Hedenavond repetitie Advertentiën, t IEIBEK MAHMENKB». i een WASCHVR0UW, SANKETIAKKERIJ. WILLEM FREDERIK LIGTERINGEN 8 uur. Opkomst dringtnë verzocht. een bekwaam 1e BEDIENDE, Do you speak English, French? Jong© RASHONDEN Vergeet niet, K. C. v. DIJK, Vlamlngstr. 15. landia) was inde voorfioede een eoede reserve, terwiil hetzelfde van de Ajax-back Couton ge zegd kan worden. Brussel moeet het zonder de spelers van de Union St. Gilloise stellen, o.w. Coppée. De rust bTacht nog een blanke stand. Hoerwel in deze periode de aanvallen der Belgen meer be rekend waren, hadden de Amsterdammers toch het beste van het spel. De bewuste'buitenspel- regel en slecht schieten beletten echter succes. Ook in het begin der 2e helft werd door de Amsterdammers veel gezondigd tegen den huiten- spelregel. Doch ook de Belgen kwamen meer aan het woord en een paar maal moet op Schindeler teruggespeeld worden. Er werd dan nu in een snel tempo gespeeld. Van Hegge bij de Belgen en Van Diermen aan den anderen kant missen daarop beiden een opgelegde kans. Eindelijk een kwar tier voor einde weet v. Diermen met een effect bal Debie te verrassen. De Amsterdammers zijn nu sterker en de Bl.Wit-goalzetter weet van vrii grooten afstand nogmaals te scoren. Drijfhout centert goed naar Van Dordt, die op magnifieke manier den Brusselschen doelman voor de 3e maal het nakijken geeft. Dat waren 3 goals bin nen 5 minuten. Van Dordt krijgt daarna nog een 2-tal goede kansen, welke hij beiden mist.. Met 3—0 voor Amsterdam kwam daarna het einde. Voor de competitie werd in de 2e klasse A. de wedstrijd PurmersteijnZ.V.V. gespeeld en door de thuisclub met 20 gewonnen P. heeft nu beslag weten te leggen op de 5e plaats, met evenveel punten als no. 4. Zoodat voor Purme- rend het le seizoen in de 2e klasse nog zoo kwaad niet is. Na Z.F.C. is P. de club die de meeste wedstrijden won. Bekercompetitie, 4e ronde. Hollandia—Zee burg i0; SchotenN.E.C. 20: R.F.C.Gouda 5-0. Rauch-beker, 2e ronde. Z.F.C. IIAlcmaria Victrix I 21. Om den Stuurman-beker. Zaandam: Zaan damsch XI-W.F.C. I 5-0. Om den Begeer-krans. Rotterdam: Rott. V. B. Utrechtsohe Prow. V. B. 1—3. 5 Mei speelt te Leiden de N.-H. V. B. tegen den Leidschen V. B. W.F.C. III—H.R.C. I 2—2. Met 1 invaller voor Smit vertrok H R.C. naar Wormerveer en voor de 2e maal is het de Hei- dersche club gelukt door een gelijk spel de vol gerde tonde te bereiken. Reeds na een 7-ta'. min had W.F.C. II een 2—0 voorsprong; tot even vcor rust wist de thuisclub dezen stand zoo te houden, toen slaagde H.R.C. er in uit een strafschop eeu tegenpunt te maken. Na de pauze scoorde de spil met een ver schot den gelijkmaker. Met 22 kwam het einde. Keeper Bakker raakte reeds in het be gin geblesseerd. Voor de volgende ronde de demi-finale heben de roodhemden vrijgeloot, zoodat zij dus in den eindstrijd zullen uitkomen welke hier gespeeld wordt. De 2e ronde voor de seriewedstrijden van A'. maria Victrix ha dtot resultaat dat Go Ahead I er in slaagde Hollandia li met 3—0 1© siaan. Voor de wiunersronde moet nu H.R.C. tegen Go Ahead uitkomen. Hopen we dat H.R.C. het er tegen deze club nu beter zal afbrengen. ZwitserlandOostenrijk 22. De 4e ontmoeting tusschen beide landen. Zondag jd. te St. Gallen gespeeld, eindigde in oen 2I •tand; rust trad in met 0—0. Zwitserland pro beerde 2 andere spelers op de middenvoor- en linksbinnenpiaata, waarvan eerstgenoemd o niet voldeed. Reserves Ned. elftal. Definitief zijn als reserves benoemd: Waayer (Z.A.C.), doel: v. d. Kluft en Lietzen (BI. Wit) achter en midden: Van Diermen (BI. Wit) en D Buitenweg (U.V.V.), voor. Voor de 4e ronde van den N.V.V.-beker werd nog gespeeld A.G.O.V.V.C.V.V. De thuisclub won met 2—0. NederlandItalië. De 'heer Goes bericht ons dat thii de kaarten voor bovengenoemden wedstrijd ontvangen heeft en verzoekt deze voor nog vóór Vrijdag te zijnen huize af t» halen. Batavier IAvia I 22. De medaille-wedstrijd, die ter gelegenheid van het driejarig bestaan van Batavier was uitge schreven door de jubileerende vereenging. had een gelijk spel tot resultaat, waarmee o.i. beide partijen tevreden kunnen zijn. Daar hst bestuur van Bat. besloten had om bij gelijk spel de be zoekende vereenigiug als overwinnaar te beschou wen, viel alzoo Avia de medaille ten deel. Avia heeft eerst het voordeel van. den schuin over het veld staanden wind. Toch is er een ge- lijkopgaand spel. Om beurten zijn beide doelen in gevaar, maar de backs, en in laatste instantie de keeipers, bezweren het gevaar. We denken dan ook dat de rust met blanken stand in zal gaan., als de Bat. er in slaagt met een goed schot de leiding te nemen (10). Hiermede gaat de rust in. Na de rust wordt er van beide kanten beter spel te zien gegeven. Althans de middenlinie van A. speelt een verdienstelijke partij. Avia weet dan al spoedig gelijk te maken (1—1). Er wordt nu gestreden om het winnende punt. A. lost nog een paar schoten, die echter geen doel treffen. Ook het doel van A. beleeft een moeilijk oogenblik. Het spel verplaatst zich vlug en d« voorhoede van B. laat nu dikwijls aardig samenspel zien. Als de A.-keeper nog eens een' goed schot van B. verwerkt heeft, komt de voorhoede van B met een weer terug en weet de rechtsbinnen va.n B. met een keurig schot de leiding te hernemen (2Door dit succes aangemoedigd komt B nog eens flink opzetten. De A.-keeper wordt nu nog eens aan den tand gevoeld, doch tot doelpun ten komt het niet. Avia begint zich nu nog eens flink te roeren en de B.-keeper krijgt dan ook in deze periode boel wat werk, wat hem echter naar behooren afgaat.. De rechtsback van Bat. maakt dan in het strafschopgebied hands, den ax- ,blter onttaat dit niet. De strafschop, hiervoor toegekend, wordt in een doelpunt omgezet (2—2). waarmee tevens het oinde komt. Scheidsrechter Broekhuizen leidde correct. Eindstand 2e klasse A. (N. V. B.) vissehers: 500 roggen p. «tuk 1.30-1.50; door geepvisschers: 109 tal geep p. tal 17—27.50: door trekker»: 360 tal haring P. tal l.ëO—2.76; 9000^ansjovissen p. 1000 2.40. J06J4T trekker»: 135 tal haring p. t»l 1.86—2.50; 25000 ansjovissen p. 1000 f 2.25— 2-40; door roggenvisschers: 70 roggen p. etuk J. lAp: door geepvieechere: 61 tal haring p. tal J 17.OU22.50. 2 Mei 1921. Aangevoerd door 2 korders: 4 kisten kleine schol p. kist 5; door roggenvisechers: 155 rog gen p. stuk 1.34—1.43; door trekkers: 275 tel vw11,* P- 1-35—2.60; door geepvisscher»: 80 tal geep p. tal 21—27.50. O. 9) O doelp. J O §5 tUD u t. CL Z. F. C. 18 11 5 2 38- 12 27 E. D. O. 18 9 7 2 31 17 25 Schoten 18 6 9 3 18- 8 21 Hollandia 18 7 6 5 25-20 20 Purmersteyn 18 10 0 8 18-22 20 Hortus 18 8 3 7 23—25 19 Z. V. V. 18 6 6 6 23-25 18 Alcm. Victrix 18 6 4 8 17—26 16 Rapiditas 18 4 4 10 20-31 12 Amstel 18 0 2 16 8-46 2 Eindstand 3e klasse A. (N. V. B.) it co OVV So bt> M V. S. V. 12 10 1 H. S. V. 12 T 2 Bloemen daal 12 6 4 St. Voorwaarts 12 5 1 D. W. S. 12 2 3 Helder 12 3 1 N. O. S. 12 2 2 N.O.S. 2 verliespunten. u V 1 3 2 6 7 8 8 goals" u t. g. 44—12 21 28—16 16 28—17 16 24—20 11 10—32 7 10—35 7 12-27 4 Burgerlijke Stand der gemeente Helder, van 30 April tot 2 Mei 1921. BEVALLEN: C. Poulie-Dienaar. K. Rene- maag-Woort, z.: K. Ligthart-Wiering, z. OVERLEDEN: H. W. Edene. 23 mnd. VISSCHERIJBERICHTEN. 30 April 1921. Aangevoerd door 40 korders: 6320 iniddeltongen p. stuk f 0.30—0.40; 2700 kleine tongen p. stuk 0.10.015; 44 tarbotten p. stuk 58:32 kisten zetschol p. kist 12—16; 240 kisten kleine schol p. kist 4—8; 68 kisten schar p. kist j 8—4; 18 kisten rood» ponen p. kist 6—8; door rowgen- MARINEBERICHTEN. De „Hydra". Blijkens een gisteren bij het Departement van Marine ontvangen telegrafische mede- éeeling is Hr. Ms. „Hydra" de mijnenlegger welke, zooals men zich herinneren zal begin Februari j.1. in de Sohelde in de nabijheid van Nieoiwersluis is gezonken, gelicht en een eind vervoerd. Het schip wordt op deze wijze geleidelijk naar ondieper en kalmer water vervoerd al waar het gat of de gaten voorloopig kunnen worden gedicht en het schip leeggepompt, waarna de overvoer naar 's Rijks werf te Hellevoetaluis zou kunnen piaata hebben. Kruistocht van onderzeeërs. De onderzeebooten 0 6 van Vlissingen en de O 8 van Willemsoord, zullen heden geza menlijk onder leiding van den luit. ter zee le kl. O. J. Baron van Asbeck, oommandam Hr. Ms. O 6, ©en kruistocht ondernemen in de Noordzee en het Engelsohe Kanaal, waar na van 6—10 Mei te Le Havre zal worden vertoefd. Den 13en Mei worden de booten weder op hunne stations terug verwacht. De reis zal worden dienstbaar gemaakt voor het houden van diverse oefeningen. De officier van gezondheid le kl.. J. W. Vos, zal aan boord van de O 8 de reis mede maken. Etat-major van Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland" Etat-major van Hr. Ms. pantserdekschip Zee land, dat .gistermorgen van hier na.'"Hembrug vertrok, om morgen van uit IJmulden den oefe- nlnigstocht naar de Noorsohe wateren te aan vaarden: De kapt ter zee D. E. Keus, commandant: de kap-luit. ter zee F. J. Witteveen, le officier: de luit. ter zee 3e kl. W. R. van der Ben; de le en D. de Josselin de Jong; de luits. ter zee 2e 'kl. W. van den Donker (met eene afdeeling adelbor steen van 't K. I. alhier), A. E. Ernste, J. van Leeuwen, W. Th. C. Zlmmerman en J. F. Mllders: de luit. ter zee Se kl. W. R. van der Poen: de le luït. der marinier» H. F. J. M. A. von Freijtag Drabbe; de off. van geg. le kl. L. J. L. Woltering: de off. va nadm. 1© kl. P. J. Dikkers; de off.-mach. le kl. H. van der Linde; de off.-mach. 2e kl. C. van Leijden; J. van de Velde, W. C. Eikendal, F. A. A Jasperse, H. C. Timmers, D. J Monté, G. W. J. Massa, J. Moerer en A. J. Romijn Ohef der equipage Is de opperaohipper a P. tv. de Graaf. Den heer J. H. Sillsvis Smit zal worden opge dragen in de maanden Mei en Juni de reis van Hr. M». „Zeeland" mede te maken, met het doel mede te werken aan de bevordering van de gees telijke en zedelijke belangen der bemanning. De off.mach. 2e kl. F. A. A. Jasperse 1» be noemd tot leeraar aan de Zeevaartschool te Delf zijl. Do off. van adim. dor lo kl. J. Dolk, thans semretaris van den Comm. door Marino te Willems oord wordt 13 Juni a,s. geplaatst bij het Dept. van Marine voor het verrichten van werkzaamheden hem op te dragen door den Ohef van de Afd. per soneel, tetwi.il de off. van adm. der le k,l. H. P. Verschuur, thans ter beschikking, mot den Sen Juni wordt geplaatst te Willemsoord en met 13 Juni belast met de betrekking van Secretari» van den Comm. der Marine te Willemsoord. Bij Kon. besluit van den 18en April 1921 no. 56 is met ingang van 1 Mei 1921 aan den luit. ter zee der le kl. D. van der Ent op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit den dienst bij de Kon. Mar.-Res. en is met dien datum bij die reserve bevorderd tot luit. ter zee dor 2e kl., do Adelborst lo kl. C. H. Veiling». Met het particulier stoomschip Rindjani 1» op 20 April 1921 uit Ooat-Indië in Nederland terug gekeerd: serg.-bott. J. Jonker en met het stoom schip Djambi op 24 April 1921: ziekenverpl.maj. C. A. Liethoff, korp.-ziekenverpl. J. de Haas en J. Schmale, serg.-konst. P. Markus, marinier le kl. W. van Antwerpen en J. Kouwenberg. Met ontslag uit den Zeedienst: Op 29 April 1921: torpedist-maj. J. M. Tfalter. Op 3 Mei 1921: matroos 3e kl. J. van Ingen. Óp 24 Mei 1921: matroos le kl. H. Heijjer. Opgave van overgeplaatst© onderofficieren der Z oernacht, Met 9 Mei 1921: serjg-madhinedr. L.J. van Beek hoven van Van Speijk naar Zeehond: idem C. J. Bosveld van Zeehond naar Wachtschip Willems oord. Op oen nader to bepalen datum worden geplaatst aan boord van Hr. M,a. Schorpioen to Gorincham: Oppersch. N. Vervoort, schipper P. J. Assen berg, bootsman D. Middalink, F F. Kooreman, J. Lub, G. Hollander en C. Mali la. serg.-bott. J. C. Koning, serg.-schr. A. van dar Rest an A. A. van Dorst; serg.-maj. dar mariniers C. J. C. Groosman, serg. der mariniers Th. Kleian. serg.- maj. J. Nubaan, serg.-konst. J. A. Schijff, serg.- tlmmorman J. W. Renard, serg.-ziekenverpl G. Pijl, serg.-hofm. G. L. Rutten en H H. Sustrath, serg.-kok J. A. van Batenburg en H. Dorenbosch. Bij Kon. besluit van 28 April ls aan den off.- maoh. der 2e kl. J. van der Brugge, rn zijn ver zoek, met ingang van 7 dezer, eorvol ontslag uit den zeedienst verleend. 's Rijks lichtschepen. Bij Kon. besluit van 28 Anril 's. met ingang vap 1 dezer, benoemd tot maoh kuist aan boord van 's Riiks lichtschip Noord-Hinder de machinist aan boord van 's Rijks lichtschip Schouwenbaak L. M. V erheul. lichting 1921, die eene rrijw. verb. hebben aan gegaan ale handlanger bij de Luchtwa&rtafd. Nader ie bepaald, dat de voortgez. opleiding tot mil.-onderoff. te Helder, zal plaats vinden bij het reg. grenadiers te Waalsdorp. De adsp. worden op 2 dezer op dat korps gedirigeerd Ale instr. bij deze opl. is aangewezen de adj.-onderoff.-instr. KL Themmen. van het 10e reg. van het wapen. Bij heel. van den Insp. der Inf. is de serg. J. Vos, van het 21e reg. inf. te Helder met ingang van heden overgepl. naar het instr.-bat. te Kam pen, en is de serg. G. A. Meyer, van het inetr.-bat., met ingang van genoemden datum, overgepl. bii hot 21e reg. ini. alhier. Dubbel tellen van de mobilisatiejaren voor pensioen. Het verzoek van verschillende off. en onderoff. om de mobilisatiejaren, ten aanzien van toeken ning van pensioen, dubbel te doen tollen, acht de Min. van Oorlog niet voor inwilliging vatbaar. Dat de tekst van het bestaande art. zou toelaten, dat de tijd, gedurende welken troepen op voet van oorlog zijn geweest, dubbel kan worden ge teld, ook zonder dat aan krijgsverrichtingen is deelgenomen, acht de Min. van Oorlog minder juist. Aan het verlangen om 'het art. dusdanig te wijzi gen, als door sommige Kamerleden in overweging is gegeven, heeft de Min. gemeend niet te kunnen voldoen. Het verlangen om voor de pens.berek. den tijd bij de luchtvaartafd. doorgebracht, voor pensioen dubbel te tellen, wordt eveneens afge wezen. O.a. voert de Min. aan, dat dit onbillijk zou zijn ten opzichte van de Marine, aan sommige oefeningen der marine, bijv. aan nachtelijke oefe ningen van torpedobooten zijn niet minder geva ren verbonden dan aan den vliegdienst, en worden evenzeer zware eischen gesteld aan het zenuw gestel. LEGERBERICHTEN. Verbintenis bij den Landstorm. Machtiging ia verleend om, met afwiiking van de bestaande bepalingen, tot eens vrijw. verbin tenis bij den landstorm ook toe te laten in wer- keliiken dienst zijnde militairen, die behooren tot het verlofspers. bij de poditletr., mil. hulpgevan- genbew. zijn of «vent. deel uitmaken van andere categorieën dienstpl., voor wie die verbintenis wenischelijk wordt geacht. Bii het tot stand komen van de verbintenis worden die militairen uit de sterkte van de korpsen van het leger of van de landweer afgevoerd. Door den Min. van Oorl. is bepaald, dat ook dit jaar onderofficieren boven den rang" van serg., besohikb. kunnen worden gesteld ten dienste der Keuringsraden. De serg.-maj.-adm. J. M. Klaaser, vaa het tl» reg. inf. te Helder, wordt gedet. bij het landstorm- korps te Rotterdam. Door den Insp. der Inf is bepaald, dat van elk der reg. inf., waarbij recruten worden opgeleid, per ploeg uit de militielichting 1921 twee dienst plichtigen zullen worden opgeleid voor den rang van mil..-«erg. bij een peleton zware mitrailleurs Na hunne aanst. al» serg.. dienen zij in dies rang tot op het tijdstip, waarop zij negen maanden wer- kelijken dienst zullen hebben volbracht. Bij Kon. besl. is het n.v. bepaald: De kostwin nersvergoeding kan ter zak© van het verblijf in werkel. dienst tijdens den1 verderen duur dor heerschende buitengew, omstandigh. worden toe gekend aas d* verwanten van dienstpl. der mil.* STOOM V AARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Johan de Witt, uitr., arr. 30 April te Port Said Krakatau. thuisr., vertr. 30 April v. Djeddah. Oranje, uitr., arr. 1 Mei te Southampton. Riouw, uitr., pass. 1 Mei te Pantellaria. Banka, uitr., vertr. 29 April v. Suez. Bint&ng, uitr., pass. 28 April Point de Galis. Rotti, arr. 26 April r. Bangkok t# Bataria. Kon. West-Indische Maildienst. Bacchus, vertr. 28 April v. Colon n. Puerto Barrior Ceres, vertr. 29 April v. Calloa n. Mollende. Jason, vertr. 30 April v. Colon n. Chicama. Nickerie, arr. 1 Mei v. A'dam te Paramaribo. Prins der Nederlanden, vertr. 30 April v. Dover n. St. Thomas. Crynasen, arr. 1 Mei v. Hamburg te A'dam. Commewijns, vertr. 27 April v. Paramaribo n A'dam. Jan van Nassau, vertr. 28 April v. Ou ra cao n. Pu erto Columbia. Ulyases, v. A'dans a. Valparaiso. pass. 29 April Dungeness. Kon. Hollandsche Lloyd. Brabantia, thuisr., vertr. 1 Mei Lissabon. Delfland, vertr. 30 April r. Roeardo via Las Pal- mas n. R'dam. Gooiland, uitr., vertr. 1 Mei v. Lissabon. Hollandia, uitr., vsrtr. 30 April Plymouth. Ksnnemerland. r. A'dam n. New-Yerk, pass. 80 April Dungensss. Liimburgia, uitr.. vertr. 1 Mei v. Vigo. Zeelandia. vertr. 1 Mei v. New Orleans n. A'dam. Kon. Paketraartmaatschappij. Roggeveen, vsrtr. 29 April t. Port Swettenhorn n. Batavia. Holland—Amerika Lijn. Moerdijk, arr. 29 April v. R'dam te Seattle. Nieuw Amsterdam, vertr. 30 April v. New-York n. R'dam. Soestdijk, arr. 1 April v. Newport-News te R'dam Noordam, arr. 1 Mei R'dam te N«w-Yoric. Schiedijk, v. R'dam n. Baltimore. pass. 30 April Lizard. Holland—Australië Lijn. Djebres, arr. 2 Mei v. Hamburg te Huil. Menado, vertr. 2 Mei v. Sydney n. R'dam. Ridderkerk, uitr., vortr. 20 April v. Suez. Salatiga, thuisr., vertr. 30 April v. Genua n. Duin kerken. St. Alb&ns Abbey, uitr., arr. 1 Mei te Antwerpen. Waltham Abbey, vertr. 28 April v. Melbourne si. Sydney. Holl. O.-Arië Lijn. Alcor, uitr., arr. 29 April te Shanhal. Aldemarin, thgisr., vertr. 29 April v. Sabang. Boeroe. thuisr., vertr. 30 April v. Balmy n. Shanghai. Brielle, uitr., pass. 29 April Gibraltar. Tjimanoek, thuisr., vertr. 29 April v. Alexandrië. Clio, arr. 26 April v. Delagoabaai te Port Natal. Netley Abbey, vertr. 27 April v. Port Natal n. Delagoabaai. Holland—Britseh-Indië Lijn. Eastminster Abbey, uitr., arr. 30 April te Colombo Stadisdijk, uitr., pass. 29 April Ouessant. Ridderkerk, uitr.. arr. 29 April te Port Said. Sit. Augustino Abbey, uitr., vertr. 30 April v. Ranogon. Veohtdijk, vertr. 80 April v. R'dam n. Hamb. Uaeldijk, thuisr.. pass. 29 Apcril Gibraltar. HollandWest-Afrika Lijn. Hontestroom, vertr. 2 Mei. v. A'dam n. Hamburg. Mont Blanc, arr. 2 Mei. v. West-Afrika te A'dam. Toxelstroom, thuisr., vertr. 1 Mei v. Las Palmas. Mont Cenis, thuisr., vertr. 1 Mei v. Las Palmas n. Havre. Oberon, uitr., vertr. 24 April v. Libreville n. Port Gentil. Poseidon, uitr., vertr. 29 April v. Dakar n. Sinoe. Triton, thuisr., arr. 1 Mei te Las Palmas. Zaanstroom, uitr., vertr. 29 April v. Bordeau n Teneriffo. HollandZuid-Afrika Lijn- Bloemfontein, vertr. 30 April v. Aigoabaai n Kaapstad. Ellewoutsdijk, arr. 2 April v. Hamburg te R'dam. Holland Oost-Afrika lijn. Clio, arr. 26 April v. Delagoabaai te Port Natal Delft, uitr., pass. 28 April Cape Verdi. Haarlem, uitr., ventr. 28 April v. Lissabon. Netley Abbey, vertr. 27 April v. Port Natal u. 'Delagoabaai. Rotterdamsche Lloyd. Besoeki, arr. 2 Mei v. R'dam te Hamburg. Djokja, arr. 2 Mei v. Hamburg te Nordenham. Merauke, vertr. 1 Mei v. Portland O. n. R'dam Soerakarta, uitr., arr. 1 Mei te Londen. Tambora, thuisr., vertr. 29 April v. Padang. Deli, vertr. 27 April v. Batavia n. R'dam. Toba, arr. 29 April v. Port Pirie te Sydney. To-sari, vertr. 24 April r. Fremantle n. Inisulinde, thuisr., arr. 1 Mei te Suez. Jacatra, vertr. 27 April r. Sydmey a. Ver. Kon. Samarinda, uitr., arr. 27 April te Padang. Goentoer, arr. 30 April r. Batavia te R'dam. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Algfinib. uitr., pass. 30 April Ouessant. Dubhe, uitr., pass. 30 April Ouessant. Algfinib, uitr., pass. 29 April Dungeness. Mirach. arr. 2 Mei r. Hamburg te R'dam. Alphard, thuisr., vertr. 27 April r. Las Palmes. JavaNsw-Yerk Lijn. Karimata, v. New-York n. Java, rertr. 28 April v. Sabang. Salabangka. v. Java a. New-York, vertr. 29 April v. Colombo. Eurylochus, v. New-York n. Java. pass. 27 Apr'1 Perim. Sommelsdijk, v. Java a. New-York, vsrtr. 29 April v. Genua. Java Paeifie Lijn. Tjlsondari. San Francisco n. Java. arr. 27 April t» Kobe. Java—China—Japan Lijn. Tjipanas, arr. 26 April t« Batavia. JavaBengalen Lijn. Ceylon, arr. 80 April v. Calcutta te Batavia. Birma, vertr. 23 April v. Batavia n. Calcutta. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Atrous, v. Japan n. A'dam, arr. 27 April te Port Swettenham. Elpenor, vertr. 26 April v. Hongkong n. AMam. Theseus, vertr. 28 April v. Singapore n. A'dam Polyphenms, v. A'dam n. Java, vertr. 30 April v. Glasgow. Prometheus, v. Batavia n. A'dam, vertr. 1 Mei v. Port Soudan. INGEZONDEN. Schoolreisje. Voor rekening van de school maakten de leerlingen van de 2 hoogste klassen en de atelier-klasse der Vakschool voor Meisjes alhier, Vrijdag en Zaterdag j.1. onder geleide een schoolreisje naar Amsterdam, alwaar o.a. Artis, Rijks-museum, Koninkl. Paleis, Nieuwe Kerk werden bezichtigd, waarvoor namens ouders en leerlingen het bestuur hartelijk dank wordt gebracht. Een moeder. o Geachte redactie, Beleefd verzoek ik eenige plaatsruimte voor het navolgende. In de Heldersche Courant van Zaterdag j.1. komt een aankondiging voor van een vergadering, waarin het heet dat ik uitge- noodigd ben tot debat. Door mij werd van een mij onbekenden Heer Geervliet, zich noemende Secretaris eener club „OntwikkeTinirr", eten aanfeteekend schrijven ontvangen, waarin ik werd uitge- noodigd op een vergadering mijn standpunt ten opzichte van de verplichte lichamelijke oefening uiteen te zetten. Vergun mij, in verbanid met bovengenoem de advertentie, langs dezen weg te mogen antwoorden. le. Is het mij niet duidelijk, wat ik met deze wet, die geheel buiten mijn bemoeiin gen omgaat, te maken zou hebben; 2e. acht ik het onverstandig zich c'oor iemand te willen laten voorlichten, van wien men niet weet of hij met het betrekkelijke onderwerp op d» hoogte, dan wel pro- of contra is; 8e. vind ik sen uitnoodiging per aangetee- kend schrijven ongemanierd; 4e. schijnt het voor de lsden dezer olub nog niet helder te zijn, dat er verschil bestaat tusschen vrBwllllgen landstorm en verplichte lichamelijke oefening; en ten slotte 'behoef ik er zeker niet op te wijzen dat er van debat mijnerzijds geen sprake zal zijn. Met beleefden dank, Uw dw., J. DE JONG. Helder, 36-4-'21. Hiermede geven wij ken nis, dat in het Provinciaal Ziekenhui» Daby Santpoort, den 30sten April is over leden, onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder CHRISTIAAN REIJERS, in den ouderdom van bijna 3> jaar Namens de familie, G. REIJERS. Algemeene kennisgeving Heden overleed plotseling, onze jongste lieveling HENDRIK WILLEM EDENS, in den leeftyd van byna 2 jaar Zyn diep bedroefde Ouders, A. J EDENS. N., EDENS—Klkijn. GEESSINA EDENS en verdere Familie Hélder, 1 Mei 1921 Stakman Bossextraat 28. Algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en zorgvollen Vader, den Heer in leven opzichter der Magazijnen 's Rijkswerf, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van 58 jaren. Namens de diepbedroefde Echtgenoote, Kinderen en Behuwdkinderen. Helder, 2 Mei 1921. Goversstraat 4. Hiermede betuigen wy onzen hartelijke» dank voor de vele be wijzen van deelneming, zoowel ▼an binne* als buiten de ge meente, ty'dens de ziekte en bij het overlijden mijner Echtge noote, Mej. D0ROTHEA C0RNELIA WESTDORP geb. VISSER, onder vonden. J. J. WESTDORP, Kinderen en Familie. De Heer en Mevrouw BIJL Rooseboom, danken voor de on dervonden belangstelling bij de geboorte van hunne Dochter. Visites worden bij voorkeur afgewacht Woensdag 4 dezer, n.ra. 8'/|- 6 uur. Dankbetuiging. Door deze betuigen wy onzen hartelijk» dank aan familie, vrienden en bekenden, zoowel van binnen als buiten de ge meente, en in 't bijzonder aan de bewoners van de Tromp straat, voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij onze 50- jarige echtverseniging onder vonden. J. SMIT en Echtgenoote, Trompstraat 19. Helder, 3 M>i 1921. De Heer en Mej. MINEKUS. ta. Goverstraat 14. 10 - BELOONING. VERLOREN: een bloedko ralen BROCHE. AdresiLaan 8. Een nette DIENSTBODE gevraagd, niet beneden 17jaar. Adres: Sluisdijkstraat 133. LOOPMEISJE gevraagd. Adres: Mej. A. KALF, Hoog- straat 64 Gevraagd voor den winkel en administratief werk ean MEISJE. Adres: Boekh. P. SPRUIT, Kanaalweg 161. Gevraagd een aankomend Meisje, voor hulp in de huis houding. AdresL)u Ruijterstr 24. Gevraagd een Dagmeisje, lichte dienst. Adres: AMSE, Westgr. Nr 88. Gevraagd om de wasch elke week gestreken thuis te bezorgen AdresDykstraat 34. Een vrouw met een kindje zoekt plaatsing als Huishoud ster. Brieven onder Nr. 581, Bureau van dit blad. MANUFACTUREN. Gevraagd een LEERLING. AdresFa. S. A. Kannewasser, Zuidstraat. Een MEISJE gevraagd als Jongste Kantoorbediende. Brieven onder Nr 582, Bureau van dit blad. Nette Waschvrouw vraagt nog eenige WASSCHEN aan huis. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een nette Winkel- Juffrouw. AdresL. ELTE, Koningstraat. DAMESHOEDEN. Vergevorderd LEERLING of 2de MOOISTE gevraagd, tegen hoog salaris. Adres: S. HERSCHEL, Koningstraat 23. Gevraagd een nette DIENST BODE, intern. Brieven onder Nr. 665, Bureau van dit blad. HET BESTUUR. Gevraagd voor Noodhulp of vast. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een flink» JONGEN, voor loop- en bakkerywerk. Loon f 6.— Adres: WITSENBURG, Hoofdgracht 38. Gevraagd Iemand met Winkel, genegen Dames- en Kinderhoedsn enz te verkoopen. Hooge pro visie. Brieven enz. onderNr.579, Bureau van dit blad. Te huur net gsm. ZIT- en SLAAPKAMER met pension, zeer geschikt voor Heer en Dame.Te bevragen: Boekhandel H. DE WIT, Keizerstraat 13. Gehuwd Lult ter Zee z. k. vraagt jam of sngsm. WOnINB, BOVEN- of lENEO'iNHUIS. Direct te aanvsarden. Brieven onder Nr. 580, aan het Bureau van dit blad INWONING. Gehuwd Mnrine-Off. wenscht voor terstond 2 9 3 KAMERS, by voorkeur ongemeubileerd. Brieven Helder's Woning bureau, Stationstr 5, alhier. Te koop korte en lange Rubber laarzen, Aluminium-Pannen, p. stel ▼an 4 stuks f 6. Adres: D GROOT, Wilhel- minastraat 90. TE KOOP: Het motie modern Ingerichte Bui tenhuis met fllnken Tuin Java- straat Nr. 5. Spoedig te aan vaarden. Een flink Huls aan de Binnen haven Nr. 7f, uitstekend ge schikt om Ksmers te verhuren. Verder vele Heeren-, Burger- en Winkelhulzen. Gratis inlichtingen, aangaande koop en verkoop, verstrekt de Makelaar en Taxateur: P. PUINBROEK, Keizerstraat 39. If not, take a few lessons wlth A. C. KL0T8, 32a Hoofdgracht Commercial correipondenca,qulok Mathol Te koop het BURGERWOONHUIS Weststraat 12 en VanBalanstraat47. 1 Juni leeg te aanvaarden. Te bevragen: Dijkstraat 36. Te koop «en blauw en een grijs Mantelpak (maat 46). Adres: Bureau van dit blad. Te koop ean goed andarhouden KINDERWAGEN, voor f IS.— Adres H. BIJL, Weezenstr 52a. Te koop gevraagd eenige witte PAKKEN. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een zoo goed als nieuwe Plisseer-Machlne, tegen redelijken prys. Adres: Sluisdijkstraat 76. Te koop een Handkar, ook geschikt voor Vischkar. Adres: Jonkerstraat 5c. Te koop groote- metjonge- en halfwas-Konijnen. Adres: Vischmarkt 10. Een zoo good als nieuwe Grammo foon te koop. met 20 nummers. Adres: Vlamingstraat 79. Te koop een moderne Kin derwagen, merk „Dn Ridder", Adres: Pijlsteeg 2 Te koop leegstaand HUIS Schagenstraat 84. Direct le aan vuurden. A«lre*: Bureau van dit blud Te koop een DAMES- en een HEERENRIJWIEL. Adres: I^arallelweg 30. (Airedale Terrlara). Prachtige jonge HONDEN te koop Ouders heide aan wezig. Adres: H. ROOVERS, Kanaalweg 14. Te koop prima 2de-hands Dsmes- rijwlel Adres: Rywielherstel- plaats Spoorstraat 19. Te koop een Wandelwagen mot kap. Prys f 12. Adres: Bureau van dit blad. Te koop ma 6 uur) 4 Stoelen en 2 Fauteuils (Gobelin). Adres: Bureau van dit blad. Te koop 4-jarlge GEITEN, 3 geoond, 4 Jonge GEITJES en 2 jonge BOKKEN. Adres: Laan 48. Te koop HEERENRIJWIEL, met beste banden en freewheel,f 38 50 en een nieuwe GRAMMOFOON met 20 nummers, f40. Adres: Hartenstraat 20. dat ik de prima Noord-Hollandsche Chevalier Gerst verkoop k 15 cent, tweede soort 13 centMals B cent en zsohte Zeep 13 cent per pond. Sunllght-Zeep 68 cent per pak.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 3