Verlies- en Winstrekening over 1920. Haven te Nleuwedlep. Valsche 50 Mark-biljetten. Naar het huis van bewaring te Maastricht zij no ver gebracht een uit Dultschland afkom stig echtpaar, wegens het uitgeven van val sche 50 mark-biljetten te Kerkrade, meldt de „Msb.". De vrouw had de biljetten van haar man gekregen- en ze in betaling gege ven aan winkeliers, bij wie goederen werden gekocht. Een der winkeliers bemerkte dat de biljetten valsch waren en waarschuwde de politie, doch de vrouw kon toen niet ach terhaald worden. Enkele dagen later vertoef, den man en vrouw weer in Kerkrade om hun slag te slaan. Doch spoedig werden beider1, door de recherche (gearresteerd ,en in verze kerde bewaring gesteld. In vereeniging met de Duitsche politie werd de woning van de echtelieden, die in het naburige Herzogen- rath woonden, doorzocht en op tal van val* eclie 50 mark-biljetten kon beslag worden gelegd. Niet minder dan 6 Duitschers, direct of indirect bij de uitgifte van de valsche bil jetten betrokken, wei-den in arrest gesteld. Een woesteling. Een Amersfoortsche woesteling stond voor de Utrechtsche Rechtbank terecht, dien een sinaasappelenkoopman te lijf was gegaan. Die vechtpartij was nogal raak geweest, want de man van de kar had met een scherp voor werp een houw in de rechterhand gekregen, zoodat dit lichaamsdeel op nonactiviteit is gesteld. Het mishandelde slachtoffer legde gisteren den eed af met de linkerhand. De geweldenaar was niet de eerste de beste; hij bleek al vijftienmaal veroordeeld te zijn wegens mishandeling. Thans stond hij voor de zestiende' maal terecht, en waar de mensohheid niet lederen dag gevaar behoeft te loopen door een dusdanigen meneer over hoop te worden gestoken, meende'het O. M. dat dergelijke menschen geruimen tijd on schadelijk moeten worden gemaakt en eischte daarom tegen dezen onverlaat 3 jaar ge vangenisstraf. Een verdwijnende molen. Men meldt ons uit Noordwijk-Binnen: De korenmolen alhier, waarvan het oudste geschrift nog aanwezig in het archief van den Huize Offem, dateert van 1457, zal eer lang verdwijnen en daarmee gaat een eigen aardig stuk Noord'wijksche geschiedenis te loor. In genoemd jaar verleende Philips van Bourgondië aan Jan van Noorlich octrooi tot den bouw. Alle ingezetenen moésten hun koren op dien jnolen laten malen, wat later aanleiding gaf tot allerlei ontduikingen. Iets merkwaardigs was de betaling van 150 windrecht per jaar. De molenaar Oleo- phas weigert in 1825 dat recht te betalen. Hoewel in eersten aanleg veroordeeld, wordt hjj door het Hooggerechtshof in Den Haag vrijgesproken én de Graaf van Limburg Sti- rum veroordeeld tot betaling van alle kosten. Het Hof achtte bet windrecht een over blijfsel uit den tijd van het Leenstelsel en overwoog dat deze rechten bij de staatsrege ling van 1798 reeds waren afgeschaft. Eigenaardig is het wel, dat de octrooibrief van Philips, op papier is geschreven in plaats van op perkament, zooals in die dagen gebruikelijk was. UIT DEN OMTREK. Callantsoog. Vrijdag 9 April hield de V. V. V. te Groote Keeten haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Van Scheijen aldaar. Aanwezig waren het bestuur en eenige leden. Na opening door den voorzitter werden notulen gelezen en goedgekeurd. Daarna was aan de orde het jaarverslag. De werkzaam heden over het afgeloopen jaar komen in het. kort op het volgende neer. 27 September 1919 werd de vereeniging opgericht met het doel de Groote Keeten tot badplaats te bevorde ren, schijnbaar met medewerking van Jhr. van de Poll. Die deed toezeggingen, waardoor het oprichten bespoedigd werd. Uitgeschre ven Was een vergadering van Algemeen Be lang, waar wel een woordje gesproken werd over Jhr. van de Poll. (Het was in de dagen van de grondruiling). Deze wist hoofdzake lijk gedaan te krijgen, dat te Groote Keeten een vereeniging werd opgericht met voor die vereeniging schitterende vooruitzichten.Veel werd er dien a'vond nog niet over gesproken, men sprak zelfs van onder stoelen en tafels schuiven, maar de V.V.V. werd opgericht met aanvankelijk 17 leden, welk ledental in de eerste dagen steeg tot bij de 50 en enkele donateurs. Het voorlooplg bestudr schreef een vergadering uit op 8 Oct. 1019. Het voor looplg bestuur werd toen bij acclamatie defi nitief benoemd en dat kreeg toen een zware tank. Verscheidene brieven werden met Jhr. van de Poll gewisseld over het vrij geven van duinen enz.; de resultaten werden door Jhr. van de Poll zooveel mogelijk op de lange baan geschoven. Eerst had de V.V.V. met Jhr. van de Poll zelf te doen, naderhand is die vertrokken en kregen wij den zoon als zijn zaakgelastigde en meenden wij het reeds voor elkaar te hebben, waarna wij ons tot Mr. Bosman, advocaat te Alkmaar, moesten wenden als hun vertegenwoordiger. Door Mr. Bosman is de zaak geheel op het doode punt gebracht. We hoorden niets meer van de zaak tot Jhr. van de Poll weer in Callantsoog was en wij dien aanschreven om een conferentie te houden met eenige bestuursleden, maar kre gen bericht terug, dat hij wegens enorme drukke werkzaamheden ons niet kon ontvan gen en indien hij eens in de Groote Keeten kwam, wel eens bij een paar bestuursleden zou komen om verder te onderhandelen en daar is het bij gebleven. Véél is er door het bestuur gedaan. 15 Be stuursvergaderingen zijn gehouden en 2 al- gemeene. Veel badgasten zijn er nog niet geweest. Wel zijn er heel wat aanvragen ge weest om kamers te buren, maar weinig re sultaat: alle begin is moeilijk. Door het Be stuur is nog eens een renteloos voorschot ge geven, omdat door de hooge advertentiekos- ten de kas was uitgeput. Dank zij de ge meente-subsidie konden de schulden worden gedekt." Daarna werden verscheidene brieven en stukken van Jhr. van de Poll, die alle betrek king hadden op wat het jaarverslag vermeldt, voorgelezen, en eenige brieven van gasten. Verder kwam ter sprake samenwerking met de V. V. V. Callantsoog, maar zoolang de weg onder duin er nog niet is, en de ver binding met het Dorp nog zoo slecht is, zagen de meesten het nut er niet van in en werd besloten, zoo lang te wachten. Bestuursverkiezing, aftredend de heeren 0. Thomasz en O. Blom; Laatstgenoemde wenschte niet meer in aanmerking te komen. Gekozen werden de heeren C. Thomasz en K. Borst. De rekening en verantwoording wérd na gezien door de heeren A. Thomasz en K. Borst en in orde bevonden. Ontvangsten 96.20, uitgaven 83.41», batig saldo f 12.78', Besloten werd om aan de Gemeente "nog maals te verzoeken te Groote Keeten een telefoon geplaatst te krijgen. Hierna sluiting. Texel, 11 April. Van 5 tot en met 11 April werden van hier verzonden57 koeien, 39 kalveren, 6 paarden en 2 varkens. Balans N.V. „Texel's Eigen Stoomboot- Onderneming op 31 December 1920. Actief. Ongeplaatste aandeelen Ongeplaatste obligaties Kassa Kassiers Boerenleenbank Kassiers Nationale Bank Effecten Stoomschip „De Dageraad" Stoomschip „Ada van Holland'' Gebouwen Scheeps-inventaris Kantoor-Inventaris Oprichtingskosten Extra boothuur Postvervoer Personen-rijwielenvervoer Goederenvervoer Provinciale subsidie Interest Steenkolen Suppletie water Assurantiepremies Dienstkleeding Drukwerken, kantoorbehoeften Machinekamer-, dekbehoeften Onkosten bij ijsgang Nadeelig saldo 1919 23945.— 9100.— 2704.94' 13864.68 18552.70 14345 76852.92' 30951.25' 5396.39' 1207.20' 48.61 3611.45' 1520.— 3572.47 56.57» 20.65 3000.— 356.25 6435.— 8.— 1479.49 150.— 233.— 261.60 180.22 £h. 67.57 Totaal 221020.99» Passief. Aandeelen kapitaal Obligaties Te betalen coupons Afschrijving op stoomschepen, gebouwen Crediteuren Batig saldo.-1920 Totaal 100000.— 36000.— 713.75 70281.84' 521.10 13504.30 1221020.99» Verlies. Effecten Steenkolen Suppletie water Assurantiepremies Arbeidsloonen en salarissen Premies ongevallen, ziekte en invaliditeit Dienstkleeding Vervoer goederen naar Den Burg Belasting en havengelden Drukwerken, couranten, kantoor behoeften Onkosten Machinekamer- en dekbehoeften Onderhoudskosten Bbothuur Afschrijving 5 van 115927.78 Afschrijving 5 van 6553.93' Batig saldo 1920 1235.— 34634.69 159.40 2781.77 16778.27 1219.83 560.75 1955.— 420.22 779.45 1647.87' 1893.07 12590.98 765.— 5796.40 277.50 13504.30 Totaal 97039.50» Winst. Postvervoer12572.47 Personen- en rywielenvervoer 63729.72» Goederenvervoer 23630.64' Zeevervoer1624.73 Vischvervoer 1902.91» Huis- en pakhuishuur285.35 Provinciale subsidie8000. Ontvangen boothuur40.— Interest888.67 Totaal f 97089.50» By beschouwing van déze Balans en Verlies- en winstrekening .biykt ons in de eerste plaats, dat de gegeven optelllngon althans op hst afschrift voor de V. en W. rekening dat wy ontvingen niet juist zyn. Deze moeten voor do winst bedragen f 97.119,60J, voor het verlies f96.999 50;, zoodat de netto winst met f120.-- verhoogd zou moeten worden. Op de böoordeeling van de verschillende oy- fers heeft dit bedrag echter weinig invloed. Hot biykt dat met hot aandeelenkapitaal groot f 100.000, waarvan ongeplaatst f 26.945, dus geplaatst f76,055, en een 6% obligatleleenlng k' f86.000, waarvan ongeplaatst f9.100, dus geplaatst f 27.900, alzoo met een werkend kapitaal van f 103.955, een netto winst is be haald van f13 604 80, of ongeveer 13°/n. Wy merken hierby echter op, dat de obligatie- houders 5 rente genieten, hetgeen reeds verrekend is op de rekening te betalen cou pons. Aan aandeelhouders zal dus de f 13504.30 geheel ten goede komen, hetgeen bewyst, dat deze onderneming een heel gunstig jaar te boeken heeft, in groote tegenstelling met het vorige boekjaar toen er f3167.57 werd ver loren, welk bedrag dit jaar nog als bezitting wordt opgebracht, hetgeen ons beter zou voor komen, wanneer dit op de verliesrekening was geplaatst. De volgende bezittingen hebben by aan schaffing gekost: het stoomschip „de Dage raad" f76.852.92 J, de „Ada van Holland" f 30.951.25J, gebouwen f 5.396.39J. Totaal f 113.200 57J, waarop reeds tot op heden f 70.281.84J werd afgeschreven, zoodat deze bezittingen nog te boek loopen voor f42.918.73. Aan postvervoer werd in den loop van het jaar ontvangen f 12.572.47, nog te ontvangen f 3.572.47zoodat de totale opbrengst bedraagt f 16.144.94. Aan personen- en rywielvervoer f53.729 72 J, nog te ontvangen f56,57'. Totaal f53,786 30. Aan goederenvervoer f23.630.64J, aan vee- vervoer f 1.624.73, aan vischvervoer fl.902.91L totaal f 27 158.29, nog te ontvangen f 20.65. Totaal generaal f 27.178.94. De opbrengst van het geheele vervoer heeft dus bedragen f97.110.18, waarvan het post vervoer dus heeft bedragen 17 0 0, het personenvervoer 55 '/0, het goederenvervoer 28%. Aan steenkolen werd betaald f34 634 69, hetgeen neerkomt op ruim 85 n van het geheele vervoer. Anna Paulowna. Zondagmiddag 10 April had tegenover het café van den heer A. List aan de Molenvaart een wedstrijd in het ringsteken op fietsen plaats en wel met den volgenden uitslag- le prijs K. Jongejan; 2e prijs L. Schoen; 3e prijs W. Tiel en 4e prys O. van Zandwijk. Anna-Paulowna. Terwyl iemand langs de Noorder-Molenvaart met twee driewielde karren achter elkaar kunstmest ging vervoeren, wilde een klein meisje, dat op weg naar school was op de achterste kar klauteren. De voerman verbood het, maar het kind deed het toch Op hetzelfde oogenblik trokken de paarden aan, met het noodlottig gevolg, dat het kind viel, waardoor een der beenen ernstig door een wiel gekneusd werd. Jnllanadorp- Zondagmiddag gaf alhier de Telephaat, Xle heer Maloitz, een telephatische seance per auto. Door eenige heeren alhier was een opdracht samengesteld, welke de heer Maloitz zeer accuraat vervulde. Des avonds gaf hy een seance in het lokaal „Prins Hendrik". Naar wy hebben vernomen heeft Maloitz een overweldigend succes gehad en zal hy op veelvuldig verzoek op Zondag 24 April weder een seance aldaar geven. Byna 300 menschen woonden deze uitvoering by. Een gezellig bal tot slot. Wieringen. J.I. Zondagnamiddag had op het voetbal terrein van' den heer Jb. Bruul, tusschen de vereenigingen „Sparta" van Schagen en Wieringen" een voethal-match plaats. De uitslag-was 4—3 voor Wieringen Veel publiek woonde de wedstryd by. De heer S. Jb. Mostert heeft zyn benoeming als lid van den Gemeenteraad aangenomen. INGEZONDEN. Geachte Redactie. Wilt U zoo vriendelijk zijn onderstaand schrijven in uw blad op te nemen. In 't laatst dezer maand, Zaterdag 23 April, hoopt de Afd. Helder van de Ver. tot bestrij ding der Tuberculose haar jaarlijksrihen bloempjesdag te houden. Nu volgens de des kundigen de tuberculose, als een gevolg waarschijnlijk van de in de oorlogsjaren ge leden ellende, steeds meer slachtoffers maakt, heeft de Regeering de bestryding dezer ziek te krachtiger ter hand genomen en Steunt door financieele hydragen het werk van de vereenigingen,' vooral door het mogehjk te maken, dat patiënten kunnen worden ver pleegd in sanatoria. Omdat nu het werk van de plaatseUjke afdeeling zidh uitbreidt, is er steeds meer geld noodig en het Bestuur doet een beroep op allen om door het koopen van de bloempjes de kas der Vereeniging te steu nen. Nu de Vereeniging op een algemeen standpunt staat en geen onderscheid (kent van party of richting of wat verder menschen uit elkaar jaagt, is dit eene zaak voor de geheele burgery en het Bestuur hoopt dan ook, dat de geheele burgerij mee zal werken. Namens het Bestuur, Ds. J. KOSTER, Secretaris. --- li Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndië. Verzendinga- weg. Per zeepost via Amsterdam Rotterdam3) Per Eng. mail via Marseille Datum van de ter post bezorging. 15 en 29 April 22 April eiken Woensd. Donderd.*) Tydstip der laatste buslich ting aan het' Postkantoor. Off.-mach. 2e kl. A. A. Roosa zal 80 dezer per 8.s. Oranje ziln bestemming naar O -Indla volgen. Op den 8en April 1921 zijn per particulier e.e. Kawi uit Oost-lndië in Nederland teruggekeerd.: SchT.-xnai. II. M. Naerobout en J. Kabbedijk, schipper P. J. Assenburg, bootsman B. G. btik- voort. Met ontslag uit den Zeedienst: Korp.-ziekenverpl. L. P. D. Van Zee op April 1921. 16 LEGERBERICHTEN. Kop. D.» van Riemsdijk, van het 2e re?, vest art. t, Amsterdam, wordit voor den tijd van - maanden gedetacheerd bij bet 4e reg. vest.-art. te HeLder. Keuring dienstplichtigen. 6.80 's av. 6.30 's av. 11.30 's m. 11.30 Naar Ned. West-IndiB. Per mail Eiken Dinsdagi 11.80 'sm.. Geen correspondentie voorSumatra's West kust en Benkoelen. J) Geen correspondentie voor Atjeh en on- derhoorigheden, Sumatra's Oostkust, Palem- bang, Riouw, Banka, Billiton en de weder- afdeellng van Borneo, Uitsluitend brieven, briefkaarten en aan- go toekende stukken. MARINEBERICJHTEN. Bij Kou. Beeljdt van 91 Maart 1921 mo. 48 la «paald dat de kapt. tor zoo J. J. Oudemawr mot den llen_April 1921 tor beschikking woidt gestold 'fing van do onder Eervolle ontheffing van do botrookklng van Ooanm, van hot Kon. in»t. voor de Marine te Willemsoord en Directeur van liet onderwijs al daar, en hem m ot 16 Apnll d.a.v. wegens langdu- rlgen dienst oor rol ontslag uit don Zeedienst ver leend onder toekenning van pensioen: de kap. ter zee 0. L. van Bun ren. Directeur van de Kweekschool voor Zeevaart te Lelden, niet 16 April 1921 gevoerd boven de sterkte; de kap. ter zee W. Lam met ingang van 11. April 1921 opgedragen de betrekking va ncomm. van het Kenkl. Inst. voor de Marine te Willems oord en Directeur van het onderwijs aldaar; de kap.-hiit. ter zee F. H. A. Greve met ingang van 16 April 1921 bevorderd tot kap. ter zee. Off. van gez. 2o kl. bij de zeemacht S. T Aniholt en V. M. J. Kèttlitz worden tegen Jiuli a.s. bevor derd tot eff. van gez. dor le kl. De kap. tor zee W. Lam ds oogetredèn als com mandant van 't Kon. Inst. voor de Marine, ter vervanging van den "kapt. t.er zee J. J. Oudemans, die den zeedienst met pensioen verlaat. De off.-mach. 2e kl. R. de Vries, thans ter be schikking en aangewezen voor den dienst in Oost- lndië, zal zijne bestemming volgen per sa. Rem- brandt, van de Mij. Nederland, dat 28 Mei a.6, van Amsterdam vertrekt. Naar wil vernemen wordt Hr. Mis. Schorpioen, liggende op 'e Rijks Werf te HellevoeteLuis 1 Mei ajs. te Gorinchem gestationneerd. De off. van adin. le kl H. P. Verschuur is per s.s. J. P. Coon uit Oost-lndië teruggekeerd. De off.-mach. F. B. Crane is van zijne deta cheering aan boord van Hr. Me. Zeeland onthe ven en weder bij 't Kon. Inst. voer de Marine geplaatst. Met den 18en April 1921 woTdt de off. van gea. der le kl. A. J. F. Thwbecke geplaatst te Wil lemsoord. teneinde zich voor te bereiden voor uitoefening van den hem omstreeks half Mei a.s. o^to dragen geneeskundigen buitendienst te De off.-mach. 2e kl. M. Kraal van Hr. Ms. Zee land wordt 15 April 1921 gestold ter beschikking en op dien datum vervangen door den off.-mach. 2e kl. D. J. Mdnté, thams ter beschikking. De bevolen overplaatsing van den serg.-konet. J. A. Schiiff naar ae onderzeedlenstkazerne op 11 April 1921 it ingetrokken. De ingeschrevenen der militie die hun beroep maken van de budteniandsche zeevaart of van .de zeevisschexij buitenlands, en hiervan ten genoe gen van den plaateelijken- of garmzoenis-comman- dant in één der garnizoenen, waar een ofiicaer van gezondheid is, of van den Oomin. der afd. Mariniers doen blijken, worden op vertoon van het bewijs van inschrijving Voor de militie tot en met i5 Mei van het jaar, voorafgaande aan dat der lichting, waarvoor zij ingeschreven zijn. éénmaal in de gelegenheid gesteld zich te onder werpen aan eene meting en zoo noodig aan een geneeskundig onderzoek omtrent hunne geschikt heid voor den dienst, indien de betrokkene zich op een werkdag, des voormiddags ten 9 uur. bi' één dier commandanten aanmeldt en ten minste één dag te voren daartoe, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling, aanvraag heeft gedaan. Het genees kundig onderzoek wordt verricht door een off van gez. en een burgergeneeskundige. Tevens wordt woidt den ingeschrevene gevraagd, naar zijne wenschen met betrekking tot de inlijving. Op het bewijs van inschrijving, dat aan de inge schrevene wordt teruggegeven, wordt aangetee- kend, dat de meeting en het geneeskundig onder zoek heeft plaats gehad, zoomede waar, en op welken datum. Verjaardag Prins Hendrik. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Hendrik op Dinsdag 19 April a.s., zal dien dag voor de militairen né 1 uur nam. dienst als op Zondag worden gehouden. Overplaatsing. Bij besl. van den Oomm. der le Div., is de serg. F. A. Budde, van het 21e reg. inf„ met 12 April a.s. overgeplaatst bil het 18e reg. inf. te Am- Bteodam. Regeling bevordering. Afgescheiden van een latere def. regeling, is -thans omtrent de bevordering het n.v. door den Min. aa Oorlog bepaald: Bchoduens het hierna bepaalde geschiedt de bevordering tot korp. en serg. korpsgewijze door den insp., volgens daar toe voor eiken rang opgemaakte caindidatonlijeten en met inachtneming van de voor eiken rang gel dende eósehen van geschiktheid. De candidaten- lijsten zijn voor belanghebbenden openbaar. De korpsen pantserfort-art., pontonniers, en torpedis- ten worden ten opzichte van de candidaten lij sten vor de rangen van serg.-imaj.-adm. adj.-onderoff.- adm beschouwd als te behooren tot het wapen der vest.-art. De bevordering tot serg.-maj. en adj.-onderoff.-afstandnemer bii het 4e reg. vest.- art. geschiedt korpsgewijze door den reg.-comm. De namen van serg.-maj ,-instr. mogen voorko men op de candidatenlijsten voor serg.-maj.-adm. Op de candidateniijst voor ser<*.-maj.-lnstr. kunnen de namen van serg.-maj.-adm. alleen bij uitzonde ring en niet dan na verkregen machtiging van den M. v. O. worden geplaatst. Op de oandloaton- lijstii voor adj.-onderoff.-inetr. kunnen slechts voorkomen de hamen van serg.-maj.-instr. en op die voor adj.-onderoff.-adm. alleen de namen van serg.-maj.-admin. Een serg.-maj.-instr. kan slechts éénmaal overgaan naar de betrekking van serg.- m%j.-admin. en een serg.-maj.-admin. ook niet meer dan éénmaal naar de betrekking van eerg.- maj.-inistr. Voor bevordering tot de rangen van korp. en serg. wordt de volgorde op de candidaten lijsten voor adj.-onderoff.-instr. kunnen slechts scihiktheid voor die rangen is verkregen. Hij. wiens naam-voorkomt op de oandidatenlijet voor eenigen rang, kan met voorbijgang van anderen, wier namen eveneens op die lijst voorkomen, tot dien rang worden bevorderd, indien hij daarvoor zeer bijzondere geschiktheid bezit en het leger belang die bevordering bij keuze eischt. De be slissing in deze berust bij den Min. van Oorlog. Als regel mag niemand meer dan tweemaal eene, opleiding voor een rang volgen. Van dezen regel rnog worden afgeweken ten gunste, van hen, die door ziekte of andere geldende redenen verhin derd is geweest, eene opleiding geregeld te volgen Toelating van Vaandrigs bij de Kon. Mil. Academie Voor toelating tot bet tweede studiejaar aan de Kon. Mil: Academie worden dit jaar openge steld: voor het wapen der inf. hier te lande 4 plaatsen voor vaandrigs der inf.; voor het wapen aar art. hier te lande 4 plaatsen voor vaandrigs (kornetten) der art.; de rang van vaandrig moet in 1920 of 1921 verworven ziin. Zli, die toegelaten worden, ontvangen eene benoeming met in gang van 30 Sept aa. als cadet-serg. 8TOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Prineen Juliana, ara. 8 April v. A'dam te Batavia. Jan Plotorez. Goen, arr. 9 April v. Batavia te dom. Blntana, uitr., pass. 8 April Kaap Bon. Slmalcvor, uitr., 8 April Gibraltar. Rombrnudt, tfiuUr,, pn.HS, 10 April Kaap I hwnbangan, thutor., paan, 10 April Ouoww Koningin dor Nederlanden, uitr., pa«n. 7 Perk Hulton Papp. iraltar, .p Bon Ingln dor Nederlanden, uitr,, poes. 7 April Perl ra, van Koetul, 4 April v. llalpbang n. Baldk 'oppen, Kon, HolUndiolie Lloyd. Limburg!», thuler,, vertr. 10 April r. Llwsabor Gnastorlu'i-1, arr, 11 .April v, Ncnv-York te A'd«ra. frolrin, uitr., vertr, 10 April v. Vlgo. Gooiland, thuisr., pass, 10 April Fluister re, Hollandla, v. New Orlean» n. A'dam vertr. 10 April v. Ooninna. Maasland, uitr., arr. 9 April te Pernambuoo. Kon. West-Indische Maildienst. Hobo. vertr. 9 April v. New-York n. Haïti. Oranje Nassau, vertr. 7 April v. Curacoo a. Fuerbo Cabello. Prins Frederik Hendrik, arr. 10 April v. A'dam te St. Thomas. Stuyvesant, vertr. 7 April v. Curaoao n Puerto Columbia. Uranus, v. Barbados n. Londen, arr. 9 April te Funchal. B^cchus, arr. 9 April v. A'dam te Trinidad. Jan v. Nassau, v. A'dam n. Wost-Iudië, arr. 9 April te Dover. Joson, v. A'dam n. Golon, pass. 8 April Dungenoss. Haarlem, arr. 10 April van Medxillomos to A'dam. HollandAmerika Lijn. Ecmdijk, v. San Franciisoo n. R'd'am, arr. 9 April te Londen. Maartensdijk, v. R'dam n. N. Orieans, pass. 10 April Dungeness. Warszawa, arr. 10 April v Donzig te R'dam. Aiiiduk, v. Rdam n. New Orleans, arr. 9 April te Vera Cruz. Themisto, arr. 9 April v. Savamnah to R'dam Poeldijk, vertr. 9 April v. Huil tn. R'dam. Holl. O.-Azië Lijn. Tjimonsek, thuisr., vertr. 10 April v. Colombo Aldebaron, thuisr., pass. 10 April Gibraltar Booroo, uitr., arr. 6 April to Shanghai. Holland—Britsch-Indiö Lijn. Noorderdijk, thuisr., arr. 10 April v. to R'dam. Stedsdijk, uitr., arr. 10 April v. R'dam te Hamburg And'.ik, „vertr. 7 April v. New-Orleons n. R'dain K'irkstoll Abbey, untr.. vertr. 10 April v. Suez Maartensdijk, v. R'danm. Cuba. Mexico en Now Orloans, vertr. 10 April v. Antwerpen. ffifeeS!U1Sr" Vertr- 9 April V' Al«iere n" Hamburg HollandAfrika Lijn. lagoabaai, Hollajid—Wcst-Afrika Lijn. Hercules, arr 10 April v. Hamburg te A'dam. MontCeni«, thuiisr., arr. 9 April v. Accrn to Zin- naoac-n. SatuTirus, thuler,, vertr. 7 April r. Sao Thome n. Accra. Texelstroom, uitr., vertr. 9 April v. Port Gentil n. Accra. Zoanatroom, arr. 10 April v. Woet-Afrika te A'dam MiercunuB, thuisr., vertr. 6 April v. Accra n. Mon rovia. HollandZuid-Afriba Lijn- Bloemfontein, uitr., airr. 8 April te Walviscbbaai. Rotterdamsche Lloyd. Walcheren, vertr. 9 «April v. Foreraiantle n. Vor Kon. Besoeki, thuisr., vertr. 9 April v. Port Said. Bondowoso, arr. 8 April v. Batavia to Rang. Kediri, v. Australië n. R'dam, pass 10 April Fi- nlistorre. Medan, uitr., arr. 6 April te Penang. Palemban" uitr., pass. 9 April Point do Golle. Patrio, thuiisr., pass. 10 April Gibraltar. Rindjami, thuisr., vertr. 9 April v. Port Said. Samarinda. uitr., vertr. 9 April v. Suez. Sindoro, uitr., arr. 10 April to Southarapton. Tabanan, uitr., vertr. 8 April v. Colombo. Turbinda, arr. 9 April te Soorabaya. WilLs, uitr.. vertr. 10 April v Port Said. Guentoor, thuisr., vertr. 7 April v. Colombo. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alkaid, uitr., arr. 10 April to Antwerpen. Mirach, arr. 11 April v. 13. Aires te R'dam. Anistoldij'k. uitr., pass. 10 April do Azoren Boukelsdijk, vertr. 10 April v. Rosario n. R'dam Algenmib, arr. 8 April v. R'dam te Londen. Zaandijk, uitr., arr. 6 April te Santos. JavaChinaJapan Lijn. Tjibodas, arr. 8 April v. Chinwangtao to Shanghai. Java—New-York Lijn. Korimata, v. New-York n. Java, vertr. 10 April v. Suez. Maidjioen, v. Java n. New-York, vertr. 8 April v. Port Said. Somimeledijk, v. Java m. New-York, pas». 6 April Perim. Java Pacific Lijn. Gorontalo, arr. 7 April v. San Francisoo to Bo- iikembang, v. Java n. San Francisoo, vertr. 5 April v. Miike. JavaBengalen Lijn. Ceylon, vertr. 8 April v. Calcutta n. Java. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Ningchouw, vertr. 6 April v. Hong Komg n. A'dam. Stentor, v. Japan n. A'dam, pass. 6 April Perim. Keemun, v. Japan n. A'dam, vertr. 7 April v, Sin gapore. Patroclus, v. Batavia n. A'dam, pass. 9 April Gibraltar. Helenus, v. Japan n. A'dam, vertr. 7 April v. Port Said. WAT DE KRANTEN ZEGGEN. Ontwapening. In een beschouwing over de ontwapening»-"; resolutie der S. D. A. P. schryft Eno in de .^Nieuwe Courant" onder meer: Wij hebben op het S. D. A. P.-congres ge boord, dat als Nederland ontwapende, de moreele invloed van dit voorbeeld zoo groot zou zyn en dat, indien onze verhouding tot België meer gespannen werd, de arbeiders daar er op zouden kunnen wyzen, dat Neder land ontwapend is! Op wie zal ons voorbeeld indruk maken? Op Frankryk, Engeland, Japan, Amerika, taiië, aanstonds weer Duitscbland? Landen, die wereldpolitiek voeren. Wie is er, die dat een oogenblik in ernst gelooft? En daar lig gen de kiemen voor eventueele nieuwe oor ogen. Niet by onsl En gelooft iemand, dat, wanneer de Belgen tegen ons behooriyk in 't harnas mochten gejaagd zyn, de opmerking, dat Nederland ontwapend is, het roer in België zal doen om gooien? Het is toch geen bokswedstryd, met* een onpartydigen scheidsrechter! Het klinkt zoo mooi. dat er ergens althans een begin met ontwapening moet gemaakt worden. Maar 't is in deze zaak toch waar achtig niet onverschillig waar dat begin ge maakt wordt. Wy gelooven dat het besluit van het 8. D. A. P.-congres de zaak van de ontwapening een slechten dienst heeft bewezen. Tegen dit besluit zullen zich moeten verzetten ook zij, die vurig naar algemeen® ontwapening ver- angen. Of er inneriyke motieven van politieken aard waren, die de S. D. A. P. bewogen dit standpunt thans in te nemen, willen wij bui en beschouwing laten. Uiterlijk is de oorzaak van dit zonderlinge besluit de verwarring tusschen misschien aanvechtbare militaire organisatie en agressief militairisme. Ael1 s de meest gegronde kritiek op het ln Nederland gevoerde militaire beleid zou niet >ot de oonolusle kunnen voeren, dat ontwa- ening van ons land eenlg nut voor de zaak er ontwapening of voor den wereldvrede zou kunnen hebben, Wel zou zy onder zekere omstandigheden onberekenbaar nadeel voor ons land kunnen lebben, En de verzekering dan, dat die „om standigheden" zloh niet weer zullen voor doen? „loh hör die Botschaft wohl, alloln mlr fehlt der Glauben." 11 April 1921. Aangekomen van Rotterdam en vertrokken naar Mamol het Duitsche e.e. ..Pommersch# Grelf' VISSCHERIJBERICHTEN. 8 April 1921. N.m. 7 uur.. Aangevoerde door trekker»: 240 tol haring P- t8*! f 1-35—-2.85: 2 zolinen p. etuk f 3661. 9 April 1921. Aarwevperd door 23 korderp: 10 midxieltongen R 0.50; 112 kisten kleine schel p. kist o—10.50; 20 kisten schar p. kist 2; door rog- renviisschors: 170 roggen p. stuk f 1.86; door trek- k'crs: 700 tal haring p. tel f 1.80—1.95. 10 April 1921. Door trekkers: 560 tol haring p. tot f 1.401.65. 11 April 1921. i cn°°o tr°kkers: 2600 tal haring p tol 0.60 l.W; 3 zalmen p. stuk 46—51; door roggen- vissohens:240 roggen p. etuk 1.801.40: door 1 geopYiescher. 1 tal geep p. tal f 39. Burgerlyke Stand der gemeente Helder, vaai 9—11 April 1921. BEVALLEN: M. J. Keiieper-Stredaher, d.: C. FeLkere-Bakker, z.; C. Slot-Stam, <L; G. de Ruiter- öohirrer, z.; Q-. G. H. dZwiart-Voorberg, d.; M. Kruiuing-Heores, z.; S. Zegel-Wiorsma, z.: N. E. /vHr&r Slkikt *-*■ de Graaf-Broedersz, d. OVERLEDEN: P. Kuiper, 34 j.; A. Wijker. 12 J- MARKTBERICHTEN.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 6