De verborgen Vallei. NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Prima elastiek Sokkenhouders, Elastiek Bretelles, Elastiek Sportriemen HERMAN NYPELS. No. 5218 ZATERDAG 13 MAART 1920 48e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER i C. DE BOER Jr., HÉLDER Bureau: Koningstraat 29 - Interc. Telefoon 50 BUITENLAND. DE OPPERSTE RAAD. De Woensdag gehouden bijeenkomst van den Oppersten Raad wordt van groot be lang geacht, daar men meent dat de minis ter van oorlog Winston Ghurchill, de eer ste lord der admiraliteit Walter Long, Lord Beatty en generaal Thwaits niet zon der belangrijke reden daaraan hebben deel genomen. Uit de tegenwoordigheid van Venizelos leidt men af dat de Grieksche be langen ook besproken werden. Als doel der bijeenkomst was genoemd bet bespreken der maatregelen die genomen moeten wor den ter bescherming van die Armeniërs en andere minderheden in Turkije. De Engelsche bladen zijn echter van mee ning dat ook andere onderwerpen behan deld zijn. De „Daily Chronicle" zegt: „De discipli naire bezetting van Konstantinopel ge lijk zij genoemd mag worden ter onderschei ding van de gewone bezetting die op den wapenstilstand volgde is nu uitdrukke lijk door de geallieerden bevolen en zal on middellijk plaats vinden. Voorloopig zal zij bestaan in het posteeren van geallieerde troepenmachten op strategische punten der stad aan beide oevers van den Gouden Hoorn. Voor dit doel zijn er troepen ge noeg ter plaatse en binnen enkele dagen kunnen nieuwe troepen worden aange voerd. Het nemen van verdere maatregelen is afhankelijk gesteld van het feit of deze demonstratie zal blijken in staat te zijn de Turksche' regeering en bet Turksche volk de overtuiging bij te brengen dat de geal lieerden eiscben dat de wanorde in de pro vincies een einde neme en de vredesvoor waarden nauwkeurig zullen worden uitge voerd." De „Times" zegt: „Het ging niet alleen om het vraagstuk wat met Konstantinopel zal geschieden. Het ging eveneens om on verwijld te treffen militaire maatregelen ter bescherming der Armeniërs en ter ver ijdeling der pogingen tot samenwerking van de Turksche nationalistische strijd machten onder Moestafa Kemal én zekere Arabische troepen in Syrië. In officieele ikringen is men er van overtuigd dat de strijdkrachten te land en ter zee, waarover de geallieerden de beschikking hebben, te zamen niet de troepen die de Grieksche regeering, naar men meent bereid is te zen den, bet hoofd zullen kunnen bieden aan alle gebeurlijkheden." De „Daily Telegraph" zegt: „De Opper ste Raad besprak de rapporten der geallieer de booge commissarissen te Konstantinopel en een aantal voorstellen door dezen inge diend, die van verreikende strekking zijn. Overeenkomstig deze voorstellen gelastte de Opperste Raad de bezetting van een aantal strategische punten in Europeesch en Aziatisch Turkije. De militaire positie in bet binnenland van Klein-Azië werd door de deskundigen der verschillende mogendheden besproken. Ook werd bet oordeel van Venizelos ge- FEUILLETON. Door Nabnya antwoordde niet. Zij speelde met een paar steentjes. „Ik zal de baas zijn in mijn eigen buis!" zeide Philippe luider. „Jij zal hebben te wer ken, en je verder kalm te houden!" „Als je samen met mij wilt leven, moet je goed levenl" zeide Nabnya, met zachte drei ging. „Jij vindt het prettig om een slechte man te zijn. Maar het is niet prettig om de vrouw te zijn van een slecht man." „Ik zal doen wat ik verkies,' zeide Phi lippe hoovaardig. „Kijk!" zeide Nabnya, op de steentjes wij zend, die zij gerangschikt had. „Hier heb ik e«n kruis gemaakt. Kniel, en leg je rechter hand er op, en zweer, goed te zullen leven. Philippe lachte. Nahnya stond op, met de zelfde onheilspellende kalmte. Zij zag hem niet aan. Zijn verachtelijke glimlach ver starde, om over te traan in een angstigen trek. „Wat ga je doen?" vroeg hij onvriendelijk. „Zweer bet!" zeide zij. „Of ik spring van deze rots omlaag!" Hij vloog op. Zij was vlugger dan hij. Hij voelde, dat het haar ernst was. Vastbesloten nep zij snel naar deu rand van het ^teteau. Hij bleef aan den grond genageld staan. „Nahnya!" riep hij heesch. vraagd, welke aanbood de medewerking van een Grieksch leger van 90.000 man om en in Smyrna. Sommige deskundigen bepleitten de nood zakelijkheid van een onmiddellijk krachtig 'aanpakken van Moestafa Kemal en zijn benden, maar de beslissing werd uitgesteld tot de uitwerking van de thans te nemen krachtige maatregelen, bekend zal zijn." De economische nota. Welke bezwaren men nu ook tegen deze economische memorie van den Oppersten Raad zal kunnen aanvoeren, hoe zeer haar d'finitieve vorm moge achterstaan bij het aanvankelijk ontwerp, toch ademt zij zegt de „N. Rott. Ct." een nieuwen geest, een anderen geest dan die het verdrag van Ver- sailles heeft geïnspireerd, zij getuigt van een anderen kijk op de dingen dan die van de Groote Vier. Thans niet meer de bijna volslagen negatie van de practische werke lijkheid, niet meer de veronderstelling van een wereld der verbeelding, geschapen om de oorlogsleuzen een achtergrond en een schijn van rechtvaardiging te geven, maar een streven tot terugkeer naar den bodem der werkelijkheid. De memorie, is een getui genis van het dalen der zelfvernietigende oorlogskoorts, en als zoodanig is zij een heu gelijke manifestatie, al geschiedt ook de terugkeer uit de Versailler koortsvisioenen naar de werkelijkheid nog maar langzaam en aarzelend. Het is waar, de memorie doet nog niet anders dan constateeren en raad- geven. Maar in het oonstateerend gedeelte komt een zin voor als deze: „Overwinnaars en overwonnenen zijn gelijkelijk verarmd." En dan nog deze: „Men moet er van beide zijden een eer in stellen, dat de vrede meer uit de menscheljjke natuur kan halen dan de oorlog." 1 Uit dit alles spreekt het besef, dat Europa in vrede tenslotte een geheel vormt, dat merr geen tekorten kan aanvullen door enkel rekeningen aan te bieden aan een schulde naar, die niet betalen kan, maar dat de sol vabiliteit van den schuldenaar ook in het belang van den schuldeischer is, en dat een vertraagde overwinning voor een land wel schadelijker kan zijn dan een snelle neder laag, en dat men niet verder komt, door dit feit eenvoudig te negeeren. Kortom, in het héele stuk komt een zekere nuchterheid tct uiting. Aan den anderen kant valt zeer te betwij felen, of de raadgevingen, die er in zijn ver vat, ook al worden zij, zooals Reuter zegt, „geschraagd door het gezag van alle onder- teekenende regeeringen", practisch wel zoo zullen worden uitgevoerd, als zij nu op het papier staan. Vele van die raadgevingen zul len ongetwijfeld tot de vrome wenschen blij ven behooren. Andere zijn aan verschillende beperkende voorwaarden gebonden, en alle tezamen zijn het tenslotte niets meer dan raadgevingen. Men behoeft hare bewoordingen dus niet al te zeer onder de loep te bekijken, wpnt haar voornaamste beteekenis hebben zij als algemeene richtsnoeren. „We moeten nu een nieuwen weg in slaan, den weg van vrede," zegt de „Times". Treffend juist noemt dit blad den weg van den vrede een nieuwen weg. Het verdrag van Versailles was een nieuwe stap op den ouden weg, op het oor logspad, de economische memorie beteekent het besluit der geallieerden, dat pad te gaan verlaten en eens in de richting van vrede te gaan werken, een besluit, dat allereerst het ontwakend besef van het duurzaam eigen belang ten grondslag heeft. De heele memorie is meer als een aankon diging dan als een volbrachte daad op te vatten, maar als aankondiging heeft zij on getwijfeld groot belang. DUITSCHLAND. Hindenburg geen candldaat? Uit Frankfort; wordt aan het „Hbl." ge meld, dat uit de omgeving van Hindenburg in het ravijn met een diep en ernstig ver langen. Men zou bijna gezegd hebben, dait zij het betreurde, dat hij geroepen had. „Ik zal het zweren!" riep hij snel Hij viel op de knieën naast het kruis van steeenen. Met een zucht kwam zij weer terug. „Ik zal alles doen, wat ik gezegd heb," mompelde zij, als sprak ze meer tot haar zelf dan tot hem. De weg omlaag naar de ondiepe vallei was gemakkelijk. Terwijl zij hem afliepen, legde Nahnya haar plannen voor de toekomst bloot met een soort extase in haar droeve oogen. „Den heelen dag heb ik bedacht, wat wij zullen doen. Wij zullen hen, die, gelijk wij noch rood, noch blank zijn, bijeenbrengen, en een nieuw volk van hen maken. Eerst' zullen wij naar het Rendier-meer trekken, en met de menschen daar spreken. Er varen nu stoombooten op het Rendier-meer, en langs de kleine en de groote rivier; de kano's liggen ongebruikt op den oever, en de in boorlingen hebben niets te doen. Zij zijn arm en ziek, en vol haat jegens de blanke mannen. Ik weet een mooie streek, waar de Tamarack Rivier uit de heuvelrij treedt. Daar zijn geen blanken in de buurt en de Kakisa Indianen, die daar eens gejaagd heb ben, zijn allen gestorven of weggetrokken met andere stammen. Wij zullen de men schen vertellen van die streek, en er een dorp bouwen. Er is genoeg wild voor allen. Er zal een factorij gesticht worden, en jij zal daarvan de leiding hebben." HOOFDSTUK XXIV. Naspel. Oir den avond van een der eerste Augus- 50, 75, 1.00, 1.25, 1,50. 1.00, 1.25, 1.50, 1.75, 2.00, 2.50. uitsluitend marine kleur, 95, 1.25. geruchten komen, dat de generaal-veld- maarschalk beslist den wensch te kennen gegeven zou hebben van een candidatuur voor de functie van rijks-president af te zien. Tevens heeft hij verzocht om hem niet in de politieke debatten te betrekken. Diefstal van telefoondraad. In den laatsten tijd heeft het stelen van telefoondraad in Duitsohland onrustbaren den omvang aangenomen. Volgens de di rectie der posterijen heeft men hier te doen met een organisatie van dieven, die syste matisch te werk gaan, goed gewapend zijn en in groote troepen optreden, zoodat een poging tot arrestatie niet zonder gevaar is. Zij werken niet alleen op het platteland, waar weinig toezicht is, doch ook in de ste den, zelfs onder de huizen, waar zij het voorzien hebben op telefoonkabels. Alleen in de onmiddellijke omgeving van Berlijn zijn in de afgeloopen week vijftig telefoonleidingen door diefstal vernietigd. Op één dag alle leidingen-naar Hamburg, een anderen dag vijf naar München. Naar wij vernemen is thans de directe telfonische verbinding tusschen Berlijn en Amsterdam gestoord ook ten gevolge van diefstal. ENGELAND. De nationalisatie der mijnen. Het Donderdag in Westminster gehou den bizondere vakvereenigingscongres heeft de politiek der directe actie, teneinde de nationalisatie der mijnen door een'alge meene staking af te dwingen, verworpen. Er werden 3.800.000 voor en sleohts één mil- lioen stemmen tegen het ontwerp uitge bracht. Het voorstel een rechtmatige politieke actie te voeren, om de wenschen betreffen de de nationalisatie der mijnen vervuld te krijgen, werd met hetzelfde aantal stem men aangenomen. De mijnwerkers hadden zich op hun Woensdag gehouden congres met 524.000 tegen 346.000 stemmen vóór een staking uitgesproken. Verklaard werd evenwel, dat men zich aan het besluit van het bijzondere congres zou houden. Robert Smillie heeft definitief zijn ontslag genomen als president der federatie, naar hij beweert wegens gezondheidsredenen. Diplomatieke salarissen. Engeland is royaal als het zijn diploma tieke vertegenwoordigers betreft. In het La gerhuis deelde minister Lloyd George mede, dat de nieuwe ambassadeur te Washington, Sir Auckland Geddes, een salaris zal krijgen van 2500 p.st. en een representatie-toelage van 17.500 p.st. per jaar. De onafhankelijkheid van Egypte en Soedan altgeroepen. Twee-en-vijftig leden van de wetgevende vergadering kwamen Dinsdagavond ten tusdagen liep een vlot op het strand stroom afwaarts van Fort Cheever. Het droeg een man van middelbaren leeftijd, een meisje en een jongen man. De laatste bewoog zich on rustig en sprak onsamenhangend voor zich uit; hij lag in zware koorts, vastgebonden aan de balken, opdat hij niet in het water zou rollen. De oudere man droeg hem den oever op. Het meisje volgde, een weinig onzeker loo pend van vermoeienis. Donkere kringen teekenden zich onder haar oogen en haar lippen waren wit. Op den oeverrand ont moetten zij David Cranston, den factorij- houder, op wiens barsch gelaat zoowel ver rassing als blijdschap over het onverwachte bezoek te lezen stond. Hij sloeg een blik op den zieke en trad verbaasd een stap ach teruit. „Is dat Ralph Cowdray?" vroeg hij. De aangesprogkene knikte bevestigend. „Ik breng hem naai; een dokter," zeide de ander. „Ik ben Jim Sholto van Milburn. Dit is mijn dochter." Cranston heette haar onhandig met vele buigingen en ouderwetsche plichtplegingen welkom. Op Fort Cheever werd een blank meisje beschouwd als een sdhepsel van een andere wereld. Toen hij haar goed opnam, kwam een trek van innig medelijden op zijn barsch gelaat. Tot Jyn zeide hij: „De naastbij zijnde dok ter woont bij den rivierovergang. Binnen een week verwaoht ik hier de stoomboot. Wil je op haar wachten?" Jim schudde het hoofd. „Dat is te ge waagd," zeide hij. „Hij zou onder onze han- huize van den nationalistischen leider Zaghloel Pasja, te Caïro, bijeen en nas en een motie aan, waarbij geprotesteerd werd tegen de schorsing der wetgevende vergade ring en tegen het Briteche protectoraat en de onafhankelijkheid werd uitgeroepen van Egypte en Soedan. De schold der geallieerden. De Daily Chronicle" geeft een overzicht van de geldelijke verplichtingen van de ge allieerden tegenover Engeland. Volgens een verklaring van Chamberlain in het Lager huis zijn deze bedragen als volgt: Rusland £568.000.000 Frankrijk 470.500.000 Italië„470.000.000 België 86.500.000 Servië 20.000.000 Griekenland, Portugal, Roemenië en de andere, -niet genoemde geallieerden £51.000.000. Dus in totaal £1.666.000.000. Onder deze cijfers zijn niet begrepéij de uitkeeringen voor herstel na den oorlog. België behoeft voor deze oorlogsschuld geen interest te betalen; ditzelfde geldt voor Servië en Montenegro tot aan den wa penstilstand. FRANKRIJK. Stakingen. De patroons in de textielnijverheid hebben loonsverhooging geweigerd; algemeene sta king in de textielfabrieken van Roubaix, Tourcoing, Lannois, Roucq, Halluin en Mou- seron is het gevolg. Te Straatsburg zijn alle metaalbewerkers in de stad en omstreken wegens geweigerde loonsverhooging in staking gegaan. Het aan tal stakers bedraagt 60.000. HONGARIJE. Mishandeling van Joden in Boedapest De „Arbeiderzeitung" geeft (mededeelin gen over ernstige mishandeling van joden in Boedapest. Eén voorbeeld is bijzonder karakteristiek'. Een dezer dagen Werd te Boedapest een koffiehuis door officieren en soldaten bezet; zij eischten, dat alle aanwezige joden zich zouden aanmelden. Ongeveer vier en twintig personen gaven hieraan gehoor. De officie ren en soldaten vielen hen aan en sloegen zoolang op hen, dat zij badend in hun bloed, neervielen. 2ij moesten in een ambulance- auto vervoerd worden. RUSLAND. De Parjjsche Temps bevat onder den .titel „het bankroet van het bolsjewisme" en kele mededeelingen over de eenigen tijd geleden te Moskou gehouden zevende con ferentie van de ekonomische raden in Rus land. Er waren meer dan 250 afgevaardig den van de boeren, de coöperatieve bonden en de nijverheidsgroepen, alsmede vele bolsjewistische leiders tegenwoordig. Rikof, voorzitter van den ekonomischen Volksraad, zeide o.a. dat het antagonisme tusschen het platteland en de steden zeer sterk blijft en dat de boeren volstandig wei geren de steden van leeftocht te voorzien. Het graan ligt letterlijk op het véld te rotten en de nationaliseering van den han del werkt verregaande speculatie en woe ker in de hand. Alle proefnemingen om de bronnen van het volksbestaan te communi- seeren, zijn volslagen mislukt. De toestand in de nijverheid ls nog er ger; de opbrengst van den arbeid is met 70 pet. afgenomen. De enkele fabrieken die nog werken, lijden zulke verliezen dat de ontvangsten nog niet eens voldoende zijn om de loonen van het personeel uit te be talen. Krassin, de volkscommissaris van nijver heid, gevoelde zich verplicht tot de verkla ring „dat het leven sterker is gebleken dan den dood kunnen blijven. We zullen met het vlot verder gaan.0 „Dat lijkt mij ook het beste," stemde Cran ston toe. „Het is tweehonderd mijlen, maar wanneer je dag en nacht doorvaart, kun je het gemakkelijk in drie etmalen doen. De rivier heeft nergens stroomversnellingen. Er is een soort hotel hij den overgang waar je hein kunt onderbrengen, en de poütiedoktër is daar ook." „We zullen dadelijk na het eten op weg gaan," besloot Jim. „Ik zal de kleine jongens versche takken laten snijden, dan kun je een gemakkelijk leger maken op het vlot," zeide Cranston. „Heb je niet wat medicijn?" vroeg Jim. „Ik zal mijn vrouw vragen," antwoordde Cranston. „Zij kent de kruiden van deze streek." „Daar zou je me een groot genoegen mee doen," verklaarde Jim. „Die arme kerel!" zeide David, terwijl hij een blik sloeg op het van koorts gloeiende gelaat, en de oogen die niets zagen. „Ik mocht hem wel. Hij had iets eerlijks over zich." Hij keek terzijde naar Kitty en ver volgde: „Ik vroeg me af, wat hij hier in deze streek te doen had. Wat is er met hem ge beurd?" Jim zag zijn dochter aan en heet zich op de lippen. Dikke tranen gleden langs Kitty's wangen. „Hij sloeg om met zijn boot in de Stanley watervallen, en stootte zijn schouder tegen een rots," zeide hij barsch. „Zooals je hem nu ziet kwam hij hij ons in het blok huis." „Was dat de eerste maal, dat je hem zag?" vroeg David verrast. „Zeker!" „Hij is hier nog eens geweest. Daar schuilt de communistische leer. Zoolang i en niet wil erkennen dat het herstel van htt ekono mische leven volstrekt onmogelijk is onder het radenstelsel, zooals het thans werkt, zul len wij niets kunnen uitrichten." De vertegenwoordigers van de platte- landsoomités verklaarden, dat de boeren de volkscommissarissen even fel haten als vroeger de tsaristische gendarmes en dat zij verbitterd zijn over het bruitale optreden en de corruptie van de „locale grootheden" die de regeering uit de arme boeren kiest als haar gemachtigden en die zioh als despoten en bandieten gedragen. Lenin heeft ook het woord gevoerd. Hy zeide o.m.: „Wy moeten ter opheffing van het ekonomische leven precies zoo hande len als wij het voor het roode leger hebben gedaan. Het beginsel van het collectivisme moet wqken voor het stelsel van het par ticulier beheer. De praktyk heeft ons dat geleerd. Het collectieve beheer van de ny- verheid door allerlei raden is nadeelig ge bleken voor een snelle productie, welke thans noodzakelijk is. Wq moeten met groo te energie werken, het gezag en de func ties van de fabrieksoommissies beperken en de leiding der bedreven in handen stel len van natuurlijk bolsjewistische be- drijfshoofden. Na Lenin bepleitte Trotzky de militari seering van den arbeid en den arbelds- dwang, die sedert is ingevoerd. TURKIJE. De Grieken ln Smyrna De Daily Herald" publiceert een uit treksel uit het rapport van de imtergeal- lieerde oommissie van onderzoek naar de gebeurtenissen volgende op de Grieksche bezetting van Smyrna, dat de Britsohe re geering weigerde te publiceeren, omdat „publicatie no" niet raadzaam is". Het rapport is geteekend door admiraal Bristol voor de Vereenigde Staten, generaal Bu- noust voor Frankrijk, generaal Hare voor Engeland en generaal Dall'Olio voor Italië. In het rapport wordt verklaard, dat de Grieken, wel verre van te komen als uit Als geneesmiddelen noodlg zijn. Matigheid, opgewektheid en lichaamsoefe ning zijn natuurlijke levenswetten, die u ge zond dienen te houden. Maar voor de velen, die deze niet hebben beoefend, het niet wil den of konden, zijn geneesmiddelen een nood- zakeiyké behoefte om de kwade gevolgen van het verwaarloozen der gezondheidsre- gels van de Natuur te herstellen. Dit geldt de vele, pijnlijke verscMjnselen van nieraandoening, vooral als door pver- werking, zorgen, laat naar bed gaan, te veel eten en drinken, en in 't algemeen door een onverstandige leefwyze, overmatig veel urinezuur de nieren overweldigd heeft en het bloed heeft vergiftigd, waardoor nier- gruis, rugpyn, spit, nier-waterzucht, nier steen, ischias, rheumatiek of ontstoken nieren en blaas worden veroorzaakt. Verandering in al uw gewoonten is niet voldoende om beter te worden. Een verstan dige leefwyze is noodzakehjk, maar de ver zwakte nieren dienen eveneens versterkt te worden door een speciaal niergeneesmiddel. Foster's Rugpyn Nieren Pillen zijn uit sluitend voor de nieren, de blaas en urine wegen. Zy hergeven aan de nieren de kracht om haar taak het filtreeren van hot urine zuur en vloeibare onzuiverheden uithet bloed te verrichten, zy verzachten de blaas en regelen de urine-organen.' Duizen den door Foster's Rugpyn Nieren Pillen duurzaam bevryd van ernstige nierverschjjn- selen. Wacht n- voor namaak, elke echte doos draagt de handteekening van James Foster, Foster's Rugpijn Nieren Pillen zyn te Den Helder verkrijgbaar by A. ten Klooster, Keizerstraat 83, 1.76 p. doos of 10.— per zes doozen. een of ander vreemde geschiedenis achter," oordeelde David hoofdschuddend. „Dat geloof ik ook," meende Jim grimmig. Twee maanden later voer de kleine „Nor thern Belle" lustig de Miwasa Rivier af. Het was haar laatste reis van het seizoen. Op het bovendek lag Ralph, een schaduw van den flinken jongen man, die vroeger de reis van Fort Edward was begoimen, te slapen in een ziekenstoel die de „boys" van de overgangs plaats voor hem hadden gemaakt. Naast hem zat-Kitty, bijna even bleek en afgevallen als haar patiënt, maar met een glans van vol doening in haar oogen: hy was behouden en op den weg naar beterschap. Hy bewoog zich even, en fluisterde haar naam. „Ja, wat is er?" antwoordde zy snel. „Niets. Ik wilde alleen maar zeker weten, of je by me was." „Wat een gemakzucht!" schertste zij. „Waarom deed je je oogen niet open om te kyken?" „Mijn oogleden zijn zoo zwaar als lood," zeide hy. „Ik kan drie-en-twintig en'een half uur in een etmaal slapen." Hy lag eenigen tyd onbewegehjk. „Kitty?" zei hij toen weer. „Ja?" Men kon „jongen" op haar lippen zien, maar zy sprak het niet uit. „Ik lag zoo te denken ik ben tenslotte toch biy, dat ik het hoekje niet ben omge gaan." Zy antwoordde niet. „Het is net of het weer terugkomt, de wil om te leven, bedoel ik." Haar stilzwijgen bevreemdde hem, zoodat hy eindeüjk de oogen langzaam opsloeg. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Ct. per 3 mnd. f 1.40. franco per post f 1.60. Buitenland f 2.40 Zondagsblad 0.57% 0.65. .1.05 Modeblad - -0.95, 1.05. Losse nummers der Courant 4 ct. 1.30 ADVERTENTIE N. 20 ct p. regel. Ingez. mededeelingen (kolombr. als redactloneele tekst) 60 ct. Kleine advert. (gevr., te koop, te huur) v. 1 tot 4 regels 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder nr. 10 ct. p. advert. extra). Bew.-exempl. 31/, ct. Adv. op bep. aangew. pl. worden 25 °/0 hooger berekend. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Wintertijd.) Maan Zon Hoogwater Maart, op: ond.: opond.: v.m.:n.m.: Zondag 14 m. 2.55 m. 11.40 6.20 6.— 1.55 2.20 Maand. 15 3.30 a. 0.42 6.18 6.2 3.10 3.45 Dinsdag 16 4.— 1.48 6.15 6.4 4.40 5.10 Woensd.17 4.28 2.56 6.13 6.6 6.- 6.10 Dond.d. 18 4.52 4.8 6.10 6.7 6.55 7.— Vrijdag 19 5.15 5.22 6.8 6.8 7.40 7.40 Zaterd. 20 6.38 6.38 6.6 6.10 8.15 8.20 HULBERT FOOTNER. 65) Zij hield stil vlak bij den rand, nederzient I Ingezonden mededeeling. „Arme kerel!" riep Ocanston uit. „Hij is hier zes weken geleden geweest. Wat is hij veranderd!" ingezonden mededeeling.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1