een HEERENHUIS ëlectro-monteurs.| Ruim leegstaand WINKELHUIS te loop, Bestelt Uw drukwerk bij C. DE 8QER Jr. TE KOOP OSSEN-, VARKENS-en LAMSVLEESCH ANTOON BANDT, Schagenstraat 72. Advertentiën. IB9G ad. f 42.000, de nrs. 70,41, T. NEDERLUNDSCEE SPOORWEGEN. flPROEPINEIJOUICITANTEN. aan de Loodsgracht, Bad-Pavlljoeri Huisduinen. CEIHY, B-3V2 uur. Net DIENSTMEISJE Gevraagd voor direct Electro-MONTEURS, loon naar bekwaamheid. Aanmelden tus schen 12-1 en 5-6 uur, RENÉ W. A. SMULDERS, Breewaterstr. 6. GELDLEENING. Stoomtramweg Schagen—Van Ewijcksluis. Hoofdaptuur van oude Levensverzekering- Maatschappij annex Agentuur van Brand en LOOPJONGEN Secretaris - Penningmeester en Opzichter, VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR HELDER EN OMSTREKEN, HOOFDGRACHT 18. binnen kort leeg te aanvaarden. Brieven onder Nr. 811, Bureau van dit blad. BOND VAN MARINE-ONDEROFFICIEREN. gehuwde LIEDEN HUISHOUDELIJKE VERGADERING op 25 JUNI 1920, 7 u. n.m., in het Militair Tehuis, Spoorstraa'i Belangrijke agenda. HET BESTUUR. ÜORGEN WOENSDAGAVOND SVl. BOON JZN. Gevraagd een bekwame NAAISTER (stukloon) en een gevorderd LEERLING. Aanbiedingen tusschen 2—7 uur: Koningstraat 26. Middenstraat 30, met Boet en Erf, groot pl.m. 2 A. Direct te aanv. Adres: Firma BURGERS, Middenstraat. HEDEN dagelijks verkrijgbaar. Lamsvl. 85 ct., Ossenvi. en Vet f 1.20, Lamsvet 90 ct. bij de 5 pond 85 ct., alles per 5 ons, bij: 20 Juni: Aangekomen van Rotterdam en vertrokken naar Harlingen het Ned. s.s. Prof. Buijs. 21 Juni: Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen de Ned. 3 mastschoener de Wadde. M ARINEBERIC HTEN. Geachte Redactie. Ma^ ik naar aanleiding van het ingezonden stuk der Commissie voor Kunstavonden eens van Uwe bekende gastvrijheid gebruik maken? De Commissie voor Kunstavonden begint met te zeggen, dat zij „zeer tot haar leedwezen heeft moeten constateeren, dat haar van andere zijde een „soort" concurrentie zal worden aangedaan" Maar, geachte redactie, wat heb ik nu aan de hand? Wanneer het eenig doel der Commissie was uit Kapitein-luitenant ter zee jhr. G. L. Schorer. I sluitend de kunst te dienen, dan had zij moeten commandant van den onderzeedienst, vertrekt I scnrijven „zeer tot haar genoegen heeft zij moeten heden met den eerst-aanwezenden electrotechni-1 constateeren, enz., enz." schen ine-pnieiir nnn het departement van marine. I neen, heeren commissieleden, laat ons open kaart den heer W F Pot naar Engeland, tot het be-1 spelen. Ik zal u mijn opinie mededeelen en ik ben zichtigen van 'verschillende fabrieksinrichtingen I overtuigd, dat elk weldenkend mensch mij gelijk en materieel, als accumulatorenbatterijen ten be-1 ?a' geven. De concurrentie zit niet in de kunst, hoeve van den onderzeedienst. I het is „Casinotegen „Tivoli" of omgekeerd. Uwe i commissie bestaat uit eenige vrienden en een leve- Behalve de heeren Schorer en Pot, maken de I rancier van het Casino-gebouw en tracht door de luitenant ter zee le kl. J. T. Furstner en de offi-1 menschen 5 voorstellingen tegelijk te laten beta- cier-machinist 3e kl. K Bolk deel uit van de com-1 leiC,een eventueel verlies te dekken. Terwijl „Ti- missie welke zich naar Engeland heeft begeven I voli de menschen niet verplicht alle voorstellingen tot het bestudeeren van verschillende installaties I tegelijk te nemen en gebruik maakt van zijn groote op onderzeebootgebied. ais periscopen, accumula-1 ruimte om het goedkooper aan te bieden en de toren-batterijen enz. Tevens zal de commissie in I tmancieele uitslag geheel voor hare rekening dienst zijnde en in aanbouw zijnde onderzeebooten I Mocht men er echter nog een tintje van bezichtigen en verschillende inrichtingen aan den I liefdadigheid aan geven, dan verklaar ik mij be- wal op onderzeebootgebied, o. a. de onderzeeboot-1 reid eenzelfde bedrag af te staan als uwe com school en de z.g. luisterschool, tot het leeren on-1 mis,sie- derscheiden van verschillende onderwatergebieden. I 1 enslotte laat ik mii de insinuatie een „soort Het bevel over de onderzeeboot K 3, bestemd voor Oost-Indië, zal worden opgedragen aan den luitenant ter zee le kl. F. W. Coster. concurrentie" niet aanleunen. Ik zal de Commissie en het Heldersche publiek bewijzen, dat ik in het komende seizoen een „s o o r t" voorstellingen zal geven voor een „s o o r t" van prijs in een „s oort" van zaal met een „soor t" van ver lichting, waartoe de Commissie niet in staat is. Mocht dè Commissie hiermede geene beleedi gende uitdrukking bedoeld hebben, dan bied ik Bij Kon. Besl. is aan den luitenant ter zee 2e kl. I bereids mijne excuses aan. 1 T Z 1J A 1. -,*VA T I 1 L J n Tl 1TT /W A A A V, 1 A Ir A A Luitenant ter zee le kl. H. A. Romswinckel wordt binnenkort uit Oost-Indië terugverwacht. J. J. B. de Jonge Oudraat, op verzoek, met 20 Juni eervol ontslag uit den zeedienst verleend. De officier van gezondheid 2e kl. J. Ris, dienen de bij het eskader in Oost-Indië, wordt tegen 11 September a.s. bevorderd tot officier van gezond heid le kl. De officier-machinist 3e kl. A. de Jong, aanga-1 wezen voor den dienst in Oost-Indië, zal niet, ge lijk aanvankelijk bepaald was, zijne bestemming 24 Juli a.s. per sa. „Prinses Juliana" van de Mij. Nederland, maar den 31en d.a.v. met het s.s. „Ta- banan" van den Rott. Lloyd. Met ontslag uit den Zeedienst ©p 1 Juli: schipper D. Duran; bootsman C. Ik dank u, geachte heer Redacteur, voor uwe welwillendheid, P. VAN TWISK, „Tivoli". Schoolbioscopen. Misschien wilt U, geachte Hoofdredacteur, wel zoo vriendelijk zijn, me wat ruimte te gunnen naar aanleiding van het artikel van den heer Grunwald, schoolarts, in het nummer van 12 dezer? Bij voorbaat mijn besten dank De heer G. dan schreef een artikel, waar boven stond „Schoolbioscopen", doch dat telkens handelde over de gewone publieke volksbioscopen en dat voorzoover het dan al liep over het genoemde onderwerp, doorslaande blijken gaf van totale -.r t i/. i/uiuu, uv/uiuuiuii y UUUC1 WCip, UUUI ölttttilUU UllJKCU gal V all tuittlü Kraaij; ziekenverpleger-majoor J. H. Dirks, G. A. I onbekendheid met de materie, waaromtrent de heer Carol, C. Schrier en C. Winter; sergeant-torpedo maker H. J. Verel; op 14 Juli: opperschrijver S. de Waal; op 16 Juli: opperschipper A. Wagemans; korporaal-machinedrijver 2e kl. J. Ruijzendaal; kon>oraal-stoker J. Voorthuijsen; op 17 Juli: ma rinier le kl. J. de Vries. LEGERBERICHTEN. Bij besl. van den Insp. d. Inf. zijn de fouriers Th. J. Üyttenboogaardt, J. H. Twenhöfel en P. Ytsma, van het 21e reg. inf. te Den Helder, ge plaatst op de bevorderingslijst voor serg.-adm. Bevorderd tot korporaal bij het 21e reg. inf. te Den Helder, de mil.-soldaat F. C. Verbrugge, van het 2e bat. Bii Min. Besch. zijn benoemd tot vaandrig bii het 21e reg. inf. te Den Helder, de sergeanten B. Bolyn en E. C. Hol, resp. van het 4e en 22e reg. Kinderbijslag. Gelijk bekend, wordt door de officieren, onder officieren en militairen beneden dien rang, niet behoorende tot het verlofspersoneel, boven de jaar wedde, waarop belanghebbenden aan de hand van het bepaalde in de voor hen geldende bezoldigings schalen recht hebben, eene toelage genoten ten be drage van 50.'s jaars voor ieder kind beneden den leeftijd van 18 jaar, boven de twee beneden dien leeftijd, dat op den len Januari des jaars te hunnen laste is, voor zoover hunne jaarwedde op dien datum minder dan 5000.bedraagt. Thans is hieromtrent nog het navolgende be paald: De toelage wordt verleend voor wettige en wettelijk erkende kinderen. Zij, die in den loop van het jaar worden benoemd of in dienst gesteld, worden eventueel berekend voor vermelde toelage van den dag af, waarop de jaarwedde ingaat. Bii overlijden en dienstverlating worden de belang hebbenden berekend voor de toelage tot en met den dag, waarop voor het laatst jaarwedde wordt ge noten. Ingeval beide ouders eene rijksbetrekking bekleeden, wordt ten aanzien van de toekenning der hierbedoelde toelage uitsluitend rekening ge houden met de bezoldiging van den hoogstbezol- digden ouder. De jaarwedde en de toelage mogen gezamenlijk het bedrag van 5000.niet te boven «aan. Burgerlijke Stand der gemeente Helder van 19 t.m. 21 Juni. BEVALLENE. Visservan Rooijen, z. M. G. zoo vrij is zich als leidsman aan te dienen. Ik zal dit nader aantoonen. De heer G. schrijft b.v.: „Bij prikkelbare, jeugdige, overigens sterke individuen zijn door de medici herhaaldelijk op windingstoestanden geconstateerd met neiging tot handelen en niet zelden zijn het wilde droo men en nachtelijk opschrikken, welke op reke ning van de bioscoop gesteld kunnen worden." Ik vraag: Hebben de medici bedoelde toestanden geconstateerd na bezoek aan de schoolbios coop? Zoo ja, welke medici waren dat en welke schoolbioscopen Ik mag zeggen, dat ik vrijwel alles lees. wat op het gebied van de schoolbioscoop verschijnt en ben een dergelijke bewering nog nooit tegengekomen. Sterker nog: Ik ontken, dat een medicus dit alles ooit ten opzichte van de schoolbioscoop heeft kunnen constateeren. Verder merkt de heer G. op, dat „in die inrich tingen (let wel: het gaat over de schoolbioscoop!) graag lichte zieken vertoeven (t.b.c.) en verder door de ouders gezonden worden kinderen, welke wegens besmettelijke ziekten van zusjes of broer tjes thuis moeten blijven, en welke moeder blij is een paar uur kwijt te zijn." Ik vraag weer: In welke schoolbioscoop heeft de heer G. dit geconstateerd? Wil ik zelf het ant woord maar geven? In geen enkele! Om op de juiste waarde te kunnen schatten, wat de heer G. verder schrijft over,, het donkere bios coöptheater", dat „de besmetting in de hand zal werken" en over den invloed van het ontbreken van het daglicht „op de biochemische processen in het kinderlichaam',' moet men in het oog hou den, dat de kinderen hoogstens P/2 uur in de ge- heele maand naar de schoolbioscoop gaan, dat zii er komen met de kinderen van hun eigen klasse, die dus ook de school mogen bezoeken en dat hier in de twee jaar praktijk nog nimmer van zulke dingen ook maar het minste gebleken is. Ik ben zoo vrij, dit alles te qualificeeren als schromelijke overdrijving. Dan schrijft de heer G. nog over „de schade aan den geest der kinderen toegebracht in slechte schoolbioscopen". En wederom kom ik met de vraag: Waar zijn die „slechte schoolbioscopen?" Laat de heer G. er nu eens één noemen! De „bekende" dr. Gaupp uit Tiibingen heeft ook niet geschreven over schoolbioscopen, die in Duitschland nog nergens bestaan, maar over de gewone volkstheaters. Van „snel verloop der gebeurtenissen op het doek" is in de schoolbioscoop, waar juist alles heel langzaam en bedaard toegaat de heer G. heeft toch zeker mijn voordracht op 8 Mei Sijge Geboren FRANSISCA J0HANNA, Dochter van H. F. BOSCH. V. T. BOSCH-Laax. Helder, 21 Juni 1920. Geboren MAARTJE, Dochter van D. WIJKER en T. WIJKER de Jong. Helder, 20 Juni 1920. Smit Krrnfer d Bais Brouwer z A ITfs I woond? geen sprake. „De onmogelijkheid om SmitJVruijer, d. tj. tiais—tsrouwer, z., a. tjts hi- ,fo c+;i t-<, Schager, z.; T. HoekstraGarrelds, z. chager, z.; 1. rioeKstra«jarreias, z. OVERLEDEN; Pieter Kramer, echtg. v. W. Scheerman, 82 j.; Neeltje de Wit, echtg. v. C. Delfos, 47 j. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). Helder, 18 Juni 1920. Naar aanleiding van de woorden, gesproken door I het Raadslid Kuiper in de Raadsvergadering j.h. zou ik gaarne eenige opmerkingen in uw veelge lezen blad opgenomen zien. Het raadslid K. heeft de vleeschkeuring te berde gebracht; dat hij daarmee een der moeilijkste hoofdstukken der bacteriologie enz. heeft aange-1 roerd, zal hem wellicht minder bekend zijn. De vleéschvergiftigingen, waarmee de vleesch keuring ten nauwste samenhangt, behooren in de I meeste gevallen tot de paratyphusinfectie, infecties veroorzaakt door bacteriën gelijkend op den typhusbacil. Ofschoon vele bacteriologen van repu tatie getracht hebben volkomen licht te doen schij- nen over de wijze en den aard dezer infecties, is I om over zuiver paedagogische en didactische vra voldoende klaarheid nog steeds niet gebrachh Bii I gen te mogen adviseeren (de waarde van de bios de beoordeeling van vleeseh van gestorven of uit I coop voor het onderwijs: of lantaarnplaatjes beter nood gedoode dieren is dus groote voorzichtigheid I aanschouwingsmateriaal zijn dan films e. d.) is geboden, ik wijs slechts op de juist nu opgetreden I mij een raadsel. Hij is misschien een heel goed vergiftiging in Schagen en omstreken, waarbij. I medicus, maar daaraan ontleent hij nog geenszins naar het schijnt, vele personen zijn ziek geworden I het recht, om over „de veelzijdige kanten van het en een reeds gestorven is." I vraagstuk" te mogen meespreken. Hoe zou de heer Prof. Dr. de Jeng te Leiden, een autoriteit op I G. het vinden, als onderwijzers eens on zijn ter het gebied der hygiëne, wil dan ook al deze dieren rein gingen diagnotiseeren en practiseeren vernietigen. I Nog één vraag: Is een schoolarts geen „duur Prof. Dr. v. Ostertag zegt in zijn bekend hand-1 overbodig weeldeartikel" en een goed leermiddel boek, dat gestorven dieren, aas, door menschen I als de schoolbioscoop wel? niet dan met grooten tegenzin worden genuttigd. Het wil mij werkelijk voorkomen, dat het voor bij de enkele gebeurtenissen stil te blijven staan, den kinderen gelegenheid te geven, alles geestelijk te verwerken, dus het gebrek aan rustpauzen" waar de heer G. over schrijft, bestaan bij een schoolbioscoop kort en goed niet. Toch jammer dat de heer G. er op 8 Mei niet geweest is; dan had hij kunnen zien, hoe de film op elk moment kan worden stil gezet, waardoor de lesgever ge legenheid heeft het geziene zoo grondig te bespre ken, als het hem gewenscht voorkomt en het ko mende al vast voor te bereiden. Dan had hij ge weten, dat de films eerst op school met de kinde ren worden behandeld en dat na de bioscoop-les wordt nagegaan, of en in hoeverre het aan schouwde het geestelijk eigendom van het kind is geworden. Al deze uitingen van den heer Grunwald ver sterken mij in mijne meening, dat hii van wat er op het gebied van de S.B. bestaat of geschreven is ook maar niet de alleminste kennis draagt. Dat blijkt bijv. ook nog uit zijn mededeeling: „vooral het aantal films voor kinderenonderwijs zijn zeer gering". De heef G. weet er letterlijk niemendal van. Waaraan hij bovendien de autoriteit ontleent, de rijkskeuringswet zal ook vernietiging voor schrijven. Om bij de voorbeelden des heeren K. te blijven, een dier, gestorven aan bloederige darmontsteking zal moelijk gaaf kunnen worden genoemd, dat het dier, na gestorven te zijn, nog eens stikt in modder, lijkt een weinig absurd Dieren, gestorven aan mond- en klauwzeer, moe ten volgens de wet op de besmettelijke veeziekten worden vernietigd. Indien dat in andere plaatsen niet geschiedt, laat de handhaving van die rijks wet daar te wenschen over, ook de vleeschkeu- ringswet zal vernietiging voorschrijven. Een goed georganiseerde keuringsdienst bestaat trou wens tusschen Alkmaar en Helder n. m. w. nergens, dieren gestorven aan miltvuur, zijn hier inge voerd al of niet voorzien van een gemeentelijk keuringsmerk van naburige gemeenten. Dat koud- slagers en vilders in Noord-Holland en door hun voorlichting ook belanghebbende veehouders hun gestorven dieren nooit ongeschikt voor con sumptie vinden, is bekend genoeg, gewoonlijk eten zii zelf echter niet het vleeseh daarvan afkomstig. Daar de vilders in den regel hun belang 1 boven de volksgezondheid, zijn ze in hun optreden tegen beambten van den keuringsdienst gewoonlijk ruw en onbeschoft. Dat de verhouding tusschen genoemde belang hebbenden en ambtenaren van den keuringsdienst dus van min of meer gespannen aard ïs.is begrij pelijk, het tegendeel zou zelfs abnormaal zijn. verder moet nog worden gememoreerd, dat het vleeseh, afkomstig van dieren, geslacht door den koudslager, in den regel terecht komt bij sommig gewone slagers, die het vleeseh tegen normalen priis verkoopen. De rijksvleeschkeuringswet zal dan ook het vleeseh, afkomstig van uit nood geslachte dieren en het voorwaardelijk goedgekeurde vleeseh doen verkoopen aan particulieren ouder gemeentelijk toezicht buiten de gewone winkels om. De Directeur v. d. Vleeschkeuringsdienst. HAAN. 't prestige van den heer Grunwald beter ware ge weest, indien hij zijn zeer lichtvaardig geschreven artikel in de pen had gehouden. D. VAN STAVEREN. Directeur der Gemeentelijke School bioscoop te 's-Gravenhage. Den Haag, 16 Juni 1920. Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie-kolonies. 24 Juni is voor de vereeniging, behartigende de sanitaire belangen van onze jeugd, een historische dag. Na de misère van de verloopen jaren is er weer een opbloei van belangstelling. Uitbreiding van het getal koloniehuizen was na verbetering der bestaande onafwijsbaar. Maar 't kostte geld, veel geldbuiten de toenemende kos ten voor verpleging. Maar 't geld kwam er. Hoe kon 't ook anders! Een nieuw koloniehuis „Ons Genoegen" te Oost- voorne werd aangekocht en ingericht. Dit nu wordt 24 Juni, dus Donderdag a.s., geopend, tot bijwoning van welks opening alle belangstellenden worden uitgenoodigd. Ter gelegenheid van die opening zal op alle koloniehuizen van 't Genootschap de daarvoor ont worpen „vlag" worden geheschen, die voortaan van de koloniehuizen wapperen zal: „onze eigen Genootschapsvlag". Allerwege in den lande zal op dien dag het Ge nootschapsinsigne, een speld-vlaggetje, reproductie van de groote vlag, publiek te koop aangeboden worden. In de stad onzer inwoning zal dit al op heel sympathieke wijze geschieden. Onze Oostenrijksche en Duitsche gastjes n.1. willen ter vergelding van hetgeen het Centraal Genootschap in de vorige jaren voor hunne landgenootjes deed op hun beurt nu hun .Hollandse!^ zwakke makkertjes helpen In plaats van kaarten. Verloofd GRÉ SPRUIT en J. A. SCHAGEN, cand. scheik.-Ing. Helder, 20 Juni 1920. Molengracht 39. 2e Vroonstraat 98 Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het plotseling overlijden van onzen geliefden Zoon, Broe der en Behuwdbroeder, den Heer A. VADER, in leven Sergeant-machine drijver a/b. van Hr. Ms. „Hertog Hendrik", Ned. Oost-Indië, in den leeftijd van 37 jaar. H. Vader. M. Vader den Helder, n le Mair— Vader. E. D. le Mair. J. Vader. Amsterdam,.' M. Vader Kossen. t A. Dunk- Vader. E. Dunk. Jb. Vader. J. Vader— Kossen. (T. Blaüwboer- Vader. f L.Blauwboek. i S. Rijkers den Helder,Vader. C. Rijkers. Heden ontvingen wij be richt van het plotseling overlijden van mijn innig geliefden Echtgenoot en mijn kind zorgzamen Vader, den Heer AARJEN VADER, in leven Sergeant-machine- drijver a/b. van Hr. Ms. „Hertog Hendrik", Ned. Oost-Indië, in den leeftijd van 37 jaar. Namens zijn diep bedroefde Vrouwen Kind, Wed. A. VADER - de Heldt. MARIETJE VADER. Westgracht 20. Eenige en algemeene kennisgeving. den Haag, deD Helder, Breezand, Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het plotseling overlijden van onzen Zoon en Zwager, den Heer A. VADER, in leven Sergeant-machine drijver a/b. van Hr. Ms. „Hertog Hendrik", Ned. Oost-Indië, in den leeftyd van 37 jaar. Wed. C. Li DE HELDT. C. P. DE HELDT (Rotterdam1. G. P. DE HELDT. J. J. DE HELDT en Verloofde. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht kennis te geven, dat na een lang durig en smartvol lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacrementen der Ster venden, is overleden onze geliefde Echtgenoote en Moeder, Mej. NEELTJE DE WIT, Echtgenoote van Cornelis Delfos, in den ouderdom van 46jaar. Helder, 19 Juni 1920. Achterstraat No. 29. Uit aller naam, C. DELFOS en Kinderen. Burgemeester en Wethouders van HELDER brengen ter algemeene kennis, dat zijn uitgeloot van dé geldleening van Tegen overgifte der obligatiën met daarbij behoorende coupons zal de aflossing resp. op 1 Sep tember en 31 December 1920 plaats hebben ten kantore van de Associatie Cassa te Amsterdam en den Gemeente-Ontvanger te Helder. Helder, 21 Juni 1920. Burgemeester en Wethouders van Helder, W. HOUWING. De Secretaris, J. KAMMAN. De Heer en Mevrouw H. B. OUDKERKElte danken hierby voor de belangstelling bij de ge boorte van hun dochter onder vonden. Gevraagd spoedig moge lijk een flinke Dienstbode, v. g. g. v. Zich aan te melden tus schen 7-9 uur n.m.Weststr. 45. V Met ingang van 1 Juli 1920 wordt op bovengenoemden tram weg eene gewijzigde dienstregeling ingevoerd. Strooibiljetten vermeldende den loop der tramtreinen zijn op de stations van d*e tram en bij de conducteurs verkrijgbaar. Gevraagd een DAG-DIENSTBODE Adres: Spoorstraat 36. Betrekking gezocht door Verpleegster, bij kinderen, hulp behoevende Dame of assistente in de Huishouding (geen zwaar werk). Brieven letter G. L., Boek handel P. SPRUIT, Kanaalweg. Te koop een Simplex MEISJES RIJWIEL en een gewoon DAMES RIJWIEL. AdrebKl. Duitstraat47. Ter overname aangeboden HUISHOUDSTER gevraagd. Adres: E. VAN HOVE, Langestraat 75. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd een nette Jongen of Leerling. AdresHeijman, Hoofdgracht. of MEISJE gevraagd. Adres: Boekh. DUINKER, Spoorstraat. Gevraagd een nette Commensaal of Weduwnaar, met 1 of 2 kinde- ren. Br. onder Nr. 813, Bureau van dit blad. Zeer goede broodwinning voor jonge kracht. Levenspositie. Brieven letter D Boekhandel MAAS. Te koop aangeboden wegens omstandigheden, tegen billijken prijs, een MOTORRIJWIEL. Te be vragen: Bureau van dit blad. Te koop aangeboden een leegstaand HUIS aan de Bin nenhaven te Nieuwediep. Des- gewenscht kan de helft als eerste hypotheek geplaatst worden. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP. Burgerwoonhuis te koop, staande Achtergr. Westz. Nr. 3 (mooi uit zicht). Te bevr.De Ruy terstr. 64. Tengevolge van het op zijn daartoe gedaan verzoek tegen 15 Juli a.s. verleend eervol ont slag aan den tegenwoordigen functionaris, roept het Bestuur van den Polder Eijerland op Texel hij dezen sollicitanten op naar de gecombineerde betrek king van voor polder Eijerland, op een totaal salaris van f 1200 's jaars en vier jaarlijksche ver hoogingen van f 100 tot een maximum van f iSOO.bene vens vrije woning en tuin te de Qocksdorp. Indiensttreding 15 Juli a.s. Sollicitanten kunnen inlich tingen bekomen en moeten hunne sollicitatie schriftelijk indienen bij den Dijkgraaf van Eijerland: H. FLENS te den Burg vóór 4 Juli a.s. Het Bestuur van Polder Eijerland voornoemd H. FLENS, Voorzitter. C. PEREBOOM, Secretaris. Texel, 21 Juni 1920. Ter vervulling van vacatures, o. a. te Aalsmeer, Haarlem, Pur- merend, Schagen, Wormerveer en Zaandam, zal omstreeks me dio Juli ten Inspectiebureele te Amsterdam een Examen worden afgenomen voor Leerling-Tele foniste hij den interlocalen dienst. Leeftijd der candidaten 1723 jaar. Eenige kennis van Fransche, Engelsche en Duitsche taal vereischt. Nadere inlichtingen ten Tele- graafkantore Nieuwediep, An kerpark. Gevraagd Bollenpellers of peisters, door G. A. PREIJDE, Breezand (N.-H I Te huur aangehoden een gemeu- j bileerde ÉTAGE, geheel vrij, op drukken stand, bestaande nit 4 kamers en groote keuken. Des- gewenscht ook gedeeltelijk. 1 Adres: Bureau van dit blad. De Heer G. SIJDZES, benoemd hoofdcommies-redacteur ter se cretarie alhier, vraagt tegen lSep- tember a.s. een flink BURGER WOONHUIS te huur. Aanbiedingen onder Nr. 815, aan het Bureau van dit blad. Te koop het leegstaand HUIS Breewaterstraat Nr. 24. Te bevragen bij de Makelaar P. PUINBROEK, Keizerstraat 39, KENNISMAKING. Twee Schrijvers (K. M.) wen schen langs dezen weg in kennis te komen met twee jonge DAMES, oud 18 k 20 jaar, om de a.s. Ker- misweek zoo droog mogelijk gezamenlijk door te brengen. Brieven, liefst met portret, hetwelk op eerewoord wordt teruggezonden, te richten onder motto „Schrijvers", aan het Bu reau van dit blad. Te koop een zoo goed als nieuw HEERENRIJWIEL.Prijs f 65.—. Adres: Fabrieksgracht 7. Te koop voor billijken prijs twee Burgerwoonhuizen in de Emmastraat, waarvan één direct te aanvaarden. Brieven onder No. 801, Bureau v. d. blad. Billyk ter overn. aangeb. prima zwaar Motorrijwiel, met kickst. en 3 versn., lamp en snelheidsmeter, merk F. N. type 700. Gegaran deerd zonder eenig gebrek. AdresW. Heeroma, Kanaal w. 26. Te koop een Kruidenierswinkel- Inventaris, ook gedeeltelijk. Adres: H. DE VRIES, Jan in 't Veltstraat 95. Te huur met 1 Juli, voor 2 Vrienden, een vrije Slaapkamer. Adres: Bureau van dit blad. Te koop 6 Kippen, 1 Haan en Kuikens. Adres: Breestraat 53. Te koop een HUTKOFFER. Adres: 2de Vroonstraat 81. Te koop een Electr. Inst. van Indian, type '19, compleet. Adres: 2e Vroonstraat 67. AfdeelingHELDER. Gevraagd tegen 15 Juli zonder kinderen, voor alle voor komende werkzaamheden (inwo nend). Brieven met volledige inlichtingen aan de Directrice. Persoonlijk bezoek alleen na j oproep. Gevraagd een Dienstbode, voor dag en nacht, als hulp in de i huishouding. Wasch buitenshuis. Adres: Keizerstraat 90. Flinke DIENSTBODE gevraagd, klein gezin, wasch buitenshuis. Loon f5.per week. Zich aan te melden tusschen 6 en 7 uur: Plantsoenstraat 3. Wordt gevraagd een aankomend Winkelmeisje, bijA. Coltof, hoek Kroonstraat en Keizerstr. Gevraagd, wegens ziekte der tegenwoordige, een net Dagmeisje of Werkster, voor halve dagen. AdresMevr. DOEDENS, West straat 35. DAMESMODE-ARTIKELEN. Gevraagd een flinke Juffrouw, ter assistentie in de Zaak, bekend met naaien en genegen in eene kleine huishouding behulpzaam te zijn. P.G. Intern. Brieven onder Nr. 812, aan het Bureau van dit blad. gevraagd, voor direct. Loon f 24 per maand. Zonder goede getuigen onnoo- dig aan te melden. Adres: S. HERSCHEL, Koningstraat 23. met hun' koloniewerk. Zij zullen daarom dq vlag getjes te koop aanbieden en wij vertrouwen met hen op een gretige aanvaarding van 't gepresen teerde en een milde belooning van de verkoop stertjes, die wat graag een beduidende bate aan het bestuur der vereeniging willen afdragen. Met onzen voorloopigen dank aan hen, die tot dusver mee werkten om' deze vlaggetjesdag moge lijk te maken en rekenende op de sympathie voor het werk der vereeniging: het te kort aan levens energie te stuiten in zijn gang omlaag en op te voeren zoo hoog mogelijk, bevelen wij de vlag van het Centraal Genootschap ieder aan. Dat ieder zich tooie met onze vlag op 24 Juni ter wille van het zwakke kind. VISSCHERIJ BERICHTEN. 19 Juni. Aangebracht door 45 korders: 870 ton gen p. stuk ƒ0.60 a 0.70; 39.50 middeltougen p. stuk f040 a 0.45; 4230 kleine tongen p. stuk ƒ0.15 k 0.18; 169 tarbotten p. stuk 2.50 k 6; 64 kisten zetsehol p. kist f 6 a 9; 244 kisten kleine schol p kist ƒ2.50 a 5; 104 kisten schar p. kist 4 5 6; 30 kisten pietermannen en poonen p. kist 6 a J: door roggevisschers: 250 roggen p. stuk 0.o2 a 0.41; door geepvisschers: 30 tal geep p. tal 1.40 a 5 75 20 Juni. Door 3 korders; 180 middeltongen p. stuk 0.35; 150 kleine tongen p. stuk ƒ0.15; 6 kisten kleine schol p. kist f 4; 2 kisten schar p. kist ƒ3; door geepvisschers: 32 tal geep p. tal 5.25 5 7.10. •MARKTBERICHTEN. Broek op Langendiik, 21 Juni. Sehotsehe muizen 11.4014.80: schoolmeesters 11.4014.30; drielingen 3.606.60 kleine 1.90—2.20 per 100 K.G.; boswortelen 4.10—4.7) per 100 bos. Purmerend, 22 Juni. 15 stapels Fabriekskaas per 50 K.G. 74.50; 45 stapels boeren kaas, idem 76.50; 3 stapels Goud- sche kaas idem 72; 1302l/> K.G. beter per K.G. 2.70 2.75; run deren: 185 vette p. K.G. ƒ1.80 f 2.30; 278 melke en gelde p. stuk 350 600; 12 stieren; 60 paar den ƒ200 ƒ500; 63 vette kalve ren p. K.G. 2 2.30; 291 nuch tere id. p. stuk 20 60; 216 vette varkens p. K.G. 1.56 a 1.76; 63 magere id. p. stuk 52 ƒ85; 65 biggen p. stuk ƒ35 55; 407 schapen 50 85; 284 lammeren 25 a 36; 24 bokken; kipeieren p. 100 stuks ƒ12.50 ƒ13.50.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 3