Protestantenbond. Hedenavond in „CASINO", L SPIERWIT LEZING DONDERDAG 10 MAART a.s., „Entre-Nous". IBSEN's Dansclub T. 0. P. W. HANGARD, Drogist Rotterdammers. Advertentiën. Communisme, revolutie en godsdienst. opZaterdag 26 Maart a.s.inCasino. Vakschool voor Meisjes, Alhier. schoonste werk WITKALK. No kont U weer schilderen. Een noodlottige aanvaring. W. J, ox. F, OX—Baasdobp, Helder, 9 Maart 1921. (met ORGELSPEL en ZANG) Ds. H. BUISKOOL, in de NIEUWE KERK. Entrée voor niet-leden 10 ct. A.s. Zondag DANSEN, Dansvereeniging „T.A.V.E.N.U." HET BESTUUR. ALGEMEENE VERGADERING C. BEIMERS, 21 Koningstraat 21. door de Plaatsen verkrijg baar bij den Hr. KOKELAAR en 's avonds aan het loket. GLANSVERF GRONDVERF W. HANGARD, MF*1 21 Koningstraat 21, Adres: Bureau van dit blad Steeds waren ze in de weer, en door de overkomende zeeën en de zwiepende trossen dreigde er steeds igevaar voor hun leven. Er was tijd noch gelegenheid om iets te nuttigen. Te 1.30 n.m. van den iaden Januari werd Norderney lichtschip Zuid gepeild op pl.m. 8 min. afstand. Er werd koers gesteld naar Helgoland. De buien werden steeds hevigeT, soms or kaanachtig, gepaard imet sneeuwbuien. Dik wijls was het zoo Ifeftig, dat men aan dek moeite had staande te blijven. De toestand werd zeer zorgelijk. Er liepen torenhoogs golven. Eens kwam een breker over, die over de brug heen liep, de deur van de kaartenhut inrammelde en den kapitein tot aan de borst in het water zette. Op zeker moment komt de stuurman met de mededeeling bij den kapitein, dat alle stoptouwen stuk waren, en dat er geen eind touw meer aan boord was voor vernieuwing. „Dan neem je den anderen sleeptros maar of den staaltros en gebruik dien voor stop- touwen. De stoptouwen moeten we aan den tros hebben, anders houden we 'm niet." En weer trok de bemanning aan het werk, en ondanks alle moeite, gevaren, uitputting, ten slotte, wisten ze den tros te beveiligen. Te 8 uur, v.m., werd Helgoland N.O. ge peild op pljm. 6 min. afstand. De „Defiance" maakte toen de Duitsche sleepboot „Seehund" vast. Deze verbinding werd tot stand gebracht door middel van een kogel met lijn (het z.g. schiettoestel). Nadat deze boot vast was en gedurende een kwartier had getrokken, brak ook van die boot de sleeptros. Weer had de „Drenthe" alleen de „Defi ance" op sleeptouw. Nogmaals werd de sleeptros goed voorzien, en koers gezet naar de Elbe. Bij het naderen van de Elbe werd de zee zoo woest, dat de „Drenthe" voor zelfbehoud (daar de zeeën steeds over de „Drenthe" heen braken) genoodzaakt was een weinig olie te storten, hetgeen den toestand aanmerkelijk verbeterde. Het oliestorten had op deze wijze plaats: de oliezakken kon men niet zoo spoedig voor den dag halen, waarop de kapitein order gaf poetskatoen in olie te drenken, en die prop pen in de W.C. te stoppen. Het resultaat was schitterend. Te 3.30 n.m. kwam de sleep voor de Elbe. De zee werd hier veel beter. De „Defiance" maakte hier de „Seemöwe" weer vast, en zoo werd de rivier verder opgestoomd. Ten 4 uur werd de Elbe I gepasseerd en te 6 uur kwam een loods aan boord. Den volgenden dag, den 20sten Januari te 10 uur v.m. kwam men te Hamburg, waar de „Defiance" door den havensleepdienst werd overgenomen. Zoo was het groote schip „Defiance" van 12000 ton laadvermogen door het beleidvol optreden van kapitein Kuiper en de beman ning van de „Drenthe" behouden binnenge bracht. Onder uiterst moeilijke omstandigheden werd deze sleeptocht verricht. Dat het breken van den sleeptros door de bemanning der „Drenthe" door buitengewoon deskundig op treden werd voorkomen, redde de „Defiance". Bij het breken toch van den tros zou de „Defiance" zijn gestrand, omdat geen anker ketting in staat was geweest met zoo'n ge weldige zee het schip te houden. En al waren er nu verschillende sleepboo- ten in de nabijheid, geen harer was in staat gebleken verbinding te blijven houden met de .Defiance". De „Drenthe" is groot 999 ton d.w. en heeft 1200 I.P.K. LAATSTE BERICHTEN. "Weltevreden, 8 Maart. Behalve longen- pest is in het Passaroeaansche ook builen pest geconstateerd. Het aantal 'sterfgevallen is aanzienlijk; de medische hulp is uitgebreid. Weenen, 8 Maart. In de Ceniralwerke te Ternitzer is brand uitgebroken, waardoor de belangrijkste werkplaatsen vernield zijn. Als waarschijnlijke oorzaak wordt kortslui ting aangenomen. De schade wordt op meer dan 30 millioen kronen geschat. Berlijn, 8 Maart. Naar uit Helsingfors wordt gemeld, zou Kroonstad na een bombar dement van 36 uur, door de sovjet-troepen in brand zijn geschoten. Madrid, 8 Maart. De Spaansche minister van binnenlandsche zaken Bugallal heeft de opdracht gekregen de functie van den voor- maligen minister-president tijdelijk waar te nemen. Men verwacht een conservatief con centratie-ministerie onder Maura. MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. panteerdoksdhip Zeeland, onder bevel van kapitenn ter zeer D. E. Kous heeft de oefenin gen op de Noordzee aangevangen. Naar wij vernemen, wordt voor eervol ontsla gen luitenants ter zee^ der 2e en 3e kl„ die den zoemacht op of na 1 November 1918 op verzoek hebben verlaten en die behoord hebben tot een der iia 1 Augustus 1914 aangestelde promoties van officieren, de gelegenheid opengesteld om in den vroeger door hen bekleeden rang eene tijdelijke verbintenis bij de Zeemacht aan te gaan. j °ff-.-mach. 2e kl G. Branden-horst, thans tij- VtL 'w Eoplaatst te Rotterdam bii aanbouw van Hr. Ms. k VI en K VII wordt 12 Maart geplaatst bij den onderzeedaenst te Willemsoord. Off.-mach. der 2© kl. A. J. Romijn is met 18 dezer geplaatst aan hoord Hr. Ms. Zeeland en off.- mach. der 2e kl J. van der Wiele met dien datum ^lissüigen^ van Hr- Mj!- Wachtschip^ te Off.-mach. 2e kl. J. C. Hamilton wordt te Vlis- 6ingen geplaatst aan boord van Hr. Ms. mijnen- legger Triton. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der Zeemacht: Op 6 April 1921:#Eerg.Hhofm. P. van Be veren, van Atjeh naar Vliegkamp Mok. Op 8 April 1921: serg.-hofm. G. Z. v. der Gevel Wenteler, van Vliegkamp Mok naar Zeeland. Op 11 April 1921: «erg.-thofm. K. Kater, van Zeeland naar Ajteh. LEGER3ERICHTEN. Lichting 1921. B- Kon. besluit is bepaald dat van de lichting 1921 ten hoogste 2200 man worden bestemd voor de administratie-troepen. In verband biermede heeft de minister van oorlog o.a. bepaald, dat in geen geval bij de infanterie (met uitzondering van de 64 man, die worden gedetacheerd bij de cava- dooh met inbegrip van hen die worden ge detacheerd bij de motorafdeel ing en bij verschillende ondewijs- en andere Inrichtin gen) het getal der voor elke ploeg te be stemmen admindstratietroepen ni?er mag va- Sen dan 16 percent van het <gct - istplioi i a, at onder de wapenen is gekomc. Detacheering. De serg.-m&j.-admin. B. M. J. Tulfer, van het 21e reg. mf. alhier, wordt gedetacheerd bij het centraal magazijn voor militairs kleeding «n uit rusting te Woerden. Officieren voor India. De gelegenheid tot detacheering van verlofs- officieren bij het leger in Ned.-Indië is weder opengesteld. Voor zoodanige detacheering kunnen vorlofsofficieren slechts in aanmerking komen, zoo zij eerste- of tweede luitenant zijn, niet lan ger dan twee jaren den werkelijken dienst heb ben verlaten en niet tot de cavalerie behooren. De indiening van verzoeken om detacheering be- b°ort zoo spoedig mogelijk te geschieden; belang hebbenden kunnen zich om inlichtingen wenden tot den bij het Dep. van Oorlog werkzaam zijnden reserve-kapitein Lovodr, wiens bureel gevestigd is te Den Haag, Fluweelen Burgwal 16. STOOMV AARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Bawean^arr. 8 Maart v. Soerabaya te Newoastie Riouw, thuisr., pass. 8 Maart Kaap Bon. Salawati, thuisr., vertr. 5 Maart v. Colombo. Saleier, uitr., vertr. 6 Maart v. Colombo. Joban de Witt, thudsr., vertr. 3 Maart v. Colombo. Oranje, thuisr., vertr. 4 Maart v. Colombo. Vondel, uitr., vertr. 3 Maart v. Colombo. Grotius, thudsr, vertr. 7 Maart v. Gibraltar. Sumatra, thuisr., vertr. 4 Maart v. Padang. Rotterdamsche Lloyd. Sindoro, thuisr., vertr. 8 Maart v. Suez. Kawi, thudsr., vertr. 4 Maart v. Padang. Kediri, v. Australië v/h Ver. Kon. Cont. vertr. 5 Maart v. Port Natal. Monade, vertr. 4 Maart v. Fremantle n. Adelaide. Walcheren, vertr. 2 Maart v. Soerabaja n. Au stralië. Djocja, thuisr., pass. 6 Maart Perim. Kon. West-Indische Maildienst. Alkmaar, vertr. 9 Maart v. Hamburg n. A'dam. Baarn, arr. 6 Maart v. Antafagasta te Valparaiso. Crynssen, arr." 6 Maart v. A'dam te Trinidad. Hector, vertr. 4 Maart v. Antofagasta n. Colon. Niekerie, vertr. 5 Maart v. Paramarigo n. Madera. Jan van Nassau, v»rtr. 2 Maart v. Trinidad n. Plymouth. Roume. vertr. 6 Maart v. Callao n. Mollendo. Kon. Hollandsche Lloyd. Gel n a, hhuisr., vertr. 7 Maart v. Santos. Limiburgia, uitr., pass. 8 Maart Fernando Noronha. Drechterland, uitr., vertr. 7 Maart v. Pernaimbuco. Frisia, vertr. 9 Maart v. A'dam n. New-Orleans. Hollandia, v. A'dam n. New-Orleans, vertr. 8 Mrt. v. Havana. Hilversum, uitr., arr. 4 Maart te Santos. Maasland, arr. 8 Maart v. New-York te A'dam. HollandAmerika Lijn. Amsteldijk, v. New-Orleans m. R'dam, pas*. 9 Maart Lizard. Soestdijk, arr. 9 Maart v. Norfolk te R'dam. Zijidijk, v. R'd'am a. New-Orleans, arr. 8 Maart te Bilbao. Nieuw-Amsterdam, vertr. 9 Maart v. R'dam n. New-York. Schiedam, v. R'dam n. Baltimore, pas.s 8 Maart Dover. Sta.dsdi.ik, arr. 8 Maart v. R'dam te Newpoxt-News. Kinderdijk, arr. 5 Maart v. R'dam te Vancouver. Zuiderdijk, arr. 4 Maart v. R'dam te N. Orlearus. Eemdijk, v. R'dam n.d. Pacific-kust, vertr. 3 Maart v. San Pedro. Maartensdijk, vertr. 6 Maart v. New-Orleans n. R'dam. Moerdijk, v. R'dam n. San Francisco, pass. 6 Mrt. Lizard. Schiedijk, vertr. 8 Maart v. R'dam n. Baltimore. Holl. O.-Azië Lijn. Borneo, thuisr., pass 9 Maart Ouessant. Tjimaroek, uitr., vertr. 5 Maart v. Chingwangtao. HollandBritsch-Indië Lijn. Bolton Abbey, vertr. 3 Maart v. R'dam n. Britsch Indië St. Augustino Abbey, uitr., pass. 9 Maart Gibraltar Noorderdijk, thuisr., pass. 3 Maart Perim. Gprrediik, arr. 2 Maart v. R'dam te Kurracheo. HollandWest-Afrika Lijn. Mant Genis, uitr., pass. 5 Maart Isletba Point. HollandZuid-Afrika Lijn. Bloemfontein, uitr,, arr. 6 Maart te Hamburg. Wielingen, vertr. 2 Maart v. Dar-ex Salaan n. Zanzibax. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Procyon, vertr. 8 Maart v. Santos n. Hamburg. Sirrah, vertr. 8 Maart V. R'dam n. Zuid-Amerika via Antwerpen. Bellatrix, uitr., pass. 7 Maart Las Palmas. JavaNew-York Lijn. Rondo, v. Java n. New-York, vertr. 6 Maart v. Port Said. Saparoa, v. New-York n. Java, pass. 6 Maart de Azor. Eil. Sloteróiik, v. Nejr-York n. Java. vertr. 8 Maart v. G'braltar. Veendük, v. New-York n. Java, vertr. 5 Maart v. Suez. Java—China--Japan Lijn. Tjitaroom, vertr. 1 Maart v. Batavia n. Hong Kong Tjilimong,-vertr. 4 Maart v. Chinwantao n. Amoy Java Pacific .Lijn- Tjikembang, vertr. 6 Maart v. Soerabaja n. San Fancasoo. Balt, arr. 1 Maart v. -San Francisco te Btavla. Stoomvaartmaatschappij Oceaan, Pak L'ng, v. Batavia n. A'dam, pa?s 8 Maan Gibraltar, Tantoluis," vertr. 8 Maart v. A'dam, vla Llverpool n. Batavia. Ixion, v. Japan u. A'dam, vertr, 4 Maart v. Penang. Polyphemus, v. Batavia n A'dam, vertr, 6 Maart v. Port Sald. Yang Tsze, v. Batavia n. A'dam, arr. 7 Maart te Suez. Mentor, vertr. 2 Maart v. Singapore n. A'dam. Burgerlijke Stand der gemeente Helder, van 8 en 9 Maart 1921. ONDERTROUWD: N. van Engel en R. B. Davidson; H. J. Marinus en A. H. v. Aken; T. Laagland Winder en J. Sohoorl. BEVALLEN: D. Btjekel-van der Toorn, z.; J. Ringelberg-Luyendijk, z.; H. Dienaar- Bakker, z.; F. Ox-Baasdorp, d. OVERLEDEN: A. A. Burgers, 39 j.; J. Riedeman, 47 j. VTSSCHERIJBERICHTEN. 8 Maart 1921. Aangevoerd door 18 korders: 28 kisten klelno schol p. kist f 11—14; 18 kisten schar p. kist f 5—6; door trekker»: 1430 tal haring p. tal 5.50-7.15. 9 Maart 1921. Aangevoerd door 28 korders: 50 kisten kleine schol p. kist f 12—15; 42 kisten schar p. kist f 5—6; door 'trekkers: 450 tal haring p. tal 6—7.75. 10 Maart 1921. V.m. 8 uur. Aangevoerd door 25 korders: 40 kisten kleine schol p. kist 11—14; 24 kisten schar p. kist >f 45. MARKTBERICHTEN. Schagermarkt van Donderdag 10 Maart 1921. 15 paarden 2001200 4 stieren 450—600; 25 g-oidokoeien mag. f 400—650; 63 id. vette 550—860: 40 kalfkoeien 500-825 264 nuchtore kalveren 1836; 532 overhouders 5075; 11 bokken en geiten 10—23; 17 varkens mag. f 50—70 50 idem vette p. K.G. 1.24—1.38 70 UIT DEN OMTREK. p, 100 10-11. Wleringed. Uitvoering der Zangvereeniging .Excelsior", op Zaterdag 5 en Zondag 6 Maart, des avonds te 8 uur, in de zaal van den heer M. Tijaen, te Den Oever. De zaal was beide avonden matig bezet. Door de voorzitter, den heer Kuiper, wordt de uitvoering geopend en brengt deze een woord van dank aan het publiek voor hun trouwe opkomst en roept tevens de welwil lendheid van het publiek in voor 2 rollen, in het biyspel „Baddoktoren", welke in 't Duitsch moeten worden gesproken, want men kan in 14 dagen maar niet Duitsch leeren spreken. Hierna kregen wy een 3-tal zangnummers, welke prachtig ten gehoore werden gebracht. Daarna volgde het blijspel in 5 bedrijven: .Baddoktoren". door C. P. T. Bigart. Ook dit werd uitmuntend opgevoerd. Zang en tooneel vielen dan ook goed in den smaak en ver wierven een dankbaar applaus. De pauzen werden opgeluisterd door muziek van de kleine Kapel der muziekvereeniging „Apollo", hetwelk een aangename alwisseling gaf. Na het programma afgewerkt té hebben, sloot de voorzitter met een woord van dank aan allen, die hebben meegewerkt om deze avond zoo goed mogelijk te doen slagen en wenschte allen een gezellig bal na. f Algemeene vergadering der Coöperatieve Electrische Centrale, gehouden op Maandag avond 7 Februari 1.1., ten huize van D. Lont. Aanwezig 129 leden. De voorz., de heer C. J. Bosker, opent de vergadering met een hartelijk woord van wel kom tot de aanwezigen en worden hierna gelezen de notulen door den heer N. Kaan in de vorige vergadering gemaakt. Volgt lezing van het jaarverslag van den secretaris M. Minne3. Beiden goedgekeurd. Voor het maken van de notulen dezer vergadering wordt door voorz. aangewezen de heer H. G. Rump, die zulks aanneemt. Nu volgt voorlezing financieel rapport, waar uit blijkt, dat de zaken bevredigend loopen, de balans sluiten wijst aan een eindbedrag van f72.737,015, en geeft de winst en verlies rekening een eindcijfer van f 127.88. De rente voor aandeelhouders wordt be paald op 4 °/0. Verkiezing van Bestuurslid, aftredend C. J. Bosker, voorzitter, wordt herkozen, en aftre dend lid van den Raad van Toezicht L. C. Kolfif, wordt eveneens herkozen, beide heerèn nemen hunne benoeming aan. Tot plaatsvervangende Bestuursleden wor den gekozen de heeren L. C. Kolff, C. J. Bos ker, P. Kaan, C. Huybers en P. Bruul. Ook deze nemen het aan. Hierna is aan de orde verhooging lichtta- rief met 10 h 15 °/o> wordt afwijzend óp be schikt. Regelements\ aststelling, wordt met enkele kleine wijzigingen vastgesteld, en de boete heffing bepaald op f0.50. Aan den machinist, welke het ultimatum stelde f 30 salaris per week of bedanken, wordt f2 verhooging per week toegestaan en is dit salaris alzoo f26 per week, x Hierna volgt mededeeling vah enkele huis houdelijke zaken en rondvraag, waarna te ongeveer 12 uur sluiting volgt. Jolianadorp. Bij de op Zondag 6 Maart gehouden stem ming voor Kerkeraad of Kiescollege, werden op den Kerkeraad 16 stemmen en op het Kies college 1 stem uitgebracht zoodat de eerst volgende tien jaren het benoemen van den Kerkeraad en bet beroepen van een President door den Kerkeraad zal plaats hebben. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna over da maand Februan. GEBOREN: Maria, d. v. E. Komen en C. Jonker; Petrus Gerardus, z. v. M. J. Rozenbroek en H. M. Zomerdijk; Maria Neeltie, d. v. J. van Bavinck- hoveu en van N. van Leeuwen; Jcharmes Ber- nardus Jozef, z. v. AM. J. Braam en S. M. Zwirs; Jan, z. v. S. F. Speets en A. Meijers; Johanna. d. v. D. Lemstra en E. Rijkers; Jan, z. v. J. ter Burg en E. Sikker; Maria Wilihelmdna Margaretha. d. v. G. A. Proiide en A. C. Karnen. ONDERTROUWD: Izak Traas en Leijntje Hoo- gesteger; Dirk de Schipper en Anna Comelia Oele. GETROUWD: Izak Traas en Leijntje Hoogo- steger; Dirk do Schipper en Anna Cornella Oele. OVERLEDEN: Grietje Oort, oud 4 jaar; N'eltje Koster, eohtgeuote van. Klaas Kooij, oud 53 jaren; Koster, echtgenoot© van Klaas Koo-, oud 53 jaren; Hendrika Slikker, echtgenoot© van G. Blom, oud GEMENGD NIEUWS. Duizend gulden boete. Naar de „Tel." verneemt, is Jacobus van der Kroon, slager, wonende te Amsterdam, aan den Koninginneweg 209, gisteren door den kantonrechter wegens het bedingen van te veel huur veroordeeld tot een boete van duizend gulden, subsidiair negentig dagen hechtenis. „Een aanvaring. Maandagmorgen werd in de Ketel beneden Kampen de binnenkomende motorboot „Ne derland" {van R'dam), aangevaren door den uitgaariden marker botter „U. K. 69", zóó hevig, dat de laatste bijna onmiddellijk na de botsing zonk, terwijl de motorboot ern stige averij aan den boeg beliep, doch drij vende bleef. De 'bemanning van den botter kon zich nog redden door op de „Nederland" over te springen. Geschoren. Een koopman uit Den Haag deed bij de Rotterdamsche recherche aangifte, dat hij verscheidene malen nadat hij zich in een barbierszaak in de Nieuwstraat te Rotterdam had laten bedienen, geld vermiste. De politie stelde zich verdekt op, toen de koopman de zaak weer bezocht, en hield de beide barbiers patroons aan, itoen de koopman na zyn bezoek mededeelde weer geld kwijt te zijn. Beiden bekenden en werden opgesloten in het hoofd bureau v. politie. Den Hagenaar was nu eens een bankbiljet van 100, dan weer een van f 200 ontfutseld uit zijn jas, die hij gewoon was op te hangen terwijl men hem schoor. Een groote kei. Een reusachtig zwerfblok is opgegraven op het buitengoed de Klieverik, bij Olden- zaal. Zijn afmetingen bedragen ongeveer 2 M., 2 M. en 1.70 M., het gewicht wordt op ten minste 16,000 K.G. geschat. De kei overtreft in groote ver den bekenden Oldenzaalschen steen, geplaatst bij het gemeenethuia te 01- denzaaL Het Belgische stoomschip „Italier* is in aanvaring geweest met het van Antwerpen naar de Gongo vertrekkende stoomschip „Madimba." Het „Handelsblad van Antwerpen" deelt nog hieromtrent mede, dat hoogstwaar schijnlijk die aanvaring is- geschiedt met het van Antwerpen naar dein Gongo ver trokken „Madimba". Een officier van de „Italier" vertelde o.m. aan genoeimd blad: „Het was Zaterdagmorgen rond 3 ure, klare nacht en kalme zee. Alle voorgeschre ven lichten waren aan. Op de ibrug stond een officier, terwijl d'e kapitein op het dek wandelde, Wij waren in de Noordzee, nabij het -vuurschip „de Ruytimfen", toen we van uit tegenovergestelde richting, 't is te zeg gen van de Wielingen, een ander schip in aantocht zagen, eveneens de gebruikelijks lichten voerend. Alles ging zoo normaal mogelijk en geen onzer had durven dienken dat binnen enkele oögienfbljiMoen zulk een vreeselijke ramp zou plaats hebben. Toen het onbekende sohip ter hoogte was gekomen', draaide het op eens langs stuurboord weg en kwam op de „Italier" toe. Zooals het gewoonlijk gaat op zee, wordt het oog gehouden op een voorbij varend schip en zoo kwam het dat dadelijk deze zonderlinge en hoogst gevaarlijke wen ding van het schip werd gezien. De „Italier" zou middenscheeps worden aangeloopen; al les werd in het werk gesteld om de aanvaring te voorkomen. Het was echter te vergeefs. De aanvaring had plaats. De -..Italier" Kep met zijnen ste ven in d'e zijde van het onbekende schip dat ter hoogte van het luik twee werd ge troffen. Het wias een ijselijk gekraak dat door de ooren sneed. Het volgende oogen- biilk waren al de oovraend'en van de „Ita lier" op het delk. Hulpkreten werden ge hoord. Het aangevaren schip, een stoomboot, moet een geweldig lek hebben opgeloopen, want we zagen het enkele seconden na de aanvaring, met, den steven onder de opper vlakte van den zeespiegel verdwijnen. Het achterschip, dat hoog boven het water uit stak, zoihk eenige ©ogenblikken later -even eens in de diepte, al medenemend wat on- het sohip vertoefde. Er waren- geen twee minuten na de aanvaring verloopen, of daar was niets meer van het schip te zien. Wij zijn ter plaatse ^ebleven tot neo-en ure 's morgens, steedis in de hoon om een der opvarenden te kunnen redden. Al onze pogingen zijn echter vruchteloos -gebleven-. Wij vond-en niets -anders dan allerhande wrakstukken, doch geen levend wezen werd nog gevonden. Door de zuiging van het zin kende schip wias alles mee in de dien-te ge sleurd. iji.-H In plaats van kaarten. Ondertrouwd N. VAN ENGEL en R. B. DAVIDSON. Helder, 9 Maart 1921. Geen ontvangdag. THEO B. VAN DEUTEK0M en MARTHA BRALTEN, hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelyk. waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 23 Maart a.s. Amsterdam, Looiersgracht 12. Admiraal de Rujjterweg 109II. Eenige plaatselijke kennisgeving Geboren JACOBA JETJE, Heden overleed plotseling na een ongesteldheid van 1 dag, onze lieve Man en Vader JACOB RIEDEMAN, in den ouderdom van 47 jaar. Namens zyn diep bedroefde vrouw, Kinderen en Familie, Wed. RIEDEMAN— v. 't Hert. Vijzelstraat 87. Algemeen^ kennisgeving. Heden overleed plotseling na een korte ongesteldheid van 1 dag, onze trouwe Vriend, JACOB RIEDEMAN, in den ouderdom van 47 jaar. Dat hij ruste in vrede, is de wensch van J. DE JONG en Echtgenoote. Helder, 9 Maart 1921. De Heer en Mevrouw MAAS- PETERS Kanaalweg 78, zullen ter gelegenheid van hun 25-jarl<j hu welijkgaarne bezoek ontvangen Zondag 13 dezer van 3—6 uur, De Familie DE WIJN. Hartelijk geluk gewenscht met dezen dag. t.s. „Rijndam". H. DOL, Musicus. door op ONDERWERP: Aanvang 8 uur. van 2i~8 uur. HET BESTUUR. Aanvang 8 u. Zaalopening 7 u. Dubbel orkest. Schitterende verlichting. Luisterrijke versieringen. Aardige verrassingen. GRATIS DEELNAME voor alle geïntroduceerde gemaskerden. FRAAIE PRIJZEN VOOR MOOIE, 0RIGINEELE EN GRAPPIGE C0STUMES, ALSMEDE VOOR GROEPEN EN TYPEN. Mits vóór Woensdag 23 Maart a.s. aangevraagd, zal voor het afhalen per auto of per rijtuig door het bestuur worden zorg gedragen, zoowel voor gemas kerden als voor ongemaskerden. In de zaal zullen kiosken aan wezig zijn voor het verkrijgen van feestartikelen, het laten maken van foto's enz. enz. Schriftelijke aanvragen om in troducties van af heden onder opgaaf van volledig adres, te richten aan den Heer J. v. d. PLAS, Drogisterij, Koningsplein alhier OP DINSDAG 15 MAARTa.s., in het TEHUIS VOOR MILITAIREN, Kanaalweg Aanvang 8 uur n.m. Agenda Jaarverslag Secretaris. Rekening en vei antwoording Penningmeester. Verkiezing van twee bestuurs leden (de aftredende bestuurs leden stellen zich weder ver kiesbaar). Bespreking van de bouwplannen van de nieuwe vakschool door den Architect. De ondergeteekende C. J. BEIMERS betuigt langs dezen, meer gebruikelyken weg, zijne voile tevredenheid aan dan Heer C. BOT, Timmerman an Aannemer, Vurl. Qasstraat 70, Helder, voor de prompte verbouwing en uitvoering van het Winkel huls, Keizerstraat 46. Bij voorkomende werkzaam heden in het bouwvak durf ik, ook wat het bijwerk betreft,, met veel vertrouwen dezen aannemer aanbevelen en geef gaarne mon delinge .inlichtingen, terwijl het interieur van myn huis voor dat doel steeds te bezichtigen is. „HET TABAKSHUIS", KEIZERSTRAAT 46. Vrijdag van 7-8 uur introducties uitgeven voor da Soirée van Zaterdag 12 Maart a.s. in „Casino". Tevens repetitie van da voordrachten- maakt ge Uw plafonds en muren, als U 't doet met mijn prima 1 X witten is voldoende. Verkrijgbaar in pakken van 20 en 35 cent. Naast da niauwgerestau- reerde Mode-Bazar van S. HERSCHEL. De prijs kan geen bezwaar meer zijn. IK NOTEER VOOR PRIMA -Ie kl. fabr. PRIMA 7i Ko. bus fl. 1.55 Vs ii ii i ii 0.80 7i Ko. bus f|. 1.30 a ii ii 0.67' Verfkwasten, bruine Vloerlak, prachtige Lustrol Rijwiellak in diverse kleuren, enz. enz., tegen scherp concurreerenden prijs. Drogist, naast de nieuw gerest. Mode- Bazar van S. Herschel. Te koop het Winkelhuisje Smidstraat Nr. 20, met 14 dagen leeg te aanvahrden en een Huisje daarnaast in de Joden- steeg.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 7