NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA VRAAGT Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5395 ZATERDAG 30 APRIL 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 20 ct. (Z o m e r t ij d). Maan Zon Hoogwater Mei Zondag 1 m. Maand. 2 Dinsdag 8 Woenad. 4 Dond.d. 6 Vrijdag 6 Zaterd. 7 op: 2.42 3.6 8.30 3.52 4.16 4.48 ond.: op: ond. 1.20 5.80 8.24 2.24 5.28 8.26 3.30 5.26 8.28 4.88 5.24 8.30 5.47 6.22 8.82 6.69 5.20 8.84 8.12 5.19 8.85 v.m.:n.m.: 3.15 3.45 4.30 5.55 7.5 7.45 8.25 9.— 5.5 6.25 7.15 8.40 9.15 HET HOOGHEEMRAADSCHAP „NOORD- HOLLANDB NOORDERKWARTIER". n Een grooter Waterschap. Dat men vrijwel algemeen niet Geld. Staten van gevoelen was, dat met de oude wijze van dyksbeheer moest worden gebroken, bleek reeds, vóór dit Colege met zijn voor stellen ifcwam. Op eene vergadering van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, gehouden op 4 April 1917 te Spanbroek, hield de heer M. F. Visser, Landbouwkundige M. O. te Amster dam, eene inleiding over „De Overstrooming van Januari 1916 en hare gevolgen op het dijksbeiheer". Deze toomt in elk geval 'tot de conclusie, dat het Dyksbeheer in één hand moet komen. De inleider voelt echter niet zooveel voor groote waterschappen; doch acht Provinciaal beheer zeer gewenscbt. Op de Alg. Vergadering dezer Vereeniging van 26 Nov. 1917 te Schagen werd dezelfde zaak behandeld. Eene Commissie, benoemd door het be stuur, C) had, over den watersnood en hetgeen met betrekking daarop noodig was een rap port opgesteld, waarin zij: aan 't slot tot de volgende conclusiëh kwam, dat'. Ie. Het beheer van de geheel© zeewering van de provincie Noorldholland zooveel mogelijk in handen behoort te komen van één Hoogheemraadschap, bestaande uit een1 Dijkgraaf en Hoogheemraden, door de Koningin benoemd, op aanbeveling van Ged. Staten, die op hun beurt een aanbeveling ontvangen van het Hoog heemraadschap en Hoofdingelanden, door de belanghebbenden gekozen; 2e. voor de bestrijding der, kosten van het beheer, ook de gebouwde eigendommen naar 'billijkheid moeten worden belast; 8e. door de Provincie als medebelangheb benden) bij een deugdelijk beheer in de toosten behoort te worden bijgedragen; 4e. het toezicht op de binnendijken of twee de watertoeertogen, die bij' doorbraak van de buitendijk groote oppervlakten tegen overstrooming kunnen beveiligen, fbij hetzelfde Hoogheemraadschap behoort te berusten; 5e. de vergadering van dit Ooilege in het openbaar moeten worden gehouden. De vergadering sprak zich echter alleen uit voor het brengen in één hand van het dijkdbeheer, terwijl de overige punten werden uitgesteld. De volgende vergadering werd gehouden na verschijnen van het Ontwerp-regleimient van Gedep. Staten, op 17 Sept. 1018 te Alk maar, 'alwaar Prof. M. F. Visser het voor stel tot stichting van een Hoogheemraad schap inleidde. Deze kwam tot de ervaring, dat het voor stel overeenstemt roet de wenschen, die in de Vereeniging tot uiting zijn gekomen nJ. Ie. Bet beheer in één band. FEUILLETON. 2e. Oprichting van een Hoogheemraadschap en die wijze van 'benoeming van het be stuur. Se. Medebetaling dier gebouwde eigendom men ook aan het toekomstig onderhoud. 4e. Openbaarheid der vergaderingen. Echter waren er ook verschilpunten, b.v. de Commissie had slechts toezicht op de binnen dijken voorgesteld. Ged. Staten willen die ook in beheer geven bij 't te stichten Hoog heemraadschap. Op de sluizen in de zeedijken heeft het Hoogheemraadschap daarentegen slechts toe zicht maar geen beheer. Maar het voornaamste verschil zat in de begrenzing, waar Ged. Staten alleen de landen ten Noorden van den Noorder IJ- en Zeedijk in een groot waterschap wilden vereenigen, terwijl de Vereeniging zich uitsprak voor t Hoogheemraadschap, omvattende de geheeie provincie. Dit is wel een zeer voornaam punt, ook in de zittingen dier Provinciale Staten uitvoerig besproken, want het staat in direct verban/ met de verdeeling der lasten. Bij provinciaal beheer of bij stichting van één 'groot waterschap, omvattende de pro vincie, betaalt de geheeie provincie meê. Hierdoor werd de strijd over die lasbenver- deeling zoo scherp, toen er geen sprake was van een andere begrenzing, omdat toen het minst draagkrachtige deel de 'grootste lasten werden opgelegd. 'Was nu maar aan te toonen, dat dit klein ste (Noordelijke) deel meer belang heeft bi een goed dijksbeheer en goede dijken' dan het Zuiden, men zou het kunnen billijken. Maar het is, ziooals Prof. Visser op boven vermelde vergadering sprak: Ook Amsterdam zou slechts beschermd zijn geweest door één Slaperdijk, indien de Nocr- der IJ- en Zeedijk zich had begeven. (Bovendien heeft deze stad voor het betrek ken van haar land- en zuivelproducten een groot belang bij! het goed in standhouden van het ten Noorden van haar gebied liggende platteland. Na eene uitvoerige discussie, waaruit reeds die groote tegenstand tegen het Ontwerp bleek, werd besloten, opnieuw een-er Commis sie te benoemen, die het Ontwerp-Reglement in studie zou nemen. Deze Commissie, bestaande uit de heeren M. F. Visser, K. Breebaart Jr„ O. Wijdenes Spaans, Jhr. Mr. P. v. Foreest, D. Kooyman, J. Zijp, Rz. en Krüeeman bracht later een uitvoerig rapport Uit waarin zij vrijwel tot de zelfde conclusiën kwam. Toen in 1919 de voorstellen aan de Prov, Staten werden ingediend, waren er niet min der dan 88 bezwaarschriften ingekomen van waterschappen, gemeenten en personen. Sommigen dezer wilden het heele Hoog heemraadschap niet, anderen kwamen tegen de begrenzing op, de meest zakelijke bezwa ren lienen echter over de lastenverdeeling. Al die bezwaren hebben Gedeputeerde Sta ten echter geen aanleiding gegeven, andere dan enkele ondergeschikte wijzigingen aan te brengen. Prinoipiëel en juist wat de ver deeling der lasten betreft, bleef hét ontwerp gelijk. Wel weiid dn Art. 5 het bedrag der Waters- noodleening, waarvan het Hoogheemraad schap der lasten moet opbrengen tot een bedrag van 20.000.000,gefixeerd, zoodat al wat daar boven kwam, voor rekening der provincie bleef. Van een eventueel© verdeeMnig der van het Rijk te verkrijgen bijdrage werd nergens ge- sprotoen. Van een andere begrenzing wilden Ged. Staten blijkbaar niets weten. We zullen het Reglement thans nader be kijken. Helder 28 April 1921. M. 'O Bestaande uit de leden: H. J. Avis, D. Brander Tz., K. A. Kaan, O. Nobel en P. Stapel Sz. Ingezonden mededeellng. BUITENLAND. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 24) Een' oogeniblik stond Betty als op de plaats vastgenageld, terwijl zij staarde, of zij hare oogen nauwelijks gelooven kon. Langzaam liep het bloed uit haar gezicht weg, zoodat het wit als een doek en vaal eruitzag, en ln haar oogen, die een oogenblik te voren nog een bespiegelende uitdrukking hadden gehad, was een doodelijke schrik te lezen. Zij wankelde, maakte toen rechtsomkeert en liep zoo snei, alsof de booze haar op de hielen zat, naar het huis tusschen de ceders terug. Zij was echter nauwelijks honderd meter verder gekomen, toen zij hevig opbotste tegen een jongen man dien zij in haar ont steltenis niet had zien aankomen. Zij klampte zich bij instinct aan hem vast, om door den schrik niet om te vallen en hij stak zijn arm uit, om haar te ondersteunen. „Neem mij niet 'kwalijk Zijn toon was Het was de jongeman uit het museum. „Mijnheer Ross!" riep zij verbaasd uit. „Hoe dom van mij! Ik ben in een vollen ren tegen u opgeloopen." „Ik heb mij niet ernstig bezeerd", verze kerde hij ernstig, hoewel zijn oogen tintel den. „Maar u zet er een vervaarlijken pas achter. Zeg mij, welke schavuit u nazet en ik zal hem met genoegen vernietigen." Betty lachte met een zenuwachtige trilling ln haar stoiii» „Ik heb een afspraak en ben wat laat." Zij sloeg de oogen neer, die haar verrieden. „Ik had u niet zien aankomen en de lange, verla ten laan bracht mij in verleiding om het op een draf te zetten. Ik ik kan niet wach- ten „U bent een heel eind van huls af', Hij had den verdrietigen, gejaagden bik gezien, dien zij onwillekeurig over haar schouder heenwierp. „Als iemand u overlast of schrik bezorgd heeft, wilt u rojj dan verlof geven, om met u naar de plaats van uw bestemming te wandelen?" „O nee!" Zij was zichtbaar ongerust bij dit voorstel. „Dank u, ik heb niets, en ik moet alleen gaan. Ik ben niets geschrokken, mijnheer Ross, en ik was alleen verrast, toen ik u zoo opeens in dit gedeelte van de stad tegen kwam." „En de vertaling uit het Egyptisch? Hij bestudeerde haar gezicht. „Die zal ik Dinsdag bij u brengen. Adieu.' Betty knikte tot afscheid, keerde zich om en liep haastig de laan af. De vrees, dat hij haar zou naloopen, verleende vleugels aan haar voeten. De breede laan strekte zich recht uit, mijlen ver naar het Noorden, zonder een bocht of hindernis, die haar be stemming aan het oog had kunnen onttrek ken, maar zij voelde, dat zij toch niet ver der had kunnen loopen. Het leven binnenshuis had Betty slecht bestand gemaakt tegen een plotselinge, al te groote lichamelijke inspanning, en toen zij DE NIEUWE DUITSCHE VOORSTELLEN. Op het oogenblik dat wy dit schrijven Vrijdagmiddag ziet het er voor Duitschland vrijwel hopeloos uit. Uit de Vereenigde Staten komen berichten over iet niet voldoende achten der jongste Duitschó voorstellen. Frankryk verklaart er zich vierkant tegen. In het Engelsohe Lagerh iis verklaart Lloyd George ze .geheel onvold ende". En ten slotte ls daar Italië, dat verklaart geen bezwaar te zullen maken tegen een ventneele bezetting van het Roergebied. Er zyn met de nieuwe Duitsohe voorstellen vreemde dingen gebeurd, die thans wel weer in orde gebracht zijn, doch aanvankelijk oorzaak waren van een geheel verkeerden indruk. Wy meldden reeds eerder, dat de voorstellen eenigen tyd op het Berlynsche telegraafkantoor waren blijven liggen, in plaats van onmiddellijk te zyn doorgezonden. Thans wordt de schuld daarvan gegeven aan een storing op de Engelsche lyn. Merkwaardiger is evenwel, dat het Duitsche origineel en de Engelsche vertaling aanmerkelijke en ook ernstige verschillen vertoonden. Zoö werd er blykbaar op eigen houtje een voorbehoud ten opzichte van Opper-Silezië ingelascht. De houding die de Vereenigde Staten in deze aannemen, zal ongetwijfeld velen teleur stellen. Een eigen oordeel geeft de Unie niet. De regeering heeft de geallieerden gepolst en op dien grond berust blykbaar haar uit spraak. Welke houding getrouwelijk door Lloyd George gevolgd wordt. Nu bleek, dat Amerika aldus zou handelen, en het de geallieerden waren die de houding ten opzichte van de Duitsche voorstellen bepaalden, neemt de Engelsche Premier plotseling een afwyzende houding aan, terwjjl hjj voordien zich zeer gereserveerd hield en er zelfs rechtstreeks te Berljjn inlichtingen werden gevraagd aan- gaande eenige bijzonderheden der voorstellen. Ia officieels kringen ve?.--\rrt men, dat men rechtstreeks uit Berljjn een semi-officieele uit eenzetting heeft ontvangen van de Duitsche voorstellen, maar dat deze zoozeer teleurstelde, dat zy de voorstellen onaannemelijk maakte. Indien inderdaad de Duitsche voorstellen op deze wjjze worden teruggezonden, en er is heel veel, wat in die richting wjjst, dan heeft de Fransche regeering dus een over winning behaald en zal worden overgegaan tot een bezetting van het Roergebied. Ver wacht wordt, dat de bezetting tusschen 8 en 15 Mei zal geschieden. Reeds liep het gerucht over eene oproeping der lichting 1919, doch dit bleek voorloopig althans onjuist. Tenzy Duitschland mél nieuwe voorstellen komt de „Times" meent, dat het die reeds achter de hand heeft doch heel veel kans dat dit nog voor 1 Mei geschiedt, is hierop niet. De beslissing der commissie van herstel. De Commissie voor herstel, waarin Frank rijk, Engeland, Italië en België vertegen woordigd zyn, heeft uitgemaakt, dat de to tale dóór Duitschland te betalen som 132 milliard moet bedragen en heeft tevens een schema voor betaUngen vastgesteld, dat loopt over 80 jaar, te beginnen met 1 Mei a.s. 'Het Berlynsche „8 Ubr Abendblatt" bere kent, dat de som van 182 milliard gouden marken, door de oommissie van herstel vast gesteld, by een bevolklngscyfer van 60 mil- Moen, en de gouden mafk op op tien papleren marken 'berekend, een bedrag van 22.000 mark per hoofd (zulgeUngen inbegrepen), het hek van Let huis bemerkte, beefden 'hare voeten onder hiaar en hijgde zy naar adem. Zonder er zich om te bekommeren, of de jongeman haar misschien zou kunnen zien, liep zy het hoog© hek door en een pad in, dait naar een kleine hoogte voerde, in een kring van lage hulsten, waar zy zich adem loos op een steenen bónk (Met neevallen en ineengedoken bleef zitten wachten. Haar eenzaamheid werd echter niet gestoord en geen geluid van een naderenden voetstap klonk op 'het kiezel. Langzamerhand keerde haar kalmte terug en toen zy haar krachten weer verzameld had, herinnerde zy zich de waarschuwing van haar meesteres by het heengaan. Boe ook de-toekomst mooht zyn, zy moest voet by stuk houden. Herbert Ross had het meisje gadegeslagen, tot zy binnen het hek verdwenen was en daarna langzaam voortgeloopen. De verras sing by deontmoeting was wederkeerig ge weest, maar hy had geen poging gedaan, om de reden voor haar aanwezigheid in deze buurt te doorgronden. Zijn genachten waren bezig .net de oorzaak van haar duideiyken schrik. Vfior wie of wat zij was op de vlucht geslapen, toen het toeval haar in zyn armen wierp? Zy had ziah snel hersteld, maar haar po- ;ing om te veinzen was vergeefsch geweest. 0e deteotieve had den gejaagden, schlchti- gen blik ln haar oogen goed gelezen. Wat had haar zoo veranderd van het fMnke zelf bewuste meisje van een paar dagen geleden ln h^t bevende, verschrikte schepseltje, dat ongstig voor hem terugdeinsde en vruchte- oos trachtte haar ontsteltenis te verkregen? De oplossing van het raadsel naderde toen Mj nog stond na te denken, maar hy was zoo weinig voorbereid op die openbaring, dat vertegenwoordigt, dat iedere Duitscher van 1 Mei 1921 af aan de Entente schuldig is. ENGELAND. De Mynwerkersstaklng. In het mijnwerkersconflict ia men nog steeds zoekende naar eene oplossing. De regeering had aangeboden voor een bepaald overgangstijdperk een subsidie te verleenen van 71/, millioen pond, welk aanbod later verhoogd werd tot 10 miljoen. De mijnwerkers deden het voorstel tydeljjk een zoodanige loonsverlaging in te voeren dat het zou neerkomen op een gemiddelde verlaging van 2 ah. per dag. De eigenaars moesten dan 1 sh. 81/* d. per ton steenkool prys geven. Volgens een uiteenzetting van Hodges, den mynwerkersleider, zou dit voor stel hierop neerkomen. De regeering zou dan 80.000.000 pond moeten bjjpassen, gedurende één jaar. 8ir Robert Home antwoordde hierop dat dit niet mogeiyk was. Later werd ook door de conferentie der afgevaardigden der mynwerkers, het regee- ringsvoorstel verworpen, omdat die niet toe geven op het punt van de fundamenteele beginselen van een nationalen loonraad en een nationale winstpot. De gedelegeerden keerden daarop naar hunne districten terug om aan de mijnwerkers verslag uit te brengen over de onderhandelingen het laatste regee- ringsvoorstel. DUITSCHLAND. De oorlogsmisdadigers. Voor den Hoogen Raad te Leipzlg zullen eind Mei de eerste vier .oorlogsmisdadigers" terecht staan. Een onderofficier Heynen, die gevangenen mishandeld moet hebben in het kamp te Heme, de gewezen kapitein MüMer, wegens een soortgelyfc misdryf in het kamp te Flavy Ie Mantel, een soldaat Neuman eveneens mishandeling van ge vangenen en een gendarme Ramdohr, die door geweld Belgen gedwongen zou hebben een bekentenis af te leggen. Trelnroovers. Tusschen de Opper-Süezische stations Slawentzita en Kandrzin op de lyn Kattowitz- Breslau hebben Donderdagmiddag vier ge wapende 'bandieten een trein aangevallen, Zy drongen den postwagen binnen, en. stalen vier postzakken die meer dan een half rnil- Moen mark bevatten. Het geld was door de spoorwegdirectie van Kattowitz naar Kandrzin gestuurd. De roovers moeten van dit feit op de hoogte zyn geweest. Na den postwagen te hebben leeggeplunderd vlucht ten zy in de bosscben. Een hunner 'kon echter nog door de reizigers worden gegre pen. Hy werd doodgeslagen. Znld-Slavlë en Bulgarije. Sofia, 26 April. Men heeft hier aanwyzin gen, dat de Zuid-Slavische regeering voor nemens is sancties jegens Bulgarije toe te passen, voor het geval dit land artikel 127 van hét verdrag van Neuilly, dat de uitle vering van vee en de afschaffing van den verplichten arbeid eischt, niet nakomt. VEREENIGDE STATEN. Postdiefstallen. In verband' met hef feit dat gedurende het afgeloopen jaar diefstallen, tot een bedrag van 6000.000, rijn gepleegid uit postzendln gen, die vervoerd werden tusschen de post kantoren en de spoorwegstations, of omge keerd, hebben de post-autoriteiten besloten tot een betere bewaking van zulke transpor ten. Het eerst ls hiermee een aanvang ge maakt ln Chicago. Met deze bewaking zyn gewapende soldaten belast. Ook ln de trei nen worden soldaten belast met de beveili- ng van het postvervoer. De minister van ie posterijen, Hays, heeft ter toelichting van deze maatregelen verklaard, dat het totaal bedrag van de postdiefstallen tot een zoo over het- zyn domheid, volgde opgetogenh had. Hy had bet geval op- hy met een bepaald gevoel van schrik me vrouw Dumols in zyn richting de laan zag uit toornen. Het werd hem nu'opeens bewust wat het voorval te (beteekenen had gehad en op de korte opwelling van ergernis over Ondanks de onbeteekenendste gegevens om mee te werken en de lastigste diënte om mee om te springen; geblinddoekt, zonder iéts te weten van hét verleden van het meisje, dat hy zoeken moest, of van haar betrekking tot de strenge oude dame, die zulk een miee- doogenlooze klopjacht op haar Meld; zonder zelfs een naam om hem wegrwijs te maken, had Mj haar gevonden! Er bleef nu niets meer voor hem over dan haar te vertoonen en zyn honorarium in ontvangst te nemen. Maar nu zag ;Mj weer het verschrikte ge zicht van het meisje voor zich, dat in zyn hulpeloosheid en wanhoop iets soebattends had gehad. Wat zou haar lot zyn in handen van zyn grimmige oliënte? Zy was nog zoo jong en had nog een toekomst voor zich, die lang genoeg was om ten fout, die zij in het verleden bégaan mocht hebben, weer goed te maken. Hy deinsde, zelfs in gedach ten, ervoor terug om haar met een misdaad in verband te brengen, en voor het eerst ln zyn beroepsloopbaan aarzelde Mj ln de ver vulling van zyn plicht En het lldteeken! Als het inderdaad een moedervlek was, zooals hij gemeend had, waarom had mevrouw Dumois het dan niet alleen ln haar signalement weggelaten, maar opzetteiyk het bestaan ervan geloochend, toen Mj ervan gerept had? Wat had Betty Shaw van haar te vreezen? Als Mj maar zeker was geweest van de be- Ingezonden mededeellng. danige som was geklommen, dat de toestand ondraagMjk was geworden en dat de Bonds- regeering krachtige maatregelen moest ne men om de postzendlngen te beschermen. De Amerlkaansehe vlootpolltlek, By de behandeling 'der kredietaanvraag voor den bouw van oorlogsschepen in het Huis van Afgevaardigden heeft Patrlok Kel- ley (Michigan) aan het Huis meegedeeld, dat president Harding wenscht, het Amerlkaan sehe vlootprogram van 1916 te laten afbou wen vóór de Ver. Staten toestemmen in eeni ge ontwapeningspolitiek. Wanneer de sche pen van dat bouwprogram klaar zyn, zullen de Ver. Staten een vloot bezitten, die de ge- ïyke is van welke, andere ook. De twee groote Engelsch sprekende volken zullen dan in vlootwapemng de absolute overmacht be zitten. Kelley citeerde marine-deskundigen, dje hadden verklaard, dat de voltooiing van het program van 1916 de Amerikaansche vloot zou afronden en haar sterker zou maken dan de Britsche, indien aan het huidige Britsohe plan van niet-uitbreiding der vloot wordt vastgehouden. Volgens Kelley moet er een tyd komen, dat wordt overgegaan tot vermindering van de vlootbewapeningen; MJ vindt, dat de V. St., indien het program van 1916 maar eerst is afgebouwd, zouden kunnen toestemmen in een reductie van 25 tot 40 pet., zonder dat dit de nationale verdedigingzou in gevaar brengen, „want onze betrekkelyke kracht zal dan onverzwakt zyn en de Ver. Staten zullen, wanneer tot de vermindering is over gegaan, nóg de gelyke zyn in zeemacht van welke andere natie ter wereld ook. En dat is de manier, waarop wy een vermindering van bewapening kunnen verkrijgen". Ingezonden mededeellng. MATIGHEID, opgewektheid en frissohe lucht, geregelde gewoonten, de noodige rust en slaap, lichaamsbeweging en een zorgzame leefwij ze is wat de n.atuur vraagt om uw Héhanm in goede conditie, uw nieren gezond, en uw gestel vrij van urinezuur te houden. Hebt gy er ooit aan gedacht, dat uw pfjn in den rug, hoofdpyn, urinekwtalen en water zuchtige zwellingen een gevolg zijn van uw leefwyze? Te zwaar eten, het voortdurend gebruik van alooihol, te veel rooken, het zich te wei nig beschermen tegen het kUmaat, nnim» held en het te weinig zoeken van gezo: ontspanMng en rust, zullen ongetwyfeld de dan koot nieren mettertijd verzwakken, de last. Rugpijn, hoofdpyn, urinestoornissen, wa terzuchtige zwellingen, Mergruis en duize- Mgheid zijn verscMjnselen van te veel urine zuur in het bloed' en er bestaat gevaar voor Mer- en blaasontsteking en ongeneeslijke nierziekten. Matig eerst die verkeerde gewoonten en sta dan de verzwakte Meren by door een degeMjke kuur met Foster's Rugpyn Nieren Pillen. Deze werken Met op de ingewanden doch zyn een betrouwbaar en veiMg nierge neesmiddel onder alle omstandigheden. De echte Foster's Rugpyn Nierenplllen, voorzden van de handteekening van James Foster op het etiket, zyn te Helder verkrijg baar by A. ten Klooster, Keizerstraat 98, k f 1.75 per doos. weegredenen die zyn cliënte had om het meisje te zoeken, dan zou hy precies gewe ten hebben wat hem te doen stond, maar zijn ervaring dwong hem om de conclusie te trek ken, dat de daime aüeen handelde omdat zy een werkeiyke of vermeende euveldaad wil de vergelden. Als zy' moeite deed, om een vermist famiMe-lid, een dochter misschien die verdwenen was, op te sporen, zou hnar angst duldeiyker geweest zyn ondanks haar iizeren zeifbeheersching. En waarom zou de ander dan de vlucht voor-baar genomen heb ben? Er kon geen reden geweest zyn voor baar geheimzinigheid tegenover iemand die vit hoofde van zyn beroep verplicht was, haar vertrouwen niet te schenden, beialve in het ondenkbare geval dat het meisje re den had om de justitie te ontvluchten. Hy kreeg een aanvechting om zich om te keeren en er van door te gaan, zooals tiet meisje bad 'gedaan; het onderhoud uit te stoeilen, tot hy zyn besluit had.genomen, hoe hy in decze zaak zou handelen. Maar in het volgende oogenbMk had hy die gedachte vast beraden uit zMn 'hoofd gezet en stapte hjj met uitgestrekte hand op haar toe. Mevrouw Dumois 1 Dat is een gelukkige ontmoeting .Ik was juist op weg najir u toe, om u te bezoeken, ofschoon ik wel daoht dat u aan de bekoring van dezen heerlijken voor jaarsdag geen weerstand hadt kunnen bie den!" Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.57», f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losee nummers der Courant 4 et., fr. p. p. 6 ct. Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. ale redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 14 reg. 50 ct-, elke regel meer 10 ct. bij voorudtb. (adresBur. v. d. blen met br. onder no. 10 et. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). 6.12 8.- Zie voor Uw uitstapje op Hemelv.dag en Pinkster aohterstaande adv. E S O N A. 0 0 9 0 0 0 l domheid, volgde opgetogenheid geen hy bereikt gelost! Dros' Advocaat

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1