atakingspolitiek te volgen teneinde de re- ;eerlng te dwingen tot het terugtrekken ier troepen uit Ierland. Munitie-ontploffing. Aan het station te Lorlent Ia Dinsdag een wagon met vijf ton Amerlkaansche munitie ln de lucht gevlogen. Er werden acht perso- ,nen gedood en drie gewond, terwijl de schade aanzienlijk is. ITALIË. schade,.die het gezinsloven van het twee ploegenstelsel ondervindt. Ten aanzien van de civlel-rechtelljke-re* geling der kollektieve arbeidsovereenkomst Bleek de meerderheid van den Raad van ge voelen, dat een regeling van de geheele kol lektieve arbeidsovereenkomst, zoc*®»,, de cJviel-rechte'ijke als de zoogenaamd publiek rechtelijke, in een afzonderlijke wet de voor keur verdient boven de voorgestelde inlRs- sching van eenlge artikelen in het Burgerlijk barst hierna in een hevig geschrei uit). Hij trachtte toen snel weg te loopen waar op zl] woedend werd en haar revolver greep en afsohoot. Zij had niet de bedoeling hem te raken, alleen wilde zij hem vrees aanja- Zij had hem dan ook niet gêraakt. _e gotroffeno als getuige gehoord ver- claarde het plan te hebben göhad zijn vrouw e verlaten en met beklaagde naar Indië te [aan. Hij was op 12 Mei met eenige vrienden en haar naar de Amphion Bar gegaan en dóór had hij haar gezegd, dat het maar uit WAT DE KRANTEN ZEGGEN. moppert, doch doet De zeeliedenconferentie te Genua. De internationale zeeliedenoonferentie heeft twee ontwerp-oonventies definitief goedgekeurd. In de eerste wordi de minimum-leeftijd voor werkzaamheden aan boord op 14 jaar gesteld. De tweede verzekert aan zeelieden, in geval van verlies of schipbreuk, een scha deloosstelling van twee maanden loon. De conferentie heeft eveneens drie aanbe velingen aan de regeeringen aangenomen, in een waarvan gevraagd wordt, dat de arbeid bij de binnenscheepvaart op dezelfde wijze zal geregeld worden als bij de zeelleden, door zooveel mogelijk den arbeidsdag op acht uur en de werkweek op acht en veertig uur te stellen. Het ontwerp in zake den achturendag, dat door de Engelsohe gedelegeerden weid be streden, is niet door de oonferentie aangeno men. De vereischte meerderheid van twee derde werd niet bereikt, daar er 48 stemmen voor, en 25 tegen waren. In de sluitingszitting werden een groot aantal toespraken gehouden. De heer Albert Thomas sloot de zitting en wees er daarbij op, dat het werk der conferentie van Genua moeilijk was gemaakt door de onvoldoende wetgeving in de versohillende landen. BINNENLAND. NEDERLAND EN BELGIE. De „Etoile beige" noemt het berioht onjuist, dat frankrijk en Engeland de Belgische eischen ondersteunen en de Opperste Raad zich met het Nederlandsch-Belgische geschil heeft bezig gehouden. Alleen is waar, zegt het Brusselsche blad, dat versoheidene maan den geleden de Belgisdhe regeering haar eischen omtrent de-herziening van de verdra gen van 1880 heeft ter kennis gebracht van haar beide bondgenooten, die de ontvangst van deze mededeeling erkenden in zeer sym pathieke bewoordingen. „Uw zaak", zoo zei den Frankrijk en Engeland, „heeft onze be langstelling en wij zijn bereid haar te steu nen, temeer daar zij overeenkomt met de be langen van de veiligheid der geallieerden." De conferentie te Spa heeft, naar „Etoile" erkent, zich met deze quaeetie bezig te houden. IC11. -Id< ine1 Fransch oorlogsschip naar Antwerpen. De Fransche kruiser „Marseillaise", die ter f;elegenheid van den Franschen nationalen eestdag van 14 Juli een bezoek aan Antwer pen gaat brengen, was Dinsdagochtend onge veer 10 uur nabij Vlissingen en heeft met toestemming onzer Regeering de reis naar Antwerpen voortgezet Centrale van Vereenlglngen van Personeel ln 's Rijksdienst In eene bestuursvergadering van de Cen trale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijksdienst werd uitvoerig besproken de toestand waarin de ambtenaarsgezinnen, als gevolg der te lage salarissen, nog verergerd door hooge pensioen-, standplaats- en ande re kortingen en de nog steeds toenemende duurte, zijn gekomen. Met algemeene stemmen werd besloten tot de Regeering het verzoek te richten om vóór den komenden winter aan alle ambte naren, beambten, enz. een extra-maand salaris toe te kennen mot een minimum van tweehonderd gulden. Voorlooplge aanslagen ln de directe beladingen. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp inzake het opleggen van voor looplge aanslagen ln de directe belasting, Als een gevolg van de omvangrijke taak, die de oorlogstijden op de ambtenaren der belastin gen hebben gelegd, is met betrekking tot de vaststelling van de aanslagen ln verschillende directe belastingen aanzienlijke vertraging ontstaan. Door de aanstelling van tijdelijke hulpkrachten is het Bleohts ten deele gelukt aan dit bezwaar het hoofd te bieden. Daar om is de mogelijkheid om voorloopige aan slagen op te leggen, waartoe het wetsontwerp strekt, wenschelljk. Als basis voor den voor- loopigen aanslag wordt genoemd de aanslag over het vorige belastinglaar. Op den voorloopigen aanslag zullen de voor schriften betreffende invordering van toepas sing zijn. Eveneens zullen er de opcenten op gelegd worden, die aan den definitieven aan slag verbonden zijn. Maar reclame is niet toe gelaten en evenmin behoeft aanspraak op ontheffing te bestaan. Als de omstandigheden van den belasting plichtige sedert den laatsten aanslag een zoo danige wijziging* hebben ondergaan, dat de volgende aanslag aanzienlijk lager zal zijn, of wel, dat een aanslag geheel achterwege zal blijven, wordt ter beoordeeling van de administratie de invordering beperkt tot het vermoedelijk verschuldigd bedrag. f De Invoering van den 8-urendag. De Hooge Raad van Arbeid heeft in zijn Maandag ji. gehouden vergadering zijn ad viezen vastgesteld omtrent het ontwerp van een werktijdenbesluit voor fabrieken en werkplaatsen en omtrent een door de minis ters van Justitie en Arbeid bij den Raad aan hangig gemaakte civielrechtelijke regeling der kollektieve arbeidsovereenkomst. Bij de behandeling van het eerstgenoem de ontwerp stond de Raad uitvoerig stil hij de regeling van het tweeploegenstelsel. Zoowel van werkgevers- als van werkne merszijde werd bepleit, met het oog op het groote belang van de verhooging der pro- duktie en ten einde onze industrie de gele genheid te laten aan de buitenlandsche kon- kurrentie het hoofd te bieden, het twee ploegenstelsel op ruimer schaal mogelijk te maken, dan in het om advies toegezonden 'voor-ontwerp. Daartegenover werd echter, eveneens zoowel van werkgevers- als van werknemerszijde gewezen op de groote Op den 26en Juli komt de Hooge Raad van Arbeid weder te 's-Gravenhage bijeen ter vaststelling van zijn adviezen over de overige algeméene maatregelen van be- stuur, waaromtrent hij advies heeft uit te brengen, voordat de Arbeidswet 1919 voor fabrieken of werkplaatsen in werking zal treden. Op dienzelfden dag zullen tevens behandeld worden: een wetsontwerp ter be vordering van de vreedzame bijlegging van arbeidsgeschillen, ontwerpen van wet tot wijziging van de Steenhouwerswet en van de Ziektewet en „Ontwerp-besluit tot het invoeren van dagzegels". Suiker. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt: In kringen van handel en nijverheid, schijnt de meening te hébben post gevat, dat de prijs voor de vrije suiker een verhooging zou ondergaan voor de komen de campagne en het derhalve aanbeveling zou verdienen, zich thans reeds door ruime aankoopen te dekken. Voor zoodanige han delwijze bestaat echter volstrekt geen aan leiding. Thans kan nJ. met zekerheid wor den meegedeeld, dat de producenten aan de regeering hebben aangeboden, de voor bin- nenlandsch verbruik benoodlgde z.g. vrije suiker ook in de komende campagne tegen denzelfden prijs te leveren als thans geldt, t w. 04 per 100 K.G. Slechts zal de prijs van de gerantsoeneer de huishoudsulker van 0.60 op 0.70 per K.G. worden gebracht. Waar zoodoende echter ook dan nog de prijs blijft beneden den verstrekkingsprijs, zullen evenals thans voor de verrekening van dit verschil bons moeten worden ingeleverd. De waarde van die bons is uit den aard der zaak kleiner dno thans; ook met het oog daarop is het af te raden, dat grossiers en winkeliers reeds thans voorraden opslaan, die eerst in de volgende suikercampagne aan de bevol king worden afgeleverd. Een sprei van de Kantwerkschool te Slnls.- De sprei, welke de Kon. Kantwerkschool te Sluis in opdracht van de Koningin had te maken voor de Koningin-Moeder, is gereed en wordt in het raadhuis te Sluis tentoon gesteld. Het prachtwerk is vervaardigd van het fijnste garen, dat tot dit doel gebezigd wordt, Ze is 2.20 M. lang, en 2.10 M. breed. Op een fond, met roosjes en blaadjes bezaaid, is in 't midden een groot medaillon aangebracht van zeldzame schoonheid, met een rand van geheel gevulde Zjg. Duitsche slagen. Guirlan des loopen vandaar uit naar de vier hoek punten en de middenpunten van den rand, elkander kruisende en weer kleinere medail lons omvattend. De hóeken worden gevuld door takken met opgetrokken nerven, 't Ge heel is Duchesse kant, naar oud-Sluische motieven ontworpen door mej. Roos, een der vorige directrices. De tegenwoordige direc trice, mej. v. Castricum, heeft de teekening in onderdeelen moeten overbrengen, daar 22 werksters gedurende ongeveer l1/» jaar er aan gewerkt hebben. Een der bestuursldeen, mej. J. Noest, de zelfde, die de persoonlijke epdracht van H. M. heeft ontvangen, hoopt 20 Juli het kunststuk aan de Koningin op het Loo te mogen over handigen. Een geschenk uit Zutd-Afrika aan de Koningin. Gistemamlddag is met den trein van 5 u. 12 nfln. uit Den Haag te Apeldoorn aan gekomen een deputatie uit Zuid-Afrika, ver gezeld van den Engelschen gezant te 's-Gra venhage, met wien zij in twee hofauto's naar het paleis Het Loo reden, om aan de Ko ningin als geschenk Afrikaansche struis- veeren aan te bieden, waarmede H. M. zich zeer ingenomen betoonde. Na te hebben deelgenomen aan een ofü- cieelen maaltijd ten paleize, keerden de heeren per trein van 8 u. 86 min, naar Den Haag terug. De Marine-dag te Den Haag. .Nestor" schrijft in de Scheveningsche Koe- Mórituri te salntantWas het niet of tel kens met dien kreet op de lippen onze zee macht, officieren, onder-onderofficieren, man schappen, er op uittrokken om ons te bevei ligen tegen de gevaren, welke loerden aan onze kust tijdens de bange oorlogsjaren De ten doode opgesohrevenen groeten u....> Was niet elke tocht met marine-vaartuigen, ondernomen in onze zeegaten, langs onze kust, niet elke opruiming van gestrande mijnen een heldengang van hen, die daartoe waren aange wezen Weifelde er één, al vielen er telkens slacht offers naar believen van den krijg, waarin wy niet gewikkeld waren? Demoniseren van mijnen, dat de kustbe woners zoo verkozen boven het doen springen, wie gaf zich rekenschap hoe zij, die daarmede belast werden, telkens in. doodsgevaar ver keerden? Hoe groot werd niet de l^st van hen, die door mijnen, ontploffingen, stormweer, plot selinge gebreken aan ketelinrichtingen, het leven lieten Hoevele dooden, hoevele achter- blij venden Thans, nu de zeeversperring grootendeels tot het verledene behoort moge er een toe komst niet zijn gaat men hulde brengen aan de nagedachtenis van hen, die vielen, zorgen voor het verdere loven van hen, die treuren over de gevallenen, weduwen en kin deren. Men wil een gedenkteeken stichten, waar de slachtofiers zullen rusten en hunne namen worden ingebeiteld, men "wil een fonds stijven, gesticht om de nagelatenen, die steun behoe ven, tegemoet te komen. Daarvoor is geld noodig, men rekent onge veer veertigduizend gulden. Een der middelen, om dat te verkrijgen, is het geven van uitvoe ringen Vandaar de Marinedag,'op Zaterdaga.s., 17 Juli, waarover men reeds verscheidene berichten heeft kunnen lezen, waarover co- mité's zijn samengesteld in verschillende plaat ■en. In een der eere-ooraitó namen velen onder do besten uit den lande zitting, ten Ul Hare Majesteit de Koningin als Beiohormvrouws optrad. D# Haageche dag nadert nu. Ten óón ure vangt de Marinedag aan. Een tocht door de stad met het Hollandsche Spoor station als uitgangspunt Daaraan nemen deel een aap tal verenigingen, waarschijnlijk pronk- wagens, hoofd officieren, officieren, onderoffi cieren, matrozen, mariniers en een aanta. muziekkorpsen, waaronder in de eerste plaats dat der Kon. Marine. Ten drie ure zal in „Houtrust" de dag worden voortgezet. Daar zullen officieren, onderoffi cieren en matrozen vertellen van hunne er varingen uit den oorlogstijd. De zealui-in-den dop van de Kweekschool zullen er gymnas tische oefeningen uitvoeren, de staftnuziek van de Kon. Marine zal medewerken om den toon er in te houden. Daar zal ieder zyn penningske kunnen offeren, want er wordt slechts een kwartje als toegangsprijs gevraagd. Voor 's avonds hoopt inen op groote opkomst, om het comité met een flinke bijdrage té kunnen verrassen. Van 8 tot 8'/, is er feest in den Dierentuin, van 9'/a tol 10 uur besloten door een Russische taptoe, waarvan zich veel voorstelt. Daarna Cabaret in de groote zaal van den Dierentuin waar men op verschillende wijze gelegenheid krijgt daadwerkelijk te toonen, dat men mede- voelt met hen, die hun levensteun verloren, dat men de herinnering bewaart aan hen, die in hooge plichtsbetrachting zichzelf niet ont zagen. Dat men gevoelt voor de blijvende hulde aan de nagedachtenis van hen, die niet voor het gevaar uit den weg gingen om wel licht duizenden voor gevaar te hoeden. Het is mogelijk dat dien dag een groep jongelui, in visschersdraoht, ook gelden zullen Men mag het Comité gelnkwenschen, dat het voor den Haagschen Marinedag voor veel afwisseling zorg droeg. Men mag het Comité toewenschen dat het voor «ijnen onbaatzuchtigen arbeid do vol doening smake, dat het doel, waarvoor het werkte, worde bereikt. Mogen zeer velen zich gerqopen gevoelen den Marinedag te steunen. Men is dat verschuldigd aan de nagedachtenis van onze helden ln den wereldkrijg. Een raadslid. De „Opr. Haarl. Ct." verneemt, dat een bevel tot in hechtenis neming is uitgevaar digd tegen den heer Ch. A. Blom, gemeen teraadslid van Schoten, wegens het afgeven van chèques op een firma in Schoten, zon der daartoe gerechtigd te zijn. De Haarlemsche rechtbank heeft Dins dag den heer Blom, wiens verblijfplaats op het oogenJbllk onbekend is, opnieuw failliet verklaard. Het faillissement moet over een bedrag van ongeveer ƒ7000 loopen. GEMENGD NIEUWS, Redding van drenkelingen. |De Maatschappij tot Redding van Drenke lingen te Amsterdam heeft aan de Amsterdam Film Cie. opgedragen een fllm te vervaardi gen, welke in het algemeen belang zal wor den opgevoerd. In deze film zal worden voorgesteld, hoe men iemand, die in het water valt, zal kunnen redden en hoe men een schijnbaar dooden drenkeling weder tot het leven terug moet brengen. Mdt het oog op het groot aantal drenkelingen (circa duizend per jaar), dat in ons waterrijk vaderland verdrinkt, koestert de Maatschappij tot redding van Drenkelingen den vurigen wensch. dat deze fllm zal bijdragen tot het doel, dat deze vereeniging beoogt. Valsche consenten. In het „Kölner Tageblatt" komt eene mede-, aeeling voor over een te Keulen ontdekten handel in vervalschte in- en uitvoeroonsep- ten, die tot hooge bedragen, zelfs tot een mil- luen mark, schijnen te zijn verkocht. Een Hol lander, die er bij betrokken was, heeft met zulk een consent honderd wagens margarine boter en vleeschwaren ingevoerd; een aanta' beschuldigden zijn gevangen genomen. Een schuldige zou naar Sohevenlngen zijn ge vlucht, maar zijn uitlevering wordt gevraagd In elk geval blijkt uit" dit bericht, dat er met valsche consenten gewerkt wordt. Ieder wordt dus ih zijn eigen belang aangeraden geen consenten van menschen, die hem niet persoonlijk als betrouwbaar békend zijn, te koopen. Door een spuit overreden. Te Zaandam werd Dinsdagavond op den Burcht een oefening gehoudon van de Brand weer. Bij het naar huis keeren wilden eenige jon gens zioh verdienstelijk maken door aan een lang touw mee te helpen een der spuiten voort te trekken. Bij het afloopen van de helling van de Zuider Kerkstraat kwamen eenige jongens te vallen, waardoor zij onder do spuit ge raakten, met het gevolg, dat het 8-jarig zoon tje van den kommandeur der spuit, den heer W. Nieuwenhuizen, zoodanig verwond werd, dat hij heel spoedig daarna aan de gevolgen overleed. Twee andere jongens liepen eveneens ver wondingen op, doch niet van ernstigen aard. Poging tot doodslag. Een meisje van 27 jaar, zonder beroep, geboren te Ambt Haidenberg, thans wo nendo te 's-Gravenhage, stond voojr de rechtbank aldaar terecht terzake, dat zij op 12 Mei 1920 eenige revolverschoten had ge lost op den man met wien zij leefde. Beklaagde vertelde dat zij in" Den Haag in kennis was gekomen met een man die haar aanbood samen te wonen. Zij wist toen niet dat hij getrouwd was, later kwam zj; dit te weten. Nooit had zij eenige ruzie met hem gehad dan op 12 Mei in de Amphionbar, toen hi; dreigde haar te verlaten. Een revolver had zij verleden jaar ge kocht met scherpe patronen. Zij is na die ruzie naar huis gegaan om de revolver te halen en was daarna hem gaan zoeken. Z\ ontmoette hem bij café Centraal en daar ontstond een gesprek; zij wilde .een verzoe ning tot stand brengen, maar daar wilde hi niets van weten. Ze zijn toen opgeloopen tot de Van Zuylicbemstraat. Hier bood hij haar geld aan, maar dit weigerde zij. (Beklaagde moest zijn. Hij is toen met zijn vrienden naar Cen- iraal gaan dineeren en na afloop daarvan ontmoette hij haar weer. Hij wilde echter niets meer met haar te maken hebben en wilde ln een auto stappen om weg te komen en daarop sohoot zij met een revolver. Zij had echter niet do bedoeling hem te raken want zij sohoot naar den grond. De officier van justitie, mr. Brands zeide dat vast stond dat ibekl. aan den getuige wel ernstig letsel heeft willen toebrengen. acht spr. eén dergelijke daad tegenover iemand als get. niet zoo'n ernstig misdrijf maar daar mag de rechtbank geen rekening mee houden. Bekl. heeft gepoogd een men- schenleven aan te randen en dit moet ge straft worden. De omstandigheden echter geven alle aanleiding een clemente straf toe te passen en daarom requireert hij negen maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Amdreoll, meent dat hier geen enkel bewijs is bijgebraéht dat een poging tot doodslag aanwezig is. Maar al was dit bewezen dan is negen maanden toch geen straf voor dit meisje, dat een be klagenswaardig slachtoffer is van het Haagsohe leven, zooals pleiter in een uit voerig pleidooi schilderde. PL vroeg dan ook vrijspraak subsidiair een voorwaarde lijke gevangenisstraf met onmiddellijke in vrijheidstelling. Na in raadkamer te zijn geweest weid be klaagde onmiddellijk in vrijheid gesteld en de uitspraak bepaald over acht dagen. In de vlammen omgekomen. Te Oude Haske is de boerenplaats van Jan Piek door het inslaan van den bliksem afgebrand. P. zelf is in de vlammen omge komen. Hij laat een talrijk gezin achter. Onder het schip. Gisteren is te Meppel de kabel van een op helling staand schip losgegaan. Het schip gleed met geweld naar beneden, waardoor de 20-jarige D. de Groot onder het schip raakte en vermorzeld werd. 0>Msb."). Auto-ongeluk. Dinsdagnacht omstreeks één uur reed te Amsterdam een particuliere auto, kamende van de Weteringschans „met schandelijke snelheid" naar men mededeelde over het Frederiksplein in de richting Sarphatie- straat. De wagen botste tegen het trottoir, om het middenigazon en maakte, door zijn enorme vaart, een heelen slag om zijn lengte as. Van de vier inzittenden werden een heer en dame uit de auto geslingerd; zij werden bewusteloos opgenomen en in het café van het Paleis voor Volksvlijt binnengebracht. De dame had een ernstige beenfractuur. De twee anderen, die slechts licht gewond waren, zochten een goed heenkomen. De chauffeur, ernstig aan het hoofd gewond, werd naar het Binnengasthuis vervoerd, waarheen later ook de twee gewonden werden overgebracht. De zwaarbeschadigde auto is in beslag ge nomen. Een slachtoffer van de bioscoop. Reuter verneemt van de Niagarawaterval, dat de Engelsohman Stevens uit Bristol ge dood is bij een poging om door middel van een ton de hoefijzerwaterval over te steken. De ton brak in stukken op de rotsen aan de voet van de waterval. Het lichaam van Ste vens is nog niet gevonden. Twee mijl boven den val werd de ton te water gelaten. Het wegdrijven tot aan den waterval werd ge volgd door een gezelsohap ln oen auto, dat een cinematografische opname maakte. Een oude zondaar. Te Newcastle is Zaterdag een tachtigja rige man wegens Inbraak veroordeeld tot 12 maanden gevangenisstraf. Hij bleek 56 jaar van zijn leven in de gevangenis te heb ben doorgebracht. Executie onder hypnose. Het openbaar ministerie te Boedapest heeft een aanklacht ingediend wegens moord tegen enkele ambtenaren van de gewezen communistische regGe ring, die in April 1919 een zigeuner, Géze Vremee, die als soldaat van het roode Leger zilvergeld had gestolen, ter dood veroordeeld en doodgeschoten bidden. Deze executie verdient aandacht van we tenschappelijk standpunt, Omdat ze volbracht werd, terwijl de delinquent ln hypuotischen toestand ver keerde. Géza V rem es had gratie gevraagd bij de zoogenaamde revolutie-rechtbank. Het antwoord liet lang op zich wachten. In dien tijd maakte de angst zich zoo sterk van den zigeuner meester, dat hij dag en nacht schreeuwde, toevallen kreeg! met het hoofd tegen den muur liep. Een jong ge- ucoaheor hypnotiseerde den man, dat ziin angst zou verdwijnen, zoodra hij ontwaakte. Toen hii echter hoorde, dat hij geen gratie kreeg, horhaal den zich de toevallen. De geneesheer hypnotiseerde hem opnieuw en suggereerde hem. dat hij na drie minuten zou ontwaken, zich dan echter dertig jaren ouder voelen en dat hij dan onverschillig den dood zou tegemoet gaan. ba drie minuten onv waakte Vremes, ging kalm tegen den muur staan om doodgeschoten te worden on levenskracht rijn de karakteristiek» men der proef. De.gelijke uitwerking ver en eveneens bij oudo vrouwen. vreugdo kenteekenen kroeg men eveneen» uu uuuu vrouwen. Wat de methode betroft, wonion twoe middelen aangogoven: óf oon klolno operatie, die vlugger workt, óf Röntgenstralen, die iots langzamer wer- kon. Eun Woensch ohirurfc hooft el kon patiënt vol gens <lo voorsohrifton van Stelnach geopereerd en bti allen prachtige resultaten bereikt, Onder hen bevinden zioh mannen van 6ö/O jaar. De onder zoekingen van de Weensche geleerden strekken zich reeds over tientallen jaren dit. Beter dan Charlie Chaplin zelf! Men vertelt van Charlie Chaplin een vermake lijke anecdot.e! Kort geleden werd in een klein Amerikaaasch stadje een jaarmarkt gehouden. Een van de attrac ties bestond uit een wedstrijd in het imiteeren van Charlie Chaplin. De filmkoning, die zioh zelf i£ den omtrek ophield, kwam op het idee, moe te din gen. Om niet herkend te worden liet hii alleen ziin legendarische schoenen en zijn bekende kneveltje :ewoon succes. De 24 Invoer van bouwvakarbeiders. Ons Eigendom" acht het twijfelachtig, of van de uitsluiting ln de bouwbedrijven veel succes is te verwaohten, gedachtig aan het spreekwoord: „met onwillige honden is het kwaad hazen vangen". Meer heil ziet het weekblad in invoer op groote schaal van goede werklieden uit het buitenland, met name uit Duitschland. De regeering overweegt zulks, naar wij meenen te weten. Ja ja, dat kennen we. Maar de regeering behoeft hier niet veel te over wegen, en wat misschien ook veel gemak kelijker voor haar is ook niet veel te doen. Alleen de pas-beletselen wegnemen, welke dezen import thans nagenoeg onmogelijk maken, en wij zijn er. Want is die baan eenmaal vrij, dan lijken ons de ondernemers in ons bedrijf nog pienter genoeg, om te zorgen, dat ze binnen korten tijd in overvloed over geschoolde krachten uit Duitschland kunnen beschikken. Voor deze Duitsche werklieden zouden ge- zellenhuizen moeten worden gebouwd, waar tevens de kost werd verstrekt, naar het model van de gebouwen voor de Engelsohe krijgs gevangenen in Den Haag. Op deze wijze be hoeft de woningnood niet te worden vergroot. Hetbouw probleem. „De Standaard'1 constateert, dat het bouw bedrijf een chaos te zien geeft; de verhoudin gen zijn tot in den grond bedorven. Het is te hopen, schrijft het blad, dat de commissie van enquête, welke door hét initia tief van den Minister van Arbeid tot stand komt, de grondslagen voor betere verhoudin gen zal kunnen leggen. Het gaat hier niet om een kleinigheid, maar om een volksbelang van de eerste orde. Overheid, „woninghervormers", patroons en arbeiders hebben een groote taak. De overheid moet den bouw van arbeiders- en middensbandswoningen bevorderen, door ruimte te maken voor den particulieren bouw, waardoor de zoo noodzakelijk gebleken rem men weer gaan werken, en zioh bij het stellen van eischen aan de woningen aansluiten bij de werkelijkheid en haar eischen. De „woninghervormers" mogen bedenken, dat het wel om hervorming van de woningen, maar nog veel meer om de woningen zelve gaat. En de patroons en de arbeiders hébben, wanneer zij zioh een redelijk inkomen ge waarborgd zien, hun volle kracht aan te wenr den ten bate van de volkshuisvesting, ten bate van onze maatschappij." Deduurte. De „N. R. Ot." vraagt of de op 28 Augustus van het vorige jaar ingestelde Staatscommis sie tegen de duurte in slaap is geraakt Of is zij tot de overtuiging gekomen, dat de op dracht van de regeering en dus ook de taak, die zij zelve aan den oentralen duurte- raad toegedacht hadl niets uitvoerbaars, niets wat de moeite kan loonen, bevat? Indien dit laatste het geval mocht wezen, zou het feit van voldoende gewicht zijn, om er naar bui ten van te doen blijken. In ieder geval, de officieele duurtébestrij- ding staat stop; het laatste, dat men er van heeft vernomen, is, dat de regeering tot de duurteoommissie een brief heeft geschreven, doch geen „definitief' antwoord bekomen. Dit is jammer. Niet, omdat van officieele beweging op dit stuk zoo wonderveel is te verwachten. Och neen, de actie, die wat te weeg kan brengen, moet van de verbruikers komen. Zoolang dezen zich niet schrap zetten, en maar voortgaan, eiken gevraagden prijs te betalen, alsof het geld voor het grabbelen ligt, zal van duurtebestrijding niet veel te recht komen. Wat de overheid, overheidsvoorbeeld en overheidsvoorlichting wel vermogen, is ech ter de publieke belangstelling opwekken, publieke pogingen aanmoedigen, en hier en daar een stootje 'geven ln de goede richting. Het duurteontwerp bevatte, ondanks de be denkingen, die daartegen konden worden ge maakt, een grondslag, waarbij de maatschap pelijke duurtebestrijding zich had kunnen aansluiten, en die haar zou hebben ge söhraagd. Met de verwerping van het ont werp ia de publieke deelneming aan de be strijding van de duurte weer verminderd, en de publieke belangstelling in het vraagstuk gedemoraliseerd. Men rnoppe verder niets. Indien nu eens bleek, dat de regeering en de regeeringsorganen zich bewust, zijn, dat het duurtevraagstyk met de verwerping van het duurteontwerp niet van de agenda ver dwenen mag worden geacht, zal er weer op leving komen in den strijd, die thans gestaakt lijkt. Zou de duurteoommissie het niet op haar weg vinden te liggen, hiertoe het initiatief te nemen? Eens vertellen, wat zij heeft gedaan? Wat zij heeft onderzocht? Of, en zoo ja, welke wenken zij vermeent te moeten geven?" De attractie had buite: mededingers lieten het publiek schateren Vooral twee hunner, die geproclameerd werden tot over- Hun imitatie was 7.rm not,,,,- getrouw, dat men, als men hen zag looDen ni«t anders dacht dan dat het Chaplin zelf was Maar Charlie Chaplin zelf werd door 'niemand herkend. Zijn succes was benoden het matiaeB hij kreeg het rangnummor 201 De verjongingsmethode van Sjteinach. de reeds gemelde onderzoekingen van ötemach pubheeeren de bladen nóg de vol gende bijzonderheden. 1 rof. Steinach wijst er op, dat do ouderdom niet zoozeer door het vele gebruik der lichaamsorganen ais wel door het verslijten van weinig ontwikkelde Klieren veroorzaakt wordt. Bij zijn onderzoekin- geP hij dieren heeft hij een verbluffend resultaat gehad De uitwerking bij oude mannen beant woordde in ieder opzicht aan die bij de dieren, r rissen <- gelaatskleur, herleving der lichamelijke en geestelijke krachten, opnieuw verkregen levens UIT DEN OMTREK. Bij Kon. besluit van 10 dezer zijn be noemd: tot heemraad van den polder Eijerlanid op Texel O. Kievit, te Texel; tot heemraad van den polder Waard en Groet P. Wit Oz., te Winkel. Texel, 14 Juli. Gisteren maakten de schoolkinderen van Midden- en Zuid-Eierland en de Cocksdorp een schoolreisje naar Amsterdam. Er werd een bezoek gebracht aan Artis, waar de kin deren volop genoten. Vervolgens werd een tramtocht gemaakt door de stad. Met de laatste boot keerden de kinderen voldaan huiswaarts. Een schuur van den heer Drijver aan den Hoorn werd Maandagavond door den bliksem getroffen en geraakte in brand. Eenige wagens verl°rei1 Assurantie dekt de schade. Een nieuwe schuur, die er naast stond en niet verzekerd was, bleef gelukkig gespaard

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 2