t t Adverfentiëri. 1 Januari 1921. n 1 1 Het wegbrengen van loggers. t Hfite! Calé Restaurant „DU PASSAGE", LOOPJONGEN LANDBOUW- BOEKHOUPING. Lanbouw-Boekhoudlng Voorbeeld ter oefening op Cursussen. mm J Maar nu wy ■willen weien hoeveel het het opslaan der kolen aan de Gasfabriek kost per ton. Per elevator en met handenarbeid. Natuur lijk moet worden berekend exploitatie-kosten, kosten van gasverbruik, gelden van waohtloon aan arbeiders wanneer de elevator defect is, rente, rentelooze tijdperk, bedieningspersoneel en ongeschiktheid van den elevator, hierbij komt nog het niet denkbeeldige gevaar van ver bouwing door de thans aanklevende gebreken. Wanneer dus wiskundig vaststaat en wy mogen natuurlyk verwachten, dat goochelen met cyfers buitengesloten is, dan hopen wy, dat deze elevator een schadepost voor de ge meente' is, dat ons gemeentebestuur oogenblik- kelyk ingrijpt en geen man en geen cent meer poteerd voor dit instrument. Met dank voor de plaatsing, j. van Leijen. Burgerlijke Stand der gemeente Helder, van 8 Januari 1921. BEVALLEN: J. de Boer—Kramer, d.; D. Bar- Jceljonvan Vliet, z. OVERLEDEN: E. Krilnen—Griek, 80 jaar; J. Schol, 88 jaar; M. J. C. Blaauboei', 9 jaar; C. Muije---de Vries, 80 jaar. mamneberichten. Luitenant ter zee le kl. F. A. Gastman is te Willemsoord geplaatst aan boord van Hr. Ma. po- litieschoener Zeehond, Luitenants ter zee le kl. P. J. Jager en O Schlütor zijn in de directie der marine te Wil lemsoord geplaatst aan boord van Hr. Ms. pant- sordekschip Zeeland, ter vervanging van luite nants ter zee le kl. J. J. van der Linden en G. F. Bollaan, die ter beschikking zijn gesteld. Luitenant ter zee 2e kl. jhr. H. P. Coertzen de Koek, thans non-actief, is op verzoek met 16 Dec, j.1. gestold ter beschikking. Luitenant ter zee 2e kl. P. F. de Bruijn Teng- bergeu is bestemd voor den dienst in Oost-Indië, waarheen 'hij 29 dezer per en. Goentoer zal ver trekken. Luitenant ter zee 2e kl. K. G. Bron, thans ter beschikking, wordt te Vlissiugen geplaatst aan boord van Hr. Ms. depotschip voor onderzee booten Cornelis Drebbel. Luitenants ter zee 3e H. J. Tissot van Patot en jhr. H. A. van Foreest en de officier van ad ministratie 3e kl. J. C. Beugelink, alle drie thans dienende aan boord van Hr. Ms. Zeeland, zijn met 16 Jan. gesteld ter beschikking en zijn bestemd om op 5 Febr. as. met het particulier s.s. Vondel naar Oost-Indië te vertrekken. Officier-machinist le kl. A. J. Voetelink zal 16 Febr. a.s. per s.s. van de Mij. „Nederland" naar Ned.-lndië vertrekken. De officier-machinist 2e kl. C. F. J. Heitz la te Amsterdam geplaatst om toezicht te houden bij den aanbouw van marinemateriaal. Officier-machinist 2e kl. G. de Jongh wordt Vlissingen geplaatst aan boord van Hr. Ms. tor pedoboot Z 8. De buitengew. adelb. Mar.-Res. J. F. Goedhart zal 6 Januari a.s. opkomen aan boord Hr. Ms. Atjeh voor het volgen van eene oefening van 3 achtereenvolgende maanden. Bij Kon. Besl. zijn met ingang van 1 Jan. 1921 benoemd tot buitengewoon adelborst bij de Kon. roarme-roservo de heeren S. Dobbega, W. A. De- terts, E. J. Buiskool en J. F. Goedhart: is aan den adelborst le kl. bij de Kon. marine- reserve A. J. H. van Kappen met 1 Januari op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit den dienst bij die reserve. Met ontslag uit den zeedienst: Konstabel-majoor J. H. Hiibender op 3 Jan. 1921, Alsnog bevorderd met ingang van 1 Oct. 1920 Konstabel-majoor G. Hellinga tot apperkonsta- bel; sergeant-torpedist P. Oranje tot torpedist- majoor; terwijl de bevordering van den sergeant- konstabel j. W. A. Muijsson, die'was gesteld op 3 Jan. 1921, moet worden gerekend te zijn inge gaan op 1 October 1920. Alsnog bevorderd met ingang van 3 -Jan. 1921 Sergeant-konstabel W. de Haas tot konstabel majoor; korporaal-konstabel W. Kuilman tot ser geant konstabel. LEGERBERICHTEN. V erblijf toelagen. Volgens de nieuwe verblijftoelageregeling wordt deze toelage toegekend bij detacheeringen buiten de vaste standplaats, alsmede, doch alleen dan wanneer daaraan nachtverblijf buiten diie standplaats is verbonden, bij oefeningen, manoeu vres, verblijf in kampementen, waarbij de militair geacht moet worden te zijn in troepenverband. Op den dag van terugkeer in de vaste standplaats beslaat geen aanspraak op de toelage. Gehuwde militairen, die dienst verrichten in een andere plaats dan hunne vaste standplaats en dienten gevolge genoodzaakt zijn het zg. tweede ontbijt voor eigen rekening buiten hun gezin te gebrui ken, doch die het middaganaal nuttigen of den nacht doorbrengen bij hun gezin, hebben recht op de n.v. toelage: opperofficieren ƒ1.50: hoofdoffi cieren ƒ1.25; subalterne officieren ƒ1.onder- ^öicieren 0.75; en korporaals en minderen 0.50. Voorts is bepaald, dat aan gehuwde be roepsmilitairen, die als gevolg van den heerechen- aen woningnood in. hunne vaste standplaats ge- fI P hun rang vastgestelde verblijftoelage kan worden toegekend voor den tijd en op de voorwaarden, als door den Min. v. Oorlog voor ieder geval zal worden bepaald. Tot het bekomen daarvan moet de belanghebbende langs den hiërarch leken weg een verzoek tot den Min. richten. Indien echter, naar het oordeel van" den betrokken commandee- rende-officier, de belangen van den dienst zich in het algemeen niet tegen -heen- en weer reizen verzetten, wordt een abonnement op rijkskosten voor trein, tram of boot naar de vaste standplaats c.q. naar de woonplaats van het gezin verstrekt. Wanneer de -hierboven bedoelde militairen door de belangen van den dienst (b.v. wachtdienst, oefeningen, enz.) verhinderd zijn op hunne stand- laats c.q. bij hun gezin, het middagmaal te ge- ruiken, of den nacht door te brengen, wordt hun over die dagen weder de voor hun rang vastge stelde toelage uitgekeerd. Indien de plaats der dotachoering of de woning, waarin het gezin, ver blijf houdt, op een kortoren afstand dan 5. Kil. van de vaste garnizoensplaats ligt, wordt noch verblijftoelage genoten, noch vergoeding voor ge bruik van eigen rijwiel, noch verlof voor gezins- bezoek, enz. toegekend, terwijl ervenmin vervoer voor rijksrekening (abonnement) mag plaats hebben. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Batoe arr. 81 Doe. v. Hamburg te A'dam, Bawean, uitr., arr. 28 Dec. te Sabang. Koningin der Nederlanden, uitr., arr. 29 Dec. te Sabang. Prins der Nederlanden vertr. 29 Dec. v. Batavia n. A'dam.. Batjan, uitr., vertr. 1 Jan. v. Genua. Bengkalis arr. 1 Jan. v. Batavia te R'dam. Bintang, thuisr., vertr. 29 Dec. v. Padang. Boeroe arr. 3 Jan. v. A'dam te Hamburg. Boeton, thuisr., vertr. 29 Dec. v. Padang. Ceiebes, thuisr., vertr. 31 Dec. v. Port Said. Grotius, uitr., pass. 80 Dec. Perirn. Johan de Witt, uitr., pass. 2 Jan. Gibraltar. Lombok, thuisr., vertr. 29 Dec. v. Sabang. Oranje, uitr., pass. 2 Jan. Finisterre. Rem/brandt arr. 2 .Tan. v. Batavia te A'dam. Salabangka, uitr., pass. 1 Jan. Dover. Saleier arr. 2 Jan. v. Greenock te A'dam. Vondel, thuisr., arr. 2 Jan. te Suez. Kou. Hoüandsche Lloyd. Delfland, uitr., pass. 31 Deo. Fernando Noronha. Frisia, v. A'dam n. N.-Orlaans, vertr. 2 Jan. r. Coruna. Gelria, thuisr., vertr. 29 Dec. v. Rio 'Janeiro. Gooiland, uitr., vertr. 81 Dec. v. Pernambuco. Hilversum, thuisr., vertr. 29 Dec. v. Las Palmas. Hollandia arr. 1 Jan. v. A'dam te Vera Cruz. Kennemerland, v. A'dam n. N.-York, pass. 30 Dec. Lizard. Maasland, v, N.-York n. A'dam, pass. 2 Jan. Land's End. Rotterdamsche Lloyd. Goentoer, thuisr., pass. 31 Dec. Kaap Blaac.' Sindoro, uitr., pass. 80 Dec. Kaap Bon. Buitenzorg, uitr., pass. 30 Dec. Malta. Insulinde, thuisr., vertr. 30 Dec. v. Colombo. Toba, uitr., pass. 2 Jan. Dungeness. Kawi vertr. 1 Jan. v. R'dam n. Batavia en arr. 2 Jan. te South am/p ton. Djocja arr. 31 Dec. v. R'dam te Batavia. Madioen, uitr., pass. 31 Dec. Point de Galle. Medan, v. Tjilatjap n. Livorpool, pass. 3 Jan. Scilly. Walcheren, uitr., vertr. 31 Dec. v. Colombo. Samarinda, v. Tjilatjap n. Aaxthuus, pass. 2 Jan. Brunsbrüttelkoog. Kon. West-Indische Maildienst. Grynssen vertr. 30 Dec. v. Curagao n. Puerto Co- lumbia. Helder, v. Iqulq-io m A'dam, pasa. 50 Dec. Ter- ceira (Azoren. Merope vertr. 80 Dac. v. Curacao n. Puerto Co- lumlbia. Minerva vertr. 27 Dec. v. San Juan n. San Pedro Van Rensselaer vertr. 81 Dec. v. Trimdad n. Havre Alkmaar vertr. 27 Dec. v. Junin n. Colon. Deucalion vertr. 28 Dec. v. Kingston J. n. Port au Prince. Haarlem vertr. 29 Dec. v. Guayaquil n. Callao. Bacchus vertr. 2 Jan. v. Fort de France n. Ponce. Hector, uitr., pass. 27 Dec. Fayal. Vesta, uitr., pass. 2 Jan. Plymouth. HollandAmerika Lijn. Maartensdijk, v. R'dam n. Mexico, arr. 30 Dec. te Havana. Rijndam, v. R'dam n. N.-York, pass. 30 Dec. Cape Race. Stadsdijk arr. 1 Jan. v. R'dam te N.-York. Nieuw-Amsterdam vertr. 29 Dec. v. N.-York n. R'dam. Soeetdijk vertr. 29 Dec. v. Newport News n. R'dam. Stadsdijk, v. R'dam n. N.-York, pass. 29 Dec. Sable Island. 1 Beukelsdijk arr. 1 Jan. v. Hamburg te R'dam. Sloterdijk arr. 2 Jan. v. Philadelphia te R'dam. Warszawa arr. 1 Jan. v. Danzig te R'dam. Amsteldijk, v. R'dam n. Mexico, vertr. 2 Jan. v. Havana,. HollandAustralië Lijn, Marken, thuisr., arr. 31 Dec. te Genua. Soerakarta, thuisr., vertr. 31 Dec. v. Fremantle. Menado vertr. 1 Jan. v. R'dam n. Australië en arr. 2 Jan. te Antwerpen. HollandBritsch-Indië Lijn. Aldebaran, uitr., arr. 31 Dec. te Caleutta. LJsseldijk, uitr., pass. 31 Dec. Cuessant Holl. O.-Azië Lijn. Alchiba, thuisr., arr. 30 Dec. te Manilla. Alderamin, uitr., arr. 2 Jan. te Genua. Ameland, uitr., vertr. 28 Dec. v. Singapore n. Mar nilla. Borneo, thuisr., vertr. 28 Dec. v. Yokoha/ma. Kangean, thuisr., pass. 1 Jan. Polnt de Galle. Tjimanoak vertr. 81 Doe. v. R'dam n. Oost-AzlS. Holland—Afrika Lijn. Wielingen, uitr., pass. 1 Jan. Gibraltar. HollandWest-Afrika Lijn. Dreohtstrooin arr. 8 Jan. v. Dakar te R'dam. Mont Blanc vertr. 81 Doe. v. A'dam n. W.-Afrika. Saturnus arr. 2 Jan. v. Hamburg te A'dam. HollandZnid-Afrika Lijn. Nieuwe Maas vertr. 81 Dec. v. Durban n. A'dam. Sliedrecht arr. 3 Jan. v. Beira te R'dam. Noorddijk arr. 1 Jan. v. Durban te R'dam. Rijndijk arr. 81 Dec. v. Durban te R'dam. Ellawoutsdiik, uitr., pass. 2 Jan. Vlissingen n. Antwerpen. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Procyon arr. 31 Dec. v. Buenos Ayres te R'dam. Sirrah vertr. 29 Doe. v. Buenos Ayres n. R'dam. Miraah, v. R'dam n. Buenos Ayres, pass. 1 Jan. Ouessant Java—New-York Lijn. Veendijk, v. Java n. N.-York, vertr, 1 Jan. v. Bar bados. Djember, v. N.-York n. Java, pass. 30. Dec. Perim. Enggano, v. N.-York n. Java, pass. 29 Dec. Perim. Teenkai, v. N.-York n. Java, pass. 1 Jan. Gi braltar. Harimoen arr. 29 Dec. v. N.-Yonk te Batavia. Tosari, v. N.-York n. Java, ipass. 1 Jan. Pantel- larla. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Antenor arr. 1 Jan. v. Batavia te A'dam. Astyanax, v. A'dam n. Java, arr. 29 Deo. te Port Said. Dardanua, v. Batavia n. A'dam, arr. 29 Dec. te Suez. Euryibates arr. 1 Jan. v. Batavia te A'dam. Neleus, v. Japan n. A'dam, arr. 81 Dec. te Gra- vesend. Pyrrhue, v. Japan n. A'dam, arr. 28 Dec. te Penang Laomedon arr. 27 Dcc. v. R'dam te Kobe. Hyson, v. Batavia n. A'dam, pass. 2 Jan. Gibraltar Theseus, v. Japan n. A'dam, vertr. 26 Dec. v. Co lombo. JavaBengalen Lijn. Ceylon vertr. 19 Dec. v. Caleutta n. Madras. Java Pacific Lijn. Gorontalo, v. Japan n. San Franclsco, arr. 28 Dec. te Manilla. JavaChinaJapon Lijn. Tjibodas arr. 3 Jan. v. Batavia te Shanghai. 4 Jam: Haven te Nieuwediep. Aangekomen van Huil en bestemd voor Kampen het Ei zngelsch s.s. Volga. UIT DEN OMTREK. Texel, 3 Januari. De heer L. Mallekote, hoofd del school /te De Cocksdorp, is als /zoodanig benoemd <te N oord-Scharwoude. Van 27 Dec. 1920 tot en met 3 Jan. 1921 zijn van hier verzonden: 4 koeien, 6 paarden, 1 kalf en 2 varkens. Anna Paulowna. De gemeenteraad van Anna Paulowna heeft besloten, zich tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te wenden met verzoek, de vereeni/ging van de gemeenten Anna- Paulowna en 'Wieringerwaaxd te bevor deren. GEMENGD NIEUWS. De SptJkerrlt Ih De Auto schrijft W. N. B.: De misère met de klepveeren heeft zich nog eenige ma len herhaald, zoodat telkens eenigen tijd de motor moest worden stopgezet. Op het oogen blik, waarop wij dit schrijven, zijn er in 't geheel zeven klepveeren gebroken. Dit is heel jammer, want het publiek krijgt daar door een indruk van de prestatie van den motor, die altijd nog uitmuntend loopt Na den rit zal de Spijker-fabriek an der materiaal voor de klepveeren moeten kiezen of wel een anderen vorm aan deze veeren geven. Het gebrek is zeer zeker te verhelpen, doch tijdens den rit zal nog van de aanwezige reserve-klepveeren gebruik worden gemaakt, daar er nu geen gelegen heid is om proeven met andere veeren te ne men. Van een der oponthouden is gebruik ge maakt om tevens den magneet te verwisse len, daar deze onregelmatig begon te wer ken. Zooals men weet is de motor voorzien van dubbele ontsteking, magneet en accu, en hoewel de motor op de accu uitstekend liep, heeft men het toch beter geacht om den magneet te vervangen. Deze fout in den magneet, die van het bekende Bosch-fabri kaat is, kan natuurlijk niet op rekening van de Spykerfabriek worden gesteld. Zondagmiddag heeft de zes-cylinder Spij ker, onder groote belangstelling zijn tocht van 80.000 KM. beëindigd. Op den rit zijn in totaal 22 banden gebruikt. De rechtbank te 's-Gravenhage veroordeel de do schippers G. en A. H. en den reeder P. v. W., allen Scheveningen, allen ter zake van het zoogenaamd „wegbrengen" van den logger „Doggersbank", Scheveningen 139, respectievelijk tot 2 jaar en 6 maanden, 2 jaar en 8 jaar gevangenisstraf. Vlschers in gevaar. In de Zuiderzee bij Enkhuizen verkeerden Donderdagmiddag elf vletterlieden, die uit gevaren waren om een in het ijs bekneld klipperschip hulp te verleenen, in groot ge vaar door de heen en weer schuivende ijs massa's verpieterd te worden. Vermoedelijk was hun bootje al deerlijk gehavend want men zag met kijkers van den wal te Enkhui' zen, dat de mannen met een jas aan een riem gebonden, telkens noodsignalen gaven. De stoomboot vereeniging voer dadelijk van Enkbuizen uit en beeft bet elftal redders aan boord kunnen nemen. De klipper (schip per Pot, van Broekerhaven) ligt nog in 't ijs. 19.000 uit een brandkast gestolen. Donderdagavond om 9 uur sloot de boek houder van Verschure Co.'s Scheepvaart en Machinefabriek, gevestigd aan den over kant van het IJ, een kistje met 19.000 in de brandkast. Vrijdagmorgen was bet gestolen, terwijl de brandkast openstond. Op onver klaarbare wijze is bet geld verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Inbraak. Te Zaandam is Zaterdagavond, terwijl de bewoners afwezig waren, ingebroken in de woning van den heer A. de Groot, in de Westzijde. Toen de heer De G. thuis kwam, stonden de dieven plotseling voor hem. De zen gelastten hein, onder bedreiging te zul len schieten, op de plaats te blijven staan, van welke gelegenheid zij gebruik maakten om met een schuitje over de Zaan, waarmede zq ook gekomen waren, te ontvluchten. Ver mist worden 100 gulden, benevens een gou den horloge. Moordaanslag. Op Oudejaarsavond omstreeks B uur is de 30-jarige ongehuwde timmerman Slot, wo nende aan de Galekopperdijk, gemeente Ou denrijn nabij Utrecht, die werkzaam was aan het nieuwe administratiegebouw der Neder- landsche spoorwegen, op dien dijk onver hoeds aangevallen en met een zwaar voor werp de hersenpan ingeslagen, waarna de dader zijn slachtoffer zijn weekloon ontstal en zich daarmede uit de voeten heeft gemaakt Uit het door de justitie ingestelde onder zoek is gebleken, dat iemand, komende ui; Jutphaas, omstreeks dien tijd genoemde Slof tegenkwam, gaande naar zijn woning. En kele minuten daarna ontmoette, die persoon den vader van het slachtoffer in dezelfde richting gaande en kort daarop enkele spe lende kinderen. In die enkele minuten moe ten de moordaanslag en de berooving heb ben plaats gevonden, daar de vader zijn zoon in het duister niet aan den kant van den weg heeft zien liggen. Een der kinderen struikelde echter over het lichaam van den zwaar gewonde en zagen toen, dat het een man was. Onmiddellijk gingen de kinderen hulp halen, waarna de man meer 'lood dan levend naar het in de nabijheid liggende ho- mopatische ziekenhuis werd vervoerd. Het slachtoffer heeft wel eenige woorden gesproken, doch voor de justitie zijn ze niet van veel belang. De toestand van het slacht offer is zoo ernstig door de bekomen schedel breuk, dat aan verhooren niet te denken valt. De recherge, die thans een nauwkeurig on derzoek instelt, heeft een zeer moeilijke taak. daar zoo goed als geen aanwijzingen omtrent den dader aanwezig zijn. (Tel.) Stad en land. Een Hagenaar schrijft aan het „Vad": Een van mijn huisgenooten heeft de Kerst dagen in Ca-pelle (Noord-Brabant) doorge bracht. Om ons hier wat op te vroolijken ver telt zij het een en ander over de prijzen der levensmiddelen aldaar. Het eerste getal geeft de Haagsehe, het tweede de Brabantsche tij fers van dit oogeriblik-: Melk (per liter) 24 cent, 15 cent; karnemelk (per liter) 16 cent, 8 cent; eieren (per stuk) 22 cent, 15 cent; roode kool 30 h 35 cent, 10 oent; appelen (per K.G.) 60 cent, 25 cent. En zoo kan ik voortgaan. Het is verhef- Geboren: JOHAN ADAM, Zoon van J. B. BERKELJON en D. BERKELJONv. Vliet. Helder, 31 December 1920. Koningstraat 53. 'ila ttie ato w Den 2den Jannari 1921 hopen* onze geliefde Zwa ger, en Zuster, L. POST en J. BAKKER, den dag te berdenken, dat zjj vóór 25 Jaar in den Echt zy'n verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hun lief hebbende Broeders, Zusters en Zwagers. Uit aller naam: Familie BAKKBR. Helder, December 1920. Wagenstraat 13. Herplaatst wegens misstelling. )*VjV C7Q-, «fjvVjwjv f JWJV <75^ "35? Heden overleed, na een r smarteiykiyden van slechts enkele dagen, ons eenigst geliefd Dochtertje MARIA J0HANNA CATHARINA, in den ouderdom van 9 jaar en 7 maanden. Haar diep bedroefde Ouders en Broertje, G. BLAAÜBOER Kzn. M. M. BLAAÜBOER- Bhommer. J. D. BLAAÜBOER. Helder, 81 Dec. 1920. Middenstraat 19. 'end. Men zegt, dat do melk hier.de volgende week 22 oent wordt: daar wordt de melk de volgende week12 cent. Een paorlsnoer gestolen. Op oudejaarsavond nam in het Savoye* hotel te Londen een Grieksche dame, me vrouw Mango, aan een danspartij deeL Zij droeg een parelsnoer om den hals, waarvan de waarde op 40.000 geschat wordt. Even voor de klok twaalf uur sloeg, toen de feest vreugde op het toppunt was, bracht de dama de hand naar harm hals en uitte een kreet van ontsteltenis. „Mijn halssnoer!" riep zij uit. Het kostbare halssnoer was weg. Men dacht, dat het misschien op den grond geval len was, on iedereen begon te zoeken, maar het halssnoer kwam niet terecht. De dame reed nu met haar auto naar den dichtsbij- zynden politie-post en gaf de vermissing aan. De speurders van Sootland Yard zyn al druk aan het werk, om het raadsel op te lossen. Schip vergaan. Madrid, 3 Jan. Het stoomschip „Santa Isa- bella" van de transatlantische .stoomvaart maatschappij te Baroelona, is op de kust by Villagarcia vergaan. Tot dusver zyn 40 schipbreukelingen gered. Het vaartuig, dat van de Canarische eilanden kwam, had 200 menschen aan boord. 89 honderd procent verhooging. De Duitsche minister van binnenlandsche zaken heeft bekend gemaakt, dat de prijs van de „Staatscourant", die tot nu toe 1 mark pen jaar was, is verhoogd tot 90 mark. Dit is dua een prijsverbooging van 8900 In het afgeloopen jaar telde het bi-ad 2050 bladzijden. Over ,Onze Treinen" klaagt De Nieuwe Eeuw: Onlangs ontving ik van myn tante Een mand rozynen met den trein. Ik schreef haar: Beste, lieve Tante Wat waren die rozynen fynl Maar 'k kreeg van 't goeie mensch 'n briefkaart ,Hoe is bet daarmee toch gegaan? „Gy krijgt een mandje met rozynen En... 'k bad er druiven ingedaan!" Een vriend van jouw die is gestorven, Ge zyt genoodigd.en ge gaat Om hem de laatste eer te brengen Maar.komt natuurlyk toch te laat. Maar nyt ge van natuur een boffer, Dan komt ge net precies op tjjd Om met de weduwe te vieren Haar tweede huwelyksplechtigheid VoetbaL Uitslagen van Zondag 2 Jannari 1921. N. H. V. B. Eersto klasse B. H.R.C. 1—K.F.C. 2 8-0. Helder 2Assendelft 1 00. Tweede klasse B. C.S.Y. 1—HJLC. a 6-0. Helder 1 behoefde wegens terrein-afkeuring niet naar Amsterdam. De verslagen van Zonag 2 Januari en overzicht der voetbalwedstrijden worden in het nummer van Donderdag a.s. opgenomen. VISSGHERIJBERICHTEN. 31 Dec. 1920. Aangebracht door korders: 32 kisten, scharren -p. kist 5.50 k 6; door sprotvis- schers: 8 mandjes sprot p. mandje 2.75 k 3.10; door garnaLeiwisschers: 1510 K.G. gekookte gar nalen p. K.G. 0.26 h 0.37. 3 Januari 1921. Door sprotvisschers26 mandjes sprot p. mandje ƒ1,35 k 2.60; door 1 garnalen- visscher: 30 K.G. gekookte garnalen p. K.G. ƒ0.34 MARKTBERICHTEN. Broek op Langendijk, 3 Jan. Grove uien ƒ4— 0.40; peen ƒ2.202.80; roode kool ƒ3.90—6.20; kleinere f 2.302.70; gele kool 3.50—5.70; kleinere 1.803.20; Deensche witte ƒ3.30—5.40; alles per 100 K.G. Pnrmercn 7 Stapels 4 Jan. Éabriekakaas p. 50 K.G. 67.50, R.M. 69; 5 id. boerenkaas 70, R.M. ƒ71; 1198 K.G. boterjp. K.G. 3 h 3.10; 867 runderen: 235 vette p. K.G. 1.70 k 1.90; 125 inelk-e en gelde p. stuk ƒ350 k 750; 7 stieren; 25 paarden ƒ200 k 400; 27 vette kalveren p. K.G. ƒ2.50 k 2.80; 23 nucht. id. p. stuk ƒ20 k 70;282 vette varkens p. K.G. ƒ1.24 h 1.44; 33 magere id. p. stuk ƒ45 k 72; 153 biggen p. stuk 26 k 38; 1035 -schapen 30 a. 95; 22 bokken; kipeieren p. 100 stuks 18 k 19. Inplaats van kaarten. Seden ontsliep zacht en a, ten huize van den Heer W. de Bie, onze ge liefde Tante, Behuwd- en Oudtante, Mejuffrouw ENGELTJE GRIEK, Weduwe van den Heer H. Krijsen, in den onderdom van 80 jaar. Uit aller naam, C. GRIEK. Helder, 1 Jan. 1921. Wilhelminastraat 49. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben 5 Jan., des namiddags 1 uur, vanuit het sterfhui» Wilhelmina straat 49. Geen rouwbeklag. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na voor zien te zy'n van de H. H. "Sacramenten der Sterven den, zacht en kalm, na een langdurig en smartelijk iy- den, onze geliefde Dochter, EUSABETH MARIA SCHMALTZ, in den ouderdom van ruim 18 jaar. Dat zy ruste in vrede, is de wensch van hare diep bedroefde Ouders, B. EDELENBOS. M. EDELENBOS— Lammerse. Helder, 1 Jannari 1921. Vyzelstraat 151. De begrafenis heeft plaats Dinsdag 1 uur, van uit het sterfhuis. F-;-den overleed, na voor zien te zyn van deH. H. Sacramenten der Sterven den, zacht en kalm, na een langdurig en smartelyk ïyden, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, EUSABETH MARIA SCHMALTZ, in den ouderdom van ruim 18 jaren. Dat zy ruste in vrede,Is de wensfeh van hare diep bedroefde Broers en^nsters. Uit aller naam: H. J. SCHMALTZ C. SCHMALTZ— Nieuwenburg. J. G. SCHMALTZ en Verloofde. F. K. SCHMALTZ en Verloofde. J. B. NIEUWENBURG J. M. NIEUWENBURG- schmaltz. C. C. EDELENBOS. M. SCHMALTZ. B. EDELENBOS. Helder, 1 Januari 1921. Vyzelstraat 151. Heden overleed, in den onderdom van ruim 88 jaar, onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer JAC0B SCHOL, Weduwnaar van Hendrika Bood, in leven gepension- neerd loodsschipper le kl. Namens de familie, J. SCHOL. Helder, 31 Decemb. 1920. Spoorstraat 126. Eenige plaatseiyke kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondig ziekbed, onze Echtgenoote, Moeder en Grootmoeder, MsJ. S. MUIJE-DE VRIES, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Tevens betuigen wy onzen dank voor de zorg vuldige behandeling aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. W. J. Bakker. Verder onzen dank aan de Wykver- pleegster, voor de hulp in de laatste oogenblikken en voor den belangeloozen steun, ons door de buren ty- dens het ziekbed bewezen. Namens Echtgenoot, Kin deren en Kleinkinderen, M. MUIJE, Hoogstraat 131. Heden overleed te Utrecht onze lieve Moeder, Mevr. Q. A. VREESWIJK—800SEN8, in den ouderdom van 69 jaar. G. A. JAGER—Vreeswijk. J. JAGER. Helder, 81 Dec. 1920. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voor zien te zyn van de H. H. Sacramenten der Sterven den, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw C0RNELIA DITO, Wed. van Franoisous Latjes, in den ouderdom van 84 jaren N. F. LATJES. H. C. LATJES. C. T. LATJES-v. d. Linden. Helder, 2 Januari 1921. Onze geachte Clièntéle een gelukkig er. voorspoedig Nieuw jaar toegewenscht. H. J. SEEBOLDT en Echtgenoote, Kleedermakory, Weezenstraat 49. P. DE HONING en Echtgenoote. „SPOORBAR". p.f. Keizerstraat 70. p. f. T. SMITS en Echtgenoote. J. FREEKE, Schilder, m. g. Spoorgracht 15. P. BRIZEE, Chef Electro-Monteur Heemaf* Boerabaia, p. f. Ned. Qost-Indifl. H. BRIZEE, Machinist K.P.Mly Weltevreden, p. f. Ned. Oost-Indië. J. P. van BERKWM, 8de Officier, Asiatic Petrol. Co., p.f. Singapore. L. C. HAGENAAR, lste Off. K.P.M., M. HAGENAAR—Muntz. Batavia, 1 Jan. 1921. m.g. 5 gulden belooning voor het terug bezorgen van een vale Doffer. Ringuommer N. 27.20.2630. Adres: Schagenstraat 75. Degene, die j.1. Zaterdagavond een verkeerde Paraplule heeft meegenomen uit de ,Scala"-Bios- ooop, wordt beleefd verzocht deze te willen ruilen. Adres: Spoorstr. 38 (winkel). Mevr. HETTERSCHIJ, Haven plein 15, vraagt een net MEISJE voor de morgenuren. Wordt gevraagd een flinke WERKSTER, f2.50 per dag, met kost. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een heldere WASCH- VR0UW, om alle 14 dagen een kleine wasch geheel klaar thnis te bezorgen. AdresBureau van dit blad. Gevraagd een nette Dienstbode. Adres: J. GRAAFF, Spoor straat 80. Een flink DAGMEISJE gevraagd. Geen wasch. Loon f 5 per week. Adres: Mejnf. PRINS, Spoor straat hoek Spuistraat. Mevrouw Bkutel dk la Rivière, Hoofdgracht 26, vraagt een be schaafde JUFFROUW, genegen een 3-jarig. kind 's middags van 1£— 4 uur bezig te houden met frö belen e. a. Degene, die Maandagavond, na afloop van de lezing van den Heer Portielje, een Swen-Vulpen gevonden heeft, hetzy in Casino of op den Kanaalweg, richting Dykstraat, wordt beleefd ver zocht die tegen belooning terug te bezorgen aan het Bureau der Heldersche Courant. HUISHOUDSTER. Tegen half Januari in klein bnrgergezin (heer en meisje van J3 jaar) eenvoudige HUIS HOUDSTER gevraagd, liefst van ongeveer middelbaren leef- tyd. Brieven onder Nr. 229, aan het Bureau van dit blad. In klein gezin gevraagd een DIEN8TB0DE, hoog loon. Adres: Nieuwgtraat 2boven. Een WASCH gevraagd om nat thuis te bezorgen of VERSTEL- NAAIWERK. Adres: Bureau van dit blad. Een net Meisje vraagt eenige Werkhuizen. Aan 'tzelfdo adres eenige nette Wasschen ge vraagd. AdresBureau v. d. blad. gevraagd aan de Drukkerij van dit blad. Gevraagd een flinke Loopjongen. Adres: KANNEWASSKR, Kanaalweg 148. Wordt gevraagd een nette COMMENSAAL. Adres: Bureau van dit blad. By C. DE BOER Je., te Hel der, is verschenen: door J. DE VRIES Az., Hoofd van School 1 en Land- bouwonderwyzer te Juliana- dorp (gem. Helder), bestaande uit: Dagboek, Kasboeken voor ontvangsten en uitgaven, Inventarisboekje en Balansboekje, benevens een op-de praktyk gegrond Prys gezamenlyk f 9. Het voorbeeld is ook afzon- derlyk verkrygbaar tegen den prys van f 0.50.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 3