VRAAGT NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5392 ZATERDAG 23 APRIL 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr„ HELDER Bureaiu: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 (Z o m e r t ij d). Maan Zon Hoogwater April op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 24 a. 10.44 xn. 6.58 5.45 8.13 10.4010.55 Maand. 25 11.40 Dinsdag 26 12.28 Woensd.27 m. 1. Dond.d. 28 1.10 Vrijdag 29 1.45 Zaterd. 30 - 2.16 7.41 5.43 8.15 11.1011.30 8.27 5.41 8.17 11.45 12.10 9.20 5.39 8.1912.2512.50 10.16 6.37 8.21 1.— 1. 11.15 5.35 8.22 1.30 1.45 12.17 5.33 8.23 2.15 2.40 BUITENLAND. DUITSCHLAND EN DE ENTENTE. De bemiddeling van Amerika ingeroepen. Terwijl men in Frankrijk zich heit hoofd breekt over do wijze, waarop men te gen Duitschland de scherpste maatregelen kan nemen om het te dwingen de verplich tingen na te komen, en het economisch te handicappen; terwijl de Fransche bladen reeds allerlei z.g. nieuwe voorstellen bespra ken, die Duitschland zou willen doen en deze reeds bij voorbaat onaannemelijk verklaar den ook enkele Engelsche bladen deden daaraan mede gooit de Duitsche regeering ineens roet in het eten. Reeds verheugde men er zich over, dat Duitschland bij verschillende regeeringen vergeefsch had aangeklopt om bemiddeling bij de indiening der nieuwe voorstellen. Zij zou het hoofd gestooten hebben in de Ver- eenigde Staten, Zwitserland en bij het Vati- caan. Maar het loopt er tenslotte toch op uit, dat de Vereenigde Staten waarschijnlijk een be middelende rol zullen spelen. Door tusschen- komst van den Amerikaanschen gezant te Berlijn, heeft namelijk de Duitsche regeering de volgende nota aan president Harding deen toekomen: In naam van de Duitsche rijksregeering en het Duitsche volk hebben ondergeteeken- den de eer, ondanks den formeel nog be- staanden toestand van oorlog, tot den heer president van de Vereenigde Staten van Amerika het verzoek te richten in het vraag stuk van de schadevergoeding bemiddelend op té treden om het bedrag vast te stellen, dat Duitschland aan de geallieerde mogend heden moet betalen. Zij spreekt tevens het dringend verzoek uit zich van de instemming van de geallieer den voor een dusdanige regeling te verze keren. Daarbij verklaart zij tevens op de meest plechtige wijze, dat de Duitsche regee ring zonder beperking of voorbehoud bereid en van zins is aan de geallieerden als scha devergoeding het bedrag te betalen, dat de president van de Ver. Staten na diepgaand onderzoek rechtvaardig en billijk zal achten. Zij neemt hiermee uitdrukkelijk de ver plichting op zich zijn uitspraak, hoe die lui den moge, in alle bijzonderheden naar den letter en naar den geest uit te voeren. Diep doordrongen van de innerlijke recht vaardigheid van dit verzoek en in onbetwij: felbare oprechtheid doet het Duitsche volk door middel van zijn grondwettige regeering den president van de Ver. Staten zijn verzoek. Het koestert vol vertrouwen hoop op het verhooren van zijn verzoek, opdat naar recht en gerechtigheid een definitieve beslissing genomen worde, welke aan de diepgevoelde verlangens van alle volken tegemoet zal ko men om de onnoemelijke gevolgen van de dreigende dwangmaatregelen) af te wenden en den wereldvrede te verzekeren. (get.) Fehrenbach, rijkskanselier, dr. Simons. FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 21) Dit was een geval, waaraan Betty niet ge dacht had. Als zij haar tegenwoordige ver- Wijfplaats noemde, zou dat beteekenen dat daarheen brieven of opdrachten aan haar geadresseerd izouden worden. Mevrouw Atter- bury zou er dan dadelijk achter komen en haar waarschijnlijk op stel en sprqjag ont slaan. Dit risioo wilde zij, ondanks de scha duw van tragische geheimzinnigheid die over het huis hing en ondanks het gevaar dat zij ongetwijfeld zou loopen, indien be kend werd hoeveel zij ervan wist, niet loo pen. Een besluit dat sterker was dan doods angst verbond haar aan mevrouw Atterbu ry's dienst. ,Maar de pauze werd gerekt en de jonge man zag haar nieuwsgierig en onderzoekend aan. „Mijn naam is Shaw Betty Shaw," sta melde zij, en voegde er in een plotselinge Ingeving bij: Ik woon Wakefield Avenue, 160. Hebt u eenige bijzondere Instructies voor mij, mijnheer Ross?" „Geen enkele. Ik zal het werk geheel en al aan u overlaten. U zegt, dat u een paar dagen noodig zult hebben, om het af te ma ken. Kunt u het tegen Dinsdagmiddag om- streeks dezen tijd bij mij brengen?" De regeering te Washington heeft het verzoek Donderdag ontvangen. Het antwoord wordt te Berlijn in spanning verwacht. Is deze stap van Duitschland een politieke zet of een wanhoopsdaad? Mogelijk beide. Duitschland, toch levert zich hier op ge nade of ongenade over aan de uitspraak der Amerikaansche regeering. Verwacht wordt waarschijnlijk, dat men aan dien kant een redelijk inzicht zal toonen met betrekking tot hetgeen Duitschland noodig heeft om economisch op de been te blijven en geen rekening heelt te houden met een rekening, die tot hoofd heeft „De Duitschers moeten het betalen", welke rekening vooral in Frank rijk tot een enorm bedrag is gestegen. Aan den anderen kant zjt er een politiek smaakje aan, dat vooral in Frankrijk weinig gewaardeerd zal worden. Gesteld, dat de Ver eenigde Staten de 'bemiddeling aanvaarden, overwegende, dat toezegging van Duitsch land, zich daaraan te zullen onderwerpen, het uitzicht opent op de mogelijkheid, dat eindelijk een einde aan het geharrewar zal komen. Dan zou zich het geval kunnen voor doen en de kans daarop is groot dat de Amerikaansche voorstellen de goedkeuring van Engeland verwerven en niet die van Frankrijk. Te meer, waar Engeland niet licht vaardig de vriendschappelijke verhouding tegenover de Vereenigde Staten in de waag schaal zal stellen. Dan zou Frankrijk alleen komen te staan; alleen de sancties moeten uitvoeren en dan ook alleen.de verant woording moeten dragen voor de gevolgen ervan. De conferentie te Lympue, tusschen den Engelschen^ premier en zijn Franschen col lega, heeft in het kamp der geallieerden niet de onverdeelde instemming. België zoowel als Italië zijn er blijkbaar niet zeer over ge sticht, dat zij niet uitgenoodigd zijn deze bijeenkomst bij te wonen. O. a. zal op deze conferentie besproken worden welke maat regelen er genomen zullen worden als Duitschland den lstem Mei in gebreke blijft. Frankrijk heeft reeds het geheele plan voor de bezetting van het Roergebied klaar. Oproep tot herziening van het Verding van Versailles. Talrijke invloedrijke Britsche, Fransche, Scandinavische en 'andere personen, waaron der Normaal. Angell, Henra Barbusse, Brails- ford, Lady Courtney, generaal Gough, Knut Bamsun, Hobson, Jerome, K. Jerome, Lucien L. Foyer, Jean Longuet, Earl Lovehurn, J. Ramsay Mac. DonaM, E D. Morel, Lord Par- moor, Bernh. Shaw, R. Smillie; mar. en mrs. Snowden en I. Zangwill, hebben een protest geuit tegen de coachen van het Verdrag van Versailles en zeven' punten opgesteld vol gens welke dit vredesverdrag h. i. inoet wor den herzien, wil de wereld langzamerhand naar den vrede toegaan. Wij ontleenen er het volgendie aan: De geallieerden namen allen als basis voor den toekomstigen .vrede de beroemde veertien punten van pres. Wilson aan; de centrale mo gendheden hadden alle recht om ©ene rege ling te verwachten op dezen gebaseerd. Was het verdrag van Versailles op dit programma van Wilson geïnspireerd geweest, ongetwij feld zou dan die reconstructie voor de we reld! en de verzoening der volkeren verder zijn dan thans. Het vredesverdrag is gedicteerd door de overwinnaars in den oorlog; het verzekert geen „open diplomatie, ter beoordeeling van de natie", hetgeen de intrigues met de gewa pende Russische avonturiers tegen de bolsje wisten en het geheime verdrag tusschen Frankrijk en België bewijstHet verdrag heeft niet de blokkade van een groot deel van Europa in vredestijd voorkomen. Het heeft niets gedaan om in Centraal Europa honger en revolutie tegen te gaan. IDe herziening van het Verdrag van Ver sailles, in de lijn van de moderne internatio nale gedachte, van de uitingen van president „Ik zal zien." Betty bloosde achter haar voile. „Ik beü niet geheel en al baas ovor mijn tijd, dus kan ik geen bepaalde afspraak maken, maar ik zal mijn best doen, om hier te zijn". „Als dat werk klaar is, zal er nog meer te doen zijn, ziet u. Opschriften van graven en dergelijke dingen", voegde hij er, als met een plotselinge ingeving bij. „A propos, hebt u wel eens uit de nieuwe talen vertaald. Fransoh, Duitsch?" Betty schudde het hoofd, en ofschoon de jongeman wachtte, verwaardigde zij zich niet om verder te antwoorden. „Nu, wij hebben daar geen haast mee. Hij deed ten' slotte de deur voor haar open en stak glimlachend zijn hand uit. „Wij gillen alleen de vertalingen in cns archief hebben, voor de ©rigineelen ten toon gesteld worden. Goeden middag juffrouw Shaw." Betty liep haastig uit het museum, dat er somber uitzag in de vallende schemering sloeg de richting naar het zuiden, naar ue Wakefield Avenue in, de kostbare oopie stijf in haar mof geklemd. Hoewel het al laat was, begreep zij dat zij maatregelen moest nemen, om hare adresverandering te ver bergen, indien de buitengewoon vrijmoedige jongeman met de lachende oogen moeite mocht doen om zich met haar In verbinding te stellen. Zijn persoon had zulk een diepen Indruk op haar gemaakt, dat zij zich het zon derlinge van het geheele onderhoud niet dui delijk voorstelde. Zfl had geen argwaan op gevat over het feit, dat over vertalingen, die in het archief van het nationaal museum be waard moesten worden, de beslissing werd overgelaten aan een jongeman, die volgens ziln eigen erkenning van het werk geen ver stand had. Zij wist niets van het beheer van nu en de Ingezonden meded eeling. Wilson vóór den wapenstilstand, die hun cul- luminatiepünt in de Veertien punten vinden, en van de vroegere beweringen van de En tente-Staatslieden zelf, is 'gebiedend. Deze herzieaiing móet uitgevoerd worden door de vertegenwoordigers van alle naties, ongezien welke rol zij in den oorlog gespeeld hebben. Zij moet het volgende doel hebben: I. Afschaffing van alle bepalingen in het Verdrag, die ruïneerende en onuitvoerbare vergoedingen eisdhen of andere verlammen de economische voorwaarden. 'II. De onmiddellijke en algemeen© vermin dering van bewapening. IH. Publicatie en registratie van alle be staande verdragen', en overeenkomsten met een besliste verwerping van alle geheime overeenkomsten, die op het ooceniblik nog geldig mochten zijn. IV. Eerlijke toepassing van het principe van zelfbeschikking met waarborgen voor de ethische minderheden. V. Verleenen van gepaste credieten, aan landen, die door den oorlog geruïneerd! zijn tegelijk met de bepalinc dat zij een groote vrijdom van handeldrijven hebben VI. Onmiddellijke toelating van elke natie tot den Volkenbond, op de zelfde voorwaar den als de oorspronkelijke oprichters. VII. Gepa'st toezicht van den Volkenbond ou de mandaten om de vrijheid en welvaart van de inboorlingen te waarborgen en gele genheid' tot handeldrijven. DUITSCHLAND. Inventarisatie van het Rijnland. De intergeallieerde Rijnland-oommissie heeft bepaald, dat in het gebied links van den Rijn van 20 tot 22 April een inventarisa tie zal worden gehouden van alle hulpmidde len, die voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt. Volgens de bekendmaking moeten alle auto's, auto-garages, vliegmaohi nes, tweewielige karren, vierwielige wagens, hoornvee ouder dan twee jaar, varkens, ouder dan zes maanden, alle -schapen, geiten, bok ken, ezels, ezelinnen en ezels-veulens, muil ezels en muildieren, evenals timmerwerk plaatsen, zagerijen, pottenbakkerijen, meubel- mafcerswerkplaatsen, werktuigfalbrieken, spinnerijen1, alle bedrijven der metaalindus trie, der chemische- en leder-industrie enz, worden aangegeven. Wie vóór den gestelden termijn de bepaling niet heeft nagekomen, wordt door de bezettingsautoriteiten gestraft. De 'bevolking neemt algemeen aan, dat deze imventerisatie dient om uit te maken, welk materiaal bij een eventueele verdere bezet ting van het Ruhrgebied de Entente-troepen ter beschikking zouden hebben. Burgemeesters ontslagen. Op last van OberprSsident Hörsing zijn alle communistische burgemeesters in liet Midden-Duitsche oproergebied van hun func tie ontheven,' met de motiveering, dat iemand, die een dergelijk ambt bekleed, geen 'lid kan zijn van een partij', welke op aanspo ring van een vreemde mogendheid openlijk den val van den staat predikt. In het Saalgebiedi, waar de communistische burgemeesters zeer talrijk ziin, werden er 21 uit hun amibt ontzet. ENGELAND. De Duitsche „oorlogsmisdadigers". De eerste magistraat van Londen zal Dins dag a.s. in de rechtbank van Bowstreet een 'begin maken met het onderzoek betreffende dergelijke instellingen in Amerika en dacht er niet over na. Haar voornaamste zorg was, dat haar uitvlucht niet zou ontdekt worden. Het werk zelf, hoezeer het haar ook aan trok, werd onbeduidend in vergelijking m'et de belangstelling die de vreemde jongeman In haar had gaande gemaakt. In haar vrij willig gekozen isolement, omringd door ge heimen en wantrouwen en zelfs gevaren, had de openhartige, belangelooze vriende lijkheid van zijn manier van doen haar pret tig aangedaan. De sluwe, berekenende uit drukking, die somtijds hare trekken hard m'aatote, was verdwenen, alsof zij nooit be staan had, en haar oogen glinsterden van een nieuw onbewust geluk toen zij den hoek van de Wakefield Avenue omsloeg, en luch tig de vuile stoep van.het huis dat haar vroe ger zoo vertrouwd geweest was, opliep. Intusschen had de jongeman, waarmee haar gedachten zich bezig hielden, ook het museum verlaten en haastte zich door het park zoo snel als een taxi hem kon voeren. Blauwe oogen, bruin haar, ontwikkeling, be schaving, jeugd; alles klopte met de vrij vage beschrijving, die hem verstrekt was, en haar kennis van Egvptologie scheen, tenzij het een alleronwaarschijnlij'kste toevalligheid was, de identiteit te volmaken. En toch had de cliënte niet gerept van het treffendste kenmerk, dat het meisje, dat pas van hem weggegaan was, in een menigte van ir.eDsChen herkenbaar gemaakt zou maken; het vreemde litteeken of de moedervlek, die als een grijpende hand op haar wang zicht baar was. De oprechtheid van mevrouw Dumolsr raa- erporingen was, wat ook haar eigenlijke be weegredenen mochten zijn, niet aan twijfel onderhevig. Het zou tot niet» gediend heb de wreedheden, begaan op Britsche krijgs gevangenen in Duitschland. Een groot aan tal getuigen zal getuigenissen afleggen en verwacht wordt, dat het onderzoek verschei dene dagen in beslag zal nemen. De verkla ringen der (getuigen zullen naar Duitschland worden opgezonden, dat de „oorlogsmisdadi gers" volgens het verdrag van Versailles zal 'berechten. Vernieling van ruiten te Londen. De bladen melden, dat Woensdagnacht 850 ruitente Londen door middel van diamant doorgesneden zijn. De wandaden worden aan Sinn-Fein toegeschreven. FRANKRIJK. De ontslógen chemlnots. Na de groote spoorwegstaking in Mei 1920 waarin vooral extreministische elementen de hand hadden zijn een groot aantal be ambten ontslagen. In de Fransche Kamer werd nu door den afgevaardigde Israël een voorstel ingediend om de ontslagen chemi- nots, die in den oorlog minstens drie maan den aan het front hadden gediend, weer in dienst te nemen. Het voorstel ondervond echter krachtige bestrijding. De bedoeling werd veronder steld, om onder deze dekmantel 'alle ontsla genen weder in dienst te doen nemen, waar bij het landsbelang niet meetelde. Want, zoo merkte de afgevaardigde Taittingen op sedert de agitators zijn ontslagen, is het op de spoorwegen volmaakt rustig. Waar te genover staat, dat telkens nadat men zich te hunnen aanzien edelmoedig betoonde en hen opnieuw aannam, het lieve leven weer van voor af aan begon. Minister Le Trocquer verzette zich even eens scherp tegen het voorstel. Het zou in terventie zijn ten gunste van een 'groep per sonen, die zich aan een igroote fout schuldig maakten. Hij zeide o.m.: In 1913 waren er 340.000 cheminots, thans zijn er 483.000. De oorzaak van deze vermeer dering vindt men in de achturenwet, welke trouwens, zooals iedereen toegeeft, verkeerd is toegepast en allerminst in den geest, waar in het parlement haar heeft aangenomen. Vermindering van personeel is noodig. Ik heb daarom de maatschappijen uitgenoo digd het noodige in die richting te doen: 20.000 'employés zijn ontslagen, hetgeen een pijnlijke maatregel was. Zult gij, zoo vroeg de minister daarop, zult gij die gevallen van ontslag van brave 'lieden, die óók hun mili taire plicht hebben gedaan, verhaasten en vermeerderen, ten voordeele van andere mannen, die zonder twijfel dappere soldaten zijn geweest, maar die daarna ernstig zijn te kort geschoten? Het moet gezegd worden: de omstandig heden, waaronder het vorige jaar de staking plaats vond, hebben ons gedwongen tot smartelijke maatregelen, maar die Frankrijk in de gelegenheid hebben gesteld thans te genieten van een rust, welke in andere lan den vergeefs gezocht wordt. De regeering heeft in Mei weten te kie zen tusschen een politiek van orde en rust, en een politiek, waarvan de gevolgen zeer onzeker waren. De regeering is sindsdien niet van in zicht veranderd. Wij willen.1, dat de door den oorlog getroffenen niet te vergeefs hun of fer hebben gebracht. En om dat program te kunnen verwezenlijken, moet er orde in het land heerschen. Deze woorden werden luide toegejuicht op alle banken, behalve op die van uiterst links. Met 367 tegen 186 stemmen werd het amendement-Israël verworpen. Ten slotte verklaarde de minister, in ant woord op verschillende vragen, dat de re igeerlng, die zich niet beslist verzet tegen verplichte wederaanstelling, het met de maatschappijen eens is om de afzonderlijke gevallen te onderzoeken en zij keurt goed, dat in den tekst van de wet wordt vastge legd, dat de wederindien&tstelling faculta tief zal zijn. ben om zulk een in het oog loopend bijlzon der kenmerk in het door haar gegeven sig nalement onvermeld te laten. Zijn taxi draaide onvervaard door de modder, toén zij een hoek omsloeg en de North Drive opreed, on hij keek doelloos uit het raampje naar een vierkant steenen huis, dat half verbor gen lag in een 'groep ceders, waar hij snel langs snorde. Een man, die bij het hek scheen te lanterfanten, keerde zich om bij het geluid van de auto en een oogenblik stak zijn gezicht heel duidelijk af tegen de don kere omgeving. Herbert Ross uitte een scherpen kreet, en 'hij vloog op zijn zitplaats naar voren en stak de hand naar de spreekbuis uit.. Maar dade lijk daarop had hij zijn opwelling bedwongen en was hij weer gaan zitten. Zijn ronde, open oogen waren echter tot nauwe spleten toe geknepen, waarachter een liohtje glinsterde, en hij had zijn kaken met grimmige en vast beraden meedoogenloosheid op elkander ge klemd. Zoo -vat een halve mijl verder de laan op, reed zijn taxi door een bescheiden, met klim op begroeid hek van een huis, dat kleiner was dan zijn aanmatigende buren, imaar waar een stemming van solide, onveranderlijke ouderwetscbheid hing, waarop de andere hui zen zich niet konden beroemen. Een huisknecht met wit haar deed de deur open en leidde Herbert Ross plechtstatig in de ontvangkamer binnen. Het was «en lang, smal vertrek, stijf en leelijk door den strak- ken stijl, uit het midden van koningin Vic- toria's regeering, en het karige handjevol kolen op den haard droeg er slechts toe bij* om de kilheid en somberheid van de kamer neg meer te doen uitkomen. Mevrouw Dumois verscheen met zakelij- Te Cherbourg (Frankrijk) heeft eén in drukwekkende plechtigheid plaatsgevonden tot eering van de nagedachtenis van 2800 Am er. soldaten, wier stoffelijk overschot daar was bijeengebracht om naar de V. St. te wor den getransporteerd. OEKRAÏNE. Tegelijk met de vele boerenopstanden in de Oekraine zijn er ook weer tal van pro grams tegen de Joden voorgekomen. Om het nu aan de Joodsche bevolking mogelijk te maken zich te verdedigen heeft de Oekrai- ensche Sowjet-Republiek den Joden vergun ning gegeven gewapende aldeelingen te vormen. Deze afdeelingen, die den naam van „Zelf verdediging" aangenomen hebben, zijn coed gewapend en er heersoht strenge tucht. De Joodsche gemeenten hebben aan alle Joden, diie den 60-jarigen leeftijd nog niet bereikt hebben, de verplichting opgelegd deel uit te maken van een afdeeling der Zelfverdedi ging. Deze draagt geen politiek karakter en wordt gemobiliseert in geval van progrom- gevaar. Europeosche legersterkten. De Engelsche minister van oorlog heeft, op grond van de laatste begrooting van ieder land, in een officieel stuk het volgende over zicht gegeven van de sterkte der legers van verschillende landen: Oostenrijk 80.000;. Bel gië 105.000; Bulgarije 33.000 (met inbegrip van 10.000 gendarmes en 3000 grenswach ters); Tsjecho-Slowakije 147.300; Denemar ken 15.400; Finland 35.000; Frankrijk 809.652; Duitschland 100.000; Griekenland ongeveer 250.000 man onder de wapenen; Hongarije 35.000; Italië 300.000; Nederland 21.400; Noorwegen 15.400; Polen ongeveer 600.000 onder de wapenen; Portugal 30.000; Roeme nië 160.000; Spanje 190.715; Zweden 66.200; Zwitserland 200.000 (met inbegrip van 1&4.644 man keurtroepen, die acht jaar lang elk jaar een oefentijd hebben); Zuid-Siavië 200.000 man. Ingezonden mededeellng. NIER- EN BLAASSTEENEN. Van de vele kwade gevolgen van over- tolli gurinezuur en nierzwakte is steenvor ming in de nieren of blaas wel het meest te duchten. Maar Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben in zulke gevallen menig succes bereikt en tal van gevaarlijke operatiën voor komen. Spoedige behandeling is het best, en de eerste verschijnselen moet men kennen. Een pijnlijk gevoel in den rug, waarbij men be hoefte aan steun heeft ter hoogte van de nie ren, en vooral het voorkomen van op een steenstof gelijkend bezinksel en gruis in de urine, terwijl de loozing ook mart een bran dend gevoel en pijn gepaard gaat, doet den ken aan de mogelijkheid van steenvorming. Steenen vormen zich vaak, als het urine zuur aan afvoer door de nieren ontsnapt, zioh laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een harde, oement- achtige massa vormt, die voortdurend groo- ter wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen, van nierzwakte als rugpijn, urinekwalen, hoofd pijn, duizeligheid, pijn lm de gewrichten en lendenen ln den wind, maar bekamp het kwaad onmiddellijk door een geregelde en matige leefwijze, en met behulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel heeft een scheidende werking op steenvor ming en menigmaal kwam het voor, dat de steen loskwam, verkromde en in fijne, aand achtige deeltjes werd afgevoerd. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Hel der verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizer straat 93, h f 1.78 per doos. ken spoed. „Hebt u bericht voor mij, mijnheer Ross?" Zij keek hem sluw aan, terwijl zij hem haar hand toestak. „Of bent u soms van plan nog wat inlichtingen uiit mij te halen? Als dat. uw voornemen is, kunt u zioh de moeite spa ren. Be. erken dat de verrassing om een speurder te ontmoeten, die over Perzische dichters sprak, mijn tong dezer dagen los gemaakt heeft, maar u hebt al de gegevens die ik u kan verstrekken, om de jonge dame te helpen vinden, en wat er tusschen ons plaats zal hebben, als u haar gevonden hebt. zal mijn, zaak zijn." „Weet u wel zeker, dat Ik alle gegevens heb, mevrouw Dumois? vroeg hij ernstig. „Is er niets dat u hebt vergeten of met opzet verzwegen hebt, wat een duidelijk middel tot herkenning is?" „Ik weet niet wat u bedoelt. Haar stem was afgemeten, maar haar oogen glinsterden van een plotseling vuur. „U hebt een be schrijving van het voorkomen van de jonge vtouw met een aantal niets ter zake doende bijzonderheden, die ik dwaas genoeg ben ge weest, om er uit te flappen „Heb ik zoo'n beschrijving?" drong hij aan. „U hebt mij een beschrijving gegeven, die waarschijnlijk zou passen op viervijfde van de jonge dames, die iemand ontmoet, zonder een enkel bijzonder kenmerk. Heeft zij er geen een? Denk u een» na. Het klein ste lidteeken of een fysieke eigenaardigheid zou van onschatbare waarde voor (het vast stellen van de identiteit zijn." Hij sloeg haar nauwlettend gade, maar de uitdrukking in haar gezicht veranderde niet in het niinst. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PEE 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indië p. zeepost I 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad rasp. f 0.576, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. teket) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te buur) v. 1—4 reg. 50 et., elke regel meer 10 ct. bij vooruatb. (adresBur. v. d. blen met br. onder no. 10 ot. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoeal. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Dros' Advocaat

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1