NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA MISS HAIOEH AL RASJII CONCERTEN Eerste Blad. BELLEVUE" w No. 5278 ZATERDAG 31 JULI 1920 48e JAARGANG ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldorooho Ct. per 8 mud. 1.80. franco p. post 1.70. Buitenl. 2.60 Zondagsblad 8 0.677», 0.6ö. 1.06 Loeee nnmmere der Courant 4 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER ffr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intern Telefoon 60 Post-Glrorekening No. 16066. ADVERTENTIEN Maan Zon Hoogwater Aug. óp ^"ond?: opond.: v.m.: n.m.: la 8.57m. 7.6 5.23 8.50 9.5510 2 9.19 8.13 5.25 8.4810.—11 9.42 9.22 5.26 8.4611.—11 10.5 10.32 5.27 8.4411.3512 10.30 11.44 5.28 8.4312.1012 10.59 a. 12.56 5.29 8.42 12.55 11.34 2.10 5.30 8.40 1.25 Zondag Maand. Woensd. Dond.d. Vrijdag Zaterd. .25 .30 .10 .45 1.— 1.35 BUITENLAND. De geallieerden en Rusland. In bet Engelsche Lagerhuis beeft Lloy< George, de Russische quaestie bespreken de, getzegd dat de Engelsche regeering het Italiaansche antwoord had ontvangen, waar uit bleek dat Italië op het Engelsche stand punt staat. De Geallieerden waren het vol kamen eens over den tekst van het ant woord dat de Engolsche regeering aan de Sovjet-regeerin g had gezonden en hij stel de er prijs op te verklaren dat waar hij van eensgezindheid sprak, deze ook inderdaad bestond. Het antwoord is aldus: De Engelsche re geering is thans, na raadpleging met de ge allieerde mogendheden, in staat het tele gram van Tgjitserin van den 24en Juli te beantwoorden. De Engelsche regeering acht het nood zakelijk dat, nu de wapenstilstand tussohen Rusland en Polen op het punt staat te wor den gesloten, en aan de geallieerden is ver zocht deel te nemen aan de Londensche con ferentie, waar ook de Sovjetregeerdng zich zal doen vertegenwoordigen, geen twijfel blijve bestaan omtrent het doel der bijeen komst noch omtrent de eesentieele onder werpen die besproken zullen moeten worden. In het antwoord wordt er dan op gewe zen, dat de bedde telegrammen der Sovjet- regeering eenigen twijfel laten bestaan om trent den aard der programpunten en dat, terwijl -het telegram van den negenden Juli zich tegen de deelneming der naburige re geeringen schijnt te verzetten, het laatste telegram in deze deelneming toestemt. Do Engelsche regeering meent dat indien de geallieerden de gedelegeerden der Sov- jetregeering met eenigen kans op succes zullen ontmoeten, de afgevaardigden van Polen en der Randstaten eveneens snoeten tegenwoordig zijn. De conferentie moet als haar voornaam ste doel hebben het herstel van den Euro- peeschen vrede, in de eerste plaats van dien tussohen Polen en Rusland met verzekering van de Poolsohe onafhankelijkheid en van de wettige belangen van -beide landen. De conferentie moet eveneens de geschil len die nog tussohen Rusland en de Rand staten bestaan, in behandeling nemen, voor zJbver deze Randstaten nog niet den vrede -met Rusland teekenden. Nadat deze quaestie» door de conferentie zullen zijn opgelost, zal de conferentie zich wijden aan het herstel der normale betrek kingen tussohen Ruéland en de geallieerden. De „N. Roti Crt." is van meening, dat de betrekkingen tussohen de Entente en de Bolsjewiki wel de zonderlingste poppen- kasterij is die men zich voorstellen kan. Ter wijl Londen met Moskou nota's wisselt over een conferentie voor een algemeene rege ling van den vrede met Rusland en Kame- iM'-f en Krassin zich weer naar Engeland op maken, om de onderhandelingen over een hervatting van de» vroedzamen handel met Rusland tot een goed einde te brengen, be feuilleton. door JEfiSIK DOUGLAS KERRUISH, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. -O- 63) Ten antwoord strekte hij zijn arm uit en zette de punt van zijn dolk in mijn hala Ik keek hem minachtend aan over het schitte rende lemmet en zei: „Nu?" Hij volgde met de punt den omvang van mijn hala het gaf een kleine, onbeteeke- nende krab. „Is dat alles?" zeide ik spottend. „Dat is maar een dreigement." „Dat zal voor den wali voldoende zijn," ant woordde hij. „De Turken zijn honden, die voor de Franken kruipen en stof eten, en de Franken vereeren hun vrouwen, en er staat geschreven: .Blaat slechts de afgodsbeelden neer, dan zullen de priester» sidderen." „Bjj Allah Al Majid, de Khatoun heeft moedl" riep de andere Koerd uit. „Voorwaar, Mehreb Beg, mijn vader, ge hebt ongelijk, het is verkeerd, bloed ijdelijk te vergieten. Smeek Allah, dat wij er niet voor moeten boeten 1" De boete zou eerder komen, dan hij ver wachtte. „Beg Effendi!" kraaide de schildwacht. „Wij zijn nu toch veilig, kom hier, en kijk hoe de Khatoun's vader haar aan 't zoeken is I" „Ga mede, Khatoun," zeide Mehreb. Wij klommen den Ziggorat-berg op. Onze dreigt -thans Lenin, nadat Trotsky reeds zijn tirade had afgestoken over de Poolsche roode brug, waarover de sociale revolutie West-Europa zou binnendringen, hetzelfde gedeelte van de wereld met de roode om wenteling. Heel openhartig zegt Lenin, dat Rusland het laboratorium van de wereld revolutie ia „De Entente (kan slechts kolo niale troepen tegen Sowjet-Rusland uitzen den". Dat veronderstelt dus lustige voort zetting van den oorlog, ondanks alle onder handelingen en conferenties. Qhurchill, de anders zoo krijgshaftige Engelsche minister van oorlog, is in een moedelooze stemming en begint do waar heid te zien, nu hij in de „Evening News" waarschuwt, dat de bolsjewiki even gevaar lijk zijn in oorlog als in vrede. Met hun oor logsmiddelen loopen zij Polen onder den voet en men kan er zeker van vijn, dat zi, niet zullen rusten, voor ook dit land ver- bolsjewiekt is. Is het daarna vrede gewor den, dan gaat het Russische laboratorium werken met zijn pénétration pacifique, de ondermijning van het lamgeslagen Europa met de roode propaganda, die al dadelijk een gunstig terrein in het zieke Duitsehlanc hoopt te vinden. Ohurdhi-11 rioht zioh met welsprekende woorden tot Duitsehland, om de menschheid den dienst te bewijzen van zioh als dam tegen den rooden vloed op te werpen. Behalve de koloniale troepen van de Entente, zouden namelijk ook heel goe* Duitsdhe troepen tegen Sowjet-Rusland dienst kunnen doen. Men zou niet voor de inconsequentie terugdeinzen om hij het Duitsdhe leger, dat te Spa óp de amputatie tafel Lag, mi weer transplantaties te gaan verrichten, als men er maar zeker van was, dat het geen gemeen© zaak met de rooden ging maken. De onthulling van de „Magdeburgische Zeitur'g" over het gekonkel van de Duit sche onafhank"!ijken en de Russisohe bols jewiki over toebereidselen voor de roode revolutie in het Oosten van Duitsehland is misschien tendentieus, maar klinkt toch niet zoo onwaarschijnlijk na hetgeen men in het -voorjaar in het Roode Westen -beleefd heeft. Men kan er stellig op rekenen, dat er genóeg elementen in West-Europa zijn die, nü de bolsjewiki aan de Duitsdhe grens staan, de morgenlucht ruiken. De Poolsch-Russlsche oorlog. De -bolsjewiki zetten, volgens een bericht van de Telegraphen-Uniom uit Warschau, d.d. 29 Juli, hun offensief voort, ondanks de op handen zijnde onderhandelingen over een wapenstilstand. Rrest-Litolsk en Lemberg worden ernstig bedreigd en de overgave van deze twee steden is nog maar een kwestie van -tijd. De bolsjewiki zijn de rivier de Zelwa over getrokken. De -terugtocht van de Polen is algemeen Op het geheel© front wordt hevig voort- gestreden. De verliezen aan weerskanten zijn zwaar. Uit Berlijn werd Donderdag gemeld: De ineenstorting van het Poolsche noor delijke leger is volkomen. De uitgeputte infanterie-batailjons, artil- lerieafdeelingen', en cavalerie-eékadroais trekken in volkomen w anorde terug. Alle wegen zijn versperd. De legerleiding schijnt volkomen in de war te zijn. Alle troepen hebben gebrek aan ammu nitie. De stemming onder de Poolsche troepen die van het front komen, is zeer slecht, iJh.b. thans, nu de Russen de laatste dagen zulke ongelooflijke successen hebben be haald. De Poolsche troepen, die zich nog in Litauen bevinden, trachten zich door de moerassen en bosschen van Augusttowo een weg naar het Westen te banen, waar zij reeds door de Russen worden opgewacht. Het Is teekenend, dat de Russen bijna ge heel zonder artillerie voortdringen. Dit is alleen mogelijk, daar de Polen hun Njemen- hotel - café - restaurant oogon waren eerst verblind, toen wij uit de donkere schaduw in den fel-brandendon mid- dagzonnescbijn traden, en een schaduwloos panorama zich voor ons uitbreidde. Een zil- vorachtig-groen lint kronkelde zich, verweg door de vlakte, en oen donkere massa bewoog zich er langs in zuidwaartsche richting. „Uw vader zoekt u in het zuiden, Khatoun," zeide Mehreb met een spotlach, terwijl hij mij mjjn eigen kijker overhandigde. „Inderdaad," antwoordde ik, terwijl ik den horizon afzocht. „Maar zeg mij, wat is die massa, die daar uit het noorden op ons toe komt?" Hij rukte den kijker mij uit de hand en stekte hem in. „Bij den baard van An Nabi (de vrede zij met hem) een talrijke menigte!" „De vrienden van den Agha, dien gij aan den voet van den Tel hebt gevangen genomen waarschijnlijk!" antwoordde lk kalm. „Subhan 'Allah 1 Vlug, Obeidullah, zoon van Hiasan; laat de twee anderen opstijgen, en zet de beide Agha's op het paard." De schildwacht holde weg. Mehreb schreeuwde hem bevelen achterna, tot hij aan den voet der hoogte verdween, en wendde zich toen om naar mij. En toen hij zich om keerde, keek hij in den loop van mijn revol ver, die ik uit mijn verborgen rokzak had gebaald zijn oogen konden hem moeilijk >edriegen, daar ik nog voor hij het wist, de tromp tegen zijn neus aandrukte. ,Die in mijn gordel was ongeladen," merkte lk op. „Deze geeft zeven schoten en ls gela den bij de eer van mijn moeder. Geloof mij, en laat ik het niet hoeven te bewijzen, door een dwaas van een Hammawand door iet hoofd te schieten! Handen omhoog!" Een echte berg-Koerd zou op mij aange rend zijn, en het hoofd hebben verloren als 99' BEZOEKT DE op ZONDAG 1 AUGUSTUS, van S'/g11 uur. JOH. PALA viool. ARIE D. v. d. WEG. plano. P. KRIJGER violoncel. w. j. m. schouten. linie hebben opgegeven, en nergens tachti gen tegenstand meer bieden. Hedenavond wordt gemeld, dat de Sovjet troepen Bifilystock hebben bezet. Pinsk ligt reeds in het Russische etappe- gebied. Van Brest-Litofsik zijn de Russen nog 60 K.M. verwijderd. Naar voorts gemeld wordt, ls reeds met de ontruiming van Lemberg begonnen. In geheel Oost-Gaiicië is de staat van be leg afgekondigd. De geheele bevolking van Lemberg is verplicht mede te werken aan het in staat van verdediging brengen der stad. De bolsjewieken hebben in Wilna in alle fabrieken en bedrijven arbeidersraden in gesteld. Tevens zijn zij tot vervolging van de bourgeoisie overgegaan. De Balkan en het Bolsjewisme. Een correspondentiCbure.au deelt mede, dat op het Roemeensche departement van buiten- landsche zaken te Boekarest een belangrijke geheime conferentie heeft plaats gehad. Ver tegenwoordigers van alle Balkanstaten woonden deze zitting bij. Generaal Averescu heeft nogmaals verzekerd, dat Roemenië slechts in vrede wil leven. Hij is van meening, dat de Balkanooalitie noodzakelijk was tegen over het bolsjewisme. De vertegenwoordiger van Bulgarije merkte op, dat een gemeen schappelijke actie slechts mogelijk zal wor den, nadat de Balkanvolkeren het onder el kaar eens zullen zijn geworden. Generaal Averescu antwoordde, dat Roemenië bereid was zeer zorgvuldig de voorstellen te onder zoeken, die Bulgarije, met het oog op de goede verstandhouding tusschen de Balkan- volkeren, wilde indienen. De conferentie be sloot een oommissie te benoemen, welke de mogelijkheid zal onderzoeken van een defen sief verband tan de Balkanlanden tegenover het bolsjewisme. DUITSCHLAND. Bij den Rijksdag is een noodwet ingediend tot afschaffing van den algemeenen dienst plicht en bevattende een regeling voor den duur van den dienstplicht. Onlusten In Dantzlg. Naar uit Dantzig wordt gemeld, is het daar Donderdagnamiddag tot ernstige ongeregeld heden gekomen. De linksche socialistische partijen hadden de arbeiders opgeroepen tot een protestvergadering tegen de duurte. Nadat een aantal ophitsende redevoerin gen waren 'gehouden, trokken vele duizenden arbeiders naar het stadhuis, sleurden den burgemeester uit de raadzaal, en mishandel den hem ernstig. Hij moest de woedende menigte beloven, dat hij hun eischen betreffendeverlaging der belastingen, verbetering der voedselvoor ziening enz. zou bepleiten. Bij een poging de gevangenis te bestormen greep de veiligheidspolitie met machinege weren in. Een arbeider ls gedood, velen werden zwaar gewond. een man, maar dit individu was slechts een ïalfbakken, zuidelijk exemplaar. Hij was op zijn manier verstandig en gehoorzaamde. Waar w]J stonden, konden de anderen ons niet zien; lk liet mijn gevangene teruggaan tot hot ruwe tafelland, dat den top van den Ziggorat-berg vormde, lk stond een weinig booger dan hij; zijn rug was naar de mannen toegekeerd, ik kon Mehreb dus in het oog houden, en tegelijkertijd zijn kameraden zien. „Halt, mijn zonen 1" riep ik. Zij waren op het punt van vertrekken, twee hunner hadden de Europeanen van de hoo rnen losgemaakt, de schildwacht zorgde voor de paarden. Op mjjn reepen kwamen zij sa men halverwege de helling oprennen. Benige oogenblikken waren zij verblind door het scherpe licht; daarvan maakte ik gebruik. ,Grijpt niet naar uw wapenen, els het leven van Meineb, zoon van Aziz, u lief is." Zij hielden ter beschutting voor het licht de handen boven de oogen, en zagen weldra in, dat het doelloos zou geweest zijn, op mij aan te leggen: zelfs voor aan de woestijn ge wende oogen trilde mijn gestalte wazig tegen de gloeiende lucht. En tussohen hen en mij stond de Beg. „Er zitten zeven patronen op de revolver en ik kan op u in de schaduw mikken als op een schijf," ging ik voort. „Handen op, voor ik tot drie geteld heb, of dehreb Beg sterft, en jullie volgen hem. Eén Mehreb Beg stond in groot aanzien bij hen. Orle paar handen gingen tegelijk de hoogte in, en drie geweren vielen van onder de elle bogen neer. „Raakt mij niet, maar schiet, in naam van Ali en de Opperpriesters, mijn kinderen!" schreeuwde de Beg. „De Franken komen met zaptiehs om ons naar Mosoel te slepen om Allensteln en Marlenwerder, Dultsch gebied. De Duitsche bladen deelen mede, dat de tekst van de aan de Duitsche en Poolsche regeeringen te richten mededeeling der ge allieerden betreffende de besluiten aangaan de de Oost- en West-Pruisische stemming3- gebieden, is vastgesteld. De districten Allen- stein en Marienwerder komen aan Duitseh land terug. De intergeallieerde grenscom- missie bezit echter de bevoegdheid om op den rechteroever van de Weichsel de bepa ling van het verdrag, welke den Polen het recht tot bewaking van de Weichsel toekent, te laten gelden. Bij de voorloopige bespreking over <Je In terpellatie van alle partijen in den Rijksdag, met uitzondering van de onafhankelijke so cialisten, is protest aangeteekend tegen het feit, dat Duitsche plaatsen in Oost- en West: Pruisen nog nè de stemming onder Poolsch beheer zijn gesteld. Fleischer (oentrum) geeselde het feit, dal Duitsehland van kostbare landsdeelen is be roofd, niettegenstaande de bevolking zich met overweldigende meerderheid ten gunste van Duitsehland heeft uitgesproken. De Duitsche steenkool. In de bijeenkomst van den rijkskolenraad te Essen besprak de regeringscommissaris het leveringsplan volgens de overeenkomst van Spa en legde er daarbij den nadruk op, dat men er naar moest streven, dat de fa brieken enz. zooveel mogelijk kolen afstaan als zij kunnen zonder hun voortbestaan In gevaar te brengen. Donderdag is er al met de entente een leveringsplan besproken, waarbij gebleken is, dat de toewijzingen voor de Duitsche verbruiksgroepen vermin derd moeten worden. Ook de spoorwegen moeit een klein deel minder ontvangen. De electrische kradhtfahrieken zullen 70 per cent krijgen van de hoeveelheid van J.917 1918. De uitvoer buiten de leveranties aan de entente om zal vergeleken met Mei van 232.000 ton op 106.000 ton worden terugge bracht en Nederland en Zwitserland zullen -het minimum krijgen van hetgeen met hen is overeengekomen. Aan andere vreemde landen kan in het geheel niet meer geleverd worden. De zwaarste last van de vermin dering zullen de Duitsche fabrieken en hoogovens moeten dragen, die in Augustus nog slechts 3.406.000 ton steenkool en 487.000 ten bruinkool zullen krijgen, tegen 4.047.000 en 588.000 ton in Mei, dus 16 percent minder. Deze vermindering had nog grooter moe ten zijn als Augustus niet drie werkdagen meer tolde dan Mei. Daar een dergelijke be perking in de kolenrvoorziening voor de Duitsche nijverheid op den duur ondragelijk zou zijn, is het de eerste taak, den brand stoffen-grondslag te verbroeden zooveel als mogelijk is en meer economisch gebruik cr van te maken. Aanbeveling verdient ook aaneensluiting van_ fabrieken voor het slui ten van afleveringsovereenkamsten, waar mee de cementnijverheid reeds goede resul taten bereikt heeft. Voorts moet in de groote steden weer een groote Mchtbesparing ingevoerd worden en het late sluitingsuur, aooals ite Berlijn b.v., zal niet gehandhaafa kunnen werden. De ruime verlichting en de late sluitingsuren hébben er te Spa toe bijgedragen om de houding der Franschen jegens Duitsehland te versoherpen, daar Parijs in het duistgj- is gehuld, terwijl Berlijn zich baadt in licht. De berichten over smokkelarij van kolen acht de Rijkscommissie aanzienlijk overdre ven. Het is niet waar, dat er groote hoeveel heden over de grens gebracht zijn. Maan den geleden zijn er smokkel partijen naar Nederland ontdekt, maar daaraan is dade lijk een eind gemaakt en sindsdien is dat geheel afgeloopen. Bela Kon. Uit Berlijn wordt gemeld: Daar de Hon- gaarsche regeering tot dusver het aangekon digde vorzoek om uitlevering van Bela Kun Ya Allah Al Muhaimin vier mannen der Hammawanders zich laten overmeesteren door één vrouw I" lk had, zonder mijn oogen af te wenden, het kleine arsenaal van dolken en de twee pistolen uit zijn gordel naar den mijnen over gebracht. Slechts één van de andere drie had een pistool; hij wikte het op mij aanleggen, maar nog vóór hij mikken kon, schoot ik het hem uit de hand. „Dit was maar een waarschuwing: de vol gende maal is het ernst," zedde ik kalm, hét pistool weer in zijn vroegeren stand bren gend, zoodat Mehreb's oogen tengevolge van den kruitdamp begonnen te tranen. „Gooit jullie messen op de geweren, en dan vijf pas achteruit!" Zij gehoorzaamden thans zander tegen stribbelen; ik liet Mehreb zoover teruggaan, dat hij op dezelfde hoogte stond als zijn ka meraden en ging zelf vlak voor de wagens staan. Dat alles had zich in enkele minuten afgespeeld, en er was geen gelegenheid ge weest den Europeanen te antwoorden op hun nieuwsgierige vragen. „Een oogenblik monsieur; een moment Mr. Wilbur," riep ik hen toe. „Het is mij niet mogelijk u nu te komen bevrijden. Mehreb Beg, nu zullen wij eens praten." „Met mijn mannen wil ik spreken," ant woordde de Beg bitter. „Zeg mij, mijn kin deren, wat moeten wij liever doen: voor den Wali komen, en opgehangen worden aan de brug te Mosoel, of hier sterven door de han den van deze tijgerwelp van een vrouw?" „Wat ook ons lot moge zijn, Allah heeft het ons op het voorhoofd geschreven. Hij is groot, genadig en machtig!" antwoordden de anderen, eéhte Hammawanders. „Maar wan neer Zijn dienaars w de uwe, o Beg, mochten achterwege heeft gelaten, heeft de Duitsche regeering besloten Kun en zijn reisgezellen niet langer te beletten naar een door hem zelf te kiezen vreemd land te reizen. BELGIE. Ond-striJders overrompelen het Kamergebouw. Eenige duizenden oud-strijders hadden Donderdag te Brussel een betooging op touw gezet als protest 'tegen het voorstel der regeering betreffende de stichting van een fonds ten bate van oud-strijders. 'De betoogers eischten ©en jaargeld! voor elk van hen. Een -groep van twaalf mannen begaf zich naar het Kamergebouw, waar zij door den voorzitter werden ontvangen, wien zij hun easoh mededeelden. De voorzitter verklaard© dat hij d© Ka» mier van de desiderata der oudstrijders in kennis zou stellen, doch dat de Kamer hier over zou beslissen zonder den druk van wie ook te ondergaan. Hij voegde er aan toe dat de Kamer zeer igoed weet welke rol de oud- strijders gedurende den oorlog hebben ge speeld, en dat zij met hun wenschen reke ning zal houden. De gedelegeerden keerden daarop naar den groeten stoet terug, doch middelerwijl was een deel der strijders er 'in geslaagd door het afgezette terrein te breken, en de ministeries en het Kamergebouw te om singelen. Den burgemeester van Brussel gelukte het de betoogers er toe te brengen zich te rug te trekken. Doch de betoogers keerden terug om zich vóór het parlement te ver zamelen. De gedelegeerden der oudstrijders kondigden daarop aan dat de Kamer in af- deelingen was gegaan om hun voldoening te schenken. Ondanks den raad om kalm te blijven slaagden de betoogers er in het parlements gebouw 'binnen te dringen. Zij stieten de deuren ia, braken de vensters, duwden de Kamer boden terug, en snelden de vergader zaal binnen, waar verscheiden geïmpro-vi- Als geneesmiddelen noodlg zijn. Matigheid, opgewektheid en lichaamsoefe ning zijn natuurlijke levenswetten, die u ge zond dienen te houden. Maar voor de velen, die deze niet hebben beoefend, het niet wil den of konden, zijn geneesmiddelen een nood zakelijke behoefte om de kwade gevolgen van het verwaarloozen der gezondheldsre- gels van de Natuur te herstellen. Dit geldt de vele, pijnlijke verschijnselen van nieraandoening, vooral als door over- werking, zorgen, laat nnar bed gaan, te veel eten en drinken, en in 't algemeen door een onverstandige leefwijze, overmatig veel urinezuur de nieren overweldigd heeft en het bloed heeft vergiftigd, waardoor nier- gruis, rugpijn, spit, nier-waterzucht, nier steen, ischias, rheumatiek of ontstoken nieren en blaas worden veroorzaakt. Verandering in al uw gewoonten is niet voldoende om beter te worden. Een verstan dige leefwijze is noodzakelijk, maar de ver zwakte nieren dienen eveneens versterkt te worden door een speciaal niergeneesmiddel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn uit sluitend voor de nieren, de blaas en urine wegen. Zij hergeven aan de nieren de kracht om haar taak het filtreeren van het urine zuur en vloeibare onzuiverheden uit het )loed te verrichten. Zij verzachten de blaas en regelen de urine-organen. Duizen den door Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam bevrijd van ernstige nlerverschijn- selen. Wacht u voor namaak, elke echte doos draagt de handteekening van James Foster, Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Den Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 98, L75 p. doos of 10.— per zes doozen. kiezen, Ja, dan is het beter door mannen op gehangen, dan door een vrouw neergeschoten te worden." „Na eerst door een vrouw gevangen geno men te zijn," gromde de Beg. „Door een tijgerwelp* verbeterde lk het speet mij erg voor hen. „Mijn broeders, aan mijn kogel kunt ge niet ontsnappen* maar bij Allah en terwijl de gendarmen u naar Mosoel mengen, kunnen er vele dingen gebeuren." Mehreb bleef nog iboudeeren, maar in de oogen der drie anderen gloeide reeds een sprankje hoop; hoop, dat hun ziel nog enkele uren wie weet misschien eenige dagen langer zou kunnen verblijven in het lichaam, waaraan zij reeds zoo lang waren vastgeke tend. Zij overlégden fluisterend. „Gij hebf naar waarheid gesproken, Kha- oun," antwoordde Mehreb ten slotte. „Wij zullen ons in uw handen overgeven. Het is Allah's wil. Wij zien uit naar den dag der wedervergelding. Is het uw heilige wil, o gij, die krijgers beheerscht, dat wij onze wape nen, die moede zijn, buigen, en wachten tot de zaptiehs gekomen zullen zijn?" „Neen, dat niet" Ik ging op een steen zit- '©n naast de geweren, met mjjn rug naar de gevangenen onder de hoornen. „Naar Mosoel gezonden te worden, dat de wali met u doen mag, zoo als Allah heeft bepaald, dat is uw straf, voor het aanvallen van vreedzame kin deren van den weg. Maar eerst moet gij hier voor boeten." Ik wees naar de striem op mijn hala „Boe ten?" herhaalde het viertal beteuterd. (Wordt vervolgd). I COURANT Modeblad 8 „0.96, 1.06. „1.80 20 ot. p. regel (gelJard). Ingez. meded. (kolombr. als redaot. tekst) 60 ot. Kleine adr. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 60 ct., elke regel meer 10 ct, bij vooruttb. (adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-ex. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. m. 10% paplerduurtetoeel. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Zomertijd.) Dinsdag Ingezonden mededeeling. SOLISTEN: Ingezonden mededeeling.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1