HUtr WEI LEVERANCIER: NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOÉGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Abonnementsgelden vóór 15 April Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5386 ZATERDAG 9 APRIL 1921 49e JAARGANG (Zomertijd.) FEUILLETON. De nieuws vloot-aanbouw. FRANKRIJK. COURANT Hl. - ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersehe Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indië p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.57», f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25. f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Post-Girorekenintr No. 16066. ADVERTENTIEN 20 ot, p. regel (galjard), Ingez. meded, (kolorabr. als redao, tekst) 60 ct, Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 60 et., elke regel meer 10 ot. bij vooruitb. (adresBur. v. d. blen met br. onder no. 10 ot. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoeel. Aan onze lezers bulten de gemeente doen wl] het verzoek de abonnements gelden over het tweede kwartaal ten bedrage van 12.— over te maken per postwissel of over te laten schrijven op Nó. 16066, kantoor Helder per post-glroblljet. De laatste manier van vereffening raden wij ten zeerste aan, daar het bedrag dan voor slechts f 0.05 wordt overge schreven; formulieren zijn aan alle post kantoren a een halven cent verkrijgbaar. Per postwissel daarentegen zijn de kos ten f 0.10. Na genoemden datum wordt beschikt met f 0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden In de stad wordt dezer dagen per looper beschikt en verzoeken wij U beleefd de kwitantie bij eerste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Maan Zon Hoogwater April op: ond.: op: ond.: v.m.m.m.: Zondag 10 m. 7.14 a. 10.28 6 15 7.48 10.35 10.50 Maand. 11 7.52 11.36 6.13 7.5011.1011.25 Dinsdag 12 8.38 12.38 6.11 7.53 11 45 12.10 Woensd.13 9.32 1.— 6.9 7.55 12.25 12.50 Dond.d. 14 10.35 1.33 6.6 7.57 1.— 1.10 Vrijdag 15 ,'11.45 2.20 6.3 7.58 1.40 2.— Zaterd. 16 12.59 2.59 6.2 7.59 2.40 8.15 BUITENLAND. ENGELAND. De mijnwerkersstaking. Uitbreiding van het conflict Van eenige toenadering tusschen mijn- directies en mijnwerkers valt nog niets te be speuren. Wat dit voor Engeland beteekent, zal eerst later blijken. Eiken dag van stil stand begint thans gevaar te tellen. De Daily Mail toekende de toestand in een plaatje van een mijnwerker, die op een stoel zijn krantje zat te lezen midden in het water dat tot aan zijn kuiten reikt. Een peilschaal ernaast geeft aan dat de stand van het water zoo is op fden zesden dag. Op den zevenden dag zal het aan zijn knieën komen, den achtsten dag aan zijn middel, den negenden dag aan zijn horst en den tienden zal hot niet ver meer van zijn hals af staan. Het is wei een scherp wapen, dat de mijn werkers hier gebruiken. Maar het treft be halve de mijneigenaren, ook degenen die het hanteeren. Al verkrijgen de mijnwerkers ook alles wat zij wenschen, dit heeft niets te be- teekenen, als er geen werk voor hen is. En thans reeds wordt de tijd, die noodig is om de mijnen weer in ordete maken, voor som mige ervan op oen periode van 6 tot 12 maanden geschat. Dit feit is ook van enorme beteekenis voor Engeland. En hetis daarom te 'begrijpen, dat de regeering bemiddelingspogingen onder nam. Zij stelde 'evenwel als voorwaarde, dat het werk aan de pompen onverwijld zou wor den hervat. De mijnwerkersorganisaties kwamen hier- door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 15) „Ik zal mijn best doen." Zijn glimlach was niet veranderd en hij boog zich vriendelijk over. „Maar wilt u mij een enkele vraag toe staan? Het zal geen onbeschaamde vraag zijn, en zij zou de zaken aanmerkelijk kun nen vereenvoudigen. U weet, dat men zegt dat zelfs de passiefste menschen, die hun geest met iets bezig houden, de een of an dere voorliefde, het een of andere stok paardje of talent hebben, noem het zooals u wilt, waarin zij meer dan iets anders be lang stellen. Heeft deze jonge dame de een of andere voorkeur?" „Ik had daar niet aan gedacht!" riep me vrouw Dumois uit. „Zeker heeft zij die, en wel een hoogst belachelijke voor een dame: de Egyptologie". De detectieve liet niet merken, dat hij ten slotte een aanwijzing had waarmee hij wer ken kon, maar vervolgde met Instudeerde onverschilligheid „O, zulke dingen zijn tegenwoordig een manie. De menschen willen graag een beetje op de hoogte komen van de een of andere wetenschap of kunst en dan als geleerde of kenner poseeren. Naar alle waarschijnlijk heid heeft de jonge dame geen eigenlijke kennis van het onderwerp." „Alt sij dis Biet heeft,*i« dat kaar eigen door in een lastig parket. Het was hun sterkste wapen om een snelle beslissing af te dwingen. Dit is niet gelukt en men zou meenen, dat thans reeds genoeg schade is aangericht om de leiders tot bezinning te brengen en de onderhandelingen te openen op de voorwaarden door de regeering gesteld. ;Want thans komt het zóóver, dat de mijnwer kers er zelf eveneens de dupe van zullen worden. De conferentie der leiders me de regeering heeft evenwel geen resultaat gehad. De lei ders weigerden den pompers en machinisten verlof te geven, gedurende de onderhande lingen aan het werk te gaan. Volgens het officieele verslag van de con ferentie wees de eerste minister er op, dat het niet het onderloopen van de mijnen was, hetwelk de regeering er toe had bewogen om te komen tot onderhandelen, doch de we tenschap, dat zoo het herhaalde staken voort duurt, de industrieele toestand des lands vol komen vernietigd zal worden, gelijk het ge val is in Rusland. Herberth Smith ®n andere mijnwerkers- leiders gaven daarop ten antwoord, dat -er hier geen sprake is van een staking, doch van een uitsluiting. Zij bleven er op staan, dat den mijnwerkers de concessie zou worden gedaan van een nationalen loonraad en een nationalen winstpot, alvorens den 'arbeiders, zelfs maar het „veiligheids"-personeel (ma chinisten en pompers), toe te staan den ar beid weer op te vatten. Chamberlaln sloot zioh aan hij het beroep van den premier, om het land niet te ver nielen, waarna partijen zich gedurende en kele minuten terugtrokken. Bij dte heropening van de conferentie zeide Lloyd George, dat het besluit der mijnwer kersfederatie één van de ernstigste psycho logische misslagen vormde, welke ooit door de leiders van een groote organisatie waren begaan. Zij begrepen hun landgenooten niet, zoo zij meenden, dat dreigementen hun schrik zouden aanjagen. Geen enkele regee ring kon met eenige mogelijkheid tot de aanneming van hun voorwaarden adviseeren. De houding der Tripïe Alliantie. Thomas, de «secretaris van de National Union of Railwaymen, verkla&rt, dat de con ferentie der spoorwegarbeiders met alge meens stemmen heeft vastgesteld, dat de mijnwerkers gerechtigd waren, de hun aan geboden voorwaarden te weigeren, daar zij gevoelen dat deze voorwaarden slechts het begin bedoelen te zijn van een algemeenen aanval op de levensvoorwaarden der arbei dersklasse en een poging om den loonstand- aard, die vóór den oorlog gegolden heeft, weer in zwang te brengen. De spoorwegar beiders zullen dienovereenkomstig morgen een samenkomst hebben met de transport arbeiders zoodat zeer doeltreffend© etappen zouden kunnen worden gedaan om de mijn werkers te hulp te komen. In een Reuter-bericht uit Londen werd d© verwachting uitgesproken, dat d© spoorweg- lieden en transportarbeiders Zaterdag (he den) hun besluit om in staking te gaan. be kend zouden maken. Het, land wordt daar door bedreigd met heit grootste industrieele conflict, wat in de geschiedenis bekend is. De Independant Labour Party heeft een resolutie aangenomen, welk© verklaart dat d© toestand in de industrie is veroorzaakt door een poging van een deel van het geor ganiseerde kapitalisme om zioh van het recht meester te maken tot een onbeperkten plun dertocht, en een beroep doet op alle arbei ders om de mijnwerkers te steunen, daar d© belangen der geheel© arbeidersklasse er bij betrokken zijn. Wij namen In ons vorig numimer een be schouwing op van de N. Rott. Ot. over het conflict. Li Engeland wordt natuurlijk het vraagstuk ook van verschillende zijden be licht. Een teekenende besohouwinig, ook in ver band met het door d© regeering ingenomen standpunt, was d© rede die de tot de regee- fout", flapte de oude dame eruit. „Zij is een leerlnge geweest van de grootste autoriteit van onzen tijd, professor Mallary te Kaïro". „Werkelijk? Ik heb nooit van hem ge hoord". Ross stolde de inlichting ter zijd© met een gebaar, alsof zij er niet to© deed. „Ik geloof met dat al, dat ik met de gege vens, die u mij verstrekt hebt, wat zal kun nen beginnen". Mevrouw Dumois stond op, en haar scher pe oogen glnsterden in een soort van grim mige geestdrift. „Als dat het geval is, moet ik afwachten of u succes hebt. Als u de jonge dame kunt opschommelen, mijnheer Ross, zult u mij niet ondankbaar vinden. U zult mij bericht zenden?" „Maar niet hier!" drong hij aan. „De at mosfeer zou voor iemand die zoo fijngevoelig is als u, onaangenaam zijn bij herhaalde be zoeken op een detectieve-bureau. Ik zal heel graag naar u toe komen, mevrouw Dumois. „Ik verwacht geen onoverkomelijke moei lijkheden in deze zaak, maar alsik in de knoei mocht komen, ben ik overtuigd dat uw meening en raad van onschatbare waarde zouden zijn". De botte vleierij bleek voldoende om het laatste bolwerk van vooringenomenheid te doen vallen en de oude dame capituleerde. „Goed, u kunt mij opzoeken, wanneer u wilt. Ik woon in bij een oude kennis, me vrouw Hemmingwav, aan de North Drive, maar ik heb liever niet dat mijn adres hier op dit kantoor rondgebazuind wordt, imijn- b&or Ross." „Ik begrijp dat heel goed." Terwijl hij de deur vast hield, om haar uit te laten, zeide hij koeltjes: „Ik zal morgaa de foto komen halen." De Zonsverduistering 1921. Een eigenaardig verschijnsel deed zioh, aldus meldt het meteorologisch Station te De Bildt voor op de 54e breedtegraad. Terwijl overal gedurende het verloop der eclips de duisternis kwam was op de 54e breedtegraad een tweede zon, die met (mach tig en vriendelijk licht die graad bescheen. De stad Helder, die zoo men weet in de na bijheid van die breedtegraad ligt, was vol komen helder en vol glans, want de firma I. Grunwald die aldaar reeds 50 jaar met hunne drie zaken, „De Zon" geheeten, de prachtigste,, de mooiste, de meest gracieuse sorteering diverse waren ten verkoop aan bied, trok, toen de andefo zon verduisterde groote aandacht. Vooral op de Kanaalweg no. 71 en 74, de modezaken van den Helder, waar ieder zijne keuze kan vinden, verdrong zich voor de etalages een groote menigte dames. „Wij gaan in „De Zon" koopen", was altijd een geijkte term onder, het koopend publiek in den Helder, omdat men wist, daar bij die firma I. Grunwald in „De Zon", daar kocht men goedkoop, solide en degelijk. Om het publiek te doen zien, dat wanneer zelfs het hemellichaam „de Zon" in glans verduisterd, onze zaken nog een helder glanzend licht verspreiden offreert de Heldersehe „Zon" Prima, zuivere wollen-, moderne- donker blauwe-, garbadine mantelcostumes voor 42.5® en de fijnste qualiteit zuiver wollen beige laken mantels f 40. Een bezoek aan onze magazijnen loont uwe moeite en la voordeel lg'voor U. De ver koop van deze artikelen heeft uitsluitend plaats in onze 'bekende mode-magazijnen Kanaalweg n/h postkantoor. Keizerstraat 116 is de winkel voor uw schoonmaakbenoodigd- hedien en aldaar op de 2e etage, dit is vol doende bekend, vinden de hoeren hunne afdeeling. (Advert.) ringspartij behoorende afgevaardigde voor Cardiff, Gould, over den toestand hield. Gould is een werkgever van 8000 man uit de staal- en scheepsbouwindustrie. Deze aanhanger van coalitie betoogde, dat de re geering maar niet zoo de handen van de mijnindustrie kan aftrekken nadat zii haar eerst mee tot een chaos heeft 'helpen maken, Als industrieel is hij van den ondergang der Britsche nijverheid hartgrondig overtuigd, wanneer de kolenprijs tilt daalt. De schuld dat die prijs zoo hoog is, legt hij' niet in de eerste plaats op de loonen, mlaar op de eige naars. Hij geeft toe, dat de arbeiders er op uit geweest zijn de onhoudbaarheid van het particulier beheer aan te toonen en dat de zeven-urige werkdag een massa kwaad ge daan heeft, maar verder spreekt hij tegen de eigenaars karakteristieke beschuldigin gen uit. Volgens hem zijn de productiekos ten zoo hoog, omdat zij door fictieve posten kunstmatig opgeblazen worden, hetgeen hij met treffende staaltjes toelichtte. Gould kwam ten slotte met een voorstel, da de aan- dach verdient. Hij wenscht een proefperiode van drie maanden, waarbij de verhouding van regeering, eigenaars en mijnwerkers on veranderd zou blijven. De arbeiders zouden een uur langer werken, de eigenaars afstand doen van iedere winst. De eerste minister scheen Gould's rede met bijzondere aandacht aangehoord te hebben en wensohte hem na afloop geluk. 4 Andere berichten wijzen er op, dat 'het nog niet zoozeer de loonquaestie geldt, als wel de wensch om thans met alle geweld- d'e so cialisatie van de mijnen door te drijven. Wel wordt van de zijde der mijnwerkers betoogd, dat hunne loonen sedert 1913 slechts met 61 'gestegen zijn, terwijl de bosten van het levensonderhoud thans een verhooging vertoonen van 140%, doch er wordt daarbij niet gezegd dat zij het genot hehlben van vrijen brand, vrij onderwijs en onverhoogde huishuur. Vandaar ook dat men in groote kringen ook de leiders der zeeliedenbond wees er op, de mijnwerkers met hun vrij hoog loon, korte arbeidsdag (7 uur) en een „Die zult u niet krijgen"; zij lachte oolijk om zijn hardnekkigheid. Daarna werden de trekken om haar mond strakker. „Zoek de jonge dame op met de inlichtingen, die ik u gegeven heb, mijnheer Ross, of laat cfe zaak schieten. U hebt meer uit mij gekregen dan ik van plan was, los te laten, maar ik geloof dat ik er op kan vertrouwen, dat u er niet anders partij van zult trekken dan tot bevordering van .mjjn doel. Het meisje moet gevonden w;orden." frOOFDSTUK V. Loge A 40. Op den ochtend na mevrouw Atterbury's dineetje, werd Betty wakker uit een diepen slaap van geestelijke en lichamelijke uitput ting, toen zij m'erkte dat er weer een sneeuw storm woedde. De fijne, snel voortjagende vlokken wervelden langs haar ramen, die zelfs de ceders buiten onzichtbaar maakte en tusschen de ijzeren stijlen van het balkon weeke golfjes optaste. De verschrikte kreet, die haar te midder nacht uit haar -gemijmer gewekt had, klonk haar nog in 'de ooren. Zij was overtuigd dat het de stem van mevrouw Dana geweest was, en zij duifde haar gedachten niet laten ver wijlen bij wat zij te beduiden 'had gehad. Haar eigen positie in het huls, die nu duide lijk was bepaald door 'haar entdekking, dat zij metterdaad bewaakt werd, liet haar geen andere keus dan tot eiken prijs den argwaan te ontwapenen die tegen haar gaande was geworden. Een oogenblik van onachtzaam heid 'zou noodlottig zijn en zij verzamelde al haar zelfbeheersching. Niettemin ging zij met bezwaard gemoed naar hameden, toen da ontbijt gang geklon- werkweek vain 5 dagen, reeds in een veel voordeeliger. positie acht dan vele andere ar beiders. Voor nadere berichten zie men het 2e blad. Opgelegde schepen. De „Evening Standard" meldt, dat ruim twee millioen ton Engelsche scheepsruimte (misschien wel niet ver van de drie millioen ton) opgelegd zijn. Men weet dat het Lagerhui» zich onlangs op advies der admiraliteit heeft vereenigd met de uitspraak, dat voor de toekomst groote oorlogsschepen een noodzakelijkheid zijn. In verband daarmede zullen vier nieuwe slagschepen op stapel worden gezet Admiraal Sir Percy Scott, die zich steeds een tegenstander van dit stelsel verklaarde en meent dat noodig is een sterke vloot van onderzeeërs en vliegtuigen, zet thans in de „Evening Stand." nogmaals uitvoerig zijn standpunt tegen de genomen beslissing uit een. Hij wijst er allereerst op, dat de bodem der nieuw te bouwen schepen het meest kwetsbare deel is als vijandelijke onderzee ërs zich zullen doen gelden. Krachtig waar schuwt hij nog eens tegen het bouwen der vier nieuwe schepen, die volgens zijn bere kening den belastingbetaler tusschen de 50 en 100 millioen pond sterling zullen kosten, „De belastingbetaler", zegt hij, „zal die som moeten opbrengen, indien we er niet in sla gen de krankzinnigen, die deze schepen ver langen, in een gesticht op te 'sluiten." IERLAND. Brutale vernieling. In een officieel rapport worden bijzonder heden gegeven over het verbranden, enkele dagen geleden, van de woning van kolonel Spaight te Skibbereen in het graafschap Cork. In den nacht hoorden de majoor en zijn vrouw, bejaarde mlensohen, en de drie dienstmeiden, kloppen aan de deur. Een der tigtal mannen gingen het huis 'binnen en dwongen den kolonel en zijn vrouw er bij tegenwoordig te zijn dat een aantal kunst schatten vernield werden. Een kostbare boekenkast werd in elkaar getrapt. Met ge weerkolven werden ten slotte de kolonel en zijto vrouw naar buiten gedreven om getui gen te zijn van het in brand steken van hun huis: De eenige reden voor deze wandaad schijnt geweest te zijn, dat een van de indringers de vrouw van den kolonel ervan beschuldigd had gezegd te hebben, dat de Black and Tans in deze streek moesten komen. Een gevecht te Dublin. Bommen die geworpen werden naar een lorry miet troepen, die door Dublin reed, ver wondden een officier. De troepen gaven daarop vuur en doodden drie der aanvallers. Doodgeschoten. Drie mannen werden de Tyrone door ge maskerde mannen uit hun woningen opge licht en doodgeschoten. Hetzelfde lot viel ten deel aan twee mannen in het graafschap Rosoommon. DUITSCHLAND. De communistische opstand. Naar de Lofcal Anizeiger meldt uit Duis burg, zijn >er ongeveer 900 communisten tot dusver door de krijgsraden veroordeeld. De krijgsraad is hiertoe van Aken naar Moers overgebracht. De communistische assessor Gabriel is veroordeeld tot 5 jaar dwangar beid. -Ook te Hamburg beeft de bijzondere recht bank haar werkzaamheden aanvaard. Een 20-jarige monteur, die op het dak van het kantoor der werf Blohm Voss de roode vlag had geheschen, werd tot 15 maanden gevangenisstraf veroordeeld en een vrouw, ken had, bevreesd dat zij de sporen van een nieuw drama zou ontdekken. Het stille, schijnbaar rustige huis was voor haar een verblijf vol afschuw geworden, en met eiken stap, dien zij met weerzin deed, beving haar steeds een hardnekkig gevoel van angst. Tot haar onnoemelijke verlichting hoorde zij echter het hooge neusgeluid van mevrouw Dana uit de eetkamer komen en, toen zij binnenkwam, vond zij die dame tegenover haar gastvrouw aan tafel zitten. Zij was ge kleed in een ochtendjapon die aan mevrouw Atterbury behoorde en waarin haar figuur onvoordeelig uitkwam, en haar gezicht was in het koude licht doodsbleek en spita „Ga zitten lieve". Mevrouw Atterbury knikte haar achter den koffiepot een goeden morgen toe. „Heb je goed geslapen?" „Ja, dank u. Mijn hoofdpijn is heelemaal over", mompelde Betty, er opzettelijk bij voegende: „Het was vriendelijk van u om Caroline bij de hand te laten blijven, miaar ik had haar diensten niet noodig." Een oogenblik keken zij elkaar recht in de oogen, en mevrouw Atterbury's oogen waren de eerste, die neergeslagen werdep. „Ik heb mevrouw Dana, zooals je ziet, om den storm bij mij gehouden. Mijnheer Dana is vannacht ook gebleven, maar is een half uur geleden naar zijn kantoor gegaan. Wij hebben tot heel laat bridge gespeeld." „Ik ben vanochtend niets waard,,' merkte mevrouw Dana gemelijk op, maar er was een vreemde trilling in haar stem. „Mortle zegt dat ik de grootste bespaarster van dag licht ben. Ik leef pas in de avonduren". „De maan scheen .nog zoo helder, toen ik naar bed ging," waagde Betty op te mer ken. „Da storm is zeker heel snel komen op zetten" Ingezonden mededeeling. die een neergeschoten politie-agent door schoppen en vuistslagen ernstig 'in het ge laat verwondde, kreeg drie-en-een-half jaar tuchthuisstraf. Uit Rijnland en West falen. De Engelsche bezettingsautoriteiten aan den Rijn hebben in het Belgische industrie gebied een groot aantal personen gearres teerd. In 'het geheel werden 28 personen in hechtenis genomen. In het gebied van Mörs treden de Belgen zeer krachtig op. Tot nu toe hebben ze ongeveer 900 personen gear resteerd, die aan de communistische onlusten hebben deelgenomen. Onder hen bevinden zich ook vrouwen, van wie echter een klem aantal weer werd vrijgelaten. Het meeren- deel der gevangenen is reeds door den krijgs raad veroordeeld, die van Aken naar Mörs is verplaatst. De minste straf bedraagt een jaar gevangenis. Onder de veroordeelden bevindt zich ook de vroeger Duitsch-nationald en thans communistische agitator dr. Daniël; hij werd tot vijf jaar dwangarbeid veroor deeld. Ook de syndicalist Walther uit Wezel behoort tot de veroordeelden. Het meerendeel der veroordeelden is naar Aken overgebracht. Hongerstakers. Elf der in de vorige week te Stuttgart ge arresteerde oommunistenleiders zijn Vrijdag de hongerstaking begonnen. De rede van BrlantL De Deutsche Alig .Ztg." zegt over de rede van Briand: De Fransche minister-president schijnt geneigd tot toepassing van het zuivere Ingezonden mededeeling. WERK. ONTSPANNING, SLAAP. Werk, ontspanning en slaap, van elk uren per dag, doen wonderen voor de go- rondheid. Duizenden genieten ««foto» veel te weinig slaap en besteden te weinig tijd aan ontspanning zij verstoren het evetsr wicht der lichamelijke gezondheid door over matig werk. Overwerking overlaadt het bloed met af gewerkte stoffen en urinezuur. Do nieren worden overspannen on verzwakt door hun aindeloozen strijd om een dusdanige hoe veelheid uit het bloed te filtoeerenJJientaa- gevolge doen zich versohij naaien voor als rugpijn, urinekwalen, rheumatiadhe pijnen, waterzuchtige zwellingen, duizdügaieid, hoofdpijn, een vermoeid gevoel, enz. Foater's Rugpijn Nieren Pillen gewen de noodige hulp, als de nieren var zwakt zijn. Gepaard gaande met een verstandige leef wijze vermijding van overwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcohol; en door te zorgen voor de noodige ontspanning en slaap versterken Foster'e Pillen de nieren en regelen zij de bLaaa Zii doen de pijnlijkev waarschuwingen van nier- zwakte verdwijnen en voorkomen de ontwik keling van rheumatiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht, ischias, nies- en blaas ontsteking enz. Onthoudt echter, dat 'als gij vader gerond zijt, gij moet trachten gerond te blijven ton der geneesmiddelen. Ieder© echte doos Foster's Rugpijn Nieren Pillen draagt de handteekening van Jesnee Foster. Te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstr. 93, f 1.75 per doos. „Snel genoeg om mij een aantal logees te bezorgen," antwoordde mevrouw Atter bury. „Mevrouw Cimmono is ook gebleven en dan professor Stolz, maar die zijn nog niet op. Ik hoop, dat je gelegenheid zult hebben om met den professor te spreken, Betty, je zult zien dat hij wel lnterressant is. Het is een uitnemend geleerde en in zijn eigen land een vermaardheid". Betty had gaarne gevraagd, wat het vak was waarin hij' uitmuntte, maar zij zweeg bescheiden, met het stille voornemen, om dat zelf uit te vinden. Mevrouw Cimmono verscheen spoedig, zij zag er fletser en verschrompelder dan ooit uit, en terwijl haar gastvrouw haar groette, glipte Betty weg naar de bibliotheek om de post van dien dag uit te zoeken, 'De kamer was nog niet opgeruimd, «a de aandacht van het meisje werd getrokken door een hoop verscheurde papieren die, half verkoold, in den haard lagen. Het schrift op de snippers 'kwam haar bekend voor en zij bleef staan, om ze te onderzoeken. Het waren brieven, die zij zelf geduldig nage schreven had van de origineelen, die me vrouw Atterbury uit de kluia gehaald en haar den vorigen dag gegeven had. Evenals het ordenen van de boekenkasten, waren de brieven niet meer dan een voorwendsel ge weest, om haar bezig en onder tocoioht te houden. Niettemin begon zij geduldig met haar on dankbare werk en zij was halverwege met de post gevorderd toen een zware stap in de hal klonk en professor Stolz zijn ruigs hoofd door de deur stat (Werdt vervel gd).

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1