Denkt U er aan NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse E: Jb. HARJER Zn., KANAALWEG 74 n.h. Postkantoor, KANAALWEG 71 b.h. Postkantoor, DAMES- en KINDER-CONFECTIE, KEIZERSTRAAT116 b. d. Keizersbrug boven: HEEREN-KLEEDING naar Maat, beneden: MANUFACTUREN, BEDDEN, DEKENS en SCHOONMAAKARTIKELEN, wegens Israöl. Paschen 2 dagen gesloten zijn: vanaf VRIJDAGAVOND 8 uur tot en met ZONDAGAVOND. I. GRUNWALD, No. 5391 DONDERDAG 21 APRIL 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 BUITENLAND. D» Schadevergoeding. Het ontbreekt niet aan allerlei veronder stellingen over de nieuwe Duitsche voor stellen, De Fransche bladen zijn er vol van, en zouden alle berichten waarheid bevatten, dan zou Duitschland niet met één voorstel, naar met een heele serie voor den dag komen. Een véronderstelling als van de „Temps", dat Duitschland vergoeding in natura en in geld zal aanbieden, zal in hare algemeenheid wel juist zijn. „L'Oeuvre" verdedigt de ver onderstelling, dat de Duitsche voorstellen hun grondslag zullen hebben in de bespre kingen, die door de arbeidersorganisaties te Amsterdam werden gehouden en vindt daar bij steun in het bericht, dat het Duitsche Vakverbond een voorstel aan de regeering beeft gedaan. Daarin wordt geëischt, dat de Duitsche regeering onverwijld aan de Fran- sohe een nieuw aanbod zal doen inzake het •herstel van Frankrijk. Door imiddel van groo' té internationale leerlingen moet de fiman- cieele nood- van Frankrijk en België gele nigd worden. Ter uitvoering van de besluiten der internationale vakvereenigingsconferen- tie moet een internationaal instituut voor het herstel worden ingesteld, waaraan de tech nische organisatie en het algemeene financi- sele beheer van de werkzaamheden voor den wederopbouw zullen worden overgedragen. Het herstel zou met deelneming van Duitsche arbeidskrachten moeten geschieden. De overige bladen, die hiervan niets wilden weten, krijgen van „L'Oeuvre" den raad, af te wachten en niet bij voorbaat de voorstellen onaannemelijk te maken. Andere bladen houden vast aan de veron derstelling, dat Duitschland, zal voorstellen de schulden der geallieerden van de Veree- nigde Staten over te nemen. Doch een derge lijk voorstel wordt reeds bij voorbaat onaan nemelijk verklaard. Omdat de geallieerden dan hun deel niet zrfuden krijgen? Geens zins, maar in Frankrijk dat zeer zeker van een zware last zou worden bevrijd wordt de openbare meening nog te zeer beheerscht door het gevaar van een mogelijk herstel. Als Duitschland de groote schuldenaar van de Vereenigde Staten zou worden, zou Duitschland een goede kans krijgen er eco nomisch weder boven op te komen. Aan den overkant van den Oceaan toch zou men he grijpen, dat slechts een economisch hersteld Duitschland aan zijn verplichtingen kan vol doen. Maar juist dat herstel van Duitschlands handel en industrie houdt imen in Frankrijk liefst zoo lang mogelijk tegen. Als het maar kon, voor goed. Maar dat gaat nu eenmaal niet. Het e enige wat uit al deze veronderstellin gen blijkt, is, dat men nieuwe voorstellen tegemoet ziet en dat men verder.het beste doet af te wachten. De Fransche en Engelsche regeeringen aullen vermoedelijk een bespreking houden over de schadevergoedingen. Waarschijnlijk sullen België en Italië daarbij eveneens tegen woordig zijn. Waar de besprekingen zullen plaats hebben, staat nog niet geheel vast. In ons vorig nummer deelden wij reeds mede, dat de commissie voor de vergoedin gen in afwachting van de nieuwe Duitsche voorstellen reeds verlangd had, dat de goudvoorraad der Rijksbank vóór 1 Mei naar een etad in het bezette gebied zou worden gebracht. Wat Duitschland natuurlijk wei gert. Thans heeft de commissie doen weten, dat, in geval voor den 22sten geen antwoord was gegeven, de onmiddellijke uitlevering van den metaalvoorraad geëischt zou worden. FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). Het kantoor was klein; langs de muren stonden legers in glazen kasten en daarbo ven hingen stukken verweerd en verschrom- eld perkament. De dalende zon scheen door et eenige raam vol op de schrijftafel, waar achter een jongensachtig lijkende jongeman met vroolijk glinsterende oogen en een tikje rossigheid in zijn kastanjebruin haar Zat. Betty was er op voorbereid geweest, om een kalm taalgeleerde op leeftijd en met stijve manieren te zullen ontmoeten en zij trad ©enigszins bedeesd naar voren. „Ik zoek den heer, die in het laatste num mer van de Ldterary Digest geadverteerd heeft voor iemand, die uit het Egyptisch kon vertalen", merkte zij op. D© jongeman stond van zijn stoel op; zijn oogen warén op de hare gericht en zij zag dat hij ze snel toekneep met een levendige belangstelling, die aan zijn gezicht een rij pere uitdrukking verleende. „Ga even zitten." Zijn toon was kalm hof felijk. „Ik heb die advertentie in het tijd schrift gezet. Bent u bekend met de methode van Mallory?" „Als u het stelsel bedoelt, dat professor Mallory te Kaïro volgt en den vorm van ver taling die hij toepast, «ca de eude rinswen- ENGELAND. Nog «teeda blijven de mijnwerkers vast houden aan hunne eischen betreffende de nationale ioonraad en een nationale winst- pot, terwijl de mijneigenaren nieuwe loon- voorstellen uitwerken. Over het algemeen voelt men wel voor het laatste, de nationale winstpot. De bedoeling daarvan is, dat van elke ton kolen een be paald bedrag wordt gestort. Uit dezen natio- nalen pot zouden dan de loonen der mijnwer kers in de slechte districten gelijk gemaakt moeten worden met die welke in de rijke districten bestaan. Veel verder komt men intusschen niet. De stemming onder de mijnwerkers in de verschillende districten begint zich echter te wijzigen. Schokland, Lancashire, en Forest of Dean blijven vasthouden aan de eischen. Daarentegen verklaarden die van Northum- .betriianid, een van1 de groote en rijkste kolen- districten van het Noorden zich er vóór om opnieuw met de mijneigenaars en de re geering te confereeren. De gedelegeerden uit dit distriot hebben instructie ontvangen om in dien geest een verzeek te doen aan het hoofdbestuur van dein bond op de Vrijdag te houden nationale conferentie. Zij willen eerst een tijdelijke loonregeling vastgesteld zien en zijn bereid later de quaestie van den winst- pot en den nationalen Ioonraad te bespreken. 4 In eenige mijnen in Fifeshlre, waar de mijnwerkers tot nu toe het werk voor het be houd der mijnen belet hadden, is Maandag onder militair# bescherming het pompwerk begonnen, In Lincoln is geen steenkool verkrijgbaar; alleen op medische uitspraak, dat warmte voor den patiënt noodzakelijk is, wordt veer tien pond verstrekt. Aan het vischbedrijf te Huil wordt slechts een kwart van het normale verbruik toege staan. Dientengevolge zijn reeds verscheiden schepen opgelegi; 108 liggen werkloos in de haven en dit aantal neemt voortdurend toe, wanneer weer schepen binnenvallen. Londen, 20 April. De mijneigenaars zijn overeengekomen, om een nationalen Ioonraad op te richten, wait een van de twee beginselen is waarvoor de mijnwerkers vechten. De nood' en werkloosheid nemen dage lijks toe. Overal ziet men lange queues van mienschen, die op hun kolenrantsoen wach ten. De Daily Mail meldt, dat broodwagens en winfceflls gisteravond door mijnwerkers te Biantyre in Schotland zijn geplunderd. Vrou wen moedigden de mannen daarbij aan. De plunderaars verdwenen toen de politie aan kwam. Loonsverlaging ln heï scheepsbouwbedrijf. Dinsdag had te Carlisle een conferentie plaats tusschen vertegenwoordigers van de federatie van werkgevers in het scheepvaart bedrijf en vertegenwoordigers van de vak organisaties in het bedrijf naar aanleiding van de bekendmaking door de werkgevers, dat vanaf den laatsten betalingsdag dezer maand de speciale loonsverhooging, die een jaar geleden was toegestaan en zes shilling per week bedroeg voor de uurloon-arbeiders en vijftien percent voor stukwerk, zou wor den ingetrokken. De werkgevers beweerden, Ingezonden mededeellng. dat onza Magazijnen STOFFEN- en ZIJDE-afdeeling, Dost Uw Zatardagavond-lnkoopen dus s.v.p. één dag sardsr. Bezoekt allen onze Magazijnen, een over weldlgende keur goederen op alle afdeellngen bieden wij aan tegen uiterst lage prijzen, KANAALWEG 71-74, KEIZERSTRAAT 116. dat ln het afgeloopen jaar driehonderd con tracten voor het bouwen van schepen waren geannuleerd of opgeschort en dat de werke loosheid was toegenomen van vHf tot dertig p.Ct., terwijl op een groote werf waar sche pen werden gerepareerd, slechts ongeveer 25 80 p.Ct. van het normale aantal arbei ders in staat was geweest, werk te vinden. Londen, 20 April. De werkgevers en de vakvereeniigingen ln het scheepsbouwbedrijf zijn tot een overeenkomst gekomen waarbij de loonen met ingang van 1 Mei met 8 «h. in de week verlaagd worden en op 80 Mei nog eens met 8 sh. dingen te behouden, kan ik verklaren dat ik daarmee volkomen vertrouwd hen." Betty ging ln den stoel dien 'hij aanwees zitten en hield haar adem even verbaasd in. Ondanks al haar zelfbeheersching, bracht de niet on bescheiden, maar strakke blik van den jonge man haar van haar stuk, en toen zij moeite deed om daartegen te vechten, werd haar manier van doen ©enigszins geforceerd. „Ik heb die methode in de praktijk toegepast bij verrichtingen voor het museum te Gizeh Zij hield op en beet zich op de lip, maar de jongeman scheen niet op de plotselinge hapering te letten. „U hebt onder professor Mallory gestu deerd?" De vraag werd terloops gedaan, maar bracht toch een snellen blos op haar wang. „Ik ben een leerling en medewerker van hem geweest." Zij sprak langzaam, al so f zij haar woorden met zorg koos. „U spreekt in uw advertentie van de latere dynastien; u bedoeldt zeker het tijdperk van den Penzi- schen invloed?" „Juist. Eén papyrus in het bijzonder, dien wij voor ons archief zoo letterlijk mogelijk vertaald wilden hebben, is, naar men gelooft, een boodschap van een van de koningen van de zeven-en-twintigste dynastie, die de groote Pharaoh genoemd werd." De jongeman wendde eindelijk zijn blik af, toen hij in de ade van de schrijftafel zocht. „Ik heb hier een oopie. Het is niet dezelfde 'baas als de- geen die in den bijbel vermeld wordt, wiens dochter Mozes in het biezen kistje vond, "U Betty kon nauwelijks haar ooren gelooven. Het lichtvaardig vertoon van onkunde van emiand die een belangrijke ambtenaar van hst museum moest rijn, leek ongeloofelijk. IERLAND. Verrast Kroontroepen verrasten ln hef graafschap Carlow een gewapende groep burgers, die bezig waren zich te oefenen. Er ontstond een scherp gevecht, waarvan naar men ge looft dat het resultaat is, dat vijf der op standelingen werden gedood en twee gewond en zes gevangengenomen en een groote hoe veelheid wapens en uitrustingsstukken in beslag werden genomen. De troepen leden geen verliezen. DUITSCHLAND. Begrafenis ex-Keizerin Augusta Victoria. De teraardebestelling van de ex-keizerin heeft Dinsdag volgens het program en zonder stoornis te Potsdam plaats gehad. Reeds om 5 uur heerschte er, ondanks de nijpende koude en de scherpe wind, een druk te van belang in de straten der hoofdstad. Cver den mooien landweg, die over Lioh- terfelde, Zehlendorff en Wannsee naar Pots dam voert, trok een eindelooze stoet van auto mobielen, rijtuigen, vrachtwagens, omnibus sen, enz. De menschen stonden dicht op el kaar gepakt op elk voertuig. De dames in rouwkleeren, de heeren met hooge Jioeden op, de studenten in kleurige uniformen, de kleine mutsen schuin op het hoofd. Onderweg kon er ondanks de rouwkleeren van een begrafenisstemming moeilijk sprake zijn. Voorzoover de menschen niet rillend van koude of halfslapend op de wagens ston den of zaten te dommelen, was de stemming eerder vroolijk. Van 7 uur af kon men op de straatwegen nog maar moeilijk vooruitkomen. De orde dienst was uitstekend geregeld. Om 7 uur In den ochtend was reeds in een verren omtrek van het park San» Soucl de menigte zoo dicht, dat er voor voertuigen geen doorkomen aan wa». Velen hadden bij het station Wildpark reeds den geheelen nacht gewaakt om een goed plaatsje te be machtigen. Van zes uur af heeft men gewerkt aan de opstelling van de vertegenwoordigin gen) van de regimenten en vereendglngen, die, voorzoover er plaat» was, aan belde zijden waren geplaatst van den weg dien de stoet nam en daar met hun schitterende helmen en kleurige uniformen in den zonneschijn een fraaien Indruk maakten. Indrukwekkend was en er kwam een vaag vermoeden bij haar i op, dat zij tot het slachtoffer van een grap werd gemaakt. „Ik weet dat", antwoordde rij koeltjes. „De zeven-en-twintigste dynastie begon pas on geveer vijfhonderd Jaar vóór Christus. Twee van hare heerschera waren bekend als de groote Pharaoh, Xerxes en Artaxerxes, van wien van beiden meent men dat de papyrus afkomstig ia?" „Ik zal u daarover laten oordeelen." HIJ glimlachte innemend, zender zich om haar ijskouden toon te bekreunen. „Om u de waar heid te zeggen, ben ik er niet erg goed in thuis." Als het werkelijk een grap was, wil de Betty tenminste eenige voldoening ervan hebben. „Kunt u mij echter zeggen, of men een interlineaire vertaling wenscht behalve een gewone vertaling?" De jonge man hief zijn handen op in een gebaar van hulpeloosheid, dat bijna koddig was. „Ik bedoel", verklaarde zij, achter haar voile gnuivend, „of u de overeenkomstige letter van ons alfabet onder elke letterafbeel- ding of hyroglief wilt geplaatst hebben met de vertaling van den geheelen zin op een derden regel? Dat is 4e vorm, dien professor Mallory toepaste." „Dan vermoed lk dat dat hetgeen 1» wat men verlangt. Ik beu niet van plan om u met een valsch vertoon van kennis, die ik niet bezit, te misleden", zeide hij met in nemende openhartigheid. „In werkelijkheid ben ik jammerlijk onkundig in de F/gypto- logie in het algemeen, maar ik ben nu een maal een soort van eerelld van den raad van commissarissen die het museum bestuurt de taak em «ex vertaler te vinden werd het aantal vaandels. Voor het Neue Palais twee gelederen van enkel vaandrigs. Achter het hek, rond het gebouwtje waar de officieren van het Pasewalker regiment de lijkkist bewaakten, stonden honderden offi eieren van het regiment „Kö: een ter zenden nieuwsgierigen. Met levensgevaar waren talrijke bezoeker» tegen de spoorbrug opgeklauterd, terwijl in de meeste boomen langs den weg jongelieden geduldig zaten te wachten. Precies om half negen verscheen Hinden burg ln een veldgrijze automobiel. Hij was in groot tenue en droeg den veldmaarschalk staf in de hand. Het kostte hem moeite uit den wagen op te staan. Duidelijk hoorden wij hem tot zijn zoon en tot eenige officieren, die hem bij het uitstappen hielpen, zeggen: „Kinderen, zou ik het «r nog wel goed af brengen?" Even over negenen verscheen de Konink lijke lijkwagen voor den ingang van het sta tion; precies om half tien werd .de kist in den wagen gedragen. De klokken begonnen te luiden, en te kwart vóór 10 verliet de stoet het station Wildpark. Het is tien uur. Daar nelgen de vaandels ter aarde, de stoet nadert den antieken Tem pel. Voorop in tabberd, bef en baret de hooge evangelische geestelijkheid, dan de uhlanen van het lijfregiment, gevolgd' door 72 officie ren van de Pasewalker kurassiers. Met hun zilveren helmen, met het wit van hun groote handschoenen doen zij aan als een koor uit de opera of als deelnemers aan een maske rade. Zoo onwezenlijk is het tijdperk, dat zij vertegenwoordigen reeds thans, in zoo kor ten tijd, voor ons geworden. Nu een open ruimte van ongeveer 10 Meter en dan volgt generaal Falkenhayn, dragende op een zwart fluweelen kussen de orden der keizerin. De lijkwagen is zoo eenvoudig mogelijk, de kist staat op een open platte wagen, overdekt met een paarsch kleed met het rijkswapen. Zoo wordt de kist ook in den Antieken Tempel neergezet, omringd met flambouwen op zil veren candelabres. Nu komen eerst op een rij de prinsen van het huis Hohenzollern. De witte pluim op den helm van prins Eitel steekt boven allen uit. Na het défilé van de andere vorstelijke verwanten wordt het weer interessant als Hindenburg en Ludendorff verschijnen; zij zien er gebróken uit, een tragische aanblik zooals zij daar gaan, ge volgd door Mackensen en de andere groote generaals uit den oorlog: De begrafenis van een vreeselijik maar oofc grootsch tijdperk, de begrafenis van een onvervulde verwach ting. Nu is de stoet gauw ten einde, in 8 mi nuten is hij voorbij en alles snelt er achter aan om voorbij het Mausoleum te defileeren. Dit défilé is ongeveer vier uur lang. Het park van Sans Souci heeft door de be grafenisplechtigheid erg geleden. Alle wegen en grasvelden liggen vol boterhampapier en leege flesschen. Het gras is haast overal plat getrapt en plat geloopen. Incidenten werden niet gesignaleerd. Alleen ontstond er op een oogenblik op een der terrassen een groot ge drang, met het gevolg, dat ©en balconmuur van ongeveer 80 oM. breedte, over een lengte van 6 M. instortte. Daarbij werd ook een der vele marmeren beelden omvergeworpen. Prins Eitel Friedrich heeft, uit naam van den ex-keizer, een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij aan allen, die hun deelneming heb ben betuigd bij het verlies, dat het vroegere keizerlijke huis heeft getroffen, zijn diepsten dank uitspreekt. Nationalistische betoogingen te Potsdam. Terwijl in de middaguren duizenden naar Berlijn terugkeerden, die de rouwplechtlgheid hadden bijgewoond, zette zich tegen denzelf den tiid een nieuwe geweldige stroom van menschen zich van Berlijn naar de Havelstad in beweging. Gisteravond werden te Pots dam voor de woningen der te Potsdam ver toevende legeraanvoerders betoogingen ge houden. Groote optochten met vlaggeni be wogen zich in de rlohtlng van het Palasthótel, aan mij opgedragen, met de opdracht erbij, dat het zoo mogelijk een leerling van prof Mallory moest zijn. De offlcleele vertaler voor het museum la op het oogenblik in Egypte. Hier is de fotografiaohe oopie van den papyrus in kwestie. Hij opende een portefeuille en nam1 er eenige groote bladen uit, die hij haar over de schrijftafel aangaf. Haar wrok van een oogenblik was vergeten en een uitroep van gretige belangstelling ontsnapte aan hare lippen, toen zij de bladen voor zich uit spreidde en haar volle opsloeg, om ze aan dachtiger te kunnen onderzoeken. De jongeman boog zich even voorover en bestudeerde haar gezicht; daarna draaide hij een knop in den muur om en de kamer werd overstroomd door licht. „Zoo is het beter, niet waar?" vroeg hij. Betty keek op, knapte met de oogen in het plotselinge lichtschijnsel, knikte daarna ver strooid en boog zich weer over de hierogly- fische krabbels heen. Terwijl zij daar in ge dachten zat, verstreken eenige minuten. Geen geluid verbrak de stilte behalve het geritsel van de papieren onder haar hand. Ten slotte legde zij ze weer met een gezicht van voldoening op orde. „Dat schijnt een boodschap te zjjn van Chsjiarsja, of Xerxes, den eersten heerscher van de zeven-en-twintigste dynastie, ge noemd de groote Pharaoh, en als de datum van den oorspronkelijken papyrus authen tiek is vastgesteld, is het een wonderbaar lijke vondst en een, heele aanwinst voor de Egyptlania. Deze oopie zal uitstekend kun nen dienen voor de vertaling, maar ik zou iet origineel op een keer graag zien als het in het bezit van het museum is Dt opgewonden woorden bestierven haar Ingezonden mededeellng. De Heldersche Meubeltransport en Sleepondernemlng van waar veldmaarschalk van Mackensen logeer de en naar de villa Liegnitz, waar generaal- veldmaarschalk von Hindenburg en generaal Ludendorff nogmaals gehuldigd werdeni. Er werden vaderlandsohe liederen gezongen en toespraken gehouden. Do betoogingen had den een rustig verloop. Berlijn, 19 April. Naar de onafhankelij ke Potsdamer „Freihelt" meldt, heeft de be- drljfsraad der stedelijk© arbeiders besloten een staking van 24 uur af te kondigen, inge val de ter gelegenheid van de begrafenis der ex-keizerin op de openbare gebouwen waaien de vlaggen niet zoo spoedig mogelijk worden ingehaald. De aanslag op de SlegessHnle. Berlijn, 20 ApriL In het proces tegen de daders van dein aanslag op de Siegeasëul# zijn drie beklaagden vrijgesproken,, twee werden tot 0 maanden gevangenisstraf ver oordeeld, vier tot 6 jaar en 4 maanden tucht hui# «n twee tot 6 jaar tuchthui#. Hoela. Hoelz zal binnen 14 dagen voor een buiten gewone rechtbank te Berlijn verschijnen. Hij is voorloopig in de gevangenis te Moalbit opgesloten. Hij zal zich voor zijn jongste misdrijven in Midden-Dultschland maar- ook voor niet minder dan 21 misdrijven, die hij verleden jaar in Vogtlamd heeft gepleegd, te verantwoorden hebben. OPPER-SILEZI5. 'Uit Berlijn wordt gemeld dat van da Poolsohe lichtingen 1890—1000 nog een groot deel onder de wapenen la. Het demobilisatie- bevel geldt voor deize troepen niet. voor de districten Posen en Krakau. De aan de Op- per-Silezisohe grens staande strijdkrachten zijn dus niet verzwakt, doch zelfs nog ver sterkt doordien de twee dagen voor de volks stemming binnen gerukte lichting van 1901 niet is ontbonden en de vroeger aan 't Fool- sohe oostfront gebeczigde negende brigade ruiterij sedert begin April in het vak Wlo- clawec is ondergebracht Aan Dultschen kant vraagt imen zich af tegen wien de Polen dit sterke leger op de been houden. FRANKRIJK. Het verwoeste gebied. In den Senaat zijn ontzagwekkende cijfers meegedeeld over het 'herstellingswerk, dat er reeds in de. door den oorlog geteisterde noordelijke en noordoostelijke departemen ten verricht is. Deze verwoeste gebieden wa ren vóór den oorlog zoo niet da rijkste, dan toch onder de rijkste departementen, uit een oogpunt van industrie en landbouw be schouwd. Zij telden toen 4.670.000 inwoners; op het oogenblik van den wapenstilstand waren er 1.944.000. Maar op 1 Juli 1920 wa ren er reeds 8.871.745 mensohen ln hun oude woonplaatsen teruggekeerd en kort geleden bedroeg hun aantal 4.100.000. In 8210 ge meenten is het gemeentelijk leren hervat, terwijl het in 8250 gemeenten had Ptilgestaan. In de 40 overige is geen spoor meer van Ingezonden mededeellng. Altijd In huls. op de lippen, an haar gloeiend gezicht werd eerst bleek en daarna weer rood. Toen zij opkeek, had zij gezien dat de oogen van den jongeman met een uitdrukking die zij niet kon doorgronden, op de moedervlek op haar wang rustten, waardoor die vlek als een pas ingeschroeid merkteeken op haar gezicht 'brandde. Met een vlugge beweging trok zij haar voile neer. ,Ik zal zorgen, dat u dat te zien krijgt," De jongeman stond op. „Ik zou het u nu te* hand kunnen stellen, maar de eustos is uit Maar als deze oopie, zooals u zegt, geschikt voor vertaling is, wilt u dan het werk op u nemen? Ik kan natuurlijk niet over uw be voegdheid oordeelen, maar ik ben bereid die zonder meer aan te nemen." „Dank u", antwoordde Betty eenvoudig. „Ik vertrouw dat mijn vertaling nsar ge noegen zal zijn. Ik zal er. een paar dagen voor noodig hebben; zal ik baar hier bij u brengen?" „Ala u wilt heel graag. Al# lk er niet ben, wilt u haar wel aan den tweeden custos ter band stellen voor mijnheer Rosa. Het hono rarium zal vijftig dollar# zijn. Als u mij nu uw naam en adres wilt geven Hij hield vol verwachting op en Betty*» hart zonk in haar schoenen. Woedt verveJgtL COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland, f 2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2,60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. i 0.57", f 0.76, f 0.85, f 126. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, 1.60 Losee nummers der Courant 4 ot., fr. p. p. 6 ct. Post-Glrorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard)Ingez, meded. (kolombr. als redae. teket) 60 ot. Kleine adv, (gevr,, te koop, te huur) v, 14 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vóorultb. (adresBur. v. d. blen metbr, onder no, 10 ot. p. adv. extra). Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. De Duitsche goudvoorraad naar het bezette gebiedf De ml)nwerkersstaking. SPOORSTRAAT 49 Tel. Intero. 46, Is het goedkoopste adres voor ver- hulzingen binnen, zoowel als bulten de stad, door vlugge bediening, prima materieel en uiterst lage prijs. Gaat U verhuizen Neemt de proef. De nntume.rtetule, ver/.nchtemle en hwlende eigenschappen van Foaier'» za!f maken deze onmisbaar voor huidultalag, k!ov#n, huidvlek ken, eczema, psoriasis en de verschillende vormeö van aambeien. Spoedig* aauw^ndiig brengt weldra baat Houdt Fouter'» Zalf altijd in huiaprijs f 1.75 per dooe, alom verkrijgbaar.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1