Finale opruiming ver beneden spotprijzen. J. LEEUW. Helder, Burgerlijke Stand der gemeente Helder, N. H. V. B. GEMENGD NIEUWS. Kindermoord te Amsterdam. Trelnklachten. De Coöp. Woningbouw te Wormerveer. Slapte. Moordaanslag. Spoorwegongeluk. toch, dat bekl. met zijn nachtelijk; bezoek geen ander doel had gehad dan de blijkbaar nogal temperamentvolle docbtera van de weduwe, die elk voorzien van een prima ga lant, de een in de keuken en de ander in de achterkamer, stevig zaten te vrijen, eens fijn af te gluren. De slagersknecht G. d. B., die met een der dochters in de keuken zat te trekkebekken, zag plots epn schaduw voor het keukenraam glijden. Hij ontworstelde zich aan de armen van zijn duloinea en keek door het venster, waarop hij een persoon zag, die door het raam van de achterkamer, waar de tweede Loreley hare strikken had waar de twee de Loreley hare strikken had uitgeworpen, naar binnen zag. De spion werd toen door de B. gegrepen en men vond het geval ernstig genoeg om er aangifte van te doen. De president liet echter wij duidelijk blijken, dat men zich voor zoo'n futiliteit wel wat al te druk had gemaakt en de officier zonder twijfel ook die meening toegedaan, vorderde tegen den platonischen snoeper slechts 1 boete suhs. 1 dag, vrij wel het minimum straf, op het misdrijf ge steld. De manu'facturier, firma O. in de Keizer straat, liet het vorige jaar haar magazijn verbouwen en de oude heer O., 'n nog kras se zestiger, zou zoo'n beetje het toezicht houden. Maar het was door die verbouwing, terwijl zich nog zooveel goederen in het te verbouwen erceel bevonden, zoo'n reuze- rommel geworden, dat het toezicht niet veel erreot sorteerde. De werklieden, die aan de verbouwing mee werkten, bezweken dan ook weldra* voor de verleiding en begonnen te stelen als raven. Dn het gevolg was, dat heden niet minder dan 7 strafzaakjes, op die diefstallen bij de verbouwing betrekking hebbende, voor onze arrondissements-rechtbank werden behan deld. In de eerste plaats stond terecht de min derjarige A. J. N. en deze zaak werd met gesloten deuren behandeld, doch door mid del van draadlooke telegraphie of telepa thie zooals u het verkiest te noemen, zijn we in staat mede te deelen, dat de jongen, dank zij de ijverige bemoeiingen van den pas gepromoveerden advocaat mr. Kusters, door den officier werd voorgedragen om teruggegeven te worden aan zijn stiefvader, zonder toepassing van eenige straf. Daarna werden de zaaldeuren weer voor pers en publiek geopend en stond in het openbaar terecht de 42-jarige E. S., de moe der van den beklaagde, hierboven vermeld. Zij had verschillende door haar zoontje zich toegeëigende goederen uit de zaak van Goltof ten geschenke aangenomen, hoewel zij wist, dat de jongen er niet eerlijk aan kwam. De officier veegde de juffrouw, die feite lijk de schuld was van het misdrijf van haar eigen zoontje, duchtig den mantel uit, maar gedachtig aan het spreekwoord: „straf is mijn hand, maar liefderijk mijn gemoed", wilde het O. M. toch nog consideratie betoe nen en vorderde bijl 50 boete subs. 50 dag. hechtenis. Vervolgens verscheen voor de Edelachtb. hoeren de. 20-jarige C. K., thans versierd met de distinctieven van artillerist bij de Pant ser-Compagnie. Deze jongeling had op het karwei bij de firma C. als opperman gewerkt en zicb toen verschillende manufacturen, klosjes garen etc. etc. toegeëigend. Een ge deelte van den buit had hij aan zijn vader, J. K., ten geschenke gegeven en de rest ver kocht aan de winkelierster Mej. B. W. Bekl. erkende, maar beweerde den heer O. meermalen te hebben gewaarschuwd, dat het zoo'n slordige rommel was en de achterge bleven goederen overal rondslingerden. De officier was dan ook van meening, dat de gelegenheid hier den dief had gefabriceerd en vorderde tegen bekl., die niet ongunstig bekend staat, 25 boete subs. 25 dagen. De vader van den vorigen beklaagde, de 41-jarige grondwerker J. K., moest daarop rekenschap geven van het feit, dat hij goe deren ten geschenke had aangenomen, ter wijl hij wist of althans kon begrijpen, dat zijn zoon er niet eerlijk aan kwam. En dat vader K. het wel degelijk wist, bleek uit de omstandigheid, dat hij zelf, toen hij bij de verbouwing werkzaam was, zich een dames baret had toegeëigend. Daarvoor moest hi; nu ook terecht staan. Bekl. moest hetgeen hem ten laste was gelegd, wel erkennen. De baret 'beweerde hij op het erf te hebben ge vonden. De jongens hadden dat hoofdtooisel al gebezigd om er mee te voetballen. Vader K. mocht zich niet zoo in de gunst van het O. M. verheugen als zijn zoon de ar tillerist. Tegen hem vorderde het„ O. M. 1 maand gev. Bekl. verzocht een voorw. straf en legde eenige papleren over, die moesten aantoonen, dat hij zjoh 'gunstig gedroeg. Na de pauze verscheen de 29-jarige werk' ster, thans assistente in de huishouding zon der traktement, B. B., ook zij moest zich ver antwoorden ter zake heling, omdat zij In het tijdsverloop April-^Sept. 1920 verschillen de, door A. N. uit de zaak van O. ontvreemde goederen ten geschenke had aangenomen. Bekl. vertoefde destijds ten huize van de moeder van A. H. N. Daar deze juffrouw het ongeluk had er nogal netjes uit te zien, trok zij de opmerkzaamheid van den president, die er zijn sarcastische verbazing over uit sprak, dat een werkster er zoo chique uitzag. We gelooven de Heldersche vrouwen, die eventueel als beklaagde terecht moeten staan, ernstig te moeten adviseeren, zich niet anders te vertoonen dan in een flodderjak, een bont 'boezel voor en 'n z.g. harseslap op. Dat zal ongetwijfeld op het College den bes ten indruk maken. De beklaagde, die vroeger al'eens is ver oordeeld ter. zake diefstal, werd door den officier voorgedragen voor 1 maand gev. Bekl. verzocht met een geldboete gestraft te worden. De rechter, mr. Mulder, gaf zijn twijfel te kennen of een assistente in de huishouding zonder salaris wel in staat zou zijn boete te betalen, waarop bekl. fier repliceerde, dat haar ouders in dit geval wel zouden bijsprin gen. Voor de centen behoeft men dus niet bevreesd te zijn. Het geld is goed, hoor! De 28-jarige metselaar A. H., pas veroor deeld ter zake wederspannigheid, dus 'n be kende afnemer van moeder justitia, moest ook terecht staan, omdat hij uit den voorraad van C. tijdens de verbouwing zidi had toege ëigend 'n omslagdoek en 'n stuk vitrage. Deze beklaagde kwam niet in aanmerking voor boete en het O. M. vorderde togen hem 1 maand gev. De 32-jarige timmerman W. K. zat blijk baar leelijk in de penarie met zijn rol als be klaagde, die hij heden te vervullen had. Hij is tot dusverre altijd eerlijk en fatsoenlijk geweest, dus was het voor hem' een1 hard ge lag terecht te moeten staan wegens diefstal van verschillende goederen, die hij zich, toen hij als timmerman op het karwei in de Kei zerstraat werkzaam was, op ondersoheidene tijdstippen had toegeëigend1. K. zat er dan ook zoo over in, dat hij mr. De Groot had verzocht zich met zijn verdediging te willen belasten. Maar bekl. had zich die kosten wel kunnen besparen. Zijn gunstig verleden was •zijn beste verdediging en op grond daarvan vorderde het O. M. slechts 25 subs. 26 dag. Bekl. deed uitkomen, dat het een rommel wias op het karwei. De goederen slingerden over den zolder en eigenlijk meer omdat 'hij het zonde vond van het goed dan uit dief achtigheid had hij 't een en ander meege nomen. Hij heeft alles later zelf op het poli tiebureau gebracht. Ook uit het proces-ver baal van de politie blijkt trouwens, dat er nogal slordig met het nog aanwezige winkel- goed werd omgesprongen. De advocaat, wijzende op het zeer .gunstig verleden van beklaagde, drong aan op toe passing van de minste straf op Tiet delict ge steld. Tot slot van de briljante voorstelling pre senteerde zich daarna nog op het zondaars bankje de 41-jarige B. W. Sch., weduwe B. B., winkelierster. Zij had van C. K., den artille rist, gekocht 15 paar kinderhandsohoenen, 6Vs paar 'kinderslobkqusjes, 9 klossen naai garen, 'n kokosmat en 'n rolletje vloerzeil. Beklaagde, gehuld in een nette astrakan win termantel, die gelukkigniet de aandacht scheen te trekken van den president, verde digde zich met groote welbespraaktheid. Zij ontkende ten stelligste geweten of zelfs maar vermoed te hebben, dat de door haar ge kochte goederen niet eerlijk verkregen wa ren. Zij had ook niet zoo weinig voor het go et betaald, 10.50. Volgens het proces-verbaa" had zij aan de politie verklaard, dat zij 8.60 had betaald, en dat zij wèl begreep, dat er aan het goed een luchtje was. Dit verschil gaf aanleiding tot heel wat discussies tus- schen haar en den president, maar tenslotte redde het O. M. de juffrouw uit de grootste benauwdheid door tegen haar 25 boete suhs, 25 dagen hechtenis te vorderen terzake schuMbeling. Met gesloten deuren werd voorts nog be handeld een zaak tegen den minderjarigen A. de R. in deze zaak werd als getuige ge hoord de brugwachter R. J. de V., terwij mr. A. Prins optrad als ambtshalve toege voegd raadsman en verdediger. INGEZONDEN. Helder, 19 Januari 1921. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u om een kleine plaats ruimte voor het volgende (liefst onder he motto Werkverschaffing). Door den muntmeteropnemer was mijn vrouw medegedeeld dat ze geen 21/» cents stukken meer in de muntmeter mocht doen Ze kon slechts noodpenningen krijgen en beslist niet meer dan 20 stuks. Wanneer op gas gekookt wordt en het gaslicht Wordt in verband met de lange win teravonden vroegtijdig ontstoken, zijn 20 penningen zeer spoedig verdwenen. Zoodra deze dan verdwenen waren ging ik naar de Centrale Boekhouding om nieuwe voorraad op te doen. Daar gewerd mij èvenwel de mededeeling dat ik er slechts 10 (ik bedoel tien) tegelijk kon koopen. Zoodra ze op waren m o c h t ik weer terug komen. Nu ben ik ongelukkigerwijze niet in de gelegenheid om eenige malen per week van een onzer buitenwijken naar de C. B. te loopen om weer 10 (tien) penningen te halen, terwijl mijn vrouw dat evenmin kan doen, afgezien nog van het weinig aanlokkelijke weer van de laatste dagen. Tevens werd mij nog uitdrukkelijk beves tigd dat we geen 21/» centstukken meer moch ten gebruiken. Nu wilde ik deze twee vragen stellen: le. Moeten degenen, die niet in staat zijn om eenige malen per week 10 (tien) pennin gen te halen dan maar geen eten koken enz.? 2e. Waarom kan dezen personen, zoolang de voorraad noodpenningen ontoereikend is voor een goeden gang van zaken, niet wor den toegestaan om 2y» centstukken te be zigen? Met hartelijken dank voor de plaatsing. EEN GEDUPEERDE. m m Mijnheer de Redacteur. Mag o.g. over een weinig plaatsruimte beschikken in uw gastvrij blad? Uit aanteekeningen van een huisvrouw 15 Deo. '20. Ring! Gasopnemer Juffrouw! O. Gasopnemer licht de bus, controleert de inhoud, teekent aan de navordering. Mag ik de plakken terug koopen? Welzeker of heeft u niet liever nood plakken? dan heeft u niets meer bij te be talen. Goed, geeft u mij dan het zelfde bedrag aan noodplakken. - Neen Juffr. ik kan maar voor een paar gulden geven, de rest kunt u halen aan 't kantoor. Juffr. neemt daar vrede mee. 17 Dec. Juffr. zit zonder gas; noodmun ten kunnen niet door de gleuf, een inmid dels ontboden hersteller beweert, dat zooiets veelvuldig voorkomt doch/de zaak komt in orde en Juffr. getroost zich een uitstapje naar Kogerstraat ter aanvulling van haar munten voorraad tot pl.m. 15 Jan. 15,16,17,18,19 Januari geen gasopnemer, Juffr. heeft intussohen zich weer een wan deling mogen getroosten naar b.g. kantoor; de munten waren weer verbruikt en gas opnemer verscheen zoo waar de 20e Jan. Gasopnemer zie boven. Nu zou een gewoon mensoh die geen bal verstand heeft van gemeentebedrijven den ken dat men die noodplakken van den gas opnemer weder kon inkoopen en zoo on- noozel was ook b.g. of m.g. Juffr. Mis lezer, het spelletje begint van voor af aan; adres kantoor Kogerstraat 21 Jan. Juffr. gebruikt weer heel dood gewone 21/, cent stukken en heeft een klein esje gehad in gemeente economie. Met oprechte dank voor de gastvrijheid, Voor zoover de in bovenstaande Ingezon den Stukjes geuite klachten betrekking heb ben op den technischen dienst der gasfabriek} d.w.z. uitgezonderd de klachten omtrent in- oasseering eto., kimnen, wij, van bevoegde zijde daarover ingelicht, het volgende ant woorden: De firma, belast met het vervaardigen der gaspenningen, heeft in den aanvang gesuk keld met de fabribatie, waardoor de gasfa briek eerst munten ontving van verkeerde afmeting. Na gedurige terugzending, corres pondentie, enz. waren we eindelijk zoover, dat we een munt ontvingen, die, hoewel nog niet geheel aan de eischen beantwoordende, toch voor de meeste meters nog wel bruik baar was. We hebben deze munt toen zoo lang maar geaccepteerd, daar 't publiek steeds aandrong op 't in omloop brengen van de gasmunten. Eindelijk is <^e firma Begeer er echter in geslaagd munten te maken, die geheel aan de gestelde eischen voldoen, zoodat we met geen enkele penning van de volgende zendingen meer last hebben on dervonden. De munten van de eerste zending worden nu zooveel mogelijk aan de circula tie onttrekkenen en zoodra ze op 't kantoor bomen, vastgehouden en ter inwisseling aan Begeer opgezonden, die er ons gratis de juiste munten voor terugzendt, waardoor klachten als van Mej, Leeuw dus eerst daags wel niet meer zullen voorkomen. Nu wat betreft het geringe aantal mun ten, dat verkrijgbaar wordt gesteld. Bij wijze van proef werd oorspronkelijk slechts een gering aantel (35000 stuks) besteld. Om nu zooveel mogelijk ervaring op te doen, werc dit aantal zoo ruim mogelijk verdeeld onder de 4000 gasverbruikers, waardoor ieder na tuurlijk betrekkelijk weinig munten ter be schikking kreeg. Langzamerhand bon deze verstrekking echter uitgebreid worden door de inmiddels door het Gem. Best. genomen beslissing om meerdere penningen aan te koopen, die zoo spoedig mogelijk door Be geer zijn geleverd. Deze verstrekking werc door den administrateur zoo ruim mogelijk doorgevoerd, totdat in Dec. j.1. een nieuwe gasprijsregeltog werd aangekondigd voor het le kwart. 1921. Het gaspenningstelsel heeft n.1. haast de veile voordeelen, dit groote nadeel, dat 't aan koersverandering onderhe vig is. Het zal nl. bekend zijn, dat de gasprij- zen voor le kwart. '21 veel lager zijn gesteld dan die voor 't laatste kwart. '20. De pennin gen worden dus in Jan. 1921 voor lager prijs verkocht dan in '20. Nu kunnen niet alle 4000 muntmeters op één dag (b.v. 2 Jan.) geledigd worden, doch duurt dit gewoonlijk een maand. Heeft nu een muntgasverbruiker in 't begin van Jan. veel goedboope munten gekocht, .dan zou hij deze weer kunnen verknopen aan andere verbruikers, waar de meter nog nie; is opgenomen. Dit zou tot ongewenschte ver liezen voor het bedrijf aanleiding kunnen geven. Daarom is de voor iedere verbruiker beschikbare hoeveelheid gaspenningen in tijdperken van gasprijsverandering, door den Adm. zoo laag mogelijk gesteld. Wat de klacht omtrent de verrekening be treft, dat is het euvel van de bureaucratie, die 'hier ter stede nog verscherpt is tenge volge van de decentralisatie der gem. adm. gebouwen en kantoren. Aan d'en invloed van St. Bureaucratius schijnt men ook hier nu eenmaal niet te kunnen ontkomen. Redactie Held. Crfc. van 20 en 21 Januari 1921. GETROUWD: H. ,'J. Terol en C. J. C. Pesch. BEVALLEN: A. C. Beukers-Texelaar, z.;M. O de Stam-Schmits, z.; O. H. Fmnse-Mulder. d.: M. J. van Bergen van de Grijp-de Liprt, (L; Nijhof-Bakkor, d.; A. A. Klik-Breet, d.; C. Gröm- mél-Bruin, z. OVERLEDEN: J. Kassei, 64 jaar. MARINEBERICHTEN. Onderzeeboot K IV. De onderzeeboot K IV, in aanbouw op de werf van de maatschappij de Schelde, heeft Donderdag haar proeftocht met succes vol bracht. Sedert Februari 1920 hebben den dienst bil de zeetmocht verlaten: 3 vioe-adimiraals 6 kapiteins ter zee, 2 kanitein-ludtenante ter zee, 13 luitenante ter zeer le kl„ 34 luitenante ter zee 2e kl.. 2 ofn- oieren vlieger, 5 luitenants 'ter zee en 2 adel bar steen der Kon. marineresorve, 2 kolonels, i luito- *nant-koLanels en 1 kapitein-kwartiermeester van 'het korps mariniers, 2 hoofdofficieren yaxk gezond heid en 6 officieren van gezondheid le kl., 3 h!OOtdL offic leren van administratie, 1 officier van Jui.m le kl. en 4 officieren van adm. 2e kl., 1 hoofdoffi- cier-^macliiiiiiat lo kl.» officiopen-iaadh.iEi'at lo kl., 5 2e kl. en 9 8e kl. Lult. ter zee le kl. O. T. Bollaan, thans ti.1deli.1k geplaatst te 's-Gravenihage, en J. van Reed e, thans >plaatst te 's-Gravenhage zijn respectievelijk met I en 21 dezer gesteld ter beschikking. Do volgende plaatsingen enz. zijn golast: Kap.-lult. t. z. J. 0. Tollenaax met 1 Febr. gepl. bij de mar.-kaz. te Amsterdam als le off.; luit. t. z. le kl. jhr. J. C. A. van der Wijk, thans le off. bij de mar.-kaz. te Amsterdam, met dien da tum gesteld ter besch.; luiit. t. z. le kl. B. J. Heil bron met 2 Febr. gepl. a. b. Wachtschip te Wil lemsoord: als le off. idem H. C. Louwera©, thans le off. aan boord Wachtschip te Willemsoord, miet dien datum gesteld ter beschikking; lu.it. t. z. Ie kl. A. C. van der Sonde Lacoste, met 1 Febr. gepl. te Willlem|aoord, om met 21 Febr. te worden belast met de betr. van chef van 'het tor pedo-atelier ald.; idem C. J. E. Brutel do la Ki- yière, chef torpedo-atelier te Willemsoord, met 21 Febr. gesteld ter besch.; luit. t. z. le kl. H. Ji. Hartkamp, met 3 Febr. eervol onth. van het bevel ovetr „Brinio" en gestold ter besch.: idem H. M. Mondkus, met 'diien datum belast met het bevel over „Brinio"; met 1 Febr. luit. t. z. le kl J. W. H. Vogelzang, eervol onth. over bevel van „Hydra en gepl. te 's-Gravenhage: Idem A. W. Staverman, belast met het bevel over „Hydra"; off. v. adm. le kl. E. G. P. van Sijpvold, gepl. coamn. der mar. te Middelburg; luiit t. z. 3e kl. L. F. Bonman, gepl. bij radiodienst Amsterdam. Op verz. eerv. ontslagen uit den zeedienst lult. ter zee 2e kl. M. S. Wijnberg. De off. van gez. 2e kl. P. H. M. de Roo, tijdelijk eplaatet te Amsterdam en idem I. Buskop van r. Ms. Gelderland, y «orden respectievelijk op 1 Februari en 26 Januari gesteld ter beschikking en zullen evenals de off.-mach 2e kl. G. A. Dijk stra van het Vliegkamp Mok op 12 Febr. 1921 per particulier stoomschip Inaulinde naar Oost-Indiö vertrekken. De of.-mach. 2e kl. D. Houthuijsen, thans ter beschkking is aangewezen voor den denst in Oost- Indië en zal zijn bestemming volgen per s.s. Von del, van de Mij. Nederland, dat 5 Febr. a.». van Amsterdam vertrefct. I J Knoppers is in de directie der marine te Willemsoord overgeplaatst De off.-mach. 2e 'kl. W. F, rectie der marine te aan boord' van Hr. Ms. torpedoboot Z 8, Opgave van overgeplaatste onderofficieren der Tjiftfym fl.cH ~t~, j Op 1 Febr. 1921: Oppermaöhinedrijver P. H. J. Aaldera van Van Spei.it naar Bergingsvaartug. Op 15 Febr. 1921: Serg.-konstabel W. A. Gohren en G. Maasdam van Gelderland naar Wachtschip W,111 emso o rdjiidem P. Schreu» en E. I. L&uer van Wachtschip Willemsoord naar Gelderland. LEGERBERICHTEN. Wapencursussen. Door den Min. van Oori. is bepaald: Aan de Arti 11 erieim ri cht in gen worden jjaarlijks üe vol gende cursussen ter opleiding voor officier van wapening gehouden in de daarbij vermelde tijd vakken. Eerste cursus: aanvang den eersten Maan dag in de maand Febr.; duur 20 dagen; aan de zen cursus weidt deelgenomen door 4 officieren der cavalerie, 5 officieren der artillerie, 3 offi cieren van 'het Ned.-IncL leger en deegewenscht 1 officier der genie. Tweede cursus: aanvang den tweeden Maandag in de maand Juni; duur 20 da gen; aan diezen cutsub wordt deelgenomen door 2 officieren der infanterie (ook Cadettenschool), 4 officieren der artillerie, 1 officier der genie, 1 officier der mariniers, en 4 officieren van het Ned.-Ind. leger. Derde cursus: aanvang den laat- sten Maandag in de maand September; duur 27 dagen; aan dezen cursus, wolke tevens dient ter voorbereiding op technisch gebied van de officie ren, welke zijn aangewezen voor het bijwonen van den ballistisoheii en technischen cursus aan de Normaal-schietschool, wordt deelgenomen door 7 officierender infanterie of cavalerie, waarvan hoogstens 3 van het Ned.-Ind'. leger, en boven dien desgewenscht 1 officier der Mariniers. Vierde cursus: aanvang den Vierden Maandag in de maand October; duur 20 dagen: aan dezen cursus wordt deelgenomen door 12 officieren van de re gimenten infanterie. Zoolang de bereden en ves ting-artillerie niet vereenigd zijn, worden de plaatsen voor de arillerie verdeeld in onderling overleg tusschen de Inspecteurs. De aanwijzing van de officieren van het leger hier te lande ge schiedt door de Inspecteurs van de betrokken wa pens, in verband met de behoefte aan officieren van wapening bij de korpsen. Op de aanwijzing van officieren van het korps mariniers tot het deelnemen aan eenen wapencursus wordt door het Dep. van Marine orde gesteld. Voor den der den cursus geschiedt de aanwijzng op voordracht van den Directeur dier NnmaaJ-schiebichooL Inlijving. Op 16 Maart a.s. zal om 12.30 uur nam. een inlijving voor de zeemilitie plaats hebben in het gymnastieklokaal van het. fort Erfprins te Helder, Onze plaatsgenoot, de heer J. J. Komen, be noemd tot tweede-luitenant van de miltaire ad ministratie bij het leger in Ned.-Oost-Indië. zal O" 22 dezr zijn nieuwe bestemming per s.s, „Rem- bramdt" vodgen. Bij Kon. besluit iis aan den len luit. J. A. van Schrik, van het 21e reg. inf. te Helder, gedeta cheerd bij de school voor verlofsofficieren te Brteda, op diens verzoek, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. De 2e luit. C. J. Mens, van het 21e reg. inf. te Helder, wordt op 15 Febr. a.s. ontheven van zijne, detacheering bij de normaal-schietschool te 's-Gravenhage. SPORT. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. BilLiton, uiitr., arr. 19 Jan. te Genua. Boetom, thuisr., vertr. 19 Jan. v. Port Salcl. Prinses Juliana, thuisr., vertr. 17 Jan. v. Sabang Sumatra, uitr., vertr. 15 Jan. v. Padang. V Kon. Hollandsche Lloyd. Brabant ia, uitr., vertr. 17 Jan. v. Lissabon. Frisia, v. A'dam n. N. Orleans, vertr. 20 Jan. v Havana. Limburgia, thuisr., vertr. 17 Jan. v. Santos. Salland, vertr. 18 Jan. v. Buenos Ayres n. A'dam. Rijnland, uitr., vertr. 16 Jan. v. Baihia. Hilversum, vertr. 19 Jan. v. A'dam n. Buenos Ayres. Kon. West-Indische Maildienst, Jon van Nassau, vertr. 21 Jan. v. A'dam n. West- Indiië. DeucaLion, v. San Juan, vertr. 19 Jan. v. Fayal n. Ponta del Gada. Haarlem, vertr. 18 Jan. v. Valparaiso n. Corol. Achilles, thuisr., vertr. 17 Jan. v. Las Pal ma» n, Cascaes. Baarn, v. A'dam n. Chili, pass. 19 Jan. Ouessant Berenice, vertr. 17 Jan. v. Curacao n. Parimaribo. Crynssen, vertr. 18 Jan. v. Trimidad n, Havre. Nickerie, uitr., pass. 18 Jan. Finiaterre.» Heldor, v. Iflulique n. A'dam, vertr. 20 Jan. v, Bdlbao. Rotterdanische Lloyd. Insulinde, thuisr., pass. 19 Jan. Sagras. Sitoebondo, arr. 21 Jan. v. Australië te Antwerpen Buitenzorg, uitr., pass. 18 Jan. Point de Galle. Jaoatra, uitr., paiss. 18 Jan. Kaap Blano. Marken, v. R'dam n. Java, arr. 20 Jan. te Ant werpen. Djebres, vertr. 18 Jan. v. Hotbart n. New-Cast]e, N.Z.W. Patria, uitr., v. R'dam n. Batavia, vertr. 19 Jan. van Southampton. Ternate, thuisr., vertr. 18 Jan. v. Mareeille. RotterdamZuid-Amcrika Lijn. Zaandijk, arr. 21 'Jan. v. Buenos Ayres te R'dam Beukel'sdijk, uitr., vertr. 18 Jan. v. Vigo. Alphard, uitr., pass. 20 Jan. Viiasingen dl Ant werpen. Procyon, vertr. 19 Jan. v. Huil n. Hamburg. Holland—Amerika Lijn. Moerdijk, v. San Fransisco n. R'dam, vertr. 19 Jan. v. Norfolk. Rotterdam, arr. 19 Jan. v. R'dam te New-York. Stadsdijk, vertr. 19 Jan. v. New-York n. R'dam Gorredijk, arr. 18 Jan. v. R'dam te Hamburg. Holland—Australië Lijn. Sitoebondo, thuisr., pass. 19 Jan. Ouessant. Holland—Britsch-Indië Lijn. Vechtdijk, uiltr., pass. 20 Jan. Dungenes». Holl. O.-Aziii Lijn. TjiimOnoek, uitr., arr. 19 Jan. te Port Saüdi. Ameland, uitr., arr. 18 Jan. te Shanghae. Borneo, thuisr., vertr. 17 Jan. v. Shanghae. Kangean, thuisr., pass. 20 Jan. Kaap Bon. Aldeiramiin, uitr., pass. 17 Jan. Perim. Holland—West Afrika Lijn. Triton, vertr. 19 Jan. v. Hamburg n. Newcastle. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Astyanax, v. A'diam n. Batavia, vertr. 18 Jan. v. Paidung. D&rdanus, v. Jav» n. A'dam, vertr. 20 Jani v, Liverpool. Theseus, v. Japan n. A'dam, arr. 19 Jan. te Londen. Eurymedon, v. Japan n. A'dam, vertr. 14 Jan. v. Penang. Machaon, v. Japan n. A'diam, vertr. 17 Jan. v. Manilla. JavaBengalen Lijn. Caicutta, van Colcutta n. Java, arr. 17 Jan. te Singapore. JavaNew-York Lijn. Toenkaai,v. New-York n. Java, paaa. 16 Jan. Perim. Djember, v. New-York n. Batavia, vertr. 16 Jan. v. Padang. Patroclus, arr. 14 Jan. v. New-York te Batavia. Dell, v. New-York n. Java, pos». 20 Jan. Sagres. Karimata, v. Java n. New-York, vertr. 20 Jan. v. Genua. Java Pacifie Lijn. Tjikembang, v. San Fransisco n. Java, arr. 18 Jan. te Hongkong. MARKTBERICHTEN. Broek op Langendijk, 21 Januari 1921. Grove uien f 4.405.60; peen 2.403.10; roode kool f 3.70—6.30, kleinere 2.50—3.60; gele kool 3.205.40, kleinere 1.70—3; Deeneche witte 3.705, kleinere 2.202.80 per 1Ö0 K;G. VISSCHERIJBERICHTEN. 20 Januari 1921. Aangevoerd door botvisschers165 K.G. bot p. K.G. 0.82—0.84. 21 Januari 1921. Aangevoerd door garnalenvisechers160 K.G. gekookte garnalen p. K.G. 0.660.68. 22 Januari 1921. V.m. 8 uur, oiwta binnen. Voetbal. De Competitiewedstrijden. Programma voor Zondag 23 Januari 1924. N. V. B. Westelijke Afdeeling. Eerste klasse. Dordrecht: D.F.C.—H.V.V. Rotterdam: V.Ö.Ö.— V.V.A. Amsterdam: SpartaanHaarlem; Ajax— Sparta. Utreoht: U.V.V.A.F.C. Den Haag: H.B. S.—Blauw Wit. Overgangsklasse. Rotterdam: H.D.VB.Guick; R.F.C.'t GooL Haarlem: R.C.H.D.E.C.: H.F.C.PeijenoonL Wormerveer: W.F.G.—S.V.V. Den Haag: A.D.V.— Stormvogel». Tweede klasse A. Zaanidam: Z.V.V.—E.D.O. Alkmaar: Alomarto VlctrixRapdditus. Amsterdam: AanstelScho ten. Purmereud: Purmesteijn—HoLlandia. Derde klasse A. Velsen: V.S.V.BioemerudoalAmsterdam: N.O.S.'H.S.V. Derde klasse B. Amsterdam: O.D.L.E.V.C.; Neerlandia—Zaan- landia. Enkhuizen: West Frisia,Swift. Koog (l d, Zaan: K.F.C.—Q.S.C. Reserve tweede klasse A. Zaandam: Z.F.C. II—D.E.C. II. Amsterdam: V.V.A. II—W.F.C. II. Eerste klasse B. Koog a. d. Zaan:K. F.C. II—Moorvogelji I. Tweede klasse B. Wormerveer: W.F.C. IV—V.V.W. I; Q.S.C. II— B.S.V. I. Afdeeling Helden AnkerparkAvia II'H.R.C. IV, aanvang 10 uur, scheidsrechter de heer D. Kost. Avia IH.R.C. III, aanvang 10 uur, scheidsrechter im de hoer Geuite. H.R.C.Adelborsten. HJt.C. zal Zondag op haar terrein een vrienS- oohapelijken wedstrijd spelen tegen de Adielbor- steen. Daar het de eerste maal is dat de Helder sche Racers tegen de Adelborsten uitkomen, zijn wij, en velen zeker met ons, wel benieuwd hoe zij het er af zullen brengen, .Wij verwachten trou wens van de Racers, dat zij flink partij zullen geven, opdat we een geanimeerden wedstrijd te zen krijgen. De wedstrijd vangt aan om twee uur. Het programma van de N.V.B., voor de derldlo klasse A, voor de imaand Februari is al» volgt: 6 Februari: HB.V.—D.W.S.; N.O.S.-Steedki Voorwaarts. 13 Februari: V.S.V.Steeds Voorwaarts: D.WA N.O.S. 20 Februari: N.O.S.—Helder; H.S.V.Steeds Voorwaarts. De verwaarloosde jongen In de Overamstelstraat te Amsterdam. De rechtbank te Amsterdam heeft de moeder van den verwaarloosden jongen, tegen wie door het O. M. 2 jaar geëischt had vrijge sproken. De Rechtbank overwoog, dat niet is gebleken, dat beklaagde haar zoon opgesloten heeft ge houden en zoo ongereinigd en onverpleegd hééft gelaten, dat hy niet buiten de woning kon gaan en daardoor van de vryheid beroofd is gehouden. Verder werd overwogen, dat evenmin is gebleken, dat beklaagde haar zoon, tot wiens onderhoud, verzorging en verpleging zy verplicht was, in een hulpeloozen toestand heeft gebracht en gelaten. Vast staat dat ge durende het geheele tydperk de vader physisch en psychisch in staat was de op hem rustende verplichting op zich te nemen, zoodat be- klaagde's handelingen den jongen niet in een hulpeloozen toestand hebben kunnen brengen Een paar dagen geleden werd uit het water van de Prins Hendrikkade te Am sterdam het lijkje opgevischt van een pas geboren kind van het mannelijk geslacht. Over dit feit werd aan alle politiebureaur een telegram gezonden, terwijl een oproep in de bladen verscheen. Het gevolg was, dat een vrouw zicb aanmeldde en verklaarde, dat een ongehuwde vrouw Anna B. geheeten, die verblijf had gehouden in een logement, zich aan het misdrijf had schuldig gemaakt. Zij had,het kind eerst geworgd en vervol gens in het water geworpen. Deze vrouw zou zich thans te Hilversum bevinden tot herstel van gezondheid. Een inspecteur en rechercheur van de Amsterdamsohe politie gingen daar heen en arresteerden de vrouw, die juist aan het wandelen was. Onder po- litiegeleide werd zij naar de hoofdstad over gebracht. Zij heeft bekend het feit te heb ben gepleegd. In verband met de veelvuldig voorkomende klachten betreffende reiniging, verlichting en verwarming der treinen en toestanden der toiletten, is het persineel door de di rectie der Nederlandsohe Spoorwegen opge dragen voorvertrek van een trein op het •beginstation zich te overtuigen of alle rij tuigen in zindelijken staat zjjn, de toiletten rein, de verlichting of verwarming voldoen de zjjn. Te Wormerveer is Woensdag door het par ket van Haarlem een justitioneel onderzoek ingesteld naar de gestie van de coöp. arbei- derswoningbouiwYereeniging „De Arbeid", waarvan reeds 10 weken 41 woningen onaf gewerkt staan, wijl de oontanten op waren en een nieuw regeeringsvoorsohot nog niet was toegestaan. Verschillende bescheiden werden bij den secretaris B. en op het ge meentehuis in beslag genomen. Het personeel van de firma D« Wit, slgaren- fabr. te Veldhoven (N.-Br.) is in zjjn geheel, wegens de malaise in deze nijverheid, ont slagen. Wegens slapte' znllen de jntefabrieken der firma Ter Horst Co. voorloopig één dag per" week worden stilgezet. Donderdagnacht is onder Wjjdenes (N.-H.) een moordaanslag gepleegd op een weduwe. De vermoedelijke dader (een zwager, die bij haar in dienst was) is onder Hem gearres teerd. Gistermorgen zijn twee losse locomotieven in de richting Hoensbroek wegens verkeer den wisselstand hij Nuth (L.) op elkaar ge- loopen. De machinist Peters, uit Heerlen, werd gedood, de andere machinist en de beidde leerlingen werden rwaar gewond.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 7