IWfHipI Buikgordei-Corsets MCI IIIIEN liVEMNCIEIt: NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA I. GRUNWALD - HELDER Training „The Perfect". Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse Training-Corset „The Perfect", JL No. 5383 ZATERDAG 2 APRIL 1921 49e JAARGANG 10. Een schanddaad, der communisten. In het Oelnltzer kolenbekken hebben de FEUILLETON. 12) KANAALWEG 71-74, KEIZERSTRAAT 116 83 22 C CD CU c 03 Jn jAA U co cd" Ibh O O CO 03 50 C/3 O rn O CS m Alleen-verkoop van de Ex-Keizer Karl. Door welke oorzaken Keizer Karl er toe gebracht is de Paaschdagen te kiezen voor De handteekenng van James Foeter komt voor op elke echte doos. Te Helder verkrijg baar bfj A. ten Klooster, Ketaerstr. 98 a i 1.?5 per doos. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.576, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (gal jard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb.(adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. en Op- en ondergang van Zon en Maan tijd van hoogwater (Texel). (Wintertijd.) Maan Zon Hoogwater op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 3.15 a. 1.30 5.32 6.37 4.40 5.15 April Zondag 3 m Zomertijd. Maand. 4 Dinsdag Woensd. Dond.d. Vrijdag Zaterd. 5 6 7 8 9 4.41 5.4 5.27 5.50 6.14 6.42 3.35 6.30 7.38 4.40 6.28 7.39 5.48 6.26 7.40 6.56 6.22 7.43 8.6 6.19 7.45 7.— 7 50 8.35 9.5 9.35 '.20 1.1 7 8 8.40 9 9.18 6.17 7.46 10.5 9 MO ,40 15 BUITENLAND. DUITSCHLAND. Het communistisch oproer. Hoewel de veiligheidspolitie er nog niet in geslaagd is, het oproer volkomen te dem pen, gaat het toch dien kant uit. Langzaam aan worden de communistische groepen te ruggedrongen. Het hoofdkwartier van het roode leger wordt steeds verlegd, doch kort daarna zijn de veiligheidstroepen er weer de baas. Voor de rust in Duitsohland is deze gang van zaken wel gewenscht. Wel werd er van verschillende zijden op aangedrongen dat de Rijksweerbaarheid zou ingrijpen, doch in de gelederen daarvan bevinden zich vele oud-officieren en reactionnaire elementen en deze zouden de radicale beweging veel hardhandiger aanpakken, wellicht harder d^n noodig is. En. men vreest bovendien m zoo'n geval een mogelijke herhaling van het Kapp-avontuur. Men zal het dus met de veiligheidspolitie alleen trachten klaar te spelen. En dat het deze zal gelukken haar taak te volbrengen, is niet meer aan twijfel onderhevig. De be weging op zich zelf is reeds ten doode opge schreven, omdat de groote massa de.r arbei ders hun verstand gebruikten en zich niet door de communistische opruiing lieten ver lokken. Natuurlijk geven de communisten hunne pogingen om de arbeiders tot hunne plannen over te halen, nog niet op, doch zi; hebben er geen succes mee. In verschillende plaatsen, waar voor kort nog de rooden het bewind in handen 'hadden, werd het werk weer op normale wijze hervat, o. a. te Halle In de fabriek van de A. E. G. te Berlijn werd onder het 10.000 man sterke personeel een stemming gehouden -over het al of niet tot staking overgaan. Het resultaat was, dat zich slechts 1500 man voor staking uitspraken. Toen deze daarop de meerderheid wilden dwingen -het werk toch neer te leggen, wer den zij door de werklieden uit de fabriek ver wijderd. Uit enkele plaatsen komen nog berichten over het -optreden der communisten. Zoo werden te Gotha een dertigtal misdadigers uit de gevangenis bevrijd. In de stad en de omgeving bleef het evenwel rustig. Te Bre- m e n werd het werk op de Weserwerf door de communisten met geweld stopgezet. Zij wisten zich meester te maken van de electri- sche centrale en doofden de vuren. TeKarlsruhe (Baden) kwam het tijdens een betooging tot een botsing met de politie. Toen deze een plein wilde ontruimen, werd uit de omliggende huizen met revolvers op haar geschoten en werd zij met handgrana ten bestookt. Het vuur werd door de politie beantwoord. Bij'deze botsing viel een doode en werden 5 personen gewond. In Noord-Beier en -bepaalden de communisten zich tot schriftelijke propa ganda. Tot dusver zonder veel succes. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). o Een plotselinge, scherpe kreet, gesmoord maar duidelijk hoorbaar, deed haar met klop pend hart overeind springen. Hoe lang zij daar gelegen had, in de ver- dooving van een volkomen reactie, zou zij niet hebben kunnen zeggen. De kreet werd niet herhaald miaar de stilte scheen haar met eeri namelooze verschrikking te beklem men en niet in staat om zich te bedwingen, sloop Betty naar de deur en deed haar open. Enkele passen verder zat Carolina op wacht. „H&d u iets noodig, juffrouw?" Het meisje stond onderdanig op, maar haar oogen zagen haar niet aan. „Mevrouw Atterbury dacht dat u mij misschien noodig kon hebben.". Betty had haar verontwaardiging willen luchten, maar hield de woorden, die haar op de lippen kwamen, in. Na een oogenblik zeide zij kalm: „Nee, maar ik dacht er iemand riep." „O, dat was iemand, die lachte, juffrouw. Ze spelen kaart heeft Welch mij gezegd." Betty zeide het meisje kortaf goeden nacht, sloot haar deur af en draaide met nadruk den sleutel om. De kreet klonk nog in haar ooren na. Hoewel hij gesmoord was, had zij de stem van mevrouw Dana herkend. En zij wist, dat er geen vreugde uit geklonken had. communisten volgens een bericht uit Ber lijn aan het „Handelsblad" een ongehoord misdadige aanslag gepleegd. Zij bluschten de vuren op de mijn „Gottes Segen" een Saksische staatsmijn en bezetten de mijn ingangen. Aan het verlaten der mijn zijn ern stige moeilijkheden verbonden, zoodat de in de schacht aanwezige mijnwerkers groot ge vaar liepen, daar door het dooven der vuren de pompen niet meer konden werken en de waterafvoer dus ophield. Toen de directie het gebeurde vernam, stelde zij onmiddellijk de groote sirenen in werking, waarop de vrouwen der mjjnwer kers toesnelden en de communisten in mate- iooze verbittering verdreven. De Saksische regeering nam de noodige maatregelen tot redding der opgesloten mijn werkers en tot voorkoming van nog meer misdaden. In Rijnland en Westfalen. In het bezette gebied op den linker-Rijn oever heeft de staking Donderdag een einde genomen. In den loop van dien dag hadden de Belgische troepen, die overal te-gen de communistische bezetting der mijnen optra den, deze van communistische benden gezui verd. Zij namen daarbij een groot aantal communisten in hechtenis; de raddraaiers konden evenwel ontsnappen. Volgens een bericht uit Essen, heeft de communistische stakingsleiding tot ophef fing van de staking in het westen besloten. Het bestuur van de Friederich Alfred Werke van Krupp te Rheinhausen heeft het gansche personeel ontslagen en verklaart, dat het alleen weer in dienst genomen kin worden al naar gelang van de hervatting van het bedrijf, dat door de communisten geb tot stilstand gebracht was. Een bericht uit Berlijn van Donderdag meldde, dat de communistenleider Sylt, een van de radicaalste elementen, dien morgen, nadat hij was verhoord, een poging deed om te ontvluchten en daarbij was doodgeschoten. Nadere berichten melden evenwel, dat de kogel hem in den rug trof, doch hem niet doodde. Zijn toestand was echter niet zonder gevaar. OPPER-SILEZIE. De intergeallieerde Commissie heeft aan Korfanty verzocht, voorstellen in te dienen betreffende ©en eventueele verdeeling van Opper-Silezië, in overeenstemming met de resultaten van de volksstemming. ENGELAND. Staking in de steenkoolnijverheid. Het regeeringstoezicht op de mijn wordt opgeheven, en met ingang van het tijdstip, waarop dit plaats zou hebben, hebben de mijn eigenaren besloten tot loonsverlaging. De quaestie is namelijk deze, dat aan het regee ringstoezicht een subsidie verbonden was. Uit deze subsidie en de overwinst van de mijnen werden de hooge mijnwerkersloonen betaald. Nu deze subsidie ophoudt, komen daarmede dus automatisch de verhoogingen voor de mijnwerkers te vervallen. Want uit de opbrengst der mijnen kunnen deze niet bestreden worden. Engeland verkeert; ten opzichte van zijn kolenproductie toch reeds in de onaangename positie, dat vroegere af zetgebieden verloren gingen, omdat de En gelsche kolen te duur waren. Het is te begrijpen, dat de Engelsche nij verheid zich geèn kufistmatig-e verhooging der kolenprijzen zal laten welgevallen ter wille van de steenkool-nijverheid. En evenzeer is het -begrijpelijk, dat de Engelsche belas tingbetalers die over het geheel toch al zeer veel, meer dan in een ander land, moeten opbrengen geen zin hebben om nog langer het productieverlies «bij te passen. Ook in andere bedrijven werden loonsverlagingen aangezegd en reeds ten uitvoer gebracht. En men vraagt zich af, waar het heen zou gaan, als deze ook een bijslag van de regeering maar hevige schrik. Speelde zich daar be neden een nieuw drama af? Een ding was nu althans duidelijk en aan geen twijfel meer onderhevig. De bespieding en bewaking waren geen inbeelding van haar geweest. Het meisje voor baar deur zat diaar als bewaakster en niet als bediende. Zij zelf was inderdaad een gevangene. HOOFDSTUK IV. Geblinddoekt. Het kantoor van de naamlooze vennoot schap Detectieve-agentschap van Joseph P. Mc. Cormick besloeg de «geheele negen tiende verdieping van het Leicestergebouw en- leek meer op het kantoor van een finan- cieelmagnaat dan op dat van een particu lier speurder. Het heiligdom van den Chef was 'beschermd door een reeks van kleinere met elkaar in verbinding staande kantoren, waar ondergeschikten van opklimlmenden rang den staf zwaaiden. De bezoeker moest hen, onverschillig of hij cliënt of schavuit was, voorbij, voor hij een audiëntie bij den grooten man zelf kreeg; een procédé dat er toe bijdroeg om den vreemdeling te over bluffen of te prikkelen, al naar zijn tempe rament was. De dame die haar kaartje op een zekeren opwekkend kouden ochtend in den winter naar den Chef naar binnen zond, scheen edhter stof tot vermaak in de plechtstatige opeenvolging te vinden. Zij was een dame op leeftijd, maar ondanks haar sneeuwwitte haar, was haar rijzige gestalte nog zoo recht als die van een meisje, en haar knippende grijze oogen,achter de gouden pince-nez wa ren door deri lijd niet doffer en suffer ge worden. Ingezonden mededeellng. M Bekende Specialiteiten op medisch gebied hebben hunne goedkeuring te kennen gegeven over het en bevelen dit ten zeerste aan. vroegen, die niet geweigerd «zou kunnen worden als de toeslag voor de kolennijverheid bleef bestaan. Hodges, de leider der mijnwerkers, stelt in de „Times" den eisoh, dat de mijnwerker op zijn minst op den levensstandaard moet kun nen rekenen, dien hij voor den oorlog had De „Westminster Gazet'e" antwoordt hem hierop, dat zij die dien ouden standaard nog genieten, in een bevoorr- hte positie verkee- ren. Het land is inn js veel armer en de belastingen zijn ontzag,., veel zwaarder ge worden. Zijn verlangen komt, zegt het blad, dus hierop neer, dat de koiendelvers alleen niet het minste deel van de oorlogskosten zoudendragen, en alle andere categorieën, van wie vele er veel slechter aan toe zijn, den last van de mijnwerkers op zich zouden né men. De „Westaninster Gazette" neemt dus aan, dat alleen de koiendelvers de bevoor rechten zouden blijven alsof hun voorbeeld de andere categorieën niet tot navolging zou prikkelen. Juist daarom moet het principiis obsta gelden. Het lijdt geen twijfel, dat de werklieden bij de slecht rendeerende mijnen, die tot dus ver uit den gemeenschappelijken pot, eerst van overwinst, daarna van regeeringssub- sidie, bedropen werden, er het slechtst voor komen te staan. Maar de mijnwerkersbond verlangt een algemeene loonregeling voor het heele land, zoodat zulke werklieden niet slechter betaald zouden worden dan die van de rijke mijnen. Aangezien echter niet de minste kans op bestendiging van de regee- ringssubsidie bestaat, zou dit alleen -te be reiken zijn, indien de werklieden van de rijk ste mijnen meer op bun loon lieten vallen dan nu noodig is, ten bate van hun slechter bedeelde kameraden. Het is zeer de vraag of de eersten deze consequentie van hun eisoh naar een nationaal loon zouden willen aan vaarden. Eindelijk wreekt zich nu een buitensporig heid, die bij de jongste loonregeling op aan dringen van de vakvereeniging begaan is. Bij die regeling had zij verlangd en doorge zet, dat ook alle hulpkrachten, tot jongens toe, bij de -algemeene verhooging gebaat zou den zijn. De mijnwerkers in Lancashire b.v. worden voor de keus gesteld, om genoegen Een droeve «glimlach bracht de fijne lij nen om haar lippen naar elkaar toe, toen zij in het laatste kantoor werd binnengeleid, dat als antichambre voor het laatste privékan- toor dienst deed. Een magere jonge man met een «goedig ge zicht, die er uit zag als een student, zat ach ter een tafel met een schrijfmachine en trok zijn wenkbrauwen verwaand .op, toen hij haar begroette met de vraag, die, doordat zij aldoor herhaald was, haar lachlust gaande gemaakt had. „Wilt u mijnheer Mc Cormick zelf spre ken?6 „Dat feit moest zelfs voor een detectieve zoo klaar als dé dag zijn, daar ik tot in deze kamer hen toegelaten." Haar toon was op gewekt, maar bondig, alsof zij tot een nieuws gierigen schooljongen sprak, en de jonge man keek verbaasd, maar ging hardnekkig voort met het afwerken van de vaste formule: „Hebt u een tijd afgesproken?" „Neen. Ik heb dat al meegedeeld aan een ongen met een rood hoofd, twee volkomen onverschillige jonge dames en verscheidene mannen, zooals u ongetwijfeld zult weten." „Als u zoo goed wilt zijn, het onderwerp mee te deelen, waarover u komt spreken, mevrouw „Ik ben hier gekomen om een particulier detectieve te raadplegen, en niet om over mijn zaken met zijn ondergeschikten te spre ken of ze van de daken.uit te schreeuwen." Er was een scherpe klank in haar stem gekomen, alsof een bot wapen plotseling met den scherpen kant naar boven was gekeerd. „Als mijnheer Mc. Cormick het te druk heeft, om persoonlijk met mij te spreken, wilde ik "iever geen tijd meer verspillen." De jongeman stond berustend op. te nemen met een verlaging van hun loon met 14 tot 20 sh. in de week, waardoor hun nog altijd een minimum-loon van 95 tot 110 sh. gewaarborgd zou zijn. Maar voor jongens, die «thans tussohen 67 en 77 sh. in de week verdienen, wordt een vermindering van het loon met de helft voorgesteld, opdat huisva ders en volwassenen in mindere mate de dupe worden. Die jeugdige arbeiders, voor wie het procédé van de loonsverlaging het pijnlijkst is, vormen dientengevolge een kern van het felste verzet. I-ntusschen is met het besluit van het be stuur van de mijnwerkers om alle werk krachten den arbeid te laten staken, de strijd begonnen en is men de beginfaze van een conflict ingetreden, dat in zijn eersten scher pen vorm weer toont, dat de naweeën van den oorlog zich niet alleen in een duurzame ver storing van den politieken, maar ook van den economischen vrede laten gelden. De „Times" verzekert, dat het als zeker kan worden beschouwd, dat de regeering het door haar ingenomen standpunt, dat de in dustrie het conflict zelf -heeft ep te lossen, zal handhaven. Op de punten, waarop de onderhandelingen zijn afgestuit den natio- nalen loonraad en een nationalen winstpot zou de regeering alleen met succes kunnen ingrijpen met een wet, welker geest echter geheel in strijd zou zijn met die, welke het parlement pas heeft aangenomen tot ophef fing van de controle. En wilde de regeering voldoen aan den wensch der mijnwerkers, om de steenkolenipdustrie te blijven subsi dieeren zoolang de inzinking in den steen- koolhandel duurt, dan zou daarmede een sub sidie van rond een millioen pond per week gepaard gaan. Het ontbrak den mijnwerkers, die door dat hun loonen langen tijd kunstmatig op grootere hoogte -gehouden werden thans plotseling met loonsverlaging genoegen zul len moeten nemen, niet aan sympathie van het publiek. Doch een groot deel daarvan zullen zij verspelen, indien zii «hun besluit handhaven en al het personeel in staking willen laten -gaan. Dus ook de machinisten en stokers. Want een 'gevolg hiervan zal zijn, -dat het water niet uit de mijnen gepompt wordt en deze dus overstroom-en. Het herstel daarvan gaat met groote moeilijkheden ge paard en vordert langeren tijd, naarmate het onderwaterzetten langer geduurd heeft. Hej is dan ook zeer waarschijnlijk, dat, indien de stakingslei'ding inderdaad -tot een dergelijke aanslag op een nationale bron van nijverheid en welvaart overgaat, de regeering in zal grijpen en dat door den sterken arm. Echter hebben in een aantal mijndistricten de machi nisten en de arbeiders, die de pompen be dienen, reeds besloten, dat zij op hun post zullen blijven. In verband met de staking heeft de regee- ring de uitvoer van kolen, cokes en briketten verboden, behalve onder contract. Het feit. dat de mijnwerkers ook de paarden uit de mijnen naar boven hebben gehaald, wijst er, volgens de meening der mijneigenaren op, dat het conflict van langen duur zal zijn. IERLAND. De strijd met Sinn Fein. Sinn Feiners hebben een vermetelen aan val gedaan op de politiekazerne te Roncar- bery. De voormuur werd door ontploffings middelen vernield en daarna werd een hevig geweervuur -op de politie onderhouden, die moedig stand hield tot het vertrek in brand raakte. Zij die daartoe in staat waren, ont snapten door het raam. Men gelooft, dat er vijf politie-agenten ge dood zijn en 14 vermist worden. De verliezen der aanvallers zijn onbekend. HONGARIJE. „Ik geloof dat de Chef op het oogenblik vrij is." Wilt u zóó gaan. „mevrouw De jongeman duwde een deur open aan het verste einde van het kantoor, waardoor een 'groote hoekkaimer zichtbaar werd, die ramen aan twee kanten bad, waardoor een verblindend licht vol op 'hun «gezicht viel. Een gezette, pootige gestalte, met scherpe oogen onder vooruitstekende wenkbrauwen en een recht afgeknipten zwarten knevel, stond gewichtig op om de dame te ontvan gen, terwijl de deur achter haar dicht ging. De oude dame sneed hem bruusk het eer ste woord af: „Jongeman", de Ghef was ten minste vier enveertig, „ik ben aan vijf Europeesche ho ven met minder ophef en omslag voorgesteld dan ik bij u heb ondervonden, om u te kun nen bereiken. Laten wij tot de zaak komen. Ik wil iemand op laten zoeken; als u denkt dat u dat klaar kunt spelen, verzoek ik u den prijs te noemen." De Chef glimlachte even, toen hij naar iet kaartje op de schrijftafel! voor hem keek. „Het is mogelijk dat ik u van dienst kan zijn, mevrouw Dumois." Zijn stem was vrien delijk en innemend. „Ga op dien stoel zit ten en deel u mij de bijzonderheden mede. Is de vermiste persoon familie van u?" Mevrouw Dubois ging op de aang«>wezen plaats zitten en haar lippen persten zich cp elkaar. „Ik ben bier niet gekomen om aan een kruisverhoor bloot te staan, mijn waarde heer, en ik heb niet gezegd, dat de persoon vermist werd. Ik bedoel dat er geen geheim zinnige verdwjjnng in het spel is, als dat het geval is, waarop u zinspeelt. Ik zal u zooveel vertellen als waarin ik zin heb en niet meer, en als u dat niet voldoende vindt, ora mee Ingezonden mededeellng. DROS'ADVOCAAT een uitstapje naar Boedapest zal voorloopig wel een geheim blijven. Dat hij uit zich zelf deze stap zou hebben gedaan is niet aan te nemen. In den korten tijd dat hij aan de regeermg was is wel voldoende gebleken, dat zijn wil het af moest leggen tegen die van de leidende en intrigeerende personen uit zijn omgeving. Men zou geneigd zijn te vermoeden dat zijn vrouw, de prinses Zita van Bourbon'Parma de hand in het spel ge had heeft. Zij toch is een geheel andere persoonlijkheid. Doch, zooals een der bladen opmerkt, zij is niet dom, en zal den ex-keizer zeker niet aangeraden hebben thans die stap te ondernemen. Hoe deze er dan wel toe ge komen is blijft vooralsnog een geheim. Wat echter geen geheim bleef, is, dat de ontvangst in Hongarije den ex-keizer tegen gevallen moet zijn. In Boedapest bleef men vrij onverschillig tegenover het geval. De regent van Hongarije, generaal Horthy, gaf hem te verstaan, dat het verstandigste wat hij kon doen was, zoo spoedig mogelijk weer te vertrekken. Waarmede hij zich de ver dachtmaking op den «hals haalde zelf naar de souvereine macht te streven. Van andere zijde wordt Horthy eohter steeds voorgesteld als een uitgesproken Kariist. 4 Keizer Karl hééft«gedeeltelijk althans aan dezen welgemeende raad gevolg gege ven en heeft Boedapest verlaten. Hij begaf zich, zooals reeds eerder werd «gemeld, naar Stein am Anger, alwaar volgens het Wiener Tageblatt de militaire dictatuur werd uitge roepen. Nadere berichten melden, dat de be volking van de 'landelijke districten naar Stein am Anger trok, de 'beeltenissen van Ingezonden mededeellng. MOEDER! DENK ER OM. Vrouwen dienen meer rust te nemen. Als volwassenen deden wat rij onderwijzen vroeg naar bed gaan zouden veel minder menschen lijden aan nierkwalen. Het is niet verstandig om na de -inspanning overdag 'b avonds laat nog te streken, verstellen, stoppen enz. Denk er om, moeder! Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking, en ongeregelde maaltijden overladen -het bloed niet urinezuur, en het filtreeren van zulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren. De pijn in den rug, in de lendenen en zijden, is een waarschuwing van nderzwakte, die als niets gedaan wordt, kan leiden tot nieront steking, blaaskwalen, nierweterzueht, nier- gruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Ver minder de inspanning der nieren. Venmfjd laat naar bed gaan en onverstandige ge woonten, Geniet meer frissche lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer geaond-ge- vende slaap. Laat Posteris Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zul ke uitstekende resultaten, doordat het uitslui tend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het beet. Bijtijds genomen, kunnen Foater's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- en blaaskwalen voorkomen. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergeneesmiddel te werken, kunnen wij er wel dadelijk uit scheiden. Ik heb het spoor verloren van een jong meisje en ik wensch dat u haar op spoort. Het doet er niets toe waarom, of in welke betrekking wij tot elkaar hebben ge staan. Ik zou er een flinke som voor over hebben, als ik haar weer te zien kreeg." Haar stem was merkbaar harder gewor den en een zwakke, booze blos steeg in haar fletse wangen op en voorspelde niet vel goeds voor het ongelukkig voorwerp van li aar onderzoek. Detectieve Mc Cormick boog zich betoogend in zijn stoel voorover. „Maar, mevrouwtje, 'ik moet enkele per soonlijke bijzonderheden hebben, om te we ten welk type van hulpkracht ik voor de zaak moet uitkiezen. Ik begrijp, dat hetgeen strikt vertrouwelijke zaak is?" „Ik wensch u geluk!" Haar lippen vertrok ken zich tot een sarkastischen glimlacht. „Ik scheen dat uw verschillende secretarissen niet aan hun verstand te kunnen brengen. Uw helper zal een schrahder man met tact moeten zijn, en als hij in persoonlijke aan raking met deze jonge dame wil komen, moet het een heer zijn. Zij is wat men een dame noemt." „Wilt u mij haar naam noemen?" „Die doet er niet toe," De detectieve trok zijn ruige wenkbrau wen op. „Mag ik u vragen of deze dame voort vluchtig is? Is er eenige kans dat u een aan klacht zult indienen, een strafrechterlijke aanklacht of een civielen eisch als zij ge vonden is?" - (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1