Mantelcostumes naar maat, f 100.-. J. J. H. KOOPMAN, waar te nemen is het echter niet onmogelijk, dat eene daling binnen korter of langer tijd intreedt. Waar als motief voor de thans ver hoogde salarissen in de eerste plaats deze prijsstijging heeft gegolden, zal daling der prijzen aanleiding kunnen zijn om op de sa larissen eene evenredige vermindering toe te passen. Dit beginsel is vastgesteld in arti kel 40 van het K. B. van 23 Jan. 1920 (St.bl. no. 87), echter met dit voorbehoud, dat een maal toegekende wedden gehandhaafd zul len worden. Het behoeft wel geen betoog dat de Re geering in enkele gevallen eene afwijking van de voorstellen der Salarisoommissie noo- dig oordeelde. Betrof dit meestal echter punten van min der algemeene strekking, op 6én punt in hot bijzonder rij hier de aandacht gevestigd. Do Salariscommissie heeft voorgesteld de a- rissen toe te kennen onder opheffing ion de bijdragen -voor eigen pensioen en voor hot weduwen- en weezenfonds voor burgerlijke ambtenaren. De Regeering heeft evenwel te meend, dat de beslissing omtrent M-t achter wege laten van elke pensioensbijdrage niet bij deze gelegenheid kan genomen worden. Deze beslissing welke van vérstrekkende aard is, blijve voorbehouden tot de behande ling der wetsvoorstellen betreffende de her ziening der pensioenwetten. In afwachting daarvan is thans eene voorziening getroffen, welke feitelijk hierop neerkomt, dat op de wedden eene korting wordt toegepast van 7 pet. over maximaal 8000. Immers zal het geen volgens de thans geldende wettelijke bepalingen, méér wordt ingehouden dan 7 pet. met een maximum van f 210 per jaar, bij wijze van vergoeding aan de ambtenaren worden terugbetaald. Eene bijzondere regeling geldt voor amb tenaren, op wie de Weduwenwet voor de ambtenaren 1890 niet van toepassing is, met uitzondering van degenen, die vallen onder de bepalingen van.de Loodspensioenwet 1905. Deze uitzondering vindt haren grond in het voornemen, de bedoelde categorie op te ne men in de algemeene pensioenregeling voor burgerlijke ambtenaren. Zij, die onder de bijzondere regeling val len, zullen eene vergoeding ontvangen tot gelijk bedrag als dat van hunne bijdrage voor eigen pensioen, en zulks uit overweging, dat zij, evenals de andere ambtenaren, alsdan feitelijk premievrij eigen pensioen ontvan gen, terwijl de aftrek van 7 pet. bedoeld is als eene bijdrage voor weduwen- en weezen- pensioen. Ten aanzien van ambtenaren voor wie kor ting en bijdrage te zamen minder dan 7 pet. bedragen (eveneens met een maximum van 210 per jaar) zal het meerdere worden in gehouden, opdat ook door hen voor wedu wen- en weezenpensioen eene bijdrage van 1 pet. worde betaald. Vervolgens acht de Regeering het, zooals zij reeds vroeger mededeelde, wenschelijk, behalve de wedde een jaarlijksche toelage van 50 toe te kennen voor elk kind bene den den leeftijd van 18 jaar, dat de ambte naar boven de twee zoodanige kinderen op, 1 Januari van het jaar bezit. Hierdoor is boven twijfel gesteld, dat deze toelagesommen in den pensioens grondslag wordt opgenomen en dat daarop dus geener lei korting Wordt toegepast. De regeering meent dat, met inbegrip van deze toelagen, de wedden, zooals die in de nieuwe regeling zijn vastgesteld, aan de in billijkheid te stellen eischen voldoen en zulks ook wanneer men rekening houdt met de hierbovén uiteengezette regeling ten aanzien van de pensioenkorting. Zij ontveinst zich aan den anderen kant niet, dat wellicht ten opzichte van enkele betrekkingen, de rang- schikking nader zal blijken wijziging te be- hoeven. Zij heeft zich intusschen, ten einde vertraging te voorkomen, op het standpunt gesteld, dat dergelijke wijzigingen nader zul len zijn aan te brengen, nadat elk punt in het bijzonder het onderwerp heeft uitge maakt van een gezette overweging. Hoewél een nauwkeurige berekening van hetgeen aan iederen ambtenaar toekomt, zoo als van zelf spreekt, nog niet voor alle dienst vakken heeft plaats gevonden, stellen de in deze ontwerpen 'uitgetrokken bedragen in staat tot het vormen van een oordeel om trent hetgeen uit dezen hoofde van de schat kist zal worden gevorderd. Aan tractementsverhoogingen is naar deze f aming noodig een som van29.598.099 aan kindertoeslagen 988.900 terwijl wegens de vergoedingen terzakéf van hetgeen méér inge houden is dan 7 pet. tot een maximum van ƒ8000 geraamd is 6.000.000 86.582.000 In mindering hiervan is te brengen het be drag, dat wegens korting voor eigen pen sioen volgens de thans geldende wetgeving onder de middelen zal worden verantwoord uit hoofde van de vorenbedoelde tractements verhoogingen. Stelt men dit bedrag op rond 3.600.000, dan zou de nieuwe traotements- regeling voor het jaar 1920 een meerdere uit gave vorderen van omstreeks 82.182.000. Er zal een afzonderlijk wetsontwerp aan de Staten-Generaal worden aangeboden voor -de verhooging van de bezoldigingen der di plomatieke, consulaire en verdere ambtena ren in den vreemde. R. K. Centrale Raad van Bedrijven. Het bestuur van den R.-K. Centralen Raad van Bedrijven is thans samengestêld. De vier organisatiën, yelke den Centralen Raad hebben opgericht, het R.-K. Verbond van Werkgevers-vakvereenigingen, de Neder- landsche Boerenbond, de Ned. R.-K. Mid- denstandbond en het Bureau voer de R.-K. Vakorganisatie te Utrecht, hebben tot voor zitter benoemd prof. mr. J. A. Veraart, die de benoeming heeft aanvaard. De vierde Jaarbeurs, Naar uit Utrecht aan de „N. Rott. Ort." gemeld wordt is het stil op de Jaarbeurs, men ziet er bijna geen mensoh en de meeste deelnemers klagen. De uitgifte van dagkaar ten is Maandag al heel slecht gegaan en de opkomst van houders van doorloopende kaar ten is ook nog maar gering. Dinsdag was het echter wel wat beter. Sommige deelnemers hadden bultenlandsche bezoekers gehad: Amerikanen, Duitsehers en Zweden en in de textiel-afdeeling schijnt men speciaal met de eerstgenoemden, hier en daar wel zaken ge daan te hebben, die tot tevredenheid stem men. Over het geheel echter is het nog maar weinig gedaan. De vroeger zoo dichtbevolk te straten van de jaarbeurs blijven leeg. Ook in de stad ia het merkbaar stiller. De roeze- moes van de eerste en tweede Jaarbeurs ont breekt; het aantal reclames langs den weg ls zeer geslonken, wat nu niet bepaald jammer is voor het aspect van de stad/maar toch ln zekeren zin wel een symptoom is van den toestand. Gistermiddag is door Prinses Juliana, in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin, de eerste steen gelegd van de vaste Jaarbeurs gebouwen. t De Minister van Defensie. In regeeringskringen wordt in verhand met de crisis aan de departementen van Oor log en Marine als toekomstig minister van Defensie genoemd de oud-majoor J. J. O. van Dijk, directeur van de topografische inrich ting. Het schijnt echter, dat men van ver schillende rijden heeft aangedrongen op de benoeming van een Roomsch-Katholiek als minister van Defensie, waarvoor men heeft aangewezen don militairen attaché te Parijs R. E. A. N. de Quay, luitenant-kolonel van den generalen staf. (TeL) De gewezen Dultsche keizer. De Londensche berichtgever van het HbL meldt: Ik verneem uit zeer goede bron hier, dat de entente niet gaarne zou zien, dat do Ne- derlandsche regeering zou treden in het denkbeeld aan het slot der jongste nota aan geroerd, den ex-keizer uit Nederland te ver wijderen. De entente-mogendheden zouden bovenal niet gaarne zien zijn verbanning naar een der West-Indische eilanden, we gens de nabijheid van de Zuid-Amerikaan- sche staten, waarmede sommige dier mo gendheden niet op den besten voet leven. Het slot zal vermoedelijk wezen, dat de en tente zich tevreden zal stellen met een stren ge bewaking van den ex-keizer, ergens in Nederland. Post voor Oost-Indlë. De post voor Ned. Oost-Indië zal in aan sluiting op het vertrek uit Marseille van de stoomschepen van de „Peninsular and Orien- tal Steam Navigation Company" voorloopig worden verzonden des Dinsdag met den trein, welke te 5.3 u. van Amsterdam naar Roosendaal vertrekt. Eene nazending, waar in alléén brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukkon worden opgenomen, zal plaats vinden des Donderdags met den trein, welke te 5.42 m. uit Rtterdam naar Antwerpen vertrekt. De zeepost gestaakt. In verband mét de staking in het havenbe drijf is de verbinding per zeepost van aan- geteekende stukken en postpakketten naar Nederlandsch Oost- en West-Indië gestaakt; voorts de rechtstreeksche verbinding uit Am sterdam en Rotterdam van brieven en pak- ketpost naar Noord- en Zuid-Amerika en van pakketpost naar Denemarken, Zweden en Noorwegen naar en over Spanje en Por tugal. De melkprijs. In een week tijds is de melkprijs te Gro ningen teruggebracht van 20 op 15 cent. De oorzaak daarvan is, dat een inkoopver- eeniging van winkeliers zich in verbinding heeft gesteld met een fabriek te Brilti, een plaatsje een paar uur buiten Groningen liggende, en deze fabriek de melk voor Gro ningen zóó kon leveren, dat de winkeliers de verkoopprijs op 15 cent de liter konden stellen. De gaspriJs. Door het Bestuur van de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland ls aan verschil lende gemeentebesturen het navolgende schrijven gezonden: De ondergeteekenden, vertegenwoordigen de de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland, hebben de eer het navolgende on der Uwe aandacht te brengen. Met steeds toenemende zorg hebben wij den invloed gadegeslagen, welke de tijdsom standigheden hebben op de onder ons beheer staande gasbedrijven eri wij hebben onze krachten ingespannen om de nadeelige gevol gen zooveel mogelijk te keeren. Dit h^eft evenwel niet kunnen beletten, dat die gevolgen noodzakelijke verhoogingen der gasprijzen hebben gebracht, welke haar invloed op den omvang van het bedrijf heb ben doen gelden, waardoor de vaste lasten zwaarder op de productie drukken en de gas fabrieken evenals zoovele andere bedrijven den verderfelijken kringloop moeten mede maken van stijgende prijzen tengevolge van stijgende lasten, verminderden verkoop ten gevolge van stijgende prijzen en daardoor weer verhoogde kostende prijzen, die opnieuw prijsverhoogingen na zich sleepen. Tooh meenen wij, dat zulks niet behoeft voort te duren, mits bij de te volgen gedrags lijn in het oog gehouden wordt, dat een gas bedrijf een koopmansbedrijf is en als zooda nig geleid moet worden. In vele gemeenten echter wordt dit, on danks de vertoogen van de Directeuren, on danks de adviezen van de in het Gemeente bestuur zitting hebbende zaakkundigen, voor bijgezien en wordt daarentegen bij de ge volgde prijsbepaling een politiek element op den voorgrond geplaatst en de gasfabriek gebruikt om bepaalde groepen van verbrui kers verlichting van hun lasten te geven. Wij, die tevens gemeente-ambtenaren zijn, zijn ao eersten, die erkennen, dat de minder draagkrachtigen in de moeilijkheden van hun bestaan gesteund moeten worden, doch wij meenen, dat het gemeenschapsbedrijf niet daarvoor mag dienen op de wijze, waarop dit in vele gemeenten geschiedt. Moge het al goed gevonden worden, dat een eventueel saldo voor dergelijk doel wordt gebruikt, het vaststellen van een tarief, waar bij de veel-verbruikers, welke mogelijk ma ken, dat de kostende prijs voor een ieder daalt, meer betalen moeten om de weinig-ver bruikers te ontlasten, is vpor de levensvat baarheid van het bedrijf absoluut verderfe lijk. Immers wordt het veel-verbruik aldus belet of tot kleinen omvang teruggebracht en dientengevolge het verbruik ln het algemeen verminderd, waardoor de bovenomschreven noodlottige kringloop begint. De veel-verbruikers worden op deze wijze object voor de heffing van eene'indirecte be lasting, hetgeen niet anders ten gevolge kan hebben dan vermindering van de lust tot ves tiging of gevestigd-blijven in deze gemeente, waar men ten bate van anderen hoogere dan de normale lasten moet dragen. Dit geldt niet slechte de z.g. beter-gesitueerden, doch ook Ingezonden mededeellng. Nog slechts enkele dagen extra aanbieding prima Engelsche stof zwart, en blauw, de industrieelen, die voor hun bedrijf ruime hoeveelheden gas van noode hebben. Wij achten het onzen plicht, waar de belan gen van de gasbedrijven door de gemeente besturen in onze handen zijn gelegd, met alle kracht voor die bedrijven op te komen en te strijden tegen alles, wat onze bedrijven en dus de gemeente, benadeelt. Mocht in Uwe gemeente nog de oude goede prijspolitiek gevolgd worden, dan verzoeken wij U dringend dezen weg te blijven volgen. Mocht in Uwe gemeente met dit stelsel ge broken zijn en een differentieel tarief zijn ingevoerd, waarbij de veel-verbruiker ten bate van den weinig-verbruiker wordt bena deeld, dan verzoeken wij U met den meesten aandrang- terug te keeren van den ingesla gen weg en vóór alles het Gemeentebelang in het oog te houden door aan de gasbdrijven, weer de gzonde bestaansmogelijkheid te ver zekeren. Overnachten bulten de kazerne. Bij ministerieele beschikking is eene rege ling vastgesteld, betreffende het overnachten buiten de kazerne. Daarbij wordt bepaald, dat in de garni zoenen Arnhem, Breda, Brielle, Gorinchem, Hellevoetsluis, Leeuwarden, Leiden, Utrecht en IJmuiden, bij wijze van proef, door de compagnies-, eskadrons- en batterij-comman danten, onder nadere goedkeuring van den coanmandeerende-officier, aan militairen vergund kan worden buiten de kazerne te overnachten op grond van in de regeling opgenomen voorwaarden. Deze regeling be vat o. a. de volgende bepalingen: De toestemming tot «vernachten buiten de kazerne is een gunst, welke alleen gegeven wordt bij goed gedrag eb goede plichtbe trachting na een verblijf onder de wapenen van minstens een maand. De vergunning wordt alleen verleend om in het huis van de ouders of voogden te overnachten; toestemming van ouders of voogden is hiervoor vereischt. De vergunning ontheft van geen enkelen dienst en mag geen verminderde dienstpres- taties of onvoldoende verpleging tengevolge hebben. De militairen, aan wie de vergunning is verleend, zijn vrijgesteld van het morgen en avond-appèl, doch moeten op een door den compagnies-, eskadrons- of batterij- ooinmandant te bepalen tijdstip vóór den aanvang van dfen dienst bij het betrokken onderdeel aanwezig zijn. OrHbl.") IJmulder stoomtreilers naar Frankrijk? Uit IJmuiden wordt gemeld; Tusschen gemachtigden van de Fransche regeering, van belanghebbenden in Fran sche visschershavens en van een deputatie uit de Vereeniging van reeders van stoom treilers te IJmuiden worden onderhandelin gen gevoerd over den verkoop van een vijf- en-twintig IJmuider stoomtreilers naar Fransche havens, eventueelhet charteren van of het voor gemeenschappelijke reke ning doen visschen door een geüjk aantal schepen uit de haven van Boulogne sur Mer. Zoowel voor charteren als voor visschen voor gemeenschappelijke rekening zijn voor de IJmuider reeders zeer aannemelijke voor waarden ft© bedingen, en is met het oog op de malaise in het stoomtreilerbedrijf de animo voor zoodanige transacties bij IJmui der stoomtreilerreeders ruim voldoende. Draadlooze telefonie op visschersschepen. Binnenkort zullen uit IJmuiden proeven worden genomen met draadlooze telefonie ten dienste van visschersschepen. De af stand, welke bereikt zal kunnen worden, be draagt ongeveer 180 tot 200 zeemijlen. Aan draadlooze telefonie wordt de voor keur gegeven boven telegrafie, omdat de in stallatie eenvoudiger en gemakkelijker voor het personeel zelf te bedienen is. Een rumoerige vergadering. Een Dinsdagavond te Deventer gehouden openbare vergadering van de afdeeling De venter van den Vrijz.-Dem. Bond, waarin het Tweede Kamerlid mr. P. J. Oud optrad met een rede over den politieken toestand, ver liep ten slotte in een Communistisch relletje. De heer Oud schetste o.m. de communisten en de sociaal-democraten ris staande op deze basis, dat hunne voormannen Wijnkoop en Troelstra beiden niet willen weten van demo cratie, maar slechts de dictatuur van het pro letariaat erkennen. 'Beiden rekenen slechts hun eigen volgelingen tot de „bewusten", de rest, die niet socialistisch denkt, worden ge rekend „tamme idioten" te zijn. Spr. hekel de de hier ijverig van communistische zijde gecolporteerde gedachte, dat in Rusland nu de ware vrijheid zou heerschen, terwijl daar, in plaats van den beloofden 6-urigen werk dag, de 12V»-urige dag aan de orde is en de arbeiders in arbeidslegers tot werken wor den gedwongen, op straffe van executie. Aan het eind der vergadering debatteer den de anarchist Schoemaker en de commu nist van Winsum. Toen deze beide sprekers Jiun argumenten hadden gesteld tegenover die van den heer Oud, en deze laatste hen van antwoord wilde dienen, ontaardde het debat in een tumult, dat de voorzitter, dr. Eringaard, ternauwernood kon bedwingen. De heer Oud verklaarde, dat de door de debaters aangeprezen dictatuur van het pro letariaat de sterkst denkbare machtsuitoefe ning is. De communisten, in vrij grooten ge tale aanwezig, schreeuwden er van allerlei tegenin. Do heer Oud merkte op, dat de oom- munisten blijkbaar geen hekel hebben aan geweld, n.L als zij dat geweld zelf kunnen hanteeren. Thans maakte men het den heer Oud, door kabaal, geheel onmogelijk te spreken, zoodat dr. Eringaard uitriep: Hé, op 't oogenblik heerscht hier nog niet de dictatuur van het proletariaat! De heer Oud verklaarde, den heeren oom- munisten dankbaar te zijn, dat zij aldus die dictatuur zoo prachtig demonstreerde vindeittk stond de communist van \v msum op om zijn partijgenooten tot stilte aan .te manen. De vergadering gehoorzaamde nu ge- willig; zij liet nu den heer Oud rustig zyn rede eindigen. <ieu Treinbotsing. Dinsdagavond kwam op 400 M. afstands van het station Zwolle de Jjlgoedereütrein, die om ruim zeven uur daar uit Utrecht aan komt, in zijdelingsche aanraking met een Tangeerende locomotief meit twee wagens. De vijf wagens van den goederentrein vielen om en werden geheel vernield door de op stuwende volgende wagene die door de hier sterk hellende spoorlijn een groote vaart hadden. Het ongeval liep zonder persoonlijko on gelukken af. De materieele schade ia aan zienlijk. De machinist van den trein uit Kampen, die omstreeks dien tijd binnenkomt, werd bijtijds door het personeel van den weg door roepen opmerkzaam gemaakt en aan de acti viteit van den machinist en den conducteur, die sterk remde, was het te danken, dat op 40 meter afstands voor den chaos de trein tot staan werd gebracht. De weg naar Utrecht en Apeldoorn zoo wel ris die naar Kampen werd geheel ver sperd. Het ongeval, waarvan de oorzaak nog niet kon worden vastgesteld, geschiedde on middellijk bij de Centrale Werkplaats. Korte Berichten. Minister Van Karnebeek heeft beriohten ontvangen uit Kopenhagen, die hem hoop geven, dat de Sovjetregèering binnenkort den Nederlanders zal toestaan Rusland te verlaten. De bij de Federatie aangesloten Rotter- damsche havenarbeiders zullen geen levens middelen verwerken. De Amsterdam,scha Raadsleden krijgen gratis telefoon. De Amsterdamsche gemeenteraad neemt de voordracht aan tot instelling van een Centralen levensmiddelendienst. INGEZONDEN. Geaohte Redactie! Verzoeke beleefd plaatsing voor het onder staande. Btf voorbaat onzen dank. OUDERS! Wanneer wjj U nog eens met klem aanraden U niet door belanghebbenden te doen over halen Uw kind voor onderwijzer(es) op te leiden, doen wjj dit ook pp grond van onder staande cijfers. Verhoudingen. I. Vergelijking tussen de weeklonen van on geschoolde werklieden en d e der modern- opgeleide onderwijzers, met volledige bevoegd- heid dus voor hoofdakte, Frans, Duits, Engels en Wiskunde, in enkele gemeenten, waar premiovri) pensioen ls ingevoerd. lieden in dienst der wetsvoorstel-De gemeentenVisser, na aftrek STAKING IN HET TRANSPORTBEDRIJF. De houding van het Amsterdamsche gemeente-personeel. „De Gemeenschap", het orgaan van de Federatie van Personeel in openbaren dienst, zegt in een artikel over de transportarbei dersstaking, dat de gemeentewerklieden zich direct dienen voor te bereiden om de stakers de overwinning te doen behalen. Het blad gaat dan als volgt voort: „Onmiddellijk zullen alom ledenvergade ringen dienen te worden belegd, om te be spreken hoe en wanneer men zich aan de zijde der stakers zal scharen. In Amsterdam werd Vrijdag 20 dezer een gecombineerde bestuursvergadering gehouden, waarin de toestand onder de oogen werd gezien. Don derdag a.s., 26 Februari, des avonds 8 uur, belegt onze organisatie een ledenvergade ring in de Beurs voor den Diamanthandel, en den volgenden morgen of nacht op een nog nader aan te kondigen plaats, waar wij de solidariteit zullen peilen. „Bereidt elkander hierop voor!" Een manifest van het N. V. V. Het N. V. V. heeft een manifest gericht tot de niot^stakende arbeiders. Daarin lezen wij o. a.: „Uw taak is niet te staken, doch te steu nen. Alles moet worden gedaan om te zor gen, dat gij. kunt blijven werken en kunt blijven geven. „De leiders van de onafhankelijke vakbe weging hebben onder leiding- van de heeren Sneevliet, Bouwman en Van den Berg van stonde af aan niet anders gedaan dan ge poogd, dit conflict te gebruiken in den strijd tegen de moderne vakbeweging. Dat zulks zou gaan ten nadeele van de groep arbeiders wier belangen ze zeggen te behartigen, laat hen blijkbaar volkomen koud. Dat zulk een strijd zou worden uitgeklopt op de ruggen der Nederlandsohe arbeiders, heeft hen geen oogenblik doen aarzelen. Ze willen een poli- tjek van het avontuur en van de wanhoop, opdat de chaos zal komen; zij vergeten, dat die chaos allereerst de arbeiders en de arbei dersbeweging zou treffen en de kapitalisti sche klasse vaster dan ooit in het zadel zou zetten. „Slaat daarom absoluut iedere poging af, die gedaan wordt om de staking uit te brei den tot allerlei groepen." De Centrale Bond heeft aan zijn leden té Rotterdam een bedrag tusschen de 56 en 60.000 gulden uitbetaald. De uitkeering te Amsterdam bedroeg ongeveer 17.000 gulden. De Centrale Bond van Transportarbeiders heeft besloten de wagons vet voor Weenen kosteloos te verwerken. i) Op 23-jarige leeftijd. s) Na ingang van de eerste verhoging, dus ongeveer op 23-jarige leeftijd. D., Eng., W.). „J500 2300 10 Vrouw, bediende brood- kam. ak. ziek.h. Leiden 1200 18C 10 Mach.schrijfst. Universit. 1200 2000 12 Vrouwel. beambte v. d. huish. dienst aan R. O. G. en aan Tuchtscholen 1500 2000 6 Pleègz. b/d. dermatologie 1500 2000 6 Assistent# v. d. huishoud, aangelegenh. ak. zie kenhuis Leiden 1500 2000 6 Hoofd der liïmenk. idem 1500 2000 6 He Verpleegster en He operatiezuster ak. zie kenhuis Utrecht. .,1500 2000 6 Provisiejuffrouw idem 1500 2000 6 Wasch- en linnenj. idem 1500 2000 6 Verpleegster Rijkskweek school v. vroedvrouwen 1500 2000 6 Boekhoudster bij de tand heelkunde 1300 2300 12 Hoofdbewaarster gevan genissen De aanslag van den ex-Kroonprins. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben goedgekeurd het suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag der gemeente Wie- ringen, waarop de ex-Kroonprins, voorkomt met een aanslag, geschat naar een inkomen van f800.000.— De heer A. Peereboom, burgemeester alhier is benoemd als burgemeester te Medemblik. Dè publieke verhuring van wegen, kaden, dyken, vischwater enz., in eigendom bij het Heemraadschap Wieringen en j.1. Maandag in het hötel De Haan gehouden, heeft opgebracht f 1.773.07, tegen f 1.77815 in q.q. K Onder de verpachte perceelen waren echter niet begrepen de perceelen, die ten behoeve der Zuiderzee-werken aan de directie ervan in huur werden afgestaan, zoodat do pacht- pryzen belangrijk hooger waren dan in het orige jaar. 1 ooral het grasgewas was zeer gewild. Assistente Tuchtscholen en R. O. G1600 2300 7 Werkmeesteres idem 1600 2300 7 Verpleegster ak. zieken huis Leiden 1600 2300 7 Ie Operatiezuster en Ie VerpL kliniek Utrecht 1600 2300 7 Ie Verpleegst.juffr. idem 1600 J300 7 Verpleegster in een mili tair hospitaal1600 2300 7 Vroedvrouw kweekschol. voor vroedvrouwen 1600 2300 7 Vakleidster R. O. G.1600 2500 10 Hoofdverpleegster, Apo- thekerassist. en juffr. voor de huish. Krank- zinnigengest1600 2500 10 Hoofdverpleeg., Verband- meests. Ryksuniversit. 1600 2500 10 Hoofdverpleeg. Mil.-hosp. 1600 2500 10 Operatiezuster - vroedvr., hoofdverpleeg. en Huis meesteres Rijkskweek school v.yroedvrouwen 1600 2500 10 Obzichteres Arbeidsinsp. 2000 3100 11 De Besturen der afd. Helder, Texel en Wieringen B. t. N. O. Gecombineerde aetle tan verschillende visscheriJ-organisaties. Donderdagmiddag is in het gebouw van het departement van Waterstaat een confe- rentie gehouden van vertegenwoordigers i an verschillende visscherij-orgaiusaties met den minister, in hoofdzaak voor het verkrij gen eener vluggere en goedkoop ere trans port-verbinding tusschen de Zuiderzee-vis- schersplaatsen en de groote steden. In aan sluiting aan een daartoe opgesteld adres be toogden de vertegewoordigers dat niet alleen uit een oogpunt van duurtebestrijding de re geering in deze eene dankbare tusschen- komst kan verleenen, doch dat ook de voed selvoorziening op den duur dreigt te lijden onder het thans bestaande nadeel. Immers bedraagt voor tal van goedkoope visohsoor- ten de transportprijs meer dan de kostprijs, hetgeen economisch niet wel te verdedigen is. at betreft snelvervoer wees men den minister op de treurige langzaaihiheid waar mede tegenwoordig de zendingen visch op onze spoorwegen plaats vinden. De mede werking der betrokken maatschappijen laat te wenschen over. Op die wijze blijken de aan bederf onderhevige visch soorten te lang on derweg, hetgeen èn voor den handel én voor ew6*vaart en de volksvoeding, groote nadeelen medebrengt. De afgevaardigden wezen in deze ook op de in het adres ge noemde slechte verbinding met het «buiten land, waarin noodwëndig verbetering moet komen. De minister zeide zijn medewerking toe. Hjj betoogde, dat de gewijziede tijdsom standigheden op den vrachtprijs onmisken- baren invloed moeten oefenen, waartegen over de afgevaardigden met klem aandron gen op een in elk opzicht practischer inge richt en sneller vervoerwezen. De vraag doet zich voor: behoort den Hel der tot do Zuiderzee-visschersplaatsen? Er wordt toch ook visoh aangevoerd uit de Waddenzee en van Texelstroom. En buiten dat wat geldt vbor uitsluitend Zuiderzee- vissch ereplaatsen, geldt ook voor den Hel der. Ook van hier uit zijn de treinverbindin gen niet schitterend. Het is ons onbekend of den Helder op die conferentie vertegenwoordigd was. Zoo niet, aan is het doei hiervan de aandacht der be trokkenen op die conferentie en hetgeen daar behandeld is, te vestigen. üiw.1.) liü'iw.iw DAMES-KLEEDERMAKER, WESTSTRAAT 17. Minimum weeklonenMinumum week- lonen») van onder voor laagst bezoldigde work- wyzerS) -volg-ena e van verplichte pensioenstor- tiDgen, in dienst der gemeenten i Wormerveer f 32.— f 28-32 Bloemendaal f 30.tot f32. Zaandam f31.50 Zaandijk f31.50 ^8.32 Beverwijk f27.— f32. Almelo f26.-, f80.- 28-32 Amsterdam f29.70 29.50 Alkmaar f27.- f29.50 28.32 Veendam f28.85 28-32 Weesp f28*— 2ö-32 „Mannen van de Federatie! Houdt u ge reed voor den komenden strijdl De grootst mogelijke strijdvaardigheid is thans gebo den en kome op den voorgrond. n. Vrouwelijke ambtenaren vantot Hulponderwijzeres.f 900 f 1700 in 10 jr. Onderwijzeres (h. a., Fr., 1600 2300 7 Wielingen.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 2