Verordening op het behouwen. BELGTE. De socialisten en de sancties. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. Een vreemde handelwijze. Vermoedelijk zal het bewuste kantoor reeds spoedig worden verplaatst. RAADSVERGADERING. Verschenen ls een vervolgagenda voor de Raadsvergadering van hedenavond. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een be sluit van Ged. Staten, waarbij de jaarwedde van elk der Wethouders nader wordt vastge steld op 2600. Verder komen nog ter tafel: Voorstel betreffende den bouw van twee openbare lagere scholen aan de Van Galen straat. Voorstel-om voor de Scholen 3, 4, 5, 6, 7a en 8 vrijstelling te vragen van de verplich ting om reeds thans aan het hoofd het onder wijs eener klasse op te dragen. 'Beantwoording der door den heer Staal man gestelde vragen, betreffende de toepas sing der Verordening op de heffing van be lasting op openbare vermakelijkheden. Voorstel tot vaststelling eeher Verorde ning, regelende het bebouwen van gronden in de gemeente Helder. Voorstel tot vaststelling eener Verorde ning tot wijziging der Verordening op het bouwen en op de bewoning in deze gemeente. Ambulantlsme der hoofden van scholen. In de vergadering van den Raad van 15 Februari j.1. werd een voorspel tot het vra gen van vrijstelling van de verplichting, dat aan het Hoofd der School reeds nu het on derwijs eener klasse wordt opgedragen in getrokken. De intrekking geschiedde uit overweging, dat, indien het voorstel zou wor den aangenomen, er toch nog geruimen tijd zou verloopen, vóór de vrijstelling zou zijn verkregen, zoodat het vragen van die vrij stelling practisoh van weinig beteekenis zou zijn. In verband hiermede kregen de Hoof den der Scholen No. 4 en 7a reeds zelf het onderwijs eener klasse voor hunne rekening. Blijkens mededeelingen van het Hoofd van School No. 4 leidt de tegenwoordige toestand er toe, dat bijna voortdurend klassen naar huis moeten worden gezonden, terwijl dit euvel zich ook aan School No. 7a, hoewel in mindere mate, voordoet. Nu ook aan School No. 8, door het verleenen van eervol ontslag aan den- onderwijzer E. Th. Verhoosel, een vacature zal ontstaan, zal dit aan die school, waaraan nog zooveel meer onderwijskrach ten zijn verbonden, zonder twijfel nog meer dan. aan de overige scholen voorkomen. Waar 'bovendien de lijst van verzuimen van het onderwijzend personeel ten duidelijkste aan toont, dat dit euvel niet zal kunnen worden opgeheven door het aanstellen van de* drie reserve-onderwijzers, 'meenen B. en W. op het vroeger genomen beslüit om geen vrij stelling te vragen te moeten terugkomen. Zij meenen dit met te meer vrijheid te mo gen doen, waar, blijkens mededeeling van den Voorzitter van het College, de Hoofd inspecteur van het Lager Onderwijs aan dezen de verzekering heeft gegeven, dat hij tot het verleenen der gevraagde vrijstelling gunstig zal adviseeren, omdat dobr da spoe dige invoering van de splitsing van alle scholen het ambulantisme toch binnen niet al te langen tijd tot het verledens zal be- hooren. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. den Raad voor, voor de scholen 3, 4, 5, 6, 7a en 8 vrijstelling te "vragen voor de verplichting om reeds thans aan het Hoofd der School het onderwijs eener klasse op te dragen, en in afwachting hiervan hen te machtigen een oproeping voor een onder wijzer voor de scholen No. 4, 7a en 8 te doen. dat de feiten, door dezen niet juist zijn gesteld. Er is niet gunstig beschikt op het adres van „O. K. K." en de andere Vereenigingen, maar het afwijzend praeadvies naar aanlei ding van dit adres, door ons College gege ven, is door Uw Raad niet aangenomen. Re kening houdende met deze beslissing, heb ben wij bereids in overweging genomen, in hoeverre de Verordening tbt heffing van Belasting op de Openbare Vermakelijkheden behoorde te worden gewijzigd om tegemoet te komen aan de bezwaren der adresseerende Vereenigingen. Bij de door hem gestelde vragen heeft de heer Staalman blijkbaar uit het oog verloren, dat belastingverordeningen door de Kroon moeten worden goedgekeurd en dat deze goedkeuring evenzeer noodig is voor het in voeren, als voor het wijzigen van dergelijke verordeningen (Gemeentewet artt. 232 en 233). De Controledienst der belastingen is ge houden tot toepassing van alle in deze ge meente bestaande belastingverordeningen. Zoolang dus de belastingverordening op de Openbare Vermakelijkheden niet overeen komstig de wet is gewijzigd, moet zij toege past worden, zooals zij oorspronkelijk werd vastgesteld. Van verzuim van de zijde van den Con troledienst der belastingen kan alzoo niet worden gesproken. Tot het verleenen van restitutie aan ver eenigingen, die na 8 Maart' j.1. een uitvoe ring gaven, zijn wij wettelijk niet bevoegd. Dit zou toch neerkomen op het niet toepas sen eener belastingverordening ten aarzien van een bepaalde categorie van belasting plichtigen. Wel zijn wij voornemens zoo «spoedig mo gelijk voorstellen te doen, om te komeri tot een herziening der Verordening tot heffing van Belasting op Openbare Vermakelijkhe den op dit punt. "Scholenbouw van Galenstraat. In de vergadering van den Raad van 29 September 1920 werd ingetrokken het besluit tot den bouw van een 14-klassige school met gymnastiekzaal aan de Van Galenstraat, ter wijl in beginsel werd besloten tot den bouw van 2 scholen, elk met 7 leerjaren. B/en W. leggen thans aan den Raad over een bestek met teékeningen en een begroo ting van kosten voor den bouw der scholen, alsmede voor 'het benoodigde meubilair. Uit de begrooting blijkt, dat de kosten voor het bouwen der scholen 225415.en die voor het meubilair 24236.bedragen of teza men 249651.—. Indien deze scholen nog dit jaar zullen worden gebouwd, zal de gemeente krachtens art. 201 der Lager Onderwijswet 1920 nog 25 Rijkssubsidie ontvangen als bedoeld in «rt. 48 ootles der thans vervallen wet op het Lager Onderwijs, terwijl het naar do meening van II, en W. wensehelljk is hoven- dien een tijdelijke subsidie uit t Rijkskas aan te vragen, te meer waar voor het bouwen van een 14-klasslge school reeds een tijde lijke s'ubsldle van 7B000 was toegestaan. In dezen geest ls door B. en W. thans een voorstel Ingediend. Een der voorwaarden, wanróndor het Rijksvoorschot.voor den aankoop van terrei nen in het uitbreidingsplan „West" is ver leend, luidt dat een verordening wordt vast gesteld op de wijze van bebouwing der in het plan begrepen gronden. Ook zonder deze van hoogerhand opge legde verplichting had, naar de meening van het college van B. en W., toch te eenigertijd een dergelijke verordening moeten worden vastgesteld, om te komen tot een stelselma tige bebouwing der gronden, gelegen in de uitbreiding „West" en de uitbreiding „Oost". In de eerste plaats mag daarvoor de eisch worden gesteld, dat de bebouwing van per- ceelen en perceelsgedeelten volkomen in overeenstemming is met de hiervoor be doelde uitbreidingsplans. Voorts verdient het uit een hygiënisch oogpunt aanbeveling, om werkplaatsen en fabrieken zooveel mogelijk te localiséeren en de willekeurige verspreiding daarvan in het nieuwe stadsgedeelte niet toe te laten. Eindelijk zal met aesthetische eïscben re kening moeten worden 'gehouden; daarin ligt opgesloten, dat de bebouwing volgens een vast systeem geschiedt en gevels en erfschei» dingen aan zekere voorwaarden van welstand moeten voldoen. Dit alles is neergelegd iri een door B. en W. bij den Raad ingediende concept-ver ordening. - Vragen van den heer Staalman. Op de door den heer Staalman gedane vragen betreffende vrijstelling van belasting aan verschillende vereenigingen, is door B. en W. het volgende geantwoord: Het zij ons vergund, alvorens tot beant woording van de door den heer Staalman gedane vragen over te gaan, op te merken, Vragen van Raadsleden. De heer Sohoeffelenberger, lid van den Raad, heeft Maandag bij het College van B. en W. de volgende vragen ingediend: Is het waar, dat sinds geruimen tijd in Ge meentedienst administratieve werkzaamhe den worden verricht door drie actief-dienen- de militairen, n.1. 'door een adjudant, een sergeant-majoor en een onderofficier? Zoo ja, achten B. en W. zulks niet in fla: granten strijd met elk democratisch willen en daarbij onverantwoordelijk tegenover baar ambtenarenkorps? Zijn B. en W. intusschen bereid, indien bovengestelde vraag bevestigend moet wor den beantwoord, hieraan zoo spoedig moge lijk een einde te maken? BUITENLAND. HET ULTIMATUM AAN DUITSCHLAND. Geëlscht wordt een schadevergoeding van 6600 millioen of 132 mil jard mark In goud. Frankrijk mobiliseert de lichting 1919. De bijeenkomst van den oppersten raad. Londen, 2 Mei. Men verwacht, dat de opr perste raad in zijn bijeenkomst vandaag defi nitief zal besluiten Duitschland de uiterste Vergoediingsvoorwaarden mee be deelen, met een kort ultimatum om het in staat te stel len zich met de eischen der geallieerden te vereenigen. In geval wan uitblijven van een bevredigend antwoord is de uitvoering van de Fransche plannen voor de bezetting aan gewezen. Het denkbeeld van een ultimatum, voordat tot de toepassing van dwang wordt overgegaan, is afkomstig van Lloyd George die het tegenover Briand's plan van onmid dellijke bezetting wan de Roer stelde. Na een uitvoerige bespreking sloot de meerderheid van den oppersten raad zich aail bij het En- gelscthe voorstel en, naar verluidt, is dit for meel neergelegd in een motie, ingediend door Jasper, den Belgischen minister van buiten- landsctoe zaken. In dit verband zegt de Machester Guar dian: De Belgen hebben besloten dat hun volko men sympathie met de Franschen waardi ger kan worden ten toon gespreid in de rol van een oprechten vriend. Brland heeft ech ter do levendige sympathie van zijn collega's guOogst in den moeilijken toestand, waarin hij zich bevond. Hij kwam uit I'arljs mot on dubbelzinnig mandaat van de Fransche Ka- mor, ondersteund door de eenstemmige Fran sche meening van alle politieke sehukeerln- gen van links tot recht». Ofschoon hij zijn ant woord nog niet aan den oppersten raad heeft gegeven, verneemt men, dat hij nog een tweede blijk van zijn verstandigheid hoeft gegovon door zijn waardeering van de technische deugdelijkheid van hot voorstel Vnu zijn Engelsohe collega's. Men verneemt dat de geallieerde deskundi gen definitief hebben besloten, 'het cijfer van de oommiissie voor de vergoedingen van 6600 millioen (132 milliard gouden marken) te aanvaarden, als uitersten boofdeisch aan Dultschiland. Dit is meer dan de 5000 mil lioen, waartoe te Parijs op 29 Januari weid besloten, maar 'bij dit totaal zou worden op geteld de opbrengst van de heffing van 12 ■pet. <yp den Duitschen uitvoer. Als het voorstel der deskundigen door den oppersten raad wordt overgenomen, neemt men aan, dat dit beteekent, dat het Parijsche aanbod definitief wordt ingetrokken, en daar mee de daardoor ontstane onzekerheid,- of dat cijfer al dan niet omvatte de interim-be lasting van £.1000 millioen, die Duitschland sedert 1 Mei schuldig is. In dit verband moet men zich herinneren, dat er verdere maatregelen voor de ontwape ning en bestraffing der ooriogssohuldigen van Duitschland worden geëisoht. Men meent, dat deze aangelegenheden ook in het voorgenomen ultimatum zullen wórden be handeld. De opperste raad kwam om 1 uur bijeen. Behalve de overige-vertegenwoordigers wa ren ook de maarschalken Foch en Wilson, generaal Maglinse en de Japansöhe generaal Watakaib tegenwoordig. Men is bet eens geworden over den eenigen tekst, die ingediend was, en heeft deze in groote Lijnen goedgekeurd. Het aangenomen ontwerp zal Frankrijk in staat stellen on middellijk de militaire maatregelen voor de bezetting in het werk te stellen, met name de oproeping van de lichting 1919. De oom missie voor de vergoedingen zal binnen vieT dagen aan Duitschland de wijzen van waar borg en betaling mee deelen, die den terrl- ■torialen waarborg zullen moeten vervangen, welke niet genomen zal worden als Duitsch land de voorwaarden aanvaardt. De wei gering van Duitschland zou de onmiddellijke bezetting van bet*Roergebied met zich bren gen. De Duitsche regeering zal binnen vijf of zes dagen na de beteekening van de com missie voor de vergoedingen zijn antwoord moeten meedeelen. Het is niet onmogelijk, dat de Engelsche vloot aan de sancties deei zal nemen, mits de mijnwerkersstaking daartoe geen materieel beletsel zij. De Opperste Raad zal vanmiddag opnieuw bijeenkomen om een blijvend besluit te ne men. Nopens de wijze van betaling verluidt, dat Duitschland zijn schuld zal moeten afdoen in 36 annuïteiten, die alle even groot zijn en 6 percent van het bedrag van de schuld uit maken. Toit 1926 zou de rente 21/, percent be dragen en daarna 5 de de amortisatie in begrepen. De oommissie voor de vergoedin gen zal drie soorten bons-uitgeven, de eerste voor een waarde van 12 milLiard gouden mar ken, te betalen in één jaar, de tweede tot een bedrag van 38 miljard, uitgegeven 1 Novem ber 1921, en de derde van 80 miljard, naar mate van de koopkracht van de internatio nale markt en Duitschland's vermogen om te betalen. De Fransche mobilisatie. Londen, 2 Mei. Vananvond is van hier aan Parijs de opdracht verstrekt voor de Fran sche mobilisatie. Parijs, 2 Mei. Briand heeft vanavond aan Barthon getelegrafeerd onmiddellijk het be vel tot het oproepen van de lichtinig 1919 uit te vaardigen, overeenkomstig zijn lastgevin gen. Barthon heeft besloten de soldaten van de liohting persoonlijke oproepingen te zenden. Een verklaring van het I. V. V. Het bureau van het Internationaal Verbond van Vakvèreenigingen heeft een verklaring gepubliceerd, waarin het, kennis genomen hebbende van de nieuwe Duitsche voostel len betreffende liet. herstel, verklaart dat z.i. die voorstellen van zoodanigen aard zijn, dat zij een onderwerp van nieuwe onderhan delingen tusschen de Entente-regeeringen' en Duitschland uit 'kunnen manen. „Overwegende de verklaringen, afgelegd door bevoegde vertegenwoordigers der Duit sche arbeidersorganisaties te Amsterdam, luidende: De voorstellen uer ^uitsohe regeerin" worden ondersteund door de uuitsche arbei deraklasse en de Duitsche Vakvereenigin- "en ziin bereid al hun kracht aan te wenden om iedere overeenkoms. afgesloten zou kunnen worden door middel van nieuwe on derhandelingen uitvoerbaar te maken"; „verklaart het Internationaal Verbond van Vakvereenigingen, dat onder die voorwaar den en tegenover dergelijke waarborgen de wee geoTvend wordt tot een vreedzame oplos sing der problemen, die niet alleen zwaar drukken op het leven der bevolking van de door den oorlog verwoeste gebieden, maar ook op het economische leven der geheele wereld. Het I. V. V. herinnert aan zijne reso luties aangenomen te Londen in November 1920, aan die van Amsterdam van 31 Maart en 1 April 1921 en verklaart opnieuw, dat de toevlucht tot geweldpolitiek den nauwelijks herlevenden vrede in de wereld slechts kan verstoren en alleen nieuwe ruïnes kan toe voegen aan de reeds bestaande. „Het eisoht in het hoogere belang der vol keren, dat het herstel geschieden zal op de basis der samenwerking tusschen de volken hetgeen de eenige oplossing is, welke de uit werking der genomen maatregelen ten volle waarborgt en de ■verzoening tot stand kan brengen die noodig is voor het herstel van een definitieven en duurzamen vrede. „Het Internationaal Verbond van Vakver eenigingen, dat de gevoelens weergeeft van de georganiseerde arbeidersmassa's, eischt van de Entente-regeermgen, dat zij den weg der onderhandelingen zullen betreden zonder hare toevlucht te nemen tot nieuwe nutte- looze strafbepalingen; het eischt tevens van de Duitsche Regeering, drft zij haar eerbied zal toonen voor het gegeven woord door de uiterste verzoeningsgezindheid te betrach ten en ten opzichte der militaristen, die als nog den vredo van de Duitsche Republiek kunnen bedreigen en daardoor, bij terugslag, den Europpcisehen vreclo, do noodlge maat- regen te nemen. „Het internationaal Verbond van Vakver eenigingen Is verzekerd van het feit, dat het werkt In het belang van do bevolking In de verwoeste streken en tevens voor den wereld vrede. wrike noodzakelijk Is voor do volkeren om zloh te redden uit den pijnlijken en ge vaarlijken toestand van het oogenblik." Brussel, 2 Mei. In de socialistische partij, welker bestuur heden bijeenkwam, en Don derdag zijn besprekingen voortzet, is men het erover eens, dat Duitschland moet be talen. Over de toe te passen sancties bestaat evenwel oneenigheid, maar de meeste Brus- selsche en Waalsche socialisten blijken voor standers te zijn van een krachtig optreden. ENGELAND. De mijnwerkersstaking. Londen, 2 Mei. Op hoog bevel wordt me degedeeld, dat een zorgvuldig beraamd plan van de communistische partij, om de huidige industrieele crisis te benutten oni een revo lutie in Engeland te verwekken, verijdeld is. Een groote hoeveelheid opruiende geschrif ten deed de ronde, en een aantal personen is gearresteerd in verband met de rondzen ding daarvan. UIT DEN OMTREK. GEBOREN: Cornelis Jacob z. v. P. Harder en van A. Koopman; Simon Hendrikus z. v. J. P. de Goede en van A A Timmer en Cornelia Anna d. v W. van Weelden en van W. van den Hoonaard. ONDERTROUWD: Johannes. Hoogerwerf en Alida Anna Groet. GETROUWD: Cornelis Kossen en Elizabeth Maria van Reeuwyk: Hendrik Sweris en Aagje Buik. OVERLEDENCornelln Huiberts oud 59 jaren cehtgen. van S. Portegiis; Manrtje Snuans >"•1 58 j-u-en echtgen van P Philipxe" Anna Paulowna. A. Jonker, leerlinge der Rijksnormaallessen te Helder, is van de le tot de 2e klasse be vorderd. Het drinkwater wordt hier thans reeds van elders aangevoerd. Wegens de electriciteitsvergadering had Zondagmiddag in plaats van Vrijdag een bü eenkomst van het Sportlust-bestuur met het bestuur der gym n astiek-vereeniging D.O.K.E.V te Van Ewycksluis plaa'8, ten einde het gym nastieknummer op het programma van het aanstaande sportfeest te bespreken. Er werd besloten, dat door „Sportlust" uit genoodigd zullen worden de gymnastiek-ver- eenigingen van Wieringerwaard, Schagen Barsingerhorn en Schagerbrug, en dat de wed strijden zich zullen bepalen tot 100 M. snel loopen, toesteltufnen. los hoogspringen en Duitsche driesprong. Voor elk der wedstrijden zal men beschikbaar stellen J zilveren en 2 bronzen medailles. Tot beoordeelings-commissie Werden gekozen de heeren C. Keizer, N. Hobbes en H. Stelling- werffj terwijl ten slotte wordt besloten, dat een optocht met muziek aan het eigenlijke sport feest zal voorafgaan Breezand. Naar aanleiding der plannen van het Ge meentebestuur om zoo mogelijk tot gedeelte ke electrificatie der gemeente over te gaan, is ook in de zaal van den heer Jb, Bout, Zaterdagavond 30 April een vergadering ge houden, teneinde belanghebbenden gelegenheid te geven, met die plannen nader bekend te worden. Na opening der vergadering door den bur geineester, zette ook nu w.eer de beer Menelink uiteen, wat een dergelijk verlichtingsplan aan de gemeente en ieder aangeslotene zou kosten, zoodat wij kunnen volstaan met naar'hetuit voerig verslag te verwijzen betreffende de vergadering. Vrijdagavond 29 April in de zaal van den heer C. Slikker gehouden. Onze vroegere plaatsgenoote, H. Lunshof, leerlinge der Rijksnormaallessen te Helder, is van de 2e naar de 3e klasse bevorderd. De Nutsvereeniging „Vriendenkring" heeft Zondagavond 1 Mei het seizoen besloten met de traditioneel': openbare uitvoering. De op komst van het publiek was niet groot.De voorzitter, de heer F. Carlebur, opende de vergadering, waarop het echtpaar De Groot, uit Amsterdam, voor-het verdere gedeelte van den avond zorgde, daarbij geaccompagneerd door onzen plaatsgenoot, den heer D. Zon Daverend werden de verschillende nummers geapplaudisseerd Ze vielen dus blijkbaar zeer in den smaak bij de aanwezigen/al warende aardigheden nogal eens dubbelzinnig en al bleek de humor nogal eens een geur van knoflook te hebben. Met Hemelvaartsdag zal, ongeveer te 2 uur '8 middags, door de afd. „Bïeezand" derNed. Vereen tot afsch. van alc. dranken een pro- paganda-optncht gehouden worden. De tocht zal gaan door Meerweg (Breezand),Spoorbuurt, Kleine Sluis naar Van Ewjjcksluis en worden opgeluisterd door muziek van de Harmonie te Kleine Sluis. Op de opslagplaats te Van Ewijcksluis zal vervolgens een openbare meeting worden ge houden omstreeks half vijf; by ongunstig weer in het lokaal van den heer J. Keuris. - Callantsoog. Zaterdag 30 April had alhier een oefenFng plaats met het vuurpijltoestel der N. en Z-H. Reddingmantschappij. Een tweetal vuur pijlen werd afgeschoten met weinig bevre digend resultaat. Beide maleD brak de red dende lijn. De proef met het wippertoestel slaagde vry goed. Jammer, dat de mast brak, toen nagebootst zou worden, het afhalen van schipbreukelingen met de zoogenaamde broek. Zaterdagavond bracht het fanfare korps alhier by gelegenheid van het koperen huwe- lijksfeest van den heer D de Haan en echt genoote aan hen een serenade, als blijk van vriendschap en waardeering voor het vele. dat de heer De Haan als secretaris van het fanfare korps heeft gedaan De muziek klonk thans in open lucht heel aardig, en gaf aan het dorp een genoegeiyk avonduurtje Door het afschieten der vuurpijlen op j 1, Zaterdagmiddag schrikte naijl den Abbe- stoderweg alhier een voor een drlewlelde kar gespannen paard van B Appel ep sloeg most de kar achter zich op hol Behalve dat da kar nabjl Van dor Plas In de sloot geraakte, liep alles «onder ongelukken af Texel, 2 Mei, Vun 26 April tot I) Met zijn van hlor ver zonden: 138 koelen, 48 kalveren, 12 varken», 6 biggen en 6 paarden, Het plan bestaat ook hier op Texel een afdeelIng op te richten van „Volksonderwijs". Eorstdaags zullen alle onderwijzers en onder wijzeressen tot een vergadering worden opge roepen. WIeringen, 2 Mei 1921. Dat de heer W E. Coumou, technisch ambtenaar by den Rijks-Waterstaat alhier, by de Wieringers en vooral by de arbeiders, der onder 't beheer van den heer Coumou uit te voeren Rijkswerken, hoog in aanzien stond, is j.1.-Zaterdagavond in 't Hotel de Haan op duidelijke wyze gebleken. Na een bjjna 7-jarig verblijf op ons eiland, gaat de heer Coumou het 1 Mei verlaten en is hém de stad Middelburg als standplaats aangewezen. Voor Wieringen was indertijd deze overplaatsing een treurige tyding, om bovenvermelde reden Voor den beer Coumou een pracht-proinotie. Men wilde echter den heer Coumou niet met de stille trom laten ver trekken, daarvoor had hy te veel voor de Wieringers gedaan. Ook danken enkele jonge lingen aan de opleiding van den heer Coumou hun positie als buitengewoon opzichter bij 's Ryks-Waterstaat enz, enz. Een comité werd gevormd, gelden ingezameld en een blijvend aandenken in den vorm van een prachtige bureaustoel aangekocht. In 'de zaal van den heer De Haan, welke flink bezet was, kwamen allen byeen en had de overhandiging van het cadeau m$t album aan den heer Coumou en bloemen voor mevr Coumou plaats, waarby verschillende sprekers 't woord voerden en den heer en mevr. Coumou dankten voor de vele en gewichtige diensten Wieringen en de Wieringers bewezen. Zicht baar aangedaan dankte de heer Coumou mede namens zjjn vrouw, voor deze verrassing hun bereid. Wieringen en zijn bewoners, zegt de hepr Coumou, zullen wij, waar wjj zoo genoegens leefden, nimmer vergeten. Onder de aanwezi gen bevond zich ook de Ex-Kroonprins en daar de Ex-Kroonprins gedurende zyn verbijt alhier, in 't gezin van den heer Coumou steeds hartelyk werd ontvangen, waren de heer Coumou en echtgenoote weldra de boezem vrienden van den Kroonprins, zoodat hun vertrek den Kroonprins zeer ter harte ging. Als aandenken aan de vriendschap en gast vrijheid by de familie Coumou ondervonden, ontvingen zy voor enkele dagen van de Kroonprins ten geschenke een reproductie van een olieverfschilderij, voorstellende: De Kroonprins, gezeten op een paard. Waarop als onderschrift: Als Zeichen meiner Dankbarkeit filr alles was Sie für mich gethan hahen Zur freud- lichen Erinnerung, Wilhelm Wieringen 19181921. Vertaling. Als teeken mijner dankbaarheid voor alles wat gy voor my gedaan hebt. Met vriendeljke herinnering, Wilh.-m, Wieringen 1918—1921. De netto opbrengst van de liefdadigheids voorstelling alhier, ten behoeve van twee noodlijdende gezinnen, gegeven door de Schager tuoneelvereeniging „Veni, Vidi, Vici", bedraagt f 115.27 Credietverleening aan Zuiderzeevisschers. J.1. Vrijdag werd ten Raadhuize door den Ed.Achtb. heer Burgemeester Kolflf de plaat selijke commissie, öm van advies te dienen by credietverleening aan Zuiderzee-visschers, geïnstalleerd. Deze commissie bestaat uit de heeren: A Zomerdijk, voorzitter, J. Metselaar Sr., vice voorzitter, Jb. Lont Dz lid, D Koorn Jbz. S. P de Vries en C Rotgans Elbz., plaats vervangende leden. Men deelt ons mede, dat Woensdag 4 Mei a.s. des v.m. om 8 30 uur te Hippolytushoef de eerste markt voor pluimvee, eieren en konynen zal worden m-houden, en vervolgens deze markt eiken W ensdag op voornoemd uur zal plaats hebben. Wij zyn, aangezien men op ons eiland niet van de plaatselijke markt gediend schijnt te zyn en men liever te Schagen en Alkmaar zijn waren aanbiedt, benieuwd wat deze nieuwe markt zal opleveren. Een doopsgezinde gemeentedag op't eiland. Donderdag (Hemelvaartsdag' 5 Mei a s wordt alhier een doopsgezinde gemeentedag gehou den, waaraan behalve door de doopsgezinde Wieringers zullen deelnemen 147' leden vat Texel en 56 leden van Twisk en Medemblik, welke hier met extra-booten zullen aanko men. De samenkomst zil geschieden in de doopsgezinde kerk te Hippolytushoef. Spre kers zyn Ds. Leendertz, alhier, Ds de Maar, van Texel, en Ds. Keuter, van Twisk. Ons „Witte Kruis"bestuur bljkt niet stil by de pakken te zitten en gedachtig dat vele kleintjes een groote vormen, gaan zy heeti om met Hemelvaartsdag de doopsgezinde ge meentedag een „Witte Kruis"bloemje te vei koopen door tusschenkomst van bereidwillig onge dames. Wel, wy wenschen die dam< op dien dag, veel succes. De opbrengst i bestemd voor tuberculoseljders in onze ge meente. GEMENGD NIEUWS. „Had je me maar" en de Meiviering. Het nieuw gekozen raadslid De Gelder, be ter bekend onder den naam „Had-je me maar" heeft den één-Meidag op zijne wijze gevierd. In den midag liet hij zióh in een open rij tuig langs den Meistoet der S. D. A. P. rijden en trachtte den optocht in den war te stu ren, hetgeen niet gelukte. De excursie werd voortgezet naar de Wees- perriMe waar de heer „Had je me maar" zich aldus gedroeg, dat de politie het omstreeks vijf uur gejaoén vond, -den grijsaard, die, als naar gewoonte, rijkelijk aart Bacchus -had ge- oferd gedurende een aantal ln het posthuis Weosperzijde op te berden. Tegetn middernacht werd De Gelder naar het bureau Singel gebracht om or een dag vaarding ln ontvangst te nemen. Met (lat papera» ln do hand kon hij zloh naar zijn domlolli begeven. Want, zooals de heer De Gelder, met "optutten trots ver klaarde, heeft hij thana zijn vaato woonplaats run die tweede étage vwn net porooel Nieuwe Brugatoeg 9. Do commissaris van politic toegevoegd voor den juatltloelen dienst aan hot hoofdbureau van politie te Aimatérdam, vestigt do unn- dacht \an belanghebbenden op hot onder staande: De Algemeene Hollandsöhe Verzekerings bank, waarvan het kantoor gehouden wordt aan het Damrak 51, 3e etage, te Amsterdam, en waarvan directeuren zijn. J. L. H. Engelen en H. J. Drukker, heeft eenigen tijd gele den een advertentie geplaatst, waarin iemand werd gezocht voor het inoasseeren van gelden en andere werkzaamheden. Er werd bij ver meld storting f 1500, salaris per week 30. Benige personen, die hierop reflecteerden, hebben bedragen gestort, o.a. van 1500 en f 500. Zij waren in de meening, dat de ge storte gelden als borgstelling werdén ge vraagd, doch later bleek hun, dat het geld in ..de zaak" was gestort. Toen zij n.1. het geld terugvorderden, bleek dat zij een kwitan tie hadden geteekend, waarin stond aange geven, dat zij het bedrag in de zaak hadden gestort tegen 3 pet. 's jaars, hetgeen hun be doeling niet was geweest, en de houders wa ren ook niet bereid hun het gestorte bedrag te resti.tuteeren; wel kregen zij een schuldbe kentenis, waarop vermeld, dat hun het geld over 10 jaar zou worden terugbetaald. N.V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming Dienstregeling ingegaan 15 Maart 1921. Op Werkdagen: Vertr Texel 6 v.m 11 v.m. 2 45 n.m. 5 15 n.m Vertr.Helder 9.15v.m. 12 10n.m.4n.m 0.86 n Op Zon-en Feestdagen: Vertrek Texel 6.~ v m 5.16 n m Vertrek Helder 8 4.6 v.m 6 86 n m

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 6