Een zwendelaar In premleloten. BurgerlijkeStand dergem.Texeli schorste toen de zaak, ten gelaste nader on derzoek. Dat onderzoek scheen nu te zijn afgeloopen en het O. M. vorderde thans tegen bekl. een voorw. gevangenisstraf voor den tijd van 4 ntaanden met 3 proefjaren en bij zondere voorwaarden door de rechtbank op te leggen. Het is ons bekend, dat de bekl. inderdaad óp zeer ernstige wijze tracht zijn alcoholisme te genezen en wij .hopen met den ijverigen ambtenaar der reclasseering, die den man in zijn goede voornemens niet weinig heeft ge steund, dat het hem inderdaad moge gelukken een nuchter en nuttig lid van de maatschappij te worden. De 54-jarige z.g. vertegenwoordiger van een hypotheekbank en effectenbank (die niet bestond) Jan D., te Opsterland geboren, te Sneek gedomicilieerd, te Groningen gearres teerd en te Alkmaar gedetineerd, heeft te recht gestaan ter zake oplichting te Twisk, alwaar hij van een eenvoudig echtpaar onder bedriegelijke voorwendsels 100 machtig wist te worden. Hij zou daarvoor leveren 6 Witte Kruis-loten, die echter een beurswaar de hebben van ten hoogste 48. Beklaagde leverde echter niets en gebruikte de 100 ten eigen bate. Het O. M. vorderde tegen bekl., die reeds meermalen voor dergelijke praktijken was veroordeeld, 1 jaar en 6 maan den gev. We plaatsen dat bericht, om onze lezers ernstig te waarschuwen zich niet in te laten met dergelijke zwendelaars in premieloten,' die, ook al zijn het geen bepaalde oplichters, gebruik maken van de onbekendheid van eenvoudige lieden met loten- en effecten zaken en woekerwinsten rekenen. Wie zich een premielot wenscht aan te schaffen, wende zich tot een solied effecten kantoor, dat zich met een billijke provisie tevreden stelt. BUITENLAND. Het Dultsche voorstel aan de Vereenlgde Staten. Het antwoord van President Harding. Gistermiddag reeds werd uit Londen ge meld, dat Duiitschland de kous op den kous had gekregen, en Washington van bemidde ling niets wilde weten. Hoewel het waar schijnlijk was, dat Amerika niet zou treden in het voorstel om een definitieve beslissing te geven in een quaestie die liep tusschen een vroegeren vijand van de Vereen. Staten en diens vroegere bondgenooten, leek het toch onwaarschijnlijk, dat alle bemiddeling zou zijn afgewezen. Amerika immers heeft te veel belang bij een toestand van orde en rust in Europa, om niet alles in het werk te stellen om daartoe te geraken. De cijfers toch van de vorderin gen der V. S. op het oude Europa zijn ont stellend hoog en vermeerderen met den dag. Uit het later gepubliceerde antwoord van den president blijkt ook wel dat nog een achterdeurtje is opengehouden om bemid delend te kunnen optreden voor het aanknoo- pen van nieuwe onderhandelingen. Het ant woord, dat reeds te Berlijn werd ontvangen, luidde: „De Amerikaansohe regeering kan er niet toe besluiten, te onderhandelen over de quaestie der schadevergoedingen, waarin zij als scheidsrechter zou moeten Optreden. Zij is zich echter bewust van den ernst der 'betrokken quaestie, wijl die van invloed is op de geheele wereld. De Amerikaansche re geering gevoelt zelf sterk geïnteresseerd te zijn bij de vraag, hoe men tot een spoedige en rechtvaardige oplossing zou kunnen ko men. Zij wenscht derhalve dringend, dat de onderhandelingen onverwijld weer zullen worden herval Opnieuw geeft zij uiting aan de ernstige hoop, dat de Duitsohe regeering zoo spoedig mogelijk voorstellen formuleert, die een geschikten 'grondslag zouden bie den voor bespreking. Indien de Duitsdie regeering dien weg in slaat, wil de Amerikaansche wereld over wegen, hoe zij de zaak in een aannemelïjken vorm ter kennis kan brencen van de geal lieerde regeeringen, zoodat de onderhande lingen spoedig weer kunnen worden hervat." RegeeringscrJsis in Dultschland. De positie van minister Slmons. Vrijdagmiddag heeft minister Simons in den Duitschen Rijksdag een uiteenzetting gegeven van den stand van zaken. Hij maak te melding van het aan de Amerikaansche regeering gedane verzoek, en tevens van het daarop ontvangen antwoord, dat feitelijk neerkwam op een weigering. Reeds bij het begin was op de banken der afgevaardigden, vooral aan de rechterzijde, een gemor vernomen. Na de verklaring van Simons ontstond algemeene bewqging. De zitting werd daarop overhaast afgebroken. Vrijwel algemeen wordt erop gerekend, dat minister Simons zal aftreden. Het ge rucht loopt, dat ook de rijkskanselier Fehren- bach zijn ontslag zal nemen. Frankrijk en de bezetting van het Roergebied. In Frankrijk gaat men voort met het pu- bliceeren van maatregelen, die genomen zullen worden als Duitschland in gebreke blijft en het Roergebied zal worden bezet. De volgende belastingen zullen er dan ge heven worden: ongeveer 70 francs op elke ton steenkool buiten dat gebied verkocht; ten tweede Fransche deelneming in Duit- sche ondernemingen; ten derde belasting van 40 procent op den uitvoer, te storten in een bank, die de commissie tot herstel moet aan wijzen. Ten vierde aanmaak van bepaalde producten en levering van grondstoffen, waarvan de waarde zal gezet op rekening der vergoeding in natura. Taffanel, inspecteur-generaal der mijnen, zal aan het hoofd geplaatst worden. Per jaar rekent men tegen 3 milliard gouden marken daaruit te kunnen afleken. Men hoc^* dat Engeland en België metterdaad aan de be zetting zullen meewerken, zij het met kleine afdeelingen. De „Peuple" wijst er echter op, dat men zich van de productie in het Roergebied tij dens de bezetting geen al te groote illusies moet maken. De mijnwerkers hebben ver klaard niet onder Ententedwang te zullen werken. Een stem, waarmede men te Londen re kening zal houden, komt uit het vakvereehi- gingsoongres te Londen. De parlementaire oommissie uit het congres verklaarde name lijk, dat men zich met alle diplomatieke mid delen tegen voorstellen tot bezetting van het Roergebied moest verzetten. De kwesties waarover het gaat moesten, naar de com missie meende, uitgemaakt worden door on zijdige arbitrage. ENGELAND. Het conflict In de mijnindustrie. Londen, 22 April. Een heden gehouden con ferentie tuschen mijneigenaars, mijnwerkers en de regeering tot het vindon van een uit weg, is na anderhalf uur tot Maandag uit gesteld. Er is geen verklaring uitgegeven, doch vernomen wordt, dat de conferentie vor deringen heeft gemaakt in de richting van een spoedige beëindiging van de staking. Ten gevoige van de besprekingen in de bladen, 'heeft zelfs het voorstel der mijnwer kers om een nationalen winstpot in te stel len, dat eerst algemeen op zichzelf slecht werd geacht, en, naar men zei, een of anderen vorm van staatscontróle noodig zou maken, bij de tegenpartij eenigen ibijval gevonden. Een nationale pot voor het gelijk maken var. de loonen wordt nog altijd veroordeeld, maar een pot, die bijeengebracht wordt door een heffing van elke ton geproduceerde steen kolen, heeft veie voorstanders. BINNENLAND. De hefflng-in-eens. De Tweede Kamer heeft heden met 49 te gen 19 stemmen verworpen het artil 1 van het voorstel-Marchant betreffende heffing-in eens. Rechts en Vrijheidsbond tegen links en daarop heeft den heer Oud het voorstel te ruggenomen. De RtJksmidedlen. De Rijksmiddelen hebben in Maart ruim 8.8. millioen meer opgebracht dan/?in Maart 1920. Nederlondsche dulkbooten. De Dusseldorfsche oorrespondent van het H.bl. meldt: Volgens het „Düsseld. Tagebl." heeft de Entente-oommissie bij een inspectie der ijzer en staalfabriek Jarres geconstateerd, dat hier grondstoffen in bewerking waren, bestemd voor Nederlandsche duikbooten. Zij eischte, dat het werk onmiddellijk zou worden ge staakt en dat het materiaal zou worden ver nietigd. De firma toonde aan, 'dat men hier niet te doen had met een overtreding der bepa lingen van het- vredesverdrag. De Duitsche regeering, op wie men zich beriep, was mach teloos en moest aan den eisch der geallieer den gehoor geven. Ook aan de Nederlandsche regeering ge lukte het niet door onderhandelingen te ver hinderen, dat de Entente tot de vernietiging van het materiaal met de modellen der tee- keningen overging. Beambten bij 's Rijks werven. (Schriftelijk beantw. vragen.) Op de vragen van den heer Ter Hall be treffende de rechtpqsitie en de salarisrege ling voor de beambten bij 's Rijks werven antwoordde de Min. van Mar. a.L: De rechtspositie der beambten bij 's Rijks werven is, voor het tegenwoordige, naar de bepalingen van het arbeidsreglement gere geld. Een andere regeling, welke in Jan. 1920 had moeten ingaan, is nimmer in over weging geweest. Aangenomen wordt, dat in lichtingen worden gevraagd omtrent de op neming in het korps burgerlijke ambtena ren en de daaraan verbonden salarisherzie ning van de .genoemde beambten. Deze op neming heeft tot dusverre nog niet plaats gehad. De maatregelen, te nemen in verband met de opneming in hét korps burgerlijke ambte naren, eischiten gezette overweging, aange zien de voor te stellen jaarwedden verband moesten houden met de regeling der loonen van de rijkswerklieden en de tusschen de loonen der 'beambten en der werklieden tot dusverre bestaande verhoudingen daarbij in acht .moesten worden genomen. Nadat bij 'het Dep. van Marine een rege ling op die basis was ontworpen, werd het voornemen de beambten te voorzien van een aanstelling als burgerlijk ambtenaar in het >egin van Juli 1920 aan de toenmalige Sa- larisoommissie medegedeeld, onder opgave van de schalen van het Bezoldigingsbesluit 920, waarin naar de meening van het ma rine-bestuur de verschillende betrekkingen zouden kunnen worden opgenomen en met verzoek daaromtrent advies uit te brengen. Na do ontbinding der Salarisoommissie-ging deze aangelegenheid in behandeling over bij de Ontrale Oommissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken en was voor de voorbereiding aangewezen het aan die Commissie toegevoegde Centraal bureau voor voorbereiding in. Ambtenarenzaken. Dit bureau zag zich voor de een omvang rijke vergelijkende studie vereischende taak gemlaatst, de door Marine voorgestelde sohaal-indeelingen te toetsen aan de bestaan- le indeelinwn van de overiqe, reeds in 'het Bezoldigingsbesluit opgenomen betrekkingen van ongeveer gelijke beteekenis. In Jan. 1921 wees dit bureau op de groote moeilijkheden, verbonden aan het opnemen 'van zoo talrijke nieuwe categorieën van be trekkingen in het vdgeerenide besluit, en gaf daarbij in overweging deze aangelegenheid niet incidenteel te regelen, doch dit gelijk tijdig te doen met een in voorbereiding zijn de algemeene herziening van het Salarisbe- Sluit. Met het oog op de voor de betrokkenen oo het spel staande groote belangen werd door het marinebestuur evenwel aangedrongen op directe behandeling. In den loon der maand Maart j.L 'berichtte het Centraal bureau, dat net met z"n voorbe reiding 'gereed was en dat het zijn voorloo- nto advies had ui toebracht aan de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg. De- zerziids werd daarop bij die Oommissie aan gedrongen op het zoo spoedig mogelijk uit brengen van haar definitief advies. Tot het oogenblik is bedoeld advies nog niet ont vangen- verwacht wordt evenwel dat dit bin nen niet te lang to'dsverloop zal "eschieden. De behandeling dezer aangelegenheid heeft plaats gehad geheel overeenkomstig de in de betrekkelijke K. B. neergelegde bin dende voorschriften. De reorganisatie der Salarisoommissie heeft tot vertraging aan leiding gegeven. Echter kan niet gezegd worden, dat hierdoor de zaak op de lange baan geschoven is. Voor zoover het afhangt van het hoofd van het Departement van Marine zal de meest mogelijke spoed in dezen worden be tracht. Openluchtsamenkomst Hemelvaartdag 5 Mei. Maandag vergaderde het Comité voor de laatste maal. Alles was of werd geregeld. De samenkomst op ter Coulster (in Heiloo) zal to half drie aanvangen. Sprekers zijn: Ds. Baar (Oostwoud); Ds. Bakker (Akersloot); Ds. Dijkema (Amsterdam) en de heer Zer- nicke (hoofd der school te Amsterdam). Tel kens zal een spreker het woord voeren. Elke spreekbeurt zal worden gevolgd door het op treden van het koor, onder leiding van den heer Joh. Brands te Alkmaar. De samen komst zal worden geopend door Ds. Westra, waarna een gemeenschappelijk lied zal wor den gezongen. Zie verder de aanplakbiljetten. Collega's en in vacante gemeenten den ker- keraad, zullen een of meer aanplakbiljetten worden toegezonden. Dringend verzoekt het Comité hen, deze biljetten op de naar hun oordeel meest geschikte plaats (kerkdeur, aanplakbord) aan te plakken en op de Zon dagen 24 April en 1 Mei van af den kansel tot het bijwonen van deze samenkomst op te wekken. AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. ROND DEN DAM. VI. Koninklijk bezoek. Téllegen's dood. Dr. A. Diepenbrock t. De Kon. Luchtvaartmaatschappij. Het traditioneele Koninklijke bezoek heeft de vorige week plaats gehad traditioneel zoowel naar ouden als naar nieuwen trant. Oud zooals de natuur zelve was het jonge, goudlicht-strooiende Oranje-zonnetje; betrekkelijk nieuw de, sinds den oorlog ge volgde gewoonte om bijzondere feestelijk heden ten Hove, zooals een raóut en een feestmaaltijd, achterwege te laten. Overigens hadden de leden der Konink lijke familie ieder 'gedeeltelijk een indivi dueel, afzonderlijk programma. Voor wat de Prinses betreft, had men dezen keer het be zoek aan de hoofdstad in de eerste plaats een paedagogisch karakter gegeven. Haar werd o.m. getoond het naar haar genoemde droogdok aan de overzijde van het Y en dit wel zonder dat er eenige verandering werd gebracht in den dagelijkschen gang van het bedrijf, zoodat Haar een duidelijk beeld kon gegeven worden van deze belangrijke indus trie. Ook de wandelingen in Artis van het jonge Koningskind werden dit jaar grooten- deels dienstbaar gemaakt aan instructieve doeleinden. Van het sympathiekste en misschien wel het belangrijkste nummer van het afgewerkte programma valt, helaas, niet veel. te vertel len. Het geldt hier ml het door H. M. aan de „Johan de Witt" van de Mij. „Nederland" gebrachte bezoek. Te meer valt dit te betreu ren, omdat de bezichtiging van het schip geenszins hoofdzaak was. Aan boord van de „Johan de Witt" toch hadden zich.de gezagvoerders, stuurlieden en matrozen der Nederlandsche koop vaardij vereenigd, die zich gedurende de duikbootperiode, hebben onderscheiden. Velen van hen hebben zich inderdaad in dien tijd ware helden betoond en hebben aan ons volk in zijn geheel onschatbare diensten be wezen. En daarom moet het een ieder goed doen te vernemen, dat deze mannen hier een officiëele, openlijke huldiging mochten oogs sten. „Openlijk" dan eigenlijk maar ten halve. Dit had zeer zeker „ten heele" moeten wor den: en daartoe was de bemiddeling der pers noodig geweest. En deze werd, naar men weet, hierbij niet toegelaten. Wij leven snel de laatste jaren en de wis selende overgang van de eene emotie in de ganschelijk daaraan tegenovergestelde an dere, is een gewoon verschijnsel. Toch is de overgang van de feestelijke, levenskrachtige stemming, die er gedurende de week van het Koninklijk bezoek over de stad vaardig was, tot de neerslachtigheid en schrik bij het plotselinge, vlak daaropvolgende overlijden van onzen burgervader Teilegen, wel héél groot. Nog slechts enkele dagen terug vanuit het buitenland, waar hij herstel van gezondheid gezocht had, overleed dezo zeldzaam plicht getrouwe en hard-werkende eerste burger der hoofdstad aan een hartkwaal. Tegenover zijn onmiddellijke voorgangers, Roëll, de aristooraat, Van Leeuwen, de krachtmensch, stak Tellegen af als de bescheiden, harde werker van democratische gezindheid, een figuur zonder veel poids, maar met een ijze ren plichtsbesef en geduld. De periode, dat hij de stad aan 't Y onder zijn bestuur had, is zeker wel een van de moeilijkste in de geschiedenis geweest. De oorlogsweerslag op ons land toekende zich meestal het eerst en het scherpst af in de hoofdstad en ontelbaar waren de distributie- weeën, de deputaties, vooral vrouweliike de strubbelingen met Raad en Rijk, waaraan Tellegen het hoofd had te bieden. Dat hij daarbij altijd bleef de vriendelijke man, die iederen bezoeker, tusschen zijn drukke werk in, welwillend te woord stond, pleit wel voor de vastheid van karakter en wilskracht, die hem eigen waren. Dat hij den uitbouw van de stad, waaraan hij reeds als directeur van het Bouw- en Woningtoezicht zijn hart verpand had, nog heeft mogen beleven, is hem zeer zeker een groote voldoening geweest. In de laatstgehouden Raadsvergadering, een dag na de begrafenis, heeft wethouder Wibaut enkel sobere, hartelijke woorden aan den ontslapene gewijd. De heer Nolting, het oudste .Raadslid, sloot zich daar namens den Raad bij aan. De zitting werd daarna ten toeken van rouw opgeheven, echter niet dan nadat zonder hoofdelijke stemming een voorstel van B. en W. was aangenomen, strekkende om de achtergebleven burgemees tersweduwe en haar minderjarige dochter vanuit de Gemeentekas een lijfrente toe te kennen. „Le Roi est mort; vive le Roi" geldt ook hier, al blijft dan ook voorloopig nog de tweede helft van deze kreet bepaald tot het mompelend noemen van den „opvolger". De naam van den burgemeester van Groningen gaat in dezen het meest van mond tot mond. Maar het blijft slechts mompelen en men heeft vooralsnog slechts af te wachten, wie voor het niet benijdenswaardige „baantje" wordt aangezocht en het tevens, wat in dit geval lang niet hetzelfde is ook ambieert! Een ander groot verlies had de hoofdstad, en tegelijk daarmede het geheele kunstmin nend Nederland onlangs te betreuren en al vorens tot het heden voorgoed weer terug te keeren, moeten wij hier nog enkele woorden aan wijden. In tegenstelling met de schilderkunst val len er In onze nationale muziek niet veel groote figuren aan te wijzen en het weg vallen van een toonkunstenaar als dr. Alph. Diepenbrock treft dan ook dubbel zwaar. Dit sterfbed vormde tegenover de „joyeuse rentrée" van Willem Mengelberg, wel een schrille tegenstelling zooals trouwens de figuur Diepenbrock tegen dien van onzen eersten dirigent tragisch afsteekt: een feit, dat al wel meer eens werd gerele veerd en dat mogelijk ook wel zijn psycholo gische wortels heeft in den grooten afstand, die er ligt, tusschen den scheppenden en den uitvoerenden kunstenaar als zoodanig. Mengelberg, de man, die in voortdurenden opgang bereikt wat er voor hbm te bereiken valt; Diepenbrock, waarin men altijd voelde de worsteling en de tragiek van onbereikte mogelijkheden. Toch heeft hij ons een nationaal oeuvre geschonken, van sterk aristocratischen geest, waarin, ondanks ondergane invloeden, eerst van Wagner, later van Mahler en Debussy, toch altijd een sterke, geniale, eigen stem als ondertoon bleef en zal blijven doorklinken. Het heden: dat snel, steeds sneller heen leeft over wat geweest is en dat gesymboli seerd wordt in het luchtverkeer. En Amster dam blijft in dezen niet achter. Tijdens het Koninklijk bezoek werden door Z. K. I-T. Prins Hendrik de geregelde diensten van de Kon. Luchtvaartmaatschappij "geopend en dage lijks ziet men tegenwoordig de auto-om nibus van deze Maatschappij door onze stra ten snorren, passagiers vervoerend naar haar landingsterrein „Schiphol". En weldra zal ook haar passagebureau op het Leidscheplein, tegenover den Schouw burg geopend worden. Ook de Gemeentetram heeft onlangs op haar terrein de tol betaald aan de moderne tijden; tijden, die o. m. willen, dat comfort en nuttigheid samengaan. Zoo werden onlangs de nieuwe „rook-bijwagens" in gebruik ge nomen, die de rookende menschheid werke lijk voor een groot deel verzoend hebben met de nog altijd hooge tramtarieven. MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. „Z 4". Hr. Ms. torpedoboot Z 4 ia to Willemsoord bui ten dienst gestold en op 'a rijks werf aldaar in conservatie opgenomen. Onderscheiding. De luit. ter zee le kl.. Heilbron, is benoemd tot ridder in de Oranje-Nassauorde, wegens do door heim getoonde bijzondere voortvarendheid als com mandant van de „Koeti" gedurende het optre den van dezen bodem tegen de zeeroof bij de Sangir en Talaudeilanden in de maand Augustus 1920. Benoeand tot Ridder in de Oranje Nassauorde de ingenieur der Marine S. F. Moxnhemius. De uit Oost-Indië teruggekeerde off.-mach. G. J. H. Verbeek is te Willemsoord geplaatst aan boord van Hr. Ms. instructdesohip van Speijk. De off.-vlieger 2o kl. W. Verploegh Chaseos met 2 Mei geplaatst bii den mar.-luchtvaartd. te De Kooy. Off.-mach. 2e kl. H. J. Takcns is overgeplaatst van Soesterberg naar 'het vliegkamp de Mok op Texel. De luit. ter zee der le kl. W. C. Cantors la met 21 April 1921 gesteld ter beschikking. Met den 25en April 1921 wordt de off. van ges. der 2e kl. M. van der Sluiks van het Marinehos- rutaal to Willemsoord, gedetacheerd aan boord Hr. Ms. Gelderland. De luit. ter zoo der 2e kl. J. van den Broek d Obrenan thans op non-activiteit wegens ziekte, wordt 26 April 1921 geplaatst in de rol van Hr Ms. Wachtschip Willemsoord en opgenomen in het Marraehosipitaal. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der Zeemacht: Op 2fl April 1921: aorg.-torpodam. A. Benning van Zi 8 naar ondorcoedionfltka^ernFö. Do ondervolgende onderofficieren der Zeemacht worden aangewezen voor uitzending naar Oost- lndió in de maand Juli 1921. Sahipper A. M. Willemse en P. H. Jansen: bootsman L. Congeort en W. P. H. Smit; sorg.1 konst. JJ. Jongsma on G. Maasdam; seiner-mal. A. de Vries: eorg.-sohr. J. Brakhoven, J. P. Hart- ïüw, 6 w m' t? dn W?y' eorg.-torpcdom. A. Bon- HBerndsen en P. van der Moer; maoiiinodr.-majH. P. Kareis en R. Iiaringa; sorg.- machinedr C. van der Linde, G. J. AuguBtiin en J. n. Brandenburg; sorg.-mont. R. Ennenga. Als resorve worden aangewezen: Schipper P. J. van Tongerlo; serg.-torpedist H. pidoin.. R™Kondng.eriI'~k0n8t' A' M°SCh; SCrB-tor" Tevens zal in Juli a s. worden uitgehouden een transport korporaals en manschappen, sterk on geveer 65 man, waaronder 36 manschappen van het korps Mariniers. rang van mii.-onderoff.W. Boersma, J. Booten» P. Brouwer, A. P. Couwen'hoven, H. de Jong rf Koelstra, H. de Lange, T. Stel, A. Stiel en' n' de Vries. LEGERBERICHTEN. Duur Eerste-Oefening en Groot-Verlof. Thans is definitief bepaald, dat de duur van h'ö corsto-oef. voor de dienstplichtigen der lichting 1921, die zijn of zullen worden imgolijfd, bedraagt: voor do onbereden korpsen en de onbereden man schappen der artiLlerie zes maanden; voor hen, dl® behooren tot de inf. (hieronder begrepen de wielrijders) of tot de1 onberedenen der vest.-art en het bewijs van voorgeoefendheid hebben ver worven, vier maanden; voor de hospitaalsoldaten (ziekenverpleger®) twaalf maanden: voor hen, die uit de onberedenen tot off. worden opgeleid twaay maanden, met dien verstande, dat de eer- ste-oefeningstijd gerekend wordt aan te vangen op den datum, waarop bedoelde opl. begint- voor de beredenen der art. 12 maanden; en voor de cavalerie 18 maanden. Zij, die uit de onberedenen met uitz. van de hoep.-sold. (ziekenverpl.) tot onderoff. worden opgeleid, blijven nh volbrachte eerste-oefening nog drie maanden in werkeliiken dienst. Behoudens onvoorziene omstandigheden gaan de dienstplichtigen onmiddellijk na het vast- e Jerbh'f ond«r de wapenen met groot- ho8fltaalsoldaten (ziekendragers) bedraagt do duur der eerste oef. 6 maanden. oiPe^?d-'"?n?'6r(ï?', van Ommeren, van het 21e reg. mfter Helder, wordt met ingang van 25 voihagtf' Dep. van Oorlog te 's-Gra- De serg.-maj.-adm. J. W. D. A. Hesmerg, van t iti? refln*- rJ6 Helder, wordt gedet. bil hot e^Gray0™ 0rï>8 niet standpl. Ondestaande mil.-korp. van het 8e bat.. 21e reg. lat, hebben voldaan aan het examen voor den STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Prins der Nederlanden, vertr. 20 April v. Batavia n. A dam. Bintang, uitr., pass. 19 April Perlra. Johan de Witt, uitr., pass. 21 April Ouoesant Karimoemarr. 21 April v. Batavia, 1. v, Londen. in den Waterweg. Banka, uitr., pass. 21 April Gibraltar Bawean, thiuisr., haas. 20 April Porlm. Booten, uitr., pas. 21 April Kaap dol Arml. Koningin der Nederlanden, uitr., arr. 18 April u Sabang. Kon. West-Indlseho Maildienst Almelo, arr. 22 April v. Chili te Adam. Nicfeerie, uitr., arr. 21 April Madera. O ram j o Nassau, thuisr., pass. 19 April Flores. 1 Van Rensselaer, vertr. 2 April v. A\lam n.' Pa. TVLTTWL Til DO Ardover, vertr. 20 April v. Colon n. A'dam Prins Fred. Hendrik, arr. 20 April Port au PrinCt to Puorto Ba mos. Arladne, vertr. 19 April v. Curacae n. San Do. mingo. Bacchus, vertr. 20 April v. Curacao n. Puorto Colombia. Berenice, arr 19 April v W.-Indië te New-York Ceres, vertr. 20 April v. Golon n. Guayanuil Deucalion, vertr. 19 April v. San Juan n. Pont» del Gada (Azoren). Uranus, arr. 19 April v. Barbados te Londen. Kon. Hollandsche Lloyd. Gooiland, vertr. 21 April v. A'dam n. Z.-Amerik» Kennemerland. v. New-York n. A'dam, pass 22 April Lizard. Zeelandia, v. A'dam n. New-Orleaaa, arr. 21 April te Vera Oruz. Hilversum, thuisr., arr. 20 April te Ba/hia. Brabantia, thuisr., vertr. 19 April v. Rio Janeim Frisia, v. New-Orleana n. A'dam, vertr. 20 Aarf v. Vera Cruz. Gelria, uitr., paes. 20 April Fernando Noronha. Rottcrdamscho Lloyd, Insulinde, thuisr., vertr. 20 April v. Colombo. Arakan, uitr., arr. 19 April to Sabang. Djambi, thuisr., pass. 22 April Ouessant. Malanig, uitr., pass. 19 April Perim. Bandoerug, vertr. 18 April v. Sydney m. R'dam. Menado, v. Sydney n. R'dam, arr. 16 April ta Brisbano. Sindoro, uitr., pass. 20 April Malta. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Albireo, uitr., arr. 20 April te Montevideo. Merak, vertr. 18 April v. B. Ayres n. R'dam. HollandAmerika Lijn, Maartensdijk, v. R'dam n. New-Orleans, pass. April de .Azoren. Noordam, v. R'dam n. New-York. pass. 21 April Scilly. Noordam, v. R'dam n. New-York, pass. 21 April Prawlepoint. Waaldijk, v. Newport-New» n. Havro en R'dam, pass. 20 April Lizard. HollandAustralië Lijn. Djebres, thuisr., pass. 21 April Vlissingen. Salatiga, thuisr., arr. 21 April te Suez. Menado, vertr. 18 April v. Brisbane n. R'dam. HollandAfrika Lijn. Haarlem, arr. 21 April v. Hamburg te A'dam. HollandWest-Afrika Lijn. Drechtstroom, thuisr., arr. 13 April te Matadi. Mercurius, thuisr., vertr. 18 April v. Ruficque n. Bordeaux. Oberon, uitr., vertr. 11 April v. Calabar n. Duala. Poseidon, uiitr., vertr. 19 April v. Bordeaux a. Dakar. Saturnius, thuisr., arr. 20 April te Dakar. Zaanstroom, arr. 21 April v. Hamburg te A'dam. HollandZuid-Afrika Lijn. Bloemfontein, uitr., vertr. 20 April v. East Londen. Randfontein, thuisr., pass. 20 April Kaap Verds. HollandBritsch-Indië Lijn. Ridderkerk, uitr., pas®. 21 April Gibraltar. Holl. O.-Azië Lijn. Haarlem, vertr. 22 April v. A'dam n. Oost-Afrika. Wiieringen, vertr. 22 April v. A'dam n. Hamburg. Alderamin, thuisr., arr. 20 April te Saigon. Brielle, vertr. 22 April v. R'dam n. O.-Azië. Ameland, arr. 21 April v. Japan te R'dam. Tjimanoek, thuisr., paes. 18 April Perim. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Myrmidon, vertr. 19 April v. Balavia n. A'dam. Tantalus, v. A'dam n. Batavia, vertr. 19 April v. Padang. Polyphomus, vertr. 21 April v. A'dam n. Java. Ningchow, vertr. 17 April v, Singapore n. A'dam. JavaNew-York Lijn. So/mmelsdijk, vertr. 22 April v. A'dam n. Hamburg. Saparoa, arr. 18 April v. New-York te Batavia. Java Pacific Lijn. Tjikembang, arr. 21 April t. Batavia te San Framcisco. Bali, v. Batavia n. San Francisco, arr. 18 April te Hongkong. VISSCHERIJBERICHTEN. 21 April 1921. Aangevoerd door 16 korders 1810 middcltorvgen n. stuk 0.45; 810 kleine tongen p. stuk f O.lu— 0.20; 11 tarbotten p. stuk 6—9: 8 kisten iet adhol p. kist f 12—15; 48 kir/en kleine schol p. klist f 6—8; 8 kisten Bchar p. kist 8—4; 40 kisten kleine roode ponen p. kist 68; doot goopvissöhers22 tal geep p. tal 25—29; door trokors: 1300 tal haring p. tal ƒ1—1.65. 22 April 1921. Aangevoerd door 10 korders: 1850 mlddeltongaj p. stuk f 0.40—0.45; 820 kleine tongen p. atuk 0.15-0.20; 8 tarbotten p. stuk 6-8;4 kisten zobsohol p, kist f 18—15; 80 kisten klcino schil p. kist f 6—10; 12 kisten schar p. kist 8: 18 kisten kleine rooie ponen p. kist f 6—7; door trekkers: 1400 tal haring p. tal 0.90—1.60; door geopvlsschers: 6 tal goop p. tal 28.50. «WHJ» MARKTBERICHTEN. Noordaoharwoude, 22 April Grove uien 11.70—14.40; peen f '4.90--fli Doensche witte f 12.20; kroten f 2.50; rabarber 2.60. Alles per 100 K.G. Burgerlijke Stand der gemeente Helder, van 21 en 22 April 1921. GETROUWDA. C. wan Beundngen en C. J- T*a der Star. - BEVALLEN: W. C. M. SüIzle-Gij&bcrU, z.; T. C. Hoogechagon-Hoep, z.; E. Thijissen-Bijl. z- SPORT. Adelborsten IGeel Wit I. Morgen zal oip het terrein Rijkswerf borenvsr: molde match plaats vinden. Tot nu toe heeft GW Wit I den strijd met de Adelborsten nog nuet aan gebonden, zoodat we, gezien de zoo schitterend® overwinning van verleden week tegen V.A.r •|J'. van Alkmaar, een mooie wedstrijd verwachten- Op verzoek van de Adelborsten wordt -redes o® twee uur aangevangen, zoodat de leden zorgen uiterlijk kwart vóór 2 op het terrein aanwezig v> ziiu. Het elftal van Geel Wit zal behoudens s®" kele wijzigingen, als Zondag j.1. uitkomen. Onderzsedienst 2 uur: Geol Wit II—Geel Wit III. van 16 tot en met 22 kpril 1921. GEBORENDivera, d. v. Simon van ^ee^f waarden en Elisabeth Kaarsemaker. Corn®" d. v. Bertus Cornelis Plaatsman en Pietje v- Vis. Jetske,.d. v. Cornelis Huisman en Marrey Timmer. ONDERTROUWDPieter Keetman Maria Bremer. Ellard de Vries en DieuwdV Kikkert. GEHUWD: Abraham van der Meulec Harretje Rab. Klaas Kalis en Dirkje v. Gevonden wagenwiel. 68n ijzeren band van

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 6