Als'narbeidër Dames- en Kinderhoeden Pelsmutsen j en alle soorten Pelterijen, Dames-Mantels en Mantel-Gostuums, 1 BERICHT AAHJE OUDERS! Fa. J. VAN WILLIGEN. |S. HERSCHEL, Koningstraat 23. j Scheermessen Gilette-messen. STEDELIJK MUZIEKKORPS. Bontmagazijn GRIESHAVER» 33 ZUIDSTRAAT. Des Zaterdags GESLOTEN Schilderijen, Kapstokken, Kapslokmalten, Porte-Manteaux, Mus Pianokrukken. wegens prijsdaling der grondstoffen, E van al onze aanwezige Winkelgoederen, §f GEROOKTE Sardien. GEBR. KRAAN, Spoorstraat 64. DesZaterdags HET SINT NICOLAASFEEST voor de twee Fröbelscholen zal gehouden worden Woensdag van 2-4 uur aan de Vischmarkt. Donderdag van 2-4 uur aan de Laan. Schoolopening half twee. VRIJDAGavond repetitie In de Bouwzaal. KANAALWEG 65-66. Zie de Etalage van prachtige Bont werken voor dames en kinderen. Groote prijsvermindering van Velour-, Oerson- en Vllthoedeit 0e nieuwste Voiles, zwart en gekleurd. Echte Heldersche Taai-Teel. Eerste soort. 44 ct. per pond Weststraat 102. EE zooalsEE EE alsmede een kleine collectie EE voor 40 procent der waarde. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinl Dames I Van uitgevallen en nieuw hear Poppenprulken op eiken kop pessend gemaakt. J. LANGKAMP, HEDENAVOND Vischwinkel. onder garantie. Verkrijgbaar: Weststraat 87-90. Firma J, VAN WILLIGEN. worden na 9 uur geen advertentiën aangenomen. Utrocht, 80 Nov. <De.hoofdbesturen van do Bonden van Spoorwegpersoneel hebben besloten, naar aanleiding van het Saterdag J.1. door de directie der Nedexltandsoho Spoorwegen na overleg met den Minister aangeboden compromis betreffende «de op 1 Januari 1921 ln te voeren nieuwe loonrege ling dit ooanpromtls te aanvaarden, hoewel dit ln verschillende opzichten afwijkt van de door deze organisatie® als blliyk (erkende elsohen. Naar de „Tel." verneemt, (hebben ook de ohristeiyke organisaties het «compro mis aanvaard, terwyi de Ned. Ver. ©en af wijzende houding aanneemt. Belgrado, 80 Nov. Volgens <fe thans aanwezige meldingen over de verkiezingen in Zuid-Slavië zyn van de 16 mandaten uit Belgrado 2, van de 6 uit Agram 1 en van do 4 uit Laibach 1 door de communisten ver kregen. Uit de resultaten in de andere dee- lO'i des lande biykt, dat de communistten an de 416 zetels er 40 bekomen. De cle-xicalen, die in de laatste tientallen jaren steeds meer den 90% verkregen, zyn beneden 5©% ge bleven. wordt ons Kantoor te vijf uur Op MAANDAG en WOENSDAG is het kantoor bovendien van half één tot één uur gesloten. HELDERSCHE COURANT ning daartoe had. Daar ze kon aantoonen dat ze het paard en rijtuig voor eigen gebruik liet komen en er geen winstbejag in het spel was, kwam ze er met 10 dagen gevangenis en 100.000 M. boete af, de knecht kreeg wegens medeplichtigheid een week*gevangenis en de de landbouwer v. B. 300 M. boete. Minder goed ging het den veehandelaar J. uit Calcar en den boerenknecht E. uit Vim men, die samen 31 varkens naar Nederland smokkelden of trachtten te smokkelen. De handelaar kreeg een jaar gevangenis en 50.000 M. boete, de knecht een jaar gevangenis en 10.000 M. boete. Beiden werden onmiddellijk gearresteerd. Twee kooplieden uit Keulen waren aange klaagd wegens sluikhandel met tabak en de poging tot smokkelen van 280.000 M. bank papier naar Nederland. Dit geld was evenwel door een medeplichtige, een boer uit Merk- stein verduisterd. De strafkamer te Aken veroordeelde den bper tot 2 jaen gevangenis en de beide handelanen elk tot 10.000 M. boete. De aanklacht wegens gelduitvoer ver viel, omdat deze. door de verduistering van bet geld niet had plaats gevonden. Door dergelijke zware vrijheidsstraffen zal men er nu den schrik trachten in te brengen. KORTE BERICHTEN. In April zal er te Genéve een congres wor den gehouden van internationale arbeidersor ganisaties. Meer dan 800 afgevaardigden uit alle deelen van de wereld zullen komen be raadslagen over een grondwet van den arbeid. Aan het Journal wordt uit Tandzjer gemeld, dat een waterhoos van ongekende hevigheid op Tandzjer neergestort is en groote schade heeft aangericht. In|de stad zy'n'drie menschen gedood, daarbniten zyn twee kinderen en ver scheidene inboorlingen verdronken. Te Sandgate- zijn twee menschen gedood en is veel schade aan eigendommenlontstaan dopr het ontploffen van een Fransche myh, die by Folkestone was aangespoeld. DE GASFABRIEK IN 1919. Het verweer van den administrateur der Gemeentebedrijven op onze opmerkingen van 9 en 13 Nov. j.L is niet zeer duidelijk. Om te beginnen hebben wij nergens ge schreven, dat er met de rekeningen 1917 en 1918 iets niet ln orde zon zijn. Wij konden alleen na 1916 door een plot selinge verandering in samenstelling der cy'fers de volledige loonbedragen niet meer vinden, dat is alles. In zoover lag daarin een zacht verwyt, dat, toen men met die andere methode begon, eenige toelichting, waardoor het verband met de vorige verslagen tenminste te vinden ware, 'niet overbodig zou zijn geweest. Ook nu toont de heer De Koster ons niet aan, waar wy nu eigenlijk voor 1917 en 1918 de juiste som aan uitbetaalde loonen en sala rissen moeten vinden. Het is ons zeer wel bekend, dat in allerlei door hem geboekte posten loon verscholen zit, maar niemand! kan- d/ bedragen uit de verslagen zelf vinden. Moeten wy daarvoor, begrijpen we het goed, nu in de „Telegraaf gaan zoeken Of de Heldersche Courant van 27 Dec, '19 gaan naslaan? Wy snappen er minder van dan ooit. Nu de heer De Koster eenmaal ging schrijven, had hy ons moeten inlichten, doch niet verwijzen naar de betreffende versla gen, waarin het niet te vinden is, of naar kranten, die niet ieder in zyn bezit heeft, of wel naar uitvoerige rekeningen, die alleen voor B. en W. bestemd waren. Wy willen het publiek voorlichten en een feit is. dat na 1916 dit niet moer zoo goed mogeiyk is dan voor dien tyd, al zal de boek houding (waar wy heusch nooit aan twyfel- den) wel goed ln orde zijn. Onze uitlating, dat de gemeentenaren biykbaar niet mogen weten, hoe het geld wordt uitgegeven was niet zoo kwaad be doeld, maar lag toch voor de hand, wanneer men, zooals op de verlies- en winst-rekening der waterleiding alle uitgaven in één post ziet opgenomen. Zonder de kortheid te schaden, hadden die uitgaven toch wel gespecificeerd kunnen worden. Ten slotte let er slechts één positieve mededeeling in het stukje van den admi nistrateur, n.1. dezo, dat de betaalde boeten voor meer-verbruik op de balans der gasfa briek voorkomen en wel onder de post „Gasdlstrtbutie-meorverbrulk 22.992.88". Dat is wel merkwaardig, want hier Is dan toch een winstpost omgemoffeld tot een soort geheimo reserve. Indien ünmers deze 22.992.88 op gas was geboekt, zou er in 1919 geen 16.228.76* ver- es, doch ruim zes en een half duizend gul den winst zijn. Eenige verklaring, waarvan na voldoende afschrijving ook deze winstpost nog aan de creditzijde der balans moet paraiseeren, is zeker niet ongewensobt. Want voorzoover wy kunnen nagaan is deze boeking zonder eenig raadsbesluit zoo geschied. En hot is toch niet zonder betee- kenis, dat de Raad het weet, iets diat deze zonder onze vraag al evenmin als wy uit de betreffende post had kunnen oonstateeren. Wy zien niet in, met welk doel deze hoogere gasopbrengst gereserveerd is, tenzy, omdat men vreesde, het bedrag weder te moeten terug storten. M. Helder, 27 Nov. 1920. Zoo wae de reeerve in 1908 reeds f 10.835,92*. GEMENGD NIEUWS. Slapte. Men meldt, aan de „Msb." utt Oisterwyk: Op een tiental schoenfabrieken te Oister wyk wordt wegens slapte drie dagen per week niet gewerkt. Naar wy vernemen, zyn te Tilburg wegens slapté in de schoenfabrie ken reeds verscheidene arbeiders ontslagen. Een serum tegen mond- en klauwzeer. Men meldt uit Brussel: Een Waalsehe veearts, de heer Pottiez, te Fontaine 1'Eveque, in Henegouwen, zou een serum togen heit mond- en fcleuwzeer hebben ontdekt, dat in het bijzyn van deskundige gedelegeerden van de Belgische, Zwitsersche en Australische regeeringen tot afdoende resultaten moet hebben geleid. Op verzoek van de Nederlandsche en de Zwitsersche regeering zullen nu ook in Ne derland en Zwitserland proefnemingen plaats vinden. Oftveilig Dultschland. Te Dortmund arriveerde eenige dagen ge leden een rijke Amerikaansche goudsmid, zekere Shasi, met zyn gezin en twee andere Amerikanen. Köper en Hendriks. Terwijl zijn familieleden in de wachtkamer bleven wach ten, gingen de mannen de stad in om eene woning te zoeken. Shasi is echter niet tot zyn gezin teruggekeerd en daar hy een valies met ongeveer een miilioen mark by zich had, vreest men dat hy vermoord dB. Een schipbreuk. Seattle, 29 Nov. Van het passagiersschip „W. J. Pirrie", welks stranding op de kust van James Island onder de kust van Was hington werd gemeld, is geen spoor meer te bekennen. Men vreest, dat het schip met zijn 23 opvarenden als verloren moet worden be schouwd. De „Santa Rita", die van Zuid- Amerika komend, de „W. J. Pirrie" sleepte, heeft geen rêchtstreeksche verbinding meer met het passagiersschip gehad, sedert de tros werd doorgesneden in wat het scheepsvolk den ergsten'storm sedert jaren noemt. Zyn kind vermoord. Te Assen is Vrijdag gevankelijk binnenge- bracfit een arbeider uit Emmer Erfscheiden- veen, verdacht van poging tot doodslag van zyn dochter Jantje, door met een: revolver op haar te schieten. Persoonlijk gevaar van electrlsche (hals) installaties. Ir. W. F. Pot, te Ryswyk (Z.-H.) schrijft in het „Hbld.": In het Electrotechnische Zeitschrift van 23 September 1920 komen allerlei aanwijzingen- voor om persoonlijke ongevallen met electri- sche installaties te voorkomen en gezien het groote aantal geölectrocuteerden van dit jaar (in Nederland alleen reeds), acht ik de alge- meene kennis der voorzorgsmaatregelen voor' het gebruik van electrische huishoudartikelen als strykyzors, maar vooral van waterketeltjes voor scheerwater enz. in de onmiddellijke nabijheid van waschtafels met waterleiding aansluiting, veel te gering. Een dochter van een mijner kennissen werd bewusteloos gevonden, doordat zy een klap had gehad van den stroom, terwyl ze een defect electrisch keteltje onder de kraan had gevuld, terwyl het nog aangesloten was. (Zy kon gelukkig nog bijgebracht worden). Wordt zoo iemand gevonden, dan moet men beginnen met den stop uit het stopcontact te trekken, dit had natuurlijk moeten gebeuren voordat zy het keteltje vulde, het snoer had zoo kort moeten zyn, dat ze het keteltje en de kraan niet te gelyker tijd kon aanraken. Een ander treffend geval zal ook nog ette lijke malen voorkomen, maar dan met minder onschuldig gevolg. Bjj een houtzagery in Noord-Holland pakte een jongen een spanningvoerenden stalenschoor van een honten lamppaal aan, deze schoor was aan een houten paaltje bevestigd. Hy kreeg kramp en kon niet meer loslaten, zoodat vier kameraadjes hem eraf getrokken hebben. Nie mand werd gewaarschuwd en eerst een paar maanden later, by de jaarlyksche inspectie, werd de font geconstateerd, het feit vernomen en het gevaar verwyderd. Men moest algemeen bekend maken, dat men in zoo'n geval moet trachten met de voeten even van den grond te wippen, zooals die flinke monteur van Electrostroom reeds meer dan 10 jaar geleden deed. Kan de vastgeklemde dat niet doen, dan moet men hem van den grond optillen, doch da&rby zyn bloote huid niet aanraken, dus men moet hem van achteren, onder de armen grijpen of aan zijn kleeren optillen, zonder hem aan te raken, das liefst niet aan zyn kraag, omdat men dan te licht zyn hals aan kan raken. De betrekkeiyk lage spanning, welke onder ieders bereik gebracht wordt, is voor de meeste menschen doodelijk, vooral als men onver hoeds getroffen wordt, dit weet en wist ieder vakman en de Electro-technische Adviseur der Arbeidsinspectie kan over de ongevallen van dit jaar een treurig boekje opendoen. Als niet zeer goed en heel spoedig groote pnbllciteit aan alle gevaren en voorzorgs- zoowel als reddingsmiddelen gegeven wordt, zullen met de snelvorderende electriflcatie van Nederland daaraan eenige donkere bladzijden worden verbonden, Laat men toch niet denken, dat het bekend maken van de gevaren de uitbreiding van het stroomafzetgebled zal vertragen, dooh laat men openlijk de gevaren bekend maken en de men schen ermede vertrouwd doen worden, inplaats van geheel onschuldige, geen kwaad dnchtende menschen en kinderen op verraderlijke en afschuwelijke manier dood te Blaan tot straf voor fouten van de stroomleveranciers, die de gevaren in alle huishondens brengen zonder de installaties veilig te hebben gemaakt door het juiste plaatsen van stopoontanten enz. en het beperken der snoerlengten en die de menschen niet voldoende en herhaaldelyk waarschuwen. Ligt het niet op den weg van de Directeuren van Electriciteitsbedry ven ten spoedigste popu laire waarschuwingen ter kennis van iedereen te brengen Op de scholen diende men reeds vroeg eenig begrip van een electrische installatie met haar eigenaardigheden te leeren. Hoofdzakelijk voor onkundigen zijn het* gevaren. UIT DEN OMTREK. Texel, 29 November. Tot lid van het Dames-eomitê der Koningin Wilhelmina Bewaarschool te Oudeschild is be noemd -mej. W. Zegel Hillenius en tot lid van het bestnnr dier zelfde Bchool mej. J. W. Dros. Evenals vorige jaren wordt ook nu een rondgang door het .dorp gehouden om gelden in te zamelen, teneinde den kleintjes der K. W. Bewaarschool een Sinter-Klaasfeestje te kunnen bereiden. Wegens het heerschen van mond- en klauw zeer in deze gemeente, is «door den Minister verboden vee van deze gemeente naar andere gemeenten te doen vervoeren. Anna Panlowna. De Kindermiddag, georganiseerd door de Vereeniging TA.G.O. kan als volkomen ge slaagd beschouwd worden. Wegens buitenland sche be trekking heden geplaatst. Den 17en November over leed door een noodlottig ongeluk onze geliefde Man en Vader, de Heer SIM0N ZWAAN, in den ouderdom van 42 jaar. Wed. S. ZWAAN- ZEEUW. R. ZWAAN. H. C. H. ZWAAN. Huisduinen, 30 Nov. 1920. ■■MM Te koop 2-da hands Schoanen, Aardewerk, Schemerlampen en alle soorten Meubelen. AdresJ. RIES LING. Gravenstraat 20. Te koop zoo goed als nieuwe vierwieler -Bakwagen, met pa tent-assen. Te bevragen Gravenstr. 89. By myn vertrek naar Ned. IndiS per s.s. .Koningin der Nederlanden" roep ik alle vrien den en bekenden een hartelijk vaarwel tot weerziens toe. G. M. TRIEBLINIG. HET BESTUUR. Te koop een best Fornuis met PUP, voor f 30.en een Poppenwagen. Adres: Gravenstraat 69. t Te koop 4 zoo goed als nieuwe groen-pluche Stoelen, met bijpas sende Heeren-Armstoel (notenhout), prys f 75 en een eiken Sjoelbak, f 25 moet weg wegens plaatsgebrek, AdresBureau van dit blad. Te koop een lersche Zetter (Ren) met Stamboom, 8 maanden oud. Adres: 2de Schagendw.str. 16. Een KINDERWAGEN te koop. Adres: Schagenstraat 105. Te koop aangeboden: 1 Kodak- Filmcamera (6 X 9M->3 dia-Fragma's en Tljdsluiter), met toebehooren als ontwikkelschalen etc. Prys f 12.50. Adres: Weststraat 41a. Te koop een Cello met Strijkstok én Tasch. Te bevragen: Slnis- dykstraat 69. Te koop een mooi leegstaand Woonhuis aan de Janzenstr. 78. Te bevragen: Kerkgracht 9. Te koop Heerenrlfwlel, met nieuwe binnen- en buitenbanden, f 32.50. Adres: Corn. DitostraatNr. 82. Te koop gevraagd een flink Burgerwoonhuis of een klein Heeren huis, 't liefst aan een der grachten. Op te geven naaste prys en aan vaarding. Brieven onder Nr. 140, Bureau van dit blad. Te koop een leegstaand HUIS aan de Hoogstraat 59. Adres: lste Vroonstraat 44. J Uit de hand te koop flink Burgerwoonhuis met getim merde Schuur en ongeveer 15 snees daarachter gelegen Tuingrond, staande en gelegenHeerenweg, St. Pancras. Te bevragen byJ. VAN KAMPEN, St. Pancras. Te koop nieuwe Emmerkachel met nikkelen kap en voet, voor den spotprijs van f 27.50 en een I Waschmaehlne. AdresHarten- straat 20, na 5 uur. Te koop Grammofoon met 83 mooie nummers, f 95.en een Grammofoon met 34 nummers, voor f42.50. Moet weg. Adres: Hartenstraat 90. Te koop: Te koop een net BURGER WOONHUIS met ongeveer 0.60 H.A. Land, staande aan den Scha- gerweg by Schagerbrug. Te aanvaarden 3 Jan. 1921. Te bevrageD by D. BAKKER, als eigenaar-bewoner. Te koop 40 pak droog Haverstroo. Te bevragen byF. de Beuks, Julianadorp. REUZENKOOPJES. Films voor Huisbioscoop, stuk jes van 15 tot 200 M., gekleurd en ongekleurd, vanaf 7 ct. per M. Bandjes, 2 M., 30 sent, AdreB: Molenstraat Nr. 11. Te koop een bekleede Pop penwieg. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een Heerenrijwiel met nieuwe banden, prys f 35. Adres 1 Bassingracht 22. TE KOOP: een Heerenhuis Hoofdgr. Nr. 28, met enkele dagen leeg; een Heerenhuls Plantsoenstraat Nr. 5, 15 December a.s. leeg; esn ruim Woonhuis lste Vroon straat Nr. 35, voor f 1500. I vrij op naam; een Huls J. in 't Veltstr. Nr. 121 twee Hulzen Cornelis Ditostraat Nr 11 en 13; een Winkelhuis Weststraat Nr. 50 een Winkelhuls hoek Keizersbrng, thans nog hoedén-magazyn, komt spoedig leeg; nog enkele mooie Burgerwoonhui zen, waar 85 pCt Hypotheek op gevestigd kan blyven, by den Makelaar; P. BREGMAN, Loodsgracht 22. staakt, tot armoe geraakt Geen Gedézalf kan koopen /Biyft hy beslist met e'n likdoorn loopen. Prys 45 ets. p. d. Verkrijgb. by A. ten Klooster, Keizerstraat 93 J. W. v. d. Horst, Kanaalweg 147. GROOTE UITVERKOOPl Te koop een 4/4 Viool en een Petroleumkachel. Adres: Koningdwstraat 45. worden alle soorten haarwerkea onder garantie vervaardigd an Beleefd aanbevelend, voorheen 0. WIJTSMA, Spoorstraat 110. HET BEKENDE ADRES Zondag j.1., des namiddiags te 9 uur was de zaal van „Veerburg" geheel met kinderen eevuld. Mevr. Dekker te van Ewyckslnis ver- tolde de kinderen van ,Frits en zyn Speur hond" en zy deed dit op voortreffelijke wyze. De kinderen waren geheel oor en dikwyis schaterde de zaal van 't laohen. Het gesprokene werd aanschouweiyk gemaakt door lichtbeel den. Deze waren voor de pauze onduldeiyk, daarna waren zy helder. Mevr. Dekker heeft den kinderen een' zeer a&ugenamen middag bezorgd. Wleringen. Byeenkomst onzer afdeellng der Ned. Prot. bond, op j.1. Vrijdag 26 Nov., des avonds 71/, uur in de benedenzaal der Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. Aanwezig een 80-tal belang stellenden. Na opening door den voorzitter, den heer N. J. Poel, gaf deze het woord aan Ds. H. Bax, welke eene lezing hield, getiteld ,Het Kerst geschenk". Met alle aandacht werd zy gevolgd en viel goed in Ben smaak. In de pauze werd onder orgelbegeleiding van Mevr. Bax door de aanwezigen enkele liederén uit den bundel van den Ned. Prot. bond gezongen welke zeer mooi klonken. Toen volgde bespreking over Contributie-verhooging, welke van f 0.50 op f 1.werd gebracht. Hierna sloot de voorzitter de byeenkomst met een woord van dank aan Ds. Bax, voor zyn prachtige gehouden lezing. De Evangelist, H. StAvenga, alhier heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Nieuwe Krim, bedankt. Naar wij vernemen geeft de Zangvereeniging .Excelsior" te den Oever in het lokaal van den heer M. Tysen a.s. Zaterdag 4 en Zondag 5 Dec. 1920 voor hare kunstlievende leden eene uitvoering. Behalve enkele zangnummers zal nog worden opgevoerd hét fransche drama ,De Goochelaar", in 4 bedrijven. De pauzen zullen worden aangevuld met muziek van het Symphonie-Orkest van de mnziekvereeniging .Apollo". Voor liefhebbers van zang, tooneel en muziek valt er djtiB te genietep. De opruiming en verplaatsing van de los- en laadsteiger aan bet Schuthornerhoofd te Westerland naar den Oever, benevens den bouw van een plankier aan de landzyde van de bestaande haven te den Oever, benoodigd voor de Zuiderzeewerken, is onderhands ge gund aan den aannemer,den heerW. Hermans Jz. alhier, voor f8.765.—. BaifferlUfce Stand der gemeente Helder, 26 en 27 Nov. 1920. BEVALT/EN: J. Kramer—van der Heide, d.; E. van de Poll—Mangel, z; O. R. Jansen- J'ëker, d.: J. Galijnvan dor Ben, E. M. 1 /uijk»—Mie- inerts, u.; E. Thljseen—Molün, d.; G. Abercou— Boelhouwer. i. I i- Haren te Nieuwediep. 28 Nov. Aangkomen van ChrtsUanfland en vertrokken naar Gent de Nederl. Zeetjalk „Alpha". 29 Nov. Aangolcomon van Finland Dultoohe s.s. Martha met lading hout, 1b binnendoor n&Ar Alkmaar. Y1S8OB0UUJBBRICHTBM. 37 Nov. Aangebracht door 31 korders: 340 ton gen p. stuk f 0.65 4 0.75; 3050 middeltongen p. stuk fo.30 4 0.35; 1630 kleine tongen p. stuk f 0.12 4 0.15; 13 tarbotten p. stuk f8 4 11; 20 roggen p. stuk f 1.25; 18 kisten groote midd. schol p. kist f22 4 25; 28 kisten zetschol p. kist f 15 4 18; 48 kisten kleine schol p. kist f 8 4 1154 kisten schar -p. kist f3 4 4; 4 kisten schelvisch p. kist f25; door garnalenvisschers: 120 K.G. gekookte garnalen p. K.G. f 0.15. 29 Nov. Door 21 korders: 230 tongen p. stuk f0.65 4 0.70; 3770 middeltongen p. stuk fo.30 4 0.35; 2330 kleine tongen p. stuk fo.12 4 0.15; 30 roggen p. stuk f 1.25; 8 kisten schelvisch p. kist f 18 4 22; 6 kabeljauwen p. stuk f447; 18 kisten gr. midd. schol p. kist f 20 4 25; 28 kisten zetschol p. kist f 14 4 18; 40 kisten kleine schol p. kist f 9 4 12; door garnalenvisschers: 60 K.G. gekookte garnalen p. K.G. f 0.20. MARKTBERICHTEN. Broek op Langendijk, 29 November. Gi;ove .uien f5.606.20; peen f2.70—2.80; roode* kool f 1.703.60; kleinere f 0.601.50; gele kool f 1.402.80; kleinere f 0.601:30; witte kool f 1.30 2.40; kleinere f 0.600.90; rammenas f3.60, alles per 100 K.G.; bloemkool f 13.3013.50 p. 100 stuks. 1'urmercnd, 30 Nov. 8 Stapels fabriekskaai per 50 K.G. f 76: 5 sta pels boerenkaas per 50 K.G. f 78'; 812 K.G. botwr per K.G. f 3.4 f 3,10; 769 runderen: |)80 vettw per K.G. f 1,60 4 f 2,;384 melko ea gelde f 350 4 f700 5 stieren: 28 paarden f200 4 f400; 35 vette kalveren per K.G. f 2.40 4 f 2.70; 145 nuch tere id. per stuk f20 4 f70; 271 vette varkens; 27 magere id.. per stuk f 62 4 f 78; 223 biggen per stuk f 28 4 f 38; 797 schapen f 30 4 f 95; 49 bokken; 145 ganzen f 11 4 f 13: 28 zwanen; kipeieren per 100.stuks f 17 4 f 18; 60 zak appelen f 2 a f 7. LAATSTE BERICHTEN.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 4