croote Liquidatie-Uitverkoop! S. COLTOF, 141 Kanaal weg 142 GROOTEN UITVERKOOP van OUDKERK VAN PRAAG, Een ieder, die nog van de honderden koopjes profiteeren wil, spoede zich naar den Nog slechts 5 dagen Opruiming vanaf MAANDAGMORGEN 9 UUR. Advertentiên. Aankondiging. Tot slot de één-acter: „Tusschen twee vuren", een luchtig vroolijk spel, waarin Jenny Eibers en Willy Corsari, maar vooral Pisuisse, ge legenheid hadden een geweldigen aanval .op de lachspieren der toe hoorders te ondernemen. En met succes. Er wérd onbedaarlijk ge lachen. Een avond vol afwisseling dus, waarop het publiek: weer heeft kun nen genieten van de voortbrengselen der .kleine kunst', die Pisuisse en zijn medewerkenden zoo uitnemend beheerschen. Oe Vradisconferentit. Msaiii'gavsrashlilaa. - Ontevreden heid Ie Bel|ll Uet eerste der 14 punten van Wilson van de baan. Uit de berichten over de weinige reeds gehouden zittingen der Vredes conferentie, is reeds genoegzaam ge bleken, dat het heel wat moeite en inspanning zal kosten tusschen de geallieerden overeenstemming te vin den en te behouden. Het is wel zeker zooals de Parijsehe „Intransigeant" zegt - dat de geweldige ondankbare taak, die de conferentie heeft, niet ten einde zal worden gebracht, zonder dat er eenige wolken verschenen zijn aan den toch zoo helderen hemel der overwinning. Volgens betzelfde blad zijn Enge land, Amerika en Italië het vrijwel met elkander eens. Do moeilijkheden, waarop de „Intransigeant" doelt, zouden in verband staan met de ver tegenwoordiging van Rusland ter vredesconferentie. LloydGeorge moet zeer gesteld zijn op de toelating der Bolsjewiki. Aan den anderen kant zou er ook meer notitie worden genomen van de Russische comité's te Parijs en te Omuk. Volgens de „Temps" zou men een oplossing! van deze netelige kwestie hebben gevonden, door Rusland te doen vertegenwoordigen door een lntergeallieerde commissie, tot dat doel in 't leven te roepen. Het voorstel van Frankrijk om verschil te. brengen In .het aantal stemmen door iederen Btaat uit te brengen, werd verworpen. Iedere staat zal slechts 1 stem hebben. Wel is verschil gemaakt in het aantal personen der delegaties. Die der groote mogendheden zullen uit 5 personen bestaan, die der kleinere staten uit een kleiner aantal. Zoo is het aantal voor Belgis teruggebracht tot twee. Hiermede neemt men eehter te Brussel geen genoegen. Men was daar aeer pijnlijk getroffen door het besluit dat Belgis slechts twee ge delegeerden ter conferentie zal hebben, terwijl Belgis van den aanvang van den oorlog af op edelmoedige wijze aan den strijd heeft deelgenomen, een gewichtigen en beslissenden steun heeft verleend en dat deze steun tot het einde van den oorlog is gehand haafd. Aan den ahderen kant heeft het een gewichtige rol in de wereld daar het dej vijfde economische mogend heid is en bet, dank z|j Kongo, een groote plaats op koloniaal gebied inneemt. Om deze redenen besloot de minis terraad dat Belgis tegen het besluit verzet aanteekenen moet. President Wilson heeft reeds het eerste zijner „14 punten" moeten opgeven. Punt één luidde „Openbare vredesovereenkomsten, voorbereid Jn bet openbaar, waarna er geen geheime internationale af spraken meer zullen bestaan en de diplomatie altijd openhartig en in het openbaar te werk zal gaan." De openbaarheid nu zal in de eerste plaats al ten opzichte van de vredes conferentie zelve, niet worden be paald. De premiers en ministers van Buitenlandsche Zaken, die aan de conferentie deelnamen, besloten vol strekt geen mededeelingen aan de pers te doen. Ben comité van redactie, samengesteld uit de secretarissen der verschillende delegaties, zal iederen dag een perscommuniqué opstellen. Men zal dus wel iets te hooren krijgen over de onderhandelingen, omdat het niet anders kan maar inderdaad zullen zij toch ge heim zijn. Volgens Fransche bladen heeft Wilson wel tegen deze geheimhouding gepleit, maar tenslotte moest hij toch toegeven, dat er veel te zeggen viel voor een „machtiging" der open baarheid. In den Amerikaanschen Senaat is dit eerste besluit van den oppersten Raad te Parijs scherp becritiseerd en werd gewag gemaakt va» de pro testen der Amerikaansche en En- gelsche journalisten. Wat zal er met de andere 18 punten van Wilson's program gebeuren? 80! ITENUNO. D« dood van Liebknecht on Rosa Luxemburg In een gedeelte van de oplaag van ons vorig nr. meldden wij reeds, dat Liebknecht tijdens een poging tot ontvluchten door zijn bewakers werd neergeschoten en dat Rosa Luxemburg door dao woedende menigte werd gelyncht. Latere berichten geven de volgende bijzonderheden Liebknecht werd Woensdagavond bij een vriend te Wilmersdorf door burgers gevangen genomen en aan de militaire overheid uitgeleverd. Hij werd gebracht naar den staf van een divisie garde-fuseliers in het Eden-hotel. Hij ontkende, dat hij Liebknecht was, maar brieven, aan hem gericht, en het monogram op zijn ondergoed wezen zijn identiteit uit. Daarna zou hij per auto naar de gevangenis in Moabit worden over gebracht. Met breed gebaar nam hij in de auto plaats hetgeen de woede van de menigte opwekte. Een der toeschouwers sprong op hem toe en bracht hem een bloedige wond in het gelaat toe. Onderweg kreeg de auto evenwel een mankement. De aanvoerder van het geleide vroeg daarom aan dr. Liebknecht,- of hij zich krachtig ge noeg voelde om de Cbarlotter Chaus- see te voet te bereiken. Hierbij zat de bedoeling voor, zich van een rij tuig te bedienen, voor 't geval de dienstauto niet spoedig meerinord» zou zijn. Toen de hem vergezellende manschappen zoo wat 60 meter van de auto weg waren, maakte Lieb knecht zich van hen los en rende rechtuit wog. Een der soldaten wilde hem pakken, maar kreeg van Lieb knecht een messteek in de rechter hand. Daar Liebknecht op herhaalde sommatie niet bleef staan, schoten versohelden menschen achter hem naar hem. Eenige oogenblikkeR daarna zakte Liebknecht ineen. Blijkbaar was hij aanstonds dood. Op bevel van de divisie garde scherpschutters werd ongeveer tien uur in den avond een tweede deta chement bevolen, mevrouw Luxem burg, die zich ook in het Eden- Hotel bevond, in voorloopige hechte nis te stellen. Daar wegens het weg voeren van Liebknecht door de zij deur, juist daar een dichte drom was te hoop geloopen, probeerde d« leider der manschappen de menschen juist daar uiteen te doen gaan, het geen aanvankelijk gelukte. Vóór den hoofdingang van het hotel stonden op dat oogenblik geen menschen. Do commandant som meerde mevrouw Luxemburg in haar kamer op de eerste verdiepiDg hem zoo snel mogeljk naar de auto te volgen. Hij liep om haar te bescher men vóór haar uit, terwijl de man schappen baar omringden. In de enkele minuten tusschen het voorrijden van de auto en het afhalen van mevrouw Luxemburg was even wel een groote menigte vóór het hotel en in de bal samengestroomd. Ze nam een dreigende houding tege^i mevrouw Luxemburg aan. Men hoorde verwenscbingen en meer malen trachtte men mevrouw Luxem burg aan te tasten. De begeleidende manschappen wisten haar tot de auto te brengen en den toegang daartoe vrij te houden. Daar echter ook aan den straatkant een opgewonden schare was bijeengeloopen, die even eens op de auto aandrong, stonden de manschappen een oogenblik in een opgewonden menschen kluwen en werden ze v^n elkaar gescheiden. Toen sloeg de drom op mevrouw Luxemburg los. Deze werd door den commandant opgevangen en bewuste loos door hem en zijn meDSchen in de auto gedragen. Mevrouw Luxemburg lag achter overgeleund in het voorste gedeelte van d- auto. Toen deze zich langzaam in bev jging zette, sprong plotseling een man uit de menigte op de tree plank en loste een revolverschot op mevr. Luxemburg. De aanvoerder der begeleidingsmanschappen poogde de auto in sneller tempo over de KUrfürstendam naar Berlijn te doen rijden, doch werd in de nabijheid van het landweerkanaal door geroep tot stoppen gemaand. In de veronder stelling dat het hier een controleeren- de patrouille gold, stopte de chauffeur. Op dit oogenblik drong een talrijke menigte tegen de auto op onder het geroep„Dat is RosaHet lichaam van mevr. Luxemburg werd uit de auto gebaald en de menigte verdween er mee in de duisternis. Het is aan te nemen, dat de menschen, die de auto tot staan brachten, ook de voor het Eden-hotel verzamelde menigte was. Daar de auto zich van het hotel uit slechts langzaam in beweging kon zetten, was het hun mogelijk geweest de auto vooruit te loopen en haar den weg te versperren. De gevolgen van deze daden zijn nog niet te overzien. Men moet voor ernstige daden van weerwraak vree- zen, vooral in steden waar de Spar- taciérs de macht in handen hebben. De regeering is er door in een ongunstige positie geraakt, al zal juist zij in de eerste plaats het ge beurde betreuren. Van bevoegde zijde vernam het Wolffbureau reeds, dat zij die zich bij deze gebeurtenissen aan iets straf baars hebben schuldig gemaakt, ten strengste zullen worden gestraft. Efe Berlijnsche correspondent van de „N. Rott. Crt." schrijit aan zijn blad: De dood van Liebknecht is het dramatisch einde va» een maD, wiens zwakheid een stellige voorliefde voor het theatrale was. Liebknecht was geen groot man. Van hem gold, dat hij de kleine zoon van een grooten vader was, maar hij was een eerlijk man en ondanks zijn onmiskenbare ijdelheid was zijn fanatisme zonder twijfel eeht. Liebknecht's desperate standpunt was, dat alles eerst vernietigd moest worden voor de nieuwe maatschappij ken worden opgebouwd. Deze leer predikte hij zijn volgelingen en ik heb die in de straten van Berlijn vaak hooren verkondigen. Ze kwamen met die van Radek overeen, maar Liebknecht was stellig een veel beter mensch dan zijn nyilti natienale geest verwant. Gevaarlijk is Liebknecht in den laatsten tijd van zijn leven geweest, maar hem ontbrak grootheid. Het schot, dat hem doodde, heeft hem misschien ook dit laatste gegeven. Een veel sterkere persoonlijkheid was ongetwijfeld Rosa Luxemburg. Heel goed teekent het Berl. Tageblatt haar in de volgende woorden Rosa Luxemburg was eigenlijk een man in de Spartasische beweging en, met Liebknecht vergeleken, verre weg de sterkste persoonlijkheid. Ze beheerschte den strijd makker door haar buitengewone schranderheid en geestkracht, en af en toe had het den indruk, dat hij bijna jongensachtig aan haar ondergeschikt was. Rosa Luxemburg had een bewogen en dramatisch leven achter den rug. In 1870 werd ze in Russisch Polen ge- sn, bezocht de Duitsche universi teiten, trouwde met een zekeren Lubeck, een Duitsch socialist, ver wierf zoodoende het Pruisische staats- hurgerrecht, list zich dan aanstonds schsiden, zat in de gevangenis en bedreef, zoo vaak ze vrij was, revo lutionaire agitatie. Ze was klein en zag er tamelijk onooglijk uit, had evenwel zeer ver standige trekken en boeide, zoodra ze sprak. Ze leek eigenlijk op het soort der vrouwelijke Russischs nihi listen en was in uitingen en meenin gen steeds ultra-radicaal. Ook haar tegenstanders mogen niet loochenen; dat zij in haar doen sn laten te goeder trouw was, dat ze armen en onderdrukten trachtte bij te staan en dat bij haar niet, gelijk bij Lieb knecht, de ijdelheid van het voetlicht een in sterke mate mede richting gevende drijfveer is geweest. Doch ze was mateloos en werkte met alle middelen hartstochtelijk het onder mijnen en vernielen van al het be staande in de hand. Rusland. Oaluiti. tt St. Paltri burg? Uit Helsingfors wordt gemeld, dat volgens betrouwbare berichten uit Reval, de bolsjewiki snel terugge trokken zijn omdat te St. Petersburg een contrarevolutie zou zijn uitge broken. De bladen maken melding van groote hongeroproeren. Tien duizend half verhongerde menschen betoogden tegen de radesregeering en riepen om brood. De ongeregeld heden werden met geweld van wapenen gefnuikt. Mittau sn Dorpat werden door ds bolsjewiki bezet. Na een gevecht van drie uur moesten zij de laatste stad echter weder prijsgeven. De voedselvoorziening vin Eurepa. De Amerikaansche Senaat heeft gunstig beschikt over de bestemmiag van honderd millioen dollar ter ondersteuning in de levensmiddelen- voorziening. Medina In hadden der Arabieren. Londen, 16 Jan. Gisteren is te Kalro een communiqué gepubliceerd, vol gens hetwelk de heilige s^id Medina zich onder. <^e voorwaarden van den wapenstilstand met Turkije aan koning Hussein heeft overgegeven. Om te voorkomen, dat het graf van den Profeet zou worden vernield was de stad niet beschoten, maar slechts in een vrijden kring omsingeld. Uit het land va» da turf. Men schrijft uit het Noorden aan het Hbl. Dezerdagen heeft de heer A. P. Staalman in de Tweede Kamer be weerd, dat de verveners de produc tie van turf vaak stopzetten of be lemmeren alleen om hooge prijzen te maken. Schrijver dezes, die veel in de venen van het Oosten van Groningen en Drente verkeerde en met werkgevers en werknemers in aanraking kwam, heeft nooit van opzettelijk stopzetten, om daardoor de prijzen van het product verhoogd te zien, gehoord. Willekeurig stopzetten zou trou wens ook in verkeerde praktijk zijn lager gaande kolenprijzen, weinig vraag naar steen, zachte winters enz. kunnen voor 't bedrijf heel andere uitkomsten veroorzaken, dan van stopzetten verwacht werdhet doel zou dus niet bereikt worden. Wel hebben er in de laatste jaren gedurig werkstakingen plaats gehad. Ze waren echter slechts van korten duur, zoodat de turfproductie er niet onder leed. De invloed van het weer op de turfproductie was in die jaren dui delijk merkbaarder werd turf genoeg gegraven, doch door de natte zomers ging het drogen zeer langzaam, het gevolg daarvan was dat aan de groote vraag niet op tijd kon worden vol daan meer vraag dan aanbod dus, waarop natuurlijk prijsverhooging volgde. Had de Regeering toen inge- tast, dan had onze bevolking niet de thans geldende hooge prijzen behoe ven te betalen. De Regeering deed toen echter niets; wel kwamen er brandstoffenhandelaren uit sommige Hollandsche steden om turf te koo- pende komst van deze lieden was het begin van 'n prijsstijging zonder voorbeeld. Eindelijk, toen het te laat was greep de regeering in en stelde 2.- 7.70 2.80 10.92 4.- 11.90 1.60 5.- de verkoopsprijzen voor alle soorten vast. Door hen die turf moeten koopen wordt met groot verlangen uitgezien naar verlaging van den turfprgs. Heel gemakkelijk zal dat echter niet gaan. De werklieden toch, wetende dat het den werkgevers goed ging, eischten hun aandeel ^in de winstomdat hunne eischen eerst door de verve ners, later bij arbitrage door de Regeering ingewilligd werden, stegen de werkloonen in verhouding haast nog meer dan de turfprijzen. Voor het graven van een dagwerk [40kb.M.] fabrieksturf werd betaald in 1914. in 1918. f 12.50 f40.- 't Vuren daarvan(als ze droog is op één hoop maken). ten stobbe baggeren 't droogmaken daar van dagloon in los werk alle andere aan 't bedrijf verbonden werkzaamheden, en dat zijn er nog vele, naar verhouding, sommige nog hooger. Zoo was de toestand in 1918; hoe die voor dit seizoen zal worden moet de tijd leeren. Niettegenstaande de verbazend hooge loonen die er thans in de venen verdiend worden, zijn de eischen der arbeiders voor dit jaar nog maar eventjes vijftig procent hooger dan het vorige jaar. De prijzen van de turf voor 1919 door de regeering vastgesteld zijn mij nog niet bekend; ze mogen echter niet hooger dan die van 't vorige jaar zijn, want reeds lang is de prijs voor ^kleine inkomsten veel te hoog; dè regeering staat echter voor een moeilijk vraagstuk. Er is in de laatste jaren in de venen zooveel geld verdiend, dat de oppas sende werkman financieel sterk ge worden is en zeer goed een lang durige staking uithouden kan. Hij zal dus bij zijn eisch van vijftig prpcent loonsverhooging blijven, die dé vervener echter niet toestaan kan; gevolg, stagnatie in 't bedrijf, met andere woordengeen turf. Op welke wijzs de quaestie opge lost zal worden moeten we aan 's Regeeringswijsheid overlaten ;»om het groote belang van brandstof-voor ziening mag ze echter niet dralen met 'n regeling te treffentoch dient ze daarmee met grooten spoed aan te vangenblijft ze daarmee in ver zuim dan zou dat hoogst nadeelig op de hoeveelheid der te graven turf inwerkenhalf Maart moet met het graven van turf en pl.m. 1 April met het baggeren worden aange vangen komen werkgever en werk nemer tegen dien tijd niet tot over eenstemming dan zal het kwantum te graven turf des te kleiner worden hoe langer het verschil duurt. Korto borlehtsn. Officieel wordt uit Londen ge meld, dateen Handley-Page-aeroplane, welke onlangs Engeland verliet, be houden in Britsch-Indiiisaangekomen. Te Soerabaja is men Chineezen op het spoor gekomen, die er hun werk van maakten om kinderen te rooven en die dan naar China te verkoopen. Vaandrigs en kornetten kunnen voortaan, ook als zij met verlof zijn, tot reserve-luitenant worden benoemd. Een wijziging in de Landstorm wet wil het mogelijk maken, dat ook dienstplichtigen tot den, vrij willigen landstorm kunnen worden toegelaten. IDen 26sten Januari a.s. hopen onze geliefde Broeder en Zuster, WILLEM KRAMER en JOHANNA v. d. HEIDE, I hun 12}-Jarlge Echtvarssnlglog te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hun dankbare Moeder, Broers I en Zusters. Wed. H. KRAMER en Familie. Den 13den Jan. overleed in het Diaconiehuis, in den ouder dom van 76 jaar, Mij. Wad. A. DE HAAN gtb. KLIMMER Allen die haar van nabij gekend hebben, weten wat zij geweest is voor menig oudje. Jammer dat ook zij diezelfde zorg niet heeft mogen genieten. Vele kennissen van de overledene. In plaats van kaarten. Heden overleed te Rotterdam onze lieva Moeder, Mal. JOHANNA HENORIKA OE ZEEUW geb- STUIVENBERG. in den ouderdom van ruim 60 jaar. Hare liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkindere». Helder, 16 Januari 1919. Dankbetuiging. Bij deze brengen wij onzen hwte- Iijken dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven, ter gelegenheid van ons Zilverfeest. Familie SUIDMAN. Hiermede betuigen wij U onzen oprechten denk voor de hartelijke deelneming, ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Zoon en Broeder CORNELIS ADRMAN RUMPFF. L. RUMPFF. E. RUMPFF Oldbrborg. J. M. RUMPFF. M. RUMPFF en Verloofde. Helder, Januari 1919. H. VAN ES, Centraal Genootschip vsor Kinder- hBrstelIjngs- en Vacantiekalonfes. «Mailing HELDER. Vergadering op Oondirdag 23 Januari a.s., 's avonds te 8 uur, in „Bellevuo" (ingang Spoorstraat). Agenda: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Jaarverslag. 3. Rekening en verantwoording. 4. Benoeming fin. commissie. 6. Vaststelling contributie a/h. Centr. Gen. 6. Verkiezing 8 bestuursleden. 7. Benoeming afgev. voor de Alg. Verg. 8. Rondvraag en sluiting. De Secretaris: T. VAN HEUSDEN. Bfi acte den lOden December 1918 voor den ondergeteekenden Notaris verleden, is opgericht de vereeniging Coöperatieve Vereeniging tot Exploitatie van Volketuint|ae „Eendraoht maakt macht," ge vestigd te Koegraa, gemeente Heldor. De acte is in haar geheel onder No. 6621 opgenomen in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Maandag 18 Jan. 1919, No. 10. Namens de leden: C. J. BAAS, Notaris te Helder. Verloren blauw linnen Builtje, in houdende f 18.21, van een broodbe zorger. Tegen belooning terug te Breestraat 14. Verloren een wit Klndermofjo omtrek Schagenstraat. Tegen hooge beloeningterugte bezorgen Tuinstr.17. LATIJN en GRIEKSCH. Lessen aangeboden. Brieven, onder No. 323, aan het Bureau van dit blad. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan •o» au. .oortcm.nd. Metaalwerken. P. KWAST, de Ruijterstrait 21. Een Duitsche Juffrouw, R.K., zag zich gaarne tegen half Februari of 1 Maart geplaatst voer hulp in de huishouding of bij Kinderen. AdresBureau van dit blad. Gevraagd aan de Fröbelschool, LaaD, «on HELPSTER. Leeftijd ongeveer 16 jaar. Liefst eenigszins bekend met Fröbelen. Aanmelding «by de Directrice. Gevraagd een fltnke Jonge Werk ster, In klsln burger gezin, voor 1 dag per week. Adres: Jan in 'tVeltstr. 105. Gevraagd eenige Meisjes voor ds Ma chinale BreiTnrichting. AdresL. RUMPFF, Spoórstr. 122. Mevrouw WIJKER, Hoofdgracht 58 vraagt voor zoo spoedig mogelijk een net DAGMEISJE, tot 4 uur 's middags [met gebruik van middag maal]. Aanmelding na 7 uur. Terstond gevraagd een Kostganger, bij J. VAN KLA VEREN, Schagenstraat 87. Gevraagd een LOOPJONGEN. AdresGRUNWALD, Keizerstraat. Gevraagd een flinke JONGEN, niet beneden 15 jaar. Adres: Parallelweg 74. KOSTHUIS gevraagd, deor 20-jarig net jongmenscb, P. G. Brieven onder No. 349, aan het Bureau van dit blad. KONIJNEN. 2 Rammen ter dekking, (I VI., 1 bl.) Adres: Hoogstraat 21. Ter overname gevraagd een M eik stand of iets dergelijks. Brieven onder No. 360, a. h. Bureau v. d. blad. Ter overname gevraagd een net Zaakje In Tab*k an Sigaren, Kruide nierswaren of anders branche. Br. m. cond.onder No. 348, Bureau v. d. blad. Te koop aangeboden: 1 Spoelbak nieuw [eikenhout]. 1 Pasteltrommel mat vuurlada, nieuw. 2 Eetbutnn om eten buitenshuis te bezorgen. 1 Handwagentje. AdresMarine Mach.-Club Hoofdgr. Te koop een zoo goed als nieuwe driewlellge Kar mat toabahooran, oen gsbruikta Bakwagon an dito dicht** Wagen. Te bevragen bij T. BUISMAM, Molenaar aan de Hoop, Koegras. Te koop Blllard met toabshooren groote Tafvl, groot Tafelblad, Tafeltjes, Banken, Zinken Lekbak, Elactriaoha Lampen, Stophorloge. Alles Cantine- Inventarls. AdresCommandant, Depót „Erfprins". Te koop een Kamerkaehal en een Kinderwagen. Adres: Schagenstraat 113. Te koop een Burgerwoonhuis met eteenen boet en 1/t H.A. tuingrond omzet met boomen en kippengaas van 180 c.M. hoog, met een stuit Mest. Nabij de halte Breezand. N.H. Te bevragen bjjJ. HOLLANDER, aldaar. Te koop twee rood-pluohe Crapauds. Adres: Bureau v. d. blad. Te koop een Llnnenkaat an Machlnetaf«lt]e. Adres: Leliestr. 6. BEKENDMAKING. Het adres van hst Agsntsohap der Firma A. ZWAAN ir, Zaadtialt-Iaad- hindol ts Enkhulzvn Is nu TUINSTRAAT 14. Ook wordsn bcstalllngan bl] don hear ENDENBURG aangenomen. Beleefd aanbevelend, T. P. J. VAN STRAATEN.

Heldersche Courant | 1919 | | pagina 2