JACK DE ZANGER NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Vereeniging tot bestrijding derTuberculose Eerste Blad. Aan onze abonné's in Oost- en West-lndië en elders in het buitenland. Aan de abonné's in het binnenland. No. 5370 DONDERDAG 3 MAART 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag EEDACTEUR-UITGEVER: 0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 In tere. Telefoon 50 Tengevolge van de met 1 Maart In werking getreden nieuwe posttarleven zyn de bui- tenlandsche frankeerkosten voor de Helder sche Courant zeer aanzienlijk verhoogd en bedragen z|] thans het dubbele van voorheen. Voor zoover het Ned. O.- en W.-Indië be treft, kan dit verhoogde port ondervangen worden door de exemplaren per zeepost te verzenden, lnplaats van, zooals tot nog toe geschiedde, per mail. Van Donderdag 3 Maart af zullen wij dan ook dien verzen- dlwreweg voorloopig gebruiken. Diegenen onzer abonné's in Indië (O. en W.), die liever hun blad per mali willen blijven ontvangen, gelleven ons dit te laten weten. Voor hen, evenals voor onze abonné's ln Amerika, de Stralts, China, Japan, Zuld- Afrlka, alsook ln Europa, wordt de prijs per 3 maanden 3.50. Over het eerste kwartaal ls dan nog een bedrag van 35 cent voor Maart verschuldigd, hetgeen zij op hun eerstvol gende remise gelleven te verrekenen. De prijzen voor Zondagsblad en Modeblad ondergaan eveneens de verhooging der porto's. ZIJ worden aldns: Zondagsblad 1.25, Modeblad 1.90 per 8 maanden. Voor het binnenland worden, n a 1 A p r 11, de abonnementsprijzen als volgt: Held. Courant 1.90, Zondagsblad f 0.75, Modeblad 1.10 fr. p. p. BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE LONDEN. Dinsdag zijn de eerste besprekingen over de door Duitschland te -betalen schadever goeding gevoerd. Minister Simons verklaarde in een rede, dat de voorstellen van Parijs onuitvoerbaar waren zoowel uit economisch als uit financiëel oogpunt. Duitschland was bereid tot de grens van het mogelijke te gaan voorzoover de verbetering van zijn economi sch en toestand dit toeliet. Indien er minder dan twintig milliard in mindering werd ge bracht, zijnde Duitschland's raming van het geen het reeds aan schadevergoeding had betaald, dan zou Duitschland betalingen moe ten doen, die alles te boven gaan, dat redelijk is en verwacht kan worden van het econo misch herstel van Duitschland. Simons gaf het denkbeeld in overweging, dat een gemengde commissie van deskundi gen de juiste waarde zou vaststellen van het geen Duitschland aan schadevergoedingen heeft betaald. Simons gaf een uiteenzetting van de tech nische bijzonderheden, waaruit bleek, dat het Duitsche voorstel neerkomt op een betaling van 50 milliard gouden marken ln dertig )aar, welk bedrag verminderd moet worden met 20 milliard gouden marken, die door Duitschland reeds betaald zouden zijn. m Een Reuter-bericht meldt nog, dat Simons de gekapitaliseerde waande van 'de te Parijs vastgestelde annuïteiten op vijftig milliard gouden marken raamde, waarvan dan door 'uitsöhland reeds twintig milliard zou be taald 'zijn. Buiten een internationale leening, waarmee in dertig jaar tijds de betaling zou geschieden, zou Duitschland de eerste vijf jaar bereid zijn een annuïteit van een milliard FEUILLETON. door HULBERT FOOTNER. voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. o— 07) Davld Cranston vernam iets meer van Mary, en Iets van Jack zeiven. De situatie was den eerlijken factor te machtig HU schudde bedrukt het hoofd, en zeide verder niets. De mazelen waren weder uitgebroken onder de Indianen aan het Zwanenmeer tenminste dat zei Mary. In elk geval reed tij met Angus, Davy's jongeren broer, den volgenden dag heen, en Jack zag haar niet weer. Cranston had een brief voor Jack. HU luidde als volgt, terwijl het papier doortrok ken was door tranen vlekken: „Mijn eigen Jack." „Je bent toch van mij, niet? Ik ben bUna uitzinnig. Ik weet niet waar je bent, of wat er gebeurd is, en nu nemen ze me meel Hoe xon je heengaan, zonder een woord tegen me te zeggen? Hoe kun je zoo hard zijn? f*® °®ar me toe, zoodra Je dit ontvangen neot! Kom naar me toe, waar je ook bent, er. °£k «e,beurd is! Ik zal vader wel ompraten! Maar je moet komen! Ik zal 't 8 36 ntet komt' Als ik er aan win., me ontrouw wordt, dan ben ik 7a vï-itl staat! Ik heb niemand dan jou. fcwn^A ^,en me met onversohillige, fco de oogen aan. Ik ben mijn goeden naam gouden marken te 'betalen en tevens bereid zijn mede te werken aan den wed eropbouw der verwoeste gebieden. De Duitsche regeering is van oordeel, dat deze voorstellen volkomen het beginsel dekken om den geallieerden een aandeel te geven in de verbetering van den economischen. toestand van Duitschland, dat de geallieerden trachtten te vinden door een belasting op den Duitschen uitvoer. Aan het slot van zUn rede zeide Simona, dat hij van de veronderstelling uitging, dat de volksstemming in Opper-Silezië ten gun ste van Duitschland uitvalt en dat Opper- Silezië Duitsch blijft en ook dat de wereld handel zal worden bevrijd van de bestaande belemmeringen en dat over de geheele wereld economische vrijheid en gelijke rechten zul len bestaan. liet was niet te verwachten, dat een derge- ljk voorstel bij de conferentie in goede aarde zou vallen. En verschillende bijzonder- ïeden over deze eerste vergadering wijzen dit Jan ook uit. Zoo zegt een bericht uit Londen aan het „Hbl.", cat Simons na zijn rede de concrete voorst' llon wil e voorlezen. Toen echter viel Lloyj. 'George hem tamelijk .scherp in de rede, zeggende, dat deze voorstellen nu wel lekend waren en dat voorlezing onnoodig was. En hij voegde hieraan toe, dat de tegen voorstellen geen basis konden uitmaken voor onderhandeling of zelfs maar bespreking, omdat zij een volstrekt gemis aan inzicht toonden in de hoofdzaken waarom het ging. Deze scherpe uitval na de aanvankelijk vriendelijke houding van den Britschen pre mier heeft bij de Duitsche delegatie nogal consternatie en nervositeit verwekt! Minder in het Foreign Office, waar men des middags en een gedeelte van den avond confereerde over 'het officieele antwoord, dat Woensdag gegeven zou worden. Er gingen onmiddellijk wilde geruchten van het afbreken der onderhandelingen en het vertrek der Duitsche delegatie, doch bij beide partijen heersebt de overtuiging, dat niettegenstaande de situatie ernstig is, er wel een modus gevonden zal worden, om na der tot elkaar te komen. Van geallieerde zijde is het groote bezwaar tegen de tegenvoorstellen, dat zij geen nieu wen weg wijzen, maar alleen afdingen op de Parijsche eischen, terwijl men het Duitsche regeeringsvoorstel eener internationale lee ning van acht milliard goudmark, uit te ge ven ter teekening in alle belangrijke finan- ciëele centra, met vrijstelling van belasting in de emissielanden wel als een nieuw ele ment beschouwt. Geapprecieerd wordt door de Entente, dat Duitschland den termijn van twee-en-veertig jaar heeft verworpen, omdat het niet wilde toepassen het „après nous le déluge", doch een onaangenamen indruk heeft het gemaakt, dat het uitvoerrecht van Van Fransche zijde wordt gemeld, dat de verbazing, veroorzaakt door de Duitsche te genvoorstellen, kan worden afgeleid uit het feit, dat Lloyd George, nadat hij naar de voorstellen geluisterd had, zich tot Briand wendde en zeide: „Als de zitting nog tien minuten duurt, zullen wij het zijn, die Duitschland betalen." Briand verklaarde na de ochtendzitting, dat de Duitsche voorstellen volkomen onaan nemelijk waren en dat de Britsche premier het volkomen met hem eens was. Briand voegde erbij, dat de Duitsche financiëele voorstellen, gelijk zij door Simons waren uit eengezet, tot resultaat zouden hebben, dat de geallieerden hun eigen schulden zouden moeten betalen. Onmiddellijk na het bekend worden der Duitsche tegenvoorstellen begon men maat regelen te treffen voor de uitvoering der sancties. (De maatregelen om Duitschland te dwingen het vredesverdrag na te komen). Of dit als een bangmakerij beschouwd moet wor den? Intusschen werd generaal Maglinse, de kwijt! Jij alleen kunt me redden. Ik heb je lief 1 Ik heb je liefi Ik heb je lief Enzoovoort, vele bladzijden lang. Oude ren zouden hier wellicht om geglimlacht heb ben, maar voor Jack, die nog geen onder vinding had, was het iets vreeselijks. Het poütie-onderzoek was twee dagen later geëindigd. Na een aanbod van Plaskett, om mee de rivier af te varen in zijn kano, te hebben afgeslagen, stak Jack tegen den avond van dienzelfden dag van wal op het kleine vlot, dat hem een maand t« voren naar Fort Cheever had gebracht. HOOFDSTUK XX. De kleine groote wereld. De heer Maloolm Piers stond voor den spiegel een wit dasje te strikken op een uit bollend wit overhemd. Het geschiedde in een kamer in het beste hotel van Prince George, en hij had deze kamer reeds zes weken be woond. Zijn bruinheid was een beetje ver bleekt, en zijn gezicht leek harder en ouder, dan twee maanden stadsleven eigenlijk kon den hebben "bewerkt. Ongeluk of moeilijk heden, ja inderdaad iedere emotie maakte dat Jack er uitzag als een verharde jonge schavuit. Alleen de oogen logen niet, in hun blauwe diepten school een groote ontevre denheid. Hij voltooide zijn toilet en nam zijn overjas en hoogen hoed. Avondtoilet stond hem goed, zooals hij wel wist, en hij ontleende een zekere voldoening aan dit feit, want verder gingen de zaken niet naar zijn zin. Zijn bruuske gezondheid en zijn gehard uiterlijk onderscheidden hem direct van den gewonen dansvloerheld. Na zich met wrikkende schou- chef van den generalen staf van heit Belgische leger, telegrafisch naar Londen ontboden. Dinsdag besloot de geallieerde conferentie om Woensdag de juridische en militaire ad viseurs te raadplegen, teneinde Donderdag aan de Duitsche delegatie de maatregelen te kunnen mededeelen, dis de geallieerden van plan zijn om te nemen. De Duitsche pers over de conferentie te Londen. Berlijn, 2 Maart. De Londsehe correspon dent van de Vossiische Ztg. seint, dat 'heit ge wicht van het besluit der Geallieerden om vandaag de militaire en juridische deskun digen te hooren en het resultaat van diie be raadslagingen aan de Duitsche delegatie mee te deelen, niet te overschatten is. Het «aat er thans niet meer om, o f, maar wanneer geallieerde 'troepen Duditsichland zullen bin nenrukken. Nadat de hoofdredacteur van het Berliner Tagelhlatt de Duitsche tegenvoorstellen vluchtig heeft besproken, zegt hij dat men thans vermoedelijk geien overeenkomst, imaar wel de aangekondigde sancties zal kunnen verwachten. Hij somt die sancties op en zegt dat de Entente op deze wijize hoopt Duitschland op de knieën te dwingen. Maar zegt WOlff, ook Duitschland heeft een der gelijke „Ilflusaonspolitik" gekend.. Ditmaal zullen de geallieerden zien wat- het beteekent niet met de werkelijkheid re kening te houden. De dagen van Versailiies, die voor de Entente schoone dagen waren, zijn niet meer. Met woorden zal thans de wil van Duitschland niet aan het wankelen wordlen gebracht. De eenheid van Duitsch land kan echter Plecht» blij,ven bestaan, In dien overal kalmte en rust hoersdh**- "^eet- hooflden 'en nationale fanatiekere «.uiu-ien spoedig alles 'bederven. Indien de Entente te Lomden niet wil onderhandelen, zal zij met de hulp der sancties de millianden zoeken. Het ÏYansche mliitairdame verlangt dit reeds lang. De Vorw8rta schrijft: Indien de Entente reelds thans, afgezien van het geen ln de tegenvoorstellen staat of er niet in staat, de onderhandelingen wil afbreken, of indien zij wil doen merken dat zij de eischen van Parijs, die moord en zelfmoord beteekenen, handhaaft, dan moet het Duitsche proleta riaat eensgezind volhouden voor zijn eigen redding en voor de bevrijding van het pro letariaat van de heele wereld uit de ergste slavernij die het kapitalisme ooit heeft wil len tot stand brengen. De Deutsche Tagszetunig juicht de Duit sche tegenvoorstellen betreffende Opper-Sil°- zië en vrijheid van handel toe. Het blad zegt, dat het er thans in de eerste plaats op aankomt sterke zenuwen te hebben. Duitsch land kan een roffelvuur van bedreigingen verwachten, waartegen het Duitsche volk echter hard als ijzer moet blijven. De Fransche pers over de conferentie te Londen. Parijs, 2 Maarit. De Duitsche tegenvoor stellen ontnemen aan de Fransche openbare meening hare kalmte niet. In de ners is uit sluitend de vraag aan de orde 0""> welk tijd stip de te Parijs vastgestelde sancties toe gepast moeten worden. Br bestaan daarom trent twee opvattingen; de eene meent, dat ingevolge het verdrag van VGrisailles de sancties eest van 1 Mei af toegepast kunnen worden; de andere op vattin o. die van Frank rijk zegt, dat de gisteren uit naamvan Duitschland afgeleerde verklaring gelijk staat met elke schending omdat het zijn ver plichtingen niet wil nakomen en dat Duitsch land voortdurend het verdrag geschonden heeft. Volgens deze opvatting moeten du sancties onmiddellijk toegepast worden. De Ere Nouvelle wenscht vurig, dat Duitsch land tot een gezonder besef van zijn plichten terug zal keeron, zoo niet dan zal het de Entente dwingen de sancties toe te passen en Dultsohland alleen zal dar. verantwoordelijk zijn. ders in zijn overjas gewerkt te hebben, deed hij het 1'icht uit. De sterren buiten, die hij door het open venster kon zien, waren als oude vrienden, die men zich plotseling herinnert. Zóó sche nen zij over zijn eigen streek ook, waar er geen grovere lichten waren om hun glans te doen verbleeken; zoo hadden ze ook gesche nen, als hij ze 's avonds, goed in zijn deken gewikkeld, op de prairie had liggen tellen, terwijl hij op den slaap wachtte; zoo schenen ze ook door de takken der sparren in de val leien. De stad Prince George is boven op een heuvelrug gebouwd, en zijn venster zag neer in de diepe vallei der rivier. Het deed hem denken aan zijn eigen rivier, de kalme Spi rit; zijn rivier en die van Mary, Mary, wier oogen even diep en rustig en helder waren als de sterren. Terwijl hij tegen het raamkozijn leunde, verloor hij alle begrip van tijd. Hij dacht aan de nachten, waarin hij over de prairie ge draafd had, onder het licht der sterren. Hij had zijn nieuwe paard, een volbloed, Starlight genoemd. Wait zou het dier van de prairie houden 1 Hoe verlangde hij op dit oogeniblik naar het dier, om hem terug te brengen naar hóór! Hoe zouden haar oogen schitteren bij het zien van Starlight! Nooit had men ten noorden van de Landing zulk een paard ge zien. Hoe heerlijk zou het zijn het dier aan haar te geven! Hoe mooi zou zij er uitzien op Starlight! Hij begon haar zich voor te stellen onder al de verschillende omstandig heden, die hij zich herinnerde. Het zoetst en tevens het pijnlijkst was de herinnering hoe hij haar in haar slaap bij het vuur gekust had, en hoe hare zachte, warme lippen be koorlijk geglimlacht hadden onder de aan raking van de zijne. De Figaro meent, dat bet Duiteahe ant woord' gelijk staat met een kategoriisobe wei gering. De Duitschers bieden de bondlge- nooten niets of zoo goed als niets aan. Van de vijftig milliard gouden mark, aanvankelijk in uitzicht gesteld, houden ze ct nu vooreerst twintig achter, die zij, naar zii beweren, reeds gegeven hebben. Wat de reet betreft, die zou vooral docr een internationale lee- ning Bedekt imoeten woeden, zoodat per skrt de bijdrage van Duitschland zich tot een be lachelijke som van een milliard per Jaar zou beperken, betaalbaar ln koopwaren of ar beidskrachten En deze stortingen zouder. slechts voor vijf jaar beloofd zijn. Het vraag stk der usanctie, zegt de Figaro, ls dus thans op het eerste Han -ekomen. Het Petit Journal: De Duitschers hehK, met hun gewoon .«ebrok aan nsvóhotoirisoh inricht, «Ee maat uit het oog verloren. Uit de Engelsche pers. Londen, 2 Maart. Alle bladen zijn van oor deel, dat de Duiteche tegenvoorstellen on aannemelijk zijn en vrai«en zich af of ze ernstig zijn bedloeld. De Daily Ohronicle schrijft' Duitschland heeft weer den weg ingeslagen, door hen, die voor dien oorlog aan 't bewind waren, aanbevolen. De Times: Als Duitschland niets beters te zeggen heeft, blijft den Geallieerden slechts over de «Dwangmaatregelen mee te deelen, die zij zullen nemen, tenzij Duitsoh- lanid zich onderwerpt. De Daily News: De tegenvoorstellen blij ven zoover beneden het minimum, 't welk zel'fs de gemattgdlsten onder de Geallieer den bereid z^ti te overwegen, dot de Geal lieerden stellig één lijn zullen trekken. De Daily Mail: Indien de Duitschers bij hun tegenvoorstellen blijven, is er geen an dere keus dan de onverwijlde toepassing van die aangekondigde dwangmaatregelen. De Dallv- Teiegmph: Het ls duidelijk, dat de Duitschers besloten hebben de gebeurte nissen hun loop te laten en de daden der Geal lieerden af te wachten. De houding van Duitschland noopt Engeland met alle mid delen Frankrijk te steunen, 't zij met een aotie van de vloot, t zij met ekooomischen druk. HET ANTWOORD DER GEALLIEERDEN Uit Londen werd gisterenavond gemeld: Na de beraadslagingen der militaire, finan cieels en juridische deskundigen, zijn de ge allieerde regeeringshoofden hedenmiddag te vijf uur bijeengekomen om het antwoord op te stellen, dat morgen aan de Duitsche de legatie zaj worden meegedeeld. Naar ver luidt zal dit antwoord gekleed zijn in zoo'n categorischen vorm, dat men bijna van een ultimatum kan spreken. De Duitsdhera hebben heden in begrijpe lijk zenuwachtige spanning gewacht. Zij ge ven nog steeds het parool ultj dat onmogelijk meer aangeboden kan worden en stellig is dit niet te verwachten van Simonsl die zichzelf heeft vastgepraat. Het ls echter de vraag of de toenaderins niet bereikt kan worden zonder Simons en men hoort dan ook zelfs in Duitsche kringen het vermoeden uitspreken, dat de minister van buitenland- sahe zaken een wankele positie heeft. Onmiddellijke militaire maatregelen. Parijs, Maart. Briand heeft aan Bour geois in diens hoedanigheid van voorzitter van den Volkenbond geseind, dat Lloyd Ge orge zich heeft aangesloten bij de zienswijze van den Franschen premier en de andere geallieerde gedelegeerden en formeel de noodzakelijkheid heeft erkend van onmid dellijke militaire maatregelen tegen Duitsch land. Hij werd tot de werkelijkheid terugge bracht door de telefoonbel in het vertrek ach ter hem, en een boodschap om beneden «te komen. Hij ging naar beneden, en ver- wenschte zichzelven onderwijl. „Zot die je bent! Wat helpt je je sentimentaliteit van straks!" Het was de avond van het Hospitaal-bal in Prince George. De Provinciale Staten waren weder bij elkaar gekomen, de gerechtshoven hadden hun zittingen hervat, en de kleine westelijke hoofdstad was overvol van min of meer deftige 'bezoekers. Het bal werd gehou den onder het grootste dak der stad, namelijk in het arsenaal; het orkest was heelemaal uit Winnipeg geïmporteerd, en de sieraden en toiletten der dames zouden zelfs Montreal eer aan hebben gedaan. Voor de dames was de speciale attractie van het oogenblik de aanwezigheid van een heuschen aristocraat, Lord Richard Spurling, die Oanada op zijn rondreis bezocht. Linda schitterde, omdat zij het voornaamste kleine dametje daar was! Aan niets zou men nu het bedroefde kind hebben herkend, dat zulk een wanhopigen brief voor Jack had achtergelaten. Haar wereld had haar niet den rug toegekeerd; integendeel, zij had een schitterend renitrée gedaan met den nimbus van avontuur om het aardige kopje. Zij droeg een satijnen toilet, dat rechtstreeks van Pa rijs was geïmporteerd, een wonder van gra- celijke onverwachtheid, en dat aan een draadje aan haar frêle, verlokkelijke schou ders hing, en nauw om haar fijne enkels sloot. Zij droeg al de parelen, die haar op haar tocht hadden vergezeld, en bovendien nog eenige nieuwe, en voorts een met juwee- len bezette aigrette in het donkere haar. Een heele rij aanbidders volgde haar op dea vost, Ingezonden mededeellng. Het Consultatiebureau van de zal van1 Maart a.s. af geopend zijn in het Gemeente Ziekenhuis aan de Kerkgracht. Spreekuur elke Dinedeg van 7-8 uur 'e avonds. Consulteerend Geneesheer M J.W.RIENKS Consult kosteloos. Londen, 1 Maart. Reuter verneemt uit Fransche kringen, dat de volgende sancties zuilen worden toegepast, indien Duitechland weigert om de voorwaarden der geallieerden aan te nemen: le. een heffing van 50 pet. van Duitsche eoederen, ingevoerd in de geallieerde landen; 2e. de instelling van een douanegrens, waardoor het gebied links van den Rijn van het overige gedeelte van Duitschland econo misch gescheiden wordt; 8e. de bezetting van de Duitsche kolen- havens rechts van den Rijn, en ten slotte als uiterste maatregel de inbeslagneming van de Duitsche douane-rechten. Parijs, 2 Maart. De bijzondere correspon dent van Havas vult het officieele commu niqué over de conferentie van de geallieer den van hedenmiddag aan met de volgende bijzonderheden: De «eallieerden waren het er eenstemmig over eene, dat de Duitsche voorstellen niet alleen onaannemelijk, maar als niet voor be raadslaging ln aanmerking komende te ach ten waren. Lloyd George sprak het eerst sn legde verbazing, bijna verontwaardiging aan den dag over de kwaadwilligheid en de kwade trouw van de uiteenzetting van Simons. Briand, Sforza en Jaspar verklaarden, dat zij in die opvatting deelden. Loucheur, Jasper en Theunls oefenden kritiek op de tegenvoorstellen en merkten op, dat Duitschland zijn schuld tot 22 mil liard srouden marken wil verminderen, daar het vraagt om voor 8 milliard van de 80 mil liard gouden marken, die het nog betalen wil, een leening te mogen uitgeven, welke zfjn onmiddellijken last aanmerkelijk zou ver lichten. Bovendien berekent het een disconto van 8 pot wanneer dit voor Duitschland voordeelig is en van 5 pet. wanneer het voor Duitschland onvourdeeJig is. De schatting van de reeds door Duitsohlarud betaalde ver goeding is fantastisch. Zoo bepaalt Duitsch land de waarde van de reeds uitgeleverde koopvaardijschepen op 8 milliard mark, ter wijl de geallieerden op 700 millioen stellen. De deskundlsen verklaarden nog, dat de voorgestelde internationale leening op de markt een verrecht zou genieten, dat waar lijk al te exceptioneel zou zijn. Eindelijk zijn die voorwaarden betreffende Onner-Silezlë en het voorstel om praestaties ln natura op te heffen, een verloochening van het trac- taat zelf. De afgevaardigden van de geallieerden vereenigdèn zich met deze opvattingen en besloten over de Duitsche tegenvoorstellen niet te beraadslagen. Het antwoord dat zij vandaag ln gereed heid zullen brensren, zal Donderdag over handigd worden. De „Daily Express" meent reeds voor oker te kunnen zeggen, dat het tractaat van lèvres ten gunste van Turkije gewijzigd zal "orden. Grienkenland verliest Smyrna en Thraclë. Da te Belgrado verschijnende „Tribuna" '■■rreemt uit Konstantinopcl. dat aldaar -roote formaties Ententetroepen zijn aange komen en wel 4000 Engelschen, 12.000 Fran schen en 12.000 Italianen. Het blad vermoedt, lat deze beweging ten doel heeft een druk T"rkl1e uit te oefenen met het oog op de stersoh" conferentie. De Grieksche Nationale Vergadering heeft n motie aangenomen, waarvan de inhoud lan Kalogeropoelos, die zich gelijk men veet te Londen bevindt, zal worden medege deeld. De motie zegt. dat Griekenland, hoe- vel het den geallieerden dankbaar is voor hun welwillende bescherming van 's lands belangen, zich niet kan vereenigen met het Ingezonden mededeellng. met Inbegrip van den jongen lord zelf, die een knappe en mannelijke verschijning was. Jack bevond zich niet onder het gezelschap, dat haar omrinigde. Jack en Linda hadden gedurende de laatste paar weken een leven van kat en hond geleid. Men wist dat zij geëngageerd waren, doch publiek was heit nog niet. Jack schitterde niet in Linda's wereldje; somberheid is daar een onvergeef- ijke zonde. Bovendien herinnerde Jack haar voortdurend aan dingen, waarover zij zich nu schaamde. En er waren nog zooveel an dere mannen! Doch ter zelfder tijd hield zij hem stevig in haren greep, zooals dergelijke jongedames dit zoo goed weten te doen. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 1.90- Ned O en TV imbVo landen f 3.50. Zondagsblad roep. f O.o i f 0.75, f 0.85, f 1.25 31odeblad reep, f 0 95 f 110 f 1 35 f 1 90 Losse nummer» der Courant 4 ct„ fr. 'p. 'p. 6 ct. Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN 20 et. p. regel (galjard). Inger. meded. (kolombr. als redae. tekst) 60 et. Kleine adv. («evr„ te koop, te huur) v. 1—4 rog. 50 ct., elke regel meeT 10 et. bij vooruitb.(adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.no. 6 ct. Alle prijzen tijd. verh. m. 10% papierduurtetoesl. De Dultsche tegenvoorstellen. 12% „tout court" werd verworpen. m De sancties. De Turksche quaestle. Griekenland weigert herziening van het verdrag van Sèvres. Tegen verstopping gebruike men Foster's Maagpillen, een nitste- kend, geen gewoonte vormend laxeermiddel. Prys f 0 65 per flacon, alom verkrijgbaar.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1