JACK DE ZANGER NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS. TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA 3 Eerste Blad. No. 5321 DINSDAG 9 NOVEMBER 1920 48e JAARGANG BUITENLAND. ENGELAND. Naar „the Times" opmerkt, wordt het meer en meer duidelyk, dat de daling, welke er in de groothandelprijzen plaats vindt, zich ten slotte ook op verblijdende wijze gaat weer spiegelen in eenige noteeringen van den klein handel. DUITSCHLAND. Twee mlllloen ambtenaren. Corruptie. FEUILLETON. 18) DUITSCHLAND. VEREENIGDE STATEN, LUCHTVAART. BINNENLAND. Staatscommissie pensioenrecht. Het spoorwegpersoneel. Oorzaken en behandeling van eczeem. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING- Modeblad .8 l M «H5 8 0.95, "n i Ö6. L/OS86 nummers der Courant 4 ct. 1.80 Daling In da prijzen. Het was trouwens onvermijdelijk, dat de uitwerking van verminderde vraag op het hooge punt, dat dè prijzen bereikt hadden, en toenemende mededinging van den kant der fabrikanten op het vasteland zich vroeg of laat zouden doen gevoelen. Tot de artikelen, waarvoor er reeds lagere prijzen in den kleinhandel te noteeren zijn behooren karpetten, waterproofs, schoeisel kleedingstoflen, gemaakte kleeren, sieraden automobielen, thee, koffie, suiker en cacao. In vele andere gevallen heeft de klein handel tot dusver nog weinig of geen ver laging in de prjjzen gebracht, ent behalve xoor de laatstgenoemde artikelen, handhaven de prijzen van voedingsmiddelen zich nog meestal ongeveer op het oude peil. Het blad is intusschen van meening, dat de tweede van de bovengenoemde invloeden de buitenlandsche concurrentie dus van steeds grootere beteekenis wordt voor de dalende beweging van de prijzen. De oorlogswinstbelasting. Chamberlain, de minister van de schatkist, heeft meegedeeld dat sedert de invoering van de oorlogswinstbelasting daarop een bedrag van 27,564,524 aan menschen, die haar eerst gestort hadden, terugbetaald was, wegens achteruitgang van hun inkomsten. 'De rijksminister van önanti6n Wirth heeft ln den Rijksdag een klaaglied gezongen over de ontzettende bedragen, die het arme Dultschland moet betalen aan salarisspen voor de ambtenaren. Tien milliard mark in dit be- grootingsjaar. En komt het voorstel tot wij ziging van de bezoldigingswet er door, dan zal dit bedrag nog verhoogd moeten worden met 800 mlllloen. Tooh klagen de 'ambtenaren ook die ln staats- en gemeentelijken dienst over on voldoende betaling. De fout ligt, volgens het „Berl. TagebL" in het systeem. Het aantal ambtenaren is ln verhouding tot bet aantal inwoners veel te groot. Het ambtenaarsleger zonder de reserve van tijdelijk aan gestel den wondt geraamd op twee miliioen man. Rekent men de bevolking op 60 miliioen, en de ambtenaarshuishiouding op vier personen, dan komt men tot bet resultaat, dat twaalf procent van de bevolking tot heit ambtenaren- leger behoort. Hetgeen zeggen wil, dat zeven gezinnen het salaris moeten opbrengen voor één ambtenarenfamilie. Dit gaat ver boven de kracht van dén belastingbetaler, die nog andere verplichtingen heeft tegenover rijk, staat en gemeente. Helaas is de remedie wel moeilijk. Een vermindering van 'het aantal ambtenaren ver groot het aantal werkloozen, die toch op de een of andere manier door den staat onder houden moeten worden. Tot overmaat van ramp is de Macht d'er ambtenaren, dait hun salaris te laag is, niet ongegrond. En het gevolg hiervan is een toe nemende corruptie onder de ambtenaren. Een lid van een voogdijraad te Berlijn geeft daar van voorbeelden aan bet „Berl. Tagebl.". Hij schrijft: „Wat mij vroeger nooit is overkomen: deze week heb ik drie partijen, die bij mij kwamen om hun rechit te bepleiten, de deur uit moeten door HULBERT FOOTNER. voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. HOOFDSTUK VI. Rust. Zij kampeerden voor dien nacht op een met gras bedekt terras aan den rand van een diepe inzinking in de prairie waardoor een half-uitgedroogde stroom over een bedding van ronde steenen zijn weg zocht naar de groote rivier. De eenige volwassen boomen, die zij dien dag gezien hadden, groeiden op den bodem der inzinking, die zoo diep was dat men over den rand niets van de takken zag. De paarden waren bij elkaar gedreven en in een wijden kring ontpakt. Ieder pak met zijn zadel werd ónder zijn eigen dekkleed in een wijden kring op zijn plaats gelegd, x>m den volgenden morgen weder opgeladen te worden. Zoodra zij ontladen waren, werden de paarden de prairie ingejaagd om zich zat te eten aan het malsche nralrlegras. Den ouden merries, die het grootste gedeelte van den troep gezoogd hadden, werd een bel aan gedaan, en een blok aan de pooten gebon den, om den troep bij elkaar te houden. Jack, 'Jean Paul en de Indiaansche jon gens zorgden voor de paarden. Jack hield eveneens een oogje op de onhandige pogingen Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: 0. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero. Telefoon» 60 Post-Girorekeniag No. 160^- ADVERTENTIEN 20 ct. p. régel (galjard). Ingez. meded. (kolombr, als redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr, te koop, te huur) v. 11 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adreeBur, v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p adv, extra)Bew.-ex. 4 ct. Allp prijzen tijd. verk. m. 10% papierduurtetoeel. werpen. Omdat zij twintig-Mark-biljetten op tafel lieten vallen, die zij niet wilden terug nemen. Hoe diep dit een ambtenaar krenken moet, die hieruit leert hoe bij getaxeerd wordt door menschen, die meer verdienen behoef ik niet te zeggen. Het diepst heeft mij hierbij gekrenkt, dat deze menschen in het geheel niet het gevoel sohenen te hebben, iets buitengewoons te doen met het aanbie den van deze fooien. Dat schijnt nu alge meens gewoonte te zijn. Men stelle zich nu voor, dwt oen lager go- plaatst ambtenaar in de verleiding wordt ge bracht, die bij lange na niet genoeg verdient om rond te komen. Hij kan niets er bij ver dienen. Zulken ambtenaren, die gevraagc hebben nachtveiligheidsdienst te mogen doen, is dit geweigerd. Andere, die bij het gemeentebestuur solliciteerden als lantaarn opstekers, werden afgewezen, omdat zij reeds acht uur per dag werken. Voor deze men schen is de verleiding te groot" En de inzender vreest, dat het allengs in Duitschland zal worden, zooals het ln Rus land was vóór den oorlog. Goed betoldigde werkloosheid. De Saksische regeéring heeft de nieuwe eischen van de werkloozen verworpen, die verhooging van de uitkeering hadden ver langd. Voor mannen 350 mark per. week, voor vrouwen 250 mark. Werklooze mannen zouden dus een jaarlijksch inkomen van 18.000 mark krijgen! Verder werd geëischt aan den tijd van ondersteuning geen grenzen te stellen: een levenslang pensioen dus van ten minste 18.000 mark, vrij van belasting. De werkloozen dreigen nu met een alge- meene staking van de nret-werkloozen. Die zoogenaamd heden geproclameerd zal wor den. Maar waarvan wel eens niet veel zou kunnen komen, omdat vele wèl werkende ar beiders de 18.000 mark per jaar niet halen. Invoer van Hollandsche melk. Wegens de daling van de Duitsche valuta, zijn de steden in Rijnland en Westfalen niet meer in staat, den bijslag op de dagelijks uit Nederland ingevoerde versche melk te beta len. Reeds hebben eenige steden de afneming van Nederlandsche melk gestaakt. Andere steden stellen alle pogingen in het werk .1 -n melkinvoer ten behoeve van de zuigelingen en de zieken eenigszins te handhaven. Ook de leiders van de groote arbeidersorganisaties in het Roergebied hebben deze kwestie ter hand genomen. Hoewel één liter Nederland sche melk op het oogenblik in Essen v. 0.1 geveer M. 6.50 kost, zal er alles gedaan wor den, opdat de melklevering niet gestaakt wordt, aangezien de hoedanigheid van de Ne derlandsche melk die van de Duitsche verre weg overtreft. De stad Essen moet nu da gelijks ongeveer M. 40.000 voor de melk bij passen. De Centrale voor bestrijding der tuber culose deelt mede, dat haar reeds vóór de komst van mevr. de Bordes en dr. Kern- meyer in ons land, van Weensche zijde om hulp was gevraagd, awarna zij dadelijk voor bereidende maatregelen heeft getroffen. RUSLAND. Russische bladen, die te Helsingfors- zijn aangekomen, geven een bevestiging van de crisisberichten, die in den laatsten tijd van uit Moskou zijn doorgedrongen. De tegen- revolutionaire beweging zou veel veld heb ben gewonnen, doordat de meeste betrouw bare troepen naar het front tegen generaal Wrangel zijn gestuurd. In een kazerne in de omstreken van Mos kou sloegen soldaten aan het muiten. Zij eischten warme kleeren en schoenen. Een af- van Vassall en Baldwin Ferrie om de tenten op te zetten, «1 tusschen de bedrijven door leerde bjj Humpy Juli een vuur aan te leg gen. Sir Bryson, Linda en Mevrouw Worsley, ln drie van de dekstoelen die het onderwerp van zooveel commentaar waren, keken bij dit alles toe. „Ik voel me zoo nutteloos," zeide Linda, die Jack's diverse werkzaamheden volgde, zonder te doen blijken dat zij dit deed. „Ge loof je niet dat er Iets is waaraan wij ook een handje zouden kunnen helpen, Kate?" „Het lijkt allemaal zulk zwaar werk, Linda," zeide Mevrouw Worsley. Terwijl Sir Bryson zijn handen op zijn welgedaan buikje vouwde, keek hij met te vreden oogen naar het drukke tafereel. „Mal ligheid, Linda," zeide hij. „Ze worden alle maal voor hun inspanning betaald. Thuis bemoei je je zeifs niet met huishoudelijke dingen." „Dit is heel iets anders," zeide Linda een beetje boos. Het speet haar dat zij over dit punt begonnen was, doch Sir Bryson ver koos niet zoo spoedig van het onderwerp af te stappen. „Wat bedoel je met „anders?"" vroeg hij. „O, het Is alsof je hier allerlei stadsvoor- oordeelen kwjjtriakt," zeide Linda vaag. „Je keert hier -tot de natuur terug." „Je vergelijking is een beetje onduidelijk," zeide Sir Bryson, „ik begrijp Je niet goed." ,,'t Komt er ook niet op aan,'" zeide zij on verschillig. „Nu, ik voor mij vind dat Je niets pret tigere ter wereld zien kunt dan dit," ging Sir Bryson verder. „Al die menschen, die er toe bijdragen om het ons gemakkelijk te maken, en dan het diner dat zoo dadelijk deeling van het garnizoen van Moskou wer<^ er heen gestuurd om de orde te herstellen, maar liep naar de muiters over. De gevan genissen vay Moskou zijn overvol, zoodat men de gevangenen thans in kloosters moet onderbrengen. Overal staat geschut in de straten. Er heerscht een ongekend terroris me. Eiken nacht zouden honderden menschen ter dood gebracht worden. De Sowjet-regee- ring is er tot heden niet in geslaagd te ont dekken, bij wien de leiding der tegen-revolu- tionaire beweging berust. Volgens de „Iswestia" zou de toestand bij zonder ernstig zijn in het gouvernement Tsjernikof, waar de boeren de communisten gruwelijk mishandeld hebben. De sovjet-auto riteiten hebben de dorpen doen bombardee ren, waar 'die excessen hebben plaats gehad. Een koortsachtige opgewondenheid heerscht te Moskou, als gevolg van een proclamatie van de mensjewiki, waarbij het volk wordt aangespoord in opstand te komen, teneinde het sovjetregime te verpletteren. De VS. en Duitschlond. Volgens berichten uit Washington, die van zeer bevoegde diplomatieke zijde heeten te komen, zullen de V. S. niet alleen alle Duitsche eigendommen, tijdens den oorlog in beslag genomen, teruggeven, maar zullen zij er op aandringen, dat de schadevergoeding, door de geallieerden geëischt, met name door Frankrijk, zoo laag mogelijk zal worden vastgesteld. Een mislükte bankdiefstal. Acht gewapende roovers hielden dezer dagen met een auto stil voor een bank te Bed ford in Ohio. Zeven hunner gingen binnen, hielden de aanwezigen met hun revolvers in bedwang en namen voor een bedrag van 120.000 gulden weg, waarna zij hét bankge bouw verlieten. Dadelijk' daarop echter druk te de bankdirecteur op een knop, waardoor in alle winkels en kantoren der stad een alarmschei afging en in een oogenblik kwa men mannen met geweren 'en revolvers van alle kanten opdagen. De eerste, die ter plaat se verscheen, schoot den roover dood, die aan het stuur zat. De anderen, die niet in staat waren, de auto in beweging te brengen, sprongen eruit, hun buit in den steek' latend en vluchtten. Maar drie hunner werden ern stig gewond vóór zij het einde der straat be reikt hadden, waarop de andere vier zich overgaven. Een manifest van da tweede internationale te Londen. Het comité van de tweede Internationale dat vergaderd heeft, heeft een manifest uit gevaardigd, waarin den bolsjewiki verwp»en wordt, dat zy klaar hebben gespee. ..u.net kapitalisme nooit gelukt was, namelijk het verbrijzelen van de eenheid der proletariërs. Maar de internationale is met dat al niet dood. Zij leeft en roept de arbeiders op tot den strijd tegen het kapitalisme. „Wij beschuldigen", zegt het stuk verder, „de leiders van de derde internationale ervan dat zij de werklieden demoraliseeren, de wen- schen van het Russische volk met voeten treden en dat volk ln het stof werpen, en de demo cratie vervangen door de gewapende dictatuur. Thans trachten zij hun decreten aan de socia listische en arbeiderspartijen in de heele we reld op te leggen Deze methoden behooren tot de oude wereld van het Tsarisme, niet tot de nieuwe wereld van het socialisme".' Het nfmnifest valt ook het kapitalisme aan en verklaart dat de beslissende strijd tusschen het wereldkapitalisme begonnen is en doet een beroep op de werklieden van de wereld om zich tegen den gemeenschappelyken vij and te vereenigen. De onderteekenaars van het manifest zijn Henderson en Ramsay Macdonald (Engeland) van der Velde en Camille Hnysmans (Belgiö), Troelstra (Holland), Otto Wels (Duitschland) en Engberg (Zweden.) klaar zal zijn. Ik rust er bepaald van uit. Stel je toch eens voor, je middagmaal wordt klaar gemaakt waar je bjjzit. Ik hoop maar dat Juli zijn handen eerst gewasschen beeft. Ik heb bet hem anders niet zien doen." Sir Bryson had dit heelemaal niet als grap be- deld, doch Mevrouw Worsley lachte toch. „Van eten gesproken," ging Sir Bryson voort, „ik hoop maar niet dat het aanleiding tot moeilijkheden geeft met onzen gids." „Met Jack de Zanger?" zeide Linda snel. „Wat is er met hem?" „Kindlief 1 Ik wou dat je hem niet zoo familiaar bij dien vulgairen naam noemde! Denk je dat hjj verwacht met ons aan tafel aan te zitten „Waarom niet?" zeide Linda warm. „Dat is hier zoo de gewoonte. De blanken eten samen en de Indianen doen het onder elkaar. Ziet u dan niet, dat 't 'hier andere is dan bij ons? Hier kent men geen standsverschil." „Dan wordt het hoog tijd, dat wij dit hier invoeren," zedde Sir Bryson met den toegeef lijken glimlach van iemand, die hiermede het onderwerp als afgedaan beschouwt „Ik zal meneer Gtarrod verzoeken hem een wenk te geven." „Daar zoudt u uzelf alleen maar belachelijk mee maken," zeide Linda. Mevrouw Worsley sprak niet veel, doch als ze het deed, was wat ze zei verstandig. „Ik geloof, weet je, dat de zaak zich vanzelf wel zei regelen, als we hem op z'n beloop laten. En zij had gelijk. Jack verlangde absoluut niet met het gezelschap ln de groote tent aan te zitten. Nog afgezien van andere overwe gingen wist hij zeer goed, waar hij de Deste beetjes vinden kon, en daarom legde hij nex aan met den kok. Jack en Humpy sloegen hun kleine tenten achter het vuur op, naast Toen De Romanet kort geleden poogde met zjjn Spad het wereldrecord voor snelheid te verbeteren, vloog de schroef van zijn vlieg tuig uit elkaar, zoodac door de wegvliegende stukken het benedendraagvlak, het landings gestel en de radiateur beschadigd werden. Ofschoon De Romanet op dat oogenblik een snelheid bad van meer dan 280 K.M. per nur, wist hij nog veilig te landen. Dezelfde De Romanet is er Donderdag 4 Nov. in geslaagd het wereldsnelheidsrecord, dat op naam stond van Sadi LecoiDte, te verbeteren. Met zjjn Spad-Herbemont, motor 300 PK. Hispano-Suiza, bereikte hij een uur snelheid van 309 K.M. 0.12. Éénmaal legde hij het traject van 1 K.M. af met een snelheid van 821 K.M. per uur. Gedurende den race zat de vlieger met het hoofd diep in den romp van zijn toestel, zoodat hij alleen ln zijdellngsche richting iets kon zien; recht vooruit zag De Romanet niets. Volgens de nieuwe bepalingen van de T. A. I. wordt als maximum snelheid aangenomen het ge middelde van de tijden gemaakt bij het vier maal doorvliegen van een baan van één kilometer (tweemaal heen-en-terug) Om dit record van De Romanet te slaan, moet een uursnelheid bereikt worden van 313 K.M. 0.12. De Staatscommissie, welke tot opdracht heeft, een regeling te ontwerpen voor het pensioenrecht der burgerlijke ambtenaren en der andere groepen van niet militaire pen sioengerechtigden, alsmede van dat hunner weduwen en weezen, is nagenoeg met haar altbei d gereed. Een ontwerp-Pensioenwet met memorie van toelichting is aan de Koningin aangeboden. Thans zijn in voorbereiding voorstellen omtrent opneming in de ontwor pen pensioenregeling van de rijks werklieden en de loodsen en hun weduwen en weezen. Zondag en Maandag hield de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel te Amsterdam een buitengewone algemeene vergadering. Zondag werd het advies van den Loonraad behandeld. De inleider, de heer Joustra gaf een overzicht van den arbeid van den Loonraad, waarbij de Ned. Ver. vertegenwoordigd was door vier gedelegeerden. Deze zjjn erin ge slaagd den Loonraad terug te brengen van het dringen in de richting van gezinsloon, en het beginsel van loon naar prestatie te doen zegevieren. Ook werd verkregen, dat aan het loon geen bepaalden geldigheidsduur werd gegeven en dat het aantal loonschalen zoovelen mogelijk werd beperkt. Men slaagde erin het grondloon te brengen op f 32 per week, op de basis waarvan daarna looncyfers voor de verschillende groepen zijn vastgesteld. Ten aanzien van de aftrek naar de standplaatsen is heel wat strijd gevoerd. Het resultaat is niet onbevredigend, al voldoet het niet aan de gekoesterde wenschen. Spreker concludeerde, dat de ontworpen regeling een flinke stap «vooruit is. Principieel is ons systeem aanvaard. Het resultaat is dan ook, dat de directie niet met het ontwerp 'ac- coord gaat. Voor de invoering zullen wy dan ook heel wat tegenstand hebben te overwinnen, zullen wij al onze daadkracht behoeven. Voor de discussie over deze zaak gaven zich niet minder dan 42 afgevaardigden op, elkaar, en Jack en Humpy wachtten met bun maai tot de anderen gereed waren. Het was Jull's „début" als kellner, en Sir Bryson deed ook hierbij een nieuwe onder vinding op. Humpy was erg gewillig en goed aardig. Hij was natuurlijk een beetje zenuw achtig, en bij hem nam dit den vorm aan van een grootere welbespraaktheid. In zjjn een voud vond hij, dat bij, als hij aan tafel be diende, meteen voor gastheer moest spelen. „Kom binnen, menschen,". zeide hij joviaal. „Ga zitten waar je wilt. Jelui zult het een beetje door de vingers zien, als ik de dingen met precies zoo doe als 't 'hoort. Ik heb nog nooit dames aan tafel bediend. Ik heb nooit veel vertrouwen in mezelf gehad. Een kind kan me in de war brengen." Sir Bryson werd zoo rood als een kalkoen- sche haan, en keek zijn aide-de-camp aan. Vassall deed alsof hij het niet zag. „Ik zal alles maar zoo op tafel zetten," ging Humpy onschuldig voort, „en dan tast je maar toe. De gerstekoek is niet zoo goed als ie wel zijn kon, maar ik had niet veel tijd. Als we een vast kamp hebben, zal ik je wel wat anders voorzetten." .Hoeveel hebben we vandaag wel afge legd?" vroeg Sir Bryson om de aandacht af te leiden, aan Vassall. Humpy vond, dat hij hier zelf even goed kon antwoorden. „Twintig Mlometer," zei „We zouden eerst twee mijlen terug in Mooseberry Spring stil hebben gehouden, maar Jack zei, dat daar geen brandhout te vinden waa En zoo z]jn we vanavond een beetje laat." „We hebben nu allee, dank je wel," zei Sir Bryson ijzig. „Je behoeft niet te wachten." O, dat Is anders niks, meneer," zei Juli hartelijk. „Jack en ik gaan toch niet eten die allen op hunne wijzen verschillende groeps belangen naar voren brachten. Overigens werd bezwaar gemaakt tegen de geheimhou ding van de notulen Tan de zittingen van den Loonraad. Men meende, dat het perso neel er recht op heeft kennis te nemen van de standpunten, welke door de verschillende categorieën in dien raad werden ingenomen. By de repliek wees de heer Joustra er op, dat men het advies van den Loonraad moest beschouwen als een minimum-eisch, naar verhooging waarvan het hoofdbestuur zal blijven streven. De voorzitter vestigde er nadrukkelijk de aandacht op dat de organisatie nog niet zoo ver is, dat zij de loonregeling kan decre teer e n. Het is al een groote stap vooruit, dat de organisatie mede aanzit aan de tafel waar de loonregeling wordt klaar gemaakt. De voorzitter zijde voorts toe besprekingen van de hier tot uiting gekomen wenschen met den Neutralen Bond en den B. A. N. S., en het voorstel aan die 'organisaties om, indien de directies weigerachtig biyven, den strijd te aanvaarden. Met die organisaties zal dan overleg ge pleegd moeten worden over de wijze waarop den strijd moet worden gevoerd. Spreker vroeg machtiging om dat overleg met de genoemde organisaties te openen en de actie voor de voorgestelde loonregeling voort té. zetten. Daartegenover worden uit de vergadering enkele moties voorgesteld strekkende om den eischen kracht by te zetten door te dreigen met lijdelijk verzet. Het voorstel van het H.-B. werd echter aan genomen. Sloten en de uitbreiding van Amsterdam. In de Tweede Kamer heeft de heer De Bulsonjé bij de behandeling van het wetsontwerp tot uitbreiding van Amsterdam, 0. a. door annexatie der gemeente Sloten, vóór het wetsontwerp gestemd. De gemeente Sloten is op die annexatie niet byster gesteld en in den Raad is de hou ding van den heer De Buisonjé, die tevens wethouder van Sloten is, aan scherpe critiek onderworpen niet alleen, maar waarby tevens een motie werd aangenomen, waarin van den wethouder wordt verlangd, dat hy zyn functie neerlegt. 1 In deze motie wordt 0. a. gezegd overwegende, dat de plicht was geweest van den wethouder De Buisonjé om van zyne positie als Kamerlid gebruik te maken om Ingezonden mededeollng. Eczeem is dikwijls te wijten aan bloedar moede, lichameiyke of geestelijke inspan ning. Ook kan het een gevolg zyn van be smetting, het voortdurend omgaan met natte of droge waren in winkel of werkplaats, of overgevoeligheid voor buitengewone warmte of kou. De behandeling elscht veel zorg en zinde lijkheid. De lijder dient eenvoudige, voed zame spy'zen te gebruiken en vooral zwaar voedsel en alcohol te vermyden. Geregelde stoelgang Is noodzakelijk; verstopping ver ergert de kwaaL Tot beteugeling der ontsteking en om de last van eczeem te doen verdwynen, bestaat ni§ts betera dan Foster's zalf. Deze verdry ft de prikkeling en de geneigdheid om de aan gedane plaatsen te krabben. Foster's zalf heeft een antiseptische, ver zachtende en heelende werking, droogt niet te spoedig op, laat zich niet te gemakkeiyk afvegen en dringt tot op iedere aangedane plek door. Deze zalf is zeer succesvol by alle jeuken de huidkwalen en heeft tal van hardnekkige en langdurige gevallen genezen, zy is ook een uitstekend geneesmiddel voor aambeien. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Den Helder verkrijgbaar by A. ten Kloos ter, Keizerstraat 98, 1.75 per doos. voor jullie Maar zjjn. Ik wacht tot ik weet dat jullie je buik vol hebt." „Ik vind die gerstekoek erg lekker, meneer Juli," zed Linda ondeugend. „De.rozijnen zyn zoo lekker." „Ik had ze tóch, en daarom vond ik, dat ik ze d'r dan ook wel in kon doen," zei Humpy erg gevleid. „Sommige menschen vinden het erg moeilijk om goeie gerstekoeken te maken, maar by my is 't een tweede natuur, om 't zoo maar es uit te drukken. Jack heeft 'm voor me gebakken." Sir Bryson hield op met eten. Het was Jack zelf die een uitbarsting voorkwam. Misschien vermoedend wat er in de tent plaats greep, riep hy Humpy om by hem te komen. By het hoeren van zyn stem spitste Linda de 00ren. Humpy ging naar de tentopening. „Als jullie nog wat hebben moet, dan roep je maar even, meneer de gouverneur," zei hy nog. Sir Bryson herkreeg eerst langzaam zyn normale kleur. Hy maakte geen andere toe speling op wat er gebeurd wa» dan door te zeggen: „Belinda, ik sta werkelijk verbaasd over je." „Och, zeur nu niet, vader," antwoordde de dochter oneerbiedig. De leden van Sir Bryson's gevolg waren gewoon aan dergelijke kleine voorvallen. Toen zy de tent uitkwamen, kon men Jack en Juli broederiyk naast elkaar zien eten bij het vuur, en Linda zeide met een plotselinge ingeving: „ik wed, dat zij een beter souper hebben dan wij zoo juist gehad hebben!" (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1