ADVERTEERT HELDERSCHE COURANT HET MEEST GELEZEN BLAD TE HELDER EN OMSTREKEN STEOELIJK_MUZIEKKORPS. DANSCLUB T. O. P. Groot Bal-Masqué IN DE LÉGER DES HEILS Leerlingen Denkt er om! doen. Het eerste repatrleerende Lloyd-schlp, dat vla de Fransche havens de reis maakt, Is de „Wilis", het eerste uitgaande de „Tabanan". De Holland Amerikalijn keert een divi dend uit van 25 (vorig jaar 60 De Hollandsche StoombooteMij. 9 (v. j. 80 Ernstige veenbranden. Vflf personen gearresteerd. Een dreigbrief. 8PORT. Voetbal. INGEZONDEN. Goed voorgaan doet goed volgen. t.a. bijzondere Samenkomst Woensdagavond GEEN REPETITIE. Geachte Redactie. Te laai op ZATERDAG 30 APRIL 1921, Op het Atelier van GEBR. MEIJER, 2de Vroonstraat 117, kunnen geplaatst worden. Receptie den geheelen dag. Gevraagd: 6611 Leerling-Rijwielhersteller. Aangifte voor de Bevolicing-Registers. De scheepvaartlijnen. Men meldt uit Emmen: Zaterdag ontstonden in de venen bijzonder ernstige branden in Roswinkelerveen, Weer- dingerveeen, Emmererfscheidenveen, Val thermond en Exloërveen. Te Roswinkeler veen verbrandden eenige huizen, te Weer- dingerveen eveneens een aantaL Te Valther- mond en Exloërveen worden de woningen ontruimd. Op vele plaatsen worden inboe dels in veenwijken geworpen. De bewoners vluchten naar zandgedeelten. De toestand Is buitengewoon ernstig. De Commissaris der Koningin is ter plaatse aanwezig, evenals de Officier van Justitie met den rechter commissaris. Het bureau-V. D. meldt uit Emmen: d.d. 11 April: Te Weerdingeveen zijn zestien huizen verbrand. In Yalthermond veertien, Exloöer- mond vijf, in Emmer Erfscheidenveen één. In het geheel zijn zes en dertig huizen ver brand. In Weerdingeveen en Valthermond staat overal het veen nog in brand. In Val thermoud (gem. Odoorn; werkt de stoom spuit uit Assen. In Emmer Erfscheidenveen waar groote massa's tmf zijn verbrand, waarvan «te waarde nog r et is te schatten, werkt de stoomspuit van het veensohaip. In Weerdingeveen was een de boomen een gedrukt geschrift geplakt, waarin den veen arbeiders wordt aangeraden zooveel moge lijk in brand te steken. Als d)e brand in de veenen was afgeloooen moesten fabrieken en boerderijen er aan gelooven. Vijf perso nen zijn wegens vermoedelijke brandstich ting gearresteerd. Het Roode Kruis heeft in de veenstreken hulp verleend. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. Een redacteur van „Het Volk" schrijft: Hoe zijn de ernstige branden, waarvan in de eerste plaats de arbeiders de dupe zijn, ont staan? Op dit oogentolik is op die vraag geen positief antwoord te geven. Wél kan ik mel den, dat vele arbeiders openlijk als hun mee ning uitspreken, dat deze ramp een uitvloei sel is van de communistische agitatie der laatste weken. Door de politie is aan een boom het vol' gende briefje gevonden: „Steek zooveel mo gelijk deze week de turf in brand, want vol gende week is het lichte maan. De Witte G-arde." Een speciale verslaggever van het Hbl. meldt: Het is gebleken, dat de veenbranden Vrij dagavond zij begonnen in het groote veen bij de boterfabriek in het dorp Weerdinge veen. Er konden echter tbdig maatregelen worden genomen, dat de huizen, welke alle met rieten daken zijn gedekt, gespaard bleven. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag breidde de brand zich verder uit to Valther mond. De huizen van de arbeiders staan daar tusschen de veenderijen en de bewo ners vluchtten dan ook in allereil in de rich ting van Nieuw-Weerdinge en Weerdinge. Eenig huisraad konden zij meenemen, maar het meeste moest achterblijven tusschen het dreigende vuur. De brand in het Emmererfscheidenveen kon worden bedwongen met behulp van een motorspuit. Het is gebleken,' dat deze laat ste brand niet aan kwaadwilligheid is te wij ten. Arbeiders, die daar bezig waren met het werk voor de landaanwinning, baddeu hun koffievuurtje niet behoorlijk gedoofd, de wind bracht toen het onheil. Wat echter de overige branden aangaat, de autoriteiten hebben de overtuiging, dat zij opzettelijk zijn aangestoken. Bij een inspectietocht, waaraan ook de burgemeester van Emmen, de heer Kootstra, en de Commissaris der Koningin in Drenthe, de heer mr. linthorst Homan, deelnamen, is trouwens waargenomen, dat turfhoopen werden aangestoken en ook zijn op plaatsen, waar blijkbaar de brandstcihting is mislukt, in petroleum gedrenkte lappen en afgebran de lucifers gevonden. Maar zelfs zonder deze directe aanwijzingen leiden de autoreiteiten uit het feit, dat meer dan duizend dagwer ken turf, gezwegen nog van 't aantal stobben bactyer, tegelijk in brand zijn geraakt af, dat hier en vooruit opgezet plan ten utivoer is gelegd. De eigenlijke groote branden zijn gesticht Zateroag tusschen 2 en 4 uur in de venen te Bargeroompascuum, Roswinkelerveen. N.- Weerdinge, Siepelveen, Noordveen en Val thermond. Zaterdag op Zondagnacht kwamen er weer eenige vuurhaarden bij, nal. te Bargearcom pascuum en Zwartmeer. De groote massa der veenarbeiders ls over deze brandstichtingen, welke het werk schij nen te zijn van een klein groepje agitators, niet te spreken, en reeds hebben moderne en Christelijk georganiseerde arbeiders een communistisch voorman afgeranseld. Het doel van de misdriiven schijnt voor een deel een uiting van wraak te zijn tegen werkge vers, die zich niet aan het arbeidscontract hebben gehouden, maar ook schijnt er een poging in te moeten worden gezien om door vermindering van de voorraden turf de werkgelegenheid1 grooter te maken. De burgemeester van Emmen heeft zijn arbitrage in het veenconfliot aangeboden. Heden confereert hij met een commissie uit de vervenera. Beide partijen hebben de be middelingspoging voorloopig aanvaard. Mocht echter het geschil tot een oplossing komen, dan zal nog slechts ongeveer de helft der arbeiders werk kunnen vinden.» In Exloermond zijn 8, in Exloerkiel 6, Weerd'ingermond 46, Emmereompascuum 23 Valthermond 16, Exloervenen 4 veenarbei- derswoningen reeds in vlammen opgegaan, alsmede onberekenbare waarde aan turf er veen. Voor zoover bekend zijn nog geen menschenlevens verloren. De burgemeester van Opsterland heeft een brief ontvangen, waarin hij met den dood bedreigd wordt. De dader, een ingezets nc van die gemeente, is opgespoord en verba- liseerd. HelderOud-SJBLBJ5. 1—2L We rijn Zondes «retuige geweest van eea ge animeerde partij voetbal: er is werkelijk goed epel te zien gegeven. Oud-S.H.B.S. heeft een kranigen indruk gemaakt en vele spelers daarvan zou Helder best kunnen gebruiken. Het binmentrio HorningManheünKraaner kan er nog altijd wezen en speelde in het veld zeer goed samen; maar laatstgenoemde is ziin echot kwijt. Met eeni- geoefening zou dat veel beter kunnen worden, v. di. VLiee was en als spil en a' rechtsachter foed op zijn plaats, stelde zich goed. op en was ij zonder trapvast. J. Buiskool was door zijn hoogte zijn aanvallers meermalen de baas en vol deed het beste op de backplaatst. Luyckx en r. Benthem vielen minder op; oorzaak kan ziin het warme weder en ongeoefendheid. De vleugelspe lers hadden wel snelheid, maar het voorzetten liet te wenschen over. De doelman heeft goed werk •geleverd, vooral het stoppen was goed; vermel ding verdient een zuiver schot van van Ijeeuwen, dat hij er magnefiek uithield. Over het geheel genomen: een ploeg die wat belooft, indien er ge regeld geoefènd kan worden. Hoewel gelijk spel beter de krachtsverhouding in het veld had uit gedrukt, komt aan de andere kant de bezoeker» de kleine overwinning wel toe, d&ar de voor hoede den bal meer in haar macht had #n wist wat te doen. Hoerwel het H.-elftal verloren heeft, is er rede lijk goed gespeeld. De middenlinie waarin de reserve Grootveld geen kwaad figuur maakte gaf goed spel te zien en viel nu tenminste aan. inplakt» van steeds terug te loopen, wanneer de tegenpartij den bal had. In de voorhoede boterde het niet erg; de middenvoor, die als altijd.weer zwoegde voor twee, brak telkens het samenspel en treuzelde te veel. De linkervleugel voldeed heit best en deze 2 spelers konden best met elkaar op schieten. Gode kan den bal niet om een speler heenspelen, en dat is jammer. Overeeni was als altijd; met genoegen zagen we heim weer aan het werk. De doelman had geen schuld aan de beide goals, hoewel zijn ontijdig uitloopen ons niet bevalt. De scheidsrechter, de heef Bregman, had nogal eens den raad van den grensrechter noodig. daar hijniet genioeg meeliep. Helder had» in de le helft den zon in het gezicht en «peelt de eerste 10 minuten met 10 man, daar H. Bak absent is. Daar Gode alleen beek speelt loopen vele aanvallen van 4e gnoenwitten op bui tenspel uit en werd er in die periode dan ook niet gescoord. Dan completeert Grootveld het elf tal en gaat Overeeni naar achter. Tot de rust was het nu een gelijkopgaanden strijd. Een angstig oogenblik voor het H.-doel ontstaat, als Manheren na een eohot, op den doelman inloopt en de bal. naar onze meening, reeds den doellijn gepasseerd is. Het blijkt echter dat M. zijn handen gebruikt heeft. Aan den anderen kamt was het v. Leeuwen, die zich vrij wist te maken en, hard in den hoek 'zette, doch Te Roller kon den .bal nog bereiken en wegwerken. Rust 00. Na de pauze blijkt het dat beide ploegen hun opstelling gewijzigd hebben; J. Buiskool op die boekplaats was een verbetering. H. ia in het be- fin een tikje meer ia den aanval, doch succes rengt het niet, daar de Groot en Biersteker te onstuimig zijn. Dan wordt het «pel meer ver deeld. Na 20 minuten volgt een aanval van S.. «eleid door Manherim, deze geeft het leer aan (romer, die een kan» waagt, maar Gode vangt op en werkt weg, echter niet ver genoeg; de links buiten loopt naar binnen en geeft klauw met een vliegend schot geen schijn van kans (0—1). Vanaf den aftrap komt het leer bij van Leeuwen, die er keurig van door gaat en aan Broekhuizen door geeft; Deze zet schuin naar voren, v. L. schiet toe en zendt een prachtschot la, doah de keeper staat op de goede plaats en retourneert. Het is slechts uitstel van executie. Weer brengt Br. op en zet voor en een doel worsteling volgt; de Groot schiet in, maar Te Roller werkt weg, maar voor de voeten van Biersteker, die van dichtbii kei hard inschiet. De stand is gelijk en we verwach ten elk oogenblik bet winnende punt; dit komt dan ook maar aan de andere zijde. Als er nJ. nog een 5-tal minuten te spelen zijn en S. zich heeft weten los te werken, loopt Mamheim d'oor alles heen, passeert handig Overeem en met een diago naal ischjot krijgt Klauw nogmaals het nakijken. Een prachtgoal en terecht was een luid applaus de belooning voor dlit kranige stukje werk. Met de nederlaag voor oogen zet Helder er nog eens extra op, voorname!iik de linkervleugel is in actie. Er worden twee hoekschoppen achtereenvolgens op het 8.-doel door van Leeuwen goed genomen, die echter geen resultaat opleveren, daar de gas ten zich inmiddels geheel voor hun doel terug getrokken hadden. In de laatst minuut krijgt Ver- sluijs even voor het strafschopgebied vriien echop te nemen, welke hü zeer goed neemt, doch den doelman weet den hoogen bal nog juist cor ner te tippen. Dan nog een aanval van S., doch deze wordt onderbroken door het fluitje van den scheids rechter, die het einde aankondigt. Over het algemeen een wedstrijd, die in de beste verhouding gespeeld is. Met dit al heeft „Helder" het in 1921 op eigen grond nog niet tot een overwinning weten te brengen. De match tegen Geel Wit laten we buiten beshcouwing, daar H. toen met een com binatie in het veld kwam. Hopen we dat «r spoe dig betere tijden komen. De wedstrijden i an Zondag. Een dag van verrassingent Ajax, Be Quiek sn Sparta veloren. Ziedaar de feiten van de afgeloopen Zondag. In Rotterdam had de belangrijke ontmoeting V.O.C.-^Sparta plaats. De roodwitte ploeg moest winnen om hun kans op het behoud van het le klasseschap te behouden. Dit is niet gebeurd, daar V.O.C. met 10 wist te winnen. Deze uitslag kost Sparta het le klasse-schap; de Rotterdam mer» kwamen vanaf 1893, met één onderbreking, geregeld in de le kl. uit. Boerdam zongde 20 min. na denaanvang voor het winnende punt. In de 2e helft maakte Weidema nog een 'buitenspel-goal. De wedstrijd droeg een vinnig karakter en Sp, dankt voornamelijk de nederlaag aan het buiten gewoon slecht schieten. De club van Jan Vos heeft haar laats ten wedstrijd tegen A.F.C. met sprekende cijfers gewonnen (4—1). De Amster dammers hadden vooral vopr de pauze weinig in te brengen tegen het schitterende spel der Stichf- sche voorhoede. De Gebr. Buitenweg Borgden voor de goala. Kooij redde de eer. U.V.V. eindigt als goede 4e en heeft 26 punten. In de Overgangsklasse sloegen de Haneburgers H.F.C. met groote cijfers, 60. Jammer dat het zoo weinig geeft. 3e klasse B. K.F.C.. wat door het winnen van het protest tegen O.D.E. weer kampioenskan sen had gekregen, verspeelde deze grootendeela door vande hekkesluitera met 21 te verliezen, O.D.E. i» au zoo goed ala binnen. Eampioenachap van Nederland. Ajax is op eigen grond geslagen door N.A.C. met 21. Weinigen znllen zoo'n uitslag verwacht hebben. Delsen speelde weer rechtsbuiten, terwijl De Natris de plaats van de afwezige Gupffert be zette. De verdediging der Bredasche club heeft overwinning uit het vuur gesleept, v ,or&l Hoog stede en v. Roeseel deden van zich spreken. De goals kwamen inde 2e helft: N. nam de leiding door Schot; 10 minuten voor tijd bracht De Natris de partijen op gelijken voet. In de laatst# minuut is het N.'s linksbuiten, di# ziin dub da leiding wist te geven. Ajax appelleerde voor buitenspel doch de scheidsrechter waa zeker van zijn zaak. ALs protest verlieten daarop De Natria en F Pelser het veld. Go Ahead zegevierde over Be Quick en won met 41. In vergelijking met den vorigen Zon dag waa het «pel der Deventer club in dezen wed strijd omgekeerd ais een blad van een boom. Het elftal was 'belangrijk gewijzigd; de middienlinie had een groot aandeel in deze overwinning en Hulsman was nu van de partij. Zijn medespelen was van veel invloed. De voorhoede was onge wijzigd gebleven. Het geheele elftal heeft uit muntend gespeeld en verdiende den zagen volko men. Be Quick, dat geheel volledig was. trof dus Ge Ahead in heel wat beter vorm aan dan toen Ajax op bezoek kwam. De 4 dlötriotekain- pioenen staan momenteel, wat het aantal winst punten betreft, precies gelijk. 2e ronde Hoidertheker. De voornaamste uit- H.R.G. Het eerste elftal van H.R.C. behoefde wederom niet naar Alkmaar, daar ter elfder ure afgetele- grafeerd werd. Er werd nu besloten om bet eer ste en tweede Zondag togen elkaar te laten «pe len, wat het eerste met 41 won. Avia IBatavier L Hedenavond om half zeven heeft bovenge- noemden wedstrijd plaatst op het terrein Anker park. Voor het goede doel ontvangenvan de wed. A. B. f2.50, de heeren D. K. fl.V.B. f2.-, W. J. A. f2.—, W. v. V. f2.—, W. P. f0.50, mej W. M. f0.50, feestavondje Onder- off.-vereeniging .Vaderland en Oranje" f25.—, totaal f 35.50. Hartelijk dank aan de milde gevers, vooral aan bovengenoemde Vereeniging. Mochten vele kameraden en onderofficieren dit voorbeeld volgen en zich het versje uit den Liederenbundel „Janmaat en soldaat" herinneren „Ik had een wapenbroeder, Ik heb hem nu niet meer", enz. Deze gepasporteerde wapenbroeder, zonder pensioen, leeft nog en is, als hü uit het Sanato rium komt, zonder werkkring. Steunt hem alle. Nogmaals dankend, teeken ik M. v. VLIET—Wickel, Hoogstraat 127. ui<ha,xLjl/.ju.o. ox; x\».r .U."U.U.JCLi. 1— E.D.O. 11; NeeorlandiaSchoten 22 Voor do le ronde der Rauclibeker werd in Zaan dam nog gespeeld ZaanlandiaA.cmaria Viotrjx. De bezoekers wonen met 2—1. De le ronde om den Z.V.V.-beker had het vol gende resultaat: HaarlemHercules 2—1; Z.V.V. —A.F.C. 2—0; O.D.E.—Victoria 0—2; Mc. Victrix Amstel 22 (Aanstel wint na loting). Op het .Helderi'-torrein speelde Zondagmorgen een Veteranen-elftal tegen Helder II en won met 3—0. Geboren JACOBUS ALBERTHUS, Zoon van J. A ZEGEL en S. ZEGEL—Wikrsma. Helder, 10 April 1921. Polderweg 59. In plaats van kaarten. Geboren GRIETJE, Dochter van H. SLIKKER en N. E. SLIKKER—Tiel. Koegras, 9 April 1921. Getrohwd J. M. B0UMAN, Wednr. van E. F. Ekamp, en H. VAN WESTERINQ. Tevens dank voor de velebe- wü'zen van belangstelling, van in- en buiten de gemeente ont vangen. Helder, 6 April 1921. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelljken dank voor de vele blaken van belangstelling, dezer dagen ondervonden. A. HAANSTRA. S. HAANSTRA - Buisman. Hiermede vervullen wy' den treurigen plicht, U kennis te geven \an het overlijden van onze lieve Dochter, Zuster en Behuwd zuster ANNETJE WIJKER, in den jeugdigen leeftijd van 12 jaar en 13 dagen. Helder, 10 April 1921. Namens haar diepbedroefde Ouders, Zuster, Broeders en Behuwdbroer Ald. Wijker Ald. Wij eer de Beurs. E. Boendermaker Wijker T. Boendermaker. C. Wijker. G. Wijker. Ald. Wijker. De ter-aarie-bestelling zal plaats hebben op Woensdag 13 April a.s., des voormid dags 11 uur, vanuit het sterfhuisWeststraat 86. De Heer en Mevrouw v. Hengel—van Enst danken voor de blyken van be langstelling, bij de geboorte hunner Dochter ondervonden. Visites worden by voorkeur afgewacht Vrijdag 15 April van 3 tot 4' 3 uur. Voor de zeer vele vriendelijke blijken van belangstelling, bij gelegenheid van haar vijf-en- veertig-jarig jubileum onder vonden, betuigt ondergeteeken- de haren hartelljken dank. J. H. METZELAAR, Directrice Fröbelschool a. d. Vischmarkt. De Heer en Mevrouw 8CHWANTJE—DE VRIES, a/b. a.s. „Slndoro". Luitenant ter zee la kl. BRUTEL DE LA RIVIÈRE, Hoofdgracht 26, verzoekt Inzending van rekeningen vóór 17 April. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, na een langdurig, geduldig lijden, mijn lieve Dochter NELLY, in den ouderdom van ruim 34 jaar. Wed. H. Kuiper- Slikker. Helder, 10 April 1921. Loodsgracht 65. SP00RGRACHT 38 A.s. Donderdagavond acht uur onder leiding van Stafkapitein BEEKHUIS, van Amsterdam. Muziekkorps en Zangbrigade a'ssisteeren. Deuren open 7£ uur. Toegang vrij. Eenerzijds ter waarschuwing van nalatige huisvader® en in 't algemeen om allen op te wekken om bij de toepassing der sociale verzekeringswetten zoo actief mogelijk te zijn, verzoeken wij u beleefd opname van on derstaand uitknipsel uit do Verzekerings- gids. Voor het gratis verstrekken van inlich tingen houden wij ons gaarne aanbevolen. Ons bureau is dagelijks geopend. De Armenraad te Helder A. E. van Griethuijsen, Voorzitter, Rumipff, Secretaris. Aan de „Sociale Verzekeringsgids^ 'ont- leenen we 't volgende belangrijke bericht: Bij den Raad van Arbeid te Zutphen kwam onlangs een rentekaart in van een overledene. Dit feit is nu niet zoo heel bij-' zonder en zou hier niet vermeld worden als •het onderzoek naar de eventueel® toeken ning van de weduwen- of weezenrente geer» merkwaardige dingen aan het licht bracht Het overlijden vond plaat» op 26 November 1920; de overledene liet een weduwe na met 2 kinderen, waarvan de jongste ruim 2 maan den oud .was. Er zou dus vermoedelijk een weezenrente worden uitgekeerd; sledhts wa ren er totaal minstens 15 zegels daarvoor noodig. Spoedig bleek echter, dat de ver zekering van bedoelden arbeider pas op 80 Augustus 1920 was ingegaan. Tusschen 80 Augustus en 26 November liggen 13 kalen- derweken, dus 2 te kort om het minimum te kunnen plakken. Had de arbeider zich 14 dagen eerder aan gemeld, dan zou de weduwe thans steilte in 'het genot zijn en gedurende bijn 14 jaren blijven van een aan de weezen toe te ken nen rente van 3.60 per week. Dat zij de rente niet' kreeg, ia alleen te wijten aan de nalatigheid vam haar overleden echtgenoot, i In de zaal en den schitterend verlichten tuin van CASINO, met medewerking van de muziekvereeniglng „Excelsior" en den humorist DE VRIES, van Amsterdam. Zij, die gemaskerd wenschen deel te nemen (ook nlet-leden), kunnen zich opgeven hedenavond van 8 tot 9 uur in CASINO, alwaar dan tevens introductie's verkrijgbaar zijn 50 et per persoon, plus belasting- De deelname voor leden Is gratis, voor nlet-leden 50 et. Zaalopening half zeven. Aanvang half negen. HET BESTUUR. VERLORENeen Portemonnale, inhoudende f 21.50. Adres: Gravenstraat 83. Een WERKSTER voor eenige dagen of' een DAGMEISJE gevraagd Adres: Stationstraat 8. Gevraagd een nat MEISJE voor de huishouding en behulpzaam in den winkel. Adres: Bureau van dit blad. Biedt zich aan net MEISJE, voor hulp in de huishouding, tegen 1 of 15 Mei. Brieven onder Nr. 517, Bureau van dit blad. Voor tüdelfjk gevraagd een DIENSTBODE. Adres: VERSTEGEN, Spoor straat 93. Wordt gevraagd een Werkster, f 3.per dag, met kost. Adres: Bureau van dit blad. NAAISTER. Wordt gevraagd een flinke Huisnaaister, tegen hoog loon en goede behandeling. Adres: Loodsgracht 61, hier. Wordt gevraagd een knappe HUISHOUDSTER. Adres: Mej. BREEBAART, Langestraat 36. Gevraagd een nette Huisnaaister. Adres: Mevr. BELS, Paral lelweg 73. Donderdag 14 April hopen GON en ANNIE, hun 12^-Jarig Vriendinschap te vieren. Wegens ziekte der tegenwoor dige, een Dagmeisje gevraagd, byMej. LAGERVELD, Zuidstraat 58. Gevraagd een MEISJE voor hulp In de hulshouding. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke Winkeljuffrouw. AdresKANNEWASSER, Kanaalweg. Eenige nette Burgerwas- sohen gevraagd. Adres: Bureau van dit blad. Kennismaking. Net Heer, P.G., gep. militair, m. rüksbetr., 41 jaar oud, wenscht kennismaking met nette Juffrouw of Weduwe, 1 of 2 kinderen geen bezwaar, leeftüd 8035 jaar. Brieven onder Nr. 520, aan het Bureau van dit bied. Door Dame wordt gevraagd, dame of heer, genegen Engelseha Conversatie-Les te geven. Brieven onder Nr. 516, Bureau van dit blad. Officier K. M. vraagt f 300 ter laan, tegen nader overeen te komen condities. Brieven onder Nr. 518, Bureau van dit blad. Jonge Vrouw biedt zich aan als Hulshoudster. Brieven onder Nr. 503, aan het Bureau van dit blad. KLEERMAKERIJ. Gevraagd tegen 1 Mei een eerste klas Grootwerker. Schriftelyke aanbiediDg bü Ph. VLESSING, den Burg, Texel. Door net werkman gevraagd een goed en fatsoenlijk Kosthuis. Vrije Slaapgelegenheid. Brieven m. prysopgave onder Nr. 523, aan het Bureau van dit blad. In net gezin bestaat gelegen heid voor een nette KOSTGANGER. Adres: Bureau van dit blad. Nette KOSTGANGER gevraagd. Adres: Bureau van dit blad. Net persoon, 21 jaar, P.G, biedt zich aan voor kantoor- of loopwerk. Hoog loon geen vereischte, Brieven onder No. 522, Bureau van dit blad. Gemeubileerde WONING te huur, tegen 1 Mei a.s. Brieven: Kerkgraoht.30. van Gevraagd Wonlngrull klein naar groot. Te bevragenBar. v. d. blad. Adres: I. DE JONG, Spoorstraat 48. Gehuwd Luitenant t. Zee, z.k., vraagt gemeubileerd HUIS, boven- of benedenhuis of KAMERS met ot zonder gebruik van keuken. Brieven.onder Nr. 519, Bureau van dit blad. ZIT-SLAAPKAMER aange boden, met of zonder pension. Adres: Bureau van dit blad. WONINGRUIL. Iemand uit Rotterdam wenscht woning te rullen met iemand uit Helder. Br. onder No. 521, Bureau van dit blad. Een net gem. ZIT-SLAAPKAMER te huur, met of zonder gebruik van Keuken. Ook geechikt voor Studeerkamer. Br. onder Nr. 524, Bureau van dit blad. Gem. Zit- Slaapkamertje te huur. Adres: Kanaalweg 109. Te huur gemeubileerde KAMERS met gebruik van vrye keuken, geschikt voor echtpaar uit den gegoeden stand. Brieven onder Nr. 509, Bureau van dit blad. Te huur ruime gemeubileerde ZIT- en SLAAPKAMER, zonder pension. Adres: Bureau van dit blad. Eerste klas Motorbotter. Uit de hand te koop de eerste klas motorbotter „DAGERAAD II" Ym. 402, in uitstekenden staat, gebouwd in 1917, voorzien van een Deutz Bronsmotor van 26 P.K., met voll. inventaris. Brieven lett. M., aan den Boek handel ROELSE te IJmuiden. Te koop korte en lange Rubber laarzen, Alumlnlum-Pannen, p. stel van 4 stuks f 6. Adres: D. GROOT, Wilhel- miuastraat 90. Te koop een Kinderwagen, te vens 10 Grammofoonplaten. AdresBureau van dit blad. Te koop aangeboden 3 Heeren rijwielen, allen In goeden staat, 1 voor f47.50 en 1 voor f 85. en een zoo goed als nieuw voor f7S.—Adres: Hartenatraat 20. Wegens vertrek Salon-Planlno te koop, gepolitoerd noten, kruis- snarig, prachtig van toon. Prys f 550. AdresBureau van dit blad. KONIJNEN en HOKKEN te koop. Moet weg. Adres: de Ru(jterstraat 14. Te koop sen moois. Frsnsohs PIANO (mahonie), f 250.-. Adres: Bureau van dit blad. Te koop 26 Loopesnden, alle aan de leg en 6 mooie Sohrsmvarkens bü: Jan Zwagerman, Zwarteweg. Te koop uitstekend HEEREN RIJWIEL, oompleet voor 65 gld. Te bevragen na 5 uur. AdresGornelis Ditostraat 25. WEGENS PLAATSGEBREK. Een In goeden staat zijnde Kleermakers - Naaimachine, merk „Naumann'', te koop aange boden. Spotkoopje. AdresSpoorstraat, hoek Bier straat 47. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder brengen, voor zooveel noodig, den inge zetenen in herinnering: A. dat zü, die zich in deze gemeente komen vestigen, hier van binnen veertien dagen ter Se cretarie der gemeente moeten doen blyken, door overlegging, van een getuigschrift van woon plaats-verandering (verhuisbil- iet), of andere door de politie deugdelijk verklaarde papieren. B. dat zü> die de gemeente verlaten, een getuigschrift, als bovenbenoeld, behooren op tc vragen, Overtreding der bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. 0. dat van de verhuizing binnen de' gemeente binnen veertiendagen moet worden kennis gegeven ter Secretarie, met aanduiding van het per ceel, dat men verlaten en het welk men betrokken heeft. Het niet naleven der bepaling wordt gestraft met geldboete van ten hoogste eengulden. Helder, April 1921. Te koop een goed onderhouden pltrieten KINDERWAGEN. Adres: Sluisdykstraat 45. Te koop PENANTKASTJE en ronde TAFEL. Adres: Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 3