NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA JACK DE ZANGER VROOM DREESMANN Eerste Blad. No. 5356 ZATERDAG 29 JANUARI 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 -r- Jnterc. Telefoon 50 Post-Glrorekenlng No. 16066. 2 3 4 5 BUITENLAND. De conferentie der geallieerden te Parijs. In de Woensdagmorgen gehouden zitting schatte Doumer de door Duitschland aan de geallieerden verschuldigde schadevergoe ding overeenkomstig de gegevens der oom missie van herstel op 212 miUiard mark in goud plus Interest en amortisatie, waarvan Frankrijk 110 milliard ontvangt. Doumer meent, dat Duitschland gemakkelijk 12 mil liard mark in goud op zijn uitvoer kan be telen. De Engelschen verzochten om precisee ring, daar de gegeven cijfers verschilden v^n de raming der conferentie te Brussel. In Britsche kringen verluidt, dat de En gelschen op bet oogenblik aocoord gaan me; de cijfers van Boulogne, die de Pranschen aanvaardden, echter met eenige aanvullende concessies, als de toekenning van zekere prioriteiten voor Frankrijk en de verminde ring der intergeallieerde schuld. Het rapport, dat Foch Donderdag bij de conferentie indiende, eischt als onontbeer- lijtk de aanvaarding van strafbepalingen voor het geval Duitschland in gebreke blijft, met name de bezetting van nieuw Duitsch gebied en de verlenging der bezetting van het Rijngebied. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph heeft iets onthuld over de vin dingrijke methoden, waarmee de mogendhe den den toestand in Klein-Azië willen „her zien" met inachtneming van den „grond slag" van het tractaat van Sèvres. Het zal, volgens hem, een compromis moeten worden „waarbij de Grieksche troepen uit Klein- Azië worden teruggetrokken en Smyrna, hoewel onder soevereiniteit van den Sultan, een Grieksche economische invloedssfeer zou worden met plaatselijke autonomie, des noods onder bescherming van een interna tionale gendarmerie. Men meent te Rome, dat zulk een regeling zoowel de Turksche eigenliefde als den Griekschen wensch naar demobilisatie zou bevredigen". De oplossing is geniaal, in zooverre zij niets oplost, en geen mensch ter wereld meer zal kunnen uitmaken wat Smyrna dan eigen lijk is. Het zou zonde zijn, indien de inter nationale gendarmerie te Smyrna niet werd opgericht, want niet alleen moet er daar een macht zijn» om te verhinderen, dat Turken en Grieken elkaar doodslaan, maar haar ontbreken zou ook afbreuk doen aan de schilderachtigheid van de verwarring. Onwaarschijnlijk klinkt het bericht niet, want het p:aet geheel in het kader van de wijze, waarop de mogenheden vroeger heete hangijzers in de Oostersche krwestie hebben aangepakt. Zulk een langzame methode van Hellenisati© heeft het voordeel, dat men het (kind niet bij zijn naam hoeft te noemen. Cyprus, Egypte en Bosnië zijin indertijd met dergelijke middelen, die niet aan een radi- fcal© extirpatie doen denken, van Turkije los gemaakt. Wanneer de Turksche nationalis ten er nu ook nog genoegen mee nemen, FEUILLETON. door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 58) Zij keken elkaar aan, en de lucht klaarde op. Er werd niet gesproken; dit was ook ge heel overbodig. Het was Jack genoeg dat Mary hem niet vergusde en het was Mary genoeg dat hij haar niet haatte. Zij waren bij elkaar, en de zon scheen over een groene graszee. Hun geest zweefde omhoog. Moei lijkheden en hartepijn verdwenen als damp in den zonneschijn. Het ontbijt werd een fes tijn vol blijden 'lach, en Davy was in de wolken. „Ik laat me hangen als ik iets van jullie tweeën begrijp, zeide de knaap met een on bewuste nabootsing van de nonchalante ma nier van doen van onzen 'held, wat Mary dee dlaohen. ,,'t Eene oogenblik zijn jullie net twee uilen, zóó weinig als j© zegt» en 't volgende lach- je om niks, net als twee parel duikers." Zij rechtvaardigden zijn woorden door op hieuw te lachen. „O, maar de parelduiker wordt altijd erg miskend, Davy, zei Jack. »3lj ls bij lange na zoo dwaas niet als de menschen denken. Ik geloof dat ik een parel duiker als wapen aanneem." »Wat is een wapen?" wenschte Davy te weten. „0, d«t is iets dtt je op Je schrijfpapier kunnen de Grieksche troepen edndelljk huis toe. De vernlelwoede. De geallieerde commissie heeft het- ver doek van verscheidene Duitsche meteorologi sche instellingen om hun uit de oorlogsvoor- raden afstandmeters voor wetenschappelijke doeleinden af te «taan, geweigerd en de ver nietiging van de kostbare werktuigen gelast ENGELAND. De werkeloosheid. De Daily Herald vermeldt uitlatingen van den Bdrminghamschen fabrikant Vyle, die, zegt zij, het verbazingwekkende voorstel in houden om de kwestie van de werkeloosheid op te lossen door verlenging van de werk tijden. „Een van de grootste fouten die wij begaan hebben," zegt Vyle, die een fabriek van weegwerktuigen heeft en bij tal van andere industrieele ondernemingen belang heeft, „ds dat wij de werktijd tot 47 uur verminderd hebben. Laten wij niet over loonsverlaging spreken, maar terugkeeren tot de werkweek van 50 uur tegen hetzelfde loon." Voorts is hij voorstander van betaling naar prestatie. Langere werktijden en stukwerk zouden, naar zijn meening, de kosten verminderen zonder dat de loonen verlaagd 'behoeven te worden, en den handel weer op gang brengen Hetzelfde blad meldt, dat er -bij de scheeps- slooperfjen een beweging gaande is, om de loonen te verlagen, waartegen de vakver eenigingen zich zullen verzetten. In de loodmijnen van Leadhiills en Wan- löckhead heben de eigenaars een loonsver laging met 25 pd aangekondigd. Daardoor zou, volgens een oorrespondent van de Daily Herald, het loon van de mijnwerkers tot 2.15 sh. di. beneden de armoede-grens dalen. De scheepsbouw. De scheepsbouw aan de Clyde verkeert in een buitengewonen toestand. De scheeps bouwers hebben l1/» millioen ton onder han den, maar de hiooge toosten maken econo misch werken onmogelijk. Sedert het nieuwe jaar zijm opnieuw bestelingen ingetrokken en is het werk telkens opgeschort. De scheepseigenaars in Engeland hebben dit jaar nog geen enkele boot op de Clyde be steld, de Scandinavische orders gaan, naar gemeld wordt, allemaal naar Duitschland en helt reparatiewerk naar Holland en Frankrijk. De scheepsbouwers aan de Clyde hebben verklaard, dat de hooge bouwkosten niet al leen de oorzaak waren van de slapte in den scheepsbouw. Ook de verkoop van 400 Duit sche schepen door de regeering had geholpen om het bedrijf naar den kelder te helpen. De bouwers hebben aan de regeering hun op vatting meegedeeld, dat de 300.000 ton scheepsruimte, die Duitschland nog moet in leveren, in Engeland niet gewenscht zijn. DENEMARKEN. In Februari loopen in verscheidene bedrij ven (metaal-, cement-, olie-, suikerindustrie) de collectieve contracten af. Over de vernieu wing er van zijn onderhandelingen begonnen, die echter op moeilijkheden stuiten, omdat de patroons een loonsverlaging bepleiten op grond van de ingetreden prijsdaling, terwijl de vertegenwoordigers van de werklieden zich daartegen verzetten omdat de' in Aug, van het vorige jaar overeengekomen duurte- bijslagen slechts ten deele tegenmöetkwaimen aan de prijsstijging en eerst werden verleend nadat de buitengewone duurte reeds gerui- men tijd was ingetreden. VEREENIGDE STATEN. Panama en de Ver. Staten. Uit Washington wordt gemeld, dat de zaakgelastigde van Panama aan het departe ment van Staat heeft geprotesteerd tegen de Ingezonden mededeellng. Men raadplege onze annonce van verleden week Zaterdag. WIJ konden hieraan nog veel extra koopjes toevoegen. Men verzulme niet onze Etalages te bezlohtlgen. Vergelijkt prijzen en kwaliteiten. laat drukken," zeide Jack vaag. „En ze gra- veeren 't ook op je ring om brieven mee te zegelen." Davy begreep het niet goed. ,,'t Is 't eigen merk van '<n meneer," zeide Mary. „Z'n totem." „Presies,' zeide Jack, met «en verwonder den blik. „Wat ben je toch knapl" Mary kleurde tot aan haar oogen. Ze pakten in en reden vroolijk verder. Oogenschijnlijk wps Jack weder volkomen de oude, doch hij had de les die hij gekre gen 'had, niet vergeten, en hij keek niet een maal naar Mary, of liet tenminste niet mer ken dat hij het deed. Aan haar blikken, die zij hem nu en dan onopgemerkt toewierp, zou men gezegd hebben, dat het haar speet, dat hij haar zoo gedwee gehoorzaamde. Mary en Davy reden verder met het onbewuste gemak van hen die als het ware voor het zadel geschapen zijn. Mary, 'die nooit een rijkleed gezien had, had voor zichzelf een „divided skirt" weten te maken, zooals zij steeds alles handig voor zichzelve maaktte. Hierbij droeg zij een blauw flanellen hemd uit het magazijn, dat zij ook passend had ge maakt voor haar figuur. Zij droeg een vilten manshoed, maar behalve wanneer het regen de, 'hing hij steeds aan den band van haar zadelpen. Haar dikke, donkere haar was ge vlochten en dicht om haar hoofd gebonden. Aan 'haar zadel droeg zij een licht geweer, dat zij, als het te pas kwam, even handig hanteerde als .Taok zelf. Zoodoende was zij geheel zonder vrouwe- ijke hulpmiddelen. Met die flinke, rechte, jongs gestalte, en dat goedgevormde hoofd en die oogen was zij ook veel mooier er zon der. Al deed hij ook of hij niet naar haar keek, toch wekte rij Jack'a innige bewonde- inbezitneming door de Ver. Staten van Pana- maasch gebied ten belioeve van de verdedi ging van de Kanaal-strook. De zaakgelastig de zeide ook nog, dat die inbezitneming en kel had. mogen plaatsvinden nadat eerst overleg zou hebben plaatsgevonden tussohen de regeeringen van Panama en de Unie. JAPAN. Japan en de ontwapening. De Japansohe minister van bultenlandsche zaken heeft, het woord voerende in het Huls van Afgevaardigden, meegedeeld, dat het voor Japan niet noodig was voor te gaan met voorstellen tot beperkingen der bewapenin gen, daar het huidige vlootpro gram - het mi nimum wias dat vereenigbaar was met de nationale verdediging. Japan zou echter elk voorstel, 't welk over die zaak mocht worden gedaan door een andere mogendheid, "T- weging nemen. Het vraagstuk der hervatting van den handel met Rusland diende nauw lettend te worden onderzocht, want het was duidelijk dat de sowj et-regeering met de her vatting van den handel beoogde propaganda te maken (voor haar beginselen). De minister van oorlog verklaarde, dat het plan om de legersterkte op te voeren van 21 tot 25 divisies was geschorst. DE LOODSDIENST. De Hoefijzer-correspondent van het Hbl. heeft aan boord van een der Loodsbooten eenige dagen den loodedleast voor de Schel de meegemaakt, en in een serie artikelen geeft hij zijn bevindingen weer. Wij ont- leenen daarvan de volgende beschouwing over het loodsenkorps: Wanneer men hoogere ambtenaren en de officieren van land- en zeemacht buiten be schouwing laat als.behoorend tot een ander milieu, dan mogen wij vragen: Waar vindt men, in heelen of halven Staatsdienst, tegen woordig nog een ander corps dat niet „kan kert", niet „demonstreert", geen „acties" voert, niet staakt en niet de personeelbe- langen vóór laat gaan boven die van den dienst? Of men nu de post neemt of de telegrafie, de spoorwegen of de belastingen, de onderofficieren en miliciens van 't leger of het mindere personeel op de vloot, 't ver diept zich alles meer en meer in die eene gedachte: „lotsverbetering". De dienst wordt bijzaak... en ondervindt daarvan de gevol gen. De jaarlijksche begrootjngsdebatten in de Tweede Kamer geven van die geestelijke verwording telkens weer een afspiegeling. Maar waar wij de hoofden van onze Vïis- singsche loodsen vol van hebben gevonden, dat was niet vflm personeelquaesties, doch van den dienst. Van de concurrentie met de Belgen, waarbij ze geen cent voordeel heb ben, en van het nationale belang en de eer van 't land die daarmee zijn gemoeid. O zeker, we hebben wel eens een enkel gesprek gehoord en zijn wel eens aangespro ken over personeelbelangen. En we vragen ons bijvoorbeeld af: Waarom kan er geen overgangsbepaling gemaakt worden voor de enkele schippers met veel dienstjaren ten ring, dezelfde bewondering die hij voelde bij het zien van verre euvelen bij avond, of een meer, omzoomd door loover, of iets dat vol komen schoon en onbedorven is, ontvangen uit de hand der natuur. De slanke Davy vertoonde niets van de netheid zijner zuster. Davy bezat wel „Zon- dagsche kleeren" maar hij verfoeide ze, en was slechts volkomen gelukkig in zijn have- loozen broek, een hemd zonder knoopen, en zijn zwart geworden mocassins. Blijkbaar was Davy ongvoelig voor koude, en het was hem volmaakt hetzelfde of hij nat of droog was. Om tien uur reden ze voorbij het dichit- gespijkerde voorraad-magazijn van Fort Geikie. Twee uur later hielden zij stil aan den rand van den oever aan de doorwaad bare plaats. Dit waS de plaats waar zij zoo ongelukkig van elkaar waren gegaan. Doch niemand roerde dit nu aam Terwijl Jack zijn oogen over de vallei liet gaan, wees hij naar een aantel donkere voorwerpen in de weide gronden langs de rivier naar het westen. „De paaiden," zeide Davy. Een van die kledhe dingetjes steigerde, en liep verder op een hun bekende wijze. „En ze hebben weer een blok aan de poo ien," zeide Jack met een lach. „Naturlijk hebben ze ze teruggedreven zoo gauw je weg was," zeide Mary. „Ze wil den natuurlijk liever niet gesnapt worden met paarden van de compagnie in hun kamp." Na den heuvel te zijn afgereden, hielden zij hun mldagrust op de plaats van het Trangmar-kampJack opende de bergplaats om hun voedselvoorraad aan Je vullen,/ en wat hij verder noodig had, zooals zijn ge liefde leeren beenbekleedsels, zijn tent en zijn muskietennet. einde hen nog een paar jaren in de gele genheid te stellen, het volle pensioen te halen?... Waarom mogen de dienstjaren, die een machinist heeft moeten doorbrengen aan boord van een lichtschip, niet meetellen voor de periodieke verhoogingen?... Waarom is er aan boord van de oude stoomkotters niet evenveel machinepersoneel als aan dat van de nieuwe boot, zoodat het werk behoorlijk kan worden afgelost en de menschen niet een ongehoorde dienstweek van 82 uren heb ben te maken?... Waarom krijgt het lagere loodspersoneel van den zeedienst niet het uitsluitende recht of minstens den voorrang vóór particulieren, om geplaatst te worden als binnenloodsen op de Schelde? Maar dergelijke vragen, die ons overigens zeer gerechtvaardigd leken als wij ze hoor den toelichten, waren niet wat den geest aan boord beheerscht. Dèt was, behalve gesprek ken over de loodservaringen, die toonden dat men hier nog te doen had met menschen die pleizier hebben in hun beroep en in wie de oude Hollandsche zeemansgeest nog leeft, de nationale quaestie. Er is ook onder onze Vlissingsche loodsen ontevredenheid, groote ontevredenheid. Doch die wordt niet be heerscht door eigenbelang, maar door het landsbelang. Deze menschen, die sedert ver scheiden jaren vast salaris hebben en voor wie het dan geenerlei financieel verschil maakt of z*e veel of weinig schepen belood- sen, zijn bitter gestemd omdat ze het men beseffe dit* psychische mirakel in onzen tijd van „lotsverbetering" en geroep om minder werk te makkelijk hebben naar hun zin- Ze kunnen aangenaam en veilig bij hun spel letjes of hun huisvlijt blijven zitten in een goed verwarmde en verlichte ruimte, ze kun nen slapen haast net zooveel en werken haast net zoo weinig als ze willen, maar hun hin dert juist dit lang verblijven in zoo'n para dijs voor Bolsjewieken; in plaats van „de kantjes er af" te willen loopen, wenschen zjj juist méér werk, minder vrijen tijd, min der veiligheid I Voor den rechtgeaard communist, en al licht wel voor de meeste „bewuste" arbei ders moeten zulke menschen halve gekken zjjn. Maar door de Nederlandsche burgerij be hoort zulk een corps, dat niet eeuwig zeurt om meer loon en minder werk en welks ge dachten niet draaien om eigenbelang maar om 't belang van den dienst en om dat van het land, geëerd ën gewaardeerd te worden als het, in onzen Staatsdienst nog maar kleine -overschot der nakomelingschap van Jan Compagnie. En zulk een corps behoort behoorde, helaas in alle opzichten geoutilleerd te worden met het beste materiaal dat er te krijgen is. Maar aan dit laatste ontbreekt nog veel, héél veel. En daarom schreven wjj in ons eerste ar tikel dat Nederland in zijn loodsdienst een corps heeft wij maakten nu alleen kennis met de Vlissingsche loodsen maar de geest zal wel overal eender zijn waarvan het veel te weindig weet. En dat het, dientenge volge, lang niet genoeg waardeert. „Die heb je niet noodig," zeide Davy. „Kom bij mij slapen." „Voor Garrod," zeide Jack. „Wij kunnen den armen drommel toch niet door muskie ten laten opeten." Davy kreeg de banjo in het oog. „Neem die ook mee," smeekte hij. Jack schudde het hoofd. „D'r is geen tijd voor jengelen op een banjo op dezen tooht," zeide hij. Davy hield echter aan. „Ik zal er zelf wel voor zorgen," zeide 'hij. Jack weifelde. Zijn vingers jeukten naar zijn instrument. „Vindt je dat we 'm -mee moeten nemen?" vroeg hij aan Mary. Mary was slechts mensch. „Waarom niet?" zeide zij. Men kan niet altijd voor z^Jn zorgen bezig zijn. De banjo werd te voorschijn gehaald, en terwijl Mary, zonder haar oogen te laten zien zidht met 't mengen van 't deeg voor een koek hezig hield, en Davy, met zijn mond open, verrukt toeluisterde, haalde Jack diep adem, en zang „Pretty Polly Oliver" voor hen. „Fijn," zeide Davy, met een zucht van ge noegen. Mary zeide niets. „Vindt je 't aardig?" vroeg Jack, zoo langs zijn neus. „Ja, 't is erg aardig zedde zij. „Zou Jij J® fcl® ©en jongen trommelslager verkleeden en Je vrijer in den oorlog volgen, net als Polly deed?" vroeg Jack. „Neen," zeide zij dadelijk. „Waarom niet?" vroeg hö teleurgesteld. „Ik vindt haar niet veel zaaks," zeide Mary minachtend. „Ze kon niet ongetrouwd leven, zei ze. En toen ze op 't slagveld was, liep ze all©§p maar in den weg, uoodat hij de GEMENGD NIEUWS. Boven water. Den derden Januari j.L droeg een firma aan de Prins Hendrikkade haar omstreeks dertigjarigen kantoorbediende op een kwi tantie, groot vierduizend gulden, te innen. De jonge man ging op step, doch vergat te rug te keeren. Bij informatie bleek het geld betaald te zijn. De firma deed van het gebeurde aangifte en de politie trachtte den vobrtvludhtigen be diende op te sporen, hetgeen niet mocht ge lukken. Gisteravond is de jonge man zich echter aan het bureau Meyerplein komen mel den. Van de vier duizend gulden bleken nog... vier en een halve oenit in zijn bezit te zijn. Zestig Jaar dievegge. Te Londen stond gisteren een 81-jarige winkeldievegge terecht, die zestig jaar ge leden voor het eerst veroordeeld was en se dert bij elkaar vier en veertig jaar in de ge vangenis had doorgebracht. De president der rechtbank noemde dit geval een schande voor de crimineele jurisprudentie en gaf zijn voor nemen te kennen, zich met het departement van binnenlandsche zaken (waaronder geval len als deze ressorteeren) te zullen in ver binding stellen alvorens vonnis te wijzen. Hij noemde het stelsel „absoluut verdefelijk" en zeide, dat wanneer men een jong meisje voor haar eerste misdrijf achttien maanden ge vangenisstraf oplegde, het gevolg altijd het zelfde was. Gelukkig dat men er tegenwoor dig anders over dacht en dergelijke vrou wen hielp weder in de maatschappij terug te keeren. Een automatische „aanspoorder". Een automatische stentefooneen soort gramofoon met geweldige stem, zooals de „Daily Mail" hem noemt en die in werking wordt gebracht door saamgeperste lucht, is in werking gesteld in het ondergrond-station Oxford Circus te Londen en dient om de pas sagiers, die van de „wandelende trappen", die naar en van de perrons leiden, aan te sporen, daarop niet te blijven stiisaan. De passagiers worden plotseling opgeschrikt door het gebrul van: ..Niet stilstaan, als 't u belieft!" Dan weer: „Laat anderen links voorbij gaan!" Weer later, verontwaardigd door het instrument: „Als ge dan perse wilt stilstaan, sta dan rechts!" of: „Er zijn menschen, die haast hebbenSta hen niet in den weg!" Ingezonden mededeellng. NIER- EN BLAASSTEENEN. Van de vele kwade gevolgen van over- tolli gurinezuur en nierzwakte is steenvor ming in de nieren of blaas wel het meest te duchten. Maar Fosteris Rugpijn Nieren Pillen hebben in zulke gevallen menig succes bereikt en tal van gevaarlijke operatiën voor komen. Spoedige behandeling is het best, en de eerste verschijnselen moet men kennen. Een pijnlijk gevoel in den rug, waarbij men be hoefte aan steun heeft ter hoogte van de nie ren, en vooral het voorkomen van op een steenstof gelijkend bezinksel en gruis in de urine, terwijl de loozing ook met een bran dend gevoel en pijn gepaard gaat, doet den ken aan de mogelijkheid van steenvorming. Steenen vormen zich vaak, als het urine zuur aan afvoer door de nieren ontsnapt, zich laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een harde, cement- achtige massa vormt, die voortdurend groo- ter wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen van nierzwakte als rugpijn, urinekwalen, hoofd pijn, duizeligheid, pijn in de gewrichten en lendenen in den wind, maar bekamp het kwaad onmiddellijk door een geregelde en matige leefwijze, en met behulp van Posteris Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel heeft een scheidende werking op steenvor ming en menigmaal kwam het voor, dat de steen loskwam, verkruimde en in fijne, zand achtige deeltjes werd afgevoerd. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Hel der verkrijgbaar bi) A. ten Klooster, Keizer straat 93, h f 1.75 per doos. moeite moest nemen haar te ontzetten; maar natuurlijk is 't ©en erg aardig liedje. „Je bent niet erg romantisch aangelegd," gromde Jack. Mary glimlachte In zich xelve en werkte voort aan haar koek. Een heelen tijd later, toen hij de heele Pollly alweer vergeten was, zeide zij: „Ik vind dat romans voor menschen zijn die zelf niet veel gevoel hebben." Terwijl hij Davy en Mary achterliet om te pakken, maakte Jaok na het eten een wij den kring over de rivierwelden, om de paar den bij elkaar te drijven, en verder het ter rein te verkennen. Mary en Davy zouden hem later volgen. Hij bevond dat er nog twee paarden ontbraken; de anderen waren in goede conditie. Na het pad te zijn opge reden, steeg hij af bij een riviertje om te zien wat hij uit de sporen kon opmaken. Hij zag dat de paarden twee dagen te voren waren teruggedreven, en dat er geen van hen een blok aan de pooten had toen zij de rivier werden overgedreven. Op dit oogenblik hoorde Jack plotseling iet getrappel van twee naderende paarden op het pad dat van de vallei naar hen toe leidde. Na snel te zijn opgestegen, hield hij zijn paard stil onder de boschjes naast het oad. De onbekenden kwamen een kromming in het pad om; alle paarden hinnikten en Jack stand tegenover Jean Paul Asootta. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldérsche Ct. per 3 mud. 1.50, franco p. post 1.70. Buitenl. 2.50 Zondagsblad 3 O.öJ'/i, 0.65. 1.05 Modeblad „3 „0.95, i.05. „1.30 Losse nummers der Courant 4 ct. ADVERTENTIEN 20 ct. p. regel (gal jard). Ingez. meded. (kolombr. als redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 14 reg. 50ct.; elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adres: Bur. v. d. bi. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Berw.-ex. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. m. 10% papierduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Wintertijd.) Maan Zon Hoogwater Jan. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 80 m. 0.15 m. 10.25 7.48 4.40 0.30 1.— Maand. 81 1.23 10.56 7.47 4.42 1.20 1.50 Febr. Dinsdag lm. 2.26m. 11.31 7.454.44 210 2.45 3.24 a. 0.11 7.45 4.44 3.20 4.5 4.16 0.58 7.42 4.48 4.55 5.35 5.2 1.50 7.40 4.50 6.10 6.30 5.42 2.47 7.38 4.53 7.T 7.20 Woensd. Dond.d. Vrijdag Zaterd.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1