JACK DE ZANGER NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. „ZEEBAD HUISDUINEN". No. 5334 DONDERDAG 9 DECEMBER 1920 48e JAARGANG De stichting der Naaml. Vennootschap verzekerd. FEUILLETON. 81) COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldwïch® Ct. per 8 mnd. 1.60, franco p. poit 1.70, Buttenl. 2.60 l 'Hl1'f, „1.05 Modeblad „8 ,)0,95, „.1,06. „1.80 Losse nummera der Courant 4 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Poet-Girorekening No, 10060. ADVERTENTIEN 20 et p. regel(galjard). Ingex. meded. (kolombr. al* redact, teket) 00 ct, Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) r, 1—4 reg, 60 ct., elke regel meer 10 ct bij voorultb, (adreeBur, v, d. bl. en met br. onder no, 10 ct, p, adv, extra). Bew.-ex. 4 ct. Alle prljzpn tijd. verh. m. 10% paplerduurtetoeel. Op Dinedig 7 Dec. j.1. kwamen ten Raad huize bijeen naar aanleiding van eene uitnoo- diging door een Comité, benoemd door de Economische Commissie, een 26 personen uit de zakenwereld, om de mogelijkheid tot stich ting eener N. V. „Zeehad Huisduinen" te be spreken. De vergadering werd geleid door den heer Biersteker, die speciaal het welkom toeriep aan den heer Burgemeester en den heer Duin- ker, Directeur van de N. V, „Zeebad Vlie land". De aanwezigen waren unaniem van mee ning, dat de stichting der Naamlooze Ven nootschap noodzakelijk is en lieten het niet bij woorden, dodh teeikenden staande de ver gadering, na kennisname van de plannen, voor ibijna 20.000 in. Het Comité verkreeg daarna machtiging de verdere stappen voor de definitieve stich ting te doen, het aandeelenkapitaal met alle mogelijke middelen-uit te breiden en daartoe zoo noodig eene ópenbare vergadering bijeen te roepen. Om de deelname in de Vennootschap zoo algemeen mogelijk te maken, en ook voor meer bescheiden beurzen bereikbaar te stellen, werd in beginsel besloten, ook kleinere aan- deelèrt toe te laten van bjv. 100. De rente-garantie van 5% door B. en W aan den Raad voorgesteld, had een zeer gun. stigien indruk gemaakt en de overtuiging ge vestigd, dat de Gemeente zelf haar schouders onder dh werk wil zetten. De heer Duinker was geestdriftig voor het plan. Er kan hier veel meer van het Noorden inet zijn schoone eilanden gemaakt worden en als eT op Huisduinen eenmaal gelegenheid is, dan zullen de badgasten hier evenzeer naar toe stroomen als naar Vlieland en andere plaatsen. Er is hier een groot gemeenschappelijk be lang voor de Noordelijke gemeenten en o. m dient gezorgd, dat er ook -komt een goede •toombootvenbinding van Helder naar Ter schelling en Vlieland. Dit punt zal nog nader in de Economische Commissie worden uitgewerkt. De Vennootschap ia er dus feitelijk. Thans dient ieder, die niet ter vergadering was, mede'te helpen, door aandeelen te nemen en onder zijn kennissen te plaatsen. De inteekening is opengesteld bij de H.H.: C.. Adriaanse, Middenstands Bank; W. Biersteker, Kanaalweg; C. de Boer Jr., Koningstraat; C. J. Baaa, Notaris, Westplein, en bij den secretaris van het Comité A. W. Micheli, Stationstraat 8. Wij wekken alle burgera van Helder nu op, •endraohtig mede te werken. De gegadigden gelieven vóór a.s. Donderdag hun% inteekening in te zenden. Formulieren daartoe zijn aan ge noemde adressen te verkrijgen. Donderdag 16 December komt het Comit^ opnieuw bij een, teneinde verdere stappen te overwegen. door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN; Baldwin waggelde weg oan aan zijn meester rapport uit te brengen van zijn bevindingen, en Jack ging er bij zitten om beter vlug te kunnen nadenken. Deze ontdekking trof hem ©enigszins als 'n bliksamstraaL De mogelijk heid dat zij zijn claims zouden kunnen vin den, was wel bij hem opgekomen, maar hij had er op gerekend ten minste tijd te zullen tiebben zich er op voor te bereiden, en nu was het eerst de derde dag. Jack had de beste claim voor zich gehouden, en hier kon den zij natuurlijk niet aankomen. Maar de twee aangrenzende claims, die feitelijk even rijk aan goud waren, waren nog onbezet en Jack wilde tenminste het schenkingsrecht hdervan hebben. Een poosje later beval Sir Bryson Jean Paul den kano in gereedhield te brengen om een nieuwen tocht te gaan maken, die een geheelen dag zou duren. Door Jack bulten alle toebereidselen te houden, redde hij hem uit een groote moeilijkheid, want had hij hem officieel lm kennis gesteld met den tocht, dan had Jack officieel uitleg moeten geven. Nu evenwel werd hij reeds voordat Sir Bryson gereed was erg druk in zijn eigen belang. Na Davy opgezocht te hebben zeide hij tot hem: BUITENLAND. DE VOLKENBOND. Nopenk de ekonomische blokkade heeft de betrokken commissie uit de Volkenbondsver gadering Dinsdag een 'belangrijke beslissing genomen. Bij het debat, ditmaal in openbare zitting gevoerd, rèes de vraag, of, ingeval een staat met inbreuk op de -bepalingen -van het Volkeribondsverdrag een oorlog begint, de Volkenbondsraad moet beslissen of alle bondsleden tegen dien staat de ekonomische blokkade moeten afkondigen, dan wel of elke staat daaromtrent de eindbeslissing aan zich houdt. 'Na verdediging van de laatste opvatting door hit. Fock en Branting, heeft de commis sie izich daarmee vereenigd, daar zij het récht van eiken souvereinen staat, om zelf den toe stand te beoordeelen, erkende. De vergadering van den Volkenbond heeft, in het ontwerp van de regeling nopens de bevoegdheden van den Raad en de Verga dering, de paragraaf geschrapt nopens de uit sluitende bevoegdheid van den Raad en de Vergadering teD aanzien van enkele kwesties. Daarna besprak de vergadering het voorstel van de tweede commissie betreffende de typhus in Polen, .welk voorstel bepaalt, dat de verga dering besluit om onmiddellijk een dringenden oproep te laten uitgaan naar alle landen van de Gereld, ten einde voldoende gelden byeen te brengen om een krachtige bestrijding te ondernemen van de epidemiön, die woeden' in Oost-Europa en daarbij Polen als uitgangs punt te nemen. De afgevaardigden van Frankrijk, Engeland, Nederland, Griekenland, China en Spanje, brachten edelmoedige gaven van hun landen aan. Paderewski verklaart den oorsprong van dezen geesel, waardoor Polen niet verant woordelijk is. Meer dan 2} millioen gevangenen en vluchtelingen uit Rusland hebben zich in Polen gevestigd of zijn er doorheen getrokken. Polen vraagt geen aalmoes, het stelt alleen vast, dat zijn eigen middelen niet voldoende zyn. Het voorstel is aangenomen. De Algemeene Vergadering van den Val kenband te Genève heeft de desertatie van de Argentijnsohe delegatie nogal kalm op genomen en ze met eèn betoging van leedwe zen afgedaan. Geen enkele afgevaardigde keurt den srtap van Pueyrredon goed-. Lord Cecdl heeft houding van den Argentijn- sohen minister .hopeloos verkeerd" genoemd en de hoop geuit dat deze van de dwalingen zijns weegs zal terugkeeren. Daarop bestaat ©enige kans, want Pueyredon schijnt de hem uit Buenos Ayres gezonden instructies ver keerd te hebben begrepen. Reuter seint al thans uit Buenos Ayres dat de regeering daar niets bleek te weten van het zich terug trekken der Argentijnsohe delegatie. ENGELAND. De omvang der Britsche vloot. Archibald Hurd, de bekende marine-spe cialiteit, wijdt in de „Daily Telegraph" een artikel aan de Britsche vloot na den oorlog. Hij wijst erop, hoezeer deze vloot in all# op zichten heeft geleden, en imeent, dat de hand moet worden geslagen aan haar wederop bouw. Hij acht het evenwel een reden tit vol doening, dat geen enkele andere Europeesahe „Vang tw©e paarden op, en zadel ze voor jou en Mary. Je ntoet vandaag iets voor mij en voor haar doen. Er is geen oogenblik te verliezen. Terwijl jij opzadelt kan ik alles aan Mary uitleggen." Davy, die op Jack's bevel door de Helle poort zou gegaan zijn, holde weg om de paarden op te zoeken. Mary zat in de deux voor haar tent te naaien. Op t geluid van Jack's tred sloeg zij die kalme oogen op. Er was iets in dit opslaan der oogen, dat Jack wonderlijk te moede deed worden, niettegenstaande het feit dat hij toch zoo goed als geëngageerd was met een ander meisje, doch hoer dacht hij op 't oogenblik niet aan. Voor hij iets kon zeggen, zed.de zij snel: „Wat is er?" ■Hij ging naast haar op den grond zitten. „D'r is iets dat de moeite waard is," zeide hij. .Luister eens goed en laat er niks van op e gezicht zien. Ga door met naaien, alsof ik zoo maar eens een praatje kwam maken." „Goed, ik luister," zeide zij. „Je weet, dat ik je al verteld heb, dat ik naar goud aan 't zoeken ben," begon Jack. Welnu, ik heb een prachtplaats gevonden aan de kleine kreek, die van den Tetrahedron- piqk afkomt. Ik -heb mijn claim daar afge paald, en twee andere claimis, die aan de mijne grenzen, om te geven aan wie ik met me sa men zou willen laten doen. De naimen en de data zijn nog niet op de palen geschreven en als die lui hier ze vinden, mogen ze er natuur lijk hun eigen naam opzetten. Baldwin Ferrie heeft al uitgemaakt dat er goud aan die kreek te vinden is, en daar gaan ze nou heen. Jij en Davy moeten zorgen, dat je er 't eerst bent." mogendheid groote schepen heeft gebouwd, en dat, behalve twee kleine kruisers op de Itailiaansche werven, de internationale mari- nebouw eenigen tijd is gestaakt. Doch hetgeen waar is voor de marine der oude wereld, is niet juist voor de marine van de Ver. Staten en Japan. Nooit was de vloot-expansie dezer beide landen zóó groot als thans. De Ver. Staten zijn bezig met de voltooiing van zes tien groote slagschepen, tal van kruisers, tor pedojagers en duikbooten, terwijl Japan met den bouw van zes groote slagschepen bezig is, en dit jaar heeft het besloten nog acht een heden te bouiwen. Naar verhouding zal de sterkte van de Britsdhe vloot gedurende de kamende jaren gestadig verminderen. Indien de acht schepen voor de Japansche marine, tot welker bouw is besloten, niet worden mee gerekend, en alleen rekening wordt gehouden met de schepen, die, hetzij voltooid of ter vol tooiing gereed zijn, dan zal in 1924 de ver houding der Britsche, Amerikaansche en Ja pansche vloten in slagschepen als volgt zijn: Brittannië 36 schepen, 883.290 ton; Ver. Staten 35 schepen, 1.150.650 ton; Japan 17 schepen, 497.950 ton. In 1924 zal Groot-Bflit- tannië de eerste maritiemogendheid in de Europeesehe. wateren izijn, doch van het stand punt der wereldmacht bezien, zal het zijn op permacht ter zee, in materieel opzicht, aan de Ver. Staten hebben prijsgegeven. De Engel- sdhen zullen één groot schip meer dan de Amerikanen bezitten, doch zij zullen bij de Amerikanen ten achter staan wat de tonnen- maat betreft. De schrijver besluit met te zeggen, dat het de vraag is, of na vief jaren het type. slag schepen, zooals thans in de Ver. Staten en Japan wordt gebouwd, nog als criterium voor de .maritieme kracht zal wowlien aangenomen, Hij meent evenwel, dat de verdediging te zee van een wereldrijk niet aan duikbooten of torpedojagers kan worden toevertrouwd, en dat tijdens den oorlog is gebleken, dat de zware schepen der groote vloot de beslissende factor zijn. Onderzeeër of slagschip Sir Percy Scott, de gepensionneerde vice- admiraal, die vóór den oorlog tevergeefs had getracht de Britsche Admiraliteit te krijgen tot de erkenning, dat duikbooten, oorlogs vaartuigen van het grootste belang waren, mengt zich thans in de Engelscbe bladen in de polemiek over de mérites van slagschepen contra duikbooten. Sir Percy wil breken met de z. i. verkeerde traditie van het bouwen van de grooté en dure slagschepen. In de „Eve ning Standard" schrijft hij: Toen wij in den oorlog waren, ge loofde onze Admiraliteit nog altijd, dat de duikboot maar een speelding was. Wij weten thans iwat de resultaten zijn geweest van die verkeerde opvatting; wij waren heel dicht bij den ondergang. Admiraal Sims deelde in zijn brieven'aan de regeering in de Ve ".aten als zijn opvatting mee, dat -wij er onder waren. Gij stelt mij de vraag: Wat moet onze toe komstige vlootpolitiek zijn? Wel dat wil iedereen weten, en vooral de marine-officie- ren, wier dagelijksch brood van hun beroep afhangt. Slagschepen zien er heel mooi uit; maar indien izij er enkel voor het mooi zijn, is f 9.000.000 heel veel geld om aan één schip te spendeeren. Ik heb mijn ontslag uit de marine. Ik ben heel oud en erg dom; anders zou ik de vraag niet stellen: Welk nut heeft een slagschip?" IERLAND. Hoe verworden de toestanden in Ierland allengs geworden zijn, moge nog een» blijken uit de volgende feiten. Gedurende de afgeloo „Maar hoe kunnen we dat?" zeide zij. „Ze gaan al op weg." „Tegen den stroom op zullen ze drie uur noodig hebben om den mond van de Seven- Mile Creek te bereiken," zeide hij. „Jullie kunt het in een uur rijden. Davy haalt de paarden al. Als je de rivier kunt overkomen voordat zij aankomen, dan zijn de claims gered." Mary ging ononderbrokèn door met haar vlugge, gelijkmatige steken. „Zeg me precies hoe ik gaan moet." „Zes mijlen naar het westen langs het spoor naar Fort Erskine en dan naar de rivier. Je. verlaat het spoor waar het naar het Noorden ombuigt, onder drie groote pijnboomen, die alleen op den oever staan. Kijk goed uit je oogen, dan zul je een spoor vrinden, dat ik langs de rivier gemerkt heb. Aan het eind er van heb ik een klein vlot achtergelaten om de rivier over te steken. Als 't weggespoeld is, dan zullen jullie een nieuw in elkaar moeten slaan. Steek de rivier over en land beneden Seven-Mile Creek. Daar zul je mijn landings plaats vmden, en een goed pad naar de kleine kreek en mijn oude kamp terug. De eerste •vierkante paal is een honderd voet stroomop waarts van het kampvuur. Je kunt hem niet missen. Gaat dan door tot je aan den tweeden paal komt, en zoo naar den derden." „Vv at moeten we doen als we de palen vin den?" vroeg zij. „I^es de kennisgeving op den eersten, dan zal je 't wel zien. Ze luidt: „Ik, Malcolm Piers, geef hierbij kennis van mijn voorne men een claim te laten regiistreeren," enzoo- pen twee weken hebben te Dublin meer dan 600 inhechtenisnemingen plaats gehad. In den nacht van Zondag op Maandag z(jn tusschen de 100 en 200 gevangenen per tor pedoboot-vernieler Valorous overgebracht naar Belfast, om vandaar ln vrachtauto's te worden verder gebracht naar het kamp bij Ballykinlar. Zondagnacht en Maandagochtend waren er weer talrijke nieuwe aanhoudingen en arresta ties in Dublin. Ook buiten de groote steden gaan de inhechtenisnemingen haar gang. BELGIE. De Paus en de Vlaantsche beweging. Naar def Brusselsche correspondent van de „iN. Rott. Crt." meldt, is kardinaal Mercier uit Mechelen naar Rome vertrokken. Zijn ver blijf aldaar, dat, naar men zegt, verband houdt met den stand van de Vlaamnsche be weging, en de positie der katholieke partij in België, zal een veertiental dagen duren. Ook met monseigneur Rutten, den Vlaamschge- zinden bisschop van Luik, die onlangs uit Rome terug is gekeerd, had, naar het week blad „Ons Limburg" mededeelt, paus Bene- dictus XV een onderhoud over de Vlaatnsche toestanden in België. De paus verklaarde 0. m.Het wordt hoog tijd, dat de Belgische regeering voldoening schenke aan het Vlaam- scihe volk. Waarom nu niet gegeven, wat later toch eens wordt afgedwongen en waarom ook steeds aanleiding blijven geven tot verbitte ring? Ik sprak zoo tot al de Belgische auto riteiten, die hier kwamen, en -zal aldus spre ken tot allen die hier nog zullen komen. DUITSCHLAND. Een document van dezen ÜJd. Een onderwijzer aan een Berlijnsche ge meenteschool liet zijn scholieren een opstel maken over het onderwerp: „als ik eens tien mark had". Een der opstellen luidde volgens de „Freiheit"-; „Tien mark is heel veel geld. Dan zou ik geen honger meer hoeven te hebben, en mijn broers en zusters ook niet. Mijn moeder zou ook niet meer huilen. Dan zouden de tnen- schen mij ook niet meer uitschelden, omdat ik dan niet meer zou bedelen. Als ik groot ben, neem ik van elk loon tien mark. Dan zoek ik een arme moeder en kinderen uit, die geen vader meer hebben en geef hun de tien mark,- zonder dat iemand het weet. Dan behoeven zij geen honger meer te lijden, want honger lijden is het ergste op de wereld." Een opstel van een kind van de Duitsche volksschool een document van dezen tijd. OPPER-SILEZIE. De Warschausche Gazeta Poranna schrijft: Als Qpper-Silezië aan Duitschland wordt toegewezen zal Polen gedwongen zijn oorlog te voeren. De Duitsche pers -merkt op, dat de open bare meening in Duitschland met het oog op zulke uitingen zeer kritisch gestemd is over diens met den mond beleden wensch om goede ekonomische betrekkjngen (met Duitschland aan te knoopen. OOSTENRIJK Wanhoopskreten. De ambtenarenstaking. Weenen, 7 Dec. Naar aanleiding van de staatsambtenarenstaking, die nog voortduurt en wellicht zal uitbreiden, heeft Bondskanse lier Mayr tegenover vertegenwoordigers van de pers een beschouwing gegeven van den wanhopigen toestand, waarin Oostenrijk ver keert. De Staat is aan het eind van zijn fitian- cieele kracht gekomen, zeide hij, en moet die laatste reserves aanspreken om zich voor <ie voort. En onderaar staat de datum en mijn handteekening. Op de andere twee staat pre cies hetzelfde. Het eenige wat je te doen hebt, is, je naam op de tweede daim in te vullen. „Ik, Mary C rans ton, enz. en c>p de derde schrijft Davy, „David Cranstom Ju nior." Mary hield met naaien op. „Mijn naam," zeide zij, „en die van Davy?" „De tweede claim behoort jou r'echtens toe," zeide Jack. Toen hij haar verwonderde uitdrukking zag, voegde hij er haastig bij: „Dat is een kwestie, die ik met je -vad<er be disseld heb, vóór ik op weg ging. Wat de an dere betreft, Davy kan die later weer op. mijn naam laten zetten." „Op die manier zal ik ook de mijne teeke nen, zeide Mary snel. „Ik zou hem niet kun nen aannemen." „Daar kunnen we nog wel eens over praten als je terugkomt," zeide Jack. „Nu is er geen oogenblik te verliezen. Davy heeft de paarden, zorg er voor, dat je een potlood bij de hand hebt om mee op de palen te schrijven. Als je gerekend hebt, keer dan terug zonder het ge zelschap vam den gouverneur tegen het lijf te loopen. Ik wil liever niet, dat de storm los barst vóór dat ik er bij ben om hem op te vangen op mijn hoofd." Tien minuten, nadat Sir Bryson met Bald win Ferrie en drie Indianen van wal was ge-' stoken, slenterden Mary en Davy op hun doode gemak het kamp uit, en na buiten het camp hun paarden te hebben -bestegen, gingen zij in wo es ten ren het spoor op in de richting van Fort Erskine. eerstvolgende, weken levensmiddelen uit het buitenland te verschaffen. De regeering weet niet, of Oostentijk over twee maanden als Staat nog wel bestaan zal. De kabinetsraad heeft derhalve de eisdhen der ambtenaren van de hand gewezen. De minister van financiën Grimm deelde den journalisten mede, dat Oostenrijk ternau wernood nog de middelen heeft om tot einde December te leveren. Er is reeds gedacht over de verpanding der buitenlandsche waarde papieren en de uit het keizerlijk beait afkom stige kostbaarheden en gobelins. GRIEKENLAND. Londen, 8 Dec. Volgens een bericht van „Daily Express" uit Athene, zou de Grieksche regeering er bij Konsttftitijn op aangedrongen hebben om vanwege de vijan delijke houding der geallieerden afstand van den troon te doen ten gunste van den ex- kroonprins. SPANJE. De stakingen. De „Temps" verneemt uit Madrid De algemeene stakingen te Valencia, Saragossa, Sevilla, Alicante en Barcelona houden aan. Nergens staat het werk echter geheel stil. Te Madrid dwarsboomt de houding van de lei ders van den algemeenen bond der arbeiders de plannen van het Spaansche A. V. A. De socialisten achten het oogenblik voor de alge meene staking nog niet geslagen; de arbei ders in de bouwvakken en de metaalindustrie legden nochtans het werk neer. Te Valencia werd een politie-patrouille door 16 man aan gevallen. Een inspecteur; is gedood, verschei den menschen werden gedood. Te Saragossa werd de redacteur van'de Heraldo de Aragon door syndicalisten vermoord. Te Barcelona verbetert de toestand. VEREENIGDE STATEN. Een ontploffing. Aan een pier bij fort Hamilton, een ver sterkt eilandje in de Narraws, het kanaal tpsschen de binnenbaai en de buitenbaai van New-York, heeft een geweldige ontploffing plaats gehad. De explosie geschiedde aan boord van een schip, dat 30.000 pond ont plofbare stoffen aan boord had. Tot heel in Brooklyn werd schade toegebracht aan ge bouwen. Er zijn'tien gekwetsten. De immigratie in de Ver. Staten. Washington, 6 Dec. De immigratie- commissie uit het Huis van Afgevaardigden heeft 'besloten gunstig te rapporteeren over het ontwerp-immigratiewet, dat door den voorzitter der commissie op 2 dezer was in gediend. De strekking van dit ontwerp is| dat de immigratie in de Ver. Staten voor den duur van twee jaar zoo goed als geheel wordt stop gezet. Slechts de bloedverwanten van Ame rikaansche burgers en de bloedverwanten van "buitenlanders, die reeds in de Ver. Staten zijn en zich voornemens hebben verklaard zich te laten naturaliseeren, zullen, volgens dat ontwerp, worden toegelaten. Slechts studenten zullen niet zijn buiten gesloten. Ingezonden mededeellng. Een gezonden eetlust verwekken Foster's Maagpiilen, welke zorg dragen voor behoorlijke vloeiing der gal en afvoer der opgehoopte stoffen. Prijs f 0.06 per flacon, alom verkrijgbaar. HOOFDSTUK X. Verdwazing. Jack vulde dezen' dag vol spanning met zooveel mogelijke werkzaamheden van lichte- ren aard. Langs den oever naar den mond van den canyon vond hij nog een kano tus schen de struiken uitsteken, en hij haalde ham te voorschijn om hem te repareeren voor het geval er een tweede boot noodig mocht zijn. Terwijl hij op een steen zat, 'bezig de kleine zijstutten af te schillen, die hij gesneden had uit een populierenhout, kwam Garrod over de steenen op hem toe scharrelen. Toen Jack het geweer van zwaar kaliber, dat hij bij zich had, zag, kwam er een grimmige trek op zijn ge zicht, en hoewel hij deed alsof hij geregeld doorwerkte, hield hij den ander toch zorgvul dig in -het oog. Zijn dunk van Garrod had wel eenige wijziging ondergaan sedert hij met Mary gesproken had. Garrod kwam er lang zaam aan, en bleef telkens even staan. Toen hij dacht, dat Jack's oogen op hem gevestigd wamen, wendde hij zich om, net als een kind, en deed alsof hij naar de rivier stond te kijken. Zijn oogen waren uitdrukkingloos en zonder eenigen gilans. Er hadden overigens geen im bet oog loopende veranderingen Ln hem plaats g egrepen. Zijn kleeren waren nog in tamelijk f;oede conditie. Uit gewoonte schoor hij zich 'nog iederen morgen, en als hij werd aange sproken, kon hij nog behoorlijk antwoorden. Doch iedereen, vertrouwd met een abnorma- len geestestoestand, zou dadelijk gezien heb ben, dat deze man geen geweer bij zich hoorde te hebben, (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1