H JACK DE ZANGER NIEUWJAARSGROETEN. ULOWNA KOEGRAS, EN ANNA Eerste Blad. KERSTFEEST. „SiMPIRFLOREMS", Koningstraat 13. Islef. 141. 48e JAARGANG DUIT8CHLAND. Het tractement van den Rijks-president en nog wat. No. 5339 ^9" Zij, die zich heden op dit blad abonneeren, ontvangen de nummers tot 1 Januari GRATIS. DE NOODUITKEERING AAN DE GEMEENTEN. FEUILLETON. Een pijnlijk onderhond. DE VOLKENBOND. Het hof van Internationale Jnstltle. .Maar dat künnen we niet doen," mompel de de ander. Hij wrong bijna de handen. DINSDAG 21 DECEMBER 1920 3 Ingezonden mededeeling. FRANKRIJK. v Een marinevaarttilg verongelukt Nieuwe kanonnen. BELC-TE. Twee bandieten. Opzienbarende aanbonding ln België. De Belgische socialistische partij. IERLAND. Een krasse maatregel. ITALIË. Noodweer. Rumoerige tooneelen ln en voor de Kamer. Ingezonden mededeeling. Wordt vervolgd. Evenals alle Jaren bestaat ook nu gelegenheid tot het plaatsen van Nieuw jaarsgroeten. Deze worden geplaatst voor per advertentie; grootere advertenties naar evenredigheid. ?ANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Ct per 3 mnd. 1.50, franco p. post 1.70. Buitenl. 2.50 Zondagsblad „0.57V.0.651.05 Modeblad T 8 - °-95„1.05. Losee nummers der Courant 4 ct. 1.30 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Post-Glrorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 et. p. regel (gal jard). Ingez. meded. (kolombr. als redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te buur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-ex. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. m. 10% papierduurtetoeel. binnenlandsche zaken, dat hij de reaction- naire beweging aanmoedigde, die onder den naam tascisme langzamerhand overal tegen de maxiimalistische excessen in verzet kotmt. De socialisten raakten hierbij handgemeen met andere Kamergroepen, en er vielen aan verschillende kanten slagen. Phillipson, de afgevaardigde voor Florence, raakte hierbij onder den voet. De voorzitter schorste daar op de zitting. Rome, 18 Dec. Het la vandaag tot een bot sing gekomen tusschen de politie en een aan tal invaliden en gepensionneerden, die Mon- tecitoria wilden binnendringen om te protes teeren tegen de vertraging in zake de aan neming van het wetsontwerp, dat voorziet in het nemen van maatregelen te hunnen be hoeve. Er werden drie personen gekwetst. De rijkspresident heeft een salaris van honderdduizend mark per jaar. Hiermede is voor iemand van zoo'n posite, die nog al eens represteeren moet, niet veel te begin nen. En in de begrootingsoommissie van Öen rijksdag zette een centrums-afgevaardigde dan ook uitéén, dat president Ebert, niette genstaande de grootste zuinigheid, onmoge lijk kon rondkomen. Hij stelde dan ook voor het bedrag te verhoogen tot het dubbele. De vertegenwoordigers van alle burgerlijke par tijen konden zich met dit voorstel vereenigen Een afgevaardigde van de meerderheidsso cialisten merkte op dat 100.000 mark inder daad1 te weinig was. Zijn fractie zou echter blanco stemmen, omdat Ebert partijgenoot is, Maar e«en andere sociaal-democraat wilde toch het standpunt van zijn fractie nog wat duidelijker makeft. Hij betoogde, dat Ebert zich thans veel moest ontzeggen, wat hij als particulier zich vroeger veroorloofd' zou kun nen hebben, omdat hjj alles noodig had voor representaties. Een stemming over het voor stel werd aangehouden. Er tegen verklaar den zich alleen de onafhankelijke socialis ten en communisten. De spreker der onaf- hankelijken, dr. Rasenfeld zelf een schat rijk man moest erkennen, dat Ebert heel zuinig leeft. Maar toch achtte hij een verhoo ging niet gewenscht in een tijd dat alge- meene spaarzaamheid gepredikt werd. Maar deze zelfde onaHhankelijken wilden van geen zuinigheid weten, toen het er om jing het bedrag te bepalen van het pensioen, lat de opper-burgemeester van Berlijn Wer- muth zou krijgen, wel geen partijgenoot, maar toch een dikke vriend. Zijn pensioen werd bepaald op het volle salaris gedurende Administratie „HELD. CRT." Geplaatst voor de noodzakelijkheid, eener- zijds om tegenover de Immer toenemende las- tenvermeerdering nieuwe bronnen van in komsten aan te wijzen, anderzijds om de fa tale grens in het oog te houden, welke door de feitelijke draagkracht der burgerij wordt aangewezen, geplaatst dus voor de noodza kelijkheid om twee uit haren aard zeer strij dige belangen gelijktijdig te behartigen, moesten Burgemeester en Wethouders een begrooting aan den raad ter behandeling voorleggen. Aan die ernstige moeilijkheid zal het te wijten zijn dat het Dagelijksch bestuur on der volgno. 62 der inkomsten een post op de begrooting "hebben gebracht, d.i. een ont vangst hebben geraamd, welke, naar wij ver moeden, althans tot het bedrag voor hetwelk zij is uitgetrokken, wel niet zal worden ver wezenlijkt. Wij hebben hier op het oog de ge raamde „Bijdrage van het fiijk uit de op brengst der oorlogswinstbelasting ad 400.000,welker omschrijving overigens slechts ten deele uitdrukt wat er mede wordt bedoeld. Want blijkens de toelichting denkt het Ooilege van B. en W. hierbij niet alleen aan een uitkeering uit de O.W.-belasting, maar ook aan de reeds jaren in uitzicht ge stelde hoogere rijksuitkeering ingevolge de wet van 24 Mei 1897. Ten aanzien van laatstbedoelde uitkeering is thans meerdere zekerheid verkregen. Se dert het opmaken der gemeentebegrooting is n.L versohenen een wetsontwerp tot wijzi ging van de Rijksuitkeering aan de gemeen ten, krachtens de artikelen 1 tot en met 9 bis der wet van 24 Mei 1897. Het kan geen nut hebben de bepalingen van dit wetsontwerp op deze plaats een voor en na te gaan. Genoeg zij het uit de toelichting aan te stip pen, dat naar het oordeel der Regeering het oogenblik thans gekomen schijnt te zijn om, waar de druk het zwaarste is, van Rijkswege tegemoet te komen. Men staat n.1. voor het feit, aldus de Memorie van Toelichting, dat in verschillende gemeenten het heffingsper centage van den hoofdelijken omslag of de plaatselijke inkomstenbelasting tot een peil is opgevoerd, dat naast de Rijks directe be lastingen ontoelaatbaar mag heeten. Boven dien heeft het krediet van vele gemeenten zooveel geleden, dat een beroep op de geld markt dikwerf zonder vrucht blijft. Einde lijk is rekening te houden met de omstan digheid, dat de waarde van de huidige Rijks uitkeering, in verband met de geringe koop kracht van het geld belangrijk is gedaald. Het ontwerp, zooals het thans is aangebo den, bedoelt slechts, gelijk uit haar titel kan blijken, een noodregeling te zijn. Een definitieve regeling zal ook eerlang aan de orde komen, maar de wetgevende door HUEBEBT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 86) Jack hield haar terug. „Laat hem met rust," zeide hij. „Hij is zijn verstand totaal kwijt!" Hij begon Garrod, zonder dat deze tegen stribbelde, naar het kamp terug te leiden. Plotseling herinnerde hij zich het notitie boekje, en zijn hand vloog naar zijn zak. Het was verdwenen. HOOFDSTUK XI. Sydney Vassall, die zich afvroeg wat er van Linda geworden was, liep het kamp door, heimelijk naar haar zoekend Ook de bemin nelijke jonge aide-de-oamp ihad in deze da gen hartepijn. Een zeker instinct zeide hem, dat de nederige houding, die hij tegenover haar steeds aannam, er nooit toe zou leiden haar aandacht op hem te vestigen, doch hij zag geen kans om deze houding te wijzigen. Hij was het slachtoffer van zijn eigen bemin nelijkheid. Toen hij aan den oeverrand kwam, ont moette hij de zonderlinge, kleine processie; Garrod met zijn woesten, onbestemden blik, Jack met zijn hand aan Garrod's kraag, en machine werkt stroef. Reeds sedert 1908 is men daarmede doende. Dat de koopkracht van het geld veel geringer is dan vroeger, is overgens een mededeeling, die zeker niet voorbarig is te noemen. Maar we zullen op deze wijze niet voort gaan. Over deze regeering kan nu eenmaal niets goeds worden gezegd, zoolang men haar werkzaamheid in verband brengt met den toestand der gemeentefinanciën. Een overzicht van de verhooging der uit keering overeenkomstig het wetsontwerp voor de onderscheiden groepen der gemeen ten leert ons tot welke bedragen aan de ge ineenten uitkeeringen zullen worden gedaan. Daaruit blijkt o.m. dat aan de gemeente Helder het hoogste percentage zal worden uitgekeerd, dat volgens het ontwerp is toe gelaten. Het vertegenwoordigt een bedrag van 45.227,52. Indien dus het ontwerp in het Staatsblad mooht bereiken, zal er nog altijd ruim 850.000 moeten komen uit de opbrengst der O.W. belasting, teneinde aan de raming van B. en W. te beantwoorden. Van de eerste uitkeering ad 10.000.000 genoot de gemeente Helder 75.000, d.i. dus 0,75 van de tweede uitkeering ad f 54.200.000 is een bedrag van 814.687 aan de gemeente toegevallen, d.i. dus naar boven afgerond 0,6 In de nota betreffende den toestand van 's Lands financiën, strekkende ter begelei ding van de stukken inzake het ontwerp- Staatbegrooting voor het jaar 1921, komt o.m. de mededeeling voor dat gerekennri is op een derde uitkeering aan gemeenten uit de opbrengst der oorlogst instbelasting ten be drage van 20.000.000. Aangevallen over het geringe bedrag, dat aldus in de kassen der gemeenten zoude vloeien, heeft de Minister van Financiën verhooging daarvan bereids toegezegd tot een bedrag van 36.000.000. Bepalen we ons maar een oogenblik tot deze som en nemen we voorts aan dat onze ge meente weer ongeveer eenzelfde deel zal ont vangen als tijdens de vroegere uitkeeringen, dan zou uit dezen hoofde een inkomst voor onze gemeente te wachten zijn van laten we zeggen 0,7 of rond 250.000. Het behoeft overigens wel niet te worden gezegd, dat omtrent de hoegrootheid der uit keering weinig positiefs valt te zeggen. Het systeem, dat bij de bepaling van het aandeel in de tweede uitkeering uit de opbrengst der O.W. belasting is gevolgd komt hierop neer, dat nagegaan is welke nadeelige gevolgen van de oorlogscrisis in aanmerking moeten worden genomen, met dien verstande noch tans, dat enkel de jaren 1917 en 1918 in de regeling zijn betrokken. Dit zou hu dus moe ten gelden voor het jaar 1919, maar vermoe delijk zullen voor de 3e uitkeering ook an dere normen gelden. Op grond van het bo venstaande zou er dus nog ongeveer 100.000 aan het geraamde bedrag van 400.000 te kort komen, met welke som derhalve de hoofdelijken omslag maar weer zal moeten worden verhoogd. - Intusschen, zoover zal het wel niet behoe ven te komen. N^et alleen dat door het kamerlid de Geer bereids nieuwe voorstellen zijn ingediend om aan den nood der gemeenten tegemoet te ko men, maar ook de verruiming van het ge meentelijk belastinggebied zal ongetwijfeld het beeld der begrooting in gunstigen zin doen veranderen. Alles bijeengenomen, gelooven wij dus ook dat vrees voor een bovenmatig hooge ge meente-inkomstenbelasting niet behoeft te bestaan. BUITENLAND. De derde commissie heeft, naar de „Temps" Linda, die op een afatandje volgde, bleek, en verschrikt. Vassall onthutste er van. „Wat is er?" stamelde hij. Jack liet Garrod los en keek hem met booze oogen aan. „Hij is gek," zeide hij kort af. „Gewoonweg gek!" Vassall deed een schrede achteruit „Stil toch, om godswil," zeide hij zacht „Ze zal je nog hoorenl" „O, zij weet 't al," zeide Jack onverschil lig. „De kwestie is maar, wat moeten we met hem aanvangen?" Vassall's eerste aandrang was altijd, schok kende dingen voor de vrouwen verborgen te houden, en derhalve zeide hij dan ook tot Linda: „Mevrouw Worsley heeft zich al afgevraagd waar je toch blijven mocht; je zult haar in de groote tent vinden." Waarop Linda ongeduldig antwoordde: „Stel je niet aan!" „Maar dit is geen plaats voor jou," ging Vassall ernstig voort, „ik verzoek je vrien delijk naar Mevrouw Worsley te gaan, en ons dit te laten opknappen." „Geen plaats voor mij?" barstte Linda uit. „Wat denk je wel dat ik ben? 'n Pop mis schien? Ik kan Jack minstens evengoed hel pen als u." Vassall werd bleek bij het hooren van dien naam op haar lippen. Garrod stond daar roerloos en staarde zon der iets te zien of te hooren voor zich uit. „Hjj is nou kalm," zeide Jack, terwijl hij zich de kin wreef. „Maar 't valt niet te zeg gen wanneer hij weer opnieuw kan uitbarsten 'n Tent is geen plaats om een dolleman te bewaren. We zullen hem dus moeten binden, VassalL" Zal deze week weder mooie keuze brengen In diverse KERSTGESCHENKEN. Zij zullen U kunnen aanbieden In ruime voorraad, mooie Bloemen en Planten, Mandjes in diverse vormen met roode Tulpjes, Hulst- mandjes en mooie Hulsttakken, KERST- BOOMEN enz. enz. Alles in beslist moderne uitvoering. ZIE DEZE WEEK ONZE ÉTALAGE. meldt, Donderdag haar laatste zitting gehou den. Zij besloten aan de vergadering de vol gende salarissen voor te stellen voor de rechters van het permanente hof van Inter nationale justitie: President van het hof, 60.000 Nederlandsche gulden» per jaar; vice- president en rechters 15.000 gulden benevens 100 gulden per dag voor verblijf buiten Den Haag; en voor de plaatsvervangende rech ters 60 gulden. Het adviesjacht Bar-le-duc, «at hij ruwe zee in den nacht van 14 op 15 dezer aan de steile kust van Kaap Doro vergaan is, is ge zonken onder nog niet geheel bekende om standigheden. Het papitserschip Ernest Renan is terstond naar de plaats van den ramp gegaan. Parijs, 19 December. Het dept van marine heeft opdracht gegeven voor den bouw van twee kanonnen, die machtiger van uitwer king zijn, dan eenige tot nu toe gebruikte. Naar de Temsp meedeelt is voor de ver vaardiging van deze kanonnen een bedrag van 1,750,000 frs. op de begrooting gebracht Op volgende begrootingenkomen dan nog nieuwe bedragen voor hetzelfde doel. De kanonnen schijnen bestemd voor de verdedigingswerken van Havre. W erkeloosheldscrlsis. De werkeloosheid neemt in België angst wekkend toe. In het Zuiden van Vlaanderen zijn de vlasbewerkers zonder werk; het aan tal werkeloozen is 50.000. De arbeiders die nog aan het werk zijn, hebben genoegen moe ten nemen met een loonsvermindering van 50 k 70 centimen per uur. In de textielnij verheid te Gent zijn 21.000 arbeiders zonder werk. Het aantal werkloozen te Antwerpen in de diamantnijverheid wordt op 2000 ge schat Uit Brussel wordt aan de „Tel." gemeld: Eenige dagen geleden werden te Marien- ne-Dooherie twee personen gearresteexu, ver dacht van moord op een landbouwer te Eeclo. De gearresteerden wisten te ontvluchten en doodden een nachtwaker, dien zij voor een gendarme aanzagen. Gisteren vernam de po litie, dat zij in hun woonplaats Adegem bij Eeclo waren teruggekeerd. De gendarmerie van Maldeghem begaf zich daarheen, doch de bandieten hadden zich inmiddels ver schanst en dreigden iedereen, die hen wilde naderen neer te schieten. Daar de politie het te gevaarlijk achtte on der deze omstandigheden aan te vallen werd de brandweer ontboden omde wonkn? in brand te steken. Na herhaalde vergeefsche pogingen, waarbij zij gedwongen werd voor het hevig geweervuur der desperado's terug te trekken, slaagde de brandweer er eindelijk in den brand te stichten. De bandieten onder hielden een levendig geweervuur, dat door „Dit is al te vreeselijk! Wat zal Sir Bryson er van zeggen!" Linda nam hem minachtend op. „Wat kan ik doen?" vroeg zij aan Jack. „Zie Jean Paul te vinden." Als door een tooverwoord opgeroepen door het noemen van zijn naam, kwam de halfbloed op dat oogenblik van tussohen de boomen aan hun .linker hand te voorschijn, en trad op hen toe. Zoo zijn plannen al mis lukt waren, hij liet dit toch niet blijken. Men had moeilijk kunnen raden datjhij met eeni- gerlel plannen rondliep. Zijn gezicht was zoo zacht als fluweel, hij was kalm in zijn optre den, en eerbiedig en belangstellend. „Wat is er aan de hand?" vroeg hij. Hij keek naar Garrod en scheen alles op eens met schrik te begrijpen. „Ah, we-ti-go!" zeide hij, het Cree-woord voor krankzinnigheid bezigend. Hij schudde medelijdend het hoofd. „Ik heb 't al bij mezelf gedacht. Hij deed de laatste dagen zoo raar. Hij speelde zijn rol uitstekend, en Jack liet er zioh volkomen door bedriegen. HU vond het weldadig iemand te vinden die kalm en handig was. „Hij zal moeten worden vast gebonden en bewaakt," zeide Jack. „Hij pro beerde mij met mijn boot in den oanyon te duwen." „Wah! Wahl" riep Jean Paul uit, terwijl hij zijn handen omhoog hief bij het idee alleen al. „Ik zal hem in mijn tent brengen. Jij en ik zullen hem aldoor bewaken." En zoo werd Garrod dus onder bewaking van Jean Paul gesteld, juist zooals Jean Paul berekend had. Hij leidde hem weg, met een trek op het gelaat alsof hij Iets grappig vond. Blanken waren toch zoo gemakkelijk te misleiden. Jack ging terug om het geweer te halen en overal te zoeken naar het notitie- de gendarmerie beantwoord werd en dat niet eerder ophield, dan toen het huis geheel in vlammen ston<L Daarop drongen de gendar men de woning binnen en vonden een der mannen door drie kogels gedood. De andere, door den rook bijna gestikt, werd gevangen genomen. Brussel, 17 Dec. Te Hoei zijn drie indus- trieelen, waaronder de gewezen burgemees ter Louis Chainaye, allen administrateur der papierfabrieken Godin, in hechtenis geno men wegens handel met de Duitschers tij dens de bezetting. Reeds vroeger werden twee commissarissen der zelfde firma aange houden, waarvan een in de gevangenis te Vorst hij Brussel zelfmoord heeft gepleegd. Louis Chainaye zou aandeelhouder zijn ge bleven van de Rhenania te Aken, welke zich tijdens den oorlog met het fahrioeeren van stikgas bezighield en zouden de papierfabrie ken Godin te Hoed cellulose hebben geleverd aan de Duitsche munitiefabrieken. De aan houding van Louis Chainaye, een der groot ste industrieelen van het land, heeft in beurs- kringen heel wat opschudding verwekt. Brussel, 20 Dec. Sedert gisteren ls de scheuring ln de socialistische partij, die na het beperkte partijcongres van 12 dezer mocht worden verwacht, een voldongen feit. In hun blad, .^Tlxplolté", deelen Jacqueimot- te, Massart en Everlin-p. allen leiders van de Brusselsche syndicaten, mede, dat zij, waar de groote meerderheid van het congres zich tegen hun socialistisch revolutionaire actie in den schoot van de partij uitsprak en waar ook het uitgeven van J'Exploité" als laak baar feit werd beschouwd, niet langer meer in de partij van Vandervelde en Huysmams kunnen blijven. Naar de „Peuple" meldt zal naar aanlei ding van den uitslag der stemming over de partijzucht op het laatste congres der arbei derspartij, de minderheid de partij verlaten. Een zeer merkwaardig bericht werd Zon dagavond door den „Times"-oorrespondent uit Dublin geseind: „Generaal Ouming, com mandant van de „Kerry"-infanterie-brigade heeft een proclamatie uitgevaardigd waarbij bepaald wordt, dot vanaf 20 December alle Engelsohe militaire transporten vergezeld zullen worden door'officieren van het Ier- sche republikeinsche leger en andere Slnn Feiners, die zioh op het oogenblik in arrest bevinden. Vele Ierache republiekeinen zul len dus als gijzelaars gebruikt worden ten einde militaire transpotren tegen overvallen te beschermen. (TeL) Londen, 20 Dec. Als gevólg der nieuwe regeeringspolitiek om Skm Feinleiders als gijzelaars mee te voeren op militaire vracht- auto's, zijn twee gijzelaars gedood bij een aanval op een vrachtauto, die terugkeerde naar Gasbel (graafaehap Tipperary). Het „Giornale d'Italia" verneemt uit Wa- lona, dat een storm in het Zindelijk deel van de Adriatische Zee geweldige schade heeft veroorzaakt op het eiland Saseno, waar aard stortingen verschillende verwoestingen ver oorzaakte. De militaire commandant van het eiland en zijn beide dochters en een pleeg zuster zijn verdwenen; 17 soldaten en twee onderofficieren zijn gedood. Rome, 18 Dec. Er hebben zich vandaag heftige tooneelen in de Italiaansche Kamer afgespeeld. De maxiimalistische elementen van de socialistische partijen verweten aan Corrudind, den onderstaats-secretaris van boekje. Linda liep aohter hem aan, en Vas sall op zijn beurt achter Linda, omdat hij zijn misnoegen en ontsteltenis niet alleen kon verwerken. „Waar zoek je naar?" vroeg Linda almaar. „Naar iets dat ik uit mijn zak verloren heb," zeide Jack; „naar mijn notitieboekje." Hij kon er zich niet toe brengen meer te vertellen. Het boekje was natuurlijk niet te vinden. De canyon had het reeds lang te pakken. Toen zij naar het kamp terugkeerden, was Humpy Juli reeds bezig de lunch in de groote tent binnen te dragen. Llpjla beval Jack andere kieeren aan te trekken, en bij hen te komen eten. Hij schudde het hoofd. Zij stampte met den voet. „Je moet komen. We-moeten het aan Kate vertellen. We heb ben jou noodig om ons bfj elkaar te houden, Katel" riep zij uit. „Zeg hem, dat hjj bij ons moet komen lun chen! Mevrouw Worsley knikte en glimlachte van de deur der tent. „Heel goed," zeide Jaok. „Een oogenblik." Linda fronste de wenkbrauwen en beet zich op de lippen omdat Kate hem met een enkelen knik kon bewegen te doen wat zij wensohte en zijzelve dit met een bevel nog niet gedaan kon krijgen. Het was geen opgewekt maal dat volgde. Jack vertelde Mevrouw Worsley in het kort wat er gebeurd was, waarbij Vassal de rol van klaagkoor speelde. Mevrouw Worsley hoorde het aan met opgetrokken wenkbrau wen en gesloten lippen. Toen Jack alles ver teld had, werd hij weder zwijgzaam. Hij stond voor moeilijke problemen. Niemand van hen wist af van zijn intieme verhouding tot Gar rod, en het was hem onmogelijk hun te spre- INFLUENZA EN DE GEVOLGEN. Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat de gevolgen van influenza en griep soms erger dan de kwaal zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en dit kan maanden van pijn en ellende met zich brengen. Bij kou en koorts toch worden de teere nierorganen overspan nen door hun pogen om de ongewone hoe veelheid onzuivere stoffen uit het bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren bij deze in spanning zou uitputting voorkomen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deze verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urinekwalen, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, theumatiek, steen, rugpijn, duizeligheid enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nierverschijnselen. Wees niet moede loos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling het best is, kan ver dere ernstige ontwikkeling voorkómen wor den. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevorderde en ernstige nier- en blaaskwalen suoces. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier in het land danken hun goede gezondheid aan tij dige behandeling met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. De handteekening van James Foeter op de verpakking waarborgt de echtheid. Fos- terisRugpijn Nieren Pillen zijn te Helder ver krijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstr. 98, f 1.75 per doos. ken over dingen die hem zoo nauw betrof fen. Ondertusschen praatte het drietal zoo als mij altijd praat, over Garrod's zonderling gedrag gedurende de laatste dagen, en hoe een ieder wel had kunnen zien wat er stond te gebeuren, als men er maar aan gedacht had. Nadat zij de tent veriaten hadden, zag Jack Mary tusschen de boomen loopen aan de westzijde van het kamp. Zijn gelaat ver helderde. Daar zij reeds zoo spoedig terug waren, moest de krijgslist geslaagd zijn. Mary begon bedaard haar middagmaal klaar te maken. Even later verscheen Davy, de zadels aohter zich aansleepend. „Wat zijn ze wezen doen?" vroeg Linda nieuwsgierig „Ze zijn den heelen morgen weg geweest" „Ik veronderstel dat ze voor hun eigen za ken te zorgen hebben," zeide Mevrouw Wors ley, waardoor zij Jack onthief van de ver plichting tot antwoorden. Toen er een behoorlijke tuasohenpoos was verstreken, slenterde Jack naar het vuur der Crapstona „Kwam je op tijd?" vroeg hij zoo terloops. Mary hief het hoofd op, even kalm als hij zelf. ja", zeide zij, „we hebben gedaan wat je zei." „Heb je de anderen ook gezien?" vroeg h]j bezorgd.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1