REGENJASSEN HERMAN NYPELS, 1 HELDER. f$*0Ïw.$)OOr geepvi8schers: 50 tal geep p. U1 In gummi en waterproof, ONMISBAAR IN DIT KLIMAAT, SPECIAAL VOPRDEELIGE aan biedingen tijdens de in het Kleedingmagazijn R ta {uw*&&SZSV&& KrSt ïïS'iKSzd,5 W"h« TkESSPta "'XT.ir6*8"' Cl over het algemeen te hoog is om een druk gebruik te verwachten, verdient deze zaak, die in eene lang gewenschte behoefte voor ziet, zeer zeker gesteund te worden. Mogelijk vindt men dan later wel een gelegenheid om deze goed-ingerichte, aan alle eischen vol doende inrichting ook voor het groote pu bliek tegen gereduceerden prijs open te stellen. Zeilwedstrijden K. M. J. C. Ook Zaterdag werden de wedstrijden der Kon. Marine Jachtclub door schitterend zeil- weer begunstigd. De uitslagen in de verschillende klassen waren als volgt: Sloepen met fantasietuig gestuurd door officie ren van de Kon. Marine. De wisselbeker van de K. M. J. C. werd gewonnen door sloep type B», gestuurd door luit. t. z. Hendrikse. iste prijs sloep type B; gestuurd door luit. t. z. 2e klasse P. J. Hendrikse van Hr. Ms. „Atjeh". Tijd 3.1.7. 2de prijs sloep type Bi gestuurd door luit. t. z. 2e klasse F. J. W. de Ronde van Hr. Ms. „Me dusa". Tijd 3.22.50. 3de prijs sloep type Bs gestuurd door luit. t. z. 2e klasse D. Hetterschij van het Kon. Inst. van de Marine. Tijd 3.29.20. Sloepen type Bi en B2 met modeltuig. gestuurd door onderofficieren of manschappen. Wisselprijs de „De Ruyterbeker", uitgeloofd door de Vereeni- ging „Het Nederlandsche Zeewezen": iste prijs sloep type Bi bestuurd door kwartier meester H. J. Bierman van de Marinekazerne. Tijd 3.5.5. 2de prijs sloep type Bi gestuurd door kwartier meester P. Th. Reyer van Hr. Ms. Wachtschip Willemsoord. Tijd 3.8.20. 3de prijs sloep type B2 gestuurd door matroos ie klasse T. J. Kerker van Hr. Ms. „Emma". Tijd 3-10.23. 4<le prijs sloep type Bi gestuurd door bootsman J. C. W. Bootsma van de Marine Kazerne. Tijd 3.11.33. Sloepen type B3 met modeltuig, gestuurd door onderofficieren en manschappen. Wisselprijs de „De Ruyterbeker", uitgeloofd door „Het Nederlandsche Zeewezen" en ie prijs bootsman J. Lub van Hr. Ms. „Atjeh". Tijd 2.51.47; 2e pr. bootsmansmaat P. Heerschap van Hr. Ms. „Gelderland". Tijd 2.52.50. Handicapklasse B: ie prijs „Fortuyn" van de Kon. Marine Jachtclub, stuurman J. Doorman. Tijd 3.49.7. (Alleen over de baan). Handicapklasse C: ie prijs „Violet", van H. J. Pluygers. Tijd 3.25.50. Handicapklasse D: ie prijs „Flamingo" van A. C. Meyer. Tijd 2.47.45. Handicapklasse W: ie prijs „Matchicke" van Kon. Mar. Jachtclub, gestuurd door W. v. d. Don ker. Tijd 2.40.3. Regenboogklasse: ie prijs „Waternymph" van Kon. Inst. v. d. Marine, stuurman C. W. Slot. Tijd 2.49.27. Middelboeiers van 7.5 tot en met 9.5 W.M.: ie prijs „Frans Naerebout", van N. A. Bernhard, Am sterdam. Tijd 3.30.22 (alleen over de baan). ,.I)e Koopman van Venetië" in „Casino". Zooals wii reeds eerder vermeldden, treden in „Casino" gedurende de eerste 4 dagen der kermis- week de ..Gecombineerde Tooneelisten" (Kon. Ver. „Het Ned. Tooneel"), waarbij Louis Bouwmeester en zijn zuster. Mevr. MannBouwmeester, op. Als openingsvoorstelling wordt a.s; Zondag het be roemde tooneelspel van Shakespeare: „De Koopman van V enetië" gegeven, waarin Louis Bouwmeester de groote Shylock-rol zal vervullen. Het „Deventer Dagblad" van 8 Juni j.1. schrijft over deze voor stelling: „Hou wineester's „Shylock"-prijzen, het is uilen naar Athene dragen, maar wij constateeren hier toch even, dat zijn creatie ons weer geroerd heeft tot in het diepste van ons gemoed. De „Koopman" zelf zou zonder de figuur van Shylock die. merkwaardig genoeg, juist op zijn dood aast! reeds lang gestorven en begraven zijn en de ver tooning van gisteravond was ondènkbaar zonder den kolossus Bouwmeester, die ons pakte in zijn klauwenden greep, zooals hij 't zijn vijand Antonio deed. Naast Bouwmeester, het behoeft geen betoog, hadden de anderen een ondankbare taak. Toch moge hier een woord van lof aan Henriëtte van Kuijk in de rol van „Portia", aan Schwab als „Koopman', aan Arnoldi als clownsfiguur „Lan- celot" en aan Annie W#stdijk als „Nerissa" niet achterwege blijven, terwijl Lily Bouwmeester extra dient geprezen om haar sobere, lieftallige „Jessiea", de aanminnige dochter van den afgrii- selijken Shylock." BINNENLAND. De ex-Keizer. „De kwestie der uitlevering geen verder bloedvergieten waard". Londen, 28 Juni. In antwoord op een vraag in het Lagerhuis aangaande de weigering van Nederland tot het uitleveren van den voormaligen Duitschen Keizer, zeide Lloyd George dat deze 'kwestie geen verder bloed vergieten waard is. Hij voegde er aan toe, dat naar hij meende het niet wenschelijk is om geweld te gebruiken ten opzichte van de mogendheid die geweigerd heeft den ex-kei zer uit te leveren. Bottomley vroeg of Lloyd George werke lijk meende dat het bloedvergieten met zich mede zou brengen door er bij Holland op aan te dringen den ex-keizer uit te leveren. Lloyd George antwoordde dat Nederland de uitlevering geweigerd heeft en dat er slechts een middel is, waardoor wij een land kunnen dwingen. In antwoord op een ver dere vraag of de uitlevering van den ex-kei zer niet uitdrukkelijk op elke verkiezings meeting in Engeland was beloofd, verklaarde Lloyd George niet bewust te zijn dat eenige belofte was gegeven dat „we zouden dwingen den ex-keizer uitgeleverd te krijgen van een neutrale mogendheid die weigerde hem over te geven". Invoering van de Arbeidswet. Naar wij vernemen, zijn thans alle alge- meene maatregelen van bestuur, noodig voor de invoering van de Arbeidswret voor fa brieken en werkplaatsen gereed en om advies aan den Hoogen Raad van Arbeid gezonden. Tramstaking. Het uitbreken van een tramstaking te Den Haag wordt meer en meer waarschijnlijk. Een ministerieele reprimande. Op het j.1. gehouden congres van den Cen- traleu Bond van P. T. T. personeel werd een resolutie aangenomen, betreffende het afwij ken van de adviezen van de Commissie van Beroep door den Minister van Waterstaat. De Bond ontving daarop het volgend ant woord van den Minister: Naar aanleiding van de toegezonden reso lutie van het Congres van uwen Bond, heb ik de eer u te berichten, dat vorm en toon dier resolutie niet zijn, zooals ik van een bond van post-, telegraaf- en telefoonperso neel meen te mogen verwachten. Overigens merk ik u op, dat ten slotte de verantwoording voor het opleggen van een straf bij mjj berust en de beoordeeling of het advies der Commissie van Beroep al dan niet kan worden gevolgd, derhalve een zaak is, waaromtrent door mij en niet door het personeel wordt beslist. Gisting onder het spoorwegpersoneel. Onder het spoorwegpersoneel heerscht den laatsten tijd gisting naar aanleiding van de dienst- en rusttydenregeling en de loonen. Zondag werd in de zalen en den tuin van Tivoli te Utrecht een demonstratief congres van spoorwegpersoneel gehouden, dat als zoo- dig uitstekend geslaagd mag worden genoemd. De groote en de kleine zaal van Tivoli, alsmede de tuin, waren reeds lang vóór den aanvang gevuld en onder de duizenden aanwezigen heerschte een verbitterde geest, zich uitend in heftig gefluit. De heer P. Moltmaker voerde, namens de drieorganisaties, het woord en wees op de voorstellen tot samenwerking, welke door de directie afgewezen werden. De heer J. H. Pe ters, secretaris van den B. A. N. S., sprak over de dienst- en rusttijden. In December 1918 verklaarde de directie met het beginsel van den 8-urigen werkdag in te stemmen, alsmede met den wekelijkschen rustdag, welke beloften in latere conferenties werden bevestigd, doch niet gehouden werden, trots het Kon. Besluit no. 1072. Daarem had spr. op het congres te Arnhem ook gezegd het vertrouwen te hebben verloren in de directie. Het antwoord van den Minister op de interpellatie-Kleerekoper in de Tweede Kamer noemde spr. onbevredi gend. Over de salarieering werd gesproken door den heer J. Dekker, Voorzitter van den Neutralen Bond van Spoorwegpersoneel. Het loon werd in vergelijking met dat van gemeen- tepersoneel onvoldoende genoemd. Op het oogenblik is de zaak bij den Loonraad aan hangig, maar dat duurt te lang en bovendien is het voorgestelde standaardloon van t'32. per week onvoldoende. De heer Moltmaker wees er daarna op, dat absolute onwil by de directies voorzat. De directie aanvaardt de consequentie, zegt ze; welnu, dat hebben wij eveneens te doen als de directie ons een weg opdrijft, dien we zelf niet willen. (Luid applaus). Onze orga nisatie heeft een bepaalde conclusie genomen Zondag in haar algemeene vergadering. Sta king moet het uiterstemiddelbly- v e n. We zullen in de komende weken het personeel gaan rijp maken voor het lydel ij k verzet (Luid ap plaus en gejuich). Het zal een moeilijk werk zijn, daar men ons in 1903 het stakingsmiddel ontnomen heeft, doch het moet er van komen. 'W anneer men de reglementen stipt uitvoert, kan men u niets maken, doch het zal een chaos worden. (Luid applaus). We zullen deze week de Kamerleden bezoeken en hun aantoonen, hoe het met het personeel gesteld is en de houding dezer reactionnaire regee ring en directie bespreken. Voor „Tivoli" werd vervolgens de stoet opgesteld met banieren, die door een groot deel van de stad naar het station trok. Van politie in uniform was niets te zien; slechts een viertal rechercheurs begeleidde den stoet, die precies 25 minuten lang was. Op het Stationsplein werd de stoet door den heer Moltmaker met een korte toespraak ont bonden. Een droge kennis. „Gedurende de drooggelegde kermis te De venter werden er 27 processen-verbaal wegenis openbare dronkenschap opgemaakt tegen 13 gedurende de natte kermis van verleden jaar." Naar aanleiding van bovenstaand, ook door ons overgenomen berichtje, wijst men ons van drank bestrijderszijde op de tegenspraak, die de Deventer correspondent van „Het Volk" daarvan geeft. „ik heb omtrent de 27 processen-verbaal inlich tingen ingewonnen bij den voorzitter van het De venter Drankweer Komité, aldus schrijft de eorr.. die juist een onderhoud hieromtrent had gehad met den kommissaris van politie. Deze had hem ver klaard, dat voor hem deze cijfers niets beteeken- den, en erkend moest worden, dat de kermis van dit jaar veel minder luidruchtig geweest was, dan die van vorige jaren, iets wat ieder onbevooroor deeld getuige zal moeten toegeven. Nu niet dat zinloos gehos van half of driekwart dronken men- schen. En het spreekt dan ook vanzelf, dat thans de enkele gevallen van dronkenschap veel meer moesten opvallen dan vroeger. Toen schijnen de agenten wel een heel of half oog dichtgedaan te hebben, wat hier b.v. uit blijken kan, dat op de altijd drukke kermis, Donderdag het vorige jaar, geen enkel proces-verbaal werd opgemaakt. Of er toen geen dronkenschap-voorkwam? We weten wel beter. Maar het vorige jaar schijnt alleen van de allerergste gevallen werk gemaakt te zijn. Moge lijk was het toen onbegonnen werk om alles tegen té gaan. Nu had de politie veel meer de handen vrij, en waarschijnlijk hebben ze het overigens zeer loffelijke voornemen opgevat, aan de nieuwe verordening flink de hand te houden, en elke zicht bare overtreding, alles wat streed tegen de geeat der verordening, direkt tegen te gaan, ondanks de meerdere processen-verbaal dus een stillere kermis. En dit veranderde karakter, wat zeker toch wel een gevolg zal zijn van het mindere drankgebruik in 't algemeen genomen, manifesteerde zich in het veel mindere gebruik, dat er gemaakt is van de lawaaierige kermisvermakelijkheden als 8-baan kop van jut, etc., terwijl de schouwburgen iederen avond overvol zaten, en eigenaars van kramen te kennen gaven, goede zaken gemaakt te hebben. Uti de meerdere processen-verbaal mag dus geenszins afgeleid worden, dat de dronkenschap dit jaar erger is geweest en dat het tapverbod heeft gefaald. Openluchtspelen Bergen (N.-H.). De openingsvoorstelling van de openluchtspelen te Bergen, ouder directie van Jacq. Sluyters Jr. artistieke leiding Charles Gilhuys en Coen Ilis- sents, zal plaats hebben op Zaterdag 3 Jul5 a.s. met „De dochter van Roelant", romantisch ridder spel in 4 bedrijven door Henri de Borniei in de vertaling van Alberdingh Tliijm. Korte Berichten. Het N. Y. V. heeft besloten een groot permanent fonds te stichten tegen stakingen en uitsluitingen. De 5e Jaarbeurs (Intern.) zal in September 1921 worden gehouden. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLANI). Verbetering der Waterwegen. Enkele weken geliakn deelden we reeds de sa menstelling mede van ae door Ged. Staten benoem de commissie die een onderzoek zal instellen naar de vraag, welke werken zullen moeten worden uit gevoerd en welke regelingen van waterstaatkundi gen, administratieven en financieelen aard zullen moeten worden getroffen, teneinde te geraken tot een stelsel van goede waterwegen op het vasteland in het noordelijk deel van Noord-Holland, voorna melijk in West-Friesland. Het is de bedoeling van Ged. Staten dat bij de heantwoording van deze vraag zoowel de techni sche als de financieele uitvoerbaarheid van de wer ken onder het oog zal worden gezien en tevens on derzocht zal worden, in hoeverre de gemeenlegging van Schermer- en Raaksmaatsboezem ter bevorde ring van het schecpvaartbelang wenschelijk is, ojr welke wijze het Noord-Hollandsch kanaal meer dan tot dusver als vaarweg tot zijn recht kan worden gebracht en welk verband gelegd zal moeten wor den met de werken, welke tengevolge van de af sluiting en gedeeltelijke droogmaking van de Zui derzee zullen worden uitgeoverd. Ged. Staten vragen voor dit onderzoek een crediet van 25.000. Ingezonden mededeeling. Zomer-Opruiming, UIT OOST-INDIE. Brand op de „Maetsuycker". Batavia, 24 Juni. Aan boord van het s.s. „Maetsuycker" der Kon. Pak. Mij. is brand uitgebroken. Het geheele bovenschip is af gebrand. Honderdzeventig paarden zijn ver brand. Het schip kon veilig Laboeanhadji bereiken, ondanks het onklaar geraken van het stuurgerei. De „Singapore" en „Van Riemsdijk" der Kon. Pak. Mij. zijn geïnstru eerd uit Soerabaja op te stoomen ter assisten tie. De „Maetsuycker" voer in zoogenaamden paardendienst van de kleine Soenda-eilanden naar Soerabaja. Bij de ramp zijn verdronken de zoon van den heer Lesèpessy(?) en vier kinderen. Aanvankelijk waren er twintig vermisten, waarvan inmiddels elf zijn terechtgekomen. De „Maetsuyker is onder eigen stoom naar Soerabaja vertrokken. BUITENLAND. De conferenties te Brussel en Spa. Londen, 28 Juni. De conferentie te Brus sel, zegt een Exchange telegram, begint Vrij dag. Millerand zal Donderdag Parijs verla ten en Lloyd George komt ook dien dag te Brussel aan. Zondagavond gaan de gevol machtigden van Brussel naar Spa, waar Maandag de algemeene bijeenkomst plaats heeft, waaraan ook Duitschland deel zal ne men. Men verwacht, dat de Duitsche afvaar diging zal bestaan uit Fehrenbach, de rijks kanselier, dr. Simons, de minister van bui- tenlandsche zaken en dr. Gessier, de minis ter van rijksverdediging. Italië en Albanië. Belgrado, 26 Juni. De „Pravda" maakt een telegram uit Skoetari openbaar, waarin groo te gebeurtenissen in den omtrek van Skoe tari worden aangekondigd. De Italiaansche troepen te Skoetari en de nieuwe ontscheping van troepen te San Giovanni prikkelen de Albaneezen ten zeerste, die aangemoedigd zijn door de gevechten bij Walona. De „Franco* Balkan" hevat een telegram uit Bebra, waarin wordt gemeld, dat de ge vechten tussohen de Italianen en Albanee zen een grooten toeloop van vluchtelingen aan de Servische grens tengevolge hebben. DUITSCHLAND. Fehrenbach in den Rijksdas. De rijkskanselier Fehrenbach heeft Maandag een rede in den Rijksdag gehouden, waarin hij er den nadruk op vestigde, dat de nieuwe regeering zich haar verantwoordelijkheid jegens het Duitsche volk volkomen bewust is. Als een donkere onweerswolk hangt het verdrag van Versailles boven Duitsch- land; de last, welke het land opgelegd is, is onge- hoofd zwaar, maar wij moeten dien zoo goed mo gelijk trachten te vervullen. De legersterkte moet verminderd worden eerlijk en zonder achterbaks heid. De spr. wees er op, dat de afgetreden regee ring ten aanzien van de nakoming der vredesvoor waarden meer gedaan heeft dan bij de verschrik kelijke moeilijkheden was te verwachten. Dat niet alle voorwaarden zijn nagekomen is niet het gevolg van kwade trouw, maar van toestanden, waarte gen zijn goede trouw niet opkon, voornamelijk het groote wantrouwen tegen Duitschland. Onze eerste taak zal zijn onze tegenstanders te overtuigen, dat in het Duitsche volk de droom van een geweld- politiek en de gedachte aan weerwraak niet post zullen vatten. Wij zijn de medewerkers van alle volken, die door den oorlog geleden hebben. Vooral wij, als overwonnenen, zullen hard moeten werken maar dan moet men niet het onmogelijke van ons eischen. Wij moeten weer levenskrachtig gemaakt worden. De regeering zoowel als het Duitsche volk is bereid zijn arbeidsvermogen in dienst te stellen van den echten volksvrede. Wat de binnenlandsche politiek betreft is de eerste zorg der rijksregeering het herstel van het and op den grondslag van den bestaanden republi- keinschen regeeringsvorm. Daartoe is eensgezind heid binnenslands noodig. Reorganisatie van de rijksweerbaarheid zal de kloof tusschen volk en leger moeten dempen. De financiën moeten op een gezaonden grondslag worden geplaatst, waarbij nie mand zich zal mogen onttrekken aan de komende zware lasten. Met dankbaarheid herdacht de kan seher de edelmoedige hulp uit het buitenland ten aanzien van de voedselvoorziening. Tenslotte deed hij een beroep op de medewerking van de arbeiders klasse, omdat alleen door eendrachtig samenwer- ken net herstel van Duitschland mogelijk is Nadat de rijkskanselier gesproken had, nam Scheiflemann het woord. Hij zeide, dat de regeerinv den krachtigsten tegenstand zou ontmoeten indien zij den grondslag verliet, waarop zij beloofd heeft zich te plaatsen. Hij laakte voorts de houding dor onafhankclijken, en waarschuwde de regeerine niet verder naar links af te zakken. Er moeten aller eerst maatregelen worden genomen tot bestrijding van de werkeloosheid en den woningnood J ode bour, van de onafhankelijken, zeide. dat dezen slechts kunnen medewerken aan een regeer ine die hun program aanvaardt. Dit was in antwoord on eene uitlating, aan net slot zijner redevoering van Fehrenabch, die een beroep deed op hun mede werking. Blijkens de uitlatingen in de bladen heeft de rede van den rijkskanselier allerwegen een gunstigen in druk gemaakt. De soc.-dem. pers schort haar cri" tiek op totdat de daden der regeering aanleiding daartoe geven. De „Lokal-Anzeiger" deelt verschillende bijzon derheden mede over een dreigenden communisti schen opstand in Duitschland. die zich ook ovnT Oostenrijk. Polen en Italië zal uifstrekken Burgerlijke Stand der gemeente Helder van 2628 Juni. BEVALLEN: A. Wittersde Boer, z.; R Hol lenberg—Goudswaardt, z.; E. C. Agg'enhnz-h-J Mulder z.; J. S. M. M^C. Luijckx—Moorman, d G. P. Vermaas—den Broeder, z.; J. de Bóer- Kramer. z. OVERLEDEN: P. Bulsman, 69 jaar. MARINEBERICHTEN Het eskader in Indië. In aansluiting aan ons vroeger bericht, dat het in de bedoeling ligt de Nederlandsche scheeps macht in Nederlandsch-Indië met een pantserschip te verminderen, verluidt nader, dat, als gevolg van dezen maatregel, het Nederlandsch eskader in Indië zal worden ontbonden met opheffing van het eskader-commando.. Het uitvallende schip onzeker is nog of dit Hr Ms „Hertog Hendrik" of Hr. Ms. „Tromp zal zijn zou in elk geval in Indië blijven als reserve voor het in dienst blijvende schip. De uit O.-Indië teruggekeerde officier van ge zondheid le kl. bij de zeemacht L. Hendriks wordt 1 Juli a.s. te Amsterdam geplaatst. Luit ter zee 2e kl. J. van den Broek d'Obrenan is uit Ó.-Indië hier te lande teruggekeerd en wordt ter beschikking gesteld. LEGERBERICHTEN. Overgang naar de Landweer. Op 1 Augustus a.s. zullen naar de Landweer overgaan: de dienstplichtigen der militie-lichting, behoorende tot de infanterie de wielrijders hier onder begrepen de vesting-artillerie, de pon tonniers, de genietroepen, de hospitaal-soldaten en de administratietroepen, wier bij de Militiewet be paalde diensttijd op 31 Juli 1920 eindigt (dat is 111 hoofdzaak het geval ten aanzien van hen, die deel uitmaken van de militielichting 1914 en in den loop van dit jaar een zesjarigen dienst bij de mi litie hebben volbracht of nog zouden volbrengen). De militieplichtigen. werkzaam bij de Motorafdee- ling. moeten voor wat den overgang naar de Land weer betreft, worden beschouwd als bij die afdee- ling gedetacheerd. Bevinden zich onder ben per- sonen. wier militiediensttijd op 31 Juli 1920 ein digt. dan gaan derhalve ook dezen op 1 Augustus a.s. naar de Landweer over, voor zoover zij in ver band met het vorenstaande moeten geacht worden te behooren tot één van bovengenoemde wapens of dienstvakken. De militie-onderofficieren van de Septeinber- ploeg der lichting 1919, van het wapen der infan terie, zijn in het genot van groot-verlof gesteld. De tweede luitenant C. J. Blokhuis, van het 10e rog. inf. te Haarlem, wordt op 1 Juli a.s. ontheven van zijne detacheering bij het 21e reg. inf. te Den Helder. Naar wij vernemen, zal de adjudant-onderofficier Duijne, van het 4e reg. vesting-artill. te Helder, binnenkort den militairen dienst met pensioen ver laten. Op 9 Juli a.s. zal een aantal dienstplichtigen van het 21e reg. inf. te Den Helder, worden gedirigeerd op het algemeen demobilisatiepark te Soesterbenr. ter vervanging van personeel, dat met groot-verlof huiswaarts vertrekt. Bij Min. Besch. zijn benoemd tot vaandrig bij de Xe Inf.-Brigade. de res.-sergeanten P. van der Borden, A. J. Maingay en A. A. Dibbets, resp. van het 16e, 22e en 22e reg. inf. De serg.-maj.-adm. A. Kiesewetter, van het 19e reg. inf. te Deventer, wordt gedurende zijne deta- eheering bij het 21e reg. inf. ingedeeld bij het 3e bat. van het korps te Den Helder. De gewijzigde regeling verhuiskosten voor do landmacht is thans mede van toepassing verklaard op de militairen, die vóór 1 Januari 1920 van de eene naar de andere standplaats zijn overgeplaatst, doch die wegens den heerschenden woningnood eerst na 31 December 1919 konden verhuizen. De e.v. Heilige Communie voor de Roomsch- Katholieke militairen van het garnizoen te Den Helder, zal worden gehouden op 3 Juli a.s. des ochtends ten 7 ure, in de R.-K. Kerk in de Nieuw- straat alhier. Te Texel zal op 14 Juli aA, in het schoollokaal te Den Burg, eene inlevering plaats hebben van de kleeding- en uitrustingstukken van de lichting landweer, die dit jaar in haar geheel wordt ont slagen. Te Wieringen zal die inlevering plaats hebben op 28 Juli a.s. in het Raadhuis. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Batjan, uitr., vertr. 23 Juni v. Colombo. Kangean arr. 25 Juni v. Java te Hamburg. Bintang arr. 28 Juni v. Java te A'dam. Helena arr. 26 Juni v. Oporto te A'dam. Orion arr. 27 Juni v. Napels te A'dam. Oranje, uitr., vertr. 25 Juni v. Suez. Bali, uitr., pass. 27 Juni Dungeness. Enggano, uitr., arr. 22 Juni te Sabang. Grotius vertr. 26 Juni v. Batavia n. A'dam. Prins der Nederlanden, uitr., arr. 27 Juni te Soiith- ampton. Rembrandt, uitr., vertr. 26 Juni v. Colombo. Kon. Hollandscke Lloyd. frisia, thuisr.. vertr. 25 Juni v. Lissabon. Limburgia vertr. 24 Juni v. Buenos Ayres en 25 J uni v. Montevideo u. A'dam. Gaasterland vertr. 28 Juni v. A'dam n. Buenos Ayres. Rotterdamsche Lloyd. Tosari, uitr., vertr. 26 Juni .v. Port Said. Besoeki, uitr., pass. 26 Juni Pantellaria. Heli, v. Rdarn n. Batavia, arr. 27 Juni te South- ampton. Djebres arr. 24 Juni v. R'dam te Norfolk. Djoeja vertr. 25 Juni v. Suez n. Calcutta. Kindjani, uitr., pass. 25 Juni Perim. Salatiga vertr. 27 Juni v. Philadelphia n. Pensa- cola. HollandAmerika Lijn. Maartensdijk, v. R'dam n. Havana via Antwerpen. pass. 24 Juni Vlissingen. Noorderdijk arr. 26 Juni v. Batavia te R'dam. Noordam vertr. 26 Juni v. N.-York n. R'dam. Weeterdijk arr. 28 Juni v. Baltimore te R'dam. ihemisto arr. 25 Juni v. R'dam te Tampa. Holl. O.-Azië Lijn. Baarn. uitr., pass. 27 Juni Dungeness. Kon. West-Indische Mtiildienst. Nickerie, thuisr., vertr. 23 Juni v. Madera. Lranus vertr. 24 Juni v. Sanchez n. Havre. van Kensselaer, uitr., pass. 25 Juni Ouessant. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Antenor, v. Java n. A'dam, arr. 26 Juni te Suez. JavaBengalen Lijn. Calcutta vertr. 23 Juni v. Calcutta n. Sabang. T Haven te Nieuwediep. 28 Juni Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar 4 Lmast schoener de Wadde. Hnlri (°re" \un Gadingen en vertrokken naar Huil het Engelsche s.s. Auricula. 29 Juni: Londen ÏÏV4" Harlingen en vertrokken naar neauen «et Eng. s.s. Herou. MARKTBERICHTEN. Hroek op Langendijk, 28 Juni. sche S W 50-21.90 per 100; Schot- 16 30 kok -i..J ®.30, schoolmeesters ƒ13 kool1210 hn 15.40. Aanvoer 482 bloem bol, t-lu bos wortelen. 283.450 K.G. aardappelen. Naar Oost-lndië. VerzendiHgs- weg. Datum van de ter post bezorging. Tijdstïp~dër laatste buslich ting aan het Postkantoor. Per zeepost via Amsterdam of' Rotterdam Per Eng.mail via Marseille ElkenVrydag elke* Dinsdag Woensd.*) 6.30 'say. 6.30 6.30 Naar West-lndië. Per mail [Eiken Dinsdag] 9^50~VnT Naar Hr. Ms. „Zeehond" te Aberde 9 en 10 Juli, 9.5Ö 'sm. 'en: 7, 8, Uitsluitend brieven, briefkaarten en aan geteekende stukken. n" VTSSCHERIJBERICHTEN. 20 Juni. Aangebracht door 33 korders- san gen p. stuk 0.75; 2280 middeltongen d rn0n" a 0.50; 2480 kleine tongen p stuk Fhi&K C,0-45 84 tarbotten p. stuk 3 4 6- 15 rn™° k °-20: 0-8°; 26 kisten zetschol d.'kist kisten kleine schol p. kist f 5 a 8- 54 ,114 GEMENGD NIEUWS. Een slachtoffer. De „Bredanaar" schrijft: zi.m de exploitatiekosten van ons blad dermate stegen, dat wij besloten hebben, de uitgav™van dit blad, met ingang van 30 Juni a.s. te staken." De brand in den kelder van het Paleis voor Volksvlijt. ,pa.rket heeft eveneens de overtuiging te' s&rSef» «Si 'een De politie is iemand op het spoor tegen wie vM Wmoet hiiVn Zk'D "erezen' in elk ge- (rntkln U i iUu 1J de brandstichting zijn be trokken. Het zal hem moeilijk vallen een alibi te woorden" arrestatie kan binnenkort verwacht Cantine-beheer. Naar gebleken is, is in den laatsten tijd het be- de cantine der Oranje-Nassau-kazerne te Amsterdam op zeer onverantwoordelijke wijze ge- voerd. Er blijkt een aanzienlijk tekort te z n Het vermoeden bestaat, dat de vroegere cantine-be- heerder, een landstormplichtig luitenant mal ver Op zijn vader geschoten. neogebracht ^iel gevankelijk uit Gameren bin- nogfngtntL^i 17"jan¥.e Jongen, verdacht van I?.?® doodslag op zijn vader. 1 Lu moeteü 'a morgens vroeg twist "ekregen hebben over een broek, die de zoon tegen'denIrin van zijn vader had aangetrokken, 's Middags kre- gen zij woorden over een op zolder staande kist li'p,, 4„ Z°°n zich Tilde toeëigenen. De vader Ie kittel ta8h tv ,u,Llr en baalde een bijl 0111 hakken. De zoon liep om dit te ver- hffideren, naar den zolder, waar hij zich wapende "lLeeVeVO!VCrf 3ie hii tusschen het dak had ver stopt. Hij schoot daarop vier maal in de richtiri" van zijn vader, doch trof deze met maar zijn mo£ hoofd'bekwam 61 levens«ev«urlüke wonde aan bet •De dader vluchtte. Later werd hii door den ge- meente veld wachter ontdekt, liggende in een per- ceel paardenboonen, de revolver nog in de hand Hij werd gearresteerd en de revolver met nog zes scherpe patronen in beslag genomen Na verhoor is de verdachte in het huis van be waring opgesloten. Kwartjesvinders. Op de Groote Markt te Rotterdam bevinden zieh den heelen dag door de valuta-scharrelaars, groo- venrt^mJrzf h Vh^en' In deze." ..Karpathenhoek" vertoonde zich Vrijdag een mijnheer, die franken Wfl°=egv geil,i ..buewcl de koers slechts 24.50 l n'j uuiuheer vloog erin en bood fran ken aan. De onderhandelingen vingen aan. doch de vrager moest nog op zijn compagnon wachten. Wii 1 deze maar niet kwam opdagen, begaf men zich waar men^foTd de punnckoekstruat, SetTe kaart Rin K 08011 te dooden met een Biüne„n e?n uurtje kwam de man, 1booge frankenbod was ingegaan tot de ontóekking dat ƒ63001 en 10.000 franlfen verspeeld had Hu deed aangifte bij de politie, die den kwartjesvinder in hechtenis nam, doch van het verloren geld niets terugvond. De moord in het üostzanergat. De Hooge Raad verwierp Maandag het cassatie beroep van Willem Visser te Amsterdam tegen het arrest van het Gerechtshof aldaar, waarbij hii in hooger beroep wegens moord op het knaaiije Dirk van Leeuwen in een roeibootje in het Oostzaner- straf1S vero° twintig jaar gevangenis- Een lievertje! Den 20sten April j.1. had de circa 20-jarige M F uit Princenhage eenige rozenstruiken gestolen! voor welk feit z 1.1 den 24sten Juni moest terecht staan voor de Arr. Rechtbank te Breda Aoodra zij voor de groene tafel verscheen, werd zij zoo ongeloofelijk brutaal, dat de president last gaf haar te verwijderen. De marechaussee, die haar verzocht, hem te vol- gen, kreeg zoo n geduchten opstopper van het ten gere jullertje,?dat zijn kolbak van het hoofd vloog. 1 wee collega s snelden toe ter assistentie, doch met nun dneen hadden ze nog moeite de furie, welke zij nog behoedzaam aanpakten, uit de zaal te voeren. Ze schopte en beet waar ze maar raken kon. Hoor het gansche gebouw klonk haar kwaadaardig geknjsch. Eenige oogenblikken daarna moest zij weer in de rechtszaal verschijnen. Ze begon de leden der balie te dreigen met publicatie van het feit, dat haar geen gelegenheid tot spreken gegeven was eene leugen verkondigde te zullen schrijven naar den Minister van Justitie, naar Wijnkoop, naar de gansche pers, smeet haar horloge door de zaal en maakte zoo'n misbaar, dat zij ten tweede male door de marechaussees werd opgetild en bui ten de zaul gebracht. Dw**aak moest dus wel behandeld worden buiten beklaagde om, tegen wie ƒ25 boete, subsidiair dagen hechtenis geëischt werd. Juffrouw T. verliet zonder letsel het gerechtsgebouw, verschillende marechaussees hadden de afdrukken harer tanden in de hand. Onder de paarden. Zaterdagmiddag ontmoette te Diemen een motor fietsrijder uit de richting Amsterdam komende een begrafenisstoet. Achter den lijkwagen reed een fietsrijder, die plotseling te voorschijn kwam, zoo dat de motorberijder niet kon stoppen. Deze reed tegen den jongen op, wiens fiets in tweeën brak, maar die er zelf goed afkwam. De motorberijder k wam met zijn motor tusschen de paarden van de lijkkoets. De paarden kwamen te vallen en de mo torman er onder. Opgeholpen bleek hij aan het hoofd gewond te zijn en werd na de eerste genees kundige hulp per rijtuig uaar Amsterdam vervoerd. De motorfiets was vernield. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moesten eenige inge zonden stukken tot oen volgend nummer blijven liggen.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 2