garagewT prins, ROOKEN KANAALWEG, Voordeelige gelegenheid voor stalling. Solide OVEBUND AUTOMOBIEL se f3250. Geriefelijke gesloten Auto te buur. Eerste Blad. Mevrouw Atterbury'i Secretaresse 19l Overal verkrijgbaar No. 5390 BUITENLAND. De sancties. Verdere uitbreiding der bezetting. De veldwachter. De Fransche premier heeft verklaard, dat Frankrijk Duitschland niet zal toestaan zijn toevlucht te nemen tot uitstelmanocavres en dat het de naleving van het verdrag van Ver- sailles zal elschen na den vervaldag van 1 Mei. De militaire maatregelen, noodig om de weer- FEUILLETON. (Nadruk verboden). Max Hölz gearresteerd. Ingezonden mededeellng. is bij het gebruik van n6n- Roode Ster 60 ct. per half pond Gele 50 n n Groene 40 Zwarte 35 Na de communistische opstand. Em oogenblik aarselds de weeeede dme Amerika en Japan. Wordt vervolgd. Ingezonden mededeellng. HELDER. Vertegenwoordiger voor Ie klas Automobiel-fabrikaten (Overiand, Oakland, Adler, Arlës). Gaarne aanbevelend. BINNENLAND. Burgemeester Tellegen. f. DINSDAG 19 APRIL 1921 49e JAARGANG COURANT Frankrijk en Dnitschland. Dat d>e toepassing Tan die sanotiea niet in alle landen der geallieerden met algemeene instemming werd begroet is bekend. In Frankrijk: evenwel was men er itot nog toe steeds voor te vinden en altijd tot uitbreiding bereid. Tot dezer dagen in de Kamer bet wetsontwerp ter sprake kwam van de beffing van 50 van de Duitaeh© invoeren. Feitelijk tegen 'baar zin, ram de Kamer het voorste aan. Een dier afgevaardigden noemde he'; zelfs „een groot offer gebracht op bet altaar van de goede verstandhouding met de ge allieerden". Men ziet in, dat een dusdanige belasting, die allerlei soort van fraude in de band werkt) tenslotte een probibitief karakter beeft. Maar de Fransoh© industrie is niet in staat oan .al léén thans binnen behoorlijken tijd de mate rialen te leveren, noodig voor een snel her stel der verwoeste streken, zooala dezelfde af gevaardigde opmerkte. Hetgeen Frankrijk verplicht, een beroep te doen op bet buiten land. Wat niet in Dnitschland 'gekocht kan worden, zal Frankrijk elders moeten koopen, aangezien er onder de landen met gedepre- «ieerde koersen igeetn 'enkel schijnt te zijn, da', in de plaat® kan treden van Duitsohland, zal Frankrijk zich gedwongen zien in landen me; hlooge koersen duur te koopen betgeen bei noodig heeft. Tevens vraagt men zich af, wat er van bet Kijnland terecht moet komen, dat in het oos ten begrensd is door een douaraekondon, wel ke bet acheddt van bet Duitsche rijk, in toe; westen door een prohibitieve barrière, waar door bet naar die zijde elke mogelijkheid tot uitvoer verliest. Zoodat bet gedwongen zal worden zijn fabrieken te Sluiten en een in öustnieele ruïne in bet verschiet heeft. Het heeft nooit in de bedoeling gelegen onzen buren zulk een catastrofe te bezorgen, merkt OjE. het „Journal des Débats" in dit verband op. Wij: heblben daarbij niet het minste belang, integendeel. Maar, indien w" die catastrofe, welke anders zeker komen moet, willen vermii'den dan moet men het land bevrijden van een der knijpers van de tanig, waartussohen bet verpletterd zal wor den. Het blad' meent dan, dat de Fransoh© re geering 'bij de geallieerden moet aandringen op een gedeeltelijke opheffing van de 50 belasting op den linker Rijnoever. In ieder geval ziet bet ..Journal des Dé' bats" er 'n bron in van allerlei economische en politeke verwikkelingen, zoodat bet goed is, „dat in de Kamer eens hardop is gezegd hetgeen men in finantieele en industrieele kringen fluister!" zEindelijk op den goeden weg? zou men geneigd zijn te vragen als men bovenstaande Feest. Doch die illusie wordt weer teniet ge daan, als men leest dat op bet Elysée een con ferentie werd gehouden, waarop de middelen werden besproken om de bezetting uit te 'brei den indien Duitsouiand 1 Mei niet aan de verplichtingen voldoet, in aar verlukw, meld bet plan van Foch in, de bezettin- behalve over het Roercebiod, ook over Westfalen uit te breiden. Waarbij tevens een uitgebreid stelsel van belasting der kolen en indus trieele producten1 die uit de bezette zone wor den uitgevoerd, werd overwogen. Deze toes lasting zou 3 milliard per jaar opbrengen. Verder zijn er berichten over de aankomst van nieuwe «fdeelingen zwarte troepen. FRANKRIJK. Briand heeft ln de commissie van buiten- landsche zaken uit de Kamer uitvoerige in lichtingen verschaft over hetgeen hij bedoeld heeft met zijn woorden, dat niet 1 Mei de veldwachter aan Duitschland zal worden ge zonden om de schuld te Innen. door ISABEL OSTRANDER. Ken grijze, kille nevel steeg op van de kale, bruine grasperken voor het raam en de ceders lieten hun takken hangen, of zij het lange wachten op de lente mtoede waren, maar zij was onverschillig voor het sombere uitzicht. Inplaats daarvan zag zij weelderige tafreelen uit bét Oosten en haar hoofd was vervuld met gedachten aan den roem van koningen, die al lang begraven waren. Haar eigen hachelijke toestand, de onver klaarbare sohaduw die als een doodskleed over het huis hing, zelfs de doode man dien zij op dien onvergetelijken avond gezien had, waren alle uit haar gedachten verdwenen en haar oogen glinsterden van een bijna dweep zieken ijver. Durfde zij maar zelf op die advertentie schrijven 1 Afgescheiden van het honorarium, dat ln baar bekrompen omstandigheden een niet te versmaden voordeeltje kon blijken, zou het werk haar geest verlichtten van de vreeselijke spanning, waarin zij verkeerde. Waarom zou zij de gelegenheid niet aan grijpen om een studie voort te zetten die voor haar een onweerstaanbare bekoring had? Hoewel haar geest rusteloos bezig was, ver streek de tijd langzaam voor haar en rij kadaagst gskMfsi m vees de vel» uren, spannige buren tot rede te brengen, zijn door de regeering en opperbevel voorbereid. De lichtingen '18 en '19 zullen onder de wa penen worden geroepen (naar verwacht #ordt voor twee maanden indien het Berlijnsohe kabinet niet op het laatste oogenblik het hoofd ln den schoot legt). In overleg met de geallieerden en met de waarschijnlijke mede werking van enkelen hunner, zullen de Fran sche troepen in het gebied en de omgeving van het Rubrbekken posities bezetten, van waaruit Frankrijk een daadwerkel ijken eco- nomischen druk kan oefenen. Het gaat niet om een ostentatieve militaire demonstratie: de bezetting van nieuw gebied van het Rijk zal ten doel hebben Frankrijk te helpen aan hetgeen het verschuldigd is. De operatie moet en zal dienen om tenslotte geld te ver schaffen. Niemand in Frankrijk, vooral niet de opgeroepen soldaten, zou het anders be grijpen. De toestand is dus duidelijk. Indien Duitschland uitvluchten blijft zoeken, gaat Frankrijk ginds de betaling van zijn schuld afdwingen. Het oogenblik acht men gekomen, zooals het „Journal des Débats" schrijft, om den Duitschers aan het verstand te brengen, dat zij wel degelijk overwonnen zijn met de wa penen. Het blad moet niets hebben van de redeneering, dat een voorspoedig Duitsch land noodig ls voor het herstel van d© orde en rust in de wereld, en dat de geallieerden zich zelf schade zouden doen dien weldadigen voorspoed te verstoren. Dit standpunt ach; het „Journal des Débats" beleedlgend voor de slachtoffers van den oorlog. Die opvatting zou leiden tot den trlumf van Duitschlan< op de ruïnen van zijn overwinnaars. Men heeft in Frankrijk niet veel verwaeh- tmg van de nieuwe Duitsche voorstellen. Men meent dat ze geïnspireerd zullen zijn door het program der vakvereenigings-m- ternationale te Amsterdam en voet noch voor industriëele participatie, ncch voor overne ming der geallieerde schulden aan Amerika door Duitschland geven. Duitschland kan al leen zijn goeden wil bewijzen door aanstonds 1 milliard te betalen en voor de storting van de overige elf eerst met waarborgen omkleed© toezegging te doen. Uit alles blijkt, dat de nieuwe sancties niet dadelijk na 1 Mei zullen toegepast worden. Men spreekt over een nieuwe samenkomst van den Oppersten Raad, vermoedelijk te Parijs, in de laatste dagen van April of de eerste van Mei. De „Echo de Paris" zou aan de laatste de voorkeur geven, daar de confe rentie anders den schijn zou hebben opzet telijk samen te komen om de Duitsche voor stellen te behandelen. Beter ware het dus de aan Duitschland toegestane termijn volko men te laten verstrijken, alvorens een be spreking te openen. DUITSCHLAND. Max Hölz, de geestelijke vader van de Maart-onlusten van dit jaar, de aanvoerder van het roode leger ln Midden-Duitschiand, die ook onder zware verdenking staat, de aanslagen te Berlijn gepleegd te hebben, is Vrijdagnacht in het Westen van Berlijn door beamten van de veiligheidspolitie ge arresteerd en naar het hoofdbureau van po lïtie overgebracht. 'Omtrent deze arrestatie verneemt de ,3. Z. a. M." de volgende bijzonderheden: Het was de politie bekend geworden, d'at Hölz zich reeds eenige weken te Berlijn ophield. Hij vertoefde in verschillende pensdons eii verwisselde herhaaldelijk van woning. Twee dagen geleden was hij in een pension in het westen van de stad ontdekt, dloch het ge lukte hem, kort na zijn arrestatie weer te ontsnappen. Hedennacht merkte de politie op, dat een man, die ©enigszins op Hölz leek, een café daar in de buurt binnenging. Hölz had zijn baard laten afscheren en zijn haar kort laten knippen en droeg een hoornen bril. Hij was ln gezelschap van een anderen uraan. Toen beiden even na elf uur het café wilden verlaten, traden de agenten op hen toe en arresteerden hen. Zij namen Hölz ter zijde en vroegen hem, wie hij was. Hij antwoordde, dat zij dat zelf evengoed moesten weten als hij, zij behoefden slechts het politieblad er oip na te lezen. Daarop verklaarden ze kortweg dat hij1 Miax Hölz was,- wat hij dan ook toegaf. Zijn metgezel was een meubelmaker, Röhl genaamd, met Niemeyer's Ster-Tabak waarin zij aan zichzelf overgelaten was, met niets anders dan de ongelukkige tredmolen van haar gedachten om haar 'bezig te houden. Het was mogelijk zoo dacht Betty ver der in zichzelve dat zij, nu zij haar vreem de opdracht goed en wel had volbracht, een nieuwe faze van haar tegenwoordlgen toe stand zou intreden, waarin haar opwindende avonturen wachtten bij gelijksoortige ge- leimzininge boodschappen, maar bij dat voor uitzicht voelde zij zich niet opgelucht. Het zou alleen maar een deel van de taak zijn, die zij op zich had genomen, en gedwongen was om te volbrengen. Maar toen zij in haar gedachten weer de oude papyri in haar vingers voelde ritselen; de boodschappen ontcijferde, door geduldige handen die al lang tot stof vergaan waren, neergepenseeld, opdat de ongeboren geslach ten van de toekomst aan de voeten van eeuwenoude wijsheid zouden kunnen zitten; n haar gedachten weer dolf in een verleden dat al tot vroegere eeuwen behoorde, toen de drie wijzen van het Oosten zioh opmaak ten werd het verlangen naar dit alles een obsessie, die zij vergeefs trachtte te verban- Toch zette zij de gedachte van zich af ter wijl de brieven haar aandacht vroegen, mJaar zij kwam weer met onverminderde aandrang terug, zoodra zij vrijaf had. Waarom zou zij ten minste niet een onderzoek instellen naar de advertentie? Aan de lunch verhaastte mevrouw Atter- bury zelve haar besluit. „Lieve ik zou graag willen dat je vanmid dag naar den kunsthandel van Jennings ging, om een Oosterscbe lijst uit te kiezen voor dien grooten spiegel in mijn kamer. Et ktfebai «ij mi afschuwelijk verguld ding wien Hölz gedurende zijn verblijf te Berlijn omging. De gearresteerden werden per auto maar het hoofdbureau van politie gebracht. In de drie koffers, die Hölz bij zich had en omtrent de verblijfplaats waarvan tot nu toe nog niets bekend is, vermoedt men dat naast baar geld en kostbare voorwerpen, die van zijn rooftochten afkomstig zijn, het geheele mate riaal omrent de organisatie van den Maart- opstand verborgen is. De „Rote Fahne" publiceert een lijst van communisten, die wegens het deelnemen aan den joragsten opstand door een bijzondere rechtbank veroordeeld zijn. Volgens deze lijst zijn 30 beklaagden tezamen tot 483 jaar tuchthuis veroordeeld', 62 beklaagden tot 44 jaar gevangenisstraf, twee ter dood en vier tot levenslange tuchthuisstraf. ENGELAND. De Mijnwerkersstaking. Al is ook de algemeene staking voorloopig afgewend', daarmede is het conflict ln de mijnindustrie nog lang niet aan het begin van een oplossinggekomen. Integendeel. Volgens de berichten uit Londen 'blijven de mijnwerkers vasthouden aan het nationale loon en de winstpot, van welke oplossing de mraneigenaren niets willen weten. 'Of de mijnwerkers daarmede hun zaak, en die der Engelsche arbeiders in het algemeen, dienen, mag betwijfeld worden. Bij de in hét laatst van de vorige week in het Lagerhuis gegeven uiteenzetting van de edsdhen van beide partijen, bleek, vooral na het opnieuw in uitzicht stellen van een con ferentie over de loonen, dat een groot deel der parlementsleden sympathiek stonden te genover de verlangens der mijnwerkers, en zeker een groot deel daarvan voor inwilli ging vatbaar achtten. Hiervan hadden de mijnwerkers zooals de Secretaris Hodge ook wilde gebruik kunnen maken Dat zij' d'at niet deden, en aldus een 'goede kans op verbetering lieten voorbijgaan, werd hun door de Leiders der Triplo alliantie ver weten, met het bekende gevolg dat de alge meene staking werd afgelast. Het is begrijpelijk dat men in het kamp der mijnwerkers over deze houding weinig gesticht la. En vooral Thomas, de leider der gestuurd, toen ik haar telefonisch bestelde en lk wilde liever zelve niet gaan. Als je naar de stad toe loopt tot aan het park en den Zuidelijken muur volg tot je aan den Oost kant bent, kun je niet misloopen. Het Egyp tisch museum is aan den tegenovergestelden hoek. Apropos, professor Stolz zegt mij dat u belang stelt in Egyptologie. Hoe 'bent u er tdè gekomen, om in het Midden-Westen in zoo iets pleizier te krijgen?" „Door een buurman, die er een studie van had gemaakt in Egypte", antwoordde Betty grif. „Het is een boeiende studie, zooiets als een rebus voor volwassenen. Maar om op den spiegel terug te komen, weet men in den winkel welke afmetingen u noodig hebt?" Het meisje ging op haar boodschap uit, nadat zij zich de bijzonderheden goed inge prent had. Zij stapte flink door, want rij begreep dat zij verantwoording moest kunnen doen van den tijd waarin zij weg was, en bad besloten, een gedeelte ervan voor 'haar eigen doel te gebruiken. Toen zij aan het park kwam, liep zij er brutaal doorheen, inplaats van den omweg er omheen te volgen, en iemand die alle paden had gekend, zou geen kortoren weg hebben kunnen volgen dan zijn die ver klaard had vreemd in de stad te zijn. De koop was snel afgedaan en zij had zich al omgekeerd om den winkel uit te gaan, toen een gedaante haar den weg versperde. Zij keek op en zag tegenover haar een ten ger schepseltje, met een sabelbont om en een grooten bos lichtpurperen orchideeën ln haar ceintuur. Heur haar glinsterde als ge sponnen goud onder den bonthoed en haar gezicht, dat niet in het minst geblanket was, was buitengewoon blank. spoorwegmannen, die nadrukkelijk stond op het standpunt dat de onderhandelingen hervat moesten worden als de mogelijkheid maar even bestond moet het ontgelden. Hij toch was zeer terecht van meemirag, dat de staking van de Tripte Alliantie vermeden diende te worden indien dit eenigszins mo gelijk was. Want van deze staking kan het zelfde gezegd worden als van een algemeene staking, nJ. dait zij enkel waarde had als bedreiging, en haar sterkte als wapen der arbeiders verliest, zoodra zij in toepassing wordt gebracht Want dan toch worden dc stakers evenzeer getroffen als elk ander lid van de gemeenschap. Het verlies van den directen steun der al liantie verzwakt aanmerkelijk de posilie der mijnwerkers. Doch tevens roept het een con flict in de Engelsche arbeidersbeweging zel ve te voorschijn als moeilijk ln de geschiede nis zal zijn aan te wijzen. Het was gelijk die Daily Herald opmerkt „de hevigste ne derlaag welke de arbeidersbeweging ooit heeft geleden. De georganiseerde arbeid, die niet aaneengesloten stond oogstte zijn loon". Het Engelsche publiek neemt als steeds in zulke gevallen de zaak nuchter op. Men is niet geneigd' tot juichen over den thans ge schapen toestand. Doch de gematigde ar- baidsleiders wenscht men ermede geluk, dat zij den moed getoond hebben om op het beslissende moment een toestand te schep pen, welke eene redelijke oplossing van het vraagstuk slecht® kan vergemakkelijken. VEREENIGDE STATEN. Een tornado. Een tornado heeft des nachts het Zuiden van Arkansas geteisterd en groote sohade toegebracht aan huizen en aan den oogst. Er zijn minstens 50 personen gedood en honderden gewond. De Vereenigde Staten en de ontwapening. In het Huis van Afgevaardigden heeft Bodgers, lid van de commissie voor buiten laradsche aangelegenheden, een resolutie in igedienid, waarin er 'bij Harding op wordt aan gedrongen, Engeland, Frankrijk, Italië en Ja pan uit te moedigen tot het houden van een ontwapeningsconferentie. De ontwerp-resolu- tie bevat ook een bepaling dat tenzij' over- eenstemminjg wordt verkregen over ontwa pening, toet de openlijk tot uiting gebrachte politiek van toert Congres is, dat de Ver. Sta ten een' vloot dienen te hebben die Ibij geen enkele andere achterstaat. De Temp® verneemt uit Tokio, dart de eer ste inmenging van de nieuwe Amerikaansctoe regeering in de wereldpolitiek daar harte toctofcelijfce commentaren verwekt. Wat Yap aangaat gelooft Japan niet rechtstreeks te genover Amerika te staan. De bladen inle nen, dat de entente tegenover de houding der Vereenigde Staten Japan's politiek moet steunen. Japan mag niert alleen gelaten. Men kan miert verwachten, dat bet zelf toert initia tief neemt tot het 'opgeven van punten, die het toert ter vredesconferentie verkregen heeft. De openbare meening wil een minne' lijfce schikking lm zake de kabels, maar is onverzoenlijk aangaande toert mandaat over Yap. PERZIE. Uit Britseh Indi# wordt gemeld, dat, blijkens uit Perzi# ontvangen bericht, prins Sarham- ed-Dowle, de gouverneur van Kermansja die een zoon is van wijlen Zil-es Soeltan is gevangen genomen en gevankelijk over gebracht naar Teheran. Het feit, dat deze arrestatie van een zoo machtig heerschap is kunnen worden uitgevoerd, is er een bewijs voor. dat de macht van het nieuwe bewind te Teheran ook buiten de hoofdstad toeneemt Sarham-ed-Dowle was een dergenen, die het (sindsdien van onwaarde geworden) Britsch- Perzische verdrag hadden helpen sluiten. Hij wordt nu beschuldigd van verduistering van staatsgelden op groote schaal. Bij zijn arres tatie werd verzet geboden. Er werden zes menschen gedood. KORTE BERICHTEN. De HJnen der P.-L.-M. 'Parijs—Lyon-Mid- dellandsche Zee> zullen voor electrisch bedrijf worden ingericht. De stroom zal geleverd worden door party te trekken van de levende kracht der stroomversnellingen in de Rhöne. zichtbaar en alsof zij daarna een opwelling bedwong, keerde zij zioh om en liep naar de toonbank, die verder waa, toe. Betty was ook in een verbazing die zij niet bedwngen kon, blijven staan en daarna ai® in een droom naar buiten geloopen. Zij had, voor zoover zij wist, de andere vrouw nooit ontmoet en 'toch was toet gezicht van die vreemde dame verschoten toen zij haar zag. In de ronde blauwe kinderoogen had zij toen zij haar aankeken, een kort oogenblik een onmiskenbare weerzin en daar achter ver scholen een wanhopigen angst gelezen. Voor wie had die vrouw baar bij vergissing aan gezien? Zij droeg een voile, maar de moeder vlek moest duidelijk zichtbaar geweest zijn. Kon toet zijn dat die ontsiering zoo erg was dat zij bij de ander een gevoel van afkeer en van bijna zenuwachtige vrees had gewekt? Het gezicht van het museum verdreef ech ter alle gedachten aan de zonderlinge ont moeting uit haar hoofd, en toen zij de lage, breede treden van de stoep naar de. draaien de deur van den ingang opliep, besloot zij van de gelegenheid die zich voordeed, party te trekken, zonder zich erom te bekommeren wat het gevolg zou zyh, als mevrouw Atter- bury er achter kwam, dat zij in het museum was geweest. Een bediende met grijze haren verwees haar naar een bovenverdieping, waar zy in een breede marmeren gang, waarin haar stappen daverden, een dubbele rij kantoor deuren zag. De deur van No. 9 stond op een kier, en toen zy klopte, verzocht een prettige mannenstem haar om binnen te komen. Naar uit Quimper gemeld wordt, heeft er in een eteengroeve te St. Herin een initorting plaats gehad, waarby zes menschen het leren verloren hebben. Tal van mensahen zijn ge kwetst. In het eonfiict in de Engelsche mynlndustrie is geen verandering ingetreden. De myn- arbeiders zy'n vast besloten den strijd alléén voort te zetten tot hun eischen zyn ingewilligd. De burgemeester van Amsterdam, die heer J. W. C. Tellegen, ls Zaterdagmiddag 5 uur in zyn woning aan de Obrechtetraat, bijna 62 jaar oud, overleden. Hoewel niet geheel onvoorbereid de heer Tellegen leed aan een ernstige hart kwaal kwam toet overlijden toch nog plot seling. Uit een zeer waardeerend artikel dart toert Hdbl. aan den overledene wijdt, nemen wij toert volgende over: Van de burgemeesters, die de laatste de- cenessiën aan toet toooM van Amsterdams toe stuur toebben gestaan, heeft de heer Tellegen de moeilykste jar engetoad. Geroepen in den aanvang van 1915, heeft hij zyn taak dapper aanvaard. In den loop der jaren zyn de moei lijkheden 'gewassen, zoo in als buiten de Raadszaal. De distributietyiden met al de rel letjes en den rumoerigen rompelomp heeft hy doorgemaakt. En toen de zwaarste dagen van levensmid del enisehaarschte voorby waren, deden zich andere, niet minder ernstige, moeüykheden voor. De geheel gewyizdgd© constellatie van den Gemeenteraad, sinds Mei 1919, en btrt als gevolg daarvan stelselmatig oppositie voeren van een paar lieden, die het gemeen tebelang niet op andere wyze hebben kun men „dienen" dan door hun dwarse obstruc tie, moeten het voorzitterschap van den Raad voor den burgemeester tot een obsessie heb ben gemaakt.. Zes jaren, die lainge jaren zyn geworden, heeft burgemeester Tellegen volgehouden, wat wellicht een andere, sterkere persoon lijkheid dan hy, maar minder plichtsgetrouw, niet zou toebben gekund misschien ook niet gewild. Een reis maar helt zuiden gaf aanvankeiyk eenige verbetering in toet lyden, maar de dood kwam nog onverwacht. Juist een week na 's burgemeesters terugkomst zal zyn stof- feiyk overschot op Westerveld worden ter ruste gelegd. De heer Tellegen was 31 Mei 1859 te G re- rangen, waar zyn vader hoogleeraar was, ge- boren. Als civ. img. bekleedde hy verschi1- lende gemeemteiyfce functies; toet laatst die van directeur van Bouw- en Woningtoezicht te Amsterdam. Als zoodanig deed hij veel voor de verbetering van woningtoestanden, ook in zyn vroegere woonplaats Arnhem, alwaar de heer Tellegen de eerste plannen bad gemaakt voor de gemeenteiyke exploita tie van toert park Sonsbeek, dat nu een der allerfraaiste stadsgedeelten ls. Het is mede aan zijn optreden te danken, dat in Amsterdam de omtoewoonbaarverkla- rimg van krotwoningen krachtig ter hand Is genomen. De nieuwe moderne bouwverordening die Amsterdam in 1905 kreeg bij de uitvoering van Borgesius' Woningwet, en die van zulk een grooten invloed zou zyn op de stadsbe- Ingezonden mededeeHng. INDIEN GEZOND, BLIJF GEZOND. Maak geen gewoonte va» toet gebruiken van geneesmiddelen. Als gij ziek zijt, hebt gy waarschijnlijk medicijnen noodig. Maar zoodra gy weder gezond zyt, dient gij met hert gebruik op te houden. Zorgzame ge woonten, lichaamsoefeningen, eenvoudig voedsel, goede ontlasting, en geregelde, ver kwikkende slaap dienen u gezond te houden. Wees blij, als gij vrll rijt van verschijnse len vam nier zwakte. Als öy er aan twijfelt, kunnen Fosteris Rugpijn Nieren Pillen u helpen. Dit geneesmiddel schept geen ge woonte-vorming. Onderzoek u zelf. Ontwaakt gij 's morgen® met een doffe, kloppende pyn in den rug? Hebt gij blazen onder de oogen en zijn uw toainden en énkels gezwollen? Is de urine be wolkt, 'zanderig of brandend? Geschiedt de loozimg te veel of te weinig? Zijt gij moede loos, altijd vermoeid, zonder lust of wils kracht? Wordt gij duizelig na een poos ge staan te hebben? Hebt gij last van rheuma- tiek, spit of ischias? Als gy „ja" moet antwoorden op een van deze vragen, ls het bepaald noodig om een speciaal niergeneesmiddel te nemen, en kunt gij niet beter doen dan onmiddellijk te begin nen met Foster's Rugpyn Nieren Pillen. Te Helder verkrijgbaar hij A. ten Ktooriier, Keizerstraat 98, f 1.T6 per does.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1