HUMT MEI LEMMER: NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbu ry's Secretaresse No. 5374 zaterdag 12 maart 1921 49e jaargang Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: Q. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 buitenland. de volkenbond. De secretaris-generaal van den Volken bond heeft aan alle leden van den Bond een mededeeling doen toekomen, waarin hij hen herinnert aan de besluiten der Vergadering van 10 December 1920, waarbij ,de Raad wordt uitgenoodigd een internationale blokkade- commissie te vormen, welke belast is art. 16 van het Pact in toepassing te brengen. De secretaris-generaal brengt in zijn brief de paragraaf der resolutie In herinnering, welke door den Raad ia aanvaard, en waarbij de regeeringen worden uitgenoodigd alle in lichtingen te verschaffen voor de vaststelling en uitvoering van het program betreffende <ie blokkade, hetwelk door de Vergadering te Genève Is aangenomen. De internationale blokkade-commissie zal tenminste uit acht leden bestaan, waarvan de helft de staten zullen vertegenwoordigen, die geen permanente gedelegeerde ln den Raad van den Volkenbond hebben. De Raad besloot de regeeringen Yan Cuba, Spanje, Noorwegen en Zwitserland uit te noodigen vertegenwoordigers te benoemen, di ©osnmesrni tb londen. Lloyd George heeft in de Woensdag ge houden conferentie der Geallieerden voor gesteld, een wijziging te brengen in het ge bied der Dardanellen, dat zal worden onder worpen aan het militaire toezicht der Gealli eerden. Voorts heeft hii voorgesteld, het Turksche verdrag in dien zin te wijzigen, dat de Turk sche souvereiniteit over Smyrna gehandhaafd blijft, doch gezorgd wordt voor de belangen en vertegenwoordiging zoowel van de Turk' sche als Grieksche elementen der bevolking. Het voorstel is voorgelegd aan de Grieksche en Turksche delegaties, die verzochten haar tijd te laten om het te overwegen. Do heffing op den uitvoer van Duitsche goederen. Het te Parijs verschijnende blad „Demo cratie Nouvelle" heeft evenals andere Franaohe bladen een hard hoofd in de doeltreffendheid van de tolheffing in het be zette gebied en zegt: De Duitschers zullen den uitvoer verminderen en een groot deel der producten afvoeren naar het altijd gast vrije Zwitserland of het altijd medeplichtige Nederland. Men zal zeer hooge rechten op een zeer groot aantal Duitsche producten heffen en dan zal Duitschland veel minder verkoopen, hetgeen Engeland's doel is. Duitschland zal dan verarmen. Het kan zijn verplichtingen niet nakomen en benadeelt daarmee Frankrijk's belangen. De Engelsche „Westminster Ga zette" meent, dat Lloyd George wel'wat luchtig ge sproken heeft over de wijze, waarop het aan neutrale handelaars onmogelijk zou kunnen worden gemaakt de maatregelen der gealli feuilleton. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). „U moet warmere kleeren hebben." De vrouw sprak zonder het hoofd om te wenden. „U zult ook een of twee avondjaponnen moo- dig hebben. Daar kunnen wij morgen voor zorgen, en ik zal ze ugeven, daar u op mijn verzoek uw rouw uittrekt. Wij zijn nu ein delijk thuis." De auto öloeg van de breede laan af en reed tusschen twee hooge stijlen van een hek door. Daarna volgde zij een kronkelend pad naar een fel verlichte koetspoort. Het licht stroomde ook, uit de deuropening op den drempel, waar een gezette man in het oonven- tioneele zwart van een eerste-huisknecht stond. „Welch", mevrouw Atteibury sprak op kort gebiedenden toon, „juffrouw Shaw zal de plaats van juffrouw Harly Innemen. Wijs haar alsjeblieft haar kamer". Terwijl zij zich omkeerde, wendde zij zich tot het meisje: „Wij dineeren om zeven uur. U behoeft u uiet te verkleeden." De huisknecht boog onderdanig, maar zijn kraalootgen namen het meisje van het hoofd tot de voeten met een koel ibrutalen blik be daard op, voor hij hare tasschen opnam en naar de trap toe ging. Ds hal was vierkant sa vaa ruime afmetin eerden tegen Duitschland door te voeren. Het blad begrijpt niet hoe men den neutralen zou kunnen beletten ln Duitschland te koo- pen en in Engeland te verkoopen, Indien zij dat willen. Als een Brltsch Importeur goede ren koopt ln een neutraal land en daarvoor betaalt door credleten door hem ln dat land geopend, zal het bezwaarlijk gaan ln te zien, waar het aandeel voor de Engelsche regee ring geïnd kan worden. De neutraal zal den Duitschen fabrikant de volle waarde betaald hebben, want het verdrag van Versailles heeft niets met die handeling te maken. Als hij aan Engeland verkoopt, zal hij volle 'betaling ver langen en de Duitsche goederen en de andere goederen, 'zullen vooruit betaald zijn uit het crediet, dat de Britsche klant in het neutrale land heeft. Het kan mogelijk zijn den Brit- schen kooper .te treffen ais later bewezen wordt, dat de goederen van Duitschen oor sprong zijn, doch het zal heelemaal onmoge lijk wezen iets te krijgen uit den neutralen tusschenpersoon of den Duitschen fabrikant. Een strenge toepassing van het stelsel zou onder dergelijke omstandigheden den handel met neutrale landen zelfs moeilijker en ge vaarlijker maken dan met Duitschland zelf. Het stelsel zal feitelijk onzen Europeeschen handel heelemaal bedreigen. Het is onnoodig te 'zeggen, dat het onzen entrepóthandel zal vernietigen, want het is duidelijk, dat geen Duitsche koopman, handelende in Duitsche goederen, die door Engeland heen naar elders zal zenden als er zulk een lastige beperking op den weg bestaat. Volgens een bericht uit Genève trachten de leidende handels- en financieele kringen in Nederland, Zwitserland, Zweden en Noor wegen hun regeeringen er toe te bewegen bij den Volkenbond te protesteeren tegen de economische dwangmaatregelen der gealli eerden tegen Duitschland, omdat deze maat regelen het handelsverkeer tusschen Duitsch land en de neutrale staten ten zeerste zouden schaden. Andere berichten uit Zwltsersche bron weten zelfs mede te deelen, dat de genoemde neutrale regeerinigen een dergelijk protest reeds ernstig overwegen. DUITSCHLAND. De Berlijnsche correspondent van de „N. Rott. Ort." seinde Donderdagavond: Geweldig was het gedrang voor het Pots- dammer station, waar Berlijn den minister van bultenlandsohe zaken neeft binnenge haald, gelijk eertijds het Romeinsche volk zijn veldheer huldigde, omdat hij den slag had durven aanvaarden, al had hij dien ook niet kunnen winnen. Op het perron, waar men slechts met bijzondere kaarten toegang had, waren naast Fehrenbach talrijke hoog- waardigheidsbekleeders tegenwoordig. Zoo dra de trein stilhield, snelden allen naar den wagen van Simons, de rijkskanselier vooraan Ik zag Simons uit den trein stappen en de uitgestoken hand van Iden rijkskanselier vat ten. Wat zij zeiden kon ik niet verstaan, maar in het gedrang om Fehrenbach heen, dat de grenzen der discretie ruimschoots overschreed, kreeg de correspondent van „De Tijd" een duw naar voren, die hem tegen de coupé tuimelen deed, door welk ongelukje ik kan meedeelen, dat Simons' eerste woor den waren: „Ik 'heb gedaan wat ik kon!" Waarop de kanselier antwoordde: „gij hebt ons vertrouwen!" Na een kort zrwijgen liet hij er gemoedelijk op volgen: „Hebt u uw vrouw al gezien? Daar komt zij." Zoodra Si mons de controle was gepasseerd, klonk een donderend hoezee der verzamelde menigte. Niet zonder moeité konden Simons, Seeckt en de twee geheime raden hun auto's be reiken. Terwijl ik buiten de trappen machteloos ln het gedrang werd afgeduwd, ontrolde zich daar beneden een onbeschrijflijk tafreel. Duizenden en duizenden deinden daar heen en weer als een zee. Trams, auto's, alles moest stilstaan. Menschen stonden op de daken van gen, met een gaanderij, die om het portaal van de eerste verdieping heen liep. Over de leuning hingen zeldzame (tapijten heen. De flikkerende vlammen van den haard speel den op hun zachte, gedekte tinten. De glim lichten, die van de koperen spijlen om den haard terugkaatsten, bestraalden het doffe bruin van de leeren lambrizeering met een bruingouden gloed. Betty Shaw nam werktuigelijk die alge- meene indrukken in zich op, terwijl zij haren norschen gids volgde. Er was nauwelijks ver rassing en geen nieuwsgierigheid in den blik, dien zij op de deur tegenover den haard had geworpen. Toen zij beneden aan de trap stond, werd die deur heftig opengerukt, sprong een man te voorschijn en liep naar haar meesteres toe. „Groote genade, waar ben je geweest," vroeg hij, terwijl zijn stem schor van 'bezorgd heid klonk. „Ranza heeft den heelen middag geprobeerd, om te weten te komen, waar je uithing. Zij heeft hem gesproken, maar hij is onhandelbaar. Hij is van plan Geen remmende uitroep van de vrouw had hem zijn woorden doen afbreken, maar toch hield hij op met een geluid of zijn keel dicht- gesnoerd werd. Betty keek over haar schouder heen. Me vrouw Atterbury stond, zonder een woord te spreken, in haar volle lengte opgericht den man, die de stoornis veroorzaakt had, aan te zien met oogen, vlammend uit een gezicht, dat voldoende zou geweest zijn om hem te pletten verder te spreken. De onaandoen lijkheid, die het gemaskeerd had, was ver dwenen, de wenkbrauwen waren samenge trokken en de lippen krulden met een uit drukking van stille woede, zoodat haar sterke, witte tanden dreigend in het licht van De lieflijke, lachende lente auto's en waigens, menschen hingen bij tros sen aan palen, menschen voor alle vensters en in dakgoten. Gezwaai met handen en zak doeken, hoeden werden in de lucht geworpen, kreten weerklonken: „Hij heeft niet getee- kend. De oorzaak van den nieuwen oorlog is niet in Berlijn. Hy is eeriyk gewekt Hij heeft Duitschland vertrouwd. Wij „.ou wen hem!" Korte toespraken gaan in het rumoer verloren. „Stil, stil!" wordt geroepen. Iemand wil spreken, maar als het eindelijk stil wordt, spreekt niemand meer, maar uit duizend kelen klinkt hetDeutschland, Deutschland über alles en Die Wacht am Khein. Als Simons ln de auto stapt, komt plotse ling derwaarts groot gedrang. Gegil van vrouwen, geschrei van kinderen; mannen roepen luid, maar met natuurlijke kracht dringt het al vooruit. Een boompje met ijzer omheind staat in den weg, maar knapt af als een riet. Het wordt gevaarlijk, maar agenten weten de orde te herstellen. Zoo heeft Berlijn Duitschlandonderhan delaar ontvangen. Niets was voorbereid bij deze betoogkug. Geen vlaggen, geen officieels welkomstspeeches, geen deputaties. Nog geen kwartier voor de aankomst van den trein was haast niemand te zien en de vele dui zenden waren allen uit eigen initiatief daar spontaan saamgestroomd op het oogenblik van aankomst. Onder presidium van den rijkspresident vergaderde Donderdagmiddag de minister raad, waarin de minister van bultenlandsohe zaken verslag deed van de conferentie te Londen. Na uitvoerige besprekingen nam het kabinet een besluit, dat het de houding van minister Simons te Londen volkomen billijkte en het daarmee eens is. De president dankte den minister en de delegatie voor hetgeen zij gedaan hebben. Een boycotbeweging. De vereeniging van den koffiehandel te Hamburg beveelt haar leden aan geen in- koopen meer in Engeland, Frankrijk en Bel gië te doen en overlegt met de koffiehandel firma's te Berlijn, Keulen en Bremen over een gezamenlijken boycot tegen de drie ge noemde landen. De overige koopmansstand te Hamburg ls voornemens het voorbeeld van den koffie handel te volgen en geen zaken meer met En geland, Frankrijk en België te doen. het vuur blikkerden. Het meisje kreeg den man even te zien, die in de opening van de deur ineenkromp, keerde zich daarna om en vluchtte letterlijk de trap op. De hal was schemerachtig verlicht, maar een rose gloed kwam uit een open deur om een hoek en toen Betty nader kwam, bevond zij zich in een soort van boudoir, ruim maar gezellig, met gebloemde sitsen gordijnen en lampen met zacht rose kappen. „Als u het meisje noodig hebt, ls hier de bel, juffrouw." Welch had haar valiezen naast de toilettafel neergezet en monsterde haar weer met zijn nieuwsgierige (blikken. „Wilt u misschien nu een kop thee hebben?" „Dank u. Ik zal voor bet eten niets noodig hebben." Haar rustige toon was op zichzelf een verzoek om heen te gaan, maar toch bleef de man nog staan, alsof hij op het punt was, om nog meer te zeggen. Maar toen zij hem strak bleef aankijken, sloeg hij zijn o'ogenneer en schoof de kamer uit. Betty wachtte tot zijn steelsche voetstappen, als die van een kat, een eind 'beneden in de hal waren, sloot toen zacht haar deur en begon een nauwkeurig onderzoek van haar kamer. Zij lag aan den zijgevel van het huis en had twee hooge glazen deuren, die uitkwamen op een smal .balcon. Een deur in eiken muur kwam vermoedelijk uit op kamers, die met haar kamers in verbinding stonden, maar bij onderzoek bleek de eerste op slot. Blijkbaar was zy met een grendel aan den anderen kant verzekerd, want het sleutelgat was dichtgestopt met een harde zelfstandigheid, die op lak leek. Toen zy de deur er tegen over open deed, zag zij een goed ingerichte badkamer, met geen andere opening dan een ventilator, hoog boven in den muur. Toen het meisje zich wat voor het diner FRANKRIJK. Frankrfjk en de bezetting van bet Rijnland. Verscheiden Fransche 'bladen willen van de gelegenheid gebruik zien gemaakt om de uitbreiding van de bezetting van het Rynland met verscherping der bezetting gepaard te doen gaan. Het woord iniyving wordt daarbij vermeden, maar bladen als de „Temps", de „Echo de Pari»", ds „Figaro" en de „Action Frangaise" bepleiten exploitatie door de Franschen van mynen, bosschen, spoorwe gen en belastingen in het algemeen. Wat de douane der mijnen en bosschen aangaat, de „Temps" berekent, dat deze met aftrek der administratieve kosten jaarlijks 400 millioen gouden marken in de kas der vergoedingen kan doen vloeien. Van de spoorwegen en de belastingen zou men daarentegen voor de volgende 2 of 8 jaar geen winst moeten ver wachten, omdat de Duitschers ze thans slecht beheeren. Deze en dergelijke uitlatingen had den Lloyd George kopschuw gemaakt. Hij polste Briand hoe het eigenlijk daarmee zat. Pertinax, de kroniekschrijver van de „Echo de Paris die Engeland niet spaart, zou Lloyd George vooral niet tot vree® hebben geïn spireerd. Vanochtend verdedigt hij zich. Hier is men heel tevreden, dat de sancties inderdaad van kracht blijven, zoolang men niet alleen nopens de vergoeding maar ook de ontwapening en bestraffing der oorlogs misdadigers tot een bevredigend en in volle uitvoering zijnd accoond gekomen is. De kwestie van de heffing op de Duitsche goederen is ingewikkelder. Er zijn landen, gelijk Italië, die door den jammerlijken wis selkoers genoopt worden zich tot den Duit schen uitvoerder te wend'en. België wil niets doen wat den handel met de Duitschers kan storen. Bepaalde Duitsche producten wil het belasten, andere echter dienen het tot grond stof voor zyn industrie. Engeland ls geneigd den heelen Duitschen uitvoer zeer hoog en eenvormig te belasten. Frankryk moet nauw keurig onderscheiden en daarnaar den be lastingvoet bepalen. Toch moeten de over wegingen dezelfde zijn volgens welke het be trokken ontwerp in de parlementen zal wor den ingediend. IERLAND. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn een aantal branden, die aangestoken werk waren, tegelijkertijd uitgebroken in boerde rijgebouwen in ZuiJd-Lancashire en Obeshire. De politie heeft vijf, van top tot teen gewa pende, mannen gevat. De „Morning Post" verneemt: In het graafschap Monaighan zijn de lijken van twee mannen gevonden, met een briefje bij zich, waarop stond: Geoordeeld, veroordeeld en ter dood gebracht door het Iersche republi- keinsChe leger. In het graafschap Tipperary zijn twee lijken onder dezelfde omstandighe den gevonden. BELGIE. De Beiglmhe Kamer en de beslissingen van Londen. De socialistische Kamergroep heeft zich bezig gehouden met de bezetting van Duitsch land en de conferentie van Loniden. Verschei dene socialistische afgevaardigden hebben de genomen maatregelen, de sancties, aan kritiek onderworpen, meenende, dat men te hard van stapel geloopen was en niet verder moest gaan. Minister Vandervelde heeft de billijkheid van de maatregelen betoogd. De volgende week zuil enkle beide minis ters, die naar Londen afgevaardigd zyn ge weest, in de Kamer mededeelingen doen en naar aanleiding daarvan zal er debat zijn. VEREENIGDE STATEN. De Amerlkaansehe Atterney-general Way- ne Wheeler heeft beslist, dat bier „een ge neesmiddel" 1». Wie dus van zijn dokter een had opgeknapt, ging zij ln een lagen stoel zitten voor de gloeiende kolen in een Engel- schen haard en verzonk zy, met de kin in de hand, in een mijmering. De gretige, kinderlijk vertrouwende uitdrukking was van haar ge zicht verdwenen, toen zij alleen was en in plaats daarvan was een harde, sluwe blik ge komen, die haar gezicht de jeugdige bekoor lijkheid onitnam. Het 'litteeken kwam weer duidelijk uit en scheen te kloppen, alsof zijn grijpvingers zich vaster klemden in een on- meedoogenden greep en in hare sombere oogen sluimerde een ingehouden hartstocht. De zilveren tonen van een gong, die van beneden kwamen, wekten haaT uit haar ge peins en zij sprong overeind, terwijl zij haar saamgeknepen handen aan haar brandende slapen bracht. Een oogenblik stond zij wei felend, alsof zij beheerscht werd door een schier overweldigende aandoening. Daarna liet zij de handen langs haar lichaam vallen en vertoonde haar gezicht weer het masker van argeloosheid. Maar daarachter loerde, niet geheel ver borgen, een uitdrukking van blijden triomf, en zij keek uitgelaten om zich heen alsof het haar eenige doel op de wijde wereld was ge weest, in deze kamer haar Intrek te kunnen nemen en alsof zy, door toegang tot dit huis te verkrijgen, het een of andere heimelijke plan volvoerd had. Terwyi zij onderaan de trap aarzelend stil stond, riep mevrouw Attecrbury's stem haar naar de ontvangkamer, waar zy naast haar meesteres een vale kleine dame zag zitten, met doffe oogen en zoo mager, dat zij byna hoekig leek, die voorgesteld werd als Madame Cimmino. Terwyi Betty op de conventioneele begroeting .bedeesd antwoordde, kwam uit een hoek In de schaduw een andere gedaante Ingezonden mededeeling. attest krijgt, dat hy bier behoeft als voed zaam en opwekkend middel, kan bet gaan koopen. De ambtenaren, belast met de hand having van de anti-alkoholwetgeving, hebben van de beslissing van den attorney-general met voldoening kennis genomen, zy zijn n.1. van oordeel, dat indien het publiek weer op gemakkelijke wijze aan bier kan komen, het clandestiene en schadelijker whisky-gebruik zeer zal verminderen. De principiëele bestryders van alle alko- hol-gebruik zijn daarentegen woedend op Wayne Wheeler. RUSLAND. De anti-bolsjewistische beweging. De berichten uit Rusland zijn nog alle even verward en met elkaar in tegenspraak, zoodat het niet mogelijk is met eenige zeker heid te zeggen wie aan de winnende hand' ia. Uit verschillende deelen van Rusland ko men berichten omtrent nieuwe opstanden. Zoo zouden in het Don-gebied hevige ge vechten plaats hebben tusssahaa de revolu tionairen en de roode troepen. Het „BerL Tageblatt" verneemt va» be trouwbare zijde, dat volgen» te Wiborg ont vangen berichten te Petrogad onderhande lingen zijn aangeknoopt tusschen de bols jewieken en de opstandelingen. Een radiogram uit Moskou meldt, dat Lenin 'gisteren het tiende congres der Rus sische communistische party heeft geopend. Nadat de vertegenwoordiger van Je Duit sche Vereen. Oomm. Party, Geyer, de groe ten van het Duitsche proletariaat had over gebracht hield Lenin een groote rede over den binnen- en buitenlanidflobeii politieke» toestand van Rusland. Groot opzien welkte de opmerking va* Ingezonden mededeeling. NIER- EN BLAASSTEENEN. Van de vele kwade gevolgen van over- tolli gurinezuur en nierzwakte ls «teenvor ming in de nieren of blaas wal het meest te duchten. Maar Fosüer's Rugpijn Nieren Pillen hebben in zulke gevallen menig succes bereikt en tal van gevaarlijke operatiön voor komen. Spoedige behandeling ia het best, en de eerste verschijnselen moet men kennen. Een pijnlijk gevoel in den rug, waarbij men be hoefte aan steun heeft ter hoogte van de nie ren, en vooral het voorkomen van op een steenstof gelijkend bezinksel en gruis in de urine, terwijl de looxing ook met een bran dend gevoel en pijn gepaard gaat, doet den ken aan de mogelijkheid van steenvorming. Steenen vormen zich vaak, als 'het urine zuur aan afvoer door de nieren ontsnapt, zich laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een harde, cement- aohtige massa vormt, die voortdurend groo- ter wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen van nierzwakte als rugpijn, urinekwalen, hoofd pijn, duizeligheid, pijn lm de gewrichten en lendenen in den wind, maar bekamp het kwaad onmiddellijk door een geregelde en matige leefwijze, en met behulp van Fosterls Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel heeft een scheidende werking op «teenvor ming en menigmaal kwam het voor, dat de steen loskwam, verkruimde en in fijne, zaad achtige deeltjes werd afgevoerd. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Hel der verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizer straat 98, 1.78 per doos. glimlachend en hoffelijk te voorschijn. „Betty, dat is een oude kennis, manheer Wolvert." Een zonderlinge glimlach vertrok de dunne lippen van mevrouw Atterbury. „Je moet juffrouw Shaw niet het hof maken, Jack. Zij izoekt hij mij een toevlucht voor de wereld, de verzoeking en den duivel." „Mevrouwtje!". Hij hief een protesteerende hand op, voor hij die aan het terugdeinzende meisje toestak. „Je plaatst my in een ver keerd daglicht! Laat mij u verzekeren, juf frouw Shaw, dat u hier tegen kwaad gevry- waard zult zijn. Onze gastvrouw du'ldt geen Slangen in haar hof, zooals u zult merken." De toon van den man was glad en zalvend, maar er school iets in zijn adhtelooze woor den, dat meer was dan louter spot, en me vrouw Atterbury's oogen flikkerden gevaar lijk, ofschoon zij in koele minachting de schouders ophaalde. „Zullen wij naar binnen gaan? De keukenmeid houdt haar soufflés tot op het juiste oogenblik in den oven en zij is de eenige sterveling, voor wie ik bang ben. Kom, Speranza". Madame Cimmino legde haar hand luchtig op Jack Wolvert's arm, terwijl zij langs hem liep, maar zijn blikken waren strak op het meisje gericht en volgden haar slanke ge stalte benieuwd, tot de gordijnen achter haar dichtvielen. „Zy ls aardig, dat nieuwe jufje, niet?" Madame Cimmino was in de opening van de deur (blijven staan en er was een harde klank in haar stem. „Misschien is die vlek op haar gezicht een extra bekooriykheid". Woïdt vervolgd COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersehe Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f 1.90; Ned. 0. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 3.50. Zondagsblad reep. f 0.67', f 0.76, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.20, f 1.35, f 1.90 Losse nummers der Courant 4 et., fr. p. p. 6 et. Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 et. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 et. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1i reg. 50 et., elke regel meer 10 et. bii vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 et. p. adv. extra). Bew.no. 6 et. Alle prijzen tijd. verh. m. 10% papierduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Wintertijd.) Maan Zon Hoogwater Maart «p: ond.: op: ond.:v.m.:n.m.: Zondag 13 m. 7.40 a. 10.29 8.29 5.58 10.86 10.45 Maand. 14 8.13 11.38 6.20 6.— 11.10 11.25 Dinsdag 16 8.52 6.18 6.2 1145—.— Woensd.18 9.39 m. 0.44 6.16 6.4 0.10 0-30 Dond.d. 17 10.36 1.43 6.13 6.6 0.56 1.20 Vrijdag 18 11.43 2.86 6.10 6.7 2.— 2.35 Zaterd. 16 a. 0.66 3.21 6.8 6.8 3.25 4.6 De blokkade-commissie. De Oostersche quaestie. 8) De neutralen en de Entente-maatregelen. De terugkeer van minister Slmons. breekt aan I De aarde tooit zich in nieuw ge waad, een kleed, geborduurd met de kleuren- Hjkste bloemenpracht, heeft haar overdekt Het 1b alsof z(J den mensch toeroept: .Ont waakt, gij droomer, staat op, de winter is roorby, een nieuwe tyd gaat komen, staat op o mensch en omgord u blyde met nieuw, schitterend lieht gewaad, Juicht en snelt heen naar de beide onvolprezen damesconfectiezaken van de firma I. 0RUNWALD, die daar aan den Kanaalweg, naast het Postkantoor, door hunne schitterende étalages, gevuld met keur van elegante goederen, talrijke bezoekers trekken! Gaat heen en tooit u evenals de aarde, siert u met een kleed, dat mooi en liei en schoon ia, dat uw gestalte gracieus omhult 1" Voor ieder ls er iets apartsWy kochten in de hoofdsteden der ons omringende landen een kenr-collectie goederen: japonnen en blouses, uitmuntend door elegantie, door qualiteit, maar bovenaldoor biliyken prys. Wy weten het, onze oude klanten komen vanzelf terug Wij verwachten echter dit jaar nieuwe gezichten te zien. Komt allen by ons kyken. Uw moeite zal ruimschoots beloond worden. Wy hebben goederen, voor ieders beurs bereikbaar. I. GRUNWALD, Dames- en Kinder- Kensalweg,. confectie. n.h. Postkantoor (Adv.) Simons in den ministerraad. Bier. T

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1