NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. No. 5242 ZATERDAG 8 MEI 1920 Verschijnt Uinslay-, D >ndertiag- n Zaterdagm dilag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr„ HELDER Hu'e u: Koningsmaal '2Q - I tere. Tel f"on 50 De conferentie te Spa. Dure tijden! I. GRUNWALD, KEIZERSTRAAT 116, HONGARIJE. Maatregelen tegen Tsjecho-Slowakfje? Staking der bankbeambten. Het échec van de staking te Turijn. De overgave van Antwerpen. De bezetting van Sleeswfjk. bovenwinkel. De Poolsche regeering erkent de „illegale Poolsche republiek Opper-Silezië". Nederlandsch-Duitsche overeenkomst. Nederlanders uit Rusland. Staking bij de MIJ. „Nederland". De stijgende kosten voor verkiezingen. Laat bl] ons Uw HEERENCOSTUUM aanmeten. De toestand der zeevlsscherfj ln Maart. Broodkaarten-misère. Het gevolg was, dat velen verzuimden hun broodkaarten af te halen. De bakker zou im- mera toch wel brood geven! De aanvullings broodkaarten werden vroeger tegelijk met de gewone kaarten afgegeven. Sinds de laat ste uitreiking is dit veranderd. De aanvul lingskaarten moesten afzonderlijk worden aangevraagd. En wat ls nu gebeurd? Slechts een zeer klein gedeelte van nen, die eertijds aanvullingskaarten kregen, hebben er nu om gevraagd. Zoo ls het gekomen, dat het publiek geen voldoende broodkaarten had en daar de bakkers ook dachten, dat het er niet zoo erg meer op aan kwam, gaven zij brood af zon der bons. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Helderiche Ct. per 3 mnd. f 1 40, franco per pott f 1.60. Buitenland f 2.40 Zondagtblad 0.57'/,0 651.05 Modeblad „0.951.0$1.30 Lomc nummer, der Courant 4 ct. ADVERTENTIE N. 20 ct. p. regel (gal)ard). loge:, mededeellngen (kolombr. al, redact, tektt) 60 ct. Kleine advert. (gevr.. te koop. te huur) v. 1 tot 4 regel, 50 ct.. elke regel meer 10 ct. bij voorultb (adres: Bur. v. d bl. en met br onder nr. 10 ct. p advert. extra). Bew -excmpl. 3' ct Adv. op bep. aangew pl. worden 25 4'i, hooger berekend. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Zomertijd.) Maan Zon Hoogwater Mei. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 9m. 1.- m.10.196.168.8712.85 1.- Maand. 10 1.29 11.23 5.16 8.88 1.10 1.10 Dinsdag 11 1.56 12.30 5.14 8.39 1.50 1.50 Woensd.12 2.18 a. 1.39 5.13 8.40 2.45 2.56 Dond.d. 18 2.40 2.606.11 8.42 4.— 4.10 Vrijdag 14 8.8 4.5 6.9 8,44 6.20 6,80 Zaterd. 16 8.27 6.22 6.7 8.48 8.25 8.86 BUITENLAND. Reuter verneemt, dat de Duitsche rege ring het voorstel den Oppersten Raad te Spa te ontmoeten, heeft aangenomen. Aan de Duitschers is meegedeeld, dat de te behandelen onderwerpen zijn: de jongste inbreuk op het vredesverdrag, en de wijze, waarop het verdrag moet worden ten uitvoer gelegd. Andere vraagstukken, waaromtrent Duitschland ophelderingen zullen worden gevraagd, zijn: de ontwapening, het herstel, de kolenleveranties, de beleediging der ge allieerde commissie, de kosten van' het be zettingsleger. De Opperste Raad. Op een vraag van lord Robert Cecil ont kende Bonar Law in het Lagerhuis, hetgeen de Londensche correspondent van de „Temps" had beweerd, n.1. dat de Opperste Raad voornemens zou zijn, zich om te zetten in een organisme van internationale regee ring, naast den Volkenbond. De Duitsche oorlogsschepen. In het Engelsche Lagerhuis heeft Lam- bert de vraag gesteld of de aan de verschil lende mogendheden toegewezen Duitsche oorlogsschepen zullen worden gesloopt, dan wel of zij zullen worden gebruikt als een prikkel tot den aanbouw van meer oorlogs schepen. James Craig antwoordde uit naam der admiraliteit dat alle schepen zullen ge sloopt worden met uitzondering van vijf lichte kruisers en tien torpedobootvernie- lers die bij de Fransche vloot zullen wor den ingelijfd, een gelijk aantal dat aan de Italiaansche vloot zal worden toegevoegd, terwijl Polen en Brazilië elk zes torpedo booten zullen ontvangen voor politiedoel einden. FRANKRIJK. De stakingen. De toestand was Donderdag vrijwel onge wijzigd. In de mijnen van Pas de Calais werd gewerkt. Het bestuur van de mijnwerkers- syndicaten heeft echter besloten Maandag de staking af te kondigen. De mijnwerkers in den omtrek van Valenciennes daarentegen besloten aan het werk te blijven, daar de spoorwegmannen het bevel tot staking niet algemeen hebben opgevolgd. Op de meeste spoorwegnetten wordt ge woon gewerkt. Bij Pantin is op een trein ge schoten en bij Bobigny heeft men een trein laten ontsporen. Tal van leiders zijn in hech tenis genomen. Een aantal stakers ia ont slagen. Het personeel van de marinewerf te Toulon is in staking gegaan. Volgens berichten uit officieele kringen, zal de regeering geen onderhandelingen be ginnen, alvorens het werk algemeen ia hervat. Lorlot gearresteerd. Loriot, het bekende lid van de socialisti sche Federation de la Seine, die door Lenin werd aangewezen als vertegenwoordiger van de Sovjet-Republiek in het Westen, is Don- d er dag gearresteerd onder beschuldiging van samen te zweren tegen de binnenland- sche veiligheid van den staat. De Fransche Staatscourant, die tot dusver het goedkoopste blad in Frankrijk was, is nu het duurste geworden. Vroeger kon men voor één sou een nummer van het .Journal Officiel", dat op sommige dagen een kilo woog, koopen. thans kost een jaar-abonne ment op het blad 240 frank, een afzonderlijk nummer kost 10 sous. ENGELAND. Dalende prijzen? I>e „Daily News" meent te kunnen con- stateeren, dat de prijzen gaan dalen. Hoe ver de beweging zal gaan, is nog niet te zeg gen, maar het blad vindt steeds nieuwe be wijzen. Onder de redenen ervan noemt de „Daily News", dat het publiek minder neiging toont om er maar op los uit te geven en de moei- lijkheiden van den groothandel, die met groote voorraden voor de Mldden-Europee- sche markt zit en nu niet langer kan wachten en ze moet gaan opruimen. Een andere fac tor is het hoogere bankdisconto, waardoor de last om groote voorraden aan te houden, verzwaard is. Een redacteur van de „Daily News", die op onderzoek is uitgegaan, is tot de slotsom gekomen, dat de volgende artike len in prjjr^dalen: boter, reuzel, verduur- Onze sorteering zuiver wollen Engelsche KAMGARENS Is „upper ten". zaamde levensmiddelen, Engelsch spek, ge droogde vruchten, zeep, alumlniumpannen, schoenwerk, artikelen van glas en manskiee ren. Eindelijk zijn de scheepsvrachten da lende. De Tsjechische bladen publlceeren alar- meerende berichten uit Slowakije over mili taire maatregelen, die Hongarije tegen Tsje- eho-Slowaklje zou nemen. In het geheel moe ten er reeds 21 23 HongaarsChe regimen ten gereed staan om tegen T.-S. op te jrukken. Hongarije heeft alle lichtingen van 1874 tot 1901 gemobiliseerd. DUITSCHLAND. De beweging onder de bankbeambten, welke den laatsten tijd haar invloed doet gel den, schijnt zich meer en meer over het ge- heele rijk uit te breiden. In Rijnland, West- falen, Saksen en een deel van Silezië zijn de bankbeambten reeds in staking gegaan, terwijl de beweging thans ook naar Berlijn dreigt over te slaan. Dezer dagen zal eene vergadering der bankbedrijven worden ge houden, waarin de toestand in het bankwezen zal worden besproken. ITALIË. De groote en principieel© strijd, te Turijn en omgeving gevoerd tusschen werkgevers en arbeiders over de invoering van arbei dersraden met recht van controle over het bedrijf zelf, is door de patroons gewonnen. De algeaneene staking, welke toén dagen geduurd heeft, is geëindigd zonder wanor delijkheden of geweldpleging. De krachtige anti-bolsjewistische cam pagne, geleid door de 'bonden en syndica ten, aangesloten bij de Katholieke volks partij, heeft ln groqte mate bijgedragen tot ae nederlaag der socialisten, meldt de Tu- rijnsche correspondent van het .Journal des Déèats". Een groote slag werd den soc.- leiders toegebracht, toen de burgerlijke pers erin slaagde reeds na drie dagen weer uit te komen, nadat de stakingsleiders den typo's hadden celast het- werk neer te leg gen, zoodat alleen soc. bladen konden ver schijnen. Het resultaat van deze staking is: gedu rende tien dagen gedwongen werkeloos heid; volledige stopzetting van de produc tie; en van de openbare diensten, tot wan hoop van de getoeele bevolking; geenerlei handelstransacties; eenige millioenen aan salaris verloren voor duizenden gezinnen, die honger hebben geleden (de bij de ban ken van leening verpande voorwerpen wor den geschat op een waarde van meer dan een millioen lire); en dat alles zonder eenig moreel of materieel voordeel voor de arbei ders. BELGIE. De laatste phase van de overgave van Antwerpen ln 1914 door generaal Degulse is aangebroken. De minister voor landsver dediging heeft een rapport bij den Koning ingediend; het wordt voorafgegaan door een verklaring volgens welke generaal Degulse vrij uitgaat. Deze verklaring zal binnenkort in het Staatsblad verschijnen. DENEMARKEN. Woensdag is de eerste zone van Sleeswfjk door Deensche troepen bezet. Eerst werd de stad Tondern door 250 man infanterie bezet. Tegen den middag verschenen twee com pagnieën infanterie in Hadersleben en om streeks denzelfden tijd landde een Deensch oorlogsschip Deensche troepen in Sonder- burg. In alle steden werden de troepen feeste lijk ontvangen. ARMENIE. Volgens de oorespondent van de „Times" te Konstantinopel, hebben vertegenwoordi gers van de sovjetregeering aan de Arme niërs voorgesteld de sovjet-republiek het toe zicht te verleenen op hun buitenlandsche be trekkingen in ruil voor een blijvende onaf hankelijkheid, gepaard met territoriale con cessies en militaire hulp. De oorrespondent wijst er op, dat het aanbod van militaire hulp meer is dan de geallieerden Armenië beloofd hebben en vreest, dat de Armeniërs, gezien het feit, dat ook Azerbeidsjan onder Rus sisch toezicht staat, zich zullen afvragen of het niet verstandiger is dit aanbod te aan vaarden dan zich bloot te stellen aan het risico, dat verbonden is aan het afwachten van het antwoord van Amerika. Dezelfde correspondent meldt, dat Bakoe, voordat het zich overgaf, korten tijd door de Russische vloot gebombardeerd is. Er be vinden zich daar 6000 man roode troepen. Andere roode troepen bevinden zich te Kas- jamaz aan den spoorweg Bakoe—Tiflis. De regeering van Georgië heeft vier lichtingen reservisten opgeroepen, maar moet gebrek hebben aan munitie. KORTE BERICHTEN. De Turksche vredesdelegatie is in Ver- sailles aangekomen. Gewapende mannen hebben de politie kazerne te Baily Dehor bil Stubbereen, ln Ierland, ln de lucht laten vliegen. BINNENLAND. De Nederlandsche en Duitsche gedelegeer den, die onderhandelingen hebben gevoerd betreffende de kolen- en credietovereen- komst, zijn Donderdag definitief tot over eenstemming gekomen. (Hbl.). Uit Narwa, in Rusland, is bij de betrokken autoriteiten in Nederland bericht ontvangen, dat 103 ln Rusland vertoevende Nederlan ders op het stoomschip „Lingestroom" zijn ingescheept voor de terugreis naar Neder land. De reis zal gaan over Stockholm, waar kolen moeten worden ingenomen. De namen van de zich aan boord bevin dende personen zullen zoo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. Sinds Woensdagmiddag zijn bij de Stoom vaart-Mij. „Nederland" een zestigtal losse havenarbeiders ln staking gegaan, uit soli dariteit met vier ibazen, die door de direktie wegens deelname aan de groote transport- arbeidersstaking ontslagen zijn. Het bedrijf ondervindt, naar de direktie meedeelde, van deze staking geen stagnatie. De kwestie is bij het bestuur der Scheep- vaartvereenlging Noord aanhangig ge maakt. I>e communistische Internationale. Naar „Het Volk" verneemt, komt het draadloos bericht uit Moskou, dat het Bols jewistisch Uitvoerend Comité te Amsterdam uit zijn bevoegdheid is ontzet, niet onver wacht. Men vreesde wel, dat vandaag of morgen een dergelijk decreet zou afkomen. Er was immers reeds geruimen tijd een ernstig verschil van meening tusschen Mos kou en Amsterdam. Dit meeningsverschil loopt als „Het Volk" wel is ingelicht niet bepaald over princdpieele punten, imaar men moet te Mos kou allerminst tevreden zijn over de wijze, waarop de zoo nu en dan naar Amsterdam verzonden geldsommen, juweelen, gouden en zilveren werken besteed zijn. Toen op aandrang uit Moskou een generale afreke ning niet het gewenschte resultaat had, volgde het decreet tot ontzet, dat dadelijk wereldkundig gemaakt werd om de bolsje wistische agenten in West-Europa te waar schuwen. Lelden is de eerste gemeente ln ons land, waar de vrouwen van het haar toegekend kiesrecht gebruik zullen moeten maken voor de verkiezingen voor den gemeenteraad op 80 Juni, als gevolg van de uitbreiding der gemeente. Het aantal kiezers is daardoor meer dan verdubbeld en 21 nieuwe stem bureaus moesten nog dienst doen. De kos ten van meubileering dezer nieuwe bu- reaux, het aanschaffen van een kaartenkast en de bediening der bureaus vóór, tijdens en na de verkiezing zullen, zooals B. en W. den Raad voorrekenen, een estra uitgave vorderen van ruim 18.000. De Speelkaartenbelasting. Op 1 Mei 1920 is de epeelkaartenbelasting in werking getreden. 'Deze belasting bedraagt 0.25 voor elk spel van niet meer dan 82 kaarten en 0.50 voor elk ander spel. Speelkaarten van klei ner formaat dan 85 bij 27 m.m. zijn onbe last. De heffing der belasting geschiedt van hier te lande ingevoerde en van hier te lande vervaardigde speelkaarten. Van de ingevoerde spellen wordt bovendien een in voerrecht geheven van respectievelijk 0.121/» en 0.26 per spel. De voor gebruik binnenslands bestemde spellen moeten eerst worden overgebracht naar een daartoe aangewezen belastingkan toor, waar zij na betaling der belasting wor den voorzien van een stempelafdruk. Deze (roodgekleurde) stempelafdruk bestaat uit het gekroonde Nederlandsche wapen met als randschrift „Speelkaartenbelasting"; links van het wapen staat het cijfer 50 (of 25 voor de kleinere spellen), rechts de let ter c, terwijl aan den linker benedenkant van het wapen het cijferteeken (1 tot 8) van het ontvangkantoor is aangebracht. De stempelafdruk wordt aangebracht op de beeldzijde van de hartenzeskaart van elk spel Voor spellen, waarin geen hartenzes kaart voorkomt, wijst de Minister een kaart aan. Verkoop en aflevering van speelkaarten door anderen dan de fabrikanten is verbo den. De inspecteur der accijnzen kan (kos- telpos) vergunning verleenen tot verkoop en' aflevering. Ieder, die zulk een vergun ning verlangt, dient deze thans aan te vragen. Handelaars, winkeliers, koffiehuishou ders, herbergiers, logement- en sociëteithou ders en dergelijken moeten vóór 1 Aug. a.s. voor de bij hen aanwezige spellen de be lasting voldoen en de spellen doen stem pelen op een der aangewezen kantoren. Zij kunnen daartoe de spellen, onder voldoe nlng van de verschuldigde belasting, tegen ontvangbewijs inleveren bij den ontvanger der accijnzen van hun woonplaats. Deze ont vanger zendt de spellen ter stempeling naar het meest nabijgelegen kantoor en zorgt na terugontvangst weder voor de uitreiking aan den belanghebbende. Ter oontrole zullen de belastingambtena ren toegang hebben tot de magazijnen, win kels en andere voor het bedrijf gebezigde lokalen van handelaars en winkeliers, tot de koffiehuizen, herbergen, logementen en andere voor het publiek toegankelijke in richtingen, alsmede tot de sociëteiten en an dere dergelijke niet voor het publiek toe gankelijke inrichtingen. De aanwezige spel len kaarten moeten aan de ambtenaren ver toond worden. Het beletten of weigeren van den toegang is strafbaar met een geldboete van ten hoogste 600. Het voorhanden heb ben van ongestempelde kaarten in de ge noemde lokalen en inrichtingen is strafbaar met een geldboete van 700, of indien de ontdoken belasting meer dan 10 bedraagt, met een geldboete van tienmaal die belas ting. Tevens worden de kaarten ln beslag genomen en niet dan na betaling der be lasting en na stempeling teruggegeven. Deze oontrolebepallng treedt ln werking 1 Aug. a.s. Als speelkaarten worden niet beschouwd b.v. kaarten, die een domineespel voorstel len die ten gebruike bij het kwartetspel met dieren of gewassen zijn bedrukt. In het algemeen zullen twee gebruikte spellen kaarten, die reizigers kennelijk voor eigen gebruik medevoeren, vrij ten invoer worden toegelaten. De hoofdinspecteur der visscherijen deelt mede: Ook in Maart bleven de handelsmoeilykhe- den, waarvan in de vorige maandoverzichten melding werd gemaakt, onverminderd voor bestaan en hun ongunstigen invloed oefenen op de uitkomsten der visschery. Uitvoer naar Duitschland was onmogelijk en de export naar België in verband met de daling der Belgische valuta zeer moeilijk. Het gevolg was, dat de vischpryzen laag waren en de visschery beperkt bleef. De visschery was dan ook weer \an gerin- geren omvang en leverde minder op, dan in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. Hoeveelheid en opbrengst der aangevoerde visch bedroegen respectievelijk 3,002,000 K.G. en f 1,000,200, tegen 5,278,000K.G. en f3,031,700 in Maart 1919. Treilvisscherij. Om de bovengenoemde redenen vormde het aantal stoomtreilers, dat in onze havens visch aanvoerde, slechts een klein deel van de sto'omtreilvloot. Een vry groot aantal voer daarentegen op Engelandde resultaten, welke zy verkregen, waren intusschen slechts matig. De gemiddelde maandbesomming der in on ze havens aanvoerende stoomtreilers was wel vry hoog, doch niet voldoende om de kosten te dekken. Groote en kleine schol vingen zij gemiddeld ingrooteremiddenschol, schelvisch en kabeljauw echter in kleinere hoeveelheid dan in Maart 1919 De sleepbooten en dergelijke, voor de treil visschery ingericht, de loggers en zeilkust- visschers namen in kleiner, de motorkustvis- schers in grooter aantal aan de treilvisschery deel. Laatstgenoemde vaartuigen besomden gemiddeld meer, de overige echter minder dan verleden jaar Maart. Bengvisschery. Met de beugvisschery hielden zich slechts 1 stoomvaartuig en 9 sloe pen bezig, tegen 2 stoomvaartuigen en 24 sloepen in Maart 1919. De gemiddelde besomming, zooveel van de stoomschepen als van zeilvaartnigen, bleef ver beneden die van dezelfde maand van het vorige jaar. Dryfnetvisschery. Evenmin als verleden jaar Maart waren in deze maand nog vaar tuigen ter haringvangst dryfnetten uitgevaren. Engelsche stoomloggers voerden intosschen een vry blangryke hoeveelheid versche haring te IJmuiden aan. De bakkers klagen. Er hapert iets aan de meeldistributie en zij zijn er de dupe van, zeggen zij. In verband hiermede, heeft het „Hbl." zidh gewend tot den heer Rootlieb, directeur van het distributiebureau te Am sterdam. Deze bevestigde dat de bakkers in een moeilijke positie verkeeren. De quaestie is deze: Gedurende den oorlog lette iedereen zeer nauwkeurig op zijn broodbons. Immers, bons beteekenden brood. En de bakkers zorgden er goed voor geen brood zonder bons af te leveren, want voor hen beteeken den bons meel. In den laatsten tijd ia het echter met de nauwkeurigheid niet zoo gunstig meer ge steld. De oorzaak hiervan is, dat bij het publiek de indruk is gewekt, dat het er met de broodkaarten niet zoo precies meer op aankomt. De minister van Landbouw heeft het eeni ge malen doen voorkomen, dat het met de distributie van meel en brood op een einde loopt. Vrijwel iedereen dacht, en ook op het distributie-bureau was men deze meening toegedaan, dat in Juni het broodkaartenstel sel zou zijn geëindigd. Was niet uit Den Haag met stelligheid gemeld, dat alleen de havenstaking nog de distrïbutieopheffing in den weg stond? Ook in het vrijgeven van brood voor ho tels en koffie/huizen zag' het publiek een aanwijzing van het naderende einde. Een tijdje ging het goed, want de bakkers konden vrij Zeeuwsch tarwemeel koopen tot een prijs, welke hen in staat stelde het brood nog winstgevend van de hand te doen. Thans is echter dit Zeeuwsche tarwemeel zoodanig in prys gestegen, dat de bakkers het tarwebrood nog slechts met verlies kun nen verkoopen. Het bakken van dit soort brood is dus zeer verminderd en de bakkers moeten, willen zij hun klanten niet verlie zen, veelal brood, dat met regeeringsmeel is gebakken, zonder bon verkoopen. Maar: zonder bons, geen regeeringsmeel! Door brood zonder inlevering van bons te verkoopen zagen dus de bakkers geleidelijk de hun toegewezen hoeveelheid meel ver minderen. En nu is het dan zoover geko men, dat de meeste bakkerijen voor een meel-tekort staan. Het distributiebureau heeft aan de re geering gevraagd deze bakkers te mogen helpen en het antwoord luidde, dat de bak kers hun tekort kunen aanvullen tegen. 46 per 100 K.G. Dit is f .10 hooger dan de prijs, welke het gewone regeeringsmeel kost. Er zyn bakkers die veel meel tekort hebben. Moeten zij nu hun voorraad aan vullen met meel van 46, dan beteekent dit, dat zij hun brood slechts met verlies kun nen verkoopen. Natuurlijk kunnen de bakkers dit niet vol houden en er zal naar een middel moeten worden gezocht om hen uit de impasse te halen. In ieder geval zullen zij er wéér beter op moeten toezien geen brood zonder bons te verkoopen. Het publiek zal ook ton opzichte van de broodkaarten weer een minder on verschillige houding moeten gaan aanne men. Niemand verzuime dus broodkaarten te halen, als de uitreiking is opengesteld, want volgens de jongste mededeelingen van het Departement van Landbouw zal de brooddistributie voorloopig gehandhaafd blijven. Het is trouwens ook zeer de vraag of, nu het Amerikaansche meel zoo sterk in prijs stijgt, een vrijgeving veel verbetering zou brengen. Zooals men zich zal herinneren, heeft de gemeente Amsterdam onlangs aan de regee ring verzocht voor Amsterdam het brood kaartenstelsel op te heffen en aan de stad een bepaalde hoeveelheid meel toe te wijzen. Dit verzoek is afgewezen. Nu echter de toe stand verscherpt is, overweegt men hier een tweeden stap bij de Regeering in deze rich ting te doen. Ingezonden mededeellng. Een dag te bed. Als gij overwerkt, overkropt van zorgen en uitgeput zijt, blijft dan een dag te bed. Dit geeft rust aan de nieren. Een beroemd geneesheer zeide eens: „Het bed is een geneesmiddel, een goede dienaar, w maar een slechte meester". En ongetwijfeld is een dag te bed een goed begin voor de uitgeputte man of vrouw, die Foster's Betere Gezondheid Methode beproeft om het urine zuur te verminderen en de nierzwakte te overwinnen. De methode is eenvoudig en zoo gemak kelijk, dat iedereen haar kan 'toepassen. Ver mijdt om de .taak der nieren het filtree- ren van het bloed te verlichten zware maaltijden en onnoodige prikkels, overschat uw kracht niet en maakt u geen zorgen. Weest integendeel matig en opgewekt, neemt voldoende lichaamsbeweging in de buitenlucht, en slaapt iederen nacht acht uren. De natuur wijst ons reeds op het vooraf gaande, en de wetenschap verschaft ons het tweede deel der methode. Zwakke nieren kunnen haar zware taak niet volbrengen, zij vereischen de hulp van een speciaal nier geneesmiddel. En wat die hulp betreft, kunt gij vertrouwen op de opwekkende en ver sterkende werking van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen werken niet op de inge wanden. De hoogste chemische wetenschap is toegepast om haar genezende eigenschap pen uitsluitend op de nierorganen te rich ten en om nierverschijnselen als rugpijn, urinestoornissen, graveel, rheumatiek, nier- waterzucht, ischias, steen, onzuiver bloed, ontstoken nieren en blaas, spit en urine- zuur-vergiftiging te bedwingen. Ziet toe, dat de handteekening van James Foster op het etiket voorkomt, teneinde do echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te ver krijgen. Te Den Helder verkrijgbaar by A. ten Klooster, Keizerstraat 93, ƒ1.75 p. doos of 10.per zes doozen.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1