Herman Nypels, Cor Staalman's Rijwielhandel, BINNENHAVEN 3, DEK KELDER. GARAGE. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 gld. De nieuwste modellen. De mooiste sorteering. Helder. UIT DE PEB8. bond van Vakvereonlglngon heeft besloten na overleg met de op 81 Mel—l Juni te Am sterdam bijeengekomen algemeenen raad van de internationale transportarbeiders federa tie, om van Zlondag 20 Juni a.s. af de alge- heele boycot over Hongarije te proolameeren. Van dien datum af zal alle verkeer per spoor, per sohlp, per post, per telegraaf of anders zins met Hongarije worden stóp gezet als „protest en verzet der arbeider» van alle lan den tegen de vervolging en den moord op de Hongaftwohe arbeklers door het regime der witte terreur." Aan alle vakoentralen, alle transportarbeiders en spoorwegorganisaties zijn reeds de noodlge instructies verzonden. Een manifest, gericht tot de arbeiders van alle landen, zal nog deize week verschijnen. Japan en Engeland. de ilgaronmakera ln hun organisatie moei zaam nebben bijeengebracht en wat voor hen in deze dagen van malaise in hun vak, een machtig wapen in den strijd om het bestaan had kunnen zijn, heeft hij roekeloos wegge smeten. Spr. eischt bekl.'s veroordeeling tot één jaar gevangenisstraf. Nadat mr, J. H. Pole naar de civiele eleoh had toegelicht, hield bekl.'s verdediger, mr. Zelden rust, een zeer uitvoerig pleidooi, waar in hij (le klementle der rechtbank voor zijn kllënt inriep en op een voorwaardelijke ver oordeeling aandrong. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op over veertien dagen. Een griezelige moord. Veel opzien baart te Berlijn een griezelige Opgave van ovorgoplMtiU onderofficieren dar De Regeringsverklaring. Het „Hbl." meent, dat de uitvoerige heldere uiteenzetting, die Minister van Karnebeek van de quaestie der wielingen gegeven hééft, duldeiyk heeft aangetoond hoe volkomen vrij Nederland in dezen uitgaat. Het blad wijst er op, dat de Belgen ln nunne borlohten be« troffonrte de onderhandelingen stoeds alle Nederlandsohe tegemoetkoming stelselmatig vors wegen eu de zaken voor willen en wetens op de Kop zetten. Hot „Hbi." zegt dan verder i Er zijn altijd van die hyper-zoetsappige, over-vriEndelijke mensohen die vooral geen ruzie" willen hebben en die nu allioht zullen vragen t maar was dat stuk water nu waard dat de heele overeenkomst daarom afsprong en onze „goede verstandhouding" met onze „broeders in het zuiden' bedreigd moest blijven 1 Ja, dat was het. Om naby en om verder liggende motieven. Wat de eerste belangt: De Wielingen zyn steeds meer de hoofdtoegang tot de Schelde geworden en zullen te eenige^ tyd allicht de uitsluitende toegang worden. Oostgat en Deurloo verzanden allengs de Waterstaat vreest, dat daartegen niets zal zyn te doen. En de Spleet komt in 't geheel niet in aan merking. Beweren dns de Belgen, dat wy hen in oorlogstyd in Zeebrugge kunnen opkurkea als wy de sonvereiniteit over de Zuideiyke Wielingen houden, met evenveel recht kunnen zeggenDat kunt g y met Vlissingen doen als g y de sonvereiniteit krygt. En Vlissingen is een oude, een natuurlij ke haven (im mers aan een riviermond), geen opzettelyk gemaakte, zooals Zeebrugge. Het Hbld. wyst er ook op, dat de Belgen steeds allerlei concessies wisten te verkrygen, als het Loodswezen op de Schelde, de licht schepen, de wielingen enz. altyd was daarby het streven naar het bezit van de geheele Schelde. net blad besluit: Waariyk, we mogen nu toch eindeiyk wel eens leeren met welk soort menschen we daar in het Zuiden te doen hebben. Met welk soort menschen? Dat heeft de uiteenzetting van den Minister, al was ze volkomen zakeiyk gehouden, óók heel duldeiyk getoond. Met héél „nette" mensohen. Alleen hebben zo een Ietwat ander begrip van waarheid, vari fatsoen, van eeriykheid, van goede trouw, kortom van eenige eigonsohanpen van oen gontleman, dan wy er ons van vormen. Maar dat komt zeker, doordien ze zooveel meer mondain zyn dan wy. niet zoo ln een uithoek van do wereld leven, waar men un peu rustre la, zulle on dus meent, dat Ja" ook werkeiyk ja beteekont en niet ook wel eens neen kan zyn. Doch nu we ze nader hebben leeren kennen, in den oorlog van aangezicht tot aangezicht (by hot millloen) eu sinds ruim een Jaar door onze onderhandelingen, nu zonden we toch zeggon: Hm, ze hebben toch op den duur te zeer andere manleren dan wy. We zullen toch maar liever afscheid van hen nemen. Het zou ons een hooge eer geweest zyn hun met kanalen gedienstig te mogen wezen, dis onze eigen wellicht bedreigden. En het is onzen onderhandelaars zeker steeds een vreugde en een stichting geweest, wanneer zy met de groote heeren uit Brussel aan één tafel mochten zitten. Maar op den duur hooren wy toch niet in zulk gezelschap. En daaromAdieu, zulle I Vaarwel 1 Totdat ge, wie weet, óók eens zoo denkt over Ja en neen als wy. De N. Kott. Crt. heeft dezen loop van zaken niet verwonderd. De leider van de Belgische buitenlandsche politiek heeft reeds vroeger getoond, geen aanhanger te zyn van het4 be ginsel recht door zeegebeurtenissen, als zich or nu weer eene heeft voorgedaan, waren en biyven ieder oogenblik te wachten, zoolang de hoer llymans minister van buitenlandsche zaken zal zyn. Wy hebben daarop destyds de aandacht govestigd, en de buitengewone lank moedigheid onzer regeering in hel: licht gesteld, dat zy zich aan de onwaarachtigheid van dezen heer bleef wagen en de onderhandelingen maar goedmoedig met deze tegenparty voort zette." Het blad behandelt -dan, hetgeen Minister van Karnebeek verklaarde aangaande de houding die de Nederlandsahe regeering in zake do Wielingen innam. De toenmalige Belgische regeering heeft aan de onze ver zocht „den toegang tot de Belgische kust ter plaatse toch niet door het leggen vanmynen voor do vloot der geallieerden ontoegankeiyk te maken." Dit verzoek omvat mot zoovele woorden de erkenning van Nederlands sou vorelnlteit over die wateren. Immers zonder die erkenning had het verzoek geen zin hoe genaamd. Onze regeering vindt aanleiding aan het verzoek tegemoet te komen èn Jegens België èn de genjjieerden zooals de om standigheden toen waren - op een bepaa d punt van ons gebied feiteiyk eene zeer wel willende neutraliteit aan te nemen en nn werpt België ons deze tegemoetkomendheid voor de voeten en zegtthans hebt gy uwe rechten verspeeld. Dit is schaamteloos, en beneden alle opvat- tlug van goede trouw. Worden de Belgisch- Nedemndsehe on derhandelingen hervat, op verzoek van België, dan zal dus, meenen wy, eerst zekerheid moeten wordeu verschaft, dat door wie ook, in ieder geval niet door België opnieuw misbruik zal worden gemaakt van onze tegemoetkomendheid in Augustus 1914. Zoo lang de Belgische regeering van zulk eene slitiksïgheid niet afziet kan 7-11 niet geacht worden doortrokken te zyn van den geest, die by de onderhandelingen behoort te heer- schen. Wy hebben nu eenige malen leergeld be taald, en behoeven ons niet opnieuw aan Bel gische geniepigheden te wagen. BUITENLAND. De voorbereiding Van Spa. Rome, 4 Juni. De bladen vernemen, dat op initiatief van Italië de regeertngstioofden van Italië, België, Frankrijk en Engeland waar schijnlijk op 18 Juni te Brussel zullen bijeen-, komen, alvorens zij zich op 21 Juni naar Spa begeven. Het boycot van Hongarije door de Internationale vakbeweging. Het bestuur van het Internationaal Ver Het lijkt waarschijnlijk, dat het Brltwh* Japansche verdrag automatisch zal worden verlengd voor den duur van een jaar, wijl er vóór Juli geen voldoende tijd meer is om te onderhandelen over de herziening, die door de uitschakeling van den Duitschen invloed in het Verre Oosten was noodig geworden. Dalende prijzen. Blakemore, de voorzitter van de nationale kamer van koophandel in Engeland, die eenige weken geleden een populaire bekend heid verworven heeft, toen hij de jongste daling in de prijzen der levensmiddelen in Engeland voorspelde, voorspelt nu andere dalingen. Andere levensbehoeften zullen in de naaste toekomst mee dalen. Hij heeft tot een man van de „Daily Chroniole" gezegd: „De tarwevoorraden zijn gedund tengevolge van de slechte oogsten .van verleden jaar. Er is echter een overschot in het Oosten en de prijzen dalen in Amerika, wegens de gunstige oogstvooruitzichten. Hnlpverlecning aan Centraal-Europa. Het Reuterbureau te Parijs verneemt, dat de Britsche, Deensche, Nederlandsche, Noorscbe, Zweedsche en Zwitserschc regee ringen definitieve regelingen hebben ge troffen voor het verleenen van credieten aan Oentraal-Europa en de Baltische Lan den. De Fransche regeering is voornemens het parlement te verzoeken een crediet goed te keuren. Amerika werkt eveneens mede. Het Britsche crediet is voorloopig op 10 millloen pcLstr. vastgesteld. DUTT8CHLAND. Prijsdaling. Te Berlijn verwacht men ln do allernaaste toekomst grooto prijsvermindering vnn levensmiddelen, schoenen en kleeding, vooral ook in verband met den grooten toevoer van kleeren en schoenen uit Amerika en van levensmiddelen uit het neutrale buitonland. In handelskringen vreest men zelfs, dat de prijzen over het algemeen tot de helft zullen dalen, wat voor den groothanedl, die duur heeft ingekooht, een paniek zou beteekenen. De altlevering der handelsvloot Berlijn, 8 Juni. Van de ln aanbouw zijnde handelsschepen met een totalen inhoud van 880.000 ton, zal Duïtsöhland, volgens de te Londen gesloten overeenkomst, slechts 100.000 ton behouden. In Opper-Silezlë. De bladen maken gewag van bloedige bot singen tusschen Dultsche en Fransche sol daten te Gleiwitz in Sllezië, waarbij aan belde zijden zwaar gewonden zijn gevallen. De overheid heeft aan de Engelsche, Amerlkaan- sche en Itallaanscho gezantschappen te Ber lijn, den rijkspresident en den minister van binnenlandsche zaken om bijstand verzocht, daar zij de verantwoordelijkheid voor de ge volgen der botsingen niet meer op zich kan nemen. IERLAND. De aanslagen der Sinn-Felners. De Sinn-FeineTs hebben een aanval ge daan op het martnestation van Queenstown on op vijf stations der kustbewaking. De aanvallers slaagden in alle instanties,be halve in één. In het Lagerhuis heeft de secretaris voor Ierland medegedeeld, dat er schade is toe gebracht aan het seinstation van Malin Head. Voorts zijn er aanvallen gedaan op de vuurtoren van Hoek Head en andere stations. De slagschepen „Vallant" en „Warspite" zijn onverwachts te Devonport aangekomen en hebben aanstonds een aanvang gemaakt met het inladen van proviand en materiaal. Donderdag zouden de marinesoldaten voor den dienst ln Ierland zioh inschepen. In de Bantry-baai is een schip met regee rlngstroepen aangekomen. Er zijn 100 man geland. Op verscheidene punten worden an dere contingenten ontscheept. Londen, 8 Juni. De admiraliteit ontkent, dat er een aanslag is gedaan op het marine station te Queenstown. Wel zijn twee kust- stations in brand gestoken, ontploffingsmid- delen weggevoerd en twee vuurtorens over rompeld. RUSLAND. Broessllof gevangen genomen? Een koerier uit Minsk meldt, dat generaal Broessilof gevangen zou zijn genomen, we gens de geweldige verliezen, die zyn leger geledon heeft, by den overtocht over de 13e- rezina, welke op zijui last geschied was. MESOPOTAMIE. De „Journal des Debats" verneemt uit Beiroet, dat de toestand in Mesopotamië hoogst ernstig blijft. De Engelschen ont plooien rond om Bagdad aanzienlijke strijd krachten. KORTE BERICHTEN. In Griekenland is een beweging gaande om den terugkeer van koning Konstantijn te bewerkstelligen. Naar de Duitsche draadlooze dienst meldt, is Max Bruch, de componist, zoo ernstig on gesteld, dat men voor zijn leven vreest. WEST INDIE. De gep. luit t z. Ie kl. A. E. Thierens, te Zandvoort, is ter beschikking gesteld van !ng«xond«n m«ded«»llng. den gouverneur van Suriname, ten einde tijdelijk te worden belast met de waarne ming van de betrekking van beheerder van de koloniale vaartuigen in de kolonie Suri name. GEMENGD NIEUWS. Het Haagsche zedenschandaaL De Haagsche Rechtbank deed Donderdag uitspraak inzake het bekende zedensohan- daal. Er waren 81 beklaagden. Van deze wer den er 2 vrijgesproken, één veroordeeld tot 8 weken, 0 tot vier maanden, 10 tot zes maan den, 1 tot 0 maanden, 4 tot een jaar, 2 tot een Jaar en zes maanden, 2 tot 2 Jaar gevangenis straf, allen met aftrek van preventieve hech tenis. De uitspraak geschiedde, overeenkomstig de voorschriften, in het openbaar en in tegen woordigheid van publiek en beklaagden. Daar de rechtszaal te klein was, om alle beklaag den tegelijk te bevatten, moest een groep in de publieke wachtkamer antiohambreeren tot de eerst toegelaten beklaagden veroordeeld en vertrokken waren. Het voorlezen der namen door den presi dent der Rechtbank geschiedde zóó, dat zij niet altijd aan de perstafel te verstaan warén. Ben verzoek van een der Journalisten aan den griffier, om ter kontrole de rol te mogen Inzien, werd door dezen geweigerd mot do deeling, daf de president hem verboden had, deze af te staan. Op do publieke tribune was geen belangstelling. Kindermoord. De officier van justitie voor de rechtbank te Utrecht eischto Dpnderdag tegen een 68- jarigen smid te Niouwkoop, die wegens het tor dood brengen en hegraven van een kind, waarvan zyn dochter was bevallen, 10 Jaar gevangenisstraf, en -tegen de dochter zelve, die wegens medeplichtigheid terecht stond, 5 Jaar. De eerste beklaagde had het kind na da geboorte in een varkenstrog gelegd, waar het was overleden. Dominees-bijbaantjes. In een stadje In Noord-IIolland heeft een der predikanten van de Ned. Hery. Kerk, die met zyn jaarwedde zyn gezin niet kan onderhouden, zich gevestigd als Installateur om aldus zijn inkomsten te vermeerderen. In een advertentie in het plaatsoiyk blad maakt hy nu melding van het gratis leveren van be grootingen voor licht- en kracht-installaties. De ontrouwe penningmeester van den Sigarenmakers bond. Een Jaar gevangenisstraf geëlscht. Door de Amsterdamsche Rechtbank werd Donderdag do zaak behandeld tegen den vroegeren penningmeester van den Neder landsche Sigarenmakers- en Tabakbewer- kersbond, Jaoob Luteraan, die zich naar men weet, in September 1010 heeft schuldig ge maakt aan verduistering van 48.500, welke gelden hij in die functie onder zich had. Beklaagde bevindt zich sedert zijn arres tatie in het Huis van Bewaring. Op de publieke tribune is groote belang stelling voor deze zaak. Zij Is nagenoeg go- heel bezet met arbeiders uit de sigaremn- dustrle. Mr. J, H. Polenaar stelt zich namens don Bond civiele partij voor een bedrag van 100 als schadevergoeding voor het door bekl. go- schokte vertrouwen van de leden van den Bond. De beklaagde bekent het hem ten laste ge legde. Hij deelt mede met het geld in Marken te hebben gespokuleerd. Hij wilde profitee- ren, zooais velen dat hebben gedaan. Hierna wordt ais getuige gehoord H. J. J. Eichelsheim, die eenige formeele vragen van den president beantwoord. Getuige deelt mede, dat het Bondsbcstuur nimmer heeft kunnen vermoeden, dat Lute raan tot zoo'n daad in staat zou zijn. Wij ston den er allen perplex van, ook omdat hij met die daad een stuk van ons levenswerk heeft verwoest, zegt getuige. De volgende getuige, J. F. Harwich, chef van de Diskonto en Eïfektenibank, deelt mede, dat bekl. bij die bank 800.000 Mark heeft ge kocht voor 43.000. Het woord was hierna aan het Openbaar Ministerie mr. Van Thiel. Spr. deelt mede, dat hij bekl. slechts één verduistering heeft ten laste gelegd, hoewel hij er een reeks van twaalf heeft gepleegd, tot een bedrag van 183.200. Spr. begrijpt niet, dat bekl. niet tot inkeer is gekomen. Achtereenvolgens kocht hij eenige malen honderdduizend Mark, dan weer millioenen kronen! In woeste speelzucht heeft hij het geld om zich heen gesmeten en de Bondsgelden in de Valuta-zwendel gestort. Hij heeft gehandeld als een bankier op zijn kantoor, die het aantal nullen achter de be dragen weinig interesseert. Het was hem niet te doen om de gelden gunstig te beleggen en de winst aan den Bond ten goede te laten komen. Het komt ook voor spr. neer op wat de eerste getuige heeft gezegd: „Bekl. heeft een stuk levenswerk van anderen verwoest", wat moord, die gepleegd is op oen leeraar, dt\ Homberger, en wel op aanstichten van zijn vrouw. Na verschillende mislukte pogingen gelukte het aan een 22-jarigen neef van deze vrouw om dr. Homberger in een leegen win kel te lokken, waar hij hem doodde. De echt- genoote van den vermoorde heeft daarna den moordenaar geholpen het hoofd, de armen en de beenen van het lijk af te zagen. De romp werd in het Landweerkanaal geworpen. De 'afgezaagde ledematen zijn in een wasöhmand gepakt, en waarschijnlijk door den moorde naar begraven. Deze heeft schriftelijk de politie ingelicht, daarbij mededeelend, dat hij zich van kant ging maken, welk voornemen hij vermoedelijk niet fci: :ft uitgevoerd. Voor dezen brief van den moordenaar verkeerde de politie op een dwaalspoor, daar de vrouw had voorgegeven het lijk van iemand, die zich had opgehangen, te herkennen als dat van haar man. SPORT. Voetbal. Programma voor Zondag 6 Juni. Kampioenschap van Nederland. Groningen: Be QuiokV. O. C. H. R. C. Voor a.a Zondag zal de H. R. O. drie propa- gandawedstrijdon epelen, welke als volgt zü<n samengesteld 10 uur: Helder 2—H. R. O. 8, terrein Bolweg. 1 uur: W.I.K. 1—R. C. H. 2, torroin Tuindorp. 8 uur: II. R. O. 1—Zeemacht 1, terrein Tuindorp. Het Bestuur van H. R. C. deelt ons mede, dat Alcmaria Vlctrix toezegging heeft gedaan, om Zondag 18 Juni een wedstrijd tegen ae H. R. 0. te komen spelen. Comb. BatavierZeemacht 1. Hedenmiddag om half drie heeft bovengenoom- den wedstrijd plaats op hot terrein Ankerpark. Batavier 2—Avla 2. Op het terrein Tuindorp heeft Zondag om 10 uur bovengenoemde wedstrijd plaats. Ter gelegenheid van bet 2-jarig bestaan van „Batavier", wordt door leden en donateurs oen vaaudol aangeboden. UIT DEN OMTREK. Anna Paulowna. Donderdagavond 8 Juni vergaderde 't Dep. Anna Paulowna van de Maatsohappy tot Nut van 't Algemeen in Veer burg. De voorzitter, do heer D. Stammes, opende met een welkom do vergadering) de secretaris, de heer K. L. van Gorkom, las do notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat do heer B. de Vries heeft bedankt als lid. Uit 't verslag van den bibliothecaris bleek, dat in 't afgeloopen leesseisoen totaal aan 182 lezers 2056 boeken zyn uligereikt. De heer N. Raap biedt een 40 h 60tal boeken aan, welk geschenk dankbaar wordt aanvaard. De begrooting wordt uitgesteld tot de volgende vergadering, wegens afwezigheid van den penningmeester. By acclamatie wordt tot bestuurslid herkozen de heer K. L. van Gorkom, die de benoeming weder aanneemt, waarvoor de voorzitter hem dank betuigt. 13y de be spreking leesavonden wordt besloten de tooneel- club uit te noodlgen in het volgend seisoen weder te willen optreden. Getracht zal worden een tweeden avond met eigen krachten te organiseeren. Mocht dit niet slagen, dan zal een vreemde spreker optreden. Hierna Bluitlng. 6 Callantsoog. Zondag 6 Juni a.s. zal de gymnastiekver- eeniging „Lycurgus" van Schagen alhier op het Dorp 's morgens met de jongens- en nieisjesklasse on de leden oefeningen hou den en 's middags een gymnastiekultvoo- rtng geven. De 'bedoeling ds hoofdzakelijk propaganda voor de gymnastiek te maken. Behalve algemeene gymnastleknummera zullen ook onderlinge wedstrijden gehou den worden. Dat belooft, als het mooi weer mocht zijn, voor Ingezetenen en bezoekers een mooien dag. De voreeniging „Lyour- gus" heeft de toestemming van Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente spoedig verkregen. Burgerlijke Stand der gemeente Helder van 8 en 4 Juni. GETROUWD: W. F. Selderbeek en T. Haak J. H. F. Jobse en J. Verhage; H. van Dyk en J. C. E. Rablson j C. do Zeeuw en A. Boot J. C. van Leeuwen en C. S. van Dort. BEVALLENM. van Anraat-Lebbe, z. M. Schouwvlieger-Kater, d. G. Koster-Bakker, z. T. Amelsbeek-van Gelder, z. J. Chr. Kok-de Boer, d. T. van de Vyver-Geus. OVERLEDENJ. Heutink, 28 jaar. MARINEBERICHTEN. De luitenants ter zee 2e kl. J. C. H. H. Mackay en C. Meijer zijn bii Kon. Beel. van 19 Mei, no. 91, met ingang van 1 Juni 1920 bevorderd tot luite nant ter zee le kl. Luitenant ter zee le kl. E. R. Schultz is bestemd voor het eskader in Oost-Indië, waarheen hij 26 dezer per s.s. „Prins der Nederlanden" zal ver trekken. De luitenants ter zee 2e kl. W. van Muiken en J. Varkevisser zijn met 8 Juni resp. geplaatst aan boord Wachtschip te Vlissingen en aan boord Hr, Ms. Brinio. De luitenant ter zee 2e kl. C. Hellingman is met 5 Juni geplaatst aan boord Hr. Ms. Schorpioen: de luitenant ter zee 2e kl. W. F. J. Fels is met dien datum geplaatst aan boord Hr. Ma. Zeehond. Do officier-machinist 3e kl. A. de Jong, geplaatst bij 'g Rijks werf alhier, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 24 Juli a.s. ziiue be stemming volgen per s.s. „Prinses Juiiana'. Ingaiondan madadeallng. 1 1 "W Zeemacht: Op 7 Juni: monteur-majoor F. Maiji van Onder- zeedienst Woord naar pndorzoodienst to Vlissiu- gen bij aanbouw van Hr. M«. K öi sergeant der mariniers J. Wit van Atjeh naar Marinekaserne W'oord. LEGERBERICHTEN. Ie Luitenant P. H. M. van der Weyden, van het 21e reg. inf. te Don Helder, is benoemd tot regi- menteadjudant bij het korps aldaar ter vervanging van le luitenant-adjudant D. Brouwer, die op zijn verzoek eervol uit die betrekking is ontheven. Hulpverleening aan Burgerwachten. Door den Minister van Oorlog la bepaald, dat militair personeel niet verplicht mag worden voor dienst tot hulpverleening bij oefeningen aan Bur gerwachten Verblijf toelage bij overplaatsingen. By Min. Beech. is bepaald: Ingeval een militair bij overplaatsing in de nieuwe standplaats niet terstond eene woning kan betrekken en daardoor verplicht zou worden gescheiden van zijn gezin tê leven, wordt hem verbiyftoelage toegekend. Zon der nadere machtiging van den Min. v. Oorlog mag dit niet langer dan voor ten hoogste drie maanden geschieden. Voorts is bepaald: In de huisvesting van mili tairen beneden den rang van adjudant-onderofficier zal, tijdens verplicht verblijf buiten de vaste stand plaats of de woonplaats (door detacheering, enz.), zooveel mogelijk van Rijkswege worden voorzien! Indien na daartoe bekomen vergunning van de bestaande gelegenheid om van Rijkswege te wor den ondergebracht, geen gebruik wordt gemaakt, bestaat geen aanspraak op de verblijftoelage we! gens voorziening in eigen huisvesting. Wanneer militairen dienst verrichten in een andere plaats dan in hun vaste standplaats, kunnen zij geen aanspraak op verbiyftoelage doen gelden, wanneer zy den middagmaaltijd nuttigen met, of den nacht doorbrengen by hun gezin. Door de betrokken command eerend e officieren moet van gehuwde mi litairen, die ln het genot zyn van de verbiyftoe lage, eene schrifteiyke verklaring worden geë'ischt, dat zy, buiten do voor hen geldende verlofsrege ling om, bij hun gezin geen nachtverblijf houden, noch het middagmaal gebruiken. De bij het 21e reg. Inf. aangestelde serg.-maj.- instructeur J. G. Buxman, herkomstig van het7e regiment van het wapen, is bestemd voor het 8e bataljon van het korps, ln garnizoen te Helder. Te rekenen op 1 Juni 1920 ls bevorderd tot kor poraal by hot 21e reg. inf., de mil.-soldaat J. Rleu- worta, god et. by do depot-comp. te Helder. 8TOOMV AARTBER1 GITTEN. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Batjan, ultr., vertr. 2 Juni v. Genua. Engguno, ultr., arr. 8 Juni to Port Sald. Grotlue, uitr.. arr. 1 Juni to Sabang. Kangean, thuisr., arr, 8 Juni to Suez. Roiabrondt, uitr., pass. 8 Juni Ouessant. Rotterdamaohe Lloyd. Kediri arr. 8 Juni v. Buenos Ayres te R'dam. Kawi, uitr.. pass. 8 Juni Gibraltar, blndoro, uitr., pass. 2 Juni Perlm. Besoeki, ultr., arr. 4 Juni te Southampton. Alkmaar arr. 81 Mei v. Hamburg to Talcahuano. Djember, ultr., pass. 1 Juni Perlm. Garoet, thuisr., pass. 8 Juni Bouzare». Modan vertr. 2 Juni v, Batavia n. R'dam. Kon. noRandiahe Lioyd. Drechterland, thuisr., vertr. 81 Mei v. Las Palmaa. HollandAmerika Lijm Andyk, v. R'dam n. N^York, pees. 8 Juni Dun- genoss. Scniodijk, v. R'dam n. Bombay, pass. 8 Juni Dun- geness. Waaldijk arr. 2 Juni v. Java te N.-York. Eamdyk arr. 8 Juni v. Breinen to Rdam. Kinderdijk arr. 8 Juni v. Bremon te R'dam. Nieuw-Amsterdam vertr. 1 Juni v. N.-York n. R'dam. Noordam arr, 8 Juni v. N.-York te R'dam. Sominelsdljk, v. N.-York n. Java, arr. 1 Juni te Sabang. ZuiderdQk vortr. 2 Juni v. N.-Orleans n. R'dam. Kon. West-Indisohe Maildienst, Hermes, v. Hamburg n. Colon, pass. 8 Juni Dun- «eness. Allernaar arr. 81 Mei v. Valparalso te Talcahuano. Almelo arr, 1 Juni v. Caleta Coloso te Panama. Van Rensselaar vertr. 19 Mei v. Curacao n. La Guayra. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Patroclee arr. 80 Mei v. A'dam te Hamburg. Rhesus, v. Japan n. A'dam, arr. 8 Juni te Londen, ötentor, v. Japan n. A'dam. arr. 1 Juni te SingaA poro. Java Pacific Lijn. TJteondari vertr. 2 Juni v. ISan Francisoo q. Batavia. Haven te Nieuwediep. 4 Juni: Aangekomen van Londen en vertrokken uhjlt Harliiigon het Eng. s.s. Heron. Aangekomen van Rotterdam als byiegger de Duitsche sleepboot Helnrlch, bestemd naar Kiel. INGEZONDEN. Geachte Redacteur 1 Beleefd zou ik u willen verzoeken oen beechei- aen plaatsje in uw veelgelezen blad voor onder staande regelen. By voorbaat hiervoor miin op rechten dank. In uw nieuwsblad van datum 1 Juni komt een bericht voor van Wieringen, betreffende de Mu ziekvereniging „Harmonie" in verband met het bedanken van den heer D. Oden, penningmeester van genoemde vereeniging. Voornoemd bericht is van dien aard als zou de Voorzitter dier voreeniging, de heer C. J. Bosker. de leidende oorzaak geweest zijn van dit bedanken, door zijn eigendunkelijk optreden. Dit is echter onjuist. De heer Oden deed ons een schrijven toekomen, waarin is vervat, dat be trokkene geen tyd meer kon missen om geregeld de repetitiën en concerten te volgen, redenen, waardoor adressant gedwongen was dit besluit te nemen. Mocht Voorzitter B. echter wel eens eigendun kelijk zijn opgetreden, dan was dit in het werke lijke bolang der vereeniging, wat alle leden van „Harmonie" met mij zullen instemmen. Wij hopen daarom als Bestuur zoowel als andere leden eendrachtig samen te werken, opdat het in werkelijkheid goede „Harmonie" zal mogen blijven. Met de vaste overtuiging, dat door Voorzitter steeds zijn beste krachten aan onze vereeniging worden gewijd, verblijf ik met beleefden dank voor de plaatsing, Hoogachtend, C. DUIJNKER, Secretaris Muzlekvereen. „Harmonie". Wieringen.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 2