Tegen den Hoest E GOUDSCHE, en EDAMMER KAAS. E Advertentiën. A. TEN KLOOSTER. WINTERHANDEN. LEGER DES HEILS. Kol. en Mevr. VLAS. St. Nicolaascadeau een LAKCACHET of STEMPEL J. G. DUINKER. A. TEN KLOOSTER, WAT DE KRANTEN ZEGGEN. INGEZONDEN. Nederlandsche Vakbdhd van Verplegenden. Namens het Bestuur, De w.n. Secretaris, I. Ph. CORNEL. Een kort woord. De Competitiewedstrijden. Q.ac. 2—BLR.C. 2. z. y. v. ni 9 o o 9 4—29 0 Tijdstippen van varzending der brievenmalen Burgerlijke Stand der gem. Texel SP00RGRACHT 38. MORGEN (Zondag) Groote Heilssamenkomst. Wenscht U als cadeau te geven? Bestelt het dan thens bij Boekhandel - Spoorstraat. Ruime sorteering. Pljpdrop. Groote en kleine pijpen. Haverstrooballetjes. Zoute Drop. Salmiakpastilles. Wybert Tabletten. Valda Pastilles en nog vele andere artikelen tegen de keelpijn bij Zooeven ontvangen: prima Margarine - P. DUINKER, POOLSTER HEL0ER. f IV Regie-werk. „De Telegraaf' breekt den staf over het r..r regie-werk, di. het aannemen van op drachten voor rekening van den besteller, waarbij een bepaalde winst gegarandeerd wordt, te berekenen door het opslaan van een overeengekomen percentage op den totalen kostprijs (materiaal, loon, kosten). Het regie-werk zegt het blad is een soort parasitisme op den verbruiker, waar tegen langzamerhand ernstig verzet moet opkomen, want de aannemer heeft daardoor geen belang meer bij een zoo economisch mogelijke bedrijfsvoering, daar hij immers ale kosten vergoed krijgt. Het inkoop- en loonvraagstuk in- zijn bedrijf hebben een geheel gewijzigde beteekenis gekregen; het regie-systeem leent zich bovendien, de goe den niet te na gesproken, voor allerhande knoeierijen; het is een der afschuwelijkste vormen van protectie, het is ongezond, het Bchaadt de arbeidsmarkt in hooge mate door kunstmatige loon-opdrijving en doodt de energie der kracbtigen, die meesttijds niet met inspanning kunnen verkrijgen wat met dergelijke protectie te behalen is. In het soheepsbouw- en huizen bouwbedrijf tiert dit regie-parasitisme welig en vormt een der ernstigste belemmeringen voor een normale toekomstige ontwikkeling der pro ductie- en arbeidsvoorwaarden. Oongresje spelen. Nooit ben ik meer onder den indruk ge weest van het congressen-gevaar, dan tij dens de vijfjaarlijksche vergadering van den Internationalen Vrouwen-Raad te Ohristiania, schrijft mej. E. O. v. Dorp in ,4e Hollandsche Huisvrouw". „Er is gepraat, eindeloos, meestal zonder verstand van zaken. Het programma was het meest systeemlooze, dat men zich den ken kan. Alles, waar de één of ander toe vallig eens aan denkt, wordt er op gezet; waar men niet aan denkt, wordt wegge laten. Zoo hebben wij in allen ernst gepraat over het geval, dat in Nederlandsche dorps scholen bijvoorbeeld Portugeesche onder wijzers zouden lesgeven; en Nederl. onder wijzers in Portugal; men meende, dat dit zoo goed zou zijn voor de internationale verstandhouding! En wij hebben ons in allen ernst bezig gehouden met de noodzakelijkheid, die dan zou ontstaan, dat voor den pensioen-grond slag de in het buitenland doorgebrachte dienstjaren mede zouden tellen! Maar over de meest brandende quaesties van het heden, de duurte en de arbeids- moeilijkheden, heeft men geen enkel woord gewisseld! Het kwaad is, dat deze vergaderingen zich eenvoudig met alles willen bemoeien en dat doen, onsystematisch en onvoorbe reid." Terug naar het land? In een artikel óver „Platteland en Stad" komt de „Haagsche Post" tot de volgende merkwaardige conclusie: Stads-ontwikke- ling, met al haar booze gevolgen, moet in de naaste toekomst haar toppunt overschrij den, een dalende lijn gaan vertoonen. Na een spanne tjjds vol onrust, ontevreden heid, werkloosheid en verarming zal de massa, door nood gedreven, wederom het land en den arbeid op het land gaan op zoeken, terugkeeren van onnatuurlijk stadsleven naar moeder Natuur; niet alleen in Nederland, doch ook elders, en in meer dere mate naarmate stadsleven dieper in het volksleven vrat. In het verschiet ligt, naar ons oordeel, de terugkeer van ziels- verwoestend industrialisme naar zielsver- edelend handwerk. In dezen gedachtengang loopen wij misschien wat ver vooruit op onzen tijd; doch zóó zien wij het nu een maal. Sociologisch beschouwd is het fiasco der leeningen van Amsterdam en Rotter dam waarschijnlijk de eerste stap op den weg die het stadsmenschdom zal terug voeren naar het land, naar de eenige om geving waarin de mensch tot zijn volste en edelste ontwikkeling kan komen. Afdeeling Helder. De afdeeling Helder, in vergadering bijeen Palmstraat, besprekende eene circulaire van Zijne Excellentie den Minister van Marine a. 1., sprak hare ernstige verontwaardiging uit over den inhoud van genoemd stuk. Ten eerste wordt daarin beweerd, dat ons persoonlijk nooit een vaste aanstelling is voorgespiegeld. De Voorzitter van de Com missie van Advies inzake de verzorging van de militairen der Zeemacht in de hospitalen dar Marine, heeft bij alle sollicitanten wel degelijk de verwachting opgewekt, dat zij van een tijdelijke aanstelling in vasten dienst zouden overgaian. De meerderheid dezer Commissie was vóór het vast aanstellen van een groep burgerverplegers, om zoodoend© een stabiel corps verplegers te vormen. Zijne Exc. Minister Bijleveld ging op dit advies in blijkens de Begrooting 1920, waarbij in de Memorie vanToelichting m. vermeld stond: "„De reorganisatie van het personeel bij de Marine-hospitalen komt in hoofdzaak neer op de vervanging van een deel der militaire ziekenverplegers, die als vast personeel aan de inrichting verbonden zullen zijn." Vele verplegenden verlieten hun vorige betrekking (sommigen met 10 ad 12 dienst jaren), om door de gedane toezegging hunne positie te verbeteren. Ten tweede wordt in genoemde circulaire bepaald, dat aan gediplomeerden, niet in het bezit van bet diploma „Witte Kruis", een op leiding kan gegeven worden, echter met dien verstande, dat, nadat bet diploma is behaald^ zij nog twee jaar in dienst moeten blijven. Dit is onbillijk. Waar veien thans 1 2 jaar in dienst z$n, komen hierbij dus nog 31/» jaar (de opleiding duurt l1/, jaar), waarna vele verplegenden den leeftijd van 36 jaar overschreden hebben. Qm te kunnen solidciteeren is de kans op een vaste aanstelling in een verplegings-inrich- ting daardoor vrijwel buitengesloten. De afdeeling besloot het verslag van deze vergadering aan de pers op te zenden en verzoekt hare medewerking in deze om alzo© door publicatie te komen tot opheffing van deze onbillijkheden. Een kort woord aan den heer Michels acht ik gewenscht, ofschoon ik niet van plan ben, voorloopdg meerdere discussies over woning bouw aan te gaan. Op de becijfering van den heer M. wil niets afdingen, doch zijn laatste aanhaling, als zouden de materialen thans goedkooper zijn dan in den tijd toen de huizen van „Alg. Belang" werden gebouwd, is iets, wat aan den heer M. door dezen of genen is wijsge maakt. De materialen, die werkelijk even lager staan, zijn juist die, waarvan men het minst noodig heeft bij woningbouw, ml. ce ment en kramerijen. Daartegenover zijn de steenen 7.en 10.per mille duurder, alsmede het hout, dus juist die materialen, die woningbouw duur méken. Op het econo mische van mijn betoog gaat de heer M. niet in en juist dat teekent. Daarbij vind ik mi, ook in goed gezelschap over hetgeen Minister Aalberse zeide in de Tweede Kamerzitting van J.L 9 Nov. (dus nadat ik mijn vraag stelde aan B. en W. tot de benoeming eener Raadscommissie, welke heeft te onderzoeken goedkooper© 'bouwsystemen) en wel, dat hij wenschte te breken met allerlei tierelan tijntjes, doch eenvoudige woningbouw eischte en juist is het ook datgene, wat^ ik beoogde en hetgeen mijns inziens te bereiken is door aanbesteding met eenvoudiger systeem en dat kan, wanneer men tenminste aan hen, die zulks trachten, eenige medewerking verleent, maar niet bij den aanvang daarvan allerle bezwaren oppert en daar is men hier niet af keerig van. J. J. SOHOEFFELENBERGER. Helder, 12 Nov. 1920. SPORT. 1 Voetbal. Programma voor Zondag 14 Nov. N. V. B. Westelijke Afdeeling. Eerste klasse. Amsterdam: V.V.A.—H.V.V.; A.F.C.—8partaan. Haarlem: HaarlemD.F.C.; Den Haag: H.BjS. Ajax; Utrecht: U.V.V.Blauw Wit. Overgangsklasse. Hilversum: 't GooiQuick; Amsterdam: D.EX3. H.-D.VJ3. Botterdam: FeijenoordR.F.C. Schiedam: S.V.V.R.C.H.: Den Haag: AJD.O. H.F.C.; Wormerveer: W.F.C.—Stormvogels. Tweede klasse A. Zaandam: Z.V.V.Schoten; Weesp: Rapiditas Z.F.C.; Haarlem: E.D.O.fiollandia: Alkmaar: Alcmaria VictrixPurmersteijn Amsterdam Amstel—Hortus. Derde klasse A. Bloemendaal: BloemendaalHelder; Haarlem-: HJ3.V.—N.O.S. Derde klasse B. Zaandam: Zaanland iaWatergraafsmeer; Am sterdam: O.D.E.K.F.C.; Swlft—E.V.C.Neer- landiaW eet-Frisia. Reserve tweede klasse A. Zaandam: ZJF.G. 2V.V.A. 2. N. H. V. B. Eerste klasse B. Helder: Helder 2Z.V.V.3; H.R.C. 1Meervo gels 1; Assendelft: Assendelft 1Alcmaria Vic trix 2. Tweed» klasse B. Wormerveer: QJ3.C. 2H.R.C. 2; W.F.C. 4—C. S.V. 1; Uitgeest: V.V.U.—Go Ahead 1. Afdeeling Helder. Tuindorp: H.R.C. 3—Batavier 1. Scheidsrechter de heer Duinker. TexelTexel 1Avia 2. Scheids rechter de heer D. Kort. Ankerpark: Avia 1H. R.C. 4. Scheidsrechter de heer Kwast. H.R.C. 1—Meervogels 1. Zondag heeft H.R.C. 1 een belangrijke ontmoe ting; zij ontvangen n.1. Meervogels 1, die nog on- foslagen aanhet hoofd van deze afdeeling gaat. ij hebben slechts één pnnt verspeeld en wel tegen Assendelft, die ook nog een sterke concurrent voor de eerste plaats is. In Zaandam hebben de Meervogels maar met 10 van de Racers kunnen winnen. Aan spanning zal het In deze ontmoeting niet ontbreken, daar H.R.C. de eer wel te beurt zal willen vallen om de Zaandammers de eerste nederlaag toe te brengen. Racers, toont Zondag uw ernstig willen! Scheidsrechter de heer Hakhof. Aanvang half drie. Helder 2Z.V.V. B. Helder 2 heeft Zondag weer een thuiswedstrijd en wel tegen Z.V.V. 8. Daar Z.V.V. 3 tot een van de zwakste zusjes in deze afdeeling behoort, ge- looven wij wel, mits zij niet zooveel pech hebben als tegen K.F.C. 2, dat Helder 2 dezen wedstrijd zal winnen. Helder-reeerves, vat uw taak echter niet te licht op, want dan kon de uitslag nog wel eens anders wezen. Kwinkelenberg wordt vervan- ren door een anderen speler. Scheidsrechter de ïeer Hartland. De entree voor de wedstrijden van het tweede elftal zijn vastgesteld op 20 cent. Aan vang half drie. Bloemendaal—-Helder. Helder 1 zal haar tegenbezoek brengen aan Bloemendaal. Zal de uitslag weer 62 zijn in het voordeel van H. Een 52 overwinning is nu "uist niet noodig; als er maar gewonnen wordt, al s de overwinning nog zoo klein. Laat de spelers, die aangeschreven worden, in de eerste plaats zorgen, dat zij allen present zijn. (Wij willen hier mee niet zeggen, dat er spelers zijn, die moed willig hun club in den steek laten). De kampioens illusies zijn wel vervlogen, maar er kan toch nog gezorgd worden, dat H. een eervolle plaats in de competitie zal innemen. Zondag flink aangepakt, opdat een postduif one na afloop van den wedstrijd een gunstig bericht zal sturen. Schrier zal de overige wedstrijden weer spelen voor H. De H.R.C.-reserves gaan Zondag naar Wormer veer, om een -bezoek te brengen aan Q.S.C. 2. Wij irelooven niet, dat de Racers zullen winnen, daar Q.S.C. 2 een pootig elftal is. Zorgt er nu eens voor, reserves, dat ge volledig uitgaat, dan zijn verrassingen niet uitgesloten. Competitfestand le klasse B NJELV.B. m k 73 doelp. o <d o a ij) V.t. Meervogels 1 8 6 2 0 24— 8 14 Assendelft I 8 5 3 0 219 13 K. F. C. II 6 4 0 2 20— 7 8 H. R. C. 1 8 3 2 3 14—13 8 Helder II 8 2 0 6 7—15 4 Alc. Victr. n 4 1 1 2 37 3 Om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker. Het Rotterdamsch Elftal, dat morgen tegen het Provinciaal ^Elftal zal uitkomen, is als volgt sa mengesteld Steenhauer (V.O.C.) Weber Klip (V.O.C.) (Sparta) Martin de Korver Steeman (Sparta) Spanjersberg Groosjohan Boerdam Weidema Vuyk iSparta) (V.O.C.) (V.O.C.) (V.O.C.) (Sparta) Deze combinatie lijkt allerminst een Rotter damsch Elftal; beter kan men spreken van een V.O.C.-Sparta-comblnatie. Clubs als Feiienoord. R.F.C. enz. hebben blijkbaar geen geschikte krach- t&n» Door bedankjes is in het Prov. XI nog een kleine w:'ziging gekomen. P. N. Sint, de middenvoor van W.F.C., heeft n.L ook een plaats in deze cbmbi- natie gekregen. Burgerlijke Stand der gemeente Helder, van 11 en 12 Nov. 1920. ONDERTROUWD: A. G. J. Pauw en A Keet ,r GETROUWD: H. O. Bruns en M. Len- gers. J. v. d. Tang en J. Jansen. A. Woort en J. Glim. BEVALLEN: J. Bambach—v. d. Zee, A. C. Vader—Bijvoet, d. O. Karssen—van Otteren, d. OVERLEDEN: J. van de Gieeen, 10 mnd. P. de Boer, 54 j. MARINEBERICHTEN. De luitenant ter zee 2e kl. F. H. Vermeulen van Hr. Ms. Gelderland en de officier v. administratie 3e kl. R. J. Brünner van Hr. Ms. Van Speijk, wor den onderscheidenlijk op 1 Dec. en 27 Nov. els. gesteld ter beschikking en zijn bestemd om op 18 Dec. d.a.v. per particulier stoomschip „Sindoro van de RotteMamsche Lloyd naar Oost-Indiö te vertrekken. Officier van administratie 2e kl. M. J. Kruys ie met 25 dezer geplaatst aan boord Hr. Ms. Van Speyk; idem A. van Houte is met denzelfden da tum geplaatst te Dordrecht, om met 1 Dec. d.a.v. te worden belast met de betrekking van admini strateur van de Adapirantenschool der marine aldaar. De heer S. A. G. Brumsen, te Amsterdam tot arts bevorderd, is bestemd tot officier van gezond heid 2e kl. bij de zeemacht. De schrijver-majoor A. Piete en de sergeant- ziekenverpieger A. Neislngh zijn aangewezen om op 18 December 1920 per particulier stoomschip „Sindoro" naar Oost-Indië te vertrekken. In de maand Februari 1921 zullen met een der stoomschepen van de Maatschappij „Nederland" of ,Rotterdamsche Lloyd" naar Oost-Indië vertrek- ten: Schipper P. W. Erkelens, M. Monteneij en J. P. Appelman; machinedrijver-majoor P. T. Min- neboo en L. M. de Waal; torpedist-majoor H. Brou wer; schrijver-majoor W. van Klaveren; torpedo- maker-majoor J. Thurkow; konstabel-majoor J. Brandhoff: sergeant-seiner A. Luiting; sergeant- torpedomaker G. Dekker-, sergeant-konstab ei H. Trietsch en K. van der Linde; bootsman J. C. van der Kamp: sergeant-ziekenverpleger H. Welp: ser- feant-machinedrijver D. Swaneveld en W. C. .raaij; benevens een transport van pl. m. 75 kor poraals en manschappen. Met ontslag uit den Zeedienst: op 16 Nov.: matroos le kl. W. H. Bouhuijs; kor poraal der mariniers D. de Vries; marinier le kl. I Melet; op 21 Nov.: marinier le kl. A. Brons; id. 3e kl. A. W. Kniest; op 23 Nov.: korporaal-vlieg tuigmaker F. H. C. Pleisch; op 25 Nov.: matroos 3e kl. J. J. Lasander; op 5 Dec.: marinier 2e kl. C. W, T. van der Vliet. LEGERE ERICHTEN. Salarisregeling der Rijksambtenaren. Men schrijft ons van de zijde der onderofficieren: Evenals voor de Rijksambtenaren is thans ook voor de militairen een bijslagregeling getroffen, om in de meest dringende behoeften te voorzien. Aan hen zal nu een bijslag op de jaarwedden worden toegekend van pl. m. 7% met een maximum van ƒ210.—. Deze bijslag kan worden beschouwd als de maand extra salaris, waarop door alle bonden is aangedrongen. De Regeering erkent door de toekenning van dezen bijslag derhalve, dat de behoeften van het personeel door het tegenwoordige salaris niet worden gedekt. Dat de bijslag echter niet voldoet aan het werkelijk tekort, zal, dunkt ons, gezien hetgeen over de salariesen van de militairen eeds werd geschreven en gesproken, wel geen nadere uiteenzetting behoeven. De bijslagregeling heeft dan ook in broeden kring teleurstelling gewekt. Het is daarom te hopen, dat de regeering, ge trouw aan de door Haar gedane toezegging, met spoed zal overgaan tot eene grondige herziening niet alleen, doch ook verbetering, van do tegen woordige salarissen, waarin dan dient te worden opgenomen de thans verleende bijslag, verhoogd met het percentage tekort, dat nu nog ie blijven bestaan. Opheffing Vergader-verbod. Door den Min. v. Oorlog is bepaald, dat bestuurs vergaderingen in militaire gebouwen kunnen wor den toegelaten, indien de commandeerende officier voldoende waarborg wordt gegoven, dat hetgeen in de vergadering behandeld wordt, niet in strijd is met de eischen eener goede krijgstucht Voorts is de Minister bereid, ten aanzien van garnizoe nen, waar door afgelegen ligging, als anderszins, in de onmiddellijke nabijheid de gelegenheid ont breekt te vergaderen, te overwegen of hiervoor eene uitzondering op den algemeenen regel kan worden gemaakt. Vrijstelling. In bijzondere gevallen kan bij het sluiten van eene verbintenis bij den vrijwilllgen landstorm worden bepaald, dat de aangenomen» vrijgesteld is van oefeningen. Dit is thans reeds bepaald voor hen, die eene verbintenis sluiten als gewoon of buitengewoon vrijwilliger officier van gezond heid, militair apotheker, of paardenarts en voor hen, die eene verbintenis sluiten bij het landstorm korps „Spoorwegdienst". Wijders is bepaald: In de verbintenis van den gewonen vrijwilliger, be stemd voor officier van gezondheid, militair apo theker of paardenarts bif den landstorm, moet de bijzondere voorwaarde worden opgenomen, dat de aangenomene gedurende zijn verblijf onder de wa penen gelijkgesteld is met den rang vanmet recht op bevordering tot officier van gezondheid le klasse, resp. militair apotheker le klasse, of paardenarts le klasse, bij het bereiken van den 15-jarigen leeftijd, maar zonder recht op bever- dering tot een hoogeren rang. Indien de aange nomene den leeftijd van 35 jaar heeft bereikt, wordt hij gelijkgesteld met den rang van le klasse. STOOMT AARTBERICHTEN. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Batoe, thuisr., pass. 11 Nov. Gibraltar. Bawean, uitr., pass. 11 Nov. Dungeness. Oranje, thuisr., vertr. 9 Nov. v. Sabang. Salawati, uitr., vertr. 11 Nov. v. Genua. Ceram, uitr., pass. 10 Nov. Kaap Blanc. Oranje, thuisr., vertr. 6 Nov. v. Singapore. Kon. Hollandsche Lloyd. Hollandia, v. N.-Orleans n. A'dam, arr. 11 Nov. te Havana. T Maasland, v. N.-York n. A'dam, pass. 12 Nov. Li- zaïd. T Rijnland, thuisr., vertr. 10 Nov. v. R10 Janeiro. Salland, uitr., pass. 11 Nov. Ouessant. Gaasterland arr. 10 Nov. v. A'dam te N.-York. Gelria arr. 12 Nov. v. Buenos Ayres te A dam. Frisia, v. A'dam n. N.-Orleans, vertr. 9 Nov. v. Havana Hilversum arr. 8 Nov. V. A'dam te Buenos Ayres. Rotterdamsche Lloyd. Besoeki arr. 11 Nov. v. Hamburg te R'dam. Deli, thuisr., pass. 11 Nov. Gibraltar. Djambi, uitr., pass. 10 Nov. Perim. Garoet, thuisr., vertr. 11 Nov. v. Colombo. Kawi vertr. 10 Nov. v. Batavia n. R'dam. Malang arr. 7 Nov. v. R'dam te Batavia. Buitenzorg arr. 12 Nov. v. Batavia te R dam. Tambora, uitr., pass. 11 Nov. Ouessant. Malang, uitr., vertr. 6 Nov. v. Singapore. Rindjani arr. 5 Nov. v. R'dam te Batavia. Kon. West-Indische Maildienst. Oranje Nassau vertr. 10 Nov. v. Colon n. Carter Sena- T Alkmaar, arr. 10 Nov. v. Guayaquil te Lima. Nickerie arr. 9 Nov. v. A'dam te Paramaribo. Orion vertr. 8 Nov.'v. Puerto Limon n. Phlla- delphia. HollandAmerika Lijn. Maartensdijk, v. N.-Orleans n_ R'dam, pass. 11 Nov. Lizard. Themisto vertr. 10 Nov. v. Hamburg n. Savannah. Rijndam vertr. 12 Nov. v. R'dam te N.-York. Eemdijk, v. San Francieoo n. R'dam, vertr. 10 Nov, v. Newport News. Zuiderdijk, v. R'dam n. Havana, arr. 11 Nov. te Antwerpen. Beukelsdijk arr. 9 Nov. v. R'dam te N.-York. Noordam arr. 10 Nov. v. R'dam te N.-York. Holl.Britsch-Indië Lijn. Aldebaran, uitr., vertr. 10 Nov. v. Suez. IJseldijk, thuisr., pass, 10 Nov. Gibraltar. Banka, uitr., vertr. 10 Nov. v. Madras. Schiedijk arr. 7 Nov. v. R'dam te Hamburg. Stadsdijk arr. 10 Nov. v. Br.-Indie te R'dam. Hnll. O.-Azië Lijn. Kangean, uitr., arr. 6 Nov. te Yokohama. Tjimanoek, thuisr., arr. 8 Nov. te Sabang. HollandAustralië Lijn. Bandoeng, nitr., arr. 10 Nov. te Antwerpen. Marken, thuisr., vertr. 6 Nov. v. Melbourne. HollandWest-Afrika Lijn. Ceres, thuisr., pass. 11 Nov. Dungeness. Waalstroom, uitr., arr.'9 Nov. te. Bordeaux. Mont Cenis, thuisr., vertr. 10 Nov. v. Las Palmas n. A'dam. Amstelstroom arr. 12 Nov. via W.-kust v. Afrika te A'dam 1. v. R'dam. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Poeldijk arr. 11 Nov. v. R'dam te Bremen. Zaandijk arr. 8 Nov. v. R'dam te Montevideo. Alcor, uitr., pass. 10 Nov. Fernando Noronha. Algenib, thuisr,, vertr. 9 Nov. v. Las Palmas. JavaNew-York Lijn, Rondo arr. 10 Nov. v. N.-York te Batavia. Sommelsdijk, v. N.-York n. Java, pass. 10 Nov. Gibraltar. Teenkai, v. Batavia cl N.-York, vertr. 9 Nov. v. Gibraltar. JavaBengalen Lijn. Banda vertr. 7 Nov. v. Java, n. Calcutta. Birma, v. Calcutta n. Java, arr. 8 Nov. te Singa pore. Java Pacific Lijn. Tjieondari vertr. 8 Nov. v. Seattle n. Batavia. Tjikembang, v. Batavia n. San Francisco, vertr. 9 Nor. v. Nagasaki. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Darden na arr. 6 Nov. v. Manilla te Batavia. Keemun vertr. 5 Nov. v. Penang n. A'dam. Pak Ling, v. A'dam en Liverpool n. Java, pass. 11 Nov. Gibraltar. VISSCHERIJBERICHTEN. 11 Nov.: Aangebracht door 47 korders: 210 ton gen p. stuk 0.65 k 0.75; 4680 middeltongen p. stuk 0.30 k 0.35; 2320 kleine tongen p. stuk ƒ0.10 k 0.13; 6 tarbotten p. stuk 6 a 9; 60 rog gen p. stuk ƒ1.25; 86 kisten zetechol p. kist ƒ13 k 17; 94 kisten kleine schol p. kist ƒ5 k 12; 136 kisten schar p. kist 3.50 k 5. 12 Nov. Door 32 korders: 60 tongen p. stuk ƒ0.65; 950 middel tongen p. stuk ƒ0.30 A 0.35; 570 rieine tongen p. stuk ƒ0.10 k 0.15; 2 tarbotten p. stuk ƒ6; 30 roggen p. stuk ƒ1.25; 18 kisten zetschol p. kist 14 k 18; 44 kisten kleine schol p. kist ƒ6 k 12; 54 kisten schar p. kist 3.50 k f 4.50. Naar Ned. Oost-lndifi. VerzendingB; weg. Per zeepost via Amsterdam Rotterdam Per Eng. mail via Marseille Datum van de ter post bezorging. 12 en 26 Nov. 19 Nov., 3 Dec. eiken Dinsdag Woensd.*) Tijdstip der laatste buslich ting aan het Postkantoor. 6.30 6.30 6.80 6.30 's av. Naar Ned. West-IndiS. Per mail [Eiken Dinsdag] 12.— 's midd. Uitsluitend brieven, briefkaarten enaan- geteekende stukken. Naar Hr. Ms. „Zeeland" te Algiers15, 17, 19 en 20 Nov., 12 uur 'smidd. UIT DEN OMTREK. Anna Panlowna. Donderdagavond 11 November vergaderden in 't lokaal van den heer T. van IJzendoorn de besturen van de Afd. Anna Paulowna van den Bond voor Staatspensionneering en van de Middenstandsvereeniging, om te bespreken op welke wijze het volkspetitionnement tegen de wetten Aalberse, in deze gemeente het best kan slagen. Het Bestuur van de Afd. Anna Paulowna van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw had doen weten niet tegenwoordig te kunnen zijn, doch volledige medewerking toegezegd, terwijl het Bestuur van de Bloembollenkweekersvereeniging had medegedeeld verhinderd te zijn, doch dat het zich in principe met het doel kon vereenigen. De heer A. de Boer, de zaak toelichtende, deed uitkomen, dat het het de bedoeling is bij de regeering aan te dringen op premievrij Staatspensioen, dus zonder het plakken van zegels. Htiis aan huis zullen de Öjstecfgepre- senteerd worden, waarop ieder," diu den leeftijd van 21 jaar heeft bereikt, kan teeke nen, vrouwelijke zoowel als mannelijke per sonen. Alle aanwezigen zegden hunne mede werking toe, waarna elk bestuur een gedeelte van de gemeente voor zijne rekening nam. Na nog eenige bespreking sloot de heer De Boer de vergadering, met denwenschdat ieder, die voor premievrij Staatspensioen is, op de aan te bieden lijst zal teekenen. Texel, 12 November. Evenals vorige jaren werd ook dit jaar door de jeugd druk Sint Maarten gevierd. Vele kinderen, voorzien van lampions bewogen zich, onder het zingen van „Sinte, Sinte Maarten, de kalvers dragen staarten" langs de straten. Soms werd aan de huizen gevraagd om een paar* centen. Het was een aardig ge zicht in den donkeren avond al die lichtjes langs de straten te zien dwarrelen. Eigen aardig dat zulke oude gebruiken vooral op ons eiland nog steeds in eere worden gehou den. van 6 tot en met 12 November 1920. GEBOREN: Johanna Elisabeth. d. v. Johannes de Prto en Oatharina Maria dé Waard. Anna, d. v. Hendrik Jan Thomassen en Dieuwertje Vlaming. Anna Cornelia, d. v. Johanes Kuip en Cornelia Oatharina Bak ker. Trijntje Clasina, d. v. J«hannes Hemel rijk en Niesje Krijnen. ONDERTROUWD: Hendrik Kornelis Remers en Johanna Catharina Langeveld. GEHUW D: V illem Barhorst en Cornelia Bakker. GEVONDEN en gedeponeerd ter Secre tarie: Een portemonnaie. 10 u. v.m. Helliglngsdienst. 3 u. n.m. Lezing over Nederl. IndiB en den L. D. H. Arbeid aldaar, 's avonds half acht: Toegang tot de samenkomsten vrij, tot de lezing tien cent KOSTHUIS gezocht, met huiselijk verkeer. Brieven onder Nr. 108, Bureau van dit blad. Een net PERSOON gevraagd, voor broodbezorger. Adres: Broodfabriek „DE EENDRACHT". Te koop het HUIS Hoogstr. 65, met groot Erf en vrije Steeg. Adres: Kroonstraat 20. TE KOOP. Voor billijken prys uit de hand te koop de Huizen Corn. Ditostr. 11, 13, 15. 17, 19 en 21. Ook afzonderlijk. Te bevragen: Zuidstraat 12. Te koop een mooie Kamer kachel. Adres: J. ROB, Bree- straat 53. Te koop een zoo goed als nieuwe HAARD. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een best werkende Hand en Trap-Naaimachlne en een Zakpan (groote maat). AdresWagenstraat 4. Te koop jonge Dobermann (rashond.) Adres: Bureau van dit blad. Te koop zoo goed als nieuwe GRAMMOFOON, met 30 nummers. Adres: Hartenstraat 20. Mooie VULKACHEL te koop, f20.—. Adres: Middenstraat 60. Te koop een compleet SALON- AMEUBELEMENT. Prys f 150.—. Adres: Jan in't Veltstraat 15. Te koop een LINDZAAG-MACHINE (handbeweging), 1 houten DRAAI BANK en 4 stel zware WIELEN, zeer geschikt voor een Mallejan of anderszins. Adres: M. O. VISSER, 1ste Vroonstraat 7. Te koop een beste Merrie-KET, met Tuig en Wagen, voor billijken prijs. Adres; H. MEILINK, Breezand. TE KOOP: een VULKACHEL. Adres: Schagenstraat 19. Alle kaas wordt machinaal geschrapt Tevens alle soorten voorradig. nabij de KE1ZERSBRUG. is het eenige middol tegen winter handen en voeten, BENEEST DE DIEPSTE KLOVEN. Verkrijgbaar bij:

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 8