NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA De verborgen Vallei Eerste Blad. Jb. HARJER en Zn VERHUIZINGEN. No. 5191 ZATERDAG 10 JANUARI 1920 48e JAARGANG abonnementen bij vooruitbetaling: Heldersche Ct. per 3 mnd. f 1.40. franco per post f 1.60. Buitenland f 2.40 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER )r., HELDER Bureau: Koningstnat 29 - Interc. Telefoon 50 advertentiEn: De abonnementsprijzen van ons bladezijn thans: In de stad f 1.40, per post ff 1.60, buitenland f2.40. Zondagsblad In de stad ff 0.57^, per post ff 0.65, buitenland fl.05. Modeblad: In de stad f 0.95, per post fl.05, t buitenland fl.30. Bij beschikking per post be rekenen wij 10 cents dispositie- kosten. Toezending van het be drag per postwissel is dus voor- deeliger. FEUILLETON. Heldersche Meubelftansportonderneming GEMEENTERAAD. GEMEENTE-BEGROOTING 1920 COURANT Zondagsblad 0.57'/,. 0.651.05 Modeblad 0.95, 1.05. „1.30 Losse nummers der Courant 4 ct. 20 ct. p. regel. Ingez. mededeelingen (kolombr. als redactioneele tekst) 60 ct. Kleine advert. (gevr., te koop, te huur) v. 1 tqt 4 regels 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder nr. 10 ct. p. advêrt. extra). Bew.-exempl. 3ct Adv. op bep. aangew pl. worden 25 °/0 hooger berekend. Op- en ondergang van Zon en Maan en tl]d van hoogwater (Texel). (Wintertijd.) Maan Zon Hoogwater Jan. op; ond.; opond.: v.m.:n.m.: Zondag 11 a. 11.40 m. 10.16 8.8 Maand. 12 10.38 8.8 Dinsdag 13 m. 0.48 11.1 8.7 Woensd.14 1.64 11.27 8.7 Dond.d. 15 B 2.57 11.58 8.6 Vrijdag 16 3.58 a. 0.34 8.5 Zaterd. 17 4.52 1.16 8.4 4.5 4.6 4.8 4.10 4.12 4.14 4.16 0.5 0.45 1.35 2.30 3.40 4.55 0.10 0.45 1.20 2.15 3.20 4.30 5.40 BUITENLAND. Het Vredesverdrag. Uiï Parijs wordt gemeld, dat au toch het Vredesverdrag hedenmiddag zal worden ge- teekend in de Klokkenzaal van het ministerie ean buitenlandsche zaken te Parijs. Eerst zal het op 1 NoV. opgestelde proto- #ol worden geteekend. .Vervolgens zullen de ratificaties worden uitgewisseld en daarop zal de president der conferentie aan dien der Duitsche delegatie den brief overhandigen, waarin eenige verzachting wordt beloofd van het protocol van 1 Nov. inzake de uitlevering van havenmaterieel. De bij de plechtigheid vertegenwoordigde natiën zullen die zijn, welke het verdrag heb ben geratificeerd, t.w.: Frankrijk, Groot- Brittannië, Italië, Japan, België, Bolivia, Brazilië, Guatemala, Peru, Polen, Tsjecho- Slowakije, Sram, Uruguay en Duitschland. Verder zou men trachten de laatste quaes- fies betreffende de gebieden, waar volks stemmingen gehouden zullen worden, met name de quaestie der rechtspleging, te rege len vóór de onderteekening. Aangenomen, dat alles zaf ïoopen als in het hierboven vermelde bericht is aangege ven en het ziet er ditmaal wel naar uit, dat het ernst is zal dus eindelijk de Vrede tot stpnd komen. In naam tenminste. Of er werkelijk vrede zal komen, zal de toekomst moeten leeren, doch erg hoopvol ziet het er niet uit De „N. Rotf. Crt,° vergelijkt het vredes verdrag, met den aankleve daarvan, met een machine, die nu hedenmiddag te werk zal worden gesteld. H.et blad merkt op, dat een gewone machine, die voor een speciaal doel is gebouwd, volgens een vast plan, dat be rust op ervaringen van vroegere deskundi- Door HULBERT FOOTNER. 38) Joe begon met een lagen inzet, en Ralph verhoogde dezen bescheidenlijk. De anderen wilden niet spelen en waren dus uitgevallen. Joe verhoogde den inzet weer, en Ralph deed insgelijks. Toen Joe zag, dat Ralph zich niet liet af schrikken, wenirhij roekeloos. Ralph's luci- fersvoorraad was reeds lang uitgeput, en hij wierp het geld op den deken, telkens een dollar meer op het spel zettend dan Joe. Joe s adem ging snel en zijn gelaat werd zoo bleek als dat van een slager zijn kan, behalve zijn ooren, die van woede rood bleven. Hy ging telkens vijf, en eindelijk tien dollarsTiooger dan Ralph, in de hoop hem te overbluffen. Maar deze glimlachte slechts en ging telkens een dollar hoogér. Een niet onaardig stapel tje bankpapier hoopte zich op den deken op. Crusoë en de halfbloed wierpen er begeerige blikken naar. Eindelijk toen de beurt weer aan hem was, zweeg Joe. Kleine zweetdrop peltjes glinsterden op zijn voorhoofd. „Wat is er?" vroeg Ralph onnoozeL „Gaat het je te hoog?" „Neen!" zeide Joe, met een knoop. „Ik neb geen geld meer!" voegde hij er schaapachtig aan toe. „Ik neem nooit veel mee als ik op reis ga. Wil je een schuldbekentenis van me aannemen?" gen, vóór zij in gebruik wordt gesteld, ter dege wordt beproefd. ..Hier hééft men evenwel met een veel inge wikkelder toestel te doen, waarbij het levens belang van alle volken is gemoeid, dat samen gesteld is op grond van verschillende denk beelden, waartusschen men, in verschillende ar tikelen een compromisvorm heeft trachten te vinden, terwijl men elders de artikelen, die aan het eene princiep beantwoorden, heeft trachten te compenseeren door een stelletje, dat aan een ander princiep beantwoordt. Dit alles wordt on beproefd in werking gesteld door den fatalen druk op de kndp, die a.s. Zaterdag zal worden gegeven. Laat Wilhelm desgelijks gedaan hebben in 1914. Als wij de verklaringen van Ludendorff goed begrijpen, dan verwacht deze man van de nieuwe fatale daad even slechte gevolgen. Het is te wensehen, dat hij geen gelijk krijgt. Het is ook niet te verwachten. Maar dat er iets door zal worden bereikt, wat maar tn de verte lijkt op het ideaal, waarvoor zoovele millioenen zich in hun stervensstonde hebben verbeeld zich op te offeren, dat gelooft nu wel niemand meer. Het monstermechanisme wordt losgelaten, en men houdt zijn hart vast. We zeiden daar: dan komt alles in werking. Dat is niet geheel juist. Slechts tusschen een beperkt aantal mogendhe den treedt het verdrag in werking. De bepa lingen, waarin uitdrukkelijk van de geassoci eerde en geallieerde mogendheden wordt ge sproken, blijven (indien men zich tenminste nog eenigszins aan het verdrag houdt) voor later bewaard. Een van de eerste gevolgen van het in werking treden van het vredesverdrag zal zijn, dat de Volkenbondsraad door president Wilson zal worden bijeengeroepen. Daarna volgt de ontruiming van Sleeswijk door de Duitsche troepen, voor 20 Januari. De volks stemming in de eerste zóne van Sleeswijk moet voor 15 Januari plaats hebben. In de beide andere zónes volgt het plebisciet, resp. één en twee weken later. Vóór 10 Februari zullen de geallieerden lijsten der schuldigen, wier uitlevering zij eischen, overhandigen en doen weten of zij het stelsel voor afbetaling der schulden aan vaarden. Vóór 10 Maart moeten alle versterkingen in de neutrale zóne op den rechter Rijnoever zijn geslecht. Vóór 1 April moet het Duitschè leger tot 100.000 man zijn teruggebracht. Vóór 10 April moeten alle bepalingen, betreffende de ver mindering van de bewapening en van de be perking der draadlooze installaties zijn uit gevoerd. Er blijven dan echter nog verschillende kwesties hangende, die voor een duurzamen vrede groot gevaar opleveren. Het vraagstuk betreffende Fiume wacht nog steeds op eene oplossing. Naar het heet is tusschen Italië en Engeland overeenstem ming verkregen, doch aan deze beraadsla gingen nam Frankrijk nog geen deel. Het lot van Konstantinopel hangt nog in de lucht en de opvattingen van Engeland en Frankrijk zijn hier met elkaar in strijd. Wel wordt ge meld, dat de Engelsche regeering haar stand punt heeft prijsgegeven, doch het zou niet de eerste keer zijn, dat een bericht, meldende dat overeenstemming was verkregen, moest dienen om verschil van meening te verber gen. Zoo heeft het weer allen schijn, dat de Balkan de naam van „heksenketel van Euro pa" weer alle eer cal aandoen. Maar ook buiten Europa is het nog lang geen volmaakte pais en vreê. Japan en 1de Vereenigde Staten staan nog even wantrou wend tegenover elk'aar als altijd en de hou ding van Japan ten opzichte yan China en Siberië maakt dit niet beter. Uit Tokio wordt gemeld, dat de Japansche eerste minister in een intervieuw het vol gende over de plannen der regeering ver telde: Japan zal; wat er ook gebeurde, in Si berië de Bolsjewiki tegenhouden, doch zoo dra het roode gevaar geweken is, zullen de troepen terug geroepen worden. Als de vrede geteekend is zal Japan on- contant, is gezegd. Dan neem ik mijn laat ste» inzet terug, en spelen we om dien van jou." Joe legde met veel vertoon en breed gebaar zijn kaarten open: drie heeren en twee vrouwen. Ralph deed als was hij met stomheid ge slagen. Joe grinnikte en strekte reeds tril lend zijn hand uit naar den pot; toen legde Ralph zijn drie azen en z'n paar zessen bloot. „Het spijt mij, dat ik je alles af moet Vin nen," zeide hij gemoedelijk. HOOFDSTUK XV. De Stanley- watervallen. Joe gaf het verlangen te kennen met ge leend kapitaal voort te pokeren, .naar Ralpli wees hem er op, dat hij vooraf had te kennen gegeven, dat hij niet verder wilde spelen. „Ik moet gaan slapen," zeide hl- „Blijf hier kampeeren, als je lust hebt, noodigde Joe uit. Ralph schudde het hoofd. „Ik ga de rivier nog een eindje af," zeide hij. „Ik wil morgen vroeg op." „Je zal vroeg op moeten staan, wil je ons met die pieremegoggel vóór blijven, merkte Crusoë lachend op. „Het lijkt wel een wasoh- zak, die opgespannen is met halve hoepels. „U zult de Stanley-watervallen met dat ding niet door kunnen komen," waarschuwde de inboorling. „Dan gaat het zeker naar den kelder." Ik ben niet van plan de-Stanley-water vallen te nemen," zeide Ralph onversclulhg. Ik ben voornemens de Stanley op te gaan. Het ontging hem niet, dat Stack en Joe aandachtig toeluisterden. .Daar komt u niet tegen op, zeide de In- lil middellijk de quaestie van de teruggave van het Sjantoenggebied aan China ter hand ne men. Japan zal alleen de vroegere Duitsche belangen in hoofdzaak commercieele en concessies voor zich houden. De minister gaf een tegenspraak van alle geruchten over een Japansch-Duitsch-Rus- sisch verbond. Op zichzelf ten geruststellende verklaring. Maar die vroegere Duitsche commercieele belangen en coiicessies zijn de zaken waar het om gaat. En alweer blijkt, dat de eenige „winner" der Entente Janan geweest is, het land, welks nationale rijkdom gedurende den oorlog geweldig toenam en dat zich meester kon maken van afzetgebieden, die de Europeesche mogendheden aan hun lot moesten overlaten. DUITSCHLAND. In Duitschland breidt de spoorwegstaking zich uit. In verschillende districten staat alle verkeer reeds stil, in andere rijden alleen de treinen voor de levensmiddelenvoorziening. Waar de dienst nog gehandhaafd werd tbon- cTèn de spoorwegarbeiders zich echter hoogst ontevreden over het uitblijven der loonsver- hoogingen. O. a. was dit het geval te Breslau, waar men toezegging van verhooging Voor Zaterdag (heden) verlangde. Geschiedde dit niet, dan zou de staking ook hier uitgeroepen worden. De staking yan het vervoer heeft natuur lijk noodlottige gevolgen voor de indus trieën. Door het ontbreken van grondstoffen en steenkool moesten reeds verschillende fabrieken stop gezet worden, waarodor tien duizenden arbeiders op straat kwamen te staan. Door communisten' en onafhankelijken wordt van dezen toestand die nog zal ver ergeren wanneer de algemeene spoorweg staking wordt afgekondigd een dankbaar gebruik gemaakt, ep het is geenszins onmo gelijk, dat zij deze gelegenheid zullen benut ten om nogmaals te trachten de regeering omver te werpen. ENGELAND. Dure kleeren.' De „Daily Herald" meidt, dat kleenem nog duurder zullen worden. Een groote Londen- sche kleermaker heeft gezegd, dat >er nu al stoffen gekocht weiden voor aflevering in 1921 tegen een prijs, ,die 20 pet hooger is dan er nu voor betaald wordt. Een rooversaanval In een postkantoor. Gemaskerde mannen met revolvers gewa pend deden een inval in het postkantoor van Cam'berwell (Londen). De directrice pakte een der mannen beet, maar werd door een ander met een ijzeren staaf neergeslagen. De bandieten ontkwamen met honderd pond sterling. IERLAND. Een aanslag. Elf politiesoldaten hebben een aanslag ver ijdeld die door gewapende engemaskerde mannen werd ondernomen tegen de politie kazerne te Drumlish in het graafschap Long ford. De aanvallers gebruikten bommen en trachtten met omgehouwen boomen de wegen te versperren. OOSTENRIJK. Hulp voor Weenen. De eerste zendingen Italiaansch graan zijn tq Weenen aangekomen. Daarmede is voor de eerste twee weken van de loopende maand in de voedselvoorziening der Weensche be-, volking volgens het bestaande rantsoen voor zien. Korte berichten. In de Middellandsche Zee heeft gedurende drie dagen, een hevige storm gewoed. De treinenloop in Zuid-Frankrijk was gestoord. De groote Fransche regeeringssleepboot „Pluvier" is met man en muis vergaan; men schat dat er 25 30 slachtoffers zijn. „Mijn reisgenoot wacht mij op bij de ver takking," loog Ralph. „Hij heeft een kano." „Een reisgenoot voor den duivel, waar heb je dien vandaan gehaald?" barstte Joe uit, uit zijn rol vallend. Ralph staarde hem met van voorgewende verbazing groote oogen aan. „Wel ja," zeide hij langzaam, „als je een oogenblik geduld hebt, zal ik je van al mijn particuliere aangelegenheden op de hoogte brengen!" Allen lachten, behalve Joe zelf. Met een verwensching verwijderde hij zich. Ralph ging weer aan boord, en pagaaide van het kamp weg; hij ging echter niet ver der dan de eerste bocht. Daar sloeg hij zijn tent op tegen denzelfden oeverkant als de anderen. Het scheen hem alleszins waar schijnlijk, dat Stack in den löop van den nacht wel een poging zou doen, om zioh met hem in verbinding te stellen. Ralph voelde zich over de resultaten, welke zijn onderne ming tegen het vijandelijk kamp had opge leverd, uitermate voldaan.. Behalve dat hij omstreeks vijftig dollar rijker was geworden, had hij hun bewezen, dat hij niet bang was, en bovendien hoopte hij, hen op een verkeerd spoor te hebben geleid met betrekking tot het einddoel van zijn reis. Hij legde een vuurtje aan, en trok zich on der zijn tent terug, zonder echter van plan te zijn, te gaan slapen. Daarvoor was er te veel, dat hem den geest vervulde. Een uur lag hij zoo wakend te droomen, toen hij een geritsel in het kreupelhout meende te ver nemen, en een oogenblik later hoorde hij een angstig fluisteren. „Dokter Cowdray! Dokter Cowdrayl" Ralph sprong overeind. „Niet schieten! Niet schieten!" klonk het Ingezonden mededeeling. BehangerijSpoorstraat 49.SleeperljSpuistraat 8. Door het gebruik van groote wagens en vakkundig personeelhet meest aangewezen en tevens het goedkoopste adres ter plaatse. Eischt vlugge en nette bediening. De Raad vergadert op Woensdag 14 Jan. 1920, des namiddags 7'/> uur. De agenda vermeldt de volgende onder werpen: Ingekomen stnkken *en mededeelingen. Bericht van A. P. de Ven—Boon van het overlijden van den heer G. de Ven. Berichten van aanneming der benoeming van: a. M. J. W. Rienks, als directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen dienst en dat hij 1 Maart a.s. in functie zal treden; b. K. Sitenga als onderwijzeres aan School 8; c. M. Hackenitz als onderwijzeres aan school 7b, met kennisgeving te bedanken voor bare benoeming aan school 8; d. J. J. Blom als onderwijzer aan school 7b; e. S. Spruit— Govers als Regentes van het Algemeen Weeshuis. Dankbetuiging van de Vereeniging Pejn- sioenbelang te Helder voor de regeling van den gemeentelijken toeslag op de pensioenen. Goedkeuring op het: a. raadsbesluit van 16 December j.1. tot het aangaan eener tijdelijke geldleeming ad 300.000; b. raadsbesluit van 18 November j.1. tot wijziging van het regle ment der zeevaartschool. Bericht dat de wijziging der instructie van den Gemeente-Ontvanger voor kennisgeving is aangenomen. Verzoek van de afcL Helder van den Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond om maatregelen te treffen tot beteugeling van de werkloos heid. Ter visie is gelegd een schets van den heer J. J. Sehoeffelenberger betreffende een plaatsregeling der Raadsleden in de Raad zaal. Adres G. Joh. van der Lee. Voorstel om voor kennisgeving aan te ne men het adres van den heer G. Joh. van der Lee, om een partij goederen, waaronder mar garine,* kaas, soepgroenten, zeep etc., die adressant als grossier indertijd ter distribu eering onder de winkeliers van het Gemeen telijk Levensmiddeleubedrijf .heeft ontvan gen, thans weer door dat bedrijf te doen te rugnemen. Schoolbonw Doggersvaart. Voorstel tot het nemen van een beslissing op het adres van G. W. Jimmink Wzn. en 39 anderen om zoo spoedig mogelijk tot den bouw eener openbare school a. d. Doggers vaart over te gaan. Regl. Burgerl. Armbestuur. Voorstel tot vaststelling eêner verordening tot wijziging van het reglement voor het Bur gerlijk: Armbestuur. Salarisverordening 1919. Voorstel tot wijziging van den staat be doeld in art. 2 der ealarisverordening 1019. Toeslag aannemlugssom. Voorstel om aan de aannemers, de firma H. Starrenburg en J, Boerdijk, een toeslag op de aannemingssom voor den bouw eener U. L. O. School te verléfenen van 128. Bouwverordening. Voorstel tot het verleenen van ontheffing der Bouwverordening aan J. E. Ox, ten be hoeve van perceel van Galenstr. 27a, hoèk Wilhelminastraat. in doodsangst. „Ik ben het maar: Stack 1" Ralph lachte. De kleine man kwam kruipend nader. „Zou u het vuur niet uit willen doen?" jam merde hij. „Een van de anderen mocht soms eens komen Ralph doofde de brandende houtblokken. Stack behoefde niet tot spreken te woijien te worden aangemoedigd. Alles kwam tege lijk: waarheid en leugen, klachten en ver ontschuldigingen. „O dokter, wat vreeselijk ben ik er aan toe!" weeklaagde hij. „Ik weet niet hoe ik mij keeren of venden zal. Ik heb Mixer tweehonderd vijftig dollar gegeven om mij de reis door deze streken te laten meemaken, en u hebt zelf gezien hoe ze-mij behandelen! Ik moet de borden wasschen en me laten commandeeren door dien halfbloed! Ik, die voor advocaat heb gestudeerd! Eiken dag dien ik nog te leven heb, is een nieuw schriftbeeld voor me! Ik heb mij zonder eenig kwaad vermoeden bij Mixer aangesloten, en nu merk ik, dat hij een of ander wraakzuch tig plan koestert tegen u! O, als u eens kon hooren hoe hij over u spreekt! Ik geloof, dat hij u wil vermoorden, als hij er kans toe ziet! En denkt u zich nu mijn toestand eens in ik moet reizen mét een moordenaarsbende! Welk een indruk moet u wel van mij krij gen!" Ralph hoorde hem kalm aan, en bleef on verstoorbaar door rooken. „Waarom maakt u die reis?" „Om de streek eens te zien," lamenteerde Stack. „Dat heb ik u toch al gezegd? Ik zou den hemel danken, als ik er nooit aan begon nen was." „Dat is een leugen," constateerde Ralph ijzig- „O, dokter Cowdrayl Aan u vertel ik toch Gratificatie. Voorstel tot het verleenen aan H. I. van Woudenberg van een gratificatie ad 100. Gemeentebegrooting. Behandeling der Gemeente-Begrooting, dienst 1920 met bijlagen. Algemeen Rapport. Het algemeen rapport betreffende de ge- meentpbegrooting is eerst Vrijdag versche nen. Wij,kunnen dientengevolge wegens ge brek aan plaatsruimte slechts het allerbe langrijkste eruit vermelden. Ook in de af- deelingen js geklaagd over de late indiening der begrooting, waarvoor, naar B. en W. uit voerig betoogen, de oorzaak te zoeken is in allerlei omstandigheden, zooals het laat be- kemdworden der bedrijfsresultaten en -be grootingen. Dit laatste weer een gevolg van den nog onzekeren toestand, waardoor een vaste basis, waarop de samenstelling kan geschieden, wordt gemist. B. en W. hopen in de toekomst tijdiger gereed te zullen komen. Aan B. en W. wordt hulde gebracht we gens de opstelling der begrooting. Echter meenden sommige leden hun leedwezen te moeten betuigen dat deze begrooting niet bevat de toezegging van hervormingen (wo ningnood, volksbadinrichtingen, e.d.). B. en W. wijten dit aan het feit, dat het tegen woordig College eerst sinds September is opgetreden eh kort daarna wegens de ziekte van den heer de Ven onvoltallig is, gewor den. Voorts verwijzen zij naar het raadsbe sluit inzake het uitbreidingsplan en het wo ningverbod, waardoor nog geen voorstellen betreffende den woningnood zijn ingediend. Ten opzichte van verschillende geuite wenschen zeggen B. en W. toe een onder zoek naar eene heffing waarbij 800.voor noodzakelijk levensonderhoud wordt afge trokken plus 75.voor elk kind, en eerst bij een 'belastbaar inkomen van ƒ1200 het volle heffingspercentage wordt toegepast. Ook B. en W. zijn intusschen van meening, dat eene verruiming van het belastingge bied geen afdoende verbetering zal bren gen, en dat deze zal moeten worden gevon den in een betere finantieele regeling met het Rijk. B. en W. zullen op de totstandko ming eener zoodanige regeling dan ook blij ven aandringen. Waar in de vergaderingen 'aangedrongen werd op den bouw eener school qpn de van Galenstraat (m.u.l.o), antwoorden B. en W. dat hier met spoed aan gewerkt wordt. Nog op 12 Dec. beloofde de Minister persoonlijk aan den Burgemeester spoedig te zullen be slissen in gunstigen zin. Ernstig werd geklaagd over de vertraging in de electriciteitsvoorziening. B. en W. be amen deze klacht en hebben herhaaldelijk bij het Prov. Electriciteitsbedrijf op spoed aangedrongen, doch overtuigend is aange toond, hoe hier force majeure bestaat. De reeds gereed zijnde installaties zullen, vóór ze worden aangesloten, moeten worden ge keurd en eventueel verbeterd. Tegen den post van ƒ800.voor kosten voor de - Burgermacht werd door enkele leden ernstig geprotesteerd. Zij meenden, dat daardoor de begrooting werd ontsierd en bestempeld met een eigenaardig karak ter. Anderen daarentegen konden zich niet begrijpen, dat tegen dezen post bezwaar werd gemaakt. B. en W. achten, wat de meerderheid betreft, de oppositie tegen den post ongegrond. Verschillende leden betreurden het, dat door B. en W. niet was overgenomen de gasprijsregeling zoo als deze door de com missie der bedrijven was ontworpen en voor gesteld; de regeling door B. en W. genoemd, werd door sommigen minder juist geoor deeld, en men drong er op aan, dat door B. en W. alsnog de voren bedoelde regeling werd overgenomen. geen praatjes? Dat zal ik toch niet doen!" protesteerde hij rad. „Heb je je bij Joe Mixer aangesloten om mij te kunnen volgen, ja of peen?" eischte Ralph gebiedend. „Ja, ja!" jankte Stack, „maar met een vol komen gewettigd doel Dat zweer ik u!" „Heb je mij den geheelen weg, van de kust af, gevolgd, zooals Joe beweerde?" „Ja," bekende hij, „maar ik had waarachtig geen slechte bedoelingen, dokter het was volkomen gewettigd wat ik deed, volkomen gewettigd!" „Wel allemachtig!'1 zeide Ralph. Een oogenblik was er een stilte, hij blies eenige zware rookwolken uit, en vroeg toen: „En wat was dan dat doel eigenlijk?" „Het verhaal klinkt zoo onwaarschijnlijk, dat ik het u niet durf te doen," zeide Stack. „Rn ik heb geen bewijzen om het te staven." „Dan vertel je maar op, ik zal wel beoor- deelen of het steekhoudend is," antwoordde Ralph. Stack zuchtte diep, als iemand, die een pijnlijke bekentenis zal gaan afleggen, en begon toch met gladde tong: „Ik ben eigen lijk reporter van de „Pacific Herald". De redacteur stadsnieuws had gehoord, dat u bier ergens in de buurt een goeden slag had geslagen, en zond mij er op uit, om u te vol gen, opdat de „Herald" de primeur zou heb ben van het verhaal. Ik moest natuurlijk doen wat mij opgedragen werd," jammerde hij, „anders zou ik mijn betrekking hebben verloren. Dat kunt u mij niet kwalijk nemen 1 I" „Wie heeft dien redacteur dat verteld?" vroeg Ralph met uiterste verbazing. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1