JACK DE ZANGER NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. No. 5357 DINSDAG 1 FEBRUARI 1921 49e JAARGANG BUITENLAND. De conferentie te Partje. DUITSCHLAND. Onveilig Duitschland. ENGELAND. FEUILLETON. Shackleton. Zonderlinge uitvindingen. „Precies," zeide Jaok. „De jongen en hot BUSLAND. Te Klef. Uit Lemberg wordt gemeld: Een Russisch voorjaarsoffensief? Gevallen grootheid. SPANJE. TURKIJE. VEREENIGDE STATEN. De handelsvloot PERZIK. LUCHTVAART. Vliegongeluk bQ Arnhem. Ingezonden mededeeling. INFLUENZA EN DE GEVOLGEN. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Ct. per 3 mud, 1.50, franco p. post 1.70. Buitenl. 2.50 Zondagsblad 8 9-S71/», „0.65. „1.05 8 Modeblad 3 0.95, 1,05. Losse nummers der Courant 4 ct. 1.30 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel(galiard). Ingez. meded. (kolombr. als redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 14 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-ex. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. m. 10% papierduurtetoesl. De schadevergoeding. De overeenstemming tusschen de gealli eerden is nu een feit. Briand's ontwerp is daartoe met wijzigingen aangenomen. Duitschland moet 2 jaar lang 2 milliard, daarna 3 jaar 4 milliard en 3 jaar 5 milliard en eindelijk 31 jaar 6 milliard, dat is bij el kaar 226 milliard, storten, met een uitvoer- belasting van 12 procent. Men veVwaoht verder veel van de Duitsche uitvoer-belasting. In de eerste 11 maanden van 1919 bedroeg de Duitsche uitvoer naar de Vereenigde Staten 6, in de eerste elf maanden van 1920 82 millioen dollars. De ontwapening. Tevens nam de Raad de rapporten der militaire, maritieme en luohtvaartkundige deskundigen aan. De daarin neergelegde be schikkingen zullen tegelijk met de regeling der schadeloosstelling van Duitschland wor den gebracht. Naar men weet, bepaalt het rapport der intergeallieerde commissie te Versailles, be treffende de ontwapening, een zeker uitstel voor elk der tot dusver niet uitgevoerde maatregelen. De langste termijn van uitstel loopt tot 1 Juli. Tevens keurde de Raad een zeker aantal maatregelen goed, welke zullen worden ge nomen, indien Duitschland de ontwapenings bepalingen niet zal naleven: In de eerste plaats een opschorting der ontruiming door de geallieerde troepen van 't Rijngebied; in de tweede plaats de bezetting van nieuwe Duitsche gebieden; de toepassing van dou ane-maatregelen in het Rijngebied. Curzon stelde voor, dat de geallieerden zich zouden verzetten tegen Duitschlands toela ting tot den Volkenbond. Donderdagavond overviel een rooversben- de van tien man de kantoren van de mijn Marie II bij Senflisberg-Laurit, die behoort aan het Anhallsche mijn-syndicaat. Zij boei de het daar aanwezige kantoorpersoneel, en dwong het, onder bedreiging met den dood, om hun de woonplaats van den kassier te zeggen. Daarna drong de bende de woning van den kassier binnen, overweldigde hem, ontroofde hem den sleutel van de kas en stal uit dé brandkast 216.000 mark. Zij ontkwamen zonder dat zij herkend waren. Niettegenstaande het hevige lawaai en het hulpgeroep, durfde niemand tegen de roo- vers op te treden. Slapte. De directie van Fanis Hodbarrow-ijzermij- nen te Millow (graafschap Cumberland), een van de grootste ondernemingen der wereld, heeft heden haar bedrijf voor oribepaalden tijd stop gezet. Tweeduizend arbeiders zijn hierdoor werkloos geworden. De misdaad ln Amerika en Engeland. De correspondent van de „Daily News" te New-York geeft een overzicht van de ge vallen van. misdaad in de Ver. Staten en in Engeland en hij begint diaartoe met een me- dedeeling^ van een defectieve uit het Zuiden, die een eigenaardig licht werpt op de Ame- rökaansahe mentaliteit waar het kleurlingen betreft: „Als een neger een blanke doodt", zei de speurder, „ia dat moord. Als een blan ke een neger doodt, ia dat te verontschul- door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 64) HOOFDSTUK XVL De tepees der sapls. De halfbloed verried geen verbazing, en Jack bedacht, dat deze de rook van hun vuur wellicht aan den anderen kant der val- léi moest opgemerkt hebben. Hij bereed een van de vermliiste paarden, en het jkndere volgde met een lichte bepakking. Hij glim lachte aanminnig, en, na zijn paard dicht bij dat van Jack te hebben gebracht, stak hjj dezen de band toe. „Ik ben blij dat je gekomen bent," zeide hij. „Ik heb hulp noodig." Jack negeerde de hand. „We zijn geen vrienden, Jean Paul," zeide hij grimmig „en daarom zullen we maar niet doen alsof we 't wel zijn." Jean Paul haalde de schouders op als iemand die wel gekwetst doch vergevens gezind is. „Je zult rekenschap van je doen en laten moeten geven," ging Jack voort. jènn Paul's donkere oogen echoten een oogenblik vuur. „Aan jou?" vroeg hij. „Ja aan mij," zeide Jaok bedaard, en de blauwe oogen dwongen de zwarte zich neer tt slaan. digen doodslag. En als een neger een ande ren neger dood, beteekent dat één neger minder." In verband met deze uiting, behoeft het daaa ook niet te verwonderen dat er in het afgeloopen jaar meer dan 50 lynchpartijen zijn voorgekomen. Doch ook een verdere vergelijking der cijfers, valt wel heel erg in het nadeed van Amerika uit. Neem b.v. het aantal moorden die gepleegd zijn in de jaren van 1914 tot '18, hetgeen voor Londen (met zijn 7.250.000 inwoners) 88 bedroeg en voor Chicago (met „slechts" 2. 500.000 inwoners) 455. Voor moord en doodslag samen waren de cijfers: Londen 198, New-York 1121, Chi cago 1144 en voor heel Engeland 876. Wat inbraken betreft, winnen Chicago en New-York het van Engeland en Wales. In 1015 kwamen in New-York City 838 geval len van roof voor, tegen 20 in Londen en 102 in Engeland, Schotland en Wales teza men. Verder werden in 1919 In Londen 290 auto's gestolen, 5527 in New-York en 4316 in Chicago. Sir Ernest Shackleton heeft, volgens Sjoe fortstidingen een bijzonder schip gekocht voor een op 4 Juni te beginnen expeditie in het gebied ten N. van Canada. Het schip dat 204 ton meet, is van hout, en voorzien van een motor van 183 P.K. De Staatscommissie inzake belooningen aan uitvinders maakte iin haar verslag mel ding van verschillende vreemde uitvindin gen, die aan haar werden voorgelegd, waar van het ergste was dat de geestelijke vaders ervan vast overtuigd waren van de wonder baarlijke uitwerking hunner bedenksels. Een oud-ambtenaar van het bureau voor oorlogs-uitvindingen van het ministerie van munitie heeft aan een vertegenwoordiger van de „Morning Post" van eenige dier merkwaardige uitvindingen verteld. Zoo was er een man, die iets had uitge vonden, waarmee hij, naar hij beweerde de wolken kon laten bevriezen, waarop dan ka nonnen konden worden opgesteld om op Zep pelins en vliegtuigen te schieten. HJj werd zachtkens uit het bureau verwij derd. Dezelfde man wilde zware kanonnen ophangen aan ballons oaptifs. Een ander wilde warmtegolven op vliegtui gen richten en ze aldus vernietigen, subsi- dair door electrische golven de magneten dier vliegtuigen verlammen. Veel aandacht werd besteed aan zoeklich ten. Een van de denkbeelden was, om afweer geschut te verbinden met zoeklichten, welk geschut dan langs de stralen der zoeklichten moest schieten. Men vergat evenwel de klei nigheid, dat een granaat en een lichtstraal niet dezelfde baan hebben. Andere uitvindingen waren een buis heele- maal naar Duitschland en getemde aalschol vers, die uitgezonden moesten worden om de kalk uit de schoorsteenen van Krupp weg te pikken I FRANKRIJK. Onschuldig gevonnlsden. Tot de verschrikkelijkste dingen uit den oorlog behooren mede de gerechtelijke dwa lingen van de op het front onmiddellijk be raadslagende en vonnis vellende oorlogs krijgsraden, wier beslissingen dan ook on middellijk werden uitgevoerd. Zoo zijn er vele soldaten door hun eigen troepen on schuldig gefusilleerd. Het Fransohe hof van cassatie heeft sedert den wapenstilstand reeds eenige van die vonnissen vernietigd en aan de ongelukkige slachtoffers na hun dood althans een eerherstel gegeven. Eenige dagen geleden heeft diat hof weder een van die tragische gevallen te behandelen gehad, de ter dood veroordeeling, onmiddel lijk gevolgd door ten uitvoerlegging van het vonnis, van een Fransoh korporaal en vijf soldaten, die eind 1914 bij vergissing veroor- Jean Paul vond het beter'Jack niet te tarten, doch de verongelijkte te spelen. „Je denkt aldoor het slechtste van mij," zeide hij verachtelijk. „Ik werk voor je. Ik heb de paarden teruggehaald." Jack lachte hem in zijn gezicht uit. „Je hebt nu niet met Sir Bryson te doen. Je weet evengoed als ik, dat de Indianen geen paarden van de Compagnie stelen, 't Is mo gelijk ze over te 'halen, ze weg te drijven, maar ze zouden ze maar al te graag terug drijven als ze dachten dat 't voorbij was. De paarden kunnen me niets schelen. Maar waar is Garrod?" Jean Paul haalde weder de schouders op. „Dat weet ik niet," zeide hij. „Ik kan hem niet vinden." „Dat is 'n leugen," zeide Jaok. „Jij kunt hier in do «treek alles vinden wat je maar wilt." „Misschien zou je me kunnen vertellen hoe?" antwoordde de halfbloed met een kwa lijk verborgen spotlach. „We zullen hem wel vinden met of zonder ou," zeide Jack. De paarden begonnen weder te hinneken, en even later hoorden zij Jack's kleine expe ditie het pad afkomen. Jean Paul schrok. Blijkbaar had hij tot nu toe gedacht dat Jack alleen was. „Wie heb je bij je?" vroeg bij scherp. Jack negeerde deze vraag. Jean Paul hield de kromming in het pad met lynxoogen in het oog. Toen Mary en Davy in het zicht kwamen, kon hij zijn spijt een oogenblik niet ver berger. Dadelijk nam hij het gewone Roodhuiden-masker weder aan, doch Jack had onder de oppervlakte gekeken. „Een jongen en een meisje!" spotte Jean Paul. deeld waren wegens het verlaten van hun post in heit aangezicht van den vijand, maar die volkomen onschuldig geweest waren. De vonnissen zijn vernietigd. Alle zes mannen waren getrouwd. De re geering zal aan hun weduwen een pensioen van 2000 frank per jaar uitkeeren en even eens aan de kinderen een uitkeering doen tot hun meerderjarigheid. Bij de jongste verkiezingen voor de sowjets te Kef is geen enkele communist gekozen. De verkiezingscommissaris verklaarde daar op de verkiezingen ongeldig en liet op groote schaal werklieden gevangen zetten, vooral uiit de kringen der vakbeweging, o.a. Steelski, den voorzitter van den bestuurdersbond. Men meldt voorts uit Kief, dat Drelling die bij de revolutie tot burgemeester der stat was gekozen, doch thans met andere mensje- wiM in een oonCenratiekamp was opgesloten i® overleden. De Evening Standard meldt, dat de bolsje- wiki 30 millioen zandzakken besteld hebben uit het overschot van de Britsche legervoor- raden en dat eókele Britsche uitvoerhan delaars oortogsbenoodigdheden op groote schaal aan Rusland leveren. Men acht dit een onheilspellend voorteeken, dat Rusland nieuwe aanvalsplannen voorbereidt. Het beet, dat ter betaling Russisch goud wordt gebe zigd, dat betaald wordt door bemiddeling van een bank te Stokholm. Een niet nader ge noemd vertegenwoordiger der b^^wikl zeide, dat deze zich niet bezorgd maken over den uitvoer van Russisch goud, daar Rus land nog over tienduizenden kilo's platina beschikt. De oorrespondent.van de Westminster Ga- zette te Genève maakt in zijn blad melding van het overlijden van prins Loebanof, oud Russisch Senator, die met de bolsjewisti sche omwenteling naar Zwitserland gevlucht was. De prins woonde, wegenis gebrek aan geld, in een ongezellige dorpsherberg in de buurt van Genève en trachtte aan den kost te komen door huis uan huis te leuren en inteekenaren voor een nieuw tijdschrift te winnen. Een beroerte maakte een eind aan zijn el lendig bestaan. De Duitsche concurrentie. De Temps verneemt uit Madrid: De Spaan- sche spoorwegmaatschappijen hebben in Duitschland 119 locomotieven besteld. De Duitsche aanbiedingen waren gunstiger dan de Amerikaansche, Engelsche en Belgische. Frankrijk had maar een heel klein aantal aangeboden. De Duitsehers zullen de loco motieven in 8 maanden leveren en de maat schappijen betalen niets zoolang elke loco motief niet 6 maanden lang beproefd is. Het resultaat dezer aanbesteding zoo meejit het blad bij dit bericht te moeten op merken heeft in Engelsche, Fransche, Amerikaansche en Belgische kringen ont steltenis gewekt, omdat Duitschland bezwa ren maakt nopens levering locomotieven vol gens het vredesverdrag. Men gelooft, dat het betrokken materiaal aan het toezicht der ge allieerde commissie is ontsnapt. Volgens een exohangetelegram uit Kon- stantinopel aan de Engelsche bladen, heeft Moestafa Kemal een proclamatie gezonden aan alle overheden in Anatolië met de mee- deeling wat de oorlogsdoeleinden zijn der Kemalisten, ni.: meisje spreken de Indianentaal even goed als jij. Ze zullen mij tot tolk dienen." Toen Davy en Mary zich bij hen voegden, begroette Jean Paul hen beleefd, en gaf hun de hand, volgens de heerschende gewoonte. Mary's gelaat was even aanminnig en' be leefd als dat van Jean Paul. Jack fronste de wenkbrauen toen bij de halfbloed de hand zag reiken, dodh hij zeide niets. „Wat zullen we nu doen?" vroeg Jean Paul hun drieën. Op deze wijze maakte bij zich tot lid van het gezelschap. „Waar is het Sepi-kamp?" yroeg Jack. De halfbloed wees naar het westen. „Eén dag," zeide hij, „dertig mijlen." „Wij slapen daar van nacht," zeide Jack. Jean Paul haalde de schouders op. „Mijn jaarden zijn moe." „Neem dan andere," zeide Jack. „We zul- en op je wachten." Jean Paul reed de paarden achterna, en Jaok en Davy reden naar de loods terug om de tent van den halfbloed te halen. „Zou 't niet beter zijn als we hem nieit ieten men dat we hem verdenken?" opperde Mary. „Hij zal ons zeker weer ontglippen, als ik ïem niet in de gaten houd," zeide Jack. Zij schudde 'beslist het hoofd. „Nu niet. Hij zal ons nooit met de Sapis laten praten zon der dat hij er bij is." Jack fronste de wenkbrauwen. „Ik kan de vent niet meer zien! En ik kan er geen ge heim van maken!" „Het zou toch het beste zijn," zeide zij zfloivt' „Je hebt altijd gelijk," gromde hij. „Ik zal 't probeeren." Jean Paul kwam terug, en zij gingen ver der. Hun pakdieren waren «1 echte licht be- Het handhaven van Konstantinopel als de onafhankelijke hoofdstad van Turkije, met alleen de Bosporus vrij. Het handhaven van de Turksche soeve reiniteit over Smyrna en Thracië. Het verzekeren van de volledige finan- cieele en militaire onafhankelijkheid van Turkije. Schwab, de staalmagmaat, die ook president is van de Oommissie voor de spoedvervaar- diging van schepen, heeft zich uitgelaten over de onverkwikkelijke toestanden op scheepvaartgebied, die thans in de Unie be staan. Er zjjn n.L zoowat 500 koopvaardij' schepen van de regeeringsvloot opgelegd. Een paar tientallen schepen, die onder de Shipping Board met verlies voeren, worden thans geëxploiteerd door particuliere firma'a Volgens Schwab moet men „geen goed gek maar kwaad geld gooien, doch dient men zich te schikken naar de onvermijdelijke economische krachten". Daarmee bedoel Schwab, dat de Amerikanen hun verlies moe ten nemen en zich tot eiken prijs moeten ontdoen van de schepen. Het verlies moet dan maar worden beschouwd als een oorlogs uitgaaf. De regeering moet zich zoo snel mogelijk uit de scheepvaartexploitatie terug trekken: een werkelijk levensvatbare Ame rikaansche koopvaardij dient een particu liere koopvaardij te zijn. Of zooals de New-York Times den staat van zaken niet onaardig typeert:' „Wij zitten tot onze knieën in het drijf zand; de auaestie is nu maar of wij er tot onzen nek in zullen zakken, dan wel of zij onze beenen zullen redden door onze voeten los te maken uit onze schoenen.'' Eet verdrag met Moskou. De correspondent te Moskou van de Daily Herald, het Engelsche arbeidersblad, dat de communisten genegen is, heeft een onder- boud over het verdrag tusschen sowjet-Rus- land en Perzië gehad met Karakhan, die het een eenig stuk noemde in de annalen der diplomatie, zooals de sowjetregeering eenig is in de geschiedenis der regeeringen. Het verdrag verklaart allevroegere Russisoh- Perzische verdrag envoor niet en schrapt alle rechten en concessies, welke uit die ver dragen voortvloeiden, zoowel als de En- gelsch-Russische overeenkomst van 1907, die Perzië in invloedssferen verdeelde. De stre ken, welke Rusland vroeger aan Perzië heeft ontnomen, worden teruggegeven, de Perzi sche schuld aan Rusland (met een jaarlijk' sche rente van verscheidene miljoenen pon den sterling) wordt geheel geschonken. De banken, door de oude Russische regeering gesticht en die een groot deel van het Per eiscbe zakenleven, beheerschen, worden aan Perzië geschonken, evenals de spoorwegen, Alle concessies worden geschrapt. Perzië krijgt weer het recht om zijn vlag te voeren op de Kaspische zee. De vernederende capi tulaties worden afgeschaft. De schade, die aan Enzeli toegebracht is bij den aanval op de schepen van Denikin wordt vergoed. Het eenige wat hier van Rusland tegen over staat is een vriendschappelijk verkeer tusschen beide landen, herstel der handels betrekkingen en vrijen doorvoer, waarbij dan kdm-t, dat Rusland, als een vijandige mogend heid Perzië mocht willen gebruiken als ver zamelplaats tegen Rusland en Perzië te zwak is om zich tegen die schending van zijn soevereiniteit te verzetten, het recht zal hebben verdedigingsmaatregelen te treffen öp Perzisch gebied. De Azerbeidsjansche troepen te Resjt en Enzeli zullen worden teruggetrokken, zoodra er geen gevaar meer bestaat voor een En- gelschen aanval op Bakoe. De sowjetregee ring van Azerbeidsjan is bereid om met de Engelsche regeering te onderhandelen over laden, en dien heelen middag reden zij vlug door zonder veel te zeggen. Twaalf mijlen van het Trangmarkamp kwamen zij aan de plaats van het verlaten Sapi-kamp. Op dit unt sloeg het pad van Fort Erskine, na de Ipirit-Rivier verlaten te hebben, naar het noordwesten, en liep omhoog naast een klei ne zijrivier, de Darwin-rivler Deze rivier stroomde door een vlakke, lichtelijk glooien de vallei, die voor het grootste gedeelte met zwaar geboomte begroeid was, en ingesloten werd door de bergen die 'bijna tot aan den top bebosoht waren. Het was een sombere weg, want zij konden door de boomen slechts weinig zien. Nu en dan, op een gunstig punt, kregen zij een kolossalen, /mooien Mount Darwin te zien, die het 'bovengedeelte der vallei versperde. Zij (hielden eenmaal halt om te eten en de paarden wat te laten uitblazen. Toen zij we der verder reden, vroeg Mary Jean Paul tel kens hoe ver het nog was. Eindelijk zedde hij: „Twee mijlen." Zij reden een beetje verder, en kwamen aan een beek. „Laten we hier kampeeren," zeide Mary plotseling. „Ik ben moe!" Jaok keek haar verbaasd aan. Mary moe. „Het is geen mijl meer," begon hij. „We hebben tijd genoeg om er heen te rijden en dit zaakje vóór het donker op te knappen. Hij zweeg 'bij den blik dien Mary hem toe wierp. Hij was snel op weg ideeën over te nemen die uit dien hoek kwamen. „Ja, als Je moe bent," zeide hij haastig. Toen hij haar even later alleen toon krij gen, zeide hij: „Wat hadt Je daar mee voor?" „Laat hij niet zien dat we samen praten," zeide zij haastig, ,,'t Had niet veel te betee- kenen, alleen geloof Ik dat hij vannacht zal wegsluipen naar de tepeea om hun te zeggen een onmiddellijke wederzijdscbe ontruiming van Perzisch gebied. Naar men weet, is onlang gemeld, dat dit verdrag is gesloten tusschen Mas je var el Mameluk; den. Perzischen gezant te Moskou en de sowjetregeering, maar door de Perzi sche regeering nog niet is bekraohtigd. Rothstein, die deel .heeft uitgemaakt van de Russische handelsafvaardiging in Engeland, gaat echter dezer dagen als gevolmachtigde der sowjetregeering naar Teheran om toe zicht te houden op de uitvoering van het verdrag, dat volgens den man van de Daily Herald door de openbare meening in Perzië krachtig wordt gesteund. Een ernstig gewonde. Zaterdagnacht heeft, naar de „N. Arnh. Ort." meldt, nabij Arnhem een ernstig vlieg ongeluk plaats gehad. Een toestel van de onderneming Zablabnich, Berlijn, (luchtlijn AmsterdamMunster e.v.), dat acht passa giers vervoerde, geraakte ter hoogte van Ze venaar verdwaald in een hevigen sneeuw storm, die oriënteering onmogelijk maakte. De bestuurder beproefde een noodlanding, doch verloor op 20 Meter van den grond de controle over zijn machine. Het toestel stortte omlaag en werd geheel vernield. De monteur werd ernstig gekwetst, de passagiers kwamen met den sohrik vrij. De bestuurder, die'zeer vermoeid en uitge put was, kreeg de stuurstang tegen de borst. Eenige boeren uit den omtrek verleenden de noodige hulp en zorgden voor onderdak. De passagiers konden Zondagmorgen de reis naar Duitschland per trein voortzetten. Ooed afgeloopen. Bij Guildford moest een militair vliegtuig een noodlanding doen, waarbij het neerkwam op de rails van de South Eastern. Er was juist een trein gepasseerd en een andere trein moest worden opgehouden om de over blijfselen van het vliegtuig op te ruimen. Zoowel de bestuurder als de waarnemer zijn er echter met den schrik afgekomen. Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat de gevolgen van influenza en griep soms erger dan de kwaal zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en dit kan maanden van pijn en ellende met zich brengen. Bij kou en koorts toch worden de teere nierorganen overspan nen door hun pogen om de ongewone hoe veelheid onzuivere stoffen uit het bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren bij deze in spanning zou uitputting voorkomen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deze verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urinekwalen, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, theumatiek, steen, rugpijn, .duizeligheid enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nierverschijnselen. Wees niet moede loos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling het best is, kan ver dere ernstige ontwikkeling voorkomen wor den. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevorderde en ernstige nier- en blaaskwalen suoces. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier in het land danken hun goede gezondheid aan tij dige behandeling met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. De handteekening van James Foeter op de verpakking waarborgt de echtheid. Fos- ter'sRugpijn Nieren Pillen zijn te Helder ver krijgbaar bij A. ten Ktejster, Keizersrtr. 93, k 1.75 per doos. wat zij zeggen moeten. Als hij dat doet, zal ik hem achternagaan en afluisteren." Jack keek haar vol bewondering aan. „Goed zooi" zeide hij. De onveranderlijke kampwerkzaamheden moesten verricht worden; de paarden afge zadeld en ontpakt, de tentjes opgeslagen, het avondmaal gekookt en opgegeten worden. Jack zette zijn eigen tentje op, omdiat hü, als hij daar in lag, tóch alles kon zien wat er buiten voorviel. Na het eten bleven zij eeu poosje bij het vuur zitten, en Jack zong een paar liedjes, opdat Jean Paul niet het idee zou krijgen dat zij bijzonder op hun hoede waren. De halfbloed maakte Jack zijn com pliment over zijn zingen. Daarna ging Jaclj in zijn tent liggen, met een arm over zijn gezicht, terwijl bij er on derdoor keek. Toen het donker werd, zag hij Jean Paul zonder aarzelen uit zijn tent komen, en rondteopen, alsof hij wilde zien of hij ook aangeroepen zou worden. Toen dit niet geschiedde, ging hij terug. Een oogenblik later zag Jack een schim van ach ter het kleine A-tentje verschijnen, en de boschjes insluipen. Hij waohte eenige oogenblikken, en «tond toen op. Buiten kwam Mary hem tegemoet. „Ik ga ook," zeide hij. „Dat zal het gevaar maar verhoogen," stribbelde zij tegen. „Het hoeft heelemaal niet. Er kan mij niets overkomen." ,,'t Geeft je toch niets of Je al tegenpraat. Ik ga mee," zeide hij. I

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1