 66 jarig bestaan her denkt. Men meende dit elfde lustrum eenigszins feestelijk te moeten her denken. Besloten werd dan ook, zich voor die gelegenheid met een spreker van elders in verbinding te stellen en den avond met een bal en eenige aardigheden te besluiten. Ook voor een der andere avonden zou men een spreker van elders uit noodigen. Voor de bibliotheek, die berusten zal bij den nieuwen bode, zullen weder eenige boeken worden aangekochtaan den Penningmeester werd opgedragen hiervoor te zorgen. De Voorzitter herdacht hierna alies wat de overleden bode in z|jn leven voor .Nut en Genoegen" heeft ge daan, schetste hem als iemand van trouwe plichtsbetrachting en beval zijn nagedachtenis b|) allen aan. Bij de rondvraag verlangde nie mand meer het woord. Be vergadering werd gesloten met den wensch, dat het de vereeniging goed mag gaan, en dat men elkander weer in gezond heid zou mogen aantreffen in de in November te houden feestelijke ver gadering. De bij De Cocksdorp in vlot water gebrachte koftjalk .Adelaar" is lek en zal naar de werf vertrekken. De lading hout zal door de firma Van Befekum met twee motorschepen naar Rotterdam gebracht worden. Zaterdag vertoonde zich hier bij de kuBt weder eens een Zeppelin. De kustwacht beeft er opgeschoten.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3