JACK DE ZANGER NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Abonnements- vóór 15 Januari No. 5349 DONDERDAG 13 JANUARI 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: 0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 te Aan onze lezers buiten de gemeente doen wij het verzoek de abonnementsgelden over het eerste kwartaal ten bedrage van f 1.70 over maken per postwissel. Na dien datum wordt daarover met 10 ct verhooging beschikt. Over de abonnementsgelden In de stad wordt dezer dagen per looper beschikt, en verzoe ken wij beleefd de kwitantie bi eerste aanbieding te voldoen. BUITENLAND. De expeditie naar Wilna. Uit Krist-iatoa wordt gemeld: De manschappen der Noorsohe en Zweed' sche contingenten, die bestemd waren om naar Wilna te gaan, ten einde in het Litau- schè volkssteanmingsgebied de orde te hel pen' handhaven zijn met onbepaald verlof gezonden. Naar alle waarschijnlijkheid zul len de Skandinavische espedities niet ver trekken. DUITSCHLAND. Dnltschiand's ontwapening. De Engelsohe pers hioudt zióh bezig met een voorstel (dat de Berlijnsche oorrespon dent van de Manchester Guardian heeft ge opperd) om ingeval Beleren weigerachtig blijft blijft de Burgerwachten te ontbinden, niet het Roergebied, doch Beieren zelf door Entente-troepen te bezetten. Verscheidene gematigde bladen zetten uiteen, dat een der gelijke bezetting gemakkelijk uit te voeren zou zijn. De Duitsche Rijnvloot. Blijkens een bericht van de Assosiated Press heeft Walker Hines, die krachtens het ver drag van Versailles als arbiter was aange wezen voor de verdeeling van de rivier schepen. op de verschillende internationale wateren, thans bepaald, welk gedeelte van de Duitsche Rijnvloot aan Frankrijk moet wor den afgestaan. Frankrijk krijgt 263.000 ton aan lichterschepen en een aantal sleepbooten met een gezamenlijk vermogen van 24.000 H.P., tezamen ongeveer 13Vj pet. van de ge- heele Duitsche Rijnvloot. Frankrijk is, door dat het Elzas-Lotharingen terug heeft ge kregen, wederom oeverstaat van den Rijn ge worden, om welke reden het vredesverdrag voorziet in die verdeelinig. De scheidsrechter heeft, voor dit besluit te nemen, een nauwkeurig onderzoek inge steld aan de Rijnoevers en te Rotterdam, en rekening gehouden met het vervoer van steenkolen, kali-zouten en andere producten van en naar Elzas-Lotharingen of van an dere deelen van Frankrijk, en de Duitsche Rijnhavens. Deze verdeeling van de Duitsche Rijnvloot gaat buiten de bepalingen van het verdrag van Versailles betreffende de scha devergoedingen om, en houdt geen verband met het deel van de Duitsche riviervloot, dat aan de geallieerden moet worden uitgeleverd, FEUILLETON. door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 47) Niettegenstaande al zijn gewichtigdoenerij begon Sir Bryson er nu toch uit te zien als een verschrikten, kleinen jongen. Linda huilde van kwaadheid en angst. „Dat heb ik hem ook al gezegd," zeide zij, „maar hij wilde naar mij niet luisteren." Bang voor een nieuwe uitbarsting legde Kate haar hand op Linda's arm om haar te rug te houden. „Hier hebt u uw vlot," ging Jack voort. ,,'t Eenige wat u te doen hebt is er op te gaan zitten en 't midden van de rivier te houden, dan is u voor 't donker aan Port Cheever. Nadat u den halfbloed hebt laten gaan, is het minste wat u doen kunt, mij permissie geven om hem in de gaten te hou den." Hier kwamen allen tegen op, zelfs Kate en Vassall, op wie hij eenigszins meende te kunnen rekenen. Alleen praatten verward en verschrikt door elkaar. „Wat zouden we zonder jou moeten beginnen? Wij kennen de rivier niet, en wij weten ook niet hoe we met een vlot moeten omgaan," enz. Bo ven aie anderen uit hoorde men Sir Bry- Bon's stem, bevende van angst en kwaadheid: „Wat, zou je ons hier in den steek willen laten?** als schadevergoeding voor de door haar tij dens den oorlog aan haar rivierschepen ge leden* verliezen. OPPER-SILEZIE. De Duitsche pers neemt met voldoening akte van twee Engelsche persstemmen, in de New Statessman en de Observer, die pleiten voor het blijven van Opper-Silezië bij Duitschland, daar het economisch en culttu- reel bij Duitsohland hoort en Duitschland het dringender noodi-g heeft dan Polen. De New-Statesman veroordeelt de in Op per-Silezië uitgeoefende terreur, die de Fransche autoriteiten hebben begunstigd en voert d© uitzetting van miss Buxton aan als bewijs, dat de Franschen er wat te verber gen hebben. De Observer zet uiteen, dat O. S. nooit tot den Poolschen staat heeft behoord en be treurt bet besluit der Entente tot gescheiden stemming, welk besluit Polen begunstigt. OOSTENRIJK. Gespannen toestand in Oostenrijk. Onder voorzitterschap van den bondskan selier heeft de commissie van onderzoek, die middelen moet beramen om tot daling der prijzen te komen. De vertegenwoordiger van den Techtoschen bond, die de spoor- weglieden en het Oost-telegraaf- en telt- foonpersoneej. omvat, verlangt de onmid dellijke invoering van de doodstraf en de stokslag-straf voor woekerwinst-makers (Schieher). Indien de regeering 20 Januari geen maatregelen getroffen zal hebben, zal de bond zich als buiten het recht staande beschouwen en zelf de woekerwinstmakers bij de Beurs ophangen. Verder eischen ze, dat er telegraaf- en telefooncensuur inge voerd zal worden1 om de „Sohiebers" te ont dekken. Als dat op 20 Januari niet geschied is, zal de bond eigenmachtig tot die oensuur overgaan. Verder zegt de bond' vast beslo ten te zijn zoo noodig met geweld de toe stemming van de entente tot aansluiting bij Duitschland te zullen afdwingen. Namens de geestelijke arbeiders stemde professor Sper met een vertegenwoordi ger van den bond in. Andere sprekers kondigden voor 20 Jan. de algemeene staking aan. Vereeniging tof voorkoming van zelfmoorden De Weensche correspondent van het „Han delsblad" schrijft: De noodtoestand en de opwinding in den eersten tijd na den oorlog hebben het aantal zelfmoorden en pogingen daartoe snel. doen toenemen. Dit heeft geleid tot het oprichten van een door den staat ondersteunde orga nisatie, die zich het lot aantrekt van die zelf- moord-candidaten, wier poging om zich van het leven te berooven is mislukt, of wier voornemen op het laatste oogenblik is ver ijdeld. Deze organisatie bestaat sedert Octo- ber 1920 en heeft in dien korten tijd bewezen een zegenrijke instelling te zijn, die voor een door de ellende zoozeer geteisterde stad als Weenen dringend noodzakelijk was. Iedere geredde zelfmoord-candidaat en hun aan tal liep in de laatste jaren in de honderden wordt door de politie of door de reddings brigade, die hem de eerste hulp verleende, aan de weldadigheidsvereeniging overgege ven, die dan in de eerste plaats tracht de mo tieven voor de daad te weten te komen en de oorzaken er voor op te heffen. Dit ge schiedt op zoo weinig mogelijk de aandacht trekkende en tactvolle wijze door geestelijken van de verschillende kerkgenootschappen, of door hèeren en dames van de vereeniging, aan wie zulk een geval is toegewezen. Het gemakkelijkst is de hulpverleening, indien het motief voor den zelfmoord werkeloosheid of armoede was, of bij moeders, die zich van het leven wilden berooven, omdat zij hun kinderen niet konden voeden of door den vader in den steek waren gelaten. Oneindig veel moeilijker staan de zaken De uitdrukking „in den steek laten" deed Jack het bloed naar het hoofd stijgen. „Niks van dat alles," zeide hij. „Ik vroeg u verlof. Ik laat u nliefc in den steek. Ga aan boord, ;ullie allemaal, geef de bagage door." Zij haastten zich op den toon waarop hij dit zeide, en hadden erg veel weg van scha pen. Jack duwde het vlot af met een gewel digen duw met zijn rug, waarbij hij tot aan zijn dijen het water in liep. Na aan boord geklauterd te zijn, nam. hij een riem op en bracht het vlot op stroom. Sir Bryson en de anderen wierpen ongeruste zjjdelingsche blikken op zijn harde, verbitterde gelaat. Er is iets bijzonder angstwekkends in rechtmatige woede, die zich in een sterke borst- opsluit. De toeschouwer is dan geneigd het hoofd te buigen en zich af te vragen waar de slag zal neerkomen. HOOFDSTUK XIV. Berenvleesch en bessen. Jack roeide het vlot naar het midden van de rivier, en na den riem te hebben inge nomen, ging hij aan het einde van het* vlot zitten, met zijn rug naar hen toegekeerd. De anderen zaten of lagen in allerlei onge makkelijke houdingen op de palen. Sir Bry son, die tot den vorigen dag missdhien in geen dertig jaar verplicht was geweest in de oorspronkelijk voor den mensch bestemde zittende houding te zitten, voelde het onwaar dige er diep van. Aller zenuwen waren min of meer in de war. Linda, die met angstige oogen naar den onheilspeilenden rug van Jack zat te kijken, vond haar vaderis kinderachtige klachten ondragelijk. er voor, als het om familietwisten of om een ongelukkige liefde gaat, welke laatste niet tegenstaande alle andere ellende, in de kro niek der zelfmoorden te Weenen nog altijd een groote rol speelt. In deze gevallen tracht de vereeniging door psycho-analyse te hel pen. De ervaringen, die men daarmede heeft opgedaan, zijn zeer bevredigend; de syste matische aanwending van dit middel was echter tót nu toe, tengevolge van het veel te kleine aantal geschoolde psycho-analitici, waarover de vereeniging beschikt, onmoge lijk. Hoeveel kans op succes deze methodische bestrijding van het zelfmoordeneuvel heeft, blijkt uit het feit, dat het.den hulpvaardigen mannen en vrouwen, die zich reeds sedert eenige jaren met deze taak bezig houden en die zich, zooals gezegd, thans tot een organi satie hebben aaneengesloten, tot nu toe reeds in meer dan 600 gevallen is gelukt van levensmoeden weder normale, levenslustige menschen te maken. PORTUGAL. Monarchisten gearresteerd. Castello Branco, een der laatste ministers onder het monarchistisch regiem, en ver scheiden leden van de directie van het blad „Monarchia" zijn in hechtenis genomen on der beschuldiging van. samenzwering. IERLAND. Tegen het einde van de week zijn de re bellen in de buurt van Dublin erg bedrijvig geweest. Zij hebben een aantal bruggen ver nield en verscheidene wegen versperd. Van haar kant heeft de militaire overheid maat regelen getroffen tegen gewelddaden die be raamd mochten zijn. Dublin 'Castle beschrijft een aanval, die gisterenochtend in den omtrek van Dublin op een militaire toerauto, waarin o.a. twee officieren en een dame zaten, is gedaan. Her haaldelijk werd de auto tot staan, gebracht en beschoten, maar dank zij den moed van den bestuurder, die de auto telkens opnieuw snel liet loopen, ontkwam het gezelschap. Een van de officieren kreeg alleen een lichte kwetsuur. De dame was hevig ontsteld, daar er een paar kogels door hare kleeren heen gegaan waren. BRITSCH-INDIE. Hn het district Rai a Breli van de Ver- eeni'gde Provinciën van Britsch-Indië zijn, volgens de Engelsche bladen, in het begin van deze maand ernstige onlusten voorge vallen. Vier dagen lang liepen talrijke dor pelingen het land af, om den oogst te ver nielen en binnen te dringen in de huizen van de landheeren. Op 6 dezer werd een menigte van tweeduizend mensdhen tot staan gebracht in en om het huis van een voornaam landheer. Drie belhamels werden in hechtenis genomen en de menigte daarna verstrooid. De onlusten duurden echter voort en er imoesten troepen te hulp komen. Men gelooft, dat vele pachters f0**"^'e grieven hebben en de toestand wordt daar om nog steeds ernstig geacht. Perzië, de bolsjewlld en Engeland. Naar de Times uit Teheran meldt, heeft de meerderheid op een vergadering van Perzi sche aristocraten, ministers en ex-ministers zioh uitgesproken ten gunste van het aan vaarden der voorwaarden van de regeering te Moskou voor een Perzisch Russisch ver drag, met uitzondering van de clausule be treffende het socialisme in Perzië en onbe perkte consulaire vertegenwoordiging. De vergadering sprak de meening tot, dat er geen offcieele besprekingen mochten plaats hebben, voordat de sowjet-troepen tot Noord- Perzië teruggenomen zouden zijn. De Daily Mail meldt tot Teheran, dat de bolsjewiki groote strijdkrachten te [Bakoe „Wat wilt u eigenlijk?" barstte zij los. „Een clubfauteuil, misschien? Stel u toch niet zoo mal aan, vaderl" Sir Bryson blies zich weder op en snoof. „Zoo behoor je toet tegen je vader te spre ken. Belindal Omdat je mij beroofd ziet van mijn uiterlijke en zichtbare waardigheids teekenen, is dat nog geen reden voor jou om den eerbied die je mij verschuldigd bent, te vergeten. Ik sta werkelijk verbaasd over je!" Linda mompelde een nogal krachtig en weinig vleiend antwoord. Geen der anderen lette er op. Sir Bryson, die misschien voelde dat een magistraal air weinig samen te rij men was met zijn verwarde haar en houding met gekruiste beenen, probeerde het nu eens over een andaren boeg, n.1. door medelijden op te wekken. „Mijn voeten gaan slapen," zeide hij kla gelijk. Jack, die dit hooide, werd weder herinnerd aan de overeenkomst tussohen vader en dochter. „U behoeft niet stil te blijven zit ten," zeide hij over zijn schouder. „U kunt rond loopen, als u er maar voor zorgt, niet allemaal tegelijk aan één kant te komen." Sir Bryson, die voor geen geld ter wereld van zijn grief wilde afstand doen, bleef dra matisch zitten lijden. Vassall's hoofd werd zwaar. Na zich uit gestrekt en een poos vorlangend naar Linda te hebben liggen kijken, viel hij edndedijk in slaap. Humpy Juli, op den boeg, als men 'bij een vlot tenminste van een boeg kan spreken maakte een vischlijn van een gebogen speld en een riempje van een mo cassin, deed er een stukje spek aan, en visohte uren achtereen, met net vaste ver trouwen van een kind op een goede vangst samengebracht moeten hebben en voorne mens zouden zijn om In de lente Perzië met 30.000 man binnen te vallen. De Britsche legatie heeft het onmiddellijk vertrek der Britsche vrouwen en kinderen tot Perzië gelast. De andere Britsche onder danen vertrekken met de lente, tegelijk met het personeel van alle legaties. VEREENIGDE STATEN. Het Panamakanaal. Baker, de staatssecretaris van Oorlog, had een onderhoud anet de voorstanders van een kanaal zonder sluizen tusschen de twee Oceanen, hetzij in Panama, hetzij in Nica ragua, op 'grond van de overweging dat het Panamakanaal binnen vijftien jaren tijds niet meer zou voldoen aan de eischen van den wereldhandel. De prijsdaling. Uit New York wordt-gemeld: Broadstreets maandcijfer betreffende de prijzen van 96 artikelen van noodzakelijk levensonderhoud bedraagt 126.631 dollar, ver geleken bij in November 186.263 en in De cember 1919 203.688. De prijzen van brooc en metalen rezen, alle andere artikelen toon den een daling vergeleken met de voorgaan de maand. Crisis in het scheepvaartbedrijf. Washington, 11 Jan. De Stopping Boarc raamt dat de volgende maand vierhonderd koopvaardijschepen' zullen worden opgelegd zoo de heerschende onbevredigende toe stand in het scheepvaartbedrijf blijft aan houden. Niet minder dan 208 stalen sche pen, met een bruto inhoud van 1.262.000 ton, benevens houten schepen, zijn reeds opge legd. De Amerlkaansche vloot. Harding, de a.s. president van de V-er. Staten, heeft te Marton geconfereerd met Butler, dien voorzitter van de marinecom missie tot het Huls van Afgevaardigden. Het onderwerp der besprekingen was de sterkte, die de Amerikaansche vloot moet hebben. De opvatting van Harding schijnt te zijn, dat het huidige vlootprograim imoet worden afgebouwd. Butler gaf aan Harding den raad, dat deze zich zou op de hoogte stellen van de opvattingen te het buitenland ter zake van het ontwapeningsvraagstuk, ge heel afgescheiden van eenig plan voor een volkenbond. Butler zelf is de meening toegedaan, dat de V. St. een zeer sterke vloot moet -bezit ten, doch slechts een heel klein leger. Een uitzetting? Naar men weet, is de Valera, de „presi dent der Heldersche Republiek'*, tot de Ver- eenigde Staten naar het Groene Eiland teruggekeerd. Hij heeft echter zijn secre taris, Harry Boland, in de Ver. Staten ach tergelaten, en deze heeft er de gemoederen zeer in opschudding gebracht. Boland had n.1. in een rede het denkbeeld verdedigd, dat nu in de V. St een soort bloedwraak- oorlog moet worden ontketend door de Ieren tegen de Engelschen. De Amerikaansche pers neemt die opmer king van Boland zeer kwalijk. Aan bet dept. van Staat, te Washington, overweegt men thans Boland het land uit te zetten. Hij is n.1. geen Amerikaansche burger en gaat er bovendien prat op, de Unie te zijn binnen gekomen zonder te het bezit te zijn van een paspoort. De dreigende rede van Boland- was ge houden -te New York in het Madison Square- Garden-gebouw. Hij schijnt het volgende te hebben gezegd: „Indien de Engelschen hun moordcam- pagne voortzetten zal ik een rassen bloed wraak prediken tot de millioenen Ieren in de wereld. Indien ik mijn zin had zou ik hen aansporen op te staan en alles wat toer En- gelsch is neer te halen." Eindelijk ontmoedigd, viel hij ook naast Vas sall in slaap. Zoo ging de morgen voorbij. Aan zichzelf overgelaten, draalde het vlot al maar rond In den kolkenden stroom, en onophoudelijk ontvouwde zich een weergaloos panorama voor dengeen, die de moeite nam er naar te kijken. De rivier stroomde voort door haar ontzaglijken trechter in de prairie, omzoomd door een steeds wisselend vergezicht van hooge heuvels. Aan den zuidkant waren de heuvels voor het grootste gedeelte met bos- schen -begToedd, terwijl aan den noordkant, waar de zon den geheelen dag op brandde, de steile hellingen kaal waren, en het weel derig -gras lichte, fluweelachtige plekken vormde, die in de dalen weder donkerder werden, en op de kopjes met goud getint wa ren. Het geheel vormde één heerlijke sym- phonie, waarin iedere toon in den ladder van groen vertegenwoordigd was, van de sombere naaldboomen*af tot het melkachtige smaragd van de rivier en het groen van het zonnige gras en het fijne populierenloover. Kate Worsley was de eenige van -allen die er naar keek, en die er voldoende vergoeding ;n 'scheen te vinden voor het ongerief den ijeheeden dag op palen te moeten zitten. laar kalme oogen waren op de heuvels ge richt met den hlik van iemand die iets in zich opneemt om te onthouden. Nu en dan ontstond er een kortstondige opwinding bij het zien van een beer, die stond te wroeten tusschen de wortels der ;onge populieren; 'huiselijke grappige dieren met hun onbeholpen manieren, en hun uit drukking van schijnbare scherpzinnigheid. Iet» wilds, dat nog in onze borst van be schaafde menschen hulst, reageert altijd op het zien van een wild wezen dat ia djn Een gevolg van de drooglegging. De commissie voor rechtsquaeeties tot het Huis van afgevaardigden heeft een deputatie van vertegenwoordigers der groote Ameri kaansche stoomvaartmaatschappijen ontvan gen. Dezen kwamen betoogen, dat op de pas sagiersschepen weer als van ouds de gelegen heid moest worden verschaft om aan de „bar" geestrijke dranken te koopen. Men weet, dat nog vele maanden' nadat de droogte in de Ver. Staten haar beslag had gekregen, de Amerikaansche passagiersschepen hun „bar" hadden mogen blijven exploiteeren. Maar on langs had de Amerikaansche justitie gelast, dat ook deze drink-gelegenheden aan boord van de Amerikaansche transatlantische vaar tuigen dienden te vervallen. Het resultaat daarvan is geweest zeggen de Amerikaansche reeders dat zij de con currentie met niet-Amerikaansche stoom vaartlijnen niet zullen kunnen volhouden. Aanleiding tot deze comparitie was het feit dat bij- het Huis een wetsontwerp aanhangig is, ingediend door het lid Edtaonds en strek kende om de „bars" aan -boord van Ameri kaansche schepen, die op het buitenland varen, weer toe te laten. De wedstrijd te bewapening ter zee. Het'vergelijkend overzicht van de vloot- sterkte van Engeland, de Vereetogde Staten en Japan, gepubliceerd door de Amerikaan sche regeering, bewijst dat op 1 Januari En geland 32 slagschepen en slagkruisers bezat van tezamen 811.050 ton, tegen de Ver. Sta ten |16 met 300.100 bon en Japan 9 van 267.520 ton. Volgens de vlootprogramma's zouden in 1923 de cijfers aldus zijn: Enge land onveranderd'; Ver. Staten 27 en 983.000, Japan 16 met 528.920 ton. Voor 1927 was de verhouding dat Japan dan 24 groote schepen zou bezitten met 848.920 ton, terwijl voor Engeland en de Ver. Staten de sterkte van 1923 nog zbu bestaan. JAPAN. De Japansche vlootpolitiek. Baron Hayasto, de Japansche gezant te Londen, heeft zich onlangs, gelijk men zich herinneren zal, in geruststellenden zin uit gelaten over de vlootpolitiek van zijn land. En om daar nog wat meer van te weten te komen, is een diplomatiek correspondent eens met den gezant gaan praten en hij ver telt daarvan in de „Daily Telegraph". De in terviewer, begon mett te herinneren aan Hayashi's opmerking dat het plan tot uit breiding der Japansche vloot tot acht slag schepen en acht slagkruisers, reeds dateerde van 1916'17. Dat zou alleen met defen sieve bedoelingen geschieden, doch, vervolg de de ondervrager, „sommige menschen kunnen niet gelooven dat een vlootprogram, dat samen met de ontwikkeling der strijd krachten in de lucht en te land, de helft kost van de jaarlijksche totgaven van den staat, met mogelijkheid een defensief karak ter kan hebben." De -gezant antwoordde, dat hij zich bewust was van dit scepticisme en wantrouwen. Hij wees er evenwel op dat Japan dit jaar voor de vloot weinig meer zou uitgeven dan 70 millioen pond sterlino- terwijl Amerika daar aan zooiets als 200 millioen pond zou ten koste leggen. Hayashi vervolgde: „Zelfs wanneer ons „acht-acbt" programma voltooid is, zal onze vloot nog niet half zoo sterk zijn als die der Ver. Staten. De superio riteit van laatstgenoemde zal ook in dat geval Ingezonden mededeellng. eigen omgeving is. Doch daar er geen tijd was om aan wal te gaan ingeval van een treffer, werd er geen schot gedaan. Eenmaal, op het midden van den dag, landden zij lang genoeg, dat Jack een haard van platte steenen kon maken op het vlot, en deze met klei bedekken. Toen,, na wat droog hout bijeen gegaard te hebten, staken zij weder van wal, en Humpy maakte vuur aan en kookte zijn potje onder het voortdrij ven. Na de lunch was Jack's woede niet lan ger intens genoeg om aldoor koppig voor zich uit te lninnen zitten staren. Hij was se dert dien morgen drie uur in het geweer, en tegen wil en dank -begon bij wat te knik kebollen. Vassall bood aan wacht te houden terwijl hij sliep. „Er valt niets te doen zoolang het vlot mid den in den stroom blijft," zeide Jack. „Als het naar den eenen kant drijft, moet je me roepen." Hij strekte zich uit en niettegenstaande zijn harde ligplaats, viel hij onmiddellijk in slaap. Linda sloeg hem gade, terwijl het hui len baar nader stond dan -het lachen. Sedert zij op weg waren gegaan, had hij toets tegen haar gezegd, en had even weinig notitie van haar genomen alsof zij toet 'bestond. Zij keek met een opstandig gelaat naar de anderen. Als zij er -niet bij waren, bedacht zij, zou zijn fcrullekop nu misschien in haar schoot rusten. Uit medelijden met Sir Bryson, die hoe Langer boe prikkelbaarder werd, stelde Kate Worsley een partijtje bridge voor. Het voorstel werd aangenomen. Er werd een trui als kleed uitgespreid; Sir Bryson, Kate, ialdwin Ferrie en Vassall hurkten er om been, en de kaarten werden gegeven. (Wordt vervolgd.) COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING/^ Heldersche Ct. per 8 mnd. 1.50, franco p. poet 1.70. Buitenl f 250 Zondagsblad 3 g.65 105 Modeblad „3 „0.95, l l Losse nummers der Courant 4 ct. Post-Girorekenlng No. 16066. ADVERTENTIEN t 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. («evr., te koop, te huur) v. 11 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-ex. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. m. 10% papierduurtetoeal. Altijd In huls. De ontsmettende, verzachtende en heelende eigenschappen van Foster's zalf maken deze onmisbaar voor huiduitslag, kloven, huidvlek ken, eczema, psoriasis' en de verschillende vormen van aambeien. Spoedige aanwending brengt weldra baat. Houdt Foster's Zalf altijd in huisprijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1