NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA De verborgen Vallei Eerste Blad. No. 5195 DINSDAG 20 JANUARI 1920 48e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 - Interc. Telefoon 50 buitenland. engeland. FEUILLETON. hoofdstuk XVI. duitschland. binnenland. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Ct. per 3 mnd. f 1.40. franco per post f 1.60. Buitenland f 2.40 Zondagsblad 0.57'/«. - - 0.65. 1.05 Modeblad 0.95, 1.05. „1.30 Losse nummers der Courant 4 ct. ADVERTENTIËN. 20 ct. p. regel. Ingez. mededeelingen (kolombr. als redactiöneele tckstV60ct. Kleine advert. (gevr., te koop, te huur) v. 1 tot 4 regels 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresRur. v. d. bl. en met br. onder nr. 10 ct. p. advert. extra). Bew.-exempl. 3!/j ct. Adv. op bep. aangew pl. worden 25 hooger berekend. De Evening Standard schrift in verband met de maatregelen die in het Oosten en het Midden-Oosten van Europa beraamd worden: Het is onze taak, om op alle gebeurlijkhe den voorbereid te zijn en er niet door over rompeld te worden als in 1914. Het schijnt dat er militaire maatregelen op zeer groote schaal zullen getroffen worden. Verder heb ben wij onrust in Egypte, Indië en Palesti na, en men kan onmogelijk zeggen, wat er gebeuren zal. Wij kunnen echter geen risico loopen. Ofschoon wij den vrede met Duitschland geteekend hebben, ziet het er naar uit, alsof wij pas aan het begin van onze imperiale verantwoordelijkheden zijn. De bolsjewistische bedreiging verspreidt zich, en eerlang zullen wij haar met aanzien lijke strijdkrachten moetén bestrijden of een groot gedeelte van het gebied moeten opge ven, dat wij in den oorlog veroverd hebben. De vitaliteit van het bolsjewistische leger is blijkbaar grooter dan zij ooit is geweest. De troepen, zijn goed georganiseerd en goed aangevoerd. Zij zijn een strijdmacht ge worden, waarmee men zeer ernstig rekening zal moeten houden. In plaats van vermoeid te worden, hefoben zij zich ontwikkeld tot een veel beter leger, dan velen begrijpen. Het zijn felle revolutionairen met groote plannen, en alles wijst er op dat hun aantal sterk toegenomen is. De officieren van het oude Russische leger, die het in den beginne onder dwang aanvoerden, schijnen militaire gelukzoekers te zijn geworden, die fel zijn op veroveringen. En aan hun hoofd staan Trotsky, de Danton van het stuk, en Lenin, de Robespierre. Wij vernemen vervolgt de Evening Standard dat de Britsche belangen in het bijzonder bedreigd worden door de aanwe zigheid van bolsjewistische ruiterij aan de Perzische pens.' Tasjkent is het stormcen- trum in dit gebied. Die ruiterij vormt de voorhoede van een strijdmacht, die zeer groot belooft te "zijn. Zij worden voornamelijk aangevoerd door officieren van het oude leger. De bolsjewiki gaan voort met troepen in het Transkaspische gebied te zenden langs den spoorweg van Tasjkent en Asjkabad. Van deze laatste plaats zijn pas een ^antal groote gepantserde auto's aangekomen. (Het blad vermeldt dan verder de aankomst van Russen en Turken te Herat, op weg naar Kondahar en Kaboel wat fcl bekend was). Het spoorwegverkeer verbetert, en er loopt eiken dag een trefn met troepen tusschen Tasjkent en Asjkabad. Ook de levensmiddel- voorziening in Turkestan wordt beter. Uit alles krijgt men den indruk, dat er een groote onderneming tegen Perzië beraamd wordt. Te Tasjkent is bolsjewistische propaganda op groote schaal verspreid. Er zijn ongeveer vijftig scholen geopend, waar Oostersche ta len onderwezen worden, en vanwaar agen ten zullen uitgezonden worden naar Indië, China en alle Moslimsche landen. De sowjet te Tasjkent heeft onlangs in een vergadering besloten, hare krachten eerst tegen Indië sa men te trekken en men is van plan daar zoo spoedig mogelijk propaganda-centra te openen. In Mesopotamië zijn de moeilijkheden geenszins gedaan. Ramadon Sjalasj zet zijn pogingen voort, om de stammen in het door Engeland bezette gebied op te stoken en ver spreidt het gerucht, dat Duitschland en Turkije aan Engeland den oorlog verklaard hebben. Hij trotseert de Arabische regee ring, en generaal Mac Munn, de Engelsche commandant in Mesopotamië, heeft een ul- j 42) Door HULBBRT FOOTNER. De twee meisjes. Gemakkelijk had een reiziger den tocht door den pas m de Groote Geest-rivier tien tallen malen kunnen maken, zonder op het vermoeden te komen, dat hij zich in de buurt bevond van menschelijke wezens. Toch was er een kamp van blanken aan den voet van den Milburn. De Milburn is de monarch met het grijze hoofd, die de wacht houdt ter rech terzijde van de toegangspoort naar het Rots gebergte. Steil rijst hij uit de rivier op, meer dan zesduizend voet hoog. In de streek, waar in hij ligt, wordt hij ook wel de Goudberg genoemd, omdat een van de kammen aan zijn voet geheel bestaat uit een metaalhoudend kwarts. De weinige bewoners van dit gebied wis ten natuurlijk, dat Jim Sholto zich met zijn drie kinderen hier had gevestigd, met het doel het erts uit te smelten op een primitieve manier, maar Jim had zijn blokhuizen op een kwart mijl afstand van de rivier neergezet, teneinde niet gehinderd te worden door de onbescheiden blikken van eventueele reizi gers, die de rivier afvoeren. Jim en zijn beide zoons dolven het erts en verhitten het in een zestal kleine ovens van porselein en timatum aan hem gericht en aanvallen op de grens afgeslagen. Dan zijn er de onlusten in Syrië, waar Arabieren en Franschen overhoop liggen en het heele land in rep en roer is. Gezien ook de ontevredenheid in Egypte, de mogelijkheden ten aanzien van Indië, de moeilijkheden in Turkije en zekere onbevre digende gebeurtenissen in Palestina, is het Midden-Oosten zeer onrusttg en kunnen de zaken elk oogenblik 'een ernstigen keer nemen. Men acht het vrij zeker, dat Engeland bin nen drie maanden tegenover een zeer ern stige militaire toestand zal komen te staan. Er is een sterk bolsjewistisch element te Bakoe, dat vermoedelijk moeilijkheden zal veroorzaken. Bakoe is een zeer belangrijke plaats, en als de bolsjewiki de groote olie bronnen daar in hun bezit krijgen en de ben zinevoorraad dien zij zoo zeer noodig hebben, zal dat een geweldige winst voor hen .zijn en het vervoer van troepen veel gemakke lijker voor hen maken. Het Bolsjewistisch gevaar. s Te Pary's wordt thans een krijgsraad gehou den over de maatregelen, die tegen het bolsje wistisch gevaar moeten worden genomen. Zeer onverwacht zijn de héeren Churchil en Long, admiraal Beatty en Sir Henry Wilson, de chef van den Britschen generalen staf, naar Parijs' ontboden om er met de staatslieden der Entente overleg te plegen. Wat de eigenlijke bedoeling der besprekingen is, wat het resultaat zal zijn, is nog niet te zeggen. Intussehen wordt van Malta gemeld, dat alle beschikbare Engelscha oorlogsschepen vandaar naar de Zwarte Zee vertrokken. Te Toulon werden op last vau den minister van Marine met spoed hospitaalschepen voor de Zwarte Zee uitgerust. FRANKRIJK. Paul Deschanel, president van de Fransche Republiek. De Senaat en de Kamer zijn Zaterdag in gezamenlijke vergadering te Versailles bij eengekomen. Paul Beschanel, voorzitter van de Kamer, is tot president van de republiek gekozen met 734 van de 889 uitgebrachte stemmen. Op de voorbereidende vergadering van kamerleden en senatoren, die Vrijdagmiddag in het Senaatsgebouw plaats had om te ko men- tot een aanwijzing omtrent de verkie zing van een president van de republiek, waren twee candidaturen gesteld, die van Clemenceau en die van Deschanel. Het resul taat der stemming was, dat uitgebracht wer den 408 stemmen op Deschanel en 389 op Clemenceau. Onmiddellijk na het bekend worden van dezen uitslag hebben de ministers en onder staatssecretarissen zich naar het ministerie van oorlog begeven om met Clemenceau te spreken. Spoedig daarop schreef Clemenceau een brief aan Leon Bourgeois, den senaats president en die in die kwaliteit voorzitter van de congresvergadering van Versailles is, dat hij zijn candidatuur voor het presi dentschap van de republiek introk. De heer Paul Eugène Louis Deschanel werd op 13 Februari 1856 geboren te Brussel, waar zijn vader, Emile Deschanel, professor en politicus, tezamen met Victor Hugo en eenige andere bekende Franschen, die in op positie waren tegen het tweede Napoleonti sche keizerrijk, in ballingschap leefden. Hij is dus wel van sterk republikeinschen oor sprong. Zijn pólitieke carrière is als een ge lukkig, effen, stijgend pad geweest. Heel jong reeds aan het kabinet van een minister verbonden, werd hijweldra onder prefect, en kamerlid. Hij bleek spoedig, be halve een uitermate correct en keurig man, een brillant en sierlijk, zij het ietwat acade- baksteen, welke grondstoffen zij met ontzag lijke moeite herwaarts hadden gebracht. Men wist algemeen, dat hun 'winst niet zeer groot was. Daarvoor moest te veel worden uitge geven aan materiaal. Om niet meer dan een werkmansloon te verdienen, moesten zij wer ken als paarden. Een dergelijk, weinig ren- deerend handwerk is typeerend voor de zor- gelooze leefwijze in het noorden. Op een glanzenden middag in Juli was Kitty Sholto de keuken aan het redderen in het grootste der twee blokhuizen. Haar ge zichtje vertoonde een droevigen trek. Zij zette de borden van aaredwerk op de plank met een boosaardige voldoening over het ge rinkel, en wierp de vaatdoeken over het rekje op een wijze, als hadden zij haar persoonlijk het grootste onrecht aangedaan. Kitty was twintig jaar oud. Op haar gelaat kwam zoowel het vriendelijke als het coquette in haar tot uiting, die voor leden der andere sekse iets aantrekkelijks, maar tegelijk iets uitdagends moest hebben. Iets pikant lag in haar amandelvormige oogen, groen-grijs van kleur, en eenigszins schuin in het hoofd ge plaatst. Groene oogen doen onwillekeurig denken aan katachtige eigenschappen. Deze waren Kitty echter volkomen vreemd. Al het andere in haar gelaat was vriendelijke zacht heid. Zij had een kleinen, rechten neus, en een aanbiddelijk mondje, dat aan de hoeken iets naar boven liep. Haar haar, van een diep, donkerbruin, was dat van krullende soort, dat ranken schijnt uit te strekken. Zij bezat een zachte stem, waarover een eigen aardige, voortdurend beweeglijke sluier scheen te liggen, en een willigp, prettige lach. Zij was het tegenbeeld van dat soort meisjes, hetwelk gaarne toegeeft aan haar booze luimen. mische redenaar en schrijver. In 1896 werd hij tot vice-voorzitter van de Kamer gekozen. Hij toonde zich bij gelegen heid zulk een goed leider der vergadering, dat hij in 1898 tot voorzitter gekozen werd. Sedert dien tijd werd hij een groot aantal malen herkozen en betoonde zich een voor treffelijk president. Iedereen is er van over tuigd", dat hij ook een zeer goed, tevens een keurig, brillant en sierlijk president van ae republiek zal zijn. Hij is sedert 1899 lid van de Académie Franyaise. Hij was nooit mi nister. Het ontslag van het Kabinet. P^rys, 18 Jan. Clemenceau heeft heden ochtend in tegenwoordigheid van alle minis ters het ontslag van het Kabinet aan president Poincaré ingediend. Een oproep der mijnwerkers. ESSEN, 17 Jan. De vakvereenigingen van alle gchakeeringrn doen als vertegenwoordigers van millioenen arbeiders een dringend beroep op de mijnwerkers om de kolenproductie te bevorderen en hnn eisch betreffende den zes- urigen werkdag voorloopig te laten rusten. Vele duizenden arbeiders van alle industrieën zy'n thans reeds ten gevolge van het kolen- gebrek werkloos en indien de kolenproductie niet toeneemt of nog meer afneemt, zullen honderdduizenden werkloos worden en aan ontbering worden prijs gegeven. De mijnwer kers mogen bedenken, zoo wordt gezegd, dat döor den kolonnood in de eerste plaats de arbeiders en beambten koude moeten lijden. Graaf Arco's straf In levenslang veranderd. Het Beiersche ministerie heeft Zaterdag in een voltallige bijeenkomst besloten bij wijze van gratie de doodstraf voor graaf Arco te veranderen in levenslahge vestingstraf. Dit besluit was hierop gegrondvest, dat de volksrechtbank, die graaf Arco veroordeeld heeft, met algemeene stemmen had besloten hem niet vervallen te verklaren van de bur gerlijke eererechten, daar zijn handelwijze niet voortvloeide uit een laaghartig gevoel, maar een getjolg was van zijn gloeiende lief de voor volk en vaderland en het gevolg was van zijn driftigheid en de opwinding, die er in breede kringen heer-ohte tegen Eisner, en daar hij zijn daad tot in alle bijzonderhe den had bekend zonder een poging aan te wenden om zich schoon te wasschen of iets te verheimelijken met een groote koelbloe digheid, op een wijze, die achting afdwong en die hem als een oprecht mensch deed kennen. Het hooge water. De Rijn bereikte Vrijdag te Keulen den hoogsten stand, n.1. 9.58 M. en is sindsdien enkele cM. per uur gevallen. Door een door braak te Rhiel heeft het water zich daar met onweerstaanbare kracht op de stad gestort, waardoor ongeveer 70 huizen ondergeloopen zijn. In de Keulsche diergaarde, die in Rhiel ligt en geheel onder water staat, is buitenge woon groote schade aangericht. Bij Neuss is Zaterdag de Rijndijk over een lengte van 30 Meter weggeslagen. Het water bruiste naar binnen en heeft den oever ver landwaarts in onder gezet. Ook de Moezel bereikte een hoogte, die sinds 1784 niet was waargenomen. Te Trier stroomde het water in de huizen der laag gelegen stadsgedeelten. Gelukkig maken de Duitsche rivierberich- ten der laatste dagen melding van vrij ster ken val. In den Harz heeft het hooge water ook groote schade aangericht. In het Zuidelijk gedeelte van dit gebied overstroomde de Oder groote uitgestrektheden. Ook de Leine richt in haar gebied groote schade aan. Men ziet de wilde vloeden boomstammen, huisraad, deuren, vensters, kadavers van Zij veegde den keukenvloer wat aan, wipte de kruimels over den drempel naar buiten, en leunde, den bezem in de hand, tegen den deurpost. Met een enkelen blik nam zij het heele landschap in al zijn schoonheid op de fijne, limpide hemel, het glaiizend malachiet van het gebladerte, het rijke donkergroen der pijnboomen, het beekje, dat zich tegen de steenen tot schuim sloeg. Zij dronk het alles in, en het groefje tusschen haar donkere wenkbrauwen verdiepte zich, als was de lief lijkheid van het natuurtafereel voor haar een opzettelijke beleediging. In de verte kwamen de vier pony's stam pend het pad van de uitgravingen af, elk be laden met een houten emmer erts aan weers zijden. Bill, de jongste van Kitty's broers, liep er achteraan, schel fluitend, terwijl hij het achterste dier met een dennetak op den rug tikte. Bill was een slanke, sterke boy van twee-en-twintig, een donkere Schot met een stralenden glimlach. Hij stortte den in houd van de emmers uit op den kleinen erts- hoop voor het andere blokhuis; met een tik van zijn tak deed hij de pony's weer achter elkaar terugdraven om een nieuwe vracht te gaan halen. Bill stond een oogejiblik stil om zijn pijp te stoppen en grijnsde zijn zuster welwillend toe. Kitty's broers hielden dolveel van haar, maar plaagden haar meedoogenloos. „Hallo zus!" riep hij. „Wat scheelt je?" „Niets!" zeide zij snel. „Je kijkt alsof de poes verdronken, en de melk omgevallen was," merkte hij op, in dien humoristischen stijl, waarop in het bijzonder broers zich toeleggen, wanneer ?ij tot hun zusters het woord richten. „We hebben hier geen poes, en melk heb dieren, enz. meevoeren. In de omgeving van Hannover staan groote uitgestrektheden on der water; de Leine gelijkt een onmetelijke zee en spoelt alles weg, wat haar tracht te weerstaan. Ook de Bersebeek is buiten haar oevers getreden, waardoor in de stad Det- mold de straten blank staan. (De orkaanachtige zuidwesterstorm der vorige week heeft vooral in den Harz ge weldig huisgehouden en daar, zoowel als in het dal der Leine, enorme schade aange richt. De schade, toegebracht aan de bos- schen in den Harz, van het Wezèrgebergte enz., wordt begroot op minstens 51/» millioen Mark. Van verschillende rivieren is de bed ding geheel verplaatst. Op Haïti. De Amerikaansche marine en de gendar merie van Haïti hebben Donderdag een aan val op Puerto Prinoe afgeslagen, die onder nomen werd door 300 bandieten. Het meeren- deel van hen is gedood, gewond en gevan gen genomen. Epidemieën in den Kongo. Met de mailboot uit den Kongo te Antwer pen aangekomen reizigers zeggen dat de lepra ontzettende verwoestingen aanricht. In het vroegere Duitsch Oost-Afrika nu door België bezet, worden de epidemiën bestre den. Te Kenu heeft de meningitis oerebo spinalis van Januari tot September 2500 slachtoffers onder de inboorlingen geëischt. Korte berichten. De spoordijk NijmegenVenlo bij Mook is overstroomd. Eduard Verkade heeft ontslag genomen als algemeen leider van het Nederlandsch Tooneel. In WashiEgton heerscht weer een griep epidemie. Te Berlijn zyn 12000 arbeiders ontslagen wegens staking en deelneming aan de demon stratieoptochten. De uitlevering van den ex-Keizer. Uit Pary» wordt gemelt: De secretaris der vredeeconferentie over handigde Zondag aan den Nederlandschen gezant een brief betreffende de uitlevering van den ex-keizer. Daarin wordt gezegd, dat de Nederlandsche regeering op de hoogte is van de onaanvechtbare redenen, welke ge biedend eischen, dat de schendingen met voorbedachten rade van de. internationale verdragen, benevens de stelselmatige mis kenning der heiligste regelen' van het vol kenrecht ten aanzien van allen met inbegrip van de meest hooggeplaatste personen, vallen onder de bijzondere bepalingen door de vre desconferentie vastgesteld. De mogendheden herinneren in algemeene trekken aan de verschillende grievende cynische schending der neutraliteit van België en Luxemburg, het meedoogenlooze barbaar- sche systeem der gijzelingen en deportaties op groote schaal, de ontvoering van jonge meisjes, uit Ryssel, die weerloos zyn over geleverd aan de ergste wandaden, de stelsel matige verwoesting van geheele gebieden zonder militaire noodzaak, de onbeperkte duikbootoorlog meebrengend het onmensche- lyke verlaten der slachtoffers in volle zee, de tallooze daden tegen noncombattanten en autoriteiten. Voor al die daden berust althans de zede lijke verantwoordelijkheid op den oppersten leider, die ze gelaste of die van zijn opper macht gebruik maakte om de heiligste voor schriften van het menschelyke geweten te schenden of te late schenden. De mogendheden kunnen zich niet voor stellen, dat de Nederlandsche regeering met ik al in geen anderhalf jaar geproefd," zeidè Kitty vinnig. „Neem een voorbeeld aan mij," riep Bill, „ik ben het zonnetje van het Milburn-ravyn!" „Ja, ja!" zei Kitty bitter. „Als ik in jouw plaats was! Jij gaat morgen op reis! Je ziet andere menschen je kijkt eens naar wat anders dan naar die eeuwige boomen; je hebt pleizier! Maar ik? Heb ik soms ook iets om me blij mee te maken?" „Niet zoo somber, «usje!" troostte Bill goedmoedig. „Kunnen wij er iets aan doen? De voorraad ijzer wordt te groot, zóó kan het niet blijven liggen. En wat het volgend jaar wordt opgegraven, moet ook geborgen; daar is dan geen plaats meer voor." „Zeker, ik weet, het wel, het is noodzake lijk," zei Kitty. „Als jij in mijn plaats zou kunnen gaan, dan met alle genoegen, moor," verzekerde Bill. „Maar het is een te bezwaarlijke rei3, heen en weer terug. Jy en Dick zouden het niet alleen kunnen." „Dat wéét ik wel," zei Kitty ongeduldig. „Je hoeft geen verontschuldigingen te ma ken." „En we kunnen je niet meenemen, omdat de oude heer hier niet alleen gelaten kan worden; je mag toch niet verlangen, dat hij zelf zijn eten kookt." „Ik zou er niet aan denken hem alleen hier achter te laten." sprak Kitty verontwaardigd. Bill grijnsde opnieuw. „Houd maar moed, zusje, het ergste komt nog!" riep hij. „Bin nen zes weken zijn we alweer terug met een scheepslading heerlijkheden! En wat zullen we ons zusje voor een cadeautje uit de stad meebrengen? Een zijden japon?" „Een zijden japon!" herhaalde Kitty sma lend. „Ja, daar zou ik hier veel aan hebben! minder afkeuring dan zy d« buitengewoon groote verantwoordelijkheid van den keizer zou beschouwen. Nederland zou aan zyn in ternationale plicht te kort doen als het weigerde zich by de andere naties aan te sluiten binnen de grenzen van zijn middelen om de gepleegde misdaden te vervolgen of althans de bestraf fing ervan niet te verhinderen. Het Verzoek'tot de Nederlandsche regeering richtend, meenen de mogendheden het bijzon dere karakter érvan te moeten doen uitkomen. Zij hebben tot plicht de uitvoering van art. 227 te verzekeren zonder zich door argumenten te laten weerhouden, want het gaat hier niet om een openbare handeling, die een juridisch karakter heeft, maar om een daad van hooge internationale politiek, geboden door het ge weten der wereld, waarbij rechtsvormen alleen zjjn voorgeschreven om aan den beschuldigde een geheel van waarborgen te verzekeren, zooals het publieke recht die nog nimmer gekend heeft. De mogendheden zijn overtuigd, dat Neder land, dat steeds eerbied voor het recht en liefde voor rechtvaardigheid tobnde en dat een der eersten was om zyn plaats op te eischen in den volkenbond, niet met zyn zedelijk gezag de schending zal willen dek ken van de essentieele beginselen van de solidariteit der volkeren, die allen- gelykelyk besloten hebben den terugkeer van een der gelijke catastrophe te verhinderen. Het Nederlandsche volk heeft er groot belang by zich niet den schijn te geven den voornaamsten dader te beschermen door hem een schuilplaats te verleenen op zyn gebied, en de berechting te vergemakkelijken, Welke geëischt woVdt door de stemmen van duizen den slachtoffers. Het blad merkt naar aanleiding van dit verzoek op: Wjj gelooven, dat het Neder landsche volk met dit 'verzoek zal instemmen en het met alle kracht zal steunen, 't Is heel zeker, dat de geallieerde naties besloten hebben den keizer uitgeleverd te krijgen en dat zy geen uitvluchten zullen aanvaarden, waarin hjj als politiek vluchteling wordt voor gesteld. Naar het „Hbl." meent te weten, stelt onze Regeering zich voor, de inhoud der nota te gelijkertijd met haar antwoord openbaar te maken. De ex-kroonprins. Naar de „Times" meldt, behoort volgens den Parijschen correspondent van dat blad de kroonprins niet tot degenen, die de ge allieerden willen berechten. Het Duitsche gezantschap. Een Worff-telegram bericht, dat dr. Ro zen, de Duitsche gezant te 's-Gravenhage, is overgeplaatst naar Madrid en dat in zijn plaats tot gezant te 's-Gravenhage is be noemd kolonel Renner. Kolonel Renner was voor den oorlog in Londen, waar hij zich verloofde met een En gelsche uit een der eerste families. Tijdens den oorlog was hij militair-attaché by het gezantschap in den Haag. Zilverbons. Bij K. B. van 10 Januari is bepaald dat tot en met 31 Dec. a.s. ten kantore van het agentschap van het Ministerie van Finan ciën te Amsterdam kunnen worden ingewis seld de zilverbons van 1 en 2.50 (beiden van den ouden vorm) en van 5, alsmede van de zilverbons van 2.50 (zilverbons van de eerste soort). Naar Oost-lndi6. Verzendings- weg. Per zeepost Per mail via Marseille Datum van de ter post bezorging. elke» Vry'dag Eiken Don derdag Tydstip der laatste buslich ting aan het Postkantoor. 6.30 's av. 5.50 'sm., en 6.30 's av. Alleen voor brieven, briefkaarten en aan- geteekende stukken. Hoeveel maanden gaan er voorbij, dat ik geen mensch te zien krijg?" „Aha! daar zit 'm de kneep!" riep Bill uit. En op vermakelijke wijze begon hij blatend te zingen: „Kitty is dwaas en ik ben blij, Want ik weet hoe haar te verrukken: Een goed elas wijn, Dat moet het zijn, En een boy om haar aan 't hart [te drukken." .Je bent onuitstaanbaar!" riep Kitty blo zend van kwaadheid. „Vertel me nu eens precies hoe je smaak is," ging Bill prnstig voort. „Wat moet het zijn: een blonde, een donkere of misschien een albino? Zwaar, middel of licht gewicht? Hoe moet hij er verder uitzien, en wat is het bedrag in contanten voor je den strijd aan bindt? Zeg eens op, dan zal ik eens kijken, of ik je niet een pretendent kan mee brengen." Kitty draaide zich om, en sloeg de deur achter zich dicht. Bill holde de paarden met een luid „hu!" achterna, naar de uitgra vingen. Toen de keuken opgeruimd was, had Kitty niets noodzakelijks meer te doen voor het tijd was het avondeten te gaan klaarmaken. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1