NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. -= „BELLEVUE" No. 5272 ZATERDAG 17 JULI 1920 48e JAARGANG FEUILLETON. HOOFDSTUK HL De wedloop begint HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT BEZOEKT DE op ZONDAG 11 JULI, ARIE D. v. d. WEG. plano. P. KRIJGER violoncel. W. J. NI. SCHOUTEN. Op het eerste kelek gingen Pap», Evelyn, (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING:' HelderecheCt per 8 mud. 1.50. franco p. post 1.70. BnitenL 2.60 ZondagaMad 8 „0.671/», „0.66. „1.05 Modeblad I „o.95. „1.06. 1J0 J-orae nummers der Courant 4 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intoro. Telefoon 80 Lome nummers der Oourant 4 ot. ADVERTENTIEN: 20 ct p. resel(ffaljard). Ingez. meded. (kolombr. als redact tekst) 60 ot. Kleine adv. (gevT., te koop, te huur) v. 14 reg. 60 ct, elke regel meer 10 ct bij vooruitb. (adresBur. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Berw.-ex. 4 ct. Alle prijzen tijd. rerh. m. 10% papierduurtetoeel. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Zomertijd.) Maan Zon Hoogwater Juli. op: ond.: op: ond.: vjn.:n.m.: Zondag 18 m. 8.89 a. 10.6 5.0 9.1010.4511.25 Maand. 19 Dinsdag 20 Woensd.21 Dond.d. 22 a Vr(Jdag 28 Zaterd. 24 9.57 11.13 12.25 1.83 2.40 8.48 10.80 5.1 10.58 6.2 11.17 5.4 11.43 5.5 12.11 5.7 12.44 5.8 9.9 9.8 9.7 9.6 9.5 9.3 11.8012.10 12.1512.55 1.— 1 1.85 1 2.20 2 3.10 8 ..40 !.25 1.20 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE SPA. Het Havas-beridht, dat ons Donderdag bereikte, en waarin werd gemeld, dat de Duitsdhe delegatie had toegegeven, is voor barig en onjuist gebleken. Donderdagochtend vergaderde nJ. de Dulteohe delegatie over het ultimatum dat de Entente zou willen stefllen. In deze ver gadering werd besloten, dat Duitschlanc nieuwe voorstellen zou doen, die in het kort op het volgende neerkwamen: le. De Duitsohe regeering verklaart zich bereid van 1 Augustus 1920 af zes maanden lang twee niilLioen ton per maand te leveren. 2e. De geallieerden moeten den hinnen- landschen prijs dezer Duitsohe kolen beta len, welk bedrag op het conto van het her- stellings-fonds wordt geschreven. 8e. De vier punten, die door de Entente in de kolenquaestie den 9en en den Hen Juni JU vastgesteld werden, zijn voorloopig niet van kracht. 4e. Er wordt een overeenkomst getroffen betreffende Opper-Silezië, waarbij Dultsch- land de aan Polen te leveren 1.500.000 ton behoudt. 5e. Er wordt intussohen een commissie be noemd ter 'bestudeering van de levensom standigheden der mijnwerkers, verbetering van woningen, enz. 6e. De geallieerden verklaren zich bereid •voorschotten te verleenen voor levensmid delen, woningbouw, enz. Deze voorstellen worden ingeleid door een particulier schrijven van minister Si mons en Lloyd George. Hieruit blijkt dus, dat onze veronderstel ling van Donderdagavond, dat de Duitscbers toch nog bereid zouden zijn met een gun stiger voorstel voor den dag te komen, juist geweest is. Het wachten was nu op het antwoord der geallieerden op deze nieuwe voorstèllen. Laat in den avond werd de antwoordnota aan de Duitsche delegatie gezonden. Zij be vatte o.a. de volgende bepalingen: Indien op 1 Nov. de dan te vorderen zes millloen ton steenkolen niet zjjn afgeleverd, zal vanaf 15 November de bezetting van het Ruhrgebied automatisch beginnen. De geallieerden betalen ca. 80 frc. per ton benevens 5 Mark in goud. Deze laatste ver hooging zal dienen voor den aankoop van levensmiddelen voor de mijnwerkers. Deze verhoogde prijs wordt niet contant betaald, maar wordt geplaatst op de reke ning van de Commlssion des Réparations. In Opper-Silezlö zal een commissie, waar in Dultsdhland één vertegenwoordiger krijgt, worden belast met de verdeeling der kolen onder toezicht der commissie van herstel. Te Essen zal een oommissie worden inge steld om advies te geven over de wijze, waarop het lot der mijnwerkers kan worden verbeterd en de productie verhoogd. Het aan Duitsonland te verstrékken voor schot zal de absolute prioriteit hebben bo- door JEMIE DOUGLAS KERRUISH, ▼oor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. 55) Wij stoven uiteen naar de vier wijken van Mosoel. Gauriel Junior snelde naar den berg dicht naast den Kouyunjik om zijn vader te waarschuwen, Hajji Izzett en een stel ver trouwde arbeiders. Papa ging naar het ge bouw, waar de plaatselijke autoriteiten zetel den, om een escorte te verzoeken. De hof meester ging levensmiddelen bestellen, af te leveren aan de landingsplaats. Sulti sloeg aan het inpakken. Bvelyn en ik gingen met Piers naar de rivier en stonden op den hoo- gen oever toe te kijken, terwijl hij druk stond te loven en te bieden op het kiezelstrand met een stel houtvlotters over een groot vlot, dat juist was klaar gekomen. Zoo'n Tlgris-vlot, een kelek, zit heel een voudig ln elkaar: een plat samenstel van stokken en bamboes, dat rust op opgeblazen schaapshuiden. Ten dienste der passagiers zijn er kleine hutten op gebouwd, en men kan zich er stroomafwaarts gaande, gerust aan toevertrouwen, zoolang men maar zorg draagt niet op een zandbank te loopen of over ven alle andere vorderingen der geallieer den. Engeland zal aan deze leening voor 22 pet. deelnemen. De overige 78 pet. zullen over de andere landen worden verdeeld, ln evenredigheid met de hoeveelheid kolen, die zij ontvangen. De delegatie te Berlijn van de oommissie van herstel zal de Duitsche kodenproductie oontroïeeren. Het plan der verdeeling zal aan deze oommissie worden voorgelegd. Zonder haar goedkeuring zal daarin geen wijziging kunnen worden gebracht. Zij zal overtredingen der bepalingen ter kennis der geallieerden brengen. Uit Spa wordt nog aan de „N. Rott Ort" gemeld, dat deze laatste nota der geallieer den groote opschudding v eroorzaakte, blijk baar, omdat de groep der belanghebbenden bij de kolenkwestie hier geen (genoegen mee neemt Het is weer de onverzoenlijkheid van Stinnes, die op een crisis aanstuurt. Het is vooral de prijs en het dreigement met be zetting van het Roergebied na 8 maanden als aan het verdrag niet voldaan is, die daar toe aanleiding geven. Het komt dus weer tot een strijd tussohen de regeering en de economische leden van de delegatie, die voor een® schikking zijn en de groep der onverzoenlijken. Men mag ech ter verwachten, dat de verantwoordelijke Duitsche regeeringsperaonen zich niet tot het werktuig der onverzoenlijken zullen la ten maken om Duitsohland ln het ongeluk te storten, vooral omdat de Duitschers on loochenbaar bij de onderhandelingen over de kolen groote voordeelen hebben behaald. Donderdagochtend is de Engelsche maar schalk Wilson te Spa aangekomen. Hij heeft maarschalk Fooh opgezocht en beiden heb ben geruimen tijd gewandeld in 'het park van de Fraineuse. Zij waren blootshoofds en voerden een levendig gesprek. Op desbe treffende vragen heeft maarschalk Foch glimlachend, maar toch met zekeren nadruk gezegd: „Ik heb mijn plan al vijftien maan den lang op zak!" Aan Wilson wordt de uit lating toegeschreven: „Het woord is aan de diplomatie, maar het leger staat gereed om den knoop door te hakken." Er vallen van de conferentie te Spa ook wel vrooiijke dingen te vermelden dan al het geharrewar over de kolenvoorzlening, etc. Zoo vertelt de „HM." oorr, over graaf Sforza: De slanke Italiaansche diplomaat komt een keer te vroeg aan de \filla Fréneuse (waar de conferenties gehouden worden). En dat bij dat lekkere zomerweer. Weet je wat, jas uit, en ln hemdsmouwen het bosch lnlEen half uur, 'n uur! Even kijken; kwart voor vijf! En om half vijf is de con ferentie begonnen. Hij zet 't op 'n loopen; struikelt haast over twee gendarmen, dubbelpost, die *ich 'n week verveeld heeft en eindelijk werk ruikt. „Halte! Qui étes-vous?" „Je suis le comte Sforza. De la Confé rence!" „Dat kan iedereen wel zeggen. Gaat u maar met ons mee!" En tusschen twee gendarmen, in hemds mouwen, wordt graaf Sforza, de vertegen woordiger van het zonnig Italië, ter confe rentie. opgebracht Na afloop wandelt hij in Spa ln de win keistraat tussohen Pouhon en Casino. Rent 'n jong meisje op 'm af en vraagt om z'n handteekening. Sforza is 'n zeer hoffelijk man. Teekent. Maar vraagt: „Wat is nu m'n belooning?" „Wat wilt u?" vraagt de batovtach. „'n Kus.zegt Sforza galant. En daar valt ze me onverwachts op klaar lichten dag den diplomaat om z'n hals en zoent 'm, aat 't zoo'n aard heeft. Midden ln Spa's drukste winkelstraat. Dan had bij zich tussohen de gendarmes toch nog meer op z'n gemak gevoeld! Ingezonden mededeellng. een blinde klip te schuren, waardoor de hui den scheuren. Van hetzelfde transportmiddel moet gebruik gemaakt zijn voor het vervoer van de steenen en beeldhouwwerken voor de paleizen van Nlnlveh en Asshur, dertien eeu wen geleden. Zij zijn afgebeeld op de basre liëfs van Khorsabad en In den Konyunjlk en de moderne kelekji blaast zijn hulden nog op dezelfde, primitieve manier op, als men ook op genoemde kunstwerken vindt weergege ven, daar zij blijkbaar nog even sterke longen bezitten als het toenmalige geslacht; in de jongste tijden hebben echter eendge onder nemende en vooruitstrevende vlotters het nut van de fietspomp leeren kennen en er hun voordeel mee gedaan. Het duurde lang eer Piers het met de vlot ters eens werd. Voor het zoover was, hadden alle arbeiders of baliekluivers van den water- cant een dichten kring om hen gevormd, af wisselend van supporters van Piers of van de vlotters optredend en schreeuwend. Piers is te vriendelijk en te zoetsappig voor het Oos ten: het was zielig hem daar in de weer te zien, al z'n best doende om zijn leveranciers te overbluffen. „Zeg, Rathia, hebt ge geboord, dat de Hen- riote vanmorgen stroomafwaarts zijn ge gaan?" vroeg onze consul, die op ons toe kwam. „Zeker erg plotseling niet? Waar zou den ze zoo heen zijn getrokken?" Hij onderdrukte een grijns. „Zij hadden te veel haast, dan dat zij het iemand konden vertellen. Nogal dom. Dom zeg ik, om zoo maar weg te loopen, zonder mij even te zeg gen waarheen. Er kan bfist eens iemand ko men, die je noodig spreken moet." Ik dacht na. „Ja, mijn broeders, kelekji's!" hoonde Piers, „uw moeders waren zedeïooze van 81/»uur. SOLISTEN i JOH. PALA viool. SAKSEN. Te Dresden hebben zich Donderdag we der betoogingen tegen de duurte voorge daan. Meel, suiker, eieren, enz. moesten te gen goedkoope prijzen aan de werkloozen worden afgestaan. In sommige restaurants moest men de werkloozen gratis te eten geven. Talrijke levensmiddelenzaken waren gesloten. De Saksische minister-president heeft een oproep tot kalmte tot het volk gericht ENGELAND. De toestand ln Mesopotamlë. In het Lagerhuis besprak Churchill den opstand in Mesopotamië. Hij deelde mede, dat op twee punten kleine Britsche afdee lingen geïsoleerd zijn. De spoorwegverbin ding tusschen Barra en Bagdad is verbro ken en over een groote uitgestrektheid heerscht een toestand van wanorde. De. kleine plaatselijke troepenafdeelingen kon den den toestand niet meester blijven, maar thans rukt van uit Bagdad een aanzienlijke macht op, terwijl de Indische regeering is gewaarschuwd troepen in gereedheid te houden. Inval in het postkantoor te Dnblin. Donderdagochtend vroeg heeft een nieu we vermetele overrcmrr.«!lng van offlcleele briefmalen plaats gehad, door een bende van 50 gewapende mannen, slechts vermomd met kappen, die over de oogen waren ge trokken. Zij maakten zich meester van het sorteerbureau in Parnellsquare. De beambten waren machteloos en ver mochten niets anders te doen dan toe te zien hoe de indringers de brieven stelsel matig nakeken, en alle brieven sorteerden, welke aan de politie en de andere departe menten van de regeering in Dublin-Castle waren gericht, om ze daarna mede te nemen. BELG IE. De bloedige Sporenrierlng te Antwerpen. De begrafenis van den student van den Reeck, die tijdens de relletjes bij de sporen- feesten te Antwerpen doodgeschoten Is, is thans blijvend op Zaterdagochtend tien uur vastgesteld. De plechtigheid belooft grootsch te worden en zal een Vlaamsoh nationaal karakter dragen. De vier slippen van het baarkleed zullen worden gedragen door het socialistische Kamerlid Oamille Huysmans, het Katholiek oud-Kamerlid dr. Vandeperre, het Kamerlid van de Vlaamsche frontpartij Beuckelaere en Resseler, de voorzitter van de machtige liberale vereeniging Help u zelve. Aan koning Al bert en eerste minister D©- lacroix is het volgende telegram gezonden: Het hoofdbestuur van het Algemeen Vlaamsoh Verbond, uit naam zijner 400.000 leden, teekent ten krachtigste verzet/ aan te gen het willekeurig verbieden van betoogin gen op den Guldensporendag, waardoor te Antwerpen Vlaamsch bloed werd vergoten. De gevolgen van dit optreden der vijanden vrouwen, en uw vaders allen dwazen. En gij zijt muildieren en ik geef toch niet tneer dan vier piasters per hoofd en per dag!" 11 Ij begon warm te worden, en het was dui delijk, dat de zaak nu weldra 'beklonken zou zijn. Met mijn rijzweep schreef ik „Tel Abou Khatoun, bij Tikrltf' in de lucht. „Als iemand komt Informeeren, bijvoorbeeld de Fransche consulaire agent, kunt ge hem zeggen, dat we ons geluk ergens op een berg zijn gaan jeproeven, maar dat ge den naam van dien berg van geen onzer hebt gehoord. Mocht hij er eon zinspeling op maken, als zouden wij de Henriots trachten voor te komen, wijst hem er dan op, dat zij nooit gezegd hebben, waar zij been gingen." Hjj knikte tevreden. ,3eet, meisjes," riep Piers ons toe, terwijl hit) den oever opklom en de menigte zich met veel lawaai verspreid de. „Ik heb het vlot gekocht, en tegen het Ijebed van zonsondergang zal het klaar zijn. Jullie en oom kunt met de ferman al van avond weg. Ik zal op een ander vlot met de gravers nakomen, dat ze nu bezig zijn in elkaar te slaan. Hoe zullen we doen met de paarden, Rathia??' „Dat heb ik al met Mr. Oarleton afgespro ken, Piers. Hij leent ons Alpha, Omega en Gamma. Hajji Izzett en twee knechts zorgen daarvoor,'met een lastdier, en Ar jamand en Sakib gaan vooruit. Wanneer wij de Fran- schen te dicht op de hielen komen, worden wij gewaarschuwd." „Zoo ik dacht dart Assyriologie tamelijk eenvoudig was," merkte Evelyn op. „Nu zie k dat het een schoone kunst ia, een macht een tweelingbroeder van diplomatie." „F/n een sport voor koningen," besloot ik. „Je zult nog wel meer zien." van het Vlaamsche volk zijn niet te overzien. Zij, hoe hoog ze ook staan, die het verbod hebben uitgevaardigd, dienen ter verantwoor ding geroepen te worden. Donderdag heeft er ln de Belgische Kamer tijdens de bespreking van de acht-urenwet een groote opschudding geheerscht. De socia list Eeckeleera verweet den liberaal Strauss, de wethouder van Antwerpen, die aan de po litie het bevel gaf Zondag bij de Sporenbe- tooging op de Vlamingen te vuren, dat er Moed aan zijn handen kleeft en hij de schuld draagt aan de onlusten. Strauss zei, dat het niet zijn schuld was, dat er iemand gedood is. Eeckeleera antwoordde: „Gij zijt moorde naars." Hierop ontstond een kabaal, dat ver scheidene minuten aanhield. Eeckeleera werd tot de orde geroepen, maar verklaarde bij de Interpellatie van de volgende week de zaak ln het reine te zullen brengen. ITALIË. Itallaansch-Servische botsingen te Trlëst. Te Trlëst hefbben botsingen tusschen Ita lianen en Zuid-Slaven plaats gehad. Op een openbare vergadering was een kellner dood' gestoken. Het gerucht verspreidde zich, dat Zuid-Slaven de misdaad hadden begaan. De menigte trok daarop naar het hotel Balkan, waar de Zuid-Slaven zich gewoonlijk ophou den. Het hotel werd bestormd. Toen daarop uit de vensters bommen werden gegooid, sta ken de Italianen het hotel ln brand. Vervol gens werd het gebouw van een Servisch dag blad en het Servisch consulaat bestormd en leeggeplunderd. Er vielen twee dooden en er waren 15 gewonden. De politie moest van de wapens gebruik maken ton de orde te her stellen. TURKIJE. De Grieken ln Klein Azië. Het communiqué van het Grieksche hoofdkwartier meldt dat in de streek van Broussa de vijand, op beide vleugels om slngeld, geheel vernietigd is. De Grieken vermeesterden de geheele artillerie; waar over de Kemallsten beschikten, alsmede een groote hoeveelheid oorlogsmateriaal en le vensmiddelen. VEREENIGDE STATEN. De V. 8. en Japan. De „New York Globe" bevat een tele gram uit Los Angeles waaruit Mljkt dat de antipathie van de Californiërs tegen de Ja panners van zulk een aard wordt, dat de goede verstandhouding tussohen de V. 8. en Japan gevaar dreigt te loopen. Califor- nië heeft reeds een wet welke Japanners verbiedt land in eigendom te hebben, thans is een wetsontwerp aanhangig waarbij ook de landhuur verboden wordt Indien men in aanmerking neemt de aan vallen door de Japansche regeering op de eerste wet gericht, kan men licht begrijpen hoe de tweede zal worden ontvangen. De correspondent van de New-York Globe" vreest ook voor handtastelijk optre den der Californiërs. Ongetwijfeld zal de toestand ter sprake komen in de vergaderingen van het thans te San Francisoo zitting houdende Oongres- sionale Committee on Immigratkxn and Na- turalisation. De presidentsv erkiezingen. De nieuwe partij, de Farmer Labour Par ty genaamd, heeft den advooaat Christensen uit Saltlake City tot candidaat voor het presidentschap der Vier. Staten benoemd. De andere ter benoeming voorgelegde na men bevatten die van Henry Ford en Eugen Deba. Een proces. Te Palm Beach in Ftorlda is vonnis gewe zen in het geruchtmakende proces, dat de Ingezonden mededeellng. Weet U hoe mooi het is ln 8CH00RL en BERGEN f De boot biedt U een goedkoope en prettige gelegenheid er heen te gaan en de Open luchtspelen te bezoeken Vertrek van Nieuwediep Zondagsv.m. 8 uur, van Alkmaar: n.m. 6 uur. Dienstr. trams Alkmaar—Bergen8choorl gratis bij „ESONA", Binnenhaven 2a. Tel. 45 ik zelf, Sulti en Gauriel junior, een kok en de vlotters. Wij vormden een indrukwekkenden stoet, toen wij, na de middaghitte omlaag re den naar het eiland in het midden der rivier, waar het gemetselde deel van de brug eindigt, om over te gaan in een reeks bootjes, door planken verbonden. Waar 0112e aftocht zeer onverwacht geschiedde, was niet meer dan half Mosoel verschenen om ons uitgeleide te doen. De kelek was 'beladen met tenten, ge reedschappen en levensmiddelen waarbij eenige stellen pluimvee, die een nijdig geka kel lieten hooren over het feit, dat ze paars gewijs met de pooten aan elkaar waren ge bonden, zonder onderscheid van individueele verwantschap. Ook waren er voor ons twee linnen tenten opgeslagen: een zonnetent diende voor de mannen. Natuurlijk hoe kon het in Oosten ook andere? ondervond ons vertrek vertraging. Papa was het strand verder opgeloopen om het tweede vlot in oogenschouw te nemen, en kwam op het laatste 0ogenblik aanstormen. Arjamand en Mary Stuart kregen een ver schil van meening, dat zij in een komkorn- merveld uitvochten, hetgeen den oogst zeker geen goed deed: de eigenaar wilde orns voor den kadi brengen als we hem geen schade vergoeding gavèn. De vlotters veroorloofden zich de weelde van elf uur te staken: zij wil den hooger loon. Twee kisten met eieren en mijn koffer met kleeren waren op de aanleg plaats blijven staan, en op 't moment dat wij reeds afzetten, aan boord geworpen, met noodlottige gevolgen. Maar eindelijk dan toch dreven wij voort op den stroom en werden de stemmen van onze vrienden op de brug en op het eiland, die ons de beste wenschen na riepen, zwakker, tot wij ze tenslotte ln 't ge heel niet meer hoorden. kinderen van Riohard Croker, den voonmali- gen „boes" van Tammany, tegen hun vader waren begonnen, otm hem onder curateele te laten stellen. De oude heer Croker, die na vele financieel© ups and downs thans weer een heel rijk man ls, was kort geleden met een jonge vrouw hertrouwd. De kinderen waren bang, dat het jonge vrouwtje hun, be halve de genegenheid van den vader, ook het grootste aeel van zijn fortuin zou laten ver liezen, en trachtten er nu den rechter van te overtuigen, dat Croker Sr. niet meer ln staat was, zijn zaken te behartigen. Maar ter terechtzitting bleek het wel anders. Croker wist aan te toonen, dat hij zijn kinderen altijd uiterst liberaal had behandeld, maar dat de zen, en speciaal zijn zoon, Richard, hem, Cro ker Sr., leelijk hadden behandeld toen hij eens sleoht 'bij kas was. Het getuigenis van den vader was een uiting van btriemenden haat aan het adres van den zoon, maar de oude heer toonde zich zoo scherpzinnig en slagvaardig als ooit. Het mag dan waar zijn, dat Crokers memorie hem wei eens parten speelde, maar dat was zeide de rechter volstrekt nog geen bewijs, dat zijn geestver mogens niet meer in orde waren. Het schijnt dat de zoon geen heel besten indruk heeft gemaakt toen hij als getuige gehoord werd. Hij had leeljjke dingen van zijn jonge stief moeder verteld, dat wilde de vader hem niet vergeven. Daar Croker Sr. thans ongeveer Ingezonden mededeellng. Een dag te bed. Als gij overwerkt, overkropt van zorgen en uitgeput zijt, blijft dan een dag te bed. Dit geeft rust aan de nieren. Een beroemd geneesheer zeide eens: „Het bed is een geneesmiddel, een goede dienaar, maar een slechte meester". En ongetwijfeld is een dag te bed een goed begin voor de uitgeputte man of vrouw, die Poster*» Betere Gezondheid Methode beproeft om het urine zuur te verminderen en de nierzwakte te overwinnen. De methode ia eenvoudig en zoo gemak kelijk, dat iedereen haar kan toepassen. Ver mijdt om de taak der nieren het filtree- ren van het bloeid te verlichten zware maaltijden en onnoodige prikkels, overschat uw kracht niet en maakt u geen zorgen. Weest integendeel matig en opgewekt, neemt voldoende lichaamsbeweging in de buitenlucht, en slaapt lederen nacht acht uren. De natuur wijst ons reeds op het vooraf gaande, en de wetenschap verschaft ons het tweede deel der methode. Zwakke nieren kunnen haar zware taak niet volbrengen, zij vereischen de hulp van een speciaal nier geneesmiddel. En wat die hulp betreft, kunt gij vertrouwen op de opwekkend® en ver sterkende werking van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen werken niet op de Inge wanden. De hoogste chemische wetenschap is toegepast om haar genezende eigenschap pen uitsluitend op de nierorganen te rich ten en om nlerverachijnselen als rugpijn, urlnestooralssen, graveel, rheumatiek, nier- waterzucht, Ischias, steen, onzuiver bloed, ontstoken nieren en blaas, spit en urine- zuur-vergiftiging te bedwingen. Ziet toe, dat de handteekening van James Poster op het etiket voorkomt, teneinde de edhte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te ver krijgen. Te Den Beider verkrijgbaar bh A. ten Klooster, Keizerstraat 98, k 11.75 p. doos of 10,— per zes doozen. De strijd was begonnen. En Allah wiat, wat de prijs zou zijn: een bittere teleurstelling of misschien, zooals ik het reeds genoemd had: een tweede Khorsabad. Weldra waren wij in het midden van den stroom: Mosoel verdween langzamerhand achter ons uit het gezicht. W ij ontmoetten slechts weinig andere vaar tuigen. Eenzaam lagen de rivieroevers in den oosterachen herfstavondglans, die is als een zomermiddaggloed van het westen; slechte hier en daar verrees aan den waterkant ©en door jonge ossen of ezels gedreven irrigatie- machine. Wij 'hadden den stroom voor ons alleen, en de stilte rondom werd slechte vër- oroken door het plonsen der stokken van de vlotters in het wiater, en het kabbelen der rivier met zijn millioenen wit glinsterende, heldere golfjes. Ik had mijzelf neergelaten op een stapel kussens, om wat te bekomen van de drukte van het vertrek. Eveiyn bond Semiramis vast aan een lange lijn, en ging toen dioht bij den vlotrand zitten, om te zorgen, dat haar afgod niet in den Tigris vieL Papa zeeg neer op een pak bagage, en haalde zijn pijp te voorschijn; Sulti had zich beecheidenlijk op den achter grond teruggetrokken om een oogje te hou den op Gauriel en de proviand. "Piers brengt iemand mee," kondigde Papa plotseling aan. „Chefket Bey, hè?" onderstelde ik. Chefket Bey was een ©enigszins gebrek kige kolonel van het Turksohe leger, die er chronisch mee belast was, een oog ln 't zeil te houden, wanneer wij uit graven gingen, dat wij niet een of ander graf in de wacht zouden slepen, dat rechtens het museum te Konstantinopel toekwam.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1