NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA hMi.mil Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse in prijzen van 4,5,6, 7.50 gld. HERMAN NYPELS. No. 5400 DONDERDAG 12 MEI 1921 49e JAARGANG HET HOOGHEEMRAADSCHAP „NOQRD- HOLLANDS NOORDERKWARTIER". Da behandeling In de Staten. V. (Slot). In de lastenverdeeling, hoewel Ged. Staten op de ernstige kritiek, (die immers maar van één Md kwam?) niet ingaan, brengen zij geen enkele verandering. Het is altijd al onze be doeling geweest om bet zoo te doen, zeggen rij op bi. 13. Alsof dat ook al een argument is. Veel toegevendheid hebben Gedeputeerde Staten dus niet betoond. Zij wisten, dat ten slotte de Zuidelijke meerderheid bet ontwerp zou goedkeuren en dat bet dus zou worden gered, ook al sloten alle Noordelijken zich vast aaneen. Hetgeen, belaas 1 ook nog niet bet geval was. In de Openbare Statenzitting van 20 en 21 Mei '19 werd bet Reglement eindelijk be handeld. Het was de heer Micbels, die toen met kracht aandrong, om een billijker lastenver- deeling van de Watersnoodkosten te verkrij gen. Hij toonde aan, dat een groot deel der bezwaren zouden worden opgeheven, indien de Provincie zelf die 20 millioenleening voor bare rekening nam. Hij werd echter niet alleen van den kant van Ged. Staten, doch ook uit de Staten zelf bestreden. De beeren Van der Waerden en Wibaut vooral gingen fel tegen het denk beeld, dat Amsterdam meê zou betalen, in. De heer v. d. Waerden deed nog één con- eessie, door in overweging te geven, als Zuidgrens van bet Hoogheemraadschap de as van bet Noordzeekanaal te nemen, maar ook dit kon geen genade vinden. Met de leden Trapman, v. Leersum, Bree- baart, Bok en Visser diende de beer Michels d# volgende motie in. „De Provinciale Staten, van oordeel, dat, afgescheiden van de vraag, of een goede Waterstaatkundige toestand der provincie door de totstand koming van bet Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier wordt verkregen1, bet daarvoor niet noodig is, dit Hoogheemraadschap te belasten met de uitkeering eener bijdrage aan de Provin cie in de rente en aflossing van de tot dichting en verzwaring der Zuiderzeedij ken, als gevolg van den Watersnood van 1916, gesloten leeningen, dat de uitbreiding der taak van het Hoog heemraadschap op deze wijze zelfs in hoo- ige mate onwenschelijk is, omdat bet de bezwaren tegen de insteMing zelf noodeloos versterkt en een billijke verdeelixug dier lasten niet wordt verkregen, dat voorts de omvang van de in 1916 ge troffen ramp en de wijze, waarop daarin door de Provincie zelf direct is voorzien, wettigt een zooveel mogelijk gemeen ma ken dier lasten behoudens een bijdrage van bet Rijk en van de van euds dijkpMch- tigen, besluit de kosten der leening, gesloten tot dichting en verzwaring deT Zuiderzee dijken, na aftrek der bijdragen bovenge noemd, voor rekening der Provincie te brengen, en noodigt Ged. Staten uit, het ontwerp- reglement van bestuur voer het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorder kwartier In dien geest te wijzigen". Deze motie werd, 'zooals te verwachten was, verworpen met 40 tegen 17 stemmen. Met de tegenstemmers stemden de volgen de Noordelijke afgevaardigden medeO. Rood Dz., J. Winkel, N. GiUnderman, S. Groot Sz., Jb. Zijp Hz., D. Koolman en P. Ver meulen, Een motle-ThomMsen, die ln principe het zelfde bedoelde, werd hierop ingetrokken, „i 5? concessie, die de Staten ten •lotte deden, wae deze, dat het Hoogheem FEUILLETON. door (Nadruk verboden). 29; levrouw Atterbury wachtte op haar en nam haar mee naar de bibliotheek. „Wat is er gebeurd?" Haar stem was ge dempt, maar trilde, terwijl zij met ingehou den adem sprak. „Is de dame niet gekomen?" Betty -schudde haar hoofd. „Er kwam een man in haar plaats. Hij droeg een orchidee in zijn knoopsgat en hij probeerde mij naar hem te laten luisteren. Hij had uw brief bij zich en wilde dien in mijn mof steken, maar ik deed of ik hem niet begreep en beleedigd was over zijn vrij moedigheid om mij aan te spreken, daarom ben ik van hem weggegaan." Zij vertelde haar wedervaren van dien (middag in bijzonderheden, maar sprak alleen niet van het meisje, dat haar in de vestibule had aangeklampt, en mevrouw Atterbury hoorde haar, zonder haar ln de rede te val len tot het einde toe aan; daarna plaatste zij haar hand onder de kin van het meisje en hief haar gezicht naar het licht op. „Je hebt geschreid, mijn kind. Is er iets gebeurd, dat je mij niet hebt verteld?" Betty was dankbaar voor de gloeiende kleur, die op haar voorhoofd opsteeg. „Ik heb fn de auto op den terugweg wat gehuild," «kende rij. „Het wae kinderachtig Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BÓER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 raadschap óók zal deelen ln de eventueele Rijksbijdrage. Dit denkbeeld, door den heer Kooiman warm verdedigd en beMchaamd in een voor stel van den volgenden inhoud: „Aan Art. 5 toe te voegen een 3e Md, -luidende: „De uitkeerlng wordt verminderd met de helft van de bijdrage, welke door het Rijk aan de Provincie over eenig jaar in de rente en aflossing, in het le Md -bedoeld, wordt verleend", werd aangenomen na heftige bestrijding van Ged. Staten, die ook deze kluif geheel alleen wüden houden, met 35 tegen 22 stemmen. Zelfs tegen dit voor het Noorden althans stemde nog de heeT Jb. Zijp Hz., die, hoewel nog eendgermate tegemoet komende voorstel groote bezwaren tegen het Hoogheemraad schap hebbende, blijkbaar als Gedeputeerde meende ministriëel te moeten blijven. Het is te begrijpen, dat, toen bet geheele Ontwerp in stemming kwam, de tegenstan ders er tegen stemden. De voordracht werd aangenomen met 48 tegen 9 stemmen. Naar onze meening waren de Noordelijke leden verplicht geweest tegen te stemmen, -om daarmede goed te d-oen uitkomen, dat de lastenverdeeling het geheele ontwerp voor hen onaannemelijk had gemaakt. Helaas stemden nog weer 12 Noordelijken vóór, zoo dat, toen later bezwaar bij de Kroon werd gemaakt, Gedeputeerden triomfantelijk kon den zeggen, da-t de voordracht slechts met 9 stemmen tegen was aangenomen. Hoewel de koninklijke goedkeuring zeer lang op zich heeft laten wachten, omdat alle tegenstanders hun bezwaren nu nog eens bij de Kroon inbrachten, is die verleden jaar -toch verkregen en is dus het nieuwe Waterschap in werking getreden en- zullen we aanstonds de geldelijke zegeningen er allen van mogen ondervinden. De Flnanclëele lasten. Opgebracht moet dus worden door het Hoogheemraadschap van de rente en af lossing van eene leening van 20 miUioen gulden. Dat is het eerste jaar pl.m. 819.000. De van ouds dijkpMchtigen betalen daar aan vooraf pljm. 244.000, blijft dus 575.000 voor het Hoogheemraadschap. Hier zal nu afgaan de helft van de Rijksbijdrage, die nog niet bekend is. Buiten deze last komen dan de gewone kost-en van beheer en -onderhoud der aan 't Hoogheemraadschap toebehooren- de zeewaterk-eerende werken. Hoeveel of deze 'kosten zullen bedragen, zullen wij pas uit de daartoe op te maken begrooting te weten komen. Nu was de grondbelasting in 1917 in Noord- holland Gebouwd Belastb. op'br. 59.702.581.—,- Belasting 2.901j545.51 of 4.8 Ongebouwd: Belastb. opbr. ƒ12.022.875—, Belasting 721.408.63 of 6 In het Hoogheemraadschap alléén zijn deze bedragen resp.: Gebouwd: 8.000.000, 384.000 of 4.8 Ongebouwd1: 7.500.000, 450.000 of 6 Dit laatste zal nu door de Watersnoodlas- ten worden: Gebouwd: 584.000 of 7.8 Ongebouwd: 825.000 of 11 Totaal stijgen de grondlasten dus feite lijk van gemiddeld 51/* tot 9 Buiten het Hoogheemraadschap betaalt men alleen ln het 7» deel, dat de Provincie op zioh nam, maar daar -betalen we ln 't Noor den natuurlijk óók aan mede. De van ouds dijkplichtige landen betalen buiten dit alles natuurlijk dan nog de ƒ244.000 bovendien. Indien de provincie de geheele last zou hebben overgenomen, zouden de Opcenten moeten worden verhoogd van Gebouwd van 22 op 87 en van Ongebouwd van 22 op 44. De meerdere opbrengst zou dan zMn ge weest pl. m. 675.000, hetgeen voldoende was. Maar nu de verdeeMng. Het Noorden zou meer hebben betaald 155.600 inplaats van ƒ576.000, en het Zui den ƒ419.400 Inplaats, zooais nu, niets. Dit schijnt een onbillijke verdeeMng, dodh van mij, dat weet ik, maar de man had mij (bang gemaakt, hij was zoo hardnekkig en vrij onhebbelijk. Het spijt mij erg dat Ik niet geslaagd ben, mevrouw Atterbury 1" „Niet geslaagd? Lieve, je bent wel ge slaagd. Je hebt mijn instructies letterlijk uit gevoerd, en niemand kan meer van je ver langen. Het spijt mij, dat je geschrokken bent, maar de heer, die je kwam opzoeken, heeft zelf den toestand niet begrepen. Ik kan je beloven, dat je een anderen keer niet meer zulke onaangenaamheden zult hebben." De zwarte oogen van mevrouw Atterbury flitsten onheilspellend, maar zij namen een zaohtere uitdrukking aan, toen zij zich weer op het gezicht van het meisje vestigden. „Ga je nu -gauw kleeden, Betty, want wij gaan dadelijk eten. Denk er aan, kind, dat ik vol komen tevreden ben over hetgeen je gedaan hebt, en dat ilk het niet zal vergeten." Betty's hart was niettemin zwaar, toen zij gehoorzaamde. Het avontuur in de opera had voor haar iets prettigs opwindends gehad en zij had weinig nagedacht over de mogelijke gevolgen, maar de middag, dien zij pas ach ter den rug had, had een snellen omkeer in haar gevoelens teweeg gebracht en zij rukte het kostbare bont af, alsof het haar benauwde. Zij walgde van haar taak en de genen, die er haar toe aanzetten, en werd steeds ongeruster voor de toekomst Waarom werd zij uitverkozen, om die geheimzinnige missieves over te brengen? Zij was er op voorbereid -geweest, om het werk te doen, waarvoor zij aangenomen was, maar zij deinsde ervoor terug, om de rol van vertrou welijke boodschapster te spelen en hoopte vurig dat men haar niet spoedig meer met eoo iets zou belasten. Dl* hoop waf eohtee tfdel, wast op des Ingezonden mededeellng. mooie sorteering, de nieuwste modellen. HEEREN-MODEMAGAZIJN met de f 244.000 van de van ouds dijkplich- tigen mede, zou het bedrag van Noord en Zuid ongeveer gelijk zijn geweest. Rekent men dan, niet naar de oppervlakte, maar naar het aantal inwoners, dan is de ver deeMng nog niet onbillijk voor 't Zuiden, terwijl, indien men 't naa-r de draagkracht rekent, de verdeeling nog eer te zwaar dan te licht voor 't Noorden is. Wij meenen, dat er voor aüen, die binnen het Hoogheemraadschap onroerende goede ren bezitten1), alle aanleiding is, om waak zaam te zijn en in het nieuwe Waterschap te blijven ijveren voor vermindering van de ult- keering, bedoeld in Art. 5 van het Reglement. Geen poMtieke leuzen spelen bij de verkie zing. van hoofdingelanden een rol, maar de vraag, of zij bereid zijn, voor dit doel al hun krachten als hoofdingeland aan -te wenden. Helder, 10 Mei 1921. M. 7 Wij wijzen er nogmaals op, dat het be lang véél verder reikt, omdat de belasting op het gebouwd de huren zal opvoeren. Daarom hebben ook in 1919 vele vakvereenigi-ngen bij de Kroon tegen déze iastenverdeeMng be zwaar gemaakt. BUITENLAND. DUITSCHLAND EN DE GEALLIEERDEN Het nieuwe ministerie. Aan vaarding van het ultimatum. Na eindeloos geconfereer is het nieuwe ministerie er toch op het nippertje nog ge komen. De -rijksregeering heeft den rijks minister van financiën uit het demissionaire kabinet dr. Wirth, onder benoeming tot rjjkskanseMer, opdracht gegeven een kabinet te vormen- en heeft op dien-s voorstel de vol gende rijksministers benoemd: Sohatkist en vioe-kanselier Bauer, binnenlandscbe zaken dr. Gradnauer, economie Robert Schmidt, justitie dr. Schiffer, leger dr. Gessier, poste rijen Giesbers, verkeer Gröner, arbeid dr. Braun, voeding dr. Hennes, buitenlandsche zaken ad interim dr. Wirth. Financiën en wederopbouw n-og onbezet. (Dr. Wirth, Giesbers, Braun en Hennes behooren tot het centrum. Baue-r, Gradnauer en Rober-t Schmidt tot de soc.-dem., Schiffer en Gessier tot de democraten-, Gröner is partijloos, doch staat dicht bij de democraten). Het was dit keer natuurlijk niet gemakke lijk de mannen te vinden, die bereid waren in het ministerie zitting te nemen, te meer niet, omdat het nieuwe kabinet zfich zou moe ten uitspreken -over het al of niet aanvaarden der in het ultimatum vervatte eiachen. De middag van den volgenden dag zat zij alweer in de auto en spoedde zij zich naar de bene denstad. Haar bestemming was nu niet het pronkerige Café de Luxe, maar het oude Hotel Rochefoucald op het Jofferson Square, onder welks deftige dak nu alleen de bloem van een ouder régieme, die nog trouw bleef aan de aristocratische tradities van een vroe gere igeneratie bijeenkwam. „Maar als de dame met de orchideeën dit maal niet -komt," zelde Betty aarzelend tot haar meesteres, toen zij haar laatste instruc ties ontving. „Als de man van gisteren- weer komt, wat moet ik dan tegen hem zeggen?" „Hij zal niet komen, wees maar niet bang." Mevrouw Atterbury had geglimlacht maar het koude licht flikkerde weer in haar oogen. „De dame zal er nu zelf zijn, en je (behoeft geen woord met haar te wisselen; neem aMeen den brief van haar aan en breng hem bij mij." Betty was de breede, donkere gang van het oude hotel afgeloopen naar de oonversatie- zaal, waarheen men haar had verwezen. De zware fluweelen gordijnen voor de ramen verduisterden bijna -geheel het licht van bui ten en zij daoht eerS, dat er niemand in de zaal was, maar toen haar oogen aan de duis ternis gewend waren, bemerkte zij een kleine gedaante, die ln een grooten loeren stoel half verborgen zat. Toen zij er naar toe ging, nam zij alleen een massa zacht, bruin bont waar, met een purperblauw van orchideeën erop, maar zij bleef plotseling op een paar voet af stands •taan. De ander stond langzaam op en een oogenbllk staarden de twee Jonge vrouwen elkaar aan. Het was het mesje uit den kunst handel! Het blonde, tengere schepseltje dat haar net zoo duidelijk* afkeer em vrees had meeningen daaromtrent waren zeer verdeeld; niet alleen bij de verschillende partijen, doch ook onder de leden derzelfde partij. 'Vermoedelijk echter hebben de Vereenig- de Staten als bet ware een handje geholpen door te kennen te geven, dat zij de aanne ming van het ultimatum noodzakelijk oor deelden. Daarmede kwam men te Berlijn op het standpunt terug, dat men enkele weken terug had ingenomen en waarbij aan de Ver- eenigde Staten de beslissing werd gelaten. De Vfirwarts deelt mede dat tot minister van weder-op-bouw een sociaal-democraat zal worden benoemd, zoodat dan de soc.-dem. de meerderheid in de nieuwe regeering zul len hebben. Het nieuwe ministerie deelde in de Rijks dagzitting van Dinsdagavond mede, dat de Duitsche regeering besloten had het ultima tum aan te nemen. Daarop machtigde de Rijksdag de -regeering er toe dit te doen met 221 tegen 175 stemmen en één van onwaarde. De meerderheid, die zich vóór aanneming verklaarde, was dus niet bijzon-der groot. De uitslag dezer stemming werd door de rechterzijde met geroep van „foedl" ont vangen'. -Zal nu van een bezetting van het Roerge bied- worden afgezien? Men hoopt het te Berlijn. De Engelsche ge zant aldaar moet zelfs als zijn meening te kennen hebben gegeven, dat aanvaarding der eischen zou kunnen leiden -tot intrekking van de thans reeds opgelegde sancties. Voor Frankrijk daarin toestemt, zal er echter nog wel een hartig woordje gesproken moeten worden. Het aannemen van het ulti matum is voor groot# Fransche kringen toch al een tegenvaHer. Voor de rust in Europa zal het echter wel de juiste weg blijken te zijn. Londen, 11 Mei. Sthamer, de Duitsche gezant, beeft aan den eerste-minister om kwart over elven het Duitsche antwoord over handigd, waarbij het ultimatum der gealü- eerden onvoorwaardelijk aanvaard wordt. De zitting van den Rijksdag. Berlijn, 10 Mei. Vanavond om negen uur werd de oorspronkelijk op zeven uur vastgesteld© Rijksdagaibting geopend. Het huis was geheel bezet. Talrijke vertegenwoor digers van geallieerde en neutrale landen zaten ln de loge der diplomaten. De nieuwe rijkskanselier, dr. Wirth, nam met de leden van zijn kabinet aan de -regeeringstafel plaats. President Loebe opende de zitting met de volgende woorden: „De Rijksdag is bijeen gekomen, om een beslissing van onafzienbare strekking te nemen. Bij het openen van deze zitting geef ik uiting aan den wensch, dat onze besprekin gen mogen worden geleid door den ernst, welken dit historische uur van ons eischt". Daarna legde de nieuwe rijkskanselier zijn verklaring af. Na de samenstelling van het nieuwe kabi net te hebben meegedeeld en zijnerzijds op den ernst van den toestand te hebben ge wezen, legde hij den nadruk op de noodza kelijkheid' van een onverwijlde beslissing van dien Rijksdag over het ultimatum der Entente. Er Is geen andere mogelijkheid dan het aan te nemen of te verwerp-en. Aanne ming beteekent, dat wij ons bereid verklaren, de zware flnanclëele lasten, die ons -opgelegd worden, in vrijen arbeid te dragen. Verwer ping zou een dwang voor -en vernieling van ons geheele economische leven en slaven arbeid -onder vreemde bajonetten beteekenen. Voor ons staat echter meer dan geld en oed op het spel. Het gaat thans om de to«' om-st van ons zwaar beproefde vaderland, het bestaan van het rijk en zijn eenheid. Daarom heeft de Duitsche regeering beslo ten het ultimatum te aanvaarden, maar zij moet de verantwoordelijkheid voor de eco nomische gevolgen van het ultimatum aan de tegenstanders laten. aangezien I Betty was versteld en toen be sefte zij plotseling wat er achter had ge scholen. Het koopen van de spiegel was alleen maar een -uitvlucht geweest, opdat zij op een be paald uur ln den winkel zou zijn, waar die andere vrouw ongetwijfeld heen was ge zonden, om haar later te kunnen herkennen. Zij herinnerde zich hoe de oogen van het vreemde meisje zich op haar moedervlek hadden gevestigd, welke zij blijkbaar bad be schreven aan den man, die den vorigen dag haar plaats had trachten in te nemen. Elke handeling, onverschillig hoe onbeteekenend, die mevrouw Atterbury op touw zette, moest van een zorgvuldig voorbereid, vèr strek kend plan deel uitmaken. Dezelfde uitdrukking van angst was nu in de oogen zichtbaar, die zich op haar ves tigden, en een kleine gehandschoende hand strekte zich uit, als om een slag -af te wenden. „Ik 'kon gisteren niet komen, omdat ik mij werkelijk ziek voelde." De vreemde sprak op gedempten, fluisterenden toon. „Ik had hem gezonden, ik speelde eerlijk spel, waar om wilde u niet met hem te doen hebben? Hier is hetgeen waarvoor u bent gekomen. Neem het en laat mij gaanl" Zij haalde uit haar japon een lange, ver zegelde, onbeschreven envelop en hield die voor zich uit, maar Betty's vingers hadden haar nauwelijks aangeraakt, of de ander had haar hand teruggetrokken, alsof zij bang was voor besmetting. Zij glipte vlug naar de deur, maar bleef op den drempel staan en keerde zich met opgericht hoofd om. „Denk eraan!" riep zij met schelle stem. „Zeg tegen degenen die u gezonden hebben, dat ik niets meer met die zaak wil te maken hebben. Als er weer een poging gedaan Ingezonden mededeellng. Door deze inwiüiging van de Entente- eischen voorkomen wij het dreigende gevaar eener bezetting van het Roergebied. De her haaldelijk geuite vrees, dat het in elk geval, of we onderteekenen of -niet, tot bezetting van 't Roergebied zal komen, vindt in het ultimatum geen steun. Volgens d# letter en den geest daarvan toch zullen, in geval van aanneming, de geallieerden afstand doen van sancties, in het bijzonder van de bezetting van het Roergebied Dat wij bij deze moeilijke beslissing ook den blik naar Opper-Silezië wenden, behoeft geen betoog. Wij vertrouwen in dit opzicht vast op een beslissing, die strookt met den uitslag van de volksstemming. Het komt er thans op aan, dat de Ententeregeerdngen de van Poolsch-en kant -gedane poging om een tegen aUe recht indruischende beslissing te forceeren, te schande maken. Zij zullen niet mogendulden, dat een Poolsch dictator de weinige rechten, die het vredesverdrag ons geeft, met voeten treedt. De naleving van het vredesverdrag, dat ons zulke reusachtige lasten oplegt, moet ook voor de Geallieerden heilige plicht zijn. Nog onlangs heeft ook de Engelsche eerste minister dat onomwonden uitgesproken. Nadat de meerderheid der afgevaardig d-en den kanse-Uer aan 't eind van zijn rede h-ad toegejuicht, legden de woordvoerders der partijen verklaringen af. Wélis (m-eerderheidssocialist) zeide namens zijn partij o.a.Onder den druk van de aange kondigde militaire maatregelen moet het Duitsche volk overhaast een sohadevergoe- dingsplan aannemen, welka uitvoering voor al voor de arbeidende bevolking van Dultsoh- land en geheel Europa ernstige gevaren mee brengt. De partijen, die het meest tot ver lenging van den oorlog hebben bijgedragen, hebben het bijltje er nu bij neergelegd. Daar om heeft de soc.-dem groep besloten deel te nemen aan een regeering die door aan- neming_ van het ultimatum een eerlijke po ging wil doen, de ons opgelegde rerplich- Ingezonden mededeellng» MOEDER! DENK ER OM. Vrouwen dien-en meer rust te wierp ft". Als volwassenen deden wat zij onderwijzen vroeg naar bed gaan zouden voel minder men-schen lijden aan nierkwalen. Het ia niet verstandig om na de inspanning overdag 's avonds laat nog ie strijken, verstellen, stoppen enz. Denk er om, -moeder! Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking, en ongeregelde maaltijden overleden het bloed met urinezuur, en het filtreeren van zulk vergiftigd Moed verzwakt de nieren. De pijn in den rug, in de lendenen en zijden, Is een waarschuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kan lelden tot uieront steking, blaaskwalen, nierwatenruoht nier- gruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Ver minder de inspanning der nieren. Vermijd laat niaar bed -gaan en onverstandige ge woonten. Geniet meer frissohe lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer gezond-ge vende slaap. Laat FOster'a Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw po-ging om geeond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zul ke uitstekende resultaten, doordat het uitslui tend op de nieren en blaas werkt, dioch niet op de Ingewanden. Vroege behandeling ia het heet. Bijtijds -genomen, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- en blaaskwalen voorkomen. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergeneesmiddel De hiandteekenng van Jamee Poster komt voor op elke echte doo«. Te Helder verkrijg baar bjj A. ten Klooster, Keizerstr, 98 f 1.75 per doos. wordt, om mij er ln te betrekken, zal ik mijzelf van kant maken. Ik kan geen beve len meer aannemen, mij zelf niet meer aan gevaar blootstellen. Ik ben nu al bijna krank zinnig, maar ik zal genoeg verstand over houden, om mij zelf buiten hun bereik te brengen. Ik -heb mijn ellendige afspraak ge houden; zorg ervoor, dat jelui h°tzelfde doet." De opening van de deur was leeg, maar een zwakke parfum bleef in de lucht hangen, en op den grond voor Betty's voeten lag een verflenste en vertrapte orchidee, waurvau de bloembladen uitgespreid lagen als de vleu gels van een gewond tropisch vogeltje. Betty stond er een ©ogenblik naar te sta ren, daarna stak zij de envelop schielijk in haar mof, keerde zich om en begaf zich naar de straat. HOOFDSTUK IX. Kruiswegen. De regen viel in stroomen, voortgezwiept door de Maartsche windvlagen, en de goten waren schuimende beekjes geworden, toen Betty de stoep van het Egyptologische Mu seum opklom, met de voltooide vertaling on der haar arm. De bediende die haar druipende paraplu ln ontvangst nam, staarde nieuwsgierig naar haar gezicht zonder voile en hij volgde haar met de oogen, toen zij de trap opHep, maar Betty merkte niets van de belangstelling, die haar tegenwoordigheid gaande maakte. Haar gedachten gingen voor haar uit langs de gang naar kantoor no. 9 en den vriende lijken jongen man met de lachende oogen, die daar op haar wachtte. Wordt vsreelgi COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad rasp. f 0.57', f 0.75, f 0.85, f 1.25, Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 et., fr. p. p. 6 et. ISABEL OSTRANDER. Poet-Girorekening No, 16066. ADVERTENTIEN: 20 et. p. regel (g&ljard)Ingez. meded. (kolombr. als reda«. tekst) 60 et. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 et. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ot. p. adv. extra)Be 3ew,-no. 4 et. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoeel. h\ Met Pinkster naar SCHOORL-ALKMAAR per boot ESONA. Zie achterstaande adv.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1