Aan de Burgers en Militairen! Na jarenlange vergeefsche pogingen is onze genjeente, door de royale medewerking van ons gemeentebestuur, in het bezit gekomen van een muziektent, waardoor het thans mogelijk is geworden de Concerten van de plaatselijke muziekkorpsen op een behoorlijke manier uit te voeren. Het eerste Concert zal worden gegeven op Zaterdagmiddag te 4 uur door het Stedelijk Muziekkorps. Dank zij ook de medewerking van de Marine-autoriteiten zal de Stafmuziek van de Kon. Marine op a.s. Zaterdagavond een Concert in het Plantsoen geven. Uit goede bron vernemen wij, dat het Concert, te geven door de Staf muziek als een proefneming bedoeld wordt. Men wil eens zien of het publiek zich hier nu ook behoorlijk kan gedragen, door tijdens de muziek-uitvoeringen orde en stilte te bewaren. Tot onze schande moeten wij bekennen dat wij hierin tot heden, ver, zeer ver achterstaan bij andere plaatsen. Slaagt deze proefneming, dan zullen door de Stafmuziek meerdere Concerten gedurende dezen zomer worden gegeven. Wij doen daarom een beroep op alle goedgezinden hiertoe mede W te werken. Aan allen vragen wij: 1. Blijf gedurende de uitvoering van de muzieknum mers op Uw plaats. 2. Tracht anderen, die hieraan niet voldoen, te bewegen, dit zelfde te doen. 3. Belet den jongeren, zich luidruchtig te gedragen, en lever ze zoo mogelijk over aan de politie-agenten. Van de burgers en militairen zult ge daartoe thans wel de noodige hulp ontvangen. 4. Ontzie het plantsoen, en belet dat anderen het bescha digen. 5. Werp dit programma niet langs den weg. Het plantsoen zou daardoor op Zondagmorgen een onoogelijk aanzien krijgen. Neemt het dus mee naar huis. Red. Heldersche Courant.

Heldersche Courant | 1918 | | pagina 6