VRAAGT DIK LEVERANCIER: NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA ROOKEN Eerste Blad. Mevrouw Atterbury9 Secretaresse Overal verkrijgbaar No. 5389 ZATERDAG 16 APRIL 1921 49e JAARGANG FEUILLETON. 18) is bij het gebruik van Roode Ster 60 ct. per half pond Gele 50 lt Groene 40 u Zwarte 35 COURANT ir. V ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.Ned. O. en W. Indië p. zeepoet f 2.60; id. p.inail en overige landen f4.20. Zondagsblad reep. f 0.576, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losee nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29. Interc. Telefoon 50 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct, elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. blen met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Zomertijd). Maan Zon Hoogwater April op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 17 a. 2.16 m. 8.32 6.— 8.— 4.5 4.40 Maand. 18 Dinsdag 19 Woensd.20 Dond.d. 21 Vrijdag 22 Zaterd. 23 3.33 4.50 6.6 7.20 8.32 9.40 4.2 5.58 8.2 4.30 5.56 8.4 4.56 5.54 8.6 5.23 5.51 8.8 5.52 5.49 8.9 5.4 7.— 7.50 8.3 9.2 6.15 7.10 8.5 8.55 9.40 6.23 5.47 8.11 10.— 10.15 BUITENLAND. ENGELAND. De mUnwerkersstaklng. Volgens de berichten van Donderdag toon den d>e mijneigenaars zoomin als de werklie den eenige toenadering. Rechtsfcreeksch© be sprekingen hadden dan ook niet plaats. Maar ten bewijze, dat men ook in het kamp der Triple Alliantie met gematigder invloeden re kening moet houdten, kan dienen, dat Don derdag de Spoorweg- en Transportarbeiders een conferentie met Lloyd' George aanvroe gen, welk oonfereritie dan ook in den ochtend van dien dag werd' gehouden. Lloyd George had namelijk aan de 'besturen van beide or ganisaties gevraagd hem de oorzaak te wil len mededeelen, die hen er toe gebracht had het lanid zulk een slag toe te brengen. Men gaf er de voorkeur aan, 'het antwoord mon deling in een conferentie over te brengen, waardoor tevens wieder besprekingen konden plaats hebben. Men verwachtte Donderdag te Londen dat deze conferentie de mogelijkheid voor een op lossing aan de band zou doen, doch dit is een misrekening gebleken. Na het onderhoud verklaarde Thomas, dat hij geen weg zag om de onderhandelingen te hervatten. Volgens het verslag der conferentie legde Gosling voor de transportarbeiders, en Tho mas voor de spoorwegmannener den nadruk op, dlat het geenszins een politieke staking was. Deze verklaring vond groote instem ming bij de overige arbeidersleiders. Lloyd George verklaarde, dat de regee ring volkomen geneigd was de onderbande lingen met de mijnwerkers en de eigenaars te hervatten over de loonen en de winsten, maar dat de regeering geen oonoessies kon doen in zake den edsch der mijnwerkers voor een nationalen pot, hetgeen een hervatting van regeerings-oontrote met zioh zou bren gen. Hij deed een beroep op het Drievoudig Verbond om dit doel niet door directe actie te bereiken. Dit was een zaak voor de verte genwoordigers van bet volk, en hij bezwoer het Drievoudig Verbond, deze te laten be slissen. Evenals bij de groote spoorwegstaking zijn thans ook weer de gematigde elementen uit de vatovereenigingeni aan het werk om tot een regeling te komen. dynes, de leider van die arbeiderspartij in het Lagerhuis, Hendèrson, de vroegere leider in heit parlement, en anderen komen samen. Zij staan, naar meni erkent, voor geduchte hinderpalen, maar ongetwijfeld zulten een groot aantal werklieden die den oproep van het Drievoudig Verb. nood© volgen, hun suc ces wenschen. Zulke werklieden 'zouden mis schien niet in staat zijn, hun eigen neigingen te volgen, maar de regeering heeft hun be scherming beloofd, Indien zij besluiten een onafhankelijke houding aan te nemen, meldt de Times. IDe arbeiderspartij in het parlement wordt ten volle op de hoogte gehouden v'an talie stappen, die gedaan en beraamd worden, en door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). „O, is het anders niet? Je behoeft daar niet over te tobben, lieve, want ik verzeker je dat het eer iets aantrekkelijks aan je ge zicht geeft. Het geeft je gezicht in elk geval iets bijzonders, en dat is datgene waar ieder een tegenwoordig op uit is. De auto zal om tien uur voorkomen, wanneer je op tijd zult zijn voor het laatste bedrijf. Je zult alleen aan een ding moeten denken. Je moet op letten dat je gaat zitten aan de uiterste linker zijde van de loge en dat je hand gemakkelijk te bereiken is." „Als u den heer aan mij wilt beschrijven—" begon Betty, maar de ander viel haar snel in de rede. „Dat Is volkomen ormoodig, daar je van jouw kant niets behoeft te doen en ook niet moet laten merken dat je van zijn bestaan iets afweet. Laat toe dat hij de envelop in je hand legt, maar kijk zelfs niet in zijn richting.Is alles nu volkomen duidelijk?" „O ja!" zeide Betty natuurlijk lachende. „Ik ben eigenlijk met zoo Iets volkomen ver trouwd. Op school gaven wij altijd stilletjes briefjes aan elkaar door." Mevrouw Atterbury verwaardigde zich om zachtjes te lachen. JDan zal ik aannemen, dat je succes ver zoo Lang het parlement- zat ps er een spreek plaats, waar alle partijen in geschil gehoord kunnen worden. Die gelegenheid zal zich voordoen, wanneer de arbeiderspartij op zal komen tegen bet besluit van de regeering om de reserve op te roepen. De arbeiderspartij protesteert tegen deze stap op grond dat de mijnwerkers en anderen louter hun wettig recht uitoefenen om elke aanranding op den levensstandaard van de werklieden te weer staan. Uit deze uiteenzetting van de mijnwerkers zeiven blijkt echter dat dit niet de hoofd kwestie van het geschil is. Zij eischen ten stelligste, en andere vakvereenigingen steu nen hen daarin, dat er een nationale pot zal komen. Hun oorspronkelijk protest tegen de groote loonbesnoeiing is daardoor op den achtergrond gekomen. Aanvankelijk werd gemeld, dat ook de bon< van' electriciens zich bij' de staking zou aanslui ten. Dit blijkt voorbarig te zijn "eweest. De besturen van de electrisch© lijnen althans, zullen zich er niet hij aansluiten. Een punt van groot belang is ook, dat de machtige vereeniging van zeelieden zioh met een meerderheid van 38 percent tegen sta king verklaarde. 4 Een punt van belang, waar de stakende ar beiders evenzeer rekening mee moeten hou dten, is de kwestie der loonsverlaging in an dere industrieën, die daar zonder verzet doorgevoerd worden, veelal na besprekingen met de arbeiders. De werklieden in de zeepziederijen, van wie er ongeveer 25.000 zijn, gaan voor met het erkennen van de noodzakelijkheid, dat de loonen in zekere mate in verband met de kos ten van het leven verlaagd moeten worden. De scheepsbouwersbond en'de vakvereeni gingen van scheepsbouwers zullen komende wetek te Garlisle afzonderlijk bijeenkomen, om te beraadslagen over een voorgestelde loonsverlaging. Woensdag beeft een conferentie plaats ge had tusschen de beambten van den nationaien bond van algemeen© werklieden en vertegen woordigers van de werklieden werkzaam in de touwslagerijen en nettenindustrie, om het voorstel van de patroons te bespreken betref fende een loonsverlaging met ongeveer 25 pet. voor de dhgeveer 40.000 werklieden, die in die tak van industrie werkzaam zijn. Indien' in deze industrieën de loonen ver laagd worden en de arbeiders van de nood zakelijkheid daarvan overtuigd zijn, zal dit niet nalaten invloed te doen gelden op de openbare meening. In den beginne, toen bet alleen ging over de plotselinge en sterke loonsverlaging, hadden de mijnwerkers de sympathie. Thans evenwel verandert dit, en neemt men de stakingsbedreiging der Triple alliantie in het land vrij kalm op. Een bericht van Donderdag uit Londen meldde nog, dat de mijndirecties de verte genwoordigers van de mijnwerkers 'hadden uitgenoodigd een bespreking te houden over de loonen der laagstbetaalde mijnwerkers Komt men daaromtrent tot overeenstemming, dan volgen natuurlijk verdere besprekingen. Voert deze conferentie echter ook niet tot eenig resultaat, dan staat Engeland voor het grootste arbeidsconflict, dat ooit in zijn ge schiedenis heeft plaats gevonden. En dat bo vendien in een tijd van ernstige economische dieoressie, Men kan zich voorstellen, hoezeer de sta king der spoorwegarbeiders en transportar beiders alles in de war zal sturen. Hun twee bonden omvatten het personeel van de spoor wegen,onidererrondsche treinen, trams, omni bussen, taxi's; verder de koetsiers van slee pers en de bestuurders van vrachtauto's, de schuitenvoerders, de bootwerkers, de kolen sjouwers 'kortom, alle afdeellngen van het transportwezen in het geheele land. Het ver voer van werklieden, kantoorbedienden en handelsmenschen naar fabrieken, werkplaat sen kantoren wordt ontwricht. In de Londen- sche City slapen, naar het schijnt, nog geen zekerd is; kom bij mij, voor je vertrekt, lieve. Ik heb een paar bloemen voor je om aan te doen; en Ik zal je een snoer van mijn paarlen leenen." Toen Betty, in een hermelijnen mantel gehuld, waarvan zij de waarde niet durfde schatten, voor de opera aankwam, tintelde zij van opwinding, maar baar hoofd was hel der en zij had haar zenuwen in bedwang. Zij had vlug begrepen, dat zij voor de eerste maal een deel van haar eigenlijke taak ver vulde. Onverschillig wat er in den geheim- zinnigen brief stond, die haar zou toever trouwd worden en wie de vreemdeling mocht zjjn, uit wiens hand zij hem in ontvangst zou nemen, zij was overtuigd dat zij voor dit en geen ander doel was aangenomen. Het werk van secretaresse en van juffrouw van gezel schap was niet meer dan een voorwendsel, om haar eigenlijke missie te verbergen, of schoon zij de beteekenis ervan niet begrijpen kon. Het derde bedrijf liep ten einde teen zij haar loge binnen ging en Aïda's smeekende kreet: „Ah no! ti calma—-asooltami" haar haar tot in haar ziel deed trillen. Er kwam een vermetele gedachte bij haar op. Zij had opdrafcht gekregen om terug te komen, zoo dra zij den brief had ontvangen, maar waar om zou zij met het aannemen niet tot het eind van de opera waohten? Zij haakt er naar om de slotaria te hooren, en het zou een eenvoudig iets zijn, om buiten het be reik van den arm van den heer te blijven. De loge aan haar linkerzijde was bezet, want ofschoon zij er niet naar keek, drong een zacht geroezemoes van stemmen tot liaar door, alsof haar binnenkomen eenige opmer kingen had Uitgelokt. Een oogenblik aarzelde zij. Daarna liet zij, Ingezonden mededeellng. Niemeyer's Ster-Tabak 20.000 menschen. De honderdduizenden] die er overdag rondwriemelen, werkën en in de weer zijn, hooren elders thuis. Dan die levens- middelenvoorziening. Er zullen menschen zijn, die bijtijds wat ingeslagen hebben, maar men kan verordeningen verwachten, die zoo iets verder onmogelijk maken. 1* Men vraagt zich af, wat gesteld dat het tot staking komt, het resultaat zal zijn. Naar alle waarschijnlijk zal deze slechts lei den tot nieuwe onderhandelingen, nieuwe stappen dus op den weg die men thans ver werpt, in de gedachte, die blijkbaar aan beide zijden voorzit om het nu maar eens uit te vechten. Waarbij nic, gerekend wordt de enorme schade aan beide kanten zal worden geleden en bovendien nog aan het land zal worden toegebracht. DUITSCHLAND. Verzoek om Intrekking der sancties. De bijzonder correspondent van de N. R. Crt te Keulen meldt aan zijn blad: Uit gezag hebbende bron verneem ik dat de kabinets raad te Berlijn 'gisteren besloten heeft stap pen te doen bij' de Entente om de uitvoering van de sancties, over wier katastrofaal fcarak ter geen twijfel meer bestaat, opgeheven te krijgen. De buitengewone rechtbanken. De buitengewone rechtbank te Halle heeft dezer dagen een aantal communisten, die den dynamietaanslag op het hoofdbureau van politie te Halle hadden gepleegd, tot tuchthuis straffen van 2 tot 7 jaar veroordeeld. Bij de behandeling bleek, dat het gebouw van het communistische tijdschrift „Der Klassen- kamipf" tijdens de onlusten als bergplaats van dynamiet had gediend. Er lagen maar even 85 pakken van het gevaarlijke goedje. Na de onlusten. Het communistisohe Rijksdaglid Paul Levi, gehoor gevende aan een plotselinge opwel ling, haar mantel van haar schouders glijden en ging zelf op een stoel zitten, die een eind naar rechts was, met afgewend gezicht. Nau welijks had zij haar plaats'ingenomen, toen het gordijn viel. Betty zat onbewegelijk in het plotselinge licht. Haar oogen dwaalden doelloos over het schitterende hoefijzer, rechts van haar, en haar hart bonsde. Zij voelde dat er maar één paar oogen op haar gericht waren en zij vocht tegen de bijna onweerstaanbare op welling om haar gezicht óm te keeren en ze te ontmoeten. Er staarde iemand uit de loge links naar haar, alsof hij zwijgend haar blik dien kant uit wilde dwingen, en zij bloosde donker onder het litteeken op haar wang. Wie het ook was, het was duidelijk dat die man en zijn metgezellen goed bekend waren, want van het oogenblik af dat het scherm was gevallen tot het weer opging, dwarr dde een stroom van bezoekers langs hun loge en hoorde zij vroolijk gebabbel en zacht ge lach in haar ooren klinken. Een toevallige opmerking, die op levendigen toon door een vrouw gem'aakt werd, deed haren adem een oogenblik inhouden. „O, let niet op Toddie! Hij is inwendig woedend, ofschoon hij niet wil zeggen, waar om. In elk geval is het een troost, dat hij ets meer aan zijn hoofd heeft dan zijn hoed. Hoe waren de wilde eenden in Noord-Caro- lina?" Betty schoof onrustig op haar stoel heen en weer. Als „Toddie" den man was die haar den brief moest geven, kon zij de reden voor zijn kwade luim heel goed begrijpen. Wat moest hij er van denken, dat zij daar zat en hem toch, doordat zij zoover naar rechts was gaan zitten, opzettelijk ontweek? Niettemin die kort voor de jongste troebelen op last van het uitvoerend oomité te Moskou van zijn post als voorzitter van de communistische partij van Duitschland ontheven werd, geeft een brochure uit, waarin hij zegt, dat onver antwoordelijke leiders den opstand uitgelokt hebben en arbeiders in den dood en in de ge vangenis gedreven hebben. De geheele com munistische partij is door deze gebeurtenis sen in haar grondvesten gesóhokt. Verder zegt Levi, dat het centraal comité den op stand voortgezet heeft, toen het reeds wist, dat de zaak verloren was en ze dus menschen opofferde zonder iets te kunnen bereiken. FRANKRIJK. De 50 pet heffing ln de Kamer. Parijs, 14 ApriL De Fransche Kamer heeft de behandeling van het ontwerp in zake de 60 pet. voortgezet Doumier, minister van financiën, wijst er op, dat de maatregel deel uitmaakt van het geheel der sancties der geallieerden. Duitsch land moet tot betaling gedwongen worden. Met 367 tegen 100 stemmen wordt over gegaan tot het artikelsgewijs behandelen van het ontwerp. De artikelen 16 worden onge wijzigd aangenomen, artikel 7 met een amen dement. De communist Lafont vraagt opheffing van artikel 8. Hij zegt, dat Frankrijk een wraak-politiek voert. Dit verwekt groot tu mult. Doumer protesteert uit naam van de regeering. Hij zegt, dat Duitschland zich aan ware oplichting schuldig maakt. (Toejui ching). De artikelen 8 en 9 worden aange nomen. Het geheele ontwerp, wordt dan met 383 tegen 79 stemmen aangenomen. Frankrijk en de Ver. Staten. De Fransche regeering heeft de goede ont vangst op 6 April erkend van de Amerikaan- sche nota over Yap betreffende het eiland Yap. In haar voorioopig antwoord legt de Fran sohe regeering de verzekering af van haar bereidwilligheid om er bij den Oppersten Raad op aan te dringen, dat die zioh opnieuw met de Yap-quaestie zal bezighouden. Zij verwijst naar de nota van 18 Februari betref fende hetzelfde onderwerp en waarvan des tijds is kennis gegeven aan den Japanscben gezant. Frankrijk had toen doen weten, dat al was ook het 'besluit om de eilanden in de Stille Zuidzee ten Noorden van den evenaar aan Japan toe te kennen op 17 Mei 1919 ge nomen door den Raad van Vier, Wilson en Lansing van hun kant, vóór dien tijd de Ame- rikaansche bezwaren tegen de verleening van Yap aan Japan hadden uiteengezet in tegenwoordigheid van baron Makino, den vertegenwoordiger van Japan. Dientenge volge is Frankrijk van oordeel en dat heeft het ook aan Japan meegedeeld dat er in het bovenstaande voldoende aanleiding be staat voor de Vereenigde Staten en Japan besprekingen te beginnen over Yap. ZWITSERLAND. Vermindering van loon. Het verbond van Zweedsche machine- en metaalfabrikanten heeft in een uitvoerig communiqué meegedeeld, dat het gedwongen is van 1 Mei af de loonen der arbeiders te verminderen. De werkgevers betoogen, dat tengevolge van de hoog© Zwitsersche valuta,'zij, indien hun productiekosten niet kleiner worden, onmogelijk kunnen concurreeren. De arbeids- loonen bedragen thans in Zwitserland 176 frs., in Duitschland 59—63, Oostenrijk 61, Italië 58, België 99, Frankrijk 88115. Bovendien presteeren in vele lndustrieele landen de arbeiders meer dan in Zwitserland, waar heel streng de hand wordt gehouden aan de 48-urige werkweek. In Zwitserland kan nu onmogelijk gewacht worden met de vermindering der loonen, tot het leven goed- kooper is geworden. Daarvoor is de toestand der machine-industrie te moeilijk geworden. bleef zij ln haar besluit onwankelbaar. Er mocht gebeuren wat wilde, maar zij was van plan dozen beker van onvermengde vreugde, die zoo onverwacht aan haar lippen gehou den was, tot den bodem te ledigen. Op het oogenblik dat de lichten gedempt werden en de eerste zachte tonen van Am- neris' klacht uit het orkest aanzwollen, waagde zij het een snellen blik naar de loge links van haar te werpen. Een welgedane douairière met grijs haar zat vlak naast Betty met twee jongere vrou wen links van zich, en alle drie glinsterden van juweelen als miniatuursterrebeelden. Achter hen liet een gezet heer zijn onderste kin in een goed berekende rustende houding op het breede vlak van zijn overhemd han gen, een jongere heer boog zich voorover om iets te fluisteren in het oor van het meisje vóór hem, en een derde man miet een rond gezicht en een donzigen blonden knevel keerde zch bot qm en keek Betty met een wanhopige uitdrukking in de oogen. Zij liet haar blik een oogenblik zonder per soonlijke belangsteling op hem rusten en keerde zich daarna langzaam naar het too- neel toe toen het scherm opging. Het tooneel boeide baar en de mooie mu ziek bekoorde haar zoo zeer, dat zij niet meer aan zichzelf dacht en de vreemde bood- schaap, die haar in de opera bad gebracht, tot een stoel tegen den rand van de loge schuurde bij wijze van een niet onduidelijk sein. Met een schrik kwam zij tot de werke lijkheid terug en juist toen de heerlijke to nen van Aida's: „Vedl? di morte 1'angelo opstegen en door de ruime zaal klonken, schoof zij stil op naar den stoel links van haar en Het haren arm op den rand rusten. Er klonk een geluid, dat veel op een zucht Ingezonden mededeellng. DROS' ADVOCAAT Wat baten hooge loonen, indien van die hooge loonen werkloosheid het gevolg moet zijn? Het indexcijfer is van 1 Oct, 1920 tot 1 Maart 1921 gedaald van 2790 tot 2493, dus met ruim tien procent. Hiermee rekening houdend, zullen nu de werkgevers van 1 Mei af de duurtetoeslagen met de helft vermin deren. Deze reductie bedraagt voor den vol wassen arbeider een vermindering van het loon met 9 proceitt, dus nog minder dan de daling van het indexcijfer. NOORWEGEN. Staking bij de scheepvaart. „Sozialdemokraten" deelt mede, dat daar de bij de reedersvereeniging aangesloten ree- derijen een algemeene loonsverlaging hebben ingevoerd, de bond van matrozeil en stokers besloten heeft, dat alle bemanningen van boord moeten gaan, ook die der schepen, welke gereed liggen om uit te varen. De be manningen der zich onderweg 'bevindende schepen zullen na haar aankomst in de haven de schepen verlaten. De kustvaart is bij deze staking niet betrokken. De verminderde loo nen zijn 30 40 Kronen lager dan de door het scheidsgerecht voorgestelde loontarieven. ZUID-SLA VIE. Opstand in Kroatië. Volgens een te Weenen ontvangen tele gram uit Agram heeft de Kroatische boeren partij, die op republikeinsch standpunt staat, ter gelegenheid van haar laatste algemeen© vergadering een bekendmaking uitgevaar digd, waarin de vrijheid en onafhankelijk heid van Kroatië en de afscheuring van Zuid-Slavië geëischt wordt en de monarchie onwettig wordt verklaard, omdat de Kroati- Ingezonden mededeellng. NIERAANDOENINGEN BIJ KINDEREN. Kinderen zijn zoowel als volwassenen on derhevig aan nier,aandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt, dat procentsgewijze meer blaassteenen voorkwamen bij kinderen Hmn bij volwassenen. Sommige kinderen erven nierzwakte over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphterilis, windpokken ea dergelijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende gevolg van nierzwakte bij kin deren het veriies van de macht over de blaas, hetgeen bedwateren en dergelijke on aangename kwalen veroorzaakt Als uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees diain bedacht op een vorm van nieraamidoening en onder zoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken suc cesvol in tal van dergelijke gevallen. Het verdient dan teven® aanbeveling om opwin ding door stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 93. k f 1.75 per doos. leek, uit de loge naast haar, en een envelop werd bijna ruw onder haar vingers gescho ven. Eenige minuten, waaraan geen einde scheen te komen, zat zij roerloos of zij uit steen gehouwen was; alleen de hand, die den brief vasthield, was tegen haar borst aan geklemd en drukte den bos witte rozen, die zij aan had, plat. Die hand leek in haar gevoel een klomp ijs zonder polsslag. De liefelijke geur van de bloemen benauwde haar tot stikkens toe en het paarlsnoer om haar hals scheen nauwer aangehaald te wor den. De klanken van „O Terra Adio" stierven weemoedig weg toen zij opstond, den herme lijnen mantel haastig opnam, uit de loge weg- gHpte en als een geest de trappen afsnelde. HOOFDSTUK VL Een boodschap van Pharaoh. Op den ochtend na haar bezoek aan de opera zat Betty aan haar schrijftafel in de bibUotheek, met een exemplaar van de Lite- rary Digest, die pas met de post aangekomen was, voor zich uitgespreid. Zij vergat den stapel brieven, die op haar lag te wachten, en zij las telkens opnieuw een advertentie over, waarop haar oog gevalen was: „Gevraagd iemand voor het vertalen van Egyptische opschriften en papyri uit de la tere dynastiën. Bij voorkeur iemand, die met de methode van Mallory vertrouwd ia Bui tengewoon hoog honorarium, driemaal zoo veel als tot dusver in Amerika betaald werd, zal voor nauwkeurig authentiek werk gege ven worden. Geen onmiddellijke tijd-limiet. Zich aanmelden bureau 9, Nationaal Egyp- tologiach Museum." Wordt vervolgd.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1