Heldersche Courant van Donderdag 22 Nov. 1917. Anna Paulowna. Dinsdagavond, 20 Nov., vergaderde in .Veerburg" de Afd. Anna Paulowna van de Holl. Maatschappij van land bouw. "Wegens afwezigheid van den Voorzitter, opende de Secretaris, de heer N. Raap, de vergadering en laB de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. D6 heer Raap deelt mede, wat door 't Bestuur is gedaan, om in het overstroomde gedeelte van den Polder vrije teelt te verkrijgen. Drie leden der Afd. zijn naar den Haag geweest om de aanvrage mondeling toe te lichten. In bespreking wordt gebracht de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van Hollands Noorder kwartier. Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer B. Schenk. Naar aanleiding van eene brochure van den heer M. P. Visser houdt de heer D. C. Rezelman eene inleiding over het besturen der waterschappen en het dijkbeheer. De hoofdinhoud der brochure wordt door den inleider weergegeven en besproken en toege licht de volgende conclusies: le. De heerschende ongelijkheid in de belastingheffing voor dijkherstel enz., is onbillijk. 2e. Beze onbillijkheid geldt in nog sterkere mate voor de zeepolders. 8e. Het is billijk dat ook voor de gebouwde eigendommen polderlasten worden betaald. 4e. Het is wenschelQk dat het onderhoud der zeedijken in één hand komi.. Ook bespreekt de heer Rezelman nog het rapport dat door eene commissie uitgebracht zal worden op de aanstaande vergadering van Hol lands Noorderkwartier. Ook deze commissie is van oordeel dat er voor 't onderhoud der dijken 4én hoog heemraadschap in 't leven worde geroepen, met eene bijdrage van de provincie en belastingheffiog voor de gebouwde eigendommen. Op voorstel van den heer Raap wordt besloten in eene volgende vergadering iemand uit te noodigen, die uitvoerig 't stelsel van waterschappen in Noord-Holland zal toelichten. Hierna leest de secretaris een drietal ontvangen antwoorden op de vraag: Hoever moeten de akkers met ver schillende gewassen, waarvan men zaad wil teelen, van elkander ver wijderd zyn, opdat geen verbastering ontstaat. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. Braezand. Maandagavond 19 November had het Onderlinge Veefonds te Anna Paulowna een Algemeene Vergadering in de zaal van den heer O. Bosch. Be voorzitter, de heer P. Nieuwland, opent de vergadering en verzocht daarop den secretaris-penningmeester, den heer P. J. List, de notulen voor te lezen, welke onveranderd worden goedgekeurd, met een woord van lof voor de uitmuntende weergave. De penningmeester geeft vervolgens een overzicht van den stand van zaken, over 1916—1917, waaruit blijkt, dat 18 uitkeeringen hebben plaats gehad. Aan contributie is ont vangen f 8825.64 Aan gestorven vee 609 00 Tezamen f 4484.64 Uitgaven aan gestorven veef 2331.571 Aan brandass., admiDistr. enz895.17 Tezamen f 2726.74i zoodat, behoudens 1500 gulden voor de reservekas het saldo bedraagt f 207.89|. Met het oog op dit geringe saldo stelt het bestuur voor, de premie voor het eerstvolgende halfjaar, vast te stellen op 1 procent, welk voorstel door de geheele vergadering wordt aangenomen. Thans volgt benoeming van 2 schatters, aftredend de heeren A. Brands en J. H. 't Hart. Beiden zijn herkiesbaar, de heer A. Brands wenscht echter niet meer in aanmerking te komen. Alsnu wordt herkozen de heer J. H. 't Hart en 'gekozen de heer N. A. WiJker. Beiden nemen hun benoeming aan. Tot bestuursleden worden vervol gens gekozen de heeren P. Nieuwland (aftredend) en C. Zeeman. Beiden nemen aan. Tot voorzitter wordt nu herkozen de beer P. Nieuwland, die zich deze keuze insgelijks laat wel gevallen. Voor het nazien der rekening 1917 worden aangewezen de heeren M. Wiggers, Jb. Langer, en F. Blaauboer die zich allen bereid verklaren, dit werk op zich te nemen. Hierop sluit de voorzitter de ver gadering met een woord van hulde aau den heer A. Brands, die 11 jaar lang met ijver en toewijding het fonds als schatter van dienst was geweest.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3