vof>r de reederjjen htm gebied van aoöe be langrijk zien inkTimpen. Voor de nog tot ex port gereed liggende ladingen Wirnen be vrachters te kust en te keur gaan en feitelijk hun eigen condities voor de Dervreahting be dingen. De aandacht der reedeis vestigt zich nu weer wat meer op ladingen hout en zwavel van de Guit Deze orders waren in den tijd, die nu achter ons ligt, waarin kolen en nog eens kolen hoogtij vierden, geheel op den achtergrond geraakt Er zijn nu eenige be vrachtingen van Port Artbur naar de Mid del landsche Zee 8 14 tot stand gekomen, terwijl voor hout 285/- per standaard werd betaald. De omstandigheid, dat Frankrijk en Italië zoo ampel van kolen zijn voorzien, slaat te rug op de Buropeesche kolenvaart. Beide landen hebben voorraden, die voorloopig voldoende zijn, zoodart zij zelfs op dit oogen- blik niet genegen schijnen, bun oontraotu- eele hoeveelheden van Engeland in ontvangst te nemen. De omstandigheden veranderen wel zeer vlug tegenwoordig. Eendge maanden geleden was de vraag naar Englsdhe kolen zeer groot, zoodat het verbad van uitvoer, noodzakelijk door de dreigende stakingen, als een groot inoonvenient werd gevoeld. Nu is ten slotte de staking opgeheven en de ex port van kolen weder toegestaan, doch nu zijn de afnemers grooteljjks verdwenen. Zoo volgen de moeilijke omstandigheden elkan der op. Tegenover de betrekkelijk kleine vraag naar kolen staan een naar verhouding groot aantal beschikbare schepen, zoodat de concurrentie om uitgaande kolenladiogen te bemachtigen, vrij groot is. PLAATSELIJK NIEUWS. Te 's-Graverihage slaagde voor het ma chinisten-diploma A de heer H. C. Slemmer, alhier. Zr. Th. de Boer, leerling-verpleegster in het Ned. Isr. Ziekenhuis te Amsterdam, slaagde 4 Dec. voor het diploma algameene Ziekenverpleging. Hr. Ms. „Zeeland". Aan het departement van marine is tele grafisch beriabt ontvangen, dat Hr. Ms. pamtserdeksóhip „Zeeland", onder bevel van kapitein ter zee D. Keus, 4 dezer te Malaga is aangekomen. Onderzeeboot K V. Uit het bij het departement van marine van den commandant van Hr. Ms. onderzee boot „K V" uit Port Said ontvangen reis rapport blijkt, dat gedurende Ihet verblijf te Tunis door de (bemanning een ontspannings- tocht naar Carthago werd gemaakt en de Arabische srtad bezichtigd werd. Na het vertrek uit Tunis -werd storm on dervonden, waarbij de boot zich een goed zee schip betoonde; een gemiddelde vaart van 7.7 mijl kon worden behouden. 152 uur na ver trek .uit Tunis werd op den I4den November te half twaalf 's avonds de haven van Port Said .bereikt. De K m te Priok aangekomen. Onder overgroote belangstelling is de K 8 8 dezer onder kanongedonder te Tandjong- Priok gearriveerd, begeleid door torpedoja gers en vliegtuigen. Vice-adminaal Umbgro- vo begroette den commandant in een geest driftige redevoering, waarin hij wees op de geweldige praestatie, die eervol zal worden vermeld in de annalen der historie. Hij deel de de benoeming mee tot ridder in de orde van Oranje-Nassau van den commandant, die dank zegde. Duizenden toeschouwers brach ten geestdriftig hulde. Kamers van Koophandel. Bij Kon. besluit van 17 Augustus is be paald, dat, met ingang van het tijdstip, waarop de wet op de kamers van koophandel 1920 (St.bl. no. 152) dn werking zal treden, het aantal kamers van koophandel en fabrieken 36 bedraagt. Deze kamers zijn gevestigd (voor zoover Noord-Holland betreft): voor Gooi land te Hilversum; voor Amsterdam te Am sterdam; voor Haarlem en omstreken te Haarlem; voor Zaanland te Zaandam; voor West-Friesland te Hoorn en voor Holland's Noorderkwartier te Alkmaar. Benoemd zijn, voor zoover laatstgenoemde Kamer van Koophandel betreft: lid en voorzitter: M. A. Kolster, te Helder, voorzitter der Kamer van Koophandel en Fa brieken te Helder; leden: W. H. Burgers, te Helder, onder voorzitter der Kamer van Koophandel en Fa brieken te Helder; J. Cloeck te Alkmaar, lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar; A. Henneman te Alkmaar, lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alk maar; A. Kwant Jr., te Helder, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Helder; secretaris: mr. J. Verdam, te Alkmaar,- secretaris der Kamer van Koophandel en Fa brieken te Alkmaar. Concert „Stedelijk Muziekkorps." Men schrijft ons: Zaterdagavond gaf ons „Stedelijk Muziek korps", onder leiding van zijnen directeur, den heer Jb. ter Hall, in de groote zaal van „Ca sino" een concert voor donateurs en genoo- diigden. Ondanks de St. Nicolaas-d-rukte en het minder gunstig weêr, was de belangstel ling, als altijd, bevredigend. Het korps, dat in "ledental nog steeds „crescendo" gaat vooral het „hout" is nu flink bezet opende met „Leve de Vrede!" compositie van den directeur; een pittige marsch met een zange rig trio. Daarop, volgde een vurige ouverture van den bekenden Duitschen oompondsit Keler Béla, genaamd „Franzósische Lustspiel". De ze muziek, die nogal moeilijkheden oplevert, werd er door den heer Ter Hall en zijn man nen goed afgebracht. „Ldebestraum", van Kranz (linstr. van den directeur), was een bef genrenummer; jammer was het daarom, dat in de piano's het kleine koper wel wat te scherp was. Als no. 4 kregen we een wals van Langlois: „Op 't meer van Genève", waar van de melodieuse introductie zeer goed uit gevoerd werd. Te betreuren was het, dat in ddt ao. veel van het uitgevoerde verloren ging door eenige lastposten achter in de zaal, die blijkbaar nog niet weten boe ze zich op een muziekuitvoering gedragen moeten en in het geheel niet beseffen, dat zij voor bet meer be schaafde publiek ,^e veel" zijn. In de fantasie „Conté die Fée", van Felix Minet, deed het korps zich in zijn grootste kracht kennen en de uitvoering van dit no. was dan ook boven allen lof. Een marsch van Van Leeuwen: „Nieuw Leven", besloot het concert. Echter was een toegift noodig. Na de pauze kregen we een toaneelstukje, uitgevoerd door eenige dames en heeren dilettanten. Het was een 2-bedrijvig blijspel: „Mevrouw is op reis", van J. A. H. Abelaven. Het stuk iwerd knap vertolkt en de mede werkenden verdienden den algemeenen bijval volkomen. Na afloop bracht de heer J. Esselman, Voorzitter van het „Sted. Muziekkorps'aan de speelsters en spelers zijn hartelijken dank en zeide te hopen, te gelegener tijd weer op hunnen zeer gewaardeerden steun te mogen rekenen. Een gezellig bal besloot de jaarlijksche uit voering van het „Sted. Muziekkorps". St Nicolaas ln „Casino". Hoe z'm derop gekregen heibben, is een on oplosbaar raadsel. Ik ibedoel natuurlijk met „hem" het paard en met „derop" het tooneel. Want St. Nioodaas zelf zat kranig boven op zijn ros. Die heeft er geen moeite mee gehad. Dit laatste, een gemoedelijk beestje, gedomi cilieerd in de Artilleriestraat, vatte al het lawaai nogal philosofisch-rustig op. Hij draai de maar met zijn kop. En de muziek speelde van „Zie ginds kamt de stoomboot" en van „Piet Hein", en het was een leven als een oordeel. Een paar van de kleinsten kregjen 't te kwaad; de lijfelijke aanwezigheid van Sint Nicolaas en de niet minder reëele van zijn paard werkten geweldig suggestief op de kleine menschjes en ze zetten een keel op van geweld. Maar de meesten waren wel tegen de emoties van den avond .bestand. Ruim honderd kinderen waren het, die te half zes gisterenavond in „Casino" bijeen waren. Kinderen van gehuwde militairen der landmacht, de meeste uitteraard van onder officieren, ook enkele van officieren en kor poraals. En er was een 'heel aardig programma opgesteld voor deze St. Nicolaas-viering. De heeren Burgers uit de Middenstraat en Pronk hadden een flinke dosis Sinterklaas poppen cadeau gegeven, zoodat ieder kind een pop kon krijgen. Behalve dit was er een groote tafel vol speelgoed, een chocoladeletter en een appel voor elk en ook neg een suikere pop. Dus u begrijpt, dat er gefuifd is. Nadat een „officiéél" openingswoord was gesproken, en St. Nicolaas met Piet den knecht ten toaneele was verschenen, (hetgeen, zooals we zeiden, aam sommigen een huilbui kostte), nadat ze een welkomstlied aan den Sint hadden gezongen, en de goede Sint door den electricien van den heer Polak in alle kleuren van de schijnwerpers was belicht, be gon de pret. Verdeeling van een chocolade letter, bioscoopvoorstelling, randdee'len van speculaas, mechanische poppen, dat was nog maar een deel van het groote programma. Er werd nog gezongen en een rondgang ge maakt en al dien tijd was St. Nicolaas in levenden lijve in de zaal aanwezig en sprak de kinderen toe, en Pieterman-knecht trok er wel eens een aan het oor, maar dat meende hij zoo kwaad niet. En wie van de kindertjes per ongeluk overgeslagen was met een suikere beestje, die stak den vinger maar op en dan kwamen dadelijk vriendelijke dames en zorg den ervoor, dat ze het hunne kregen. En aan het erinde: prijsuitreiking met speculaas en taai-taai, en heelemaad aan 't Slot: verloting der hoofdprijzen. Ja, een grandioos feest was het, dat is vast! En die groote kachel van „Casino" was zoo lekker warm gestookt, dat ad die 100 kin dertjes geen kou zouden lijden. Een paar zieke kindertjes zouden de lekkernijen thuis krijgen. Dat is niet ineer dam billijk, nietwaar? A. G. O. De heer Alt, muziekleeraar te Bolsward, komt Vpjdag a.s. alhier eene lering houden over „Lohengrin", de bekende opera van Richard Wagner. De spreker is van vorige lezingen te zeer populair, dan dat onzerzijds nog veel woor den ter opwekking om deze voordracht bij te wonen, .zouden noodig zijn. Lichtbeelden en muzikale illustraties van de meest interes sante gedeelten zullen de lezing verduide lijken. „Het Onderwijs bedreigd."! Wij vestigen de aandacht op de vergade ring van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke hedenavond vin Casino gehouden wordt en waar als spre ker zal optreden de heer Groenewout met het onderwerp: „Het Onderwijs bedreigd." Ook de heer Bos, hoofdder Groen van Prinstererschool alhier, zal 't woord voeren. GEMENGD NIEUWS. Schipbreuk. De Nederlandsche motorBchioener Hermina van Mostyn naar Rotterdam, is op de rotsen in de Fishguard Baai geloopen en totaal ver ongelukt. Een der opvarenden is verdron ken. Het schip was reeds Vrijdag wegens zwaar stormweer naar Fishguard teruggekeerd. Hoogstwaarschijnlijk is het schip voor anker gegaan en op drift geslagen. De veronge lukte is waarschijnlijk de 2e stuurman. Voor flink optreden. Dezer dagen zijn den wagenmeester Lu- cassen te Tilburg, door wiens flinke optreden zeer waarschijnlijk een ernstig spoorwegon geluk is voorkomen, door het bestuur der Hamdelsreizigersvefeeniging „Eendracht", gevestigd te Rotterdam, een gouden remon toirhorloge met toepasselijke inscriptie, be nevens een geschenk onder oouvert als hul deblijk aangeboden. In New-York is met een geweldigen slag een huis vam 9 verdiepingen op den hoek van Broadway en Fifty-second-sbreet ingestort. Men vreest, dat er 'zes dooden van ander de puinboopen vandaan gehaald zullen worden. Spoorwegongeluk. Tengevolge van een terrelnverzakking is een rangeerlocomotief met tertder en twee wagons bij Visé (België) in de Maas geval len. Er werden drie spoorwegarbeiders ge dood. Geneesmiddel voor wonden. Het Haagsche Oorrespondentiebureau meidt: De welbekende Deensche professor in de geneeskunde Fisher heeft een artikel gepu bliceerd in een medisch tijdschrift, over merkwaardige resultaten van een nieuwe vloeistof, de hij heeft ontdekt als geneesmid del voor wonden. Prof. Fisher deelt mede, dat de vloeistof is samengesteld uit organi sche bestanddeelcn voornamelijk plantaardi ge en dat de ontdekking is voortgevloeid uit een nauwkeurig onderzoek, dat gevolgd is op fle waarneming van het feit, dat organische praeparaten proefondervindelijk meer uit werking hebben dan anorganische stoffen. De vloeistof is sterk desinfecteerend en men verwacht er van, dat zij 9#ede uitwerking zal hebben op kankerwonden. Prof. Fisher be schouwt zijn uitvinding niet als panacee om alle wonden snel te heelen. Er zijn slechts 60 gevallen mede behandeld en prof. Fisher wenscht nu, dat andere geneesheeren ook dö uitwerking zullen beproeven van de vloei stof waarvan beweerd wordt, dat zij alle pijn verdrijft. Een dokter schrijft ln een beschou wing over deze ontdekking in „Socdaldemo- kraften", dat de uitwerking er van hoogst merkwaardig is en dat de mogelijkheid be staat, dat zij een geheele omwenteling te weeg zal brengen in de wondbehandeling. In Kopenhagen heeft zij, aangewend zoowel in ziekenhuizen als bij particulieren, wonden genezen, die verscheidene maanden oud wa ren, zelfe na chirurgische operaties en in ge vallen, waar alle hoop op herstel was opge- LAATSTE BERICHTEN. Cuxhaven, 7 Dec. -pVolgens ingekomen .bericht is bij Juist de Duitsche stoomboot „Vesta" gestrand. Sleepbooten zijn van Bmb- den naar Helgoland vertrokken om hulp te bieden. Zürich, 7 Dec. Aan de ItaliaanscKe west grens werd Zaterdagmorgen hevig kanonge bulder gehoord uit' de richting van Fiume. Bevestigd werd, dht een hevig gevecht tus- schen troepen van generaal Caviglia en de vrijscharen van d'Annunzio aan den gang is. Weenen, 7 Dec. De regeering begint de vermindering van het leger van 'beambten met pensiormeering van alle beambten met meer dan 35 dienstjaren en ook de beambten van meer dan 65-jarigen leeftijd. De Hallandsche regeering deed een aanbod om 3000 Oosten- rijkscbe staatsbeambten, die geschikt voor den dienst in Nederlandsóh-Indië zijn, aan te nemen. De regeeringen van Brazilië en Ar gentinië zullen 30.000 staatsbeambten door het verschaffen van grond helpen in hun le vensonderhoud te voorzien. Den i3en December zal te Brussel de eer ste bijeenkomst worden gehouden van geal lieerde en Duitsche deskundigen inzake de Duitsche schadevergoeding. Londen, 6 Dec. De minister van Fi nanciën heeft aan het Congres de begrooting voor 1921 overgelegd, tot een bedrag van 4654 millioen dollar, zijnde bijna een milliard meer dan die van het loopende jaar, maar 211 millioen minder dan het vorige» jaar. De be groeting van dit jaar zet de uitgaven uit den oorlogstijd voort, zijnde 699 millioen voor oorlog en 658l/, millioen voor marine. De republikeinsche leiders èn het Congres zijn van plan om een geweldige vermindering in democratisch beheer voor te stellen. Voetbal. N. V. B. doelp. v.-t. g, Z. F. 0. 13 7 5 1 24-10 19 E. D. O. 13 6 6 1 21-12 18 Schoten 13 5 7 1 14— 5 17 Hortus 12 6 3 3 16-13 15 Hollandia 13 4 5 4 18—16 13 Purmersteyn 12 6 0 6 13—14 12 Z. V. V. 11 8 5 8 15—12 11 Alcm. Victr. 13 4 8 6 12—17 11 Rapiditas 13 8 3 7 17—25 9 Amstel 13 0 1 12 4—30 1 INGEZONDEN. M(jnheer de Redacteur 1 Mogen wij een klein plaatsje voor onder staand schrijven? daarvoor onzen dank. Den 8.en September van dit jaar, was het een jaar geleden, dat het Vrouwenkiesrecht in de Staatscourant werd opgenomen, de vereeniging werd herdoopt met de naam «Neder landsche Vereeniging van Staatsburgeressen". Ons Hoofdbestuur had toen alle bepalingen verzocht dien dag te herdenken maar beslist in 't belang van het kind. 'Door verschillende omstandigheden kwam er van onzen Septemberdag niet veel, alhoe wel we er wel moeite voor hadden gedaan. Wjj willen toch aan het idee van 't Hoofd bestuur voldoen en zjjn tenslotte tot een aardige oplossing gekomen, namelijk tot het geven van een Kindervoorstelling in de Bioscoop Kanaal weg op Zaterdag 11 Dec. 1920 en de opbrengst na aftrek onkosten te storten in de kas van de Kindervacantie-kolonie. Dus van 't kind' voor 't kind. De Directie der Bioscoop was direct bereid ons te helpen, gaf ons nog een goeden raad, dien wjj gaarne ter harte namen, en naar wy hopen met succes. De Hoofden der scholen hebben wjj bezocht om te bevorderen die voor stelling te bezoeken en brengen wij voorloopig onzen dank voor de bereidwilligheid. Allen vonden het een mooi idee. Aan de Huismoeders Staatsburgeressen vra gen wij: steunt het goede doel en zendt nw kind heen; de entree kan geen bezwaar zijn (15, 20, 25 cent) laat de toeloop zoo groot zijn, dat één voorstelling niet voldoende blijkt, en wij een zoo groot mogelijke som kunnen afdragen aan de commissie voor die kleinen, die door hen worden afgezonden tot herstel van gezondheid. Aan onze vereenigingsleden zouden wij willen vragen, komt toch wat beter ter vergadering, er is nog zooveel voor de vrouwen te doen; een ruim arbeidsveld ligt nog open. Laat de vrouwen niet te veel ver- eenigingen oprichten, dat geeft maar vér- brokkeling. Gy zult dat ook niet vinden bij de vrouwen die vroeger leelijk keken als het woord vrouwenkiesrecht werd uitgesproken, die werken nu als reuzen, dat is haar goed recht. Het bestuur onzer vereeniging is ijve rig genoeg, zoodat, als er leden zijn, die ook eens iets willen doen zij hensch wel op den steun van 't bestuur kunnen rekenen. Wij werken voor alle Catagorlën. Vrouwen die nog geen lid zijn sluit u bij ons aan en geeft u op als lid; en heeren wordt Donateur. Wij bevelen u nogmaals de biosooop-voor- stelling aan op 11 Dec. n.m. 2,uur' Mijnheer de Red. nogmaals den dank van bovengenoemde vereeniging., Helder, 5 Deo. 1920. Burgerlijke Stand der gemeente Helder, Huis ingestort. De K. V. is 6 Dec. van Aden 'vertrokken en reteat 19 Dec. te Colombo aan te komen. De Amerikaansche begrooting. De Competitiewedstrijden N. V. B. Overzicht. Ie klasse. Ondanks die vele regen, Vrijde* en Zaterdag gevallen, is wat de noogere afd 00- Itogtn betreft het programma bijna ln zijn ge heel afgewerkt en beeft St. Nicolaas natuurlijk voer de gebruikelijke verrassingen gezorgd. Allo voorspellingen ten spijt hebben Ajax en Blauw Wit verloren. De rooawitten troffen Spartaan In oogeaaakbaren vorm en een 10 overwinning was daar bet gevolg van. Hoewel de leider» in het veld vrijwel de sterkste waren, bodierven ze dit weer door zeer slooht schieten. Ook Blauw Wit verkor 2 kostbare punten; im Haarlem werd van de club van dien naam imet 20 verloren. Ondanks het minder gunstige weder was er veel spanning en was de onverwachte zege der Haarlemmers zeer verdiend. De stand van de bovenste 3 clubs is nu: Ajax 12 9 1 2 26—12 19 Bh- WSt 12 9 0 *3 26—11 18 Haarlem 13 9 0 4 31—13 18 Hoewel U.V.V. zonder Vos en D. 'Buitenweg uitkwam, was dat geen beletsel om V.O.C. te slaan (20). Had W. Buitenweg wat beter op dreef geweest, dan had de score be'angrijk booger kunnen zijn. De V.-aanval knoeide te veoi voor doel om suoces te hebben. H.B.S. handhaafde zich op de 4e plaats, door van D.F.C. .met 21 te win nen, Dordt had met rust de leiding. H.V.V. komt de laatste -wedstrijden flink opzetten, A.F.C. werd na bat slachtoffer van het kunnen der Hagenaars, want in de 2e helft zag B. Keasler kans Börne- Tnnnr. tweemaal te verschalken, zonder dat de AF.C. voorhoede kans zag daor één. goal tegen over te stellen, hoewel voor de pauze daar zeer veel gelegenheid voor was. W.A. wist van de hek- kesluiters met 2—0 to winnen, een stand reeds met de rust verkregen. Steur zorgde voor de goals. Na de rust wist Sparta's roemruchte aanvoerder, De Korver, een tegenpunt te maken. Overgangsklasse. Het Haagsche Quick liet een veer aan S.V.V., -waaruit bliikt, dat de fjjehie- damsche club toch sterker is dan hun positie op de ranglijst zou doen vermoeden. De uitslag was 2—2. Daar Feijenoord van het stevige 't Gooi wist te winnen (1—0) en de plaatselijke ontmoe ting H.F.C.R.C.H. een 4—2 uitslag voor de be zoekers tengevolge had heeft de stand der boven ste clubs geen verandering ondergaan. Deze is na: Ouick 12 9 2 1 28—10 20 Feijenoord 11 9 0 2 3613 18 B.H.C. 12 7 4 1 22—12 18 DJ2.C. heeft 14 p., daar tegen Stormvogels ge lijk spel (22) het resultaat was. De Amsterdam mers beztten nu de 4e plaats. AJD.O, een der nieu we overgaagers, komt geweldig opzetten. Deze Haagsche club wist hl de eerst» vijf wedstrijden slechts 2 winstpunten te behalen (score 2—7), maar in de volgende 6 matches het totaal van 9 punten (soore 82) te behalen, wat een fraai resultaat is; ook de wedsdtriid van Zondag werd niet verloren: tegen het H.D.V.8. weid 010 ge speeld. 2e Klasse. Afd. A. E.D.O. verspeelde een koet- hare punt tegen Rapiditas (11) en daar Z.F.C. met flinke cijfers van Amfitei won, 4—0, hebben do Zaandammers weer 1 punt voorsprong en blij ven no. 1. Schoten won met dezelfde cijfers als Z.F.C.Alem&ria was de tegenpartij. De Haar lemmers hebben nu 17 punten. Hollandia kon hef, togen Hortus niet verder brengen dan gelijk spel (11) In de B.-afd. wist Hilversum met 32. van Velox te winnen. 3e klasse. 'Afd. A. H.S.V. zag kans om Bloe- mendaal met besliste cijfers te slaan (30)een uitslag welke zeer voordeelig is voor V.SV., daar Bi. tot nog toe de zwaarste concurrent was. Afd. B. Ook ging één wedstrijd door. West-I' ia verloor op eigen grond van O.D.E. met 2—1, waardoor de Amsterdammers de leiders dicht op de hielen blijven zittten. In de res. 2e kl. A. verloren de Hollandia-reeervee met 42 van V.V.A. II. De wedstrijd HelderZeemacht vond geen doorgang: terwijl de competitiewedsdtriiden Alc. Yictrix II—Helder II en Q.S.C. II—H.R.C. II we gens terreinafkeuring afgelascht werden. Competitfieetand der Weet. 2e kl. A. (Tot en met 5 Dec.) e, t -J 00 IS (h O O 60 bc 60 Uit bovenstaande blijkt dat de strijd om de eerste plaats tusschen de drie bovenste clubs gaat: de andere zijn vrijwel uitgesloten. Het zal wel tot het eind aanstoe hlijven spannen; het krachts verschil tusschen de drie coourrenten is zeer ge ring. MARINEBERICHTEN. Bil Kon., besluit van don teen Nov. 1920 no. 62 Is de off.-maeh. 2e kl. J. Gastol met ingang van den 16en Deo. 1920 bevorderd tot off.rjnnch. Opgave van overgeplaatste oodoroff.. der Zee macht'; Op 8 Deo. 1920: serg.-sdhri.iver. P. C. Viin van Wachtschip .Willemsoord naar Marinehospitaal Willemsoord. Luitenant ter zee le kl. P. Eikenboom is be stemd voor den dienst Ln Oost-Indië. Luitenant ter zee le kl. H. NÜeuwenhuis Ls overgeplaatst van het vliegkamp te Sohelldngwou- de naar het vliegkamp Kooy te Helder. Aan rea. le luitenant der genie D. J. W. van Dongen is vergund zich Ln Ned.-Indië op te houden De heer S. A. G. Brumsen, arts, Ls met 16 Dec. benoemd tot off. v. gez. 2e kl. bij de zeemacht. De nieuwbeoemde off. van gez. 2e kl. bij de zee macht S. A. G. Brumsen wordt geplaatst bij het hospitaal der marine te Willemsoord. Kapitein ter zee J. W. F.. J. de Wal is uit Ooet- Indië 'teruggekeerd en ter beschikking gesteld. gelegenheid t» zijn de H. Mis bij te wonen. Naar wH vernemen, zullen in het tijdvak 16 tot 20 Dec an. worden ingelijfd de diensteldSS tigen der liohting 1920, tweede gedeelte, bestil^ voor de vest-artt,, en iii het bézit van bewiïiM™m Btiewet6 1,60001(5 in art- 7,1 de? „P® Ij®1"- der tof. acht het gewenscht, dat de onderoff. voorgedragen voor de opleiding tot porg- f>.° mogelijk eenigen tüd voSrafgLnde richtaL P m* practisch troependienst ve® Naar wij vernemen zal bij aanneming van het wetsontwerp, houdende tijdelijke afwijkingen van fliïilatierwefc de sterkte der militie]ichting 1921 15000 man bedagen. De eerstvolgende oplei ding voor den rang wan serg.-maj.-Lnstr. bii het wapen der mf. zal aanvangen ap 8 Deo. as. bii het 3o reg. te Bergen op Z00A, en ongeveer 5 maan den duren. Na afloop der opleiding zal voor eene centrale cammisae het examen worden afgenomen. STOOMT AARTBERICHTEN. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Billiton, thuisr., arr. 5 Dec. te Antwerpen. Boeroe, thuisr., pass. 2 Dec. Perim. Celebes, vertr. 1 Dec. v. Saigon n. Nederland. Cemm. uitr., vertr. 3 Dec. v. OoJombo. Jan Pieterez. Coen, thuisr., pass. 3 Dec. Perim.. Koningin der Nederlanden, udtr., pass. 4 Dec. Finast erre. Prinses Juliana, jiitr., pass. 2 Dac. Perim. Riouw, uitr. vertr. 3 Dec. van Suez. Sumatra, uitr., pass. 5 Dec. Bevezier. Nias arr. 4 Dec. v. R'dam te A'dam. Oranje, thuisr., pass. 3 Dec. Gibraltar. Rembrandt, vertr. 1 Dec. v. Batavia n. A'dam. Kon. Hollandsr.he Lloyd. v. A'dam n. New-York, pass. 6 Dec. LEGERBERICHTEN. Algemeen© Vergadering De eerstvolgende algemeene vergadering van de onderofficiersvereeniging der landmacht „Ons Belang" zal wonden gehouden op 10 en 11'Moi 1921 te Utrecht. Salarissen Onderofficieren. Aan het Dep. van Oorlog is een salaris-com missie ingesteld. In verband hiermede en in af wachting van de regeling vam het georganiseerd overleg voor miltair personeel, acht de minister een bijzonder gehoor van het hoofdbestuur van do onderofficierevereemgLog der landmacht „Ons Belang thans van weinig of geen belang. (Door „Ons Belang'" was een audiëntie aangevraagd ter bespreking o.a. van de salariekwestie) Bij besl.' van den Insp. der-Inf. is de serg.-maj. inetr. C. de Jong, van het 9e reg. inf. te Leeu warden, bevorderd en aangesteld tot adj.-ondaroff. inetr. bij het 21e reg. te Helder. Door den Min. van Oorlog ie bepaald, dat de R.-K. militairen op Woensdag 8 Dec. as., (feest dag van Maria onbevlekte ontvangenis) vrij van dienst zullen sijs tot 10 uur vjn., teneinde in de Eemland Llzard. Salland, uitr., arr. 4 Dec. te Rio Janeiro. Brabantia, vertr. 2 Dec. v. Buenos-Ayres en 3 Dec. v. Montevideo n. A'dam. Gaasteriand, arr. 6 Dec. v. New-York t© A'dain. Gooiland, uitr., pass. 5 Dec. Finisterre. Hilversum,, vertr. 5 Dec. v. Rosario n. A'dam. Kennemerland, vertr. 3 Dec. v. New-York n. A'dam Limburgia, arr. 6 Dec. v. Buenos-Ayres te A'dam. Rijnland, thuisr., pass. 5 Dec. Oueesant. Rotterdamsche Lloyd. Besoeki, uitr., pass. 6 Dec. Oueesant. I 'jambi, arr. 2 Dec. v. R'dam te Batavia. Geroet, thuisr., pass. 3 Dec Sagres. Kawi thuisr., pass. 5 Dec. Malta. Menado, uitr., pass. 5 Dec. Ouessant Merauke, udtr., pass. 4 Dec. Malta. Samarinda, thuisr., vertr. 1 Dec. v. Colombo. Walcheren, uitr. pass. 4 Dec. Gibraltar. Wijis, uitr., arr. 5 Dec. te Southampton (Verb.) Deli, vertr. 5 Dec. v. R'dam n. Haanpton Ronds. Patria, thuisr., vertr. 1 Dec. v. Padang. Kon. West-Indische Maildienst. Achdlles, vertr. 2 Deo. v. Curacao n. Venezuela.. Bacchus, uitr., arr. 6 Dec. te Dover. Stuyvesunt, vertr. 2 Dec. v. Curacao n. Puerto Cabello. Ariadno, A'dam n. Suriname, paas. 5 Dec. Dun- geness, Oommewijno, vertr. 4 Dec. v. A'dam n. Hamburg. Minerva, uitr. pass. 5 Dec. Lizard.. Oranje Nassau, thuisr., pass. 1 Dec. St. Michaels. Ariadne, vertr. 3 Dec. v. A'dam n. Suriname. Alkmaar, arr. 30 Nov. v. Valparaiso te Talcahuano. HollandAmerika Lijn. Beukelsdijk, arr. 6 Dec. v. New-York te R'dam. "aartensdiik, v. R'dam n. Cuba en N. Orleana, vertr. 5 Dec. v. Antwerpen. Noordam, arr. 5 Dec. v. R'dam te Hamburg. Rotterdam arr. 4 Dec. v. R'dam te New-York. Zuiderdijk, v. R'dam n. Cuba en N. Orleans, vertr.. 4 Dec. v. VSgo. Eemdijk, arr. 5 Dec. v. San Fransisco te R'dam. Themristo, arr, 3 Dec. v. R'dam te Halifax. Callisto, v. R'dam m. Savannah, arr. 3 Dec. te Hamburg. Maasdijk, vertr. 3 Dec. v. Havana. HollandAustralië Lijn. Bandoeng, uitr., vertr. 2 Dec. v. Suee. HollandBritsch-Indië Lijn. Ridderkerk, vertr. 5 Dec. v. R'dam n. Hamburg. Vechtdijk. uitr., pass. 2 Dec. Gibraltar. Holl. O.-Azië Lijn. Alderamm, vertr. 5 Dec. v. A'dam n. Japan. Ameland, uitr., vertr. 2 Dec. v. Suez. Baarn, thuisr., pass. 2 Dec. Sagres. HollandAfrika Lijn. Wieringen, vertr. 5 Dec. v. R'dam n. Newcastle. HollandZuid-Afrika Lijn. Jagersfontein, uitr, pass. 3 Dec. VlissLngen n. Ant werpen. HollandWest-Afrika Lijn. Drechterland, thuisr. vertr. 4 Dec. v. Grand Bassam. Amstelstroom, vertr. 5 Dec. v. A'diam n. W. Afrika. Ganymedes, thuisr., arr. 27 Nov. te Accra. Hercules, vertr. 30 Nov. v. Freetown n. Monrovia. Texeletroom, vertr. 21 Nov. v. G. Derwin n.. Gr. Bassam. Waalstroom, vertr. 1 Dec. v.. Dakar n. Bathurst Pollux, uitr., vertr. 1 Dec. v. Dekar n. Bathuiwt. j RotterdamZuid-Airika Lijn. Mirach, vertr. Dec. v. R'dam n. Bromein. Poeldijk, arr. 4 Dec. v. Sunderland te R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Helenus, arr. 6 Dec. v. Japan te R'dam. Elpenor, v. Japan n. R'dam, arr. 30 Nov. te Stor gapore. Tantalus, v. Batavia n. A'dam, pass. 2 Dec. Perim. JavaNew-York Lijn. Deucalion, v. New-York n. Batavia, vertr. 2 Dec. v. Singapore. ^Race*' V' N<JW"York n- Jaya- W*»- Dec. Cape Salatiga, arr. 2 Deo. v. New-York te Batavia.. Haven te Nieuwediep. 4 Dec. 1920 Aangekomen als bijlegger Duiitsche sa. Kanaal 4, v. Hamburg n. R'dam. Aag©kamen Eng. s.s Heros, Londen n. Har- 1 togen. VISSCHERIJBER1CHTEN. 4 Dec. Aangebracht door 20 korders: 110 tongen p. stuk fo.oo; 1830 middel tongen p. stuk fo.40 4 0.45: 720 kl. tongen p. stuk fo.15 0.20; SS roggen p. stuk f 1.25 a 1.40; 20 kisten zetschol p. kist F17 4 20; 16 kisten kl. schol p. kist lg 4 12; 14 kisten schar p. kist f3.50 4 4. Door sprotvisschers: 16 mandjes sprot d. mandje f2.50 4 L60. 6 Dec."Door 20 korders: 350 tongen p. stuk f 080: 3850 middel tongen d. stuk fo.45 4 0.55; 1810 kl. tongen p. stuk f 0.15 a 0.20; 12 tarbptten p. stuk f6 a 8; 110 roggen p. stuk f 1.50; 16 kisten gr. mid del schol p. kist f22 4 27; 32 kisten zetschol p. kist f IS a 18; 30 kisten kl. schol p. kist f 10 4 12; 4 kis ten schelvisch p. kist f 21.50. van 46 December. ONDERTROUWD: Chr. de Visser en J. E. Smit; G. P. Bruin en C. M. M. Petrus. BEVALLEN: F. SnaphaanBakker, z.; N. H. KoogerKos, z.; G. J. C. EikerboutVerhoog, z.; A. de WitKos, z.; J. BoersRijfkogel, d.; M. KalisKalenka, d. OVERLEDEN: J. Helder, 60 jaar. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Dec. Grove uien f5.20S-7o; peen f2.302.50; roode kool f 1.704; kleinere f0.501.50; gele kool f i-SO3: kleinere fo.40—1.30; witte kool f2.20 kleinere f 0.50— 1.10; kroten f 1.604; ramenas 2.80; rapen f 1.30, per 100 K.G.; bloemkool f 8.70— 12 per 100 stuks. PURMEREND, 7 Dec. 7 stapels fabriekskaas p. 50 K.G. f72.50; I sta pel Goüdsche kaas p. 50 K.G. f 728 stapels boe renkaas p. 50 K.G. f75, R.M. f 77; 1016 K.G. boter p. K.G. f 3.05 a 3.20; 665 runderen390 vette per K.G. f 1.70 a 2.10; 269 melke en gelde f 250 4 750; 6 stieren; 40 paarden f200 4 450; 20 vette kalve ren p. K.G. f 2.50 4 2.90; 121 nuchtere ld. p. stuk f 20 4 70; 262 vette varkens p. K.G. f 1.40 a 1.60 57 magere id. p. stuk f 55 4 75; 136 biggen p. stuk f28 4 43; I4te schapen, overh., f35 4 85; 40 bok ken; 135 ganzen fn 4 12: kipeieren p. 100 stuks f 17 4 18; 35 Mk appelen fat?.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 2