duttschland. frankrijk. fiume. korte berichten. langs DE straat. zuid afrika. 9 bet rijksparlement te houden en voor de rest van Ierland een parlement met een Senaat .in te stellen werd met m tegen 53 stemmen verworpen. Andere amendementen echter, waarhij se- naten voor Noord en Zuid Ierland werden in gesteld en de Iersche raad vervangen wordt door een gemeenschappelijke bijeenkomst van de twee senaten, werden, tegen den zin van de regeering, aangenomen. Onveilig Berlijn. De Berlijnscbe correspondent van de „N. Rott. Crt." is ten tweeden male het slacht offer geworden van ongewenschte bezoekers. In verband hiermede dealt hij een en ander mede over de onveiligheid te Berlijn. Wij antieenen er het volgende aan: Des avonds laat hoort men in de stille stra ten van het trottoir, uit de portieken, uit de hoogte van de daken, eigenaardige Huilgelui den. Dat is de draadlooze telegrafie van de misdaad. De „organisatie" verzamelt, ternau wernood door de doorzichtige Duitsche gor dijnen belemmerd, haar gegevens, die bij de latere exploten kunnen dienen. Hoe goed georganiseerd, de heeren vergis sen zich nog wel eens een enkelen keer. Zoo vannacht, toen een sipo (een agent van de veiligheidspolitie) in de eertijds bepaald dorpsch veilige Frobenstrasse een geveltoe rist op heeterdaad betrapte. Hij schiet, de vent laat zich vallen en smelt er van door. De sipo, ook niet laksdh, hem achterna. Een paar straten verder heeft hij den inbreker bij den kraag. Maar die laat nu een merkwaardig gemoduleerde kreet hooren, waarop van alle zijden „collega's" te hulp komen snellen en den sipo te lijf gaan. Deze tracht de bende te imponeeren door een paar van zijn aanvallers neer te schieten en een derde aan zijn bajonet te rijgen; zonder de gewenschte uitwerking «venwel. Gelukkig komen nu andere sipo's aanrennen en na een geregeld vuurgevecht gelukt het de heele bende gevangen te namen. Dat alles gebeurde op vijf minuten afstands van den Npllendorfplatz, een van de weste lijke centra van Berlijn. Een epidemische ziekte te Parijs. Aan de „Tel." wordt uit Parijs gemeld: In den Franschen Senaat is Donderdag middag geïnterpelleerd door senator De Vil- laines naar aanleiding van een geheimzinnige ziekte, die zich in verschillende wijken van Parijs heeft voorgedaan en steeds voort schrijdt. Deze ziekte is afkomstig uit- de Oriënt en wordt in medische kringen ziekte no. 9 genoemd. Bij het debat bleek verder, dat hiermede de pest bedoeld zou zijn. Reeds driehonderd patiënten zijn in de Parijsche ziekenhuizen opgenomen, terwijl men voor uitbreiding van de ziekte vreest, ofschoon deze niet altijd een gevaarlijk karakter draagt. Zij doet zich voornamelijk voor Ln de wijken, waar uit het Oosten binnengestroomde uit gewekenen verblijven, wier aantal enorm ge groeid is. In den Senaat spreekt men van 400.000. RUSLAND. Een anti-bolsjewistisch complot. Een medewerker der „Morning Post" te Kopenhagen verneemt uit Moskousche bladen dat de regeening een ernstige samenzwering had ontdekt,' waarbij een aantal vooraanstaan de leden der rechtsche sociaal-revohitiaimaire partij betrokken waren. De plannen misluk ten door het optreden der eerste ballet-zan geres van het Moskousche ballet, Madame Geltzer, die de sovjet-autoriteiten inlichtte en een lijst overlegde der deelnemers aan de samenzwering. Eenige dagen later werd Mad. Geltzer geworgd gevonden in haar woning met een stuk papier gespeld op -haar kleedij, waarop st^nd: „Dood aan alle verraders". Tal van arrestaties hebben plaats gehad en zestig socialistische yevolutioimairen zijn ge- fusileerd. Mad. Geltzer was een danseres van groote reputatie, die o. a. in 1911 'te Londen in het „Alhambra" lauweren oogstte. Bolsjewleksehe krijgsplannen. In een artikel over de toekomstige mili taire prestaties van de bolsjewistische troe pen, schrijft de „Prawda": Nadat het roode leger de revolutionmaire troepen van Wrangel en Petüjoera een verpletterende nederlaag heeft toegebracht, ontstaat het verlangen de vernederende nederlaag, idie het roode leger' tegenover Polen heeft geleden, te herstellen Het oogenblik, dat Trotski reeds voor een paar weken heeft voorspeld en dat de dee- moediging aan onze onvergelijkelijke soldaten aangedaan, weer goed moet maken, laat nog op zich wachten. Weldra zal echter het oogen blik geikomen zijn om den overmachtigen vijand te vernietigen. Dan zal ook de wereld revolutie hebben gezegevierd. Slechts wan neer onze revolutionnaire legers aan den Rijn staan, zullen zij onzen doodsvijand, het kapi talistische Frankrijk rechtstreeks bedreigen. Dan zal het doodsuur voor het Europeesch kapitalisme slaam, dan zal de gehate bour geoisie op haar einde kunnen rekenen. Achthonderd Russische kinderen zoeken hunne ouders. De Liga van Roode Kruisvereenigingen te Genève verzoekt aandacht voor de navolgen ie feiten. 800 Russische kinderen zijn uit Siberië ge haald door de zorgen van het Amerikaansche Roode Kruis. Deze kinderen, voor het meerendeel afkom stig uit Moskou en St. Petersburg, werden in het voorjaar van 1918 door hunne ouders naar verschillende streken van het Oeralge- bergte weggezonden; die ouders meenden "op die wijze hunne veiligheid verzekerd te hebben. De omzwervingen dezer kinderen zijn diep tragisch. Reed» in den herfst van 1918 werd de toe stand der kolonie, waarin zij leefden, hope loos. De door de ouders gestorte sommen kwamen niet meer binnen, -de salarissen bleven achterwege, het meerendeel der leidende on derwijzers verliet zijn post. Slechts eenigen bleven bij deze ongelukkigen, die nagenoeg naakt in de bosschen zwierven, zich voedend met 'bes9en en wortels, zonder verzorging ot toezicht. Het Amerikaansche Roode Kru:s slaagde er in een zeker aantal hunner naar Wladiwostok te vervoeren. Deze kinderen zijn, via San Francisao en het Panama-kanaal, in Europa aangekomen. Thans gaat bet er om, alle mogelijke pogingen aan te wenden om deze kinderen terug te geven aan hunne ouders, van wie verscheidene, naar men meent, op het oogenblik verblijf houden in de verschillende landen, waarheen zij, als gevolg der gebeurtenissen Ln Rusland, de wijk namen en wier adressen moeten worden opgespoord. Deze feiten worden openbaar gemaakt, 101 de overtuiging, dat een ieder, die daartoe m staat is, wel zal willen helpen aan dit werk van barmhartigheid. Het is aan het Amerikaanscne Roode Kruis te danken, dat een lijst kon samengesteld wor den van de namen dezer kinderen en hunner ouders, zoomede van de adressen dezer la<it- iten op het tijdstip der scheiding. Deze lijsten bestaan in druk (in het Duitsch, Engelsch en Framsch) en zijn op aanvraag gratis verkrijg- baar bij het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis, Princessegracht 27, 's^Gra- venhage, voor een ieder, die meent in staat te zijn aanwijzingen te geven of iets te kunnen doen tot het opsporen van de verblijfplaats der oudere. Voor inlichtingen omtrent de kinderen zelf kan men zich wenden tot den centralen zetel van de Hgue des sociétés de la Croix-rouge, service de propagande et de publications, 2e rue de la Scie, Genève. In naam der 800 ongelukkigen, doet de Liga een krachtig beroep op ieders hulp en medewerking. d'Annunzio. In antwoord op de uitvaardiging der blok kade over de kust van den staat Fiume en over de eilanden Veglia en Arbe, heeft d'An- I nunzio la-ten weten, dat hij zijn vertegenwoor diger in Italië zou verzogen zijn paspoorten I aan te vragen en dat hijj zich in staat van oor- log met Italië zou beschouwen. De „Epoca" verneemt uit Fiume, dat ka pitein Venturi, commandant van de streek van Fiume, bij een toespradk tot de menigte gezegd heeft, dat de bruggen, die Fiume en Soessak verbinden, van mijnen voorzien zijn, teneinde het binnenkomen van regeering&troe- pen te verhinderen. Men zou zoo noodig de bruggen in de lucht laten springen. De „Epoca" verneemt verder, dat de mi nister van oorlog Bonomi zijn vertrek naar Genève voor onbepaalden tijd uitgesteld heeft vanwege de gebeurtenissen van Fiume. Hetzelfde blad verneemt uit Triëst, dat de 'bemanning van een schip, dat troepen en ma teriaal vervoeren moest voor de blokkade van Fiume, zich in haar geheel ziek gemeld heeft, om het uitvaren van het schip fe ver hinderen. SPANJE. De sociale onrust. Tengevolge van den moord op het oud- Kamerlid Layrot, en de intemeering van 36 syndicalisten in het fort Mahon, is er in be-1 paalde industrieën te Barcelona, zooals de Textiel- en metaalnijverheid, een staking af gekondigd. Tal van syndicalisten zijn in hech tenis genomen. VEREENIGDE STATEN. Er schijnt kans te bestaan, dat in het (kabi net, waarmee Harding bet presidentschap zal aanvaarden, admiraal Sims zal warden opge nomen als minister van marine. Tot dusver is in de Ver. Staten de portefeuille van marine Ermelo en Pietretnef een ernstig spoorweg ongeluk heeft plaats gehad, -waarbij de trein, komende van Johaimisburg, werd vermeld en vele menschen het leven verloren. Totnogtoe ziin weinig bijzonderheden bekend, doch vast staat, dat acht personen werden gedood en vijf-en-twintig gewond. In een motie, waarbij verklaard wordt, dat de syndicale actie volkomen toereikend ia om de hervorming van de maatschappij te verknj- een hebben de socialistische groepen van het departement Finistère de aansluiting bij Mos kou verworpen. De vreemdeling met de gekneusde knieën. Meneer, schreeuwde de vreemdeling met-de-gekneusde-knieën, eii hij lichtte hoffe lijk den hoed, 't is een schandaal! Wat bedoelt u, meneer? was mijn ver baasde vraag. Wat ik bedoel? wat ik bedoel? Ik be doel die schandalige straatverlichting hier, meneer! Kunt u daar niet eens een stukje over m de krant zetten, meneer? O, bedoelt u dat, meneer? Die straatver lichting, meneer, die afwezig -is, is bedoeld als bezuiniging op den toch reeds hoogen post van gemeentelijke onkosten. Daarover stukjes in de krant te schrijven, lAeneer, ware niet in het .belang der gemeente. Maar mijn knieën, meneer, -mijn knieën! Wat hébben uw knieën in vredesnaam te maken met de straatverlichting van Helder? Die hebben er alles mee te maken, me neer. Aan die straatverlichting heb ik een paar gekneusde knieën te danken. U bedoelt aan de afwezigheid der straat verlichting, nietwaar? Goed, goed, goed, aan de afwezigheid dan. Kijk eens, en de vreemdeling ontblootte vóór ik goed en wel kon protesteeren want mijne taak moge dan zijn het schrijven van „langs de straatjes", dat brengt nog volstrekt niet mede, nietwaar, dat ik bloote knieën van onbekende vreemdelingen behoef te bewonde ren zijn pedes apostolorum, waarna i'k te aanschouwen kreeg twee inderdaad buitenge woon geschaafde en gekneusde knieën. Ik schudde mijn hoofd over zooveel rauw heid (van vleesch bedoel ik). De vreemdeling ging echter voort: En dat is nog niet alles, meneer! Maar laat ik u geregeld mijn wedervaren verhalen. U moet dan weten, ik liep gisterenavond laat in het Spoorplantsoen.... Een oogenblik. Wat deed u daar? JDie vraag, meneer, is impertinent, en heeft met de kwestie niets te maken. Aldus, ik liep in het Spoorplantsoen. Daar ik haast had liep. ik vrij vlug. Het was daar aarde donker; zoo moet, dunkt mij, de baaierd vóór de schepping der wereld er uit gezien hebben, en'ook betwijfel ik het of de oneindige we reldruimte, waarin wij zweven, zwarter en naargeestiger kan zijn dan deze plaats op dezen avond van November. Plotseling aldus ging de vreemdeling- met-de-gekneusde knieën verder werd mijn vaart gestuit. Ik was op onzachte manier in aanraking gekomen met een rondom de grasperken geplaatst hekje, schaafde daar door mijn knieën, en sloeg alles-behalve zacht voorover. Mijn hoed vloog af en ging in de inktzwarte duisternis te loor, mijn strikje kwam scheef te zitten, mijn sigaar kromp in een tot een afzichtelijk taibakspruimpje De vreemdeling zuchtte en zijn gelaat werd somber bij het herdenken aan al fiit naars. Ontzettend, meneer! waagde ik het schuchter op te merken. Ontzettend? barstte hij los. Het is een schandaal, een onbeschaamdheid om aldus eèn vreemdeling te behandelen. Ik heb hooren verluiden, dat hier een zoogenaamde Econo mische Commissie bestaat, die tracht het vreemdelingenverkeer te bevorderen en de plaats omhoog te werken. Maar wanneer dan geen andere maatregelen worden genomen om altijd beheert door een burger; maar mentegenover vreemdelingen en inwoners wat voor een lichtje zorgde. Hij kon dus ook wel nagaan, dat er in de duisternis voetangels en klemmen lagen, waartegen hij zich atooten zou. Welk eene redeneeringl Deze redeneering, meneer, is de eenig- logische. Stel u voor, dat de Nieuwediepers anders redeneerden. Dat ze de verzenen tegen de prikkels sloegen en op gingen spelen tegen het gemeentebestuur. Dat ze een motie aan namen of iets van dien aard, waarin ze een betere straatverlichting eischten. Stel u dat nu eens voor! Dan kregen we je reinste bol sjewisme, meneer. Maar Neen, meneer, het is veel beter zoo. Ge loof me, wij zijn hier een gemoedelijk «lag van menschen. Als de gemeente een lantaarn uitdraait en de plek wordt vanwege de duis ternis levensgevaarlijk, welnu, dan vermijden we haar. Dat is toch duidelijk. Maar hoe rijmt u die uitdraaierij met het feit, dat er op één plaats vier lichten branden? Wat zegt u, meneer? Vier lantaarns? Dat moet een vergissing zijn, dat kan niet, dat is onmogelijk. Ik sprak van vier lichten, meneer, niet van vier lantaarns. De lantaarn op het sta tionsplein brandt Gelukkig, meneer. Ziet u wel, dat het hier nog zoo kwaad niet is? Met vier, zegge 4- lichtpunten, meneer. Als de gemeente nu toch bezuinigen wil, ware het dan niet logischer van deze vier er drie uit te draaien en die op andere punten aan te steken? Dan waren er tenminste drie plaatsen minder waar de 'kans op veronge lukken groot was Toen heb ik mijn borst uitgezet, mijn dui men tusschen mijn vest gestoken, en de vol gende speech afgestoken: Hooggeachte vreemdeling-met-gekneus de-knieën! U schijnt niets, inaar ook absoluut niets van de situatie te snappen. U schijnt niet te weten, dat een lantaarn een lantaarn is en geen lichtpunt. U schijnt er geen notie van te hebben, dat bet uitdraaien ivan een lan taarn een vrij eenvoudige, dat van een licht punt een uiterst ingewikkelde zaak is. Deze laatste doorloopt vele stadia van ambtelijke beslommeringen. U begrijpt toch, dat elke lantaarn een lantaarn is. Zitten daar nu toe vallig vier lichtpunten aan, dan is dat wel erg jammer, rfiaar het doet aan het feit niets af. schijnt geen begrip te hebben van de macht van koning Bureaucratius, die zegt: uit is uit en aan is aan, en met gekneusde knieën en wat dies meer zij heb ik niet te maken. U schijnt niets te voelen voor de hu mor van bet feit, dat we in een kersversch geëlectrificeerde gemeente laat me er dade lijk aan toevoegen een gemeente-op-zwart - zaad, maar dat komt in de beste families voor zitten met een straatverlichting, die maar halverwege wordt aangestoken, zoodat de vraag bij je opkomt: wat was beter, een stad met een gasverlichting, die geheel of met eene electrische, die half is ontstoken? Ja, hooggeachte vreemdeling-m.-d.-g.-k., u zit in de penarie vanwege uw schrammetjes. Maar wij, Nieuwediepers, zitten nog veel er ger in de penarie vanwege de gemeente-finan- tiën. Wc zitten in den put, en als we nu op belangrijke dingen, zooals de straatverlich ting, bezuinigen kunnen, dan doen we dat, begrijpt u? De minder belangrijke, dat maakt zooveel niet uit. Zie, geachte vreemdeling- m.-d.-g.-k Maar de vreemdeling-m.-d.-g.-k. was ver dwenen. Zeker was hij naar een dokter geloo- pen voor een zalfje. Als -hij in het vervolg s avonds maar thuis blijft! Daar zit ik wel een beetje over in. Want tenslotte moeten we toch het vreemdelingenverkeer helpen be vorderen, wat zegt u? verdediger, mr. Leesberg, G. B. en zijn vrouw als decharge. Volgens de verklaring van de fam. G. moeten beikl. M. en zijn zwager B., n oud mager boertje, er wel als moordzuch tige apachen hebben uitgezien, want ze had den ieder 'n mes aan 'n touwtje aan den pola tangen. M. had met zijn mes W. G. twee steken in de zijde gegeven, J. G. er mee in >eide handen gesneden en ook de vrouw van Jan op eenige sneden onthaald. Ook zou hij Jan G. tot in de woning hebben achtevolgd. Hij had daarbij zijn pet verloren, die de fam. G. aan de politie had ter hand gesteld. Bekl. beweerde echter geen mes te hebben gehad. Hij was door W. G. aangevallen en vervolgebs door al de anderen. Wel gaf hij toe zijn tegenstanders te hebben geslagen, maar dat was met voorwerpen, die hij uit hun handen had gerukt. In het huis van G. was hij met geweest en zijn pet was hij even min kwijt geraakt. Wat zijn zwager B. be treft, deze had aan den strijd niet meegedaan, maar deze was wel door Jan G. aangevallen en achterover op het krat van een wagen ge gooid. Toen was zijn pet afgevallen en die pet was vermoedelijk door de familie G. bij de. politie gedeponeerd. 't Was 'n langdradige en ingewikkelde zaak en voor iemand, die het spectakel niét had meegemaakt, niet makkelijk uit te vinden, wie yan de partijen nu wel de waarheid sprak. De officier was van oordëel, dat de bekl. in het ongelijk was en daarom vorderde hij met het oog op den ernst van de mishande ling, 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger daarentegen sprak als zijn meening uit, dat hij de verklaringen van de getuigen G. niet onvoorwaardelijk vertrouw de. Vooral hun bewering, dat G. B., 'n oud* kalm mannetje, die niet van ruzie hield en doodsbang was voor de familie G., 'n mes bij zich zou hebben gehad met 'n touwtje aan zijn pols gebonden, wekte zijn wantrouwen. Plei ter drong dan ook aan op een onderzoek naar de betrouwbaarheid der familie G. Voorts wenschte pleiter, dat de politie, die kort na het gebeurde een onderzoek had ingesteld, zou worden gehoord. Mocht de rechtbank dat onderzoek niet noodig achten, dan concludeerde pleiter tot vrijspraak, omdat duidelijk was gebleken, dat beklaagde uit zelfverdediging had gehandeld. De president sloot daarop het onderzoek en bepaalde de uitspraak op a.s. Dinsdag. Geen aangename toespraak. De werkman C. H. scheen niet bijzonder gecharmeera te zijn op juffr. R. T., hui9vr. J. R., zooals bleek uit de minder waardee- rende toespraak, die hij tegen de juffrouw hield, toen zij op 18 September bezig was de straat te vegen. Al het vuil, dat de juffrouw bij elkaar harkte, was nog niet in vergelijking te brengen met de woorden, die H. haar toe voegde, zoodat de vrouw ten zeerste veront waardigd, haar bezem op non-activiteit zette en 'n klacht indiende bij den commissaris van politie. Met hét succesvolle resultaat, dat heden tegen den loslippigen H. 15 boete subs. 15 dagen werd gevorderd ter zake eener belee- diging. SPORT. schijnt in de Unie van oordeel te zijn, dat thans de tijd gekomen is om de marine te lich ten uit de sfeer der partijpolitiek. Een vakman ongeacht zijn partijkleur dient aan het hoofd te komen. De vraag of de moderne dansen fatsoenlijk dan wel onfatsoenlijk zijn, heeft in zeer vele landen de aandacht van de leiders der publieke opinie. Het voor de hand liggende antwoord, dat het nooit de dans op zichzelf is, maar al tijd de wijze waarop hij wordt gedanst, die behoorlijk is of niet behoorlijk, wordt veelal achterwege gelaten. Dat deed to.v. ook Mc. Bride, de burgemeester der gemeente Warren in Ohio. Deze heeft, in verband met het dans- vraagstuk, gelast, dat iedere man en vrouw, die elkaar in het publiek kussen of stijf tegen zich aandrukken, zullen worden gearresteerd. olgens dezen burgemeester zijn de tooneelen, die zich soms afspelen op openbare bals, niet enkel onbehoorlijk, maar schrikwekkend on zedelijk. De fox-trot, de populairste dans in de er. Staten, schijnt het ergst te wezen. W ant zegt de burgervader „deze dans maakt het den jongen mannen allergemakke lijkst, hun dames te zoenen", hetgeen zij zon der de minste pretentie van verheimelijking doen, en „de meisjes zoo stijf omarmd hou den' dat het een snelle bestraffing zou uit lokken, indien de vaders daarbij tegenwoor dig waren. Naar de burgemeester op. goed gezag ver neemt, „blijven de paartjes minuten lang op één plek van de dansvloer en wijden zij hun geheele aandacht aan één enthousiaste om helzing". Volgens de dansmeesters biedt de fox-trot meer gelegenheid tot onvoegzaam dansen dan b.v. de vlugge one-step of de moderne waltz. Een ernstig spoorwegongeluk. Uit Johannisburg wordt aan de „Daily Telegraph" geseind, dat Dinsdag tusschen rn - r égards te gebruiken, dan lap ik die heele Commissie en haar werk aan mijn laars Een oogenblikje, waarde heer. Draaft u nu niet zoo door. U heeft straks geweigerd mijne vraag te beantwoorden, n.1. wat u daar zoo laat in het plantsoen uitvoerde. U noemde die vraag impertinent en ars niet ter zake doende. Ik herhaal haar niettemin: wat deed u daar des avonds? Welnu, ik bracht een brief naar de bus aan het station. Maar wat heeft dat met de zaak te maken? Dat heeft er alles mee te maken, meneer Vooreerst vertrekken er des avonds laat geen treinen meer, zoodat u uw brief ook hadt kunnen posten langs een anderen weg. Ten tweede loopt geen fatsoenlijk man noch fat soenlijke vrouw des avonds laat meer op straat. Dat is goed in groote plaatsen, waar men voldoende straatverlichting heeft, U draait de zaak om, meneer. De straat verlichting is er toch voor het publiek In Nieuwediep niet, meneer. U schijnt niets van de zaak te begrijpen. Juist omdat we 's avonds bijna geen straatverlichting heb ben, zal niemand het in zijn hoofd krijgen in de duisternis op straat te gaan. Dat is logisch. Wie het toch doet, stelt zichzelf aan allerlei onaangenaamheden bloot. Maar Geen maren, waarde heer. Kent u de Hoogstraat? Wel eens van gehoord. Welnu, meneer. Die straat heeft ook, evenals zoovele straten hier ter stede, de eigenaardigheid zeer donker te zijn wanneer er geen lantaarns branden. En aangezien dat niet het geval is, kon het gebeuren, dat een afgedwaald wandelaar des avonds in de pikke duisternis pardoes tegen een op straat staande kar opliep. Welnu meneer, dat bewijst Dat bewijst alleen, dat die meneer heel verkeerd deed, daar te gaan loopen. Hij wist, dat het er donker was, dus dat hij op den tast zou moeten voortgaan indien hij zelf niet Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Zitting van 30 Nov. 1920. Uitspraken. J. D., Helder, vernieling, 10 boete subs. week tuchtschool; Joha. G., Helder, vernieling, 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Nieuwe zaken. Een geweldige strijd in de binnenlanden. 'Onze stadgenoot, de schipper Corn. M., is het levende bewijs, dat men de grootste blij ken van kradht en moed kan toonen en toch als de beschuldigde partij het beklaagden bankje kan stoffeeren. Schipper M. is namelijk een zwager van den landbouwer G. B. te St. Maarten, die in de familie G., een weduwe met een drietal zoons, juist geen prettige buren heeft. Er heerscht tusschen hen een eeuwige strijd over n overpad of 'n damhek of zooiets, die al oorzaak is geweest, dat de rechtbank tus- schenbeide is moeten komen. De verhouding is nog altijd niet vriendschappelijk en in den avond van 14 Augustus brak de hangende donderbui met volle kracht los. De vrouw van B., die iemand het erf hoorde oprijden en eens buiten kwam kijken, werd door verschil lende leden der familie G., die de bokkepruik weer op schenen te hebben, op scheldwoorden onthaald. Toevallig was zwager M. bij zijn familie over en deze zeerob, die niet erg bang is uitgevallen, kwam nu ook eens kijken, wat er aan t handje was. Hij aarzelde niet o\ er het hek te klauteren, dat beide erven van elkaar scheidt en nu waren in een oog wenk de poppen aan 't dansen. Er ontstond een ware titanenstrijd tusschen den sterken schipper en de ook niet zachtzinnig uitgeval len familie G., waaraan ook de vrouw van J. G. deelnam. Er werd gewerkt met melkbus sen, kloeten, snikken en dergelijk agrarisch wapentuig. Schipper M. vocht als 'n cowboy, die voor de film werkte, maar tenslotte moest hij voor de overmacht zwichten, doch hij ruimde het veld niet, voor dat hij eenige zijner vijanden tot bloedens had toegetakeld en voor de fei ten moest de dappere strijder thans terecht staan. Niet minder dan 6 getuigen waren in deze zaak gedagvaard. En wel 4 leden der fam. G als getuigen i charge en op verzoek van M.'s VoetbaL Programma voor Zondag 5 December. N. V. B. Weeten. Eerste klasse. Amsterdam: Ajax—De Spartaan; A.F.C.—H.V. Den Haag: FLB.S.—D.F.C.; Haarlem: Haar- Wit: Rotterdam: Sparta—V.V.A.: Utrecht: U.V.V.—V.O.C. Overgangsklasse. Schiedam: S.V.V.Quick; Rotterdam: Feilen- oord—t Gooi; Amsterdam: D.E.C.Stormvogel»; Haarlem: H.F.C.R.C.H.; Wormerveer: W.F.C. R.F.O.; Den Haag: AJD.Ó.—Hermes-D.V.S. Tweede klasse A. Hoorn: HollandiaHortus; Pu invarend: Pur- mereteiin—Z.V.V.; Zaandam: Z.F.C.—Amstel: SchotenAlcmaria V ictrixW eeep Haarlem: RapiditusELD.Ó. Derde'klaas*. Aid. A. - Bloemendaal: Bloemendaal— HS.V.j Velseroord: V.S.V.D.W.8.; Amsterdam: N.OB. Steeds voorwaarts. Afd. B..Koog a. d. Zaan: K.l'.C.Neerlandia; Zaandam: ZaanlandiaE.V. C.; Amsterdam: SwiftQ.S.C.; Enkkuizen: West- FrisiaO.D.E. Reserve tweede klasse A. Amsterdam: V.V.A. II—Hollandia IL N. H. V. B. Eerste klasse B. Alkmaar: Alcmaria Vietrlx IIHelder II, scheidsrechter v. Musecher, aanvang 12 uur; Koog a. <L Zaan: K.F.C. IIMeervogslt; Assen- delft: Assendelft—Z.V.V. III. Tweede klasse B. Wormerveer: Q£.C. II—R.H.C. II, scheidsrech ter Blij, aanvang 10 uur; Alkmaar: Go Ahsad BS.V.; Krommenie. K.V.V.—V.V.U. Afdeeling Helder. Bolweg, 10 uur: Halder III—H.R.C. III. scheids rechter Kaagman; Den Burg, 1 uur: TexelAvia. scheidsrechter Kwast; Ankerpark. 10 uur: Avia IIH.R.C. IV, scheidsrechter v. Arkal. Alcmaria Victrix II—Helder EL D* reserves van onzen 3en klaaser vertrekken morgen naar Alkmaar om hun 9en competitie wedstrijd te spelen, in casu hun 4en uitwedstiid. Hoewel met 2 invallers gespeeld uw et worden is een overwinning niet onwaarschijnlijk, te meer ten zij een voorbeeld nemen aan hun stadgenooten. ddo den vorigen Zondag met een eervol resultaat uij, Alkmaar terugkeerden; voor de reserves een prikkel te meer om niet met leege handen weder te keeren. Trouwens hunne huidige positie op de ranglijst el acht gebiedend grootere krachtsinspan ning, willen ze niet als een der ondersten eindi gen. De Helder-reseves kunnen om 0 uur hisr terug zijn. Helder IZeemacht L (Aanvang 2.30 uur.) Hcdder, welke Zondag in Amsterdam zoo'n treu rig figuur heeft gemaakt, benut haar vrijen Zon dag tot -het spelen van een vriendachappei ijken wedstrijd tegen een Zeomacht-olftal. H. komt sterk uit, terwijl een nieuwe speler als links-achter zal fungeeren. Dit is het elftal; Poldermans G-ode Reij H. Bak Versluijs Wit Zwartepoorte de Groot v. Leeuwen Prins Zomer Versluijs thans in de middenlinie spelende, zal daar beter werk kunnen doen. dan in de achter hoede. Dit had men trouwens direct moeten doen, waareohUnlijk had de club dan uiet sooveel tegsn- goais gehad

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 2