NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA JACK DE ZANGER Eerste Blad. m^—i P«li DONDERDAG 28 OCTOBER 1920 48e JAARGANG Modeblad 8 „0.95, „i.05. Loeee nummers der Oourant 4 et. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero. Telefoon 50 Poet-Girorekening No. 16066. 10 ct. bij voorultb. (adreeBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ot. p. adv. extra). Bew.-ex. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. m. 10% papierduurtetoeel. BUITENLAND. IERLAND. In do gevangenis te Oork is weer een hongerstaker bezweken. Te Belfast is het ten gevolge van den dood van Mc. Swiney tot relletjes gekomen. De tegenstanders van Sinn Fein lieten niet toe, dat er rouwvlaggen werden uitgestoken. Bij de vechtpartijen, die volgden, is een burger gedood. Nieuwe aanslagen. Drie Iersöhe politiebeambten zijn Dinsdag in Galway doodgeschoten, toen een patrouil le van een sergeant en negen manschappen door gewapende mannen werd in een hin derlaag gelokt DUITSCHLAND. De Dieselmotoren. Guggenheimer, de directeur van de ma dhinefabriek Augsburg *Nümberg heeft aan den oorrespondent van de „Matin" te Ber lijn verklaard dat de elsch van den Brit- schen admiraal Charlton tot vernieling van de Dieselmotoren op geen enkele bepaling van het vredesverdrag steunt, daar ze niet onder oorlogstuig vallen. Fransche indus- trieelen steunen de Dultsche stelling, daar zijn firma op 8 October van een Fransche firma een bestelling van «enige Dieselmo toren, van gesloopte duikbooten afkomstig, kreeg. De Fransche missies te Berlijn ach ten bovendien den Britschen eisch juridisch onhoudbaar. Afgescheiden daarvan zou de vernieling der Dieselmotoren Dultsohland beletten het vredesverdrag na te komen en das Frankrijk schaden. De journalist voegt daaraan toe: Blijkbaar is een misverstand in het speL De Engel- sche openbare meening zelf immers verzet zich tegen de uitvoering van den eisch. ENGELAND. De mljnwerkerestaklng. Dinsdagochtend stemde het mijnwerkers- bestuur er in toe de officieele onderhande lingen met de regeering te hervatten. Voor dat hij ging beraadslagen, verklaarde een lid van bovengenoemd bestuur, dat „indien de regeering niet instemde met de regeling het noodlottig voor haar zou worden. Het geduld der mijnwerkers heeft bijna het uiterste 'bereikt." Het onderhoud met de regeering, dat daarop volgde, duurde slechts tien minuten. Omtrent den aard daarvan is men niets te weten kunnen komen, maar het feit, dat de conferentie den volgenden morgen zou wor den hervat, toont aan, dat de hoop op een regeling nog bestaat Prijsdaling. De „Daily News" vermeldt een prijsdaling in verschillende artikelen als thee, gedroogd fruit, Iersohe ham, peper, kruidnagelen, meelspijzen en vet maar een prijsstijging voor Engelsche ham, eieren, aardappelen, uien en citroenen. Thee is in zoo'n groote hoeveelheid in voorraad, dat de importeurs er elke week van trachten te spuien bij wei- kooplust. De Londen moeten vele winkels artikelen met verlies opruimen. Het blad „Men's Wear", een orgaan van manufacturiers, klaagt over de koopersstaking. Men kan niet voor onbepaalden tijd voortgaan zegt het blad met goederen te produoeeren, die en kel opgestapeld worden. Ook hoeden dalen in prijs, maar volgens „Men's Wear" zul len die zelfs op hun laagste punt nog twee- en-een-half maal zoo duur zijn als vóór den oorlog. FEUILLETON. door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. „Wij zijn u bijzonder dankbaar," zeilde het kleine dametje, terwijl zij hem met groote, dankbare oogen aankeek. „Kapitein Vassail zegt, dat hij nooit zonder u zou zijn klaarge komen." Een bevestigend gemompel steeg uit den kiring op. Enkel uit koppigheid wilde Jack niet het beleefde antwoord geven, dat voor de hand lag. Hij keek de oudste der bedde dames aan. Haar uitzicht beviel hem. Zij deed hem denken aan een nichtje van hem uit zijn Jongenstijd, die altijd zei waar het op stond. Mevrouw Worsley was niet bepaald knap, maar had nogal geestige trekken, was zeer goed gekleed, en bad een air van verdraag zaamheid voor mensohelijke tekortkomingen. „Door Miffi Trangmar een plezier te doen, heeft u ons allen bijzonder aan u verplicht," zeide BaldWin Ferrie, lachend. Hij was een klein mannetje, dat het erg goed bedoelde. "Ja, waarachtig," voegde Vassail er bij, „want als zij terneergeslagen is, zijn we alle maal in de put." ledereen lachte. „Goede hetmeil" riep Linda Trangmar uit, »>öJon zou denken, dat ik een allerverschrik- *öl]jkst humeur had, en jullie allemaal voort- maand in doodsangst liet verkeeren!" Een radicale methode. De secretaris van de afdeeling East Ham (Londen) van de Nationale Unie van Oud gediende Soldaten, heeft medegedeeld, dat zijn vereeniging bézit had genomen van een leeg huis, dat aan de Shrewsbury Road te koop stond. Er woonden nu twee oudgedien de soldaten met hun gezinnen in. De inbe zitneming was geschied in overleg met de Liga tot bescherming van het Volk en den vakvereenigingsraad van East Ham. De vereeniging zou voortaan alle huizen, die te koop staan, als huizen beschouwen, die te huur zijn. Men was niet bang voor uitzet ting omdat de nieuwe bewoners bereid wa ren om de huur te «betalen, en in geval van moeilijkheden met den eigenaar, zou de ar beidersraad met zijn 8000 leden achter de Unie staan. Het was het derde huis in Eas: Ham, dat in beslag was genomen. De nieuwe bewoners van bet huis aan Shrewsburyroad zijn een man en een vrouw met een kindje en een man, wiens vrouw in het ziekenhuis ligt, met twee kinderen. Z hebben de zes kamers verdeeld. Voor de verhuizing woonde het eene gezin met drie andere familie-leden in drie kamers samen, het andere gezin was in twee kleine gemeu bileeide kamers ondergebracht. Johannlsthal. De Berlynsche correspondent van de „N Rott. Crt." heeft een bezoek gebracht aan Johannlsthal, eens voorbestemd tot een groot verkeersstation der luchtvaart, tijdens den oorlog getransformeerd tot een der grootste oorlogsindustrie c^tra van de wereld, en thans. een kerkhof. De correspondent schrijft hierover o a. We gaan door de avenue van vijftig meter breed en honderd meter lang: de groote ge bonwen staan wezenloos in de onmetelijke verlatenheid als ondoorgrondelijke vraag- teekens van het noodlot, als ruïnes van een nooit geleefd hebbend Ninive. Om den hoek begint een lange rechte weg, met keien bestraat. De aanleg verraadt ook hiér nog de aanvankelijke bestemming: een weidsche asphaltboulevard naar de plaatsen van afvlucht, waarover de grooten der aarde in hun gladde automobielen heen en weer schuiven. Gedurende den oorlog zonden we hier op dit oogenblik van den dag 100.000 werklieden zijn tegengekomen. De nachtploeg. En weer 100.000 werklieden zonden met ons mee in dezelfde richting hebben geloopen, de dag' ploeg. Tweehonderdduizend werkende men' schen zijn gedurende de laatste oorlogsjaren dezen weg gegaan, lederen dag, en hun arbeid ligt daarginds: op het kerkhof. Het is hier nu totaal verlaten. Zoo z»u het eruit kunnen zien in Rotterdam aan de haven, als eens plotseling alle monden van de Maas hopeloos verstopt mochten raken. Hoe moet ik zoo aan Rotterdam denken Ik weet het in eens< ik hoor een bekend Rotterdamsch in het bizonder Fejjenoordsch geluid: een eind verder den rhytmischen hamerslag op luidklinkend ijzer: de muziek van de scheepstimmerwerf. Jawel, zegt de heer Rockenfeller, een van de chefs van de Rumpler-vliegtuigenfabriek, onder wiens deskundige en vriendelijke leiding ik dezen tocht onderneem, Jawel, n denkt natuurlijk, dat daar iets wordt gemaakt, maar vergis u niet. Iedere slag, die u hoort, maakt een vliegtuigmotor onbruikbaar." Eén tik met den voorhamer op een van de aanvoerpijpen, één ti,k tegen zijn slokdarm, en weg is een motor van 200 P.K. met 6 cylinders. We staan te wachten voor den achteringang van de Rnmplerfabrlek tot ons wordt open gedaan, en terwijl wjj wachten, gaat het door tik, (een motor vernietigd), weer tik, en zoo gaat het niet alleen, terwijl wij daar enkele minnten staan te wachten, maar zoo zal het nog doorgaan den ganschen dag en nog vele dagen verder. Ik maak tijdens dit wachten ook nog de observatie, dat voor de fabriek een aanzienlijk getal goederenwagens staat te verrotten. Ze beginnen al uit elkaar te valleu. Ik wijs «ormamint-Tab letten 1 Er ging een koor van ontkennende uitroe pen op. Jack voelde een lichte walging. Hij wendde bert boofd af. Het meisje wierp hei melijk een verlangenden blik naar zijn van minachting sprekend profiel, den blonden haarbos, de koude blauwe oogen en den vast beraden -mond. Ook zij was plotseling bewust geworden van den alles behalve degelijken gesprekstoon. Zij vroeg zich af welke gehei men het troitsche, jeugdige masker verborg. Zjj vroeg zich af of er misschien een vrouw was, voor wie hij dit masker Met vallen, en of de vrouw knapper was dan zijzelve. Onderwijl had Jack een gevoel van boeman terwijl hij daar zoo bij stond. Hij moest toch iets zeggen, het deed er niet toe wat, om hun te laten zien, dat hij niet verbluft was door hun zelfbewuste wereMsdhheicL Hij richtte zich tot Vassail. „Heeft u verder tgeen last met den Indiaan gehad?" „Neen, heelemaal niet," zeide Vassail. „Hij is nu met een paar van het werkvolk hier weg." Garrod maakte gebruik van de volgende gesprekspauze om te zeggen: „Sir Bryson wacht ons." Jack boog nogmaals en bMes op behoorlijke wijze den aftocht. „Ik heb je wel gezegd, dat hij een gentio- man Is," zei Linda tot Mevrouw Woraley. Dit feit was ook mevrouw Woraley opge vallen, doch zoo als een chaperone paste, zei- de ze voorzichtig: „Hij is tamelijk bruusk in zijn optreden." „Maar hij heeft in ieder geval manieren," merkte Linda listig op. „Wij weten hoegenaamd niets van hem, beste kind." „Dat is bet juist," zeide Linda. „Stel je op de wagens en trek een vragend gezicht: er heeft zoo iets van gebrek aan transport middelen verluid. .Waarschijnlijk vergeten" luidt het onverschillig antwoord, alsof het de gewoonste zaak ter wereld geldt, die wagens zullen niet meer op de boeken staan, waar schijnlijk weet niemand tot wiens competentie ze behooren en nn zullen ze hier wel blijven tot ze zijn vergaan. In de krant staat te lezen, dat president Ebert op Johannisthal is geweest, de lucht- reederij in oogenschouw heeft genomen en een demonstratievlucht heeft meegemaakt. Ik vermoed, dat de president met zijn auto de hoofdpoort is ingereden, «n de verrottende spoorwagens aan de achterzijde van de fa brieken niet heeft gezien. Na een paar minuten gaat een zijdeurtje open en we wandelen over een groot verlaten voorplein naar de montagehal. Daar achter is een lage barak, een paar kippen en ganzen wandelen er om heen Een liefhebbers-boerderijtje schijnt het nu, Het was eertijds het offlclerscasino. Tusschen eenige loodsen door is in de verte de Albatros fabriek zichtbaar, het is tegenwoordig een filmfabriek. Trouwens ook de eene helft van de ontzaglijke Rnmplerfabrlek is verhuurd aan een Amerikaansche distributie van levens middelen. Het merkwaardige van de montagehal is dat ze zoo ruim is, en nochtans volslagen leeg, In deze zaal zonden vijftig gymnastiekver eenigingen voorstellingen kunnen geven zopder elkaar te hinderen. Hier zon men in den winter een tenniswedstrijd en een voetbal wedstrijd tegelijk kunnen honden en er zou nog plaats overblijven voor een talrijk publjek, Thans is er niets in, behalve twee vaste groote trechters aan weerszijden zichtbaar, waar des winters warme lucht door geblazen werd. De arbeiders gingen in de schafturen gaarne in den warmen tocht staan. Hierachter is een kleiner vertrek, waar nog gewerkt wordt. Het is het laboratorium van den zooeven genoemden veelzijdigen heer Rockenfeller, die en passant ook de verdienste lijke reclames voor deze fabriek ontwerpt, maar zich hier bezig houdt met het beproeven van den weerstand van alle materiaal, dat ■voor den bouw der vliegtuigen bestemd is, Alles hier stnkgetrokken, gescheurd, geperst, en door vernuftige inrichtingen kan men precies nagaan, hoeveel belasting daar telkens voor noodig is geweest. Overtreft deze niet vier tot achtmaal de maximumbelasting, waarop het materiaal berekend is, dan wordt dit afgekeurd. 1 Aan den anderen- kant van de verlaten montagehal staan nog enkele ranke Rumoer vliegtuigen. De bekende Rumplervlieg wiens naam als vlieger ik mij nog van ver schillende records voor den oorlog herinnerde, stelt ons voor, met een van die dingskes even een tochtje te doen. Snel de pakjes aange schoten, valhelmeD en brillen opgezet, even nog een papier onderteekend, dat wij voor alle beenen, armen enz., die wij mochten breken, alleen ons zelf verantwoordelijk zullen stellen en daar gingen we al. GRIEKENLAND. De troonsopvolging. Uit Athene wordt gemeld: De Kamer zal Donderdag bijeenkomen. De begrafenis van den koning la bepaald op Vrijdag. Na het overlijden van den koning ie de ministerraad in spoedvergadering bijeen gekomen en heeft hij een boodschap tot het volk. gericht, waarin uiting wordt gegeven aan de smart, veroorzaakt door het (heen gaan van den jongen souverein, onder wiena regeering Griekenland zijn grondgebied kon uitbreiden. In de boodsohap wordt er aan toegevoegd, dat Ingevolge de bepalin gen der grondwet inzake de troonsopvol gng prins Paul geroepen is koning Alexan der op te volgen. De aanbieding van de Kroon aan prins Paul zal echter plaats heb' ben, indien ex-koning oudste zoon definitief afstand doen van alle toch voor, dat Je een waar mysterie ontmoet in deze nuchtere tijden. Ik zal pro boeren zijn werkelijken naam te ontdekken." „Men zegt, dat het niet beleefd is in deze streken naar iemands verleden te informee- ren," opperde Vassail schertsend. „En ook niet erg veilig," zeide meivrouw Worsley. „Wie denkt er nu aan veiligheid?" riép -inda uil „Ik ben naar het Noorden geko men om avonturen te zoeken en ik wil ze be leven ookl Vindt je hem niet knap!" voegde zij er ondeugend bij. De beide mannen stemden dit toe zonder eenig enthousiasme. In de hoofdtent zat Sir Bryson Traugimar aan een tafel, en zag er uit als het geperso- nificeerde fatsoen. Er laigen verscheidene stapels officieele documenten en allerhande andere papieren voor hem, waarin hij ver diept leek te zijn. Het was opmerkenswaar dig, dat zijn grootste zorg was, de stapels met mathematische juistheid te rangschikken. Eerst negeerde hij Jack. Terwijl hij Garrod eenige documenten overhandigde, zeide hij: „Die zijn nu gereed am te verzenden, me neer Garrod. W ilt u denken aap, de instruc ties, die ik er u over gegeven heb?', Garrod trok zich naar een andere tafel ;erug. Hij begon de verachilende documenten te vouwen en in enveloppen te doen, doch aan de gespannen houding van zijn hoofd was het te zien, dat hij alles wat er gezegd werd, nauwkeurig volgde. Sir Bryson deed alsof hij zich nu eerst van Jack's tegenwoordigheid bewust werd. Hij nam hem op, zooals men een mooi paard opneemt „Dus dit is het jongmensch, dat vanmorgen zoo goed geholpen heeft? zeide hij met een zwaarwichtig welwillende aanspraken. Deze oplossing van de quaestie der opvolging schijnt over het algemeen in Griekenland als de meest wenschelijke te worden beschouwd. Mocht Konstantijn weigeren de genoemde voorwaarden te aanvaarden, dan zou het voornemen bestaan de geheele dynastie ver vallen te verkisran, waarna een nationale vergadering zou moeten beslissen over den toekomstigen regeeringsvorm. In het tegen overgestelde geval verwacht men, dat Veni- zelos zal voorstellen een tijdelijke regent te benoemen, waarvoor dan admiraal Kondoe- riatis de aangewezen man wordt geacht, Zijn verkiezing tot regent is zoo goed als zeker. De bolsjewikl ln Bochara. Uit Bombay wordt gemeld, dat er een ont ploffing plaats gehad heeft in het paleis van den emir van Bochara, toen de bolsje- wiki er de munitie 'kwamen weghalen. Er zijn vele dooden. De emir is naar Afghanistan gevlucht ZUID-AFRIKA. Te Port Ellzabeth, ln da Kaapkolonie zijn ernstige relletjes geweest Na de inhechte nisneming van den voorzitter van het verbond van naturellen, trachtte een groote menigte Inboorlingen het politiebureau te overvallen Eenige aanvallen werden afgeslagen, maar een deel der aanvallers drong in het bureau door. De politie vuurde en de menigte vluchtte. Z\ poogde daarna de electrische centrale te over meesteren, waarvan zij eveneens met vuur verdreven werd. Een poging om een opslag plaats van petroleum in brand te steken mis lukte, -toiaar de telefoon- en telegraafdraden werden doorgesneden De inboorlingen gaan voort met bijeenkom ■ten te honden; 22 zijn er gedood en 41 ge wond, onder wie vele vrouwen. Voorts zijn drie Europeanen gedood. KORTE BERICHTEN. Een telegram uit Bessarabiö meldt, dat een nieuwe, duidelijker omlijnde omwenteling uit gebroken is in de streken van Odessa, Kher- son en Podoliö. Het Naorsche ,8torting heeft den leef tijdsgrens der kiezers voor het parlement van 26 tot 28 jaar verlaagd Krassin is uit Londen teruggeroepen en tot vertegenwoordiger der Soyjet-regeering te Berlijn benoemd. Waarschijnlijk zal over drie maanden een uniform pasenstelsel ln werking kannen treden. Te Koblentz zijn twee Amerikaansche sol daten, die inbraak hadden gepleegd in een wisselkantoor, gepakt. Van de gestolen 172,000 Mark waren nog 56,000 in hun bezit. Een speciale expeditie heeft van Zermath uit den Matterhorn beklommen om dezen ifi film te brengen, hetgeen goed gelakt is. Men heeft nog op een hoogte van 4000 Meter op namen kannen doen. Wegenis poging tot landverraad, n.L het verkoopen ven geheime documenten omtrent Duitsche duikbooten aan vreemde mogend heden, zijn te Kiel eenige marine-officieren gearresteerd. Te Loepani ln Zuid-Hongarije zijn twee treinen op elkaar gestooten. Tot nu toe kon den reeds vijftig dooden en twee honderd gewonden geborgen worden. glimlach. Jack onderdrukte een aandrang om hem ln zijn gezicht uit te lachen. „We zijn u zeer verplicht, Jongmensch bijzonder veel verplicht," zeide 8ir Bryson plechtig, „O, 't had niets te beteekenen, meneer," zei Jack, plotseling glimlachend. Hij wist, dat als de gouverneur hem aankeek, hij ln lachen zou uitbarsten. „Ik zou nu graag eenige vragen willen stellen omtrent den Grooten Canyon," ver volgde Sir Bryson. „Men zegt me, dat u dien goed kent" „Ik kom er juist vandaan," zei Jack. „Is er een goede weg heen om langs te trekken?" „Ik ben de rivier afgekomen. Maar ik ken den weg wel. Hij is goed te begaan. Er zijn geen mvuskegs en de overgangen zijn goed." „Kent u den Canyon goed?" „Ik heb er drie maanden lang boven ge werkt." Sir Bryson vereerde Jack met een blik uit zijn kraaloogjes. „H'm!" zeide hij. En toen plotseling vervolgde hij: „Is u voor de vol gende uiaand of zoo vrij?" Garrod sloeg de oogen verschrikt op. „Dat hangt er van af," zeide Jack. „Is u bereid een aanbod in overweging te nemen om ons gezelschap als gids te dienen?" Garrod moest zich op de lippen bijten c«n liet protest in te houden, dat in hem opkwam. „Als het een aanbod 1b, dat me aanstaat" zei Jack bedaard. Sir Bryson opende de oogen. „Drie dollar >er dag en alles vrij," zei hij kortaf. Jack glimlachte en schudde heit hoofd. „Dat is het gewone loon van een blanke In deze streken," zeide hij. „Maar dit is een verant- GEMEENTERAAD. Contröle werkloozen. Ten einde een verkeerd gebruik der werk lozenkassen te voorkomen, waardoor het stelsel werkloosheidsverzekering in zijn wer king wordt belemmerd, terwyi bovendien Rijk en gemeente daarvan financieel nadeel ondervinden, is het noodzakelijk een scherpe contróle op de werkloozen te hebben. Aangezien het thans ten kaotore van den Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloos heidsverzekering werkzame personeel geheel in beslag wórdt genomen door administratieve werkzaamheden van dat bureau, ontbreekt de gelegenheid voor het oontroleeren der werkloozen. In verband daarmede en met verwijzing naar de toelichtingen door het betrokken lid van het College stellen B. en W. den Raad voor het personeel op bovengenoemd kantoor uit te breiden met een ambtenaar, met den titel van controleur en dezen te rangschikken in loongroep I. (f1600-f2000.) Beplanting Parallelweg. Voor beplanting van den berm, gelegen tus schen den Parallelweg en den Spoordijk, is het noodig den grond over een lengte van ongeveer 400 M. om te spitten tot een diepte van 1 M. De losse grond zal tot het a.s. voor jaar moeten blijven liggen. Om te voorkomen, dat over den grond wordt geloopen, tengevolge waarvan deze weer zou worden v&stgetrapt, en tegelijk de Jonge aan plant te beschermen, is een hek verslecht. Het ligt in de bedoeling de beplanting te doen geschieden met boomen én tegen het spoorhek heesters te plaatsen. Daardoor zal worden verkregen een verfraaiing van den Parallelweg, terwijl de spoordijk ter plaatse voldoende zal worden gemaskeerd. De kosten van het omspitten, dat door werk loozen kan gebeuren, bedragen ten naastebij f300. die van het hekwerk f450. Dit voorstel van den Directeur der Gemeente- Reiniging en de Plantsoenen verdient naar B. en W. meenen alle aanbeveling en zij stellen derhalve den Raad voor hen te machtigen bovenbedoelde werken te doen uitvoeren. De flnancieele regeling dezer aangelegenheid op de begrooting zal te zijner t{jd ter vast stelling worden aangeboden. Electriflcatie RQksnormaalschooL In de Raadsvergadering van 4Meij.l. werd besloten tot verbouw van de Rijksnormaal- sehool. In deze verbouwing was begrepen de aan leg van gasleiding Met het leggen dezer lei ding is evenwel nog geen aanvang gemaakt. Het komt B. en W. overeenkomstig het ad vies van den Directeur der school beter voor het gebouw van electrische verlichting te voorzien, omdat electriflcatie der openbare gebouwen in de toekomst toch niet is te ont gaan. F De aanleg van electrisch licht, waarin be grepen de levering van lampen, zal ruim f 500.-r bedragen, welke som nirt te hoog is, in aan merking genomen de tegenwoordige materiaal- prijzen en arbeidsloonen. Waar de kosten-van het aanleggeb der gas leiding op f 160.— zijn geraamd, zal fciermede dus een meerdere uitgave van ongeveer i 850.— zijn gemoeid. Aangezien voor dit bedrag een belangrijke verbetering zal wórden verkregen, stellen B. en W. den Raad voor het college te mach tigen het gebouw der Rijkinormaalschool van eleotrisch licht te voorzien. Dierenbescherming. In de Raads vergadering-Van 29 September J.l. werd in handen van B. en W. om prae- advies gesteld een adres van het Dageiyksch Bestuur der afdeeling Helder "Van de Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren, hou dende verzoek om bepalingen in het leven te roepen omtrent de wijze, waarop slachtdieren mogen worden geslacht. Met den Direeteur-Veeart» van den Keurings- woordeHfk baantje. Ik moet minstens vijf dol- Slr Bryaon trok een verschrikt gezicht „Geen kwestie van!" riep hij uit, „Ik ben er heelemaal niet (happig op. wat uine ook biedt,"- zei Jack. ,,'t Zal één moei lijke tocht zijn. U is eng slecht ingespan nen „Wij hebben al wat noodig is!" riep Sir Bryson uit. „Behalve het noodzakelijke," zei Jack. „Bo- mdien had u van te voren manvolk moeten aannemen," goeie pakkers, bootslui en hout hakkers. Zoo maar direct kunnen we geen goed materiaal krijgen, en Ik wil de schuld niet krijgen van wat er verkeerd gaat door het toedoen van anderen." Sir Bryson blies zijn wangen op. „Je neemt heel wat op je, jongimensCh," zei hij op ge- ergerden toon. „Maar laat ik je, met je ver lof, eerst eens een paar vragen doen. Hoe heet je eigenlijk?" „Ik sta het heele land door bekend onder den naam van Jack de Zanger." „Maar je werkelijke naam?" „IJlen geef ik liever niet op." Een diepe zucht van verlichting ontsnapte van tusschen Garrod's opeengeperste lippen, en hij wischte zijn voorhoofd af. De kleine gouverneur zwol op als een króp- duif. „Kom, kom!" riep hij uit, „dit is bela chelijk. Denk je dat ik mijzelven en mijn ge zelschap zou toevertrouwen aan iemand zon der naam, van wien men niet weet waar hij vandaan komt?" Sir Bryson, erg voldaan over dezen volzin, keek naar Garrod, als om bU hem bijval te zoeken. (Wordt vervolgd). J COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Ct. per 8 mnd. f 1.50, franco p. poet 1.70. Buitenl. 2.50 Zondagsblad 8 0.571/., o.6ö. „1.05 8 1.8 ADVERTENTIEN 20 ot. p. regel (gal Jard). Inge*, meded. (kolombr, als redact, tekst) 60 ot. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50ct„ elke regel meer 18) Ingezonden mededeellng. vernietigen de bactsrUn vsn verkoudheid» Influsn». angina, roodvonk enz.. In mon<f keel en beschermen tegen Besmetting.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1