NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA de Etalages Fa. S. COLTOF, DAMES- in HEEREK MAATAFDEELING. S. COLTOF, Eerste Blad. De Poolsch-Russische Oorlog. Een ieder giat nu zien van de KANAALWEG 141-142, No. 5290 ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1920 48e JAARGANG ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING! Heldergche Ct per 8 mnd. ƒ1.60. franco p. poat 1.70. Buitenl. ƒ2.60 0.96, n ii 1.06. 1.80 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jf„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intern Telefoon 60 ADVERTENTIENi 20 ct. p. regel (galJard). Ingez. meded. (kolombr.als redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 re«. 60 ot., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-ex. 4 ct Alle prijzen tijd. verh. m. 10% paplerduurtetoeel. BUITENLAND. Een nieuwe Russische aanval? Volgens een draadloos bericht uit Horsea, hecht men te Londen ©enig gewicht aan de Russische mededeeling, dat er een nieuwe opmarsoh wordt voorbereid, ofschoon, gezien de groote verliezen, die de rooden hebben geleden, zulk een tegenoffensief naar de meening der deskundigen te Londen en Pa rijs niet gemakkelijk zou uit te voeren zijn. De Poolsche staf neemt intusschen de noo- dige voorzorgsmaatregelen. De oorrespondent van de „Morning Post' te Warschau zegt, dat er gegronde redenen zijn om te gelooven, dat Moskou, zijn bestaan zelf bedreigd ziende, nog een nieuwe aanval beraamt. Er zijn vrij betrouwbare berictiten van groote bewegingen van roode troepen door Wilna en van het in gereedheid bren gen van uitgebreide" verdedigmgssrtellingen op de linie van Baranowitsj. Het is voorts bekend, dat het bolsjewistische opperbevel, dat van den aanvang de mogelijkheid heeft voorzien van een standhouden te elfder ure door de Polen, voorbij Dwinsk (Dunaburg) en in bet gebied van Pskoff een groot aantal reserves heeft geconcentreerd, meerendeels Siberische troepen, en dat deze troepen nu in allerijl worden gedirigeerd naar Bialystok, dat in Poolsche handen is en naar verschil lende andere strategische punten op het zoo genaamde noordelijke front. Erkend moet worden, dat de toestand nog niet zeker en gestabiliseerd is en dat een contra-offensief nog wel tot de mogelijkheden behoort. Woensdagavond hebben de bolsjewieken een succes behaald tusschen Mlawa en Chor- zele bij de Oost-Pruisische grens. De Polen, die naar het Noorden gerukt zijn met het doel de eenheden ten getale van ongeveer 80.000 man, die geopereerd hebben tegen den corridor van Danzig, af te snijden, werden onverwachts krachtig aangevallen door drie bolsjewiekache divisies en door de plotselinge actie min of meer verrast. De berichten uit Warschau melden, dat de Poolsche overwinning nog steeds grooter wordt In het begin van deze week ontwik kelden zich verwoede gevechten in 't moe rassige dal van de Narew tusschen Ostrolen- ka en Loniza, waar de bolsjewisten zich tot eiken prijs een doortocht wilden banen naar Blalystock. Aan beide zijden werden zware verliezen geleden. De Polen maakten zich den 2Sen Augustus meester van alle wegen, die leiden naar de andere zijde van de rivier. De bolsjewistische troepen, die zich bevon den ten oosten van de linie Ostrolenka— Myszynlce, werden allen den 24en Augustus gevangen genomen. Het aantal gevangenen, gemaakt in de gevechten, geleverd tusschen de Boeg en de Pruisische grens, beloopt meer dan 60.000. De vijand poogt stand te bonden in het gebied van Ossowios, dat zich FEUILLETON. door JESSIE DQUGLAS KERRUISH, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. 76) En bovendien zocht hjj, om allen schijn van partijdigheid te vermijden, een kolonel uit, die rechtvaardig en goed was, en om die eigenschappen bekend stond. Het was een keurig in elkaar gezet oomplot, en het wel slagen ervan zou een vilajet voor Halet Bey beteekenen. En wanneer het vinden van wa penen bekend was geworden, zouden de Koerden uit het district en het canaille van Bitfa, uit vrees voor plunderzuoht, zeker tal- looze Christenen hebben vermoord. Maar wat zou Halet Bey dat hebben kunnen schelen?" „Elfen* gij beoordeelt mij verkeerd. Dat zou de inkomsten te veel doen dalen," onder brak hij met cynische oprechtheid. „In ieder geval, Halet zou zijn vilajet heb ben gekregen. Een listig complot alleen jammer maar, dat de wapens verdwenen. En »oo verwoed was de padiajah over Halet'» dat MJ gedegradeerd werd." „Gij weet alles, Effen'!" k°e bij hier zijt gekomen. Weten koestert?"811 dö verd,er,kiQg' dle Ktt tegen nDat i» mijn geheim, Effen'." 'It00- Luister nu goed, Halet Bey. Van welk nut zou eenige inlichting van mij be gemakkelijk voor een verdediging leent, om op deze wijze de verbinding met Oost-Prui- senin stand te houden en voor de Polen den toegang tot Lithauen af te sluiten. De Poolsche minister Sosnkowski heeft verklaard, dat van de 250.000 man van het Russische noorderleger 100.000 gevangen genomen zijn en 40.000 gedood. Het gevaar, dat Lemberg bedreigde, Is bijna geweken. De reorganisatie van het bolsjewistische leger zal zeker maanden in beslag nemen en zou belangrijke gevolgen kunnen hebben voor den binnenlandschen toestand in Rus land. In de streek van Lemberg werden de Sov jettroepen eveneens teruggeworpen. Uit Koningsbergen, in Oost-Pruisen, werd Donderdag nog gemeld: Het aantal over de grens gekomen Russen bedraagt thans tus schen de 50- en 60.000; sedert den middag komen nieuwe transporten aan, zoodat naar schatting bet aantal tot 70- k 80.000 zal stijgen. Volgens een bericht uit Allenstein hebben in den sector Johannesburg tot nu toe circa 15.000 Russen de grens overschreden; hun aantal neemt voortdurend toe en de aanwe zige bezetting is niet voldoende om ze be hoorlijk te ontwapenen. De Russen geven aan de grens hun geweren af en trekken on bewaakt, wanneer ze niet op een wachtpost stuiten, Oost-Pruisen binnen, waar ze bij die bevolking om levensmiddelen bedelen. Het gevaar bestaat, dat de Russen, als de bevol king niet meer in staat is hun te eten te geven, aan het plunderen zullen slaan en een plaag voor het land zullen worden. Uit Korono wordt nog bericht, dat Wilna door de bolsjewiken werd ontruimd. Engeland en Rusland. Naar de „Poll Mali Gazette" van bevoegde zijde verneemt, heeft Kamenef, de Russ'sche vertegenwoordiger te Londen, uit Moskou bevel gekregen Enigeland te verlaten. Men zegt, dat de Russische delegatie in particu- liere gesprekken toegaf, dat haar vertrek ge lijk stond met een oorlogsverklaring aan Engeland en dat het den vorm aanneemt van een aanval op het Britsohe rijk in het Oosten. Hiermee valt samen het bericht uit Berlijn, volgens hetwelk Enver Pasja te Moskou aan gekomen zou zijn om. de Sowjet-regeering te ondersteunen door een poging om de geheel e Mohammedaansche wereld tegen Engeland in de wapens te roepen. De loop der onderhandelingen draagt niet de goedkeuring weg van den Raad van Actie een tengevolge van den Russisch-Pool- schen oorlog in het leven geroepen instituut der Engelsche arbeiderspartijen. Deze Raad beeft het manifest van Luzern (van Lloyd George en Giolitti) over de vredesvoorwaar den dier Bolsjewiki bestudeerd en daarover thans het volgende oordeel gepubliceerd: „Het manifest moet worden beschouwd als een stap naar den oorlog, en als een uiting van reactionnaire politiek, waarin het voor stel (der Russen) terzake van de burgerlijke militie wordt gebezigd als voorwendsel De raad van actie klaagt er over, dat dit een heel gezocht voorwendsel is, wijl de „bur gerlijke militie" genoemd was in de samen vatting der Bolsjewistische vredesvoorwaar den, die door Lloyd George was gegeven. In de tweede plaats is die overhandigde nota een rechtstreeks aan Rusland gerioht ultimatum met voorbijgang van Kamenef. Ook wordt geklaagd, dat Lloyd George de Fransche oorlogspolitiek heeft overgenomen, terwijl er berichten zijn over Britsdie vloot- bewegingen in de Oost-Zee. De raad van actie wijst er nog op, dat de gemelde verwerping van de vredesvoor waarden door de Polen een toetssteen zal zijn voor de goede trouw van Lloyd George. De Council stelt voor, dat Engeland zal onder handelen over een vrede met Rusland, er treffende die geweren zijn? Gij moet een on wraakbare verklaring hebben, een verklaring van mij. Als ik die geef, zullen wij in moei lijkheden geraken, en wat voordeel zal het mij opleveren, dat ik gesproken heb?" „Effen', gij zult uw zusters boek terug krijgen, en gij zult door mij te hebben ge holpen, ook geen nadeel ondervinden. Een bekentenis, dat een dappere vermetele Chris tin, een Engelsche, eenige barer geloofsge- nooten geholpen heeft te ontkomen aan de !;evolgen van bun samenzwering. De padis- ah kan u dan hoogstens verbannen, maar daarvan zult gij geen schade ondiervinden. Heel Frankenland staat voor u open. De pa- disjah zal uw bekentenis kunnen aanvoeren als bewijs van een voorgenomen, doch mis lukten opstand, Ik zal weer bij den Grooten Heer in de gunst komen, en uw vriend zijn. Uw enderteekende verklaring zal nog beter zijn dan bet oorspronkelijke plan." „En de Chaldeeërs zullen door bet Moham medaansche canaille gemolesteerd worden, wanneer het algemeen bekend wordt, niet waar?" „Dat kmmen wij niet voorkomen, Effen'." „Ge weet, dat ik dien nacht in het boseh van Sliwa Klissia was. Dat hebt ge natuurlijk laten afzoeken, ge hebt niets gevonden, er begrijpt niet, hoe ik die wapens heb wegge- kregen. Kondt gij van de dorpelingen niets gewaar worden?" „Neen, Effen', hun ruggen zijn reeds ver hard onder slagen, en niemand wilde beken nen, dat hij iets van deze kwestie wist. Wjj hebben ook nog de doodkist opgegraven, maar de bimbashi was er zeker van, dat het lijk hetzelfde was als dat, wat hij er in de kerk in had gezien." „Effen', ge wenscht dus, dat ik u een ge- naast „CASINO". mee zal ophouden, Polen te steunen, en zijn oorlogsschepen uit de Oostzee zal terug roepen. FRANKRIJK EN RUSLAND. Een oorlogsverklaring uit Rusland? Volgens een bericht uit Berlijn meldt de te Moskou verschijnende „Prawda": In den Raad van Volkscommissarissen werd door de meerderheid voorgesteld, den oorlog aan Frankrijk te verklaren, op grond van het feit, dat Frankrijk zoowel aan bet Poolsche leger van generaal Pilsoedsky als aan de Zuid-Russische troepen van generaal Wran ge! assistentie beeft verleende DUITSCHLAND. De onafhankelljken en de derde Internationale. De gedelegeerden der onafh. socialisten, die aan de oonferenfle te Moskou der com munistische Derde Internationale hebben deelgenomen, zijn teruggekeerd en zullen op 1 Sept. op een conferenie te Berlijn uit voerig rapport uit brengen. Door de partij-organisaties en in laatste instantie door den partijdag, zal worden vastgesteld, welke houding tegenover Mos kou zal worden aangenomen. Heden .begint de „l'ïeiheit" met de pu blicatie van het meest belangrijke mate riaal, in de eerste plaats van de voorwaar den tot opneming in de communistische In ternationale. Wij ontleenen hieraan de meest belang rijke punten. De geheele propaganda en agitatie moet een werkelijk communistisch karakter dra gen Iedere organisatie, die zich bij de com munistische Internationale aansluit, moet van alle verantwoordelijke posten de refor misten en mannen van het „centrum" ver wijderen en door beproefde communisten vervangen. Opportunisten van naam, zooals, Turatl, Kautsky, Hilfferding, Longuet, Macdonald e.a. moeten worden uitgesloten. Met de gele Amsterdamsche Internatio nale moet worden gebroken. Partijen, die tot de Derde Internationale willen toetreden, moeten binnen vier maan den deze voorwaarden op een congres be spreken. Voorts moeten haar centrale oom missies en haar belangrijkste centrale in stellingen ten minste voor tweederden uit leden bestaan,, die reeds vóór het congres te Moskou zich hebben uitgesproken vóór de aansluiting bij de derde Internationale. In de Duitsche onafh. soc. partijen begint dus thans de strijd tusschen communisten en soc. democraten. De uitslag wordt met spanning tegemoet gezien. ENGELAND. De toestand in Ierland. De „Daily Mail" verneemt, dat er reden toekende verklaring geef, hoe de geweren zijn verdwenen?" „Indedaad, Effen'.'1 Ik lachte hartelijk. „En dat zal bekend worden aan alle diplomaten in Stamboel? En zulke dingen lekken uit. Dat ik Chaldeeërs geholpou heb „Dat strekt u ln tegendeel tot eer, Effen'." En dat lk later berouw kreeg, en hen verried I?'1 „Erger nog ziet het er voor u uit, wanneer ik de waarheid omtrent Kalmaru vertel. Gij weet, Effen', hoe verhalen verspreid worden. Ik kan het in Stamboel in omloop brengen en de Franken van Pera zullen er begeerig van genieten. Wat Mosoel en Bagdad betreft, er is weinig voor noodig om daar de ooren te doen opkeken en de monden in beweging te brengen. En dat zal ik doen, zoo Allah wil. Denk eraan, dat uw zuster de dochter is van een groote dame, kleindochter van een groot Pasja van Frankenland, en juist die hooge plaats maakt hen een 'licht trefbaar doelpunt voor de pijlen van het schandaal." Inderdaad, de man zou ons nog veel last kunnen bezorgen, als hij het aannemelijk wist te maken, dat ik Ioharyar op de weerlooze dorpen der Gadarwanders had afgestuurd' milder meer. En de waarheid kon ik niet ver tellen, zonder de Khanoum Effen' te/oompro- mitteeren. Wat had Evelyn in haar dagboek gezet? Als de Bey mij niet alleen maar trachtte bang te maken, moest heit wel iets heel ergs zijn. Geen schandalen worden zoo snel ruchtbaar, als die waarvan de diploma tieke dienst de vader is. Zij vliegen van am bassade naar ambassade, van de eene hoofd stad naar de andere, en siepelen weldra door. En bet zou uitkomen, dat ook Evelyn erin be trokken was geweest. Het koude zweet brak ls aan te nemen, dat de leiders der Sinn Feiners gedreigd hebben, dat, als de Lord Mayor van Cork mocht overlijden door zijn hongerkuur,zij wraak zullen nemen in En geland en daarheen hun campagne gedeel telijk zullen overbrengen. In verband daarmede zijn buitengewone maatregelen genomen om de Britsohe mi nisters te beschermen. Hun persoonlijke be waking is verstrekt en hun huizen worden bewaakt Op 't oogenblik is alleen de minis ter van handel, Sir Robert Home, te Lon den. Ernstige onlusten te Belfast Te Belfast zijn Donderdag weder onlusten voorgevallen,, die ditmaal een ernstig ka rakter droegen. Verscheidene personen wer den gewond, waarvan enkelen ln zorgwek- kenden toestand verkeeren. Vooral in den namiddag is erg gevochten. De orde kon eerst eenigszins hersteld worden, nadat de politie aanzienlijke versterkingen had ont vangen. De R. K. kerk wordt door militai ren bewaakt. RUSLAND. Opstand ln den Kankasns. De correspondent van de Times meldt uit Konstantinopel d.d. 24 Augustus: Bijna geheel de Noordelijke Kaukasus ls ln opstand tegen de bolsjewiki. Geholpen door de Koeban-kozakken heeft de afdee- ling van generaal Wrapgel's troepen, die feland ls te Eisk (aan de Oostkust van de ee van Azof), de omstreken bereikt van het belangerijke knooppunt van spoorwegen Tlkhorietekaja, dat later schijnt veroverd te zijn. De afdeeling van Anapa staat op zeven mijl van Noworossisk. Bij de afdeeling van Sotsji hebben zich de „groenen" (ongeregel de troepen)gevoegd; de afdeeling rukt thans op naar Sotsrji. Een strijdmacht van 10.000 gewezen offi cieren en kozakken bedreigt Kislowodsk (halfweg tusschen de Zee van Azof en de Kaspische Zee). Verder naar het Oosten heeft de stam der Ingoesji, die gedurende eenigen tijd op het oorlogspad is ,den steun gekregen van de Terek-kozakken. De roode troepen te Wladlkaukus (nog verder Ooste lijk), ontmoedigd door den dood van hun lei der Gikdlo, die gedood werd bij een uitval, houden thans een goed door prikkeldraad omgeven positie rondom de stad. Weer verder ten Oosten zijn de Daghe- stanli-Moliammedanen (bij de Kaspische Zee) opgestaan en hebben de spoorweg-ver binding tusschen Bakoe en Derbend (aan de Kaspische Zee),, en Petrowsk en Grozny ver bbroken. De Russische boeren sluiten zich aan bi] de kozakken tegen de rooden. VEREENIGDE STATEN. Het Vrouwenkiesrecht Thans schijnt het vast te staan, dat de Amerikaansche vrouwen in de Vereenigde Staten waar het vrouwenkiesrecht nog geen voldongen feit is aan de a.s. presi dentsverkiezingen zullen deelnemen. Voor de ratificatie van het amendement om de vrouwen het kiesrecht te verschaf fen, worden de laatste formaliteiten ver richt. Staatssecretaris Colby zal dadelijk na ont vangst der genoemde papieren, maatregelen nemen tot het inschrijven van 22.000.000 Amerikaansche vrouwen als nieuwe kiezers.. .TURKIJE. De Turksche vrouwen. De „Daily Mail" verneemt uit Konstanti nopel, dat de „liberale" Sjadk-al-Islam, de hoogste geestelijke autoriteit, nieuwe steen- ge bepalingen jegens de vrouwen heeft vastgesteld. Zij mogen nergens ln het open baar met mannen worden gezien en geen werk verrichten in werkplaateen, waar man nen werken. Zij moeten zooveel mogelijk mij uit toen ik daaraan dacht. Geen Euro peaan in Turkije zou meer met ons te doen willen bebben. En wat Europa betreft, ongelukkig genoeg hadden wij den laatsten ld veel van ons doen spreken: ons roman tisch succes op den Tel Abou Khatoun had aller oogen op ons gevestigd. Mijn verbeel ding werkte voort: ln gedachten zag ik reeds Fransche brochures, met onze namen zwart op wit Ik durf mijzelf vleien, dat ik uiterlijk vol komen kalm bleef-en slechte den indruk gaf, als dacht ik diep na, terwijl deze schrikbeel den mij door het hoofd schoten. „Er is toch nog iets mij niet duidelijk, Bey Effen'," zei ik ten laatste. „Hoe zijt ge er toe gekomen, verdenking tegen mij op te vatten? Alleen omdat ik dien bewusten nacht in Sliwa Klissia was?" „Effen', mijn naam is Halet. Thans Halet Bey." „En wat zou dat?" „Twintig jaar geleden was hij alleen nog maar Halet het was de naam van een jon gen, die de vrouw, nu bekend alB de Khanoum Effen' van Kalmaru bracht" „Zoo en nu komt gij daar nog wel eens?" „Zeker; de Khanoum Effen' heeft den jon gen, die haar den weg wees, in gedachten gehouden." „Dan ls nu alles duidelijk." EIGEN ATELIERS. ZIET DE ETALAGES BIJ KANAALWEG 141-142, thuis bljjVen en uitgaande een voorgeschre ven kleéding dragen. De mannen moeten streng toezicht houden op haar zedelijk le ven. De Sjeik veihiedt verder den Moham medanen wijnhandel te drijven en als zij eigenaars zijn van wijngaarden mogen zij daaruit geen maken. Men weet, dat er juist in de latere jaren een neiging merkbaar was onder de Turk- sdhe vrouwen om zich uit haar slavernij te bevrijden. KORTE BERICHTEN. De heer Janson, de Belgische Minister van Oorlog, blijft aan om het militair ver drag met Frankrijk, dat alleen nog maar geteekend zou behoeven te worden, te red den. De centrale Sovjet doet een beroep op heit Russische volk tot een nieuwe krachtein spanning. Tsjitsjerin, de Russische Volkscommissa ris van Buitenlandsche Zaken, stemt er in toe, den elsch betreffende de instelling van een arbeldersmllltie in Polen te laten ver vallen. Urlnekwalen en nier-waterzucht. Iedere 24 uren dient men van 1—l1/» liter urine te loozen. Bij veel grootere of veel kleinere hoeveelheden, als het water dik, be wolkt, branderig of sleohtriekend is, en te dikwijls of te weinig komt, bestaat groot ge vaar voor niergruls, -steen, ontsteking der nieren of blaas en de waterachtige zwellin gen van nier-waterzucht. Tot bet voorkomen en genezen van urine- stoornlssen en waterzucht is het verstandig een speciaal niergeneesmiddel bij de hand te houden en dit bij het eerste teeken der kwaal te gebruiken. Fosterte Rugpijn Nieren Pillen werken spoedig en rechtstreeks op de nieren en blaas. Zij bevorderen een vrije vloeiing der urinewegen, spoelen de belemmerende on zuiverheden uit de kanalen, en voeren het opgehoopte water langs de natuurlijke we gen af. Zij leiden de nieren zaohtjes tot ge zondheid en werkzaamheid terug, en berei ken zoodoende de oorsaak van nier-water zucht Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op het hart, noch op die lever, maag of ingewanden, doch uitsluitend op de nieren en urlne-organen, en zijn derhalve van d» hoogste waarde bij nier-waterzucht, nier- tuis, -steen, en alle nier- en blaas-kwal en. Te Den Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 68, 1.75 p. doos of 10.— per zes doozen. Elscht de echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van het handelsmerk de man met rijn handen in de lendenen op de verpakking. dag dan ook, «uit ge mij uw besluit mee- deelen." „Zeer goed," stemde ik toe. „En het book van mijn zuster?" Hij grijnsde. „Dart is ln wél verzekerd® be waring. Een poging uwerzijds om het weer in uw bezit te krijgen, zou de verdenking gen u slechts kunnen verzwaren. Ongetwij feld zal uw zuster u nog wel kunnen zeggen, wat zij over Kalmaru schreef. Ook kunt ge Wilbur Effen' er over spreken, als ge dat wenscht." „Wilbur Effen' heeft er niets mie: te ma ken!" antwoordde ik woedend. „Meent ge, Effen'??" antwoordde hij vrien delijk. „Als hij uw minnaar was, gelijk be weerd wordt, zou ik uw heftigheid toeschrij ven aan uw verlangen, hem buiten een ge vaarlijke zaak te houden; nu gij dit echter ontkent, vraag ik mij af, waarom ge u zoo boos maakt." „Hij heeft er niets mee te maken." ',,Hy was met u in Bitfa, en hij is met u hier. Ge spreekt veel met elkaar; hij fronst het voorhoofd, wanDeer ik tot u het woord richt. Waar gij tegenspreekt wat beweerd wordt, en er dus geen reden zou zijn zich ergens over te schamen, rijzen er bij mij ver denkingen. Wjj zullen Woensdag zien, zoo Allah wil." Hij brak plotseling af, als viel hem iets in. „Woensdag zal ik iets voor u meebrengen: een afschrift van de meest oomproanitteeren- de gedeelten uit uw zusters boek, Inshallah. Wel, Effen'," vervolgde hij op den toon van een alledaagsch gesprek, „wat zijn we hier lang blijven zitten I Zie, uw zuster wenkt ons uit uw tent Zullen wij naar haar toegaan, voor zij dien vreeselijken kleinen hond op ons afstuurt?" (Wordt vervolgd). f COURANT Zondagsblad 8 „0.670.661.06 Modeblad Loaae nummers der Courant 4 ct Post-Glrorekenlngr No. 16066. Op- en ondergang van Zon en Maan en ti]d van hoogwater (Texel). (Zomertijd.) Maan Zon Hoogwater Aug. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m Zondag 29 a. 7.25 m. 6.3 6.6 7.54 8.55 9.25 Maand. 30 7.47 7.12 6.8 T.52 9.3010.- Dinsdag 31 8.11 8.22 6.10 7.5010A 10.85 Sept. Woenad. 1 Dond.d. 2 Vrijdag 8 Zaterd. 4 8-36 9.84 6.12 7.4810.4011.10 9.4 10.47 6.13 7.4411.1511.45 9.37 a. 12.— 6.15 7.4311.3512.25 10.17 1.116.16 7.4012.35 1.— Ingezonden mededeeling. Süuj Fein bedreigingen. „Alles, behalve waar de geweren gebleven zijn, Effen'. Maar voorwaar lk heb u door mijn vraag verrast Bedenk nog eens voor gij iniJ antwoordt De nachtelijke uren zullen u raad brengen, en u leiden tot een verstandig bggluit Inshallah morgen en den dag daar na kunt gij er over nadenken. Morgenochtend vertrek ik naar Kirkuk dat is dus voor u Maandag. Woensdag kom ik terug; Woens ingezonden mededeeling. NAAST „CASINO". Ingezonden mededeeling.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1