PLAATSELIJK NIEUWS. Vervolgagenda voor de Raadsvergadering op Dinsdag 22 Juni 1920. Voorstel om aan het bestuur van de Am bachtsschool de beschikking te geven over een perceel grond, ten behoeve van den bouw eener nieuwe ambachtsschool. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde voor 't candidaats-examen in de ge neeskunde cum laude, de heer Oh. G. J. Dornickx alhier. Mej. T. de Boer, tijdelijk 'Werkzaam ten postkantore alhier, is met ingang van 1 Juni j.1. als schrijfster aldaar benoemd. De „Zeeland". Havas-Reuter meldt uit Algiers d.d. 19 Juni: Ter gelegenheid van de doorvaart van den kruiser „Zeeland" bood de gouverneur een déjeuner aan den commandant en de offi cieren aan. De gouverneur bracht een dronk uit op de Koningin van Nederland en op den commandant. De commandant ledigde een glas op de welvaart van Frankrijk en Alge- rië, op de gezondheid van den president der Republiek en op den gouverneur. Aan het pantserdekschip „Zeeland" zullen alsnog de volgende brievenmalen worden verzonden: naar Lissabon, 23 en 24 Juni met den trein van 6.17 m. van Amsterdam naar Antwerpen; naar Christiania, 5 t/m. 10 Juli dagelijks met den trein van 9.51 m. van Amsterdam naar bentheim; naar Odda (Hardangerfjord) 12 t/m. 17 Juli dagelijks met den trein van 9.51 m. van Am steraam naar Bentheim; naar Kopenhagen, 26 t/m. 31 Juli dage lijks, alsmede 2 Aug. met den trein van 9.51 m. van Amsterdam naar Bentheim. Indien belanghebbenden hun brieven en andere stukken in deze brievenmalen wen- schen opgenomen te zien, behooren zij vol doende gefrankeerd te worden en voorzien van twee elkander snijdende lijnen over het geheele adres, loopende van den eenen hoek naar den anderen. (St.-Ct.) Feestelijkheden „Helder's Belang". Naar wij vernemen, bestaan bij de Vereeni ging „Helder's Belang" plannen om, in samenwerking met andere corporaties, op Ko ninginnedag en volgende dagen feestelijkhe den te organiseeren. Koninklijke Marine Jacht-Club. De volgboot zal op beide wedstrijddagen te 10 uur in den "mond van de haven gereed liggen. Programma's kunnen door de leden worden afgehaald in het Wachtlokaal, Don derdagnamiddag en op de beide wedstrijd dagen. Marine Sanatorium Fonds Afd. Helder. Voetbalwedstrijd tusschen „H. F. C." en „Zeemacht I", ten bate van het Marine Sa natorium Fonds, op Zondag 27 Juni a.s. op het terrein aan den Bolweg. Het bestuur van het fonds doet een beroep op het lief- dadigheidsgevoel van de ingezetenen om deze zeer interessante wedstrijd in groote getale te bezoeken. Aanvang 3 uur, toegangsprijs 30 ct. Concert Nieuwe Kerk. Trots de tropische hitte, die zich in het kerkgebouw aan de Weststraat geducht deed gelden, was het concert, dat Zondagmiddag gegeven werd ten bate der algemeene armen, goed bezocht. De geheele ruimte was door een tot het einde toe aandachtig luisterend publiek ingenomen. Het concert werd gege ven door den Enkhuizenschen organist R. G. Crevecoeur, met medewerking van mejuffr- N. Stammes (zang), den heer Joh. Pala (viool), benevens het kinderkoor der hier aanwezige Duitsche en Oostenrijksohe kinderen. Een en ander ook de kleine Franz Haesler gaf nog een paar nummers maakte het programma voor een zomerconcert wat lang. Nadat het kinderkoor onder leiding van den ■heer Pala het bekende koraal „Nun danket alle Gott" gezongen had, hetgeen in deze kerkruimte en met orgelbegeleiding een goe den indruk maakte, zong Franz Haesler Kleinpaul's „Dornröschen" en Brahm's be kende „Wiegenlied". Zijn sopraantje vulde niet de ruimte, en dat was wel jammer want Franz heeft een aardige stem. De heer Crevecoeur toonde zich een mees ter op het orgel. Met een toccata en fuga van Baoh opende het programma. De symphonie op. 42 van Alex. Guilmant was een tot het einde toe boeiend stuk. Welk een koninklijk instrument is toch het orgel! En hoe wist de organist er de vele klankschoonheden uit te ■halen, die deze vertolking tot een onafgebro ken genot maakten. Tenslotte vertolkte de heer Crevecoeur nog een praeludium over Bach van Liszt, eveneens een dankbaar en boeiend nummer. Mejuffrouw Stamems heeft een omvangrijk, klankvol orgaan, zoodat haar zang in dat op zicht goed tot zijn recht kwam. Maar noch in Tosti's „Ridonami la calma", noch in de an dere door haar gezongen nummers konden wij haar voordracht roemen; een klein beetje meer dictie, en haar zang ware schitterend geweest. De heer Pala speelde met den organist samen ee^ nocturne, compositie van den heer Crevecoeur zelf, melodieus en boeiend, en door den heer Pala op schitterende wijze ver tolkt. Bij Franck's Panis AngeliQus zang, viool en orgel was het weder de heer Pala, die de vioolpartij vertolkte. Het kinderkoor zong tot slot een Dankge- bet. Melodie uit den Gedenck-clanck van Va lerius „wilt heden nu treden". De ver melding op het programma van Ed. Kremser is foutief. Vermoedelijk is dit de vertaler van den oud-Hollandschen tekst. Want de Duit- schers weten wel wat mooi is, ze hebben ver scheiden van die oude Hollandsche liederen op hun scholen en laten die de kinderen zin gen. Die kennen ze vaak beter dan de Hol landsche kinderen. Te ruim 5 uur was het concert geëindigd. Ziekenfonds „Helpt Elkander". Zaterdagavond vergaderde bovengenoemde ver eeniging onder presidium van den heer Gouds- waardt Notulen werden gelezen en onveranderd <»r>«d<?pkeurd Uit het verslag van den penning- Öer loopende van 30 Nov 1919 tot 29 Mei 1920. bleek, dat er een ontvangst was van 1118.J3 De uitgaven bedroegen ƒ1389.05; alzoo een nadee- lig slot van 270.815. De kas bezat op 30 Nov. 1041.94. de aftrek van het nadeelig saldo gaf een kas op 29 Mei van 771.12". De reservekas had in dit tijdvak een, ontvangst van 48.tegen een uitgaaf van ƒ31.Een voordeelig saldo van 17.De reservekas bezat op 30 Nov. 1919 113.41: op 29 Mei 1920 130.41. Het aantal leden bedroeg op 30 Nov. 1919 242. op 29 Mei 1920 232. Hierop volgde een bespreking over aansluiting bij den provincialen bond. en fusie met de ver- eeniging „Steun bij ziekte". Daar het bestuur echter nog geen gegevens genoeg bezat, werd er op aangearongen.dat het bestuur meerdere gege vens van den provincialen bond zou trachten te bemachtigen. Ook werd het bestuur verzocht met het bestuur van „Steun bij ziekte" eene gecombi neerde vergadering te beleggen, om zoodoende tot een fusie te geraken. Hierna werd deze vergadering gesloten. Louis Bouwmeester in „Casino". Men verzoekt ons het volgende te plaatsen: Gedurende de a.s. kermis zullen in de eerste helft der week voorstellingen in „Casino" worden gegeven door de Gecombineerde Tooneelisten. de vroegere Koninkl. Vereen. „Het Nederlandsch Tooneel", waartoe onze groote tooneelspelers Louis Bouwmeester en zijn zuster Mevr. Theo MannBouwmeester behooren. Dit gezelschap gaf in den afgeloopen winter alhier de succesvolle voorstelling van „Haar Thuis", waarvan „Het Va derland schrijft: „Hulde en nog eens hulde voor Mevr. MannBouwmeester. Kom maar eens kijken, tooneeldirecteuren en adspirant-directeuren van nieuwe gezelschappen, het is om van te smullen. Of het stuk wat was?doet er niet toe! „Too- neelspelen", dat was er te zien en te genieten, „fut" zat er in, een rasechte actrice vierde weer haar triomfen." In de kermisweek zal o. m. worden opgevoerd het groote successtuk: „De Koopman van Venetië" Louis Bouwmeester zal hierin de Shylockrol spe len, waarmee hij zich wereldberoemd heeft ge maakt. De Engelsche pers is unaniem in haar lof bij Bouwmeester's jongste optreden in Londen, waar hij de rol van Shylock in het Hollandsch speelde. De „Times" zegt: „Bouwmeester kan met trots terugdenken aan zijn zegepraal te Londen. Zijn gebarenspel is on verbeterlijk; geen enkel oogenblik viel het onge mak op, om in het Nederlandsch met Engelsche spelers samen te spelen." De „Daily News" noemt het spel een verbazing wekendel„tour de force" en zelfs zij, die Shakes peare's meesterwerk nimmer hebben gelezen, en het drama nooit hebben zien opvoeren, kunnen Bouwmeester's spel begrijpen, zegt het blad. De „Evening Standard" verklaart, dat een 74- jarige acteur, die in staat is een vreemd publiek, dat zijn taal niet verstaat, te ontroeren in een rol. die indertijd door de grootste geesten is gespeeld zijn grootheid daardoor ontegenzeggelijk vestigt. De tweede helft der week zal het gezelschap Solser en Hesse, hier ook zeer gunstig bekend, één van de populairste schetsen opvoeren, waar omtrent nadere mededeelingen volgen. Uit het Politierapport. Van het terrein van het mijnenmagazyn aan. de Buitenhaven, waar eenige werken worden verricht, zijn tien plankjes van 90 cM. ontvreemd. Een met halken geladen wagen kwam, toen hij van af de Laan de Walvischstraat inreed, door de vooruitstekende deelen der balken zoodanig met het hoekhuis in aanraking, dat het paneel en de ruit van de deur tverden vernield. De voerman liet de schade op zyne kosten herstellen. Vrijdagvoormiddag omstreeks 11 ure ge raakte een voor een korriewagen gespannen paard in de Middenstraat op hol. Nadat de wagen een perceel had beschadigd en zijn boveustel had verloren, reed het paard de Breedwarsstraat in, haakte aldaar een ande ren wagen aan, waarvan het daarvoor ge spannen paard door het breken der strengen los raakte en sleepte de beide voertuigen in razende vaart achter zich aan de Breestraat in. Hier werden een deurpost beschadigd en een lantaarnpaal aangereden, waardoor de glazen mantel er van brak. Het dier geraakte thans ook door het breken der strengen van de wagens los en rende zijn aldaar gelegen stal in. Ongelukken hadden niet plaats. Twee juffrouwen deden aangifte dat zij bij een winkelier hier ter stede naar Panemahoe- den hadden gevraagd, met de bedoeling stroo- hoeden te ontvangen en dat haar toen ieder een hoed voor den prijs van f 13 per stuk als „Panemahoed" was vorkocht, welke later bleken geheel van papier vervaardigd te zyn. Ten uadeele van een patiënt zijn in het Marinekospitaal twee gouden ringen ontvreemd; ten nadeele van een werkman, die in het plantsoen naby den watertoren bezig Was, zijn jas, die hij aldaar op een hek had opgehangen en ten nadeele van eene bewoonster van de Achtergracht W. Z van haar erf een paar zwarte wollen Kousen. BINNENLAND. Ingezonden mededeeling Geschenken aan de Texelsche Zeevaartschool. De Zeevaartschool heeft van de Stoom vaart-Maatschappij „Nederland" ten ge schenke gekregen: een barograaf; een Lord Kolvins verti kaal kracht-instrument; een valmachine van Atwood; een areometer van Nicholsen en een van Fahrenheit; een aneroïde baronie ter; een planetarium; 3 K.G. kwik; een ruaroscoop, naar het model in het scheeps- museum te Rotterdam; een installatie voor draadlooze telegrafie, die voor volledige verzending en ontvangst aan de school aan gebracht zal worden; een zeilsloep, en ƒ1000 voor sportaangelegenheden. De gemeente Texel heeft deze belangrij ke schenking met dank aanvaard. Vreemdelingenbezoek. Texel zal deze week bezocht worden door 2 maal 80 personen, allen van de N. W. B., rul. Woensdag en Vrijdag. Eenige bestuurs leden van'de vereeniging voor Vreemdelin genverkeer zijn als leiders over het eiland aangewezen. Des avonds wordt te Den Burg gedineerd en daarna zal er muziek gegeven worden. De Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen brachten in Mei j.1. ruim 12.5 millioen meer op dan in '19. Over de eerste vijf maanden van het jaar was het totaal ruim 56.5 millioen meer. In hoofdzaak hebben aan deze hoogere opbrengst bijgedragen de inkomstenbelas ting, de vermogensbelasting, de accijnsen op suiker en gedistilleerd, de zegelrechten en de rechten op den invoer. De Marinedag te den Haag. Het uitvoerend comité van het Haagsche subcomité bericht, dat de Marinedag op 17 Juli zal worden geopend met het leggen van een krans op het graf van Van Wassenaar Obdam in de Groote Kerk. De overkomst van de marinemuizek en van de mariniers uit Rotterdam is verze kerd. De muziek der huzaren en van het vierde regiment uit Leiden hebben haar medewerking aangeboden. Dit aanbod is dankbaar aanvaard. De optocht naar Hout- rust zal o.m. langs het Koninklijk Paleis en langs het ministerie van marine gaan, waar de minister ter begroeting aanwezig zal zijn. In Haarlem, Nijmegen en Leiden hebben zich ook comité's voor een Marine-dag ge vormd. Te Rotterdam en Amsterdam zijn comité's in voorbereiding. Het is niet onmogelijk, dat de marinedag gevolgd zal worden door een marine-con gres, dat dan Zondag 18 Juli bijeen zal ko men. Men zal de verschillende subcomité's bijeen brengen om maatregelen te beramen voor een uitbreiding van de beweging, die opwekking van de belangstelling voor onze zeemacht bedoelt, over het heele land. Gemeentelijk Melkbedrijf. Door B. en W. van Amsterdam is bij den Raad een voordracht ingediend, om wegens redenen van hygiënischen aard het melkbe drijf door de gemeente ter hand te doen nemen. De uitsluiting in het bouwbedrijf te Amsterdam. De leden der Algemeene Patroonsvereeni- ging te Amsterdam hebben heden de bij hen werkende bouwvakarbeiders, georganiseerd in de moderne en syndicalistische bonden, opgezegd tegen Donderdag 24 Juni a.s. De uitsluiting gaat dus tegen dien datum in. De Christelijke en Katholieke georgani seerde arbeiders, benevens de ongeorgani seerden zullen niet worden uitgesloten. Waar deze groepen in de groote steden wei nig leden tellen, heeft deze uitzonderings bepaling in de practijk bijna geen invloed. Houden alle patroons zich aan de order hun ner vereeniging en we vernamen, dat de Amsterdamsche patroons beter georgani seerd zijn dan de Haagsche dan komt het bouwbedrijf op 24 Juni zoo goed als stil te liggen. De uitsluiting omvat in dat geval circa 3000 timmerlieden, metselaars, betonwerkers en steenhouwers. Men rekent in arbeiderskringen op een langdurigen strijd. Gesproken wordt zelfs van 3 maanden. De Hoofdbesturen der Landelijke Federa tie van Bouwvakarbeiders en van den Al- gemeenen Nederlandschen Bouwarbeider s- bond hebben zich, ieder in een afzonderlijk schrijven, tot den Bond van Patroonsver- eenigingen gewend, hun standpunt nog eens uiteengezet, zich bereid verklarend het con flict te beëindigen, mits een behoorlijke re geling der arbeidsvoorwaarden wordt ge garandeerd. Ook te Rotterdam zal de uitsluiting tegen 24 Juni worden geproclameerd. Staking opgeheven. Sedert eenigen tijd waren de arbeiders by de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij en by Wilton in staking. Zondagmorgen werd besloten de staking op te heffen en het werk op de oude voorwaarden te hervatten. Ver volgens nam ook het personeel van Wilton dit besluit. Brandstichting in het Paleis voor Volksvlijt. In den vroegen ochtend van Zondag om kwart over zes bemerkte een nachtwaker der Nederlandsche Bewaking-Maatschappij, die de wacht had gehouden in de zaal der ten toonstelling: Het huis en zijn inrichting, en nu zijn hond uitliet, dat uit de vroegere catacombe van het Paleis voor Volksvlijt rook omhoog steeg. Hij liep het gebouw weer binnen en trok de brandschel af, waar door de hoofdwacht Nieuwe Achtergracht en de hulp wacht Van (Madestraat met eenig materieel uitrukten. Met behulp van een brandkraan in het Paleis werd getracht de vlammen te blusschen; veel hinder werd ondervonden van den zwaren rook, die zelfs een kort bezoek in de z.g. „catacombe" tot een der alleronaangenaamste bezigheden maakte. De brandweer nam het blusschings- werk met de koolzuurspuit en een Vechtwa terkraan over en spoedig was het vuur ge- bluscht. Toen ontdekte de brandweer iets, ten ge volge waarvan zij onmiddellijk de politie waarschuwde. Het bleek, dat in de catacom be, thans ingericht als fruitpakhuis zeven groote brandstapels waren gemaakt van kisten, manden ,en fruitkorven. Deze zeven stapels hadden alle flink gebrand; het resultaat was geweest, dat de vloer van de zaal, waarin de tentoonstelling van het Huis is ingericht, op verschillende plaatsen was doorgebrand. Bovendien was de blussching bemoeilijkt, doordat een der tusschendeuren in de uitgestrekte catacomben was dichtge spijkerd. Dit alles werd geconstateerd door den waarnemenden commandant der brandweer, Lodewijks, en de inspecteurs van politie Voordewind en Stolp. Wat de aanleiding tot de brandstichting is geweest is absoluut onbekend. Een getuige heeft om kwart over 5 een man gezien, die uit de catacombe kwam en zich ijlings uit de voeten maakte. De identiteit van dezen geheimzinnigen catacombebezoeker heeft men niet kunnen vaststellen. Zijn de opgegeven tijden juist, dan mag men hieruit concludeeren, dat het vuur minstens een uur gesmeuld heeft. In verband met deze brandstichting heeft de Amsterdamsche politie Maandag een persoon aangehouden. (Tel.) Sleepboot gelicht. De sleepboot „Hercules" van het bureau Wijsmuller, die in den vreeselijken storm van het vorig jaar voorgaats van IJmuiden met man en muis is vergaan, is Zondagmor gen met behulp van twee groote bokken ge licht en binnen de pieren gebracht. Bij hoog water zal de boot op den grond gelaten worden om bij laag water het zand en het water er uit te pompen. Geconstateerd is dat een sleeptros in de schroef verward zat, zoodat dit wel de <jor zaak van de ramp zal zijn geweest. De tele graaf stond nog op achteruit, schijnbaar heeft men dus getracht door achteruit te draaien de 'schroef te klaren. Het schip is zeer gehavend, pijp en masten ontbreken geheel. „Ons Belang" contra de confessioneele bonden. Door den Min. v. Oorlog is aan het Hoofdbestuur der Nat. Christelijke Onderoffic.-vereeniging. yan den Ned. R.-K. Onderoff.bond „St. Martinus" en van de Onderoffic.-vereeniging „Ons Belang" bericht, dat het zijn voornemen is om, in verband met den beperkten tijd, beschikbaar voor het verleenen van bijzondere audiënties, en de omstandigheid, dat door de verschillende vereenigingen van onder officieren ongeveer gelijksoortige belangen wor den bepleit, uit elk hoofdbestuur dier vereenigin gen eene deputatie van hoogstens twee personen gezamenlijk in gehoor te ontvangen. Naar aanlei ding van het bovenstaande heeft het hoofdbestuur van „Ons Belang" (de neutrale organisatie) den Min. v. Ooriog bericht, dat het geen gebruik kan maken van eene audiëntie, als door Z. E. bedoeld, namelijk gelijk met vertegenwoordigers van con fessioneele bonden van militairen. De woordvoer ders van bedoelde bonden toch, vertegenwoordigen slechts een zoodanig gering percentage van het korps onderofficieren, dat de afwijkende meenin gen dezer groepjes geen invloed op eenige bepa ling of maatregel zullen mogen hebben, ook daar om niet, omdat in de groote neutrale organisatie „Ons Belang" alle richtingen naar verhouding ziv> vertegenwoordigd en met deze verschillende rich tingen alleszins rekening wordt gehouden. Deze meening wordt in het schrijven dan verder uitgewerkt en toegelicht. BUITENLAND. De conferentie te Boulogne. Boulogne aan Zee, 21 Juni. De eerste ge allieerde conferentie is vanmorgen te Bou logne begonnen. Het communiqué zegt: De conferentie, waaraan de gedelegeerden van Engeland, Italië, Japan, België en Frankrijk deelge nomen hebben heeft haar program aldus vastgesteld: financieele kwesties en schade loosstelling van Duitschland, militaire kwes ties in zake de ontwapening van Duitsch land, de Oostersohe kwestie, de Russische kwestie. De beraadslagingen vanochtend gingen over de financieele en de militaire kwesties. De financieele deskundigen, die belast zijn ■met het onderzoek van de vroegere ontwer pen, zullen vanavond aan de conferentie een gemeenschappelijken tekst voorleggen. Foch en Wilson zullen eveneens voor vanavond een ontwerp klaar maken voor een nota aan Duitschland in zake de ontwa pening zoowel wat betreft de effectieven als het materiaal. De entente en het Duitsche leger. Parijs, 20 Juni. Volgens de „Temps" heeft de gezantenconferentie besloten dat indien een leger van 100.000 man voor Duitschland niet voldoende is om de binnenlandsche orde te verzekeren, Duitschland zijn toe vlucht zal mogen nemen tot het instellen van districts-politie-troepen. DUITSCHLAND. Het officieele resultaat der verkiezingen. Thans is officieel het resultaat van de ver kiezingen bekend gemaakt. Uit de officieele cijfers blykt dat het resultaat slechts zeer weinig afwijkt van het aanvankelijk gepubli ceerde. De stand der partijen is nu definitief deze: soc--dem. 112 zetels, cemtrum 68, democraten 45, Duitsch-nationalen (cons.) 66, Duitsche volksparty (nat. lib.) 62, onafhankelijke socia listen 81, communisten 2, Beiersche Boeren bond 4, Welfen 5, Beiersche volkspartij 21. Fehrenbach Rijkskanselier. Berlijn, 21 Juni. De Rijkspresident heeft den president van de Nationale Vergadering, Dr. Fehrenbach, benoemd tot rijkskanselier. Deze heeft de benoeming aangenomen. Men verwacht, dat de voorloopige onderhandelin gen over het vormen van een ministerie nu wel spoedig tot een resultaat zullen leiden. Het kabinet zal waarschijnlijk bestaan uit. Fehrenbach, rijkskanselier; Koch (democraat) binnenlandsche zaken; Gessier (democraat) verdediging; dr. Wirth (Centrum) financiën; Giesberts (Centrum) post en telegraaf; Her mes (Centrum) levensmiddelenvoorziening. Dit zijn allemaal oude bekenden. De Pruisi sche minister van sociale werken, Stegerwald, van de Centrum-partij, wordt minister van verkeer, terwijl van de Duitsche Volkspartij dr. Heinze de portefeuille van justitie krijgt en dr. Becker uit Hessen de leiding van het rijksdepartement van de schatkist op zich neemt. Geheimraad Simons wordt minister van buitenlandsche zaken. Simons had eerst ge weigerd, maar heeft zich laten bepraten. Hij was een van de medewerkers van graaf Brockdorf-Rantzau te Berlijn en te Versailles. Woeker. Een kunsthonigfabrikant te Keulen kocht een partij vijgen voor 300.000 mark. Hij maakte er evenwel geen honig van, maar ver kocht de partij voor het dubbele bedrag aan een koffiesurrogaatfabriek. De rechtbank veroordeelde hem tot 3 maanden gevangenis straf en 100.000 mark boete, en de vijgen werden in beslag genomen. De eisoh van het O. M. luidde slechts 30.000 M. boete, maar de woekerrechtbank achtte bovengenoemd von nis meer in overeenstemming met de over treding. ENGELAND. De Engelschen in Klein-Azië. Londen, 21 Juni. Het kabinet heeft beslo ten het aanbod van Venizelos aan te nemen de Britsche en Indische troepen te helpen, die te Ismid, in de Dardanellen Zone, zich in uiterst gevaarlijke positie bevinden, en Grieksche troepen worden reeds vervoerd, in Britsche oorlogsschepen, van Smyrna naar Ismid. Een Italiaansch slagschip te koop. De Italiaansche regeering maakt bekend dat het onlangs te Napels van stapel geloopen slagschip „Caracciolo", dat reeds als verou derd wordt beschouwd, aan den hoogsten bie der zal worden verkocht. Drie gegadigden hebben zich pi aangemeld Een ervan wil het schip tot transatlantische mailboot inrichten, een ander wil er een vrachtschip van maken. KORTE BERICHTEN. Te Berlyn hebben ruim 15,000 telefoon- abonné s bedankt, naar aanleiding van de verhoogde nieuwe tarieven. Te Teharan is in den nacht van 15 op 16 Juni een Kaukasische samenzwering ont dekt tegen (len Sjah en de ministers. Mili taire voorzorgsmaatregelen zijn genomen. GEMENGD NIEUWS. Een krach van 22 millioen. Volgens de „Etoile Beige" is ln de Ant- werpsche diamantwereld een nieuw failliet uitgesproken. Een firma heeft haar betalin gen gestaakt; er is een deficiet van 22 mil lioen. Een mislukte aanslag. Eene tijdelijk in een hotel te Weenen ver toevende dame Erna Niesshacher ontbood juwelier om hem kostbare juweelen te verkoopen. Tijdens het gesprek bood ze hem een glas bier aan, wat de juwelier ech ter weigerde. Daarop sloeg ze hem met een bierflesch op het hoofd. De man werd ech ter niet bewusteloos en liep de straat op. Toen de politie kwam vond men de dame dood in hare kamer. Ze had van het met blauwzuur vermengde bier gedronken^ waar mede ze den juwelier had willen vergiftigen om hem te berooven. Voetbal. Uitslagen van Zondag 20 Juni: Helder: H. R. C. 1Batavier 1 H. R. C. 2-W.I.K. H. R. C. 3—Comb. Zeemacht Texel: Texel—Helder 1—1 2-0 0—0 1—0 LAATSTE BERICHTEN. Gisterenavond omstreeks kwart voor 10 uur is er een brandje ontstaan in het voor portaal van de Geref. Kerk aan de Verl. Spoorstraat. De koster, die de ramen wilde sluiten ontdekte dat er rook uit het portaal kwam en zag dat de vloer reeds aan het smeulen was. Met een emmer water werd de brand gebluscht. Bij onderzoek bleek het dat de schilder, die aldaar dien namiddag aan het werk geweest was, een lap met olie en terpentijn gedrenkt, in een hemd gerold ter plaatse had laten liggen. Vermoedelijk is hierbij broeiing ontstaan. UIT DEN OMTREK. Bij Kon. besluit is aan C. Wijdenes Spaans op zijn verzoek met ingang van 1 Juli eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Anna Paulowna. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moesten eenige ingezonden stukken, o. a. van J. Z.; K.; A. W.; X.; S. C. en anderen, tot een volgend nummer blijven liggen. Tijdstippen van verzending der brievenmalen Naar Oost-lndië. Verzendings- weg. Datum van de ter post bezorging. Tydstip d^r laatste buslich ting aan het Postkantoor. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Eng. mail via Marseille Eiken Vrydag elke* Dinsdag Woensd.*) 6.30 's av. 6.30 6.30 Naar West-lndië. Per mail jElken Dinsdag| 9.50 's m.« Naar Hr. Ms. „Zeehond" te Bergen (Noor wegen) 25 Juni, 3.45 's. av.26 Juni, 1.25 's av. 28 en 29 Juni, 3.45 's av. Uitsluitend brieven, briefkaarten en aan- geteekende stukken. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Bintang, thuisr., pass. 18 Juni Malta. Deucalion arr. 20 Juni v. Alexandrië te Beyrouth. Enggano, uitr., vertr. 18 Juni v. Colombo. Java, uitr., pass. 20 Juni Dover. Jason vertr. 20 Juni v. Algiers n. A'dam. Kangean, v. Java n. Hamburg, vertr. 18 Juni v Cadix. Oranje, thuisr., pass. 20 Juni Kaap Bon. Prinses Juliana, thuisr.. pass. 20 Juni Gibraltar Rembrandt, uitr., pass. 18 Juni Perim Rondo vertr. 17 Juni v. Batavia via de Kaap n N.-York. Rotti arr. 19 Juni v. Java te N.-York Borneo arr. 16 Juni v. A'dam te Hampton Roads. Bah arr. 19 Juni v. Hamburg te A'dam. Kon. Hollandsche Lloyd. Eemland vertr. 21 Juni v. A'dam n. Buenos Ayres. Gelna, thuisr., vertr. 18 Juni v. Bahia. Gooiland vertr. 19 Juni v. Buenos Ayres n. A'dam. Kennemerland, uitr., vertr. 18 Juni v. Bahia. Rotterdamsche Lloyd. Besoeki, uitr., pass. 18 Juni Ouessant. Gorontalo, thuisr., pass. 17 Juni Sagres. labanan vertr. 17 Juni v. Batavia n. R'daiu. Samarinda, thuisr., pass. 19 Juni Trafalgar. Sitoebondo arr. 20 Juni v. R'dam te Hamburg 1 osari, uitr., pass. 28 Juni Sagres. Buitenzorg, v. N.-York n. Java, pass. 20 Juni Gi braltar. Djocja, uitr., vertr. 19 Juni v. Port Said Goentoer, uitr., arr. 20 Juni te Southampton. HollandAmerika Lijn. Rotterdam arr. 21 Juni v. N.-York te R'dnm Stadsdijk arr. 18 Juni v. Singapore te Calcutta (ndhk'^trrl'fT CalcutU te Anaijk arr. li Juni v. Rdam te N.-York Juni ~v.mpiymout'hV R dam n. N,York." vertr. 21 NRacem' V' H'dam n" N-York' pass- 18 Juni Cape GSd!fy k' V' N-"0rleans n- R'dam, pass. 20 Juni NÖ:v-Batavia n- R'dam' pass. 20 Juni ^°Suez V' Bdam n' Rr--Indië, vertr. 17 Juni v. Kon. West-Indische Maildienst. Medea arr. 14 Juni v. W.-Indië te N.-York. Haarlem arr. 20 Juni v. Hamburg te A'dam. Alkmaar vertr. 17 Juni v. Coloso n. Colon. Venus, v. W.-Indië n. A'dam, pass. 19 Juni Oues- sant. Fauna vertr. 18 Juni v. N.-York n. W.-Indië Junov. A'dam n. St. Thomas, pass. 19 Juni Ponta do Arnel. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. EGraveseu'dV' Batavia n' A'dam' «r. 17 Juni te Stfom°bo V' JaPan B' A'dam' vertr- 18 Ju'" v. Co- Tan talus, v. Batavia n. A'dam, pass. 21 Juni Wight. Java—China—Japan Lijn. I ibodas arr. lij Juni v. Hongkong te Shanghai. Haven te Nienwediep. 19 Juni: r"t,okk™ ÊKÖÏ'ïïtlBf ™"f?M V«""kk«'

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 2